naar hooger leven en de deugd tc verlan- .■ïren om Jezus te behagen en eer te geven door een heiliger leven en de beoefening 'der deugden, knielt daar neder voor het E. Sacrament. Jezus is gekomen opdat wij het leven zouden hebben, overvloediger "zouden hebben. Yitam habeant et abun- '"nantius habeant. Vergelen we nooit, heizij wij het Iï. Misoffer hijwonen, hetzij wij de H. Coin- ,'munie ontvangen, hetzij wij neerknielen bij het E. Sacrament, te bidden voor el kander, te bidden voor den vrede en ver zoening der volkeren. Bidden wij ook jveel vuriger voor de bekeering der heide nen, voor zooveel millioenen en millioenen, voor wie Jezus Zijn bloed heeft vergoten \n voor wie Hij ook het H. Sacrament heeft ingesteld, en die Hem nog niet. ken den en zoo zij hom kenden misschien 200 vurige christenen zouden zijn. Bidden !wc tevens voor zoovclen onzer landgenoo- 'ten. die de volheid van het christendom ihebben verloren. O! welk een leemte moet 'daar zijn in 't godsdienstig leven van hen, !d"e Jezus slechts ten halve kennen, Herd niet meer in hun midden bezitten en daar om zich langzamerhand van hen ver vreemden en verwijderden. Bidden wij voor hen allen en bevelen wij hen onder Ma ria's voorspraak onzen bavmhartigen Ver losser aan. Zoo zullen deze onvergetelijke dagen heerlijke en blijvende vruchten draeen voor onze zielen en zullen wij met alle recht mogen zineen wat onze Moeder de H. Kerk zingt in haren lofzang op het H. Sacra ment: Te trina Dei las Unaquë poscimus Sic nos tu visita Sicut te colimus Per Tuas semitas Due nos quo lendimus 'Ad lucem quam inhabitas. O God in wezen een En drievoud in persoon Bezoek ons met genaden rijk Haar wij U en brengen Leid ons langs uwen weg Naar 't einddoel van ons streven Naar 't licht waarin gij woont. Ook deze rede, die woord voor woord werd verstaan, werd dikwerf onderbro ken door geestdriftige toejuichingen en toen de pauselijk Legaat geëindigd had, sloeg er een lawine van jubelgeluid uit de tribunen. Het Kongres was dan geëindigd, maar de gedachte, dat, als God mooi weer geeft, we morgen nog een dag hebben, die schit tert van grandiose en heerlijke plechtig heid, deed de menigte na den zegen van 'den Kardinaal en het zingen van het Kon- greslied opgewekt het Stadion verlaten. UIT SE 0ÜIGEUBNG BOSKOOP. Personalia. Voor het examen nuttige handwerken slaagde te Botterdam Mej. M. G. Knepper. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. Onze plaatsgenoot A. H. van Nierop, le onderwijzer aan de Baron van "Wassenaar school alhier slaagde voor Slojd-diploma B. Boller.veÜing. 1.1. Zaterdag had de eerste veiling plaats van droge bloembollen door de Veilingvereeniging ..Bloembollen teelt''. Er was veel belangstelling en de gemaakte prijzen waren best. Wij noteeren per 100 voor leverbaar I en II: Scarlet due f 3.50—f 3.70; La Reine f 2.40—f 2.70; Prins van Oostenrijk f 4.20f 4.G0: Waterloo f 4.20: Couleur Cardinal f 6f 6.20; Vermilion Brillant f 6f 6.20; Rose luisante f 5.60f 6.Fred Moore f 3 50—f 3.S0; Flamingo f 4.60—f 5.—; Proserpine f 8.20f 9.Pink Beauty f8.50f8.70: Rose Gris de Lin f3f3.30; Gele Prins f 3.50f 4.Mon Tresor f 4—f 4.20: Witte due Max f 2.40—f 2.80; Heiman Scblegel f 2.80; Tournesol f 5. Salvator Rose f 4.50f5.Titiaan f4.80 f 5.—; Gloria Solus f 2.60—f 2.80: Darwin tulpen Baron de la Tonnave f 2.90 —f3.10; Clara But f 2.30—f 2.50; Farn- combe -Sanders f 3.50; Prinses Elisabeth f 6.50. Zaterdag 2 Augustus de volgende veiling. VOORHOUT. Goderckeuring. Zaterdag j.l. werd op de laai? van den landbouwer Jansze een geitenkeuring gehouden, uitgaande van de R.