LANGEZAAL S.T. van fl.30 tot f 1.60 per 50 KG. Eon lang niet loononde prijs. Ook poon gaat fcijzonder laag in prijs. Gelukkig wordt gekocht voor de consorvenfabrieken. Daar door wordt de aanvoer voor de binuen- lan&sclio markt nog eenigszins beperkt. Afsluiting. Zondag zal de elcctriscbo eiroom zijn uitgeschakeld van voorm. G uur tot nam. 6 uur. Dit in verband met werkzaamheden aan den kabel naar Kat wijk uit Leiden onder de gemeente Val kenburg. KATWIJK. Werkleczen. Aan het Arbeidsbureau etaan thans ingeschreven: 6 vissehers, 1 opperman. 1 letterzetter en 1 kuiper. Fietspad. Met de verbreeding van 't schelpenpad wordt steeds geregeld voort gegaan. Op menige plaats was verbetering hard noodig. Pianist:en. "Wat ons plantsoen betreft, kan worden gemeld, dat er thans op den top der duinen rustbanken zijn geplaatst. Vanaf dien top kan men van een heerlijk vergezicht genieten. Bovendien heeft men een prachtig gezicht op de zee. NIEUWVEEN. Gemeenteraad. Afwezig de heer Quelle. Na lezing van het gebed oper.dc de Voor zitter de vergadering. Volgde lezing der notulen, welko vastgesteld werden na een opmerking van den heer Hoogervorst ever de niet-vcrnielding der schoolgelden uit dc omliggende gemeenten, waarop de Voorz. doet uitkomen, dat zulks in de toelichting is ingesloten, waarop de plaatsen werden genoemd. Ingekomen stukken: Van Ged. Staten o. a. medcdeeling dat voor Nieuwveen is uitgekeerd als vergoeding f 2-169.61. Van het Bureau van Keuringsdienst een mededeeling. dat- vanaf l Jan. tofc Juni 81 keuringen hebben plaats gehad te Leiden op het Laboratorium en 952 ter plaatse, van 21 winkeliers. Afgekeurd zijn 7 artike len wegens ondeugdelijke toestanden, en een wegens ondeugdelijke samenstelling. Verzoek van van Eijk om bij vernieu wing dc aschwerf te mogen huren voor 2 jaar, hetwelk wordt goedgevonden volgens de gewone voorwaarden zonder verbinding. Ontslagaanvrage van. den heer de Bouter, onderwijzer aan de Openbare School we gens benoeming te Amsterdam. B. en W. prae-adviseeren cm de ledige plaats niet te doen aanvullen. De heer Hoogervorst vraagt of hij gemist kan worden. De Voorz. ant woordt, dat dit is, zcoals men het opvat. Voor het onderwijs was het zeker beter dat de ledige plaats weder werd vervuld, doch waar het eenmaal niet anders is, door het ministerieel besluit, moeten wij daarin berusten. De school zal nu één leeg lokaal krijgen, daar de kinderen nu in twee loka len plaats zullen vinden, daar bij de'nieuwe onderwijswet 48 leerlingen per onderwijzer wordt bepaald. Eervol ontslag wordt verleend tegen 1 September a.s. Verzoek van de Burgerwacht om van dc gemeente te ontvangen een som van circa f 40.wegens tekort door de zoekgeraak te onderdeden van wapenen tijdens het be staan der Burgerwacht, hetwelk nader wor 4rrgc!icht door den Voorz. ©n den heer TT - vervorst,'destijds bestuurslid der Burgerwacht. De heer Van Leeuwen merkt op dat zulks is ontstaan door onachtzaamheid der le den. Voorstel van B. en W. cm zulks toe te staan wordt aangenomen. Verzoekschrift van eenige dame-s om tij dens de vacantie een of twee schoollokalen te mogen gebruiken tot het houden ©ener Bazar ter bestrijding der Tuberculose. Daar dit een algemeen belang is, wordt het toe gestaan. Een verzoek van de gemeente Mijdrecht, om bij brand hulp te verleenen in Blokland met de motorbrandspuit. B. en "W. meenen dat zulks wel mogelijk is en 6tellen voor oin hiervoor f 40.per uur te bedingen. Er is 16 man personeel benoemd wien bij brand f 1.per uur zal worden uitbetaald. Nu kon er bij brand buiten de gemeente wel iets booger loon gevraagd worden, en er moet ook voor materiaal-gebruik iets overschieten. Na eenige bespreking wordt besloten de gemeente Mijdrecht te berich ten door dit contract voor 'njaar haar ver zoek in te willigen met dien verstande dat in Blokland een persoon wordt aangewezen met de rechten "van ontbieding. Verordening schoolgeldheffing wordt vastgesteld, zulks noodig doordat bij de oude wet het schoolgeld volgens het zuiver inkomen werd geregeld, nu echter naar het belastbaar inkomen. De heer Hoogervorst vraagt, of daardoor de schoolgelden niet verhoogd worden, wat door den Voorz. ontkennend wordt beantr woord, waarop het tarief wordt vastge steld. Vaststelling kohier hondenbelasting tot een bedrag van f 211. Bij de rondvraag vraagt de heer Vosse- poel de aandacht voor de boomen op de aschwerf. De heer Van Leeuwen vraagt, of er ook een verzoek is ingekomen tot plaatsing van een hek bij 't nieuw gebouw- do huis van Hartveld. De Voorz. zegt, dat Sr niets is ingekomen. Ook informeerde de heer Van Leeuwen aaar het batig slot van het electrisch be drijf. Dc Voorz. antwoordt dat nog geen besluit in deze genomen kan worden. De heer Hoogervorst vraagt naar de vergoe ding van schoolgaande kinderen die elders schoolgaan; bijv. die onder de gemeente Uithoorn school gaan. Daar te Kwakel toch geen Hoogere Burgerschool is, ©n wij hier voldoende scholen fcn leerkachten bezit ten, zou het onverantwoordelijk zijn', wan neer zulks tot schade- 'bleek voor onze gc- meentefinanciën. De Voorzitter zegt de beantwoording op feen volgende vergadering tce, waarna