-K. Geitenfokvereeniging „De Een dracht." De keuringscommissie bestond uit de hecren M. J. Zuidam, hoofdassistent van den Rijksveeteeltconsulenl, te Den Haag en P. P. A. Clement, bondsbes tuur der te Haarlemmermeer. Aangevoerd waren 20 stuks, verdeeld in 4 af deelingen. De uitslag der keuring was als volgt: le afd. een-jarige witongeboornde melk geiten, geboren in 1923, P. Kortekaas, een medaille; 2e afd. meerderjarige witge- boornde melkgeiten P. G. Kooiman le pr.; 3e afd. meerderjarige witongeboornde melkgeiten F. J. v. Dorp, le pr.; G. v. d. Lans 2e pr.; 4e afd. lammeren geboren in 1924, waarvan aangevoerd 4 witonge- hoornden, bont en een witgeboornde P. G. Kooiman le pr. en G. v. d. Lans 2e pr. Met een meerderjarige witongehoornde melkgeit, welke de vorige eigenaar niet in had laten schrijven, behaalde L. v. d. Post de 2e medaille. Gemeentezaken. B. en W. stellen den Raad voor aan de Leidsche Lichtfabrieken drie verschillende perceeltjes grond, ter grootte van pl.m. 1 d. Are, te verhuren tegen f 1.per perceeltje per jaar, welke eom overeenkomt met de grondlasten, die op die perceeltjes drukken .De gemeente, is krachtens vroeger gesloten contract met de Lichtfabrieken, verplicht zulks te doen. B. en W. verzoeken den Raad zich in beginsel te verklaren tot het aanstellen van een schoolarts, zulks op verzoek van de R.-K. en Chr. Schoolbesturen. Wanneer de Rand hiertoe in beginsel besluit, zullen B. en W. een regeling ontwerpen. B. en W. schatten de kosten van een schoolarts op pl.m. f 500 per jaar. De Alg. Vereen, v. Bloembollencul tuur te Haarlem, vraagt met het oog op de a.s. tentoonstelling te Heemstede, een subsidie ad f 500 voor het uitloven van éereprijzen etc. B. en W- voeren aan, dat over 1924 reeds een bedrag ad f 50 hier voor werd uitgetrokken/ B. en W. stellen den Raad voor die f 50 niet uit te keeren, doch over 1925 een verhoogd subsidio van f 250 toe te staan, onder beding dat de subsidie zal worden besteed voor prijzen, uit te loven resp. voor het mooiste bod Narcissen, Hyacinlhcn, Vroeg- en Darwin- tulpen. De schallingscommissie voor de Rijks- inkomstenbelasting vraagt het verschil in presentiegeld, tusschen f 1.60 (het tegen woordige presentiegeld) en f 6.per zit ting (het presentiegeld van vóór 6- Juli 1923) uit de gemeentekas aan te vullen en wel van terugwerkende kracht. B. en W. stellen den Raad voor op dit adres goed gunstig te beschikken en het presentiegeld aan te vullen vanaf 1 Januari 1924. Op verzoek van de Gezondheidscom missie te Alphen stellen B. en W. den Raad voor eenigo wijzigingen in de Bouwver ordening te brengen. De Raad dezer gemeente komt op Woensdag 30 Juli a.s., des avonds zeven uur, in openbare verga dering bijeen ter afhandeling van de vol gende punten: 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Grondverhuur; 4. Regeling geneeskundig schooltoezicht; 5. Subsidie Voorjaarsbloembollententoonstelling;6. Verzoek schattingscommissie; 7. Wijziging bouwverordening: 8. Wijziging begrooting 1924; 9. Aanbieding gemcenterekening 1923; 10. Belasting eclames WARMOND. Rijwieldieven. Gisterennacht zijn de rijwieldieven aan hun tweede serie begon nen uit liefst maar drie stuks mede te nemen. Bij een schipper van een hier lig gend jacht, den heer Struis en ook op villa „Narcis" van den burgemeester, raakte men hierdoor een rijwiel kwijt. De laatste was het beste, nog bijna nieuw, en boven dien met zorg weggesloten. ZOETERMEER. Personalia. Te Botterdam behaald© bet Mulo-diploma C. J. Masselink. Gesnengde Berichten De roofdmoord te 's-Gravenhage. Een aanwijzing. In verband met den moord, Donderdag ochtend op den heer v. d. S. in de De Biemerstraat gepleegd wordt nog het vol gende vernomeen. Toen de politie Donderdag de woning van den verslagene binnenkwam, vond zij op de gangmat bij de voordeur een tram kaartje. Dit biljet werd aanstonds opge zonden aan de directie der Haagsche Tram Maatschappij en deze heeft nu haar rap port dienaangaande uitgebracht. Daaruit is gebleken, dat liet tramkaartje is gekocht Woensdag 23 Juli, des avonds om 3 minuten over halftien op lijn 8, ko mende uit de richting Plein. Dit trambiljet kan onmogelijk van den heer v. d. S. geweest zijn, daar men heeft kunnen nagaan, dat de trein, waarmee v. d. S. Woensdag uit Utrecht in Den Haag is teruggekeerd, na elf uur is aangekomen en v. d. S. met eenige kennissen, die met hem van de Utrechtsche vergadering kwa men, met lijn 3 naar huis is gereden en toen aan het Piet Hein-plein uit de tram is gestapt. Het is nu maar de vraag voor de politie, hoe het tramkaartje op de mat terecht is gekomen. Uit het feit. dat v. d. »S. Donder dagochtend geen ander bezoek heeft gehad, dan van den dader van den moord,.moet men wel tot de conclusie komen, dat het tram kaartje door den dader is verloren. De commissaris van politie, de heer Kra mer, verzoekt daarom aan ieder, die Woens dagavond den tramrit met lijn 8 op het aangegeven uur en in de aangegeven rich ting heeft meegemaakt, zich aan te mel den. ten einde wellicht eenige inlichtingen te kunnen verschaffen. Nog vernemen wij, dat de rechter van instructie toestemming heeft verleend om het lijk to begraven en dat. de begrafenis Dinsdagmorgen zal plaats hebbep De mcord te Culemborg. Een tragische wending. 1 Ik» vroegere rechercheur van politie Ha- vem.r.n, die Donderdag te Culemborg op het stationsplein werd gearresteerd en naar Tiel overgebracht, heeft zich Zaterdag morgen, omstreeks vijf uur, in de cel in het Huis van Bewaring te Tiel, door op hanging van het leven beroofd. Nader wordt hieromtrent gemeld: Vrijdagavond 7 uur was de verdachte F. Haverman opgesloten in cel nummer een van het politiebureau te Tiel. Den chef van de politiewacht, die om tien uur opkomt, was opgedragen den arrestant nauwkeürig ie controleeren. wat van nnr tot uur ge schied is. Om 4 uur tien minuten gisteren morgen hebben de agenten Reintjes en Leenders zijn cel door het schaftgat be licht. Haverman richtte zich op in het bed, zeggende: „Wat benne jullie bang". Blijk baar had de man nog niet geslapen. De agent Leenders, die even voor vijf contro leerde, zag den beklaagde hangen aan den nippel, waartegen overdag het rustbed wordt opgeslagen. Dadelijk heeft hij hem losgesneden en daar hij nog warm was, terstond de kunstmatige ademhaling toe gepast, echter zonder gevolg. Inmiddels was de gemeentegeneesheer, dr. De Haan, ge waarschuwd, die vijf "ur twintig kwam en constateerde, dat. de dood eerst sinds kort kon ingetreden zijn. De verdachte heeft uitvoering gegeven aan het voornemen, dat hij bij zijn vorige aanhouding, kort na den moord, tegen den rechtercommissaris uitte"„Als ik weer word aangehouden, pleeg ik zelfmoord". De verdachte heeft den knoop in het touw. waarmee het zeil, w&arop hij rustte, in de ijzeren burrie is vastgeknoopt, in den rechter benedenhoek losgemaakt, daarna het einde door den nippel, waarin overdag het bed wordt, opgeslagen, gehaald en zich opgehangen door zich, nadat hij den strik had omgeslagen, daar onder uit te laten glijden. Het lijk is naar do Algemeene Begraaf plaats overgebracht. De brand te Vlissingen. Het vuur gebluscht". Zaterdagmiddag was mén op het terrein der Nedpam met twee soorton vloeistof, die een breimassa worden, bezig den brand van de tank te bestrijden door die van de buitenlucht af te sluiten. Langzaam wint men dan ook terrein. Nader seint de correspondent nog: De brand kan als afgeloopen worden be schouwd al stijgt nog eenige rook, die in vergelijking met gisteren me.er damp lijkt, van het terrein op en al laat. zich in de richting der sluizen ook een enkel venijnig vlammetje zien. Er is nu goede gelegenheid om vast te stellen dat de berichten, die van andere zijde reeds Vrijdagmorgen werden ge meld, volgens welke alles in brand zou staan gelukkig sterk overdreven waren, want 'hoe groot de ramp ook moge zijn, twee groote en enkele kleinere tanks ble ven voor het vuur gespaard en ook een deel der gebouwen alsmede de fabrieks schoorsteen staan geheel overeind. Het blusschen met de beide uit Botter dam aangebrachte vloeistoffen heeft, het gewensc-hte resultaat gehad en den brand in de benzinetank tot staan gebracht al rookt ook deze nog. De motorspuiten der gemeente worden nog gereed gehouden om zoo noodig dienst te doen. Wat dc blussching betreft, welke eigen lijk een prcef was met een nieuw prepa raat. meldt de ..Tel." nog het volgende: Wat de blusohproef betreft. Deze is ge houden in overleg met experts van de assuradeuren, den heer A. Kievit en de fir ma D. Hudig Co. te Botterdam, de makelaars, die het. complc-x der Ned. Pe troleum en Asphalt Mij. on dc Botterdam- sche beurs verzekerden. Men heeft, in den nacht uit Dordrecht twee groote tankwa gens laten komen, gevuld met het nieuwe bluschmiddel zgn. „schuimbiusch" (foarni- te), daar zich hier een buitengewone gele genheid voordeed om den invloed van dit nieuwe preparaat in de practijk na te gaan. De twee tankwagens werden tot voor het terrein gereden terwijl personeel van de Marine met materiaal aanwezig was.- De leiding bevond zich in handen van den marine-commandant. De taak der marine bestond hierin, het „schuimblusch" in de kokende Aassa te werpen. Daartoe werden nabij de tankwagens twee pom pen opgesteld, die. door matrozen werden bediend, terwijl twee slangen van pl.m. 3000 meter het. preparaat naar een zware gtraalpijp leidden. Met behulp van acht man werd deze straalpijp gehaakt aan een uitgedoofden .wand van de 'brandende tank. Vervolgens werd het sein tot pompen gege ven. Indien de proef gelukte, moesten bin nen drie minuten de vlammen gedoofd zijn. Nauwelijks was het sein tot pompen gegeven, of de vlammen wakkerden aan vankelijk sterker op, doch daarna zag men hoe dé vette zwarte rookwolken der bran dende petroleum wegdreven Jen plaats maakten voor wolken van licht-grijze nuances. Aanvankelijk zag men nog vlam men uit de massa opstijgen, doch zeer spoedig doofden deze en krinkelde alleen nog lichtgrijze rook omhoog. Binnen 2J4 minuut kon men zeggen, dat. het vuur ge doofd was. Gedurende het probeeren van dit preparaat was de stedelijke brandweer bezig den wand van de tank nat tc hou den. was buitengewoon tevreden over deze welgeslaagde proefneming. De eindtaak die men nog te verrichten heeft is het nablusschen van de brandende en smeulende massa op het terrein. Het tragische einde van het slachtoffer. Betreffende het einde van den omgeko men Willeboord se. geeft het blad een ver klaring weer, afgelegd dcor den stoker Evert Sinke te Souburg, den man, die Wil leboordse het laatst heeft gesproken. Deze verklaring is van belang met het ontstaan van den brand. „Ik was", aldus Evert Sinke, ,in den nacht van Donderdag op Vrijdag om ongc- twee uur bezig kolen op een lorrie-wagon te laden voor de stookplaats.. Toen Willeboordse op de tank klom, rie pen wij elkaar nog een aardigheid toe. Ik zag, dat Willeboordse het mangat open maakte en zijn peillat in de tank liet zak ken. Willeboordse had geen lamp bij zich, daar de omringende, booglampen op het terrein voldoende licht verspreiden. Ook weet ik pertinent, dat Willeboordse geen brandende pijp of sigaar li ad. Is hij al vol? vroeg ik hem. Maar in plaats van te antwoorden. schreeuwde. Willeboordse plotseling: „Help! Moord! BrandIk verbrand". Een vuurkolom kwam uit het mangat en werd hoe langer hoe grooter. Toen zag ik hem op'den bovenkant van de tank vallen. Ik klom de ladder op. maar wegens de groote hitte was het mij onmogelijk ver der te gaan. Ik klom daarom dc ladder af en ging alarm maken. Tot zoover het verhaal van Evert Sinke, dat het moeilijk maakt voor den brand een aannemelijke oorzaak to vinden. Onweer in Twente. Men meldt uit. Enschedé aan het. Vad.: Op verschillende plaatsen in Twento is het Vrijdag zwaar weer geweest. Een hcvi_g onweer vergezelde bij tusschen poozen geweldige hagel- en regenbuien, waar door hier en daar, vooral aan te velde staande gewassen, ernstige schade werd aangerich/ Te Enschedé sloeg de bliksem in d£n toren van de Nedcrl. Herv. Kerk, waardo'jr een deel van de leibedekking werd wegge slagen, terwijl eveneens de electrische ge leiding van de tram door het hemelvuur getroffen werd, ten gevolge waarvan het tramverkeer gedurende eenigen tijd ge stoord was. Te Overdinkel werd het pas gebouwde woonhuis van den landbouwer Droste door den bliksem getroffen en brandde tot den grond toe af, terwijl in Losser tal van hoo rnen. telegraaf- en electrische geleidingen vernield werden. Zeer ernstige schade aan dc gewassen werd aangebracht, te Beekum, waar heele velden tegen den grond geslagen en ver nield werden. Ontsporing. Van den trein, welke to 11.59 uit Apel doorn tc Epe aankomt ontspoorden Zater dag de 2 aangekoppelde goederenwagens juist op den wissel zoodat geen enkele trein kon passeeren, en de reizigers met hun handbagage moesten overstappen in den gereedstaanden motortrein. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats; alleen wat matcricelc schade aan de wagons. - Overreden. Gisterenavond is te St. Oedcnrode, ter hoogte van de 'Damiahusstiehting. do 45- jarige bierbrouwer H. de Leyer door de stoomtram overreden en gedood. Hij laat een groot gezin achter. In kokend zeepsop. Het ruim tweejarig kind van den land- houwer H. Nijmeijer te Enterbroek viel al spelende in een -bak met kokend zeepsop. Het overleed spoedig. Doodelijk auto-ongeluk. Terwijl de provinciale wegwerker Mari- nus van Mierlo, wonende te Eindhoven, op den Meerveldhovenscheweg vuil aan het ruimen was, is deze door een auto overre den e.n gedood. Gencemde Marinus de wegwerker", zoo als hij in geheel Oud-Gestel bekend staat stond naar dë trani te kijken van 4 uur gisterenmiddag, die daar juist passeerde, toen een auto, bestuurd door den heer A. H. ook moest passeeren. Door het lawaai van de tram hoorde Van M. den auto te laat. wilde nog met zijn kruiwagentje uit wijken, doch in plaats van vooruit, liep hij achteruit, zoodat de auto hem aanreed en tegen den weg smakte. Hsgz. De onbewaakte overwear». Vrijdagavond is op den onbewaakten overweg nabij het station Eysden een paard •met kar, bestuurd door den wethouder van Eysden, den lieer Wolfs, door een locaal- trein aangereden. De kar werd enkele me ters medegesleurd en vernield, terwijl het paard op 'hol sloeg. De bestuurder werd daarbij licht aan het hoofd verwond en ter verpleging naar het Capueijnenkloos- ter vervoerd. Verkeersongevallen, Zaterdagmorgen te halfacht is bij den gevaarlijken viersprong Koningstraat-Neu- weg te Hilversum een ernstig ongeluk ge beurd. Van de richting Koningstraat kwam een gemeentelijke autobus mét een kalm gangetje. Op hetzelfde oogenblik wilde de motorrijder B. uit de Violenstraat aldaar hoewel gewaarschuwd door do autobus, toch nog den hoek passeeren. De motorrij der reed met snelle vaart. Hoewel beide bestuurders nog seinen gaven, gelukte het den motorrijder niet om de autobus heen te draaien; hij viel tegen het voorste deel -van de autobus en bekwam verschillende kneuzingen, o.a. een versplinterde knie. Hevig bloedend werd hij naar do B..-K. Ziekenverpleging vervoerd. De gemeente lijke geneeskundige dienst verleende dc eerste hulp. De toestand van den gewon de is zoo, dat men voor zijn leven vreest. Den autobestuurder treft geen cchuld. Verduistering van f 13000. De heer v. d. P., directeur van de Han delsvennootschap der firma S., tc Haarlem heeft aangifte gedaan van een vermoede lijke verduistering van f 13.000 door L. S., wonende te Haarlem. De bankdébacle te Deventer. Over de aanhouding van den kassier Brinkman te Bremen vernemen wij nader, dat hij zich blijkbaar derwaarts had bege ven in zijn nog onlangs nieuw aangckoch- ten auto. Dinsdagmorgen is hij te Arnhem geweest, heeft daar een reparatie laten verrichten en is daarop vertrokken langs den Velperweg. Men wist toen nog niet, dat zijn firma haar deuren gesloten had. Toen het bevel tot aanhouding kwam, was de vogel gevlogen. Maar de politie te De venter" kreeg een spoor naar Bremen in bezit en Zaterdagavond was de'zekerheid verkregen, dat B. aldaar was gearresteerd. Het is niet bekend of hij zich nog in het bezit, bevindt van dc pl.m. f 23.000, welke hij bij het vertrek uit Deventer bij zich moet hebben gehad. De waarnemende com missaris van politie en een rechercheur zijn naar Bremen vertrokken om te trachten B. naar ons land over te brengen. Wat je met 'n Fond doen kunt. Zaterdagmorgen reed een transport-Pord wagen op den Rijksstraatweg onder De Bilt, richting Utrecht, door onvast sturen, tegen een paal van de telefoonleiding, wel ke finaal doormidden brak. Door den schok sloeg dc Ford om. Geeil nood. Met vereende krachten werd het „beestje" weer overeind gezet, de mo tor werd aangeslagen en rrrrtdaar ging het weer. Alsof er niets gebeurd was! (U.D.) Een teeken der malaise. Bij de publieke verkooping van een 12-tal hoerenhuizen van de gemeente Veoilo was de kooplust zeer gering. Er was dan ook bijna geen publiek aanwezig. Geen enkelo woning werd verkocht, daar er of wel geen bod kwam of dit ver onder do raming 'bleef. De gemeenteraad heeft tot den ver koop besloten om van de opbrengst iffeï to bouwen op het voormalige militair rein. Dit plan kan dus vrijwel als worden beschouwd. ter. mislukt Onveilig strand. •Woensdag a.s. is het strand tussclicj Scheveningen cn Wassenaarschcn Slag 0a veilig wegens het schieten met Wtrai!lear,' De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand slechts dan weer voor het pn 'bliek toegankelijk is, wanneer de vlaggen' waardoor de onveiligheid van het strand wordt aangeduid, zijn ingehaald. üeriehfen Een Belgische vlasfabriek afgebrand. Te Lokeren (België)- heeft een groou fabrieksbrand gewoed. De werkplaatsen van een vlasfabriek zijn geheel uitgebrand, Ruim 100.000 kilo ruw Russisch vlas 50.000 kilo afgewerkt vlas zijn verloren e n. De schado wordt op meer dan c millioen- geraamd. Een spoorwegongeval te Liverpool. Een dichtbe'zette pleiziertrein uit Londen gisterennacht aan het station te Liver pool op een rangeerende locomotief geloo. pen. Een reiziger werd gedood en achttien licht gewond. Zij lustten ze! Uit New York wordt geseind: Omstrceb 1800 kisten geïmporteerde w-hisky, die doo, de drankwetau'toriteiten aan dranksn.ok. keiaars waren afhandig gemaakt en tijJe- lijk op Bockaway Beach neergezet, zijn in handen van de omwonende villabewoner! gevallen en waren verdwenen eer dc poli tie tusschenbeide kon komen. De vergiftiging in het sanatorium te Görbersdorf. Er is weer een patiënt in het sanatorion te Görbersdorf gestorven. Dit is het. vijfdi slachtoffer. Nog steeds is men er niet ad ter waardoor de vergiftiging is teweegge bracht. Slechts één patiënt heeft te kennen.g geven, dat hij het sanatorium wil verlate? Allen anderen is toegezegd, dat hun kuur op kosten van het sanatorium verlengd i worden. Een hevige brand in Texas. Uit Ranger in Texas wordt gemeld, dl als gevolg van een brand, die in het rail den der stad een heel blok huizen asch legde, en voor ongeveer een millicci dollar schade aanrichtte, drio personei werden gedood en achttien gewond, terwijl dertien personen worden vermist. ZWEMMEN. Volkszwemfeest. Zaterdagmiddag werd in het Pooimct aan do Haarlemmertrekvaart het doo de Zwemverecniging „De Zijl" schreven volkszwemfeest gehouden. De regeling liet natuurlijk door de pr mitievo inrichting van het bassin nogal ee en ander te wonschen over, doch is do laatste keer geweest gelukkig, volgende volkszwemfeest wordt ir nieuwe inrichting gehouden en dan is m tuur lijk niet alleen de deelname, clock oö de publieke belangstelling veel grooter. Dan zal ook dc vereeniging ..De Zij kunnen en moeten toonen waartoe zij i staat is. Er is thans goede gelegenheid c dejdannen in elkaar te zetten. r werd Zaterdag door sommige d« nemers werkelijk goede sport te z:en f geven en hij ernstige oefening is cr werk lijk Yoor sommige zwemmers wel wat loeren. Do uitslagen luiden: 25 Meter borstzwemmen voor jongei van 1214 jaar: le L. de Haan in 33 sc< W. Gous in 334/5 sec.: 3e C. J. Kloo 37 3/5 sec.; 4o Jan Robber: 46 1/5 sec. 50 Meter borstzwemmen voor jonge van 1417 jaar: Je F. v. d. Mark in sec.: 2e C. M. "YVijkmans in 42 1/5 se 3e II. v. d. Steen in 43 2/5 sec.; 4e J. Gons in 44 sec.; 5e J. Boekooi in 4a 1 sec.; 6e J. K. Veerman in 48 2/5 see.; A. Mulder in 48 3/5 sec. 100 Meter" zwemmen, vrije slag, personen boven 17 jaar: lo J. v. d. Hoi in 87 sec.; 2e A: v. d. Reyden in 8f 3o J. L. H. Sckramp in 93 1/5 sec.; Starkenburg in 93 4/5 sec.; 5e 1 Kramp in 97 sec.; 6e Arnoldys 103 1/5 sec. De heer v. d. Horst won in dit nuniffl dë zilveren wissel-medaille, aangebod door Prof. Kan voor den besten zweffifl van de Zweminrichting „De Zijl." 50 Meter rugzwemmen voor perse; boven 17 jaar: le J. L. H. Suhrarop 49 3/5 sec.; 2c W. Peelers in 511/5 sec Reddingszwemmen, 40 Meter, waaiï 15 met drenkeling, voor personen boe 17 jaar: le J. Carton in 45 3/5 see.;; W. Peeters in 47 2/5 sec.; 3e P. Bavcli in 49 sec.; 4e J. L. E. Sckramp 49 4/5 sec. Eizwermnen, 25 Meter, voor jongens' 12—14 jaar: le L. do Haan in 33 sec; W. Gent in 33 4/5 sec.; 3e C. J. K» in 37 3/5 sec.; 4e Jan Robbers 46 1/5 sec. Schoonzwcmmen, vrije deelname. J<' deeling: le pr. Swicrstra 4 p.; 2c PJ- Ba velaar en P. Neuteboom mot 3 v» 2e afdeeling: le pr. C. Wijkmans^ 2e pr. J. Robbers en A. Kraaiciibrir 3 1/3 p. Na afloop der wedstrijden reikc Voorzitter der vereeniging, de heer Mark, de prijzen uit, na vooraf hebben gebracht aan do schenkers prijzen en na dankbaar gememo»". hebben, hoe de Leidsche raad met ac dc meeste stemmen het beheer der zweminrichting aan ,:Do Zijl' ha „trouwd.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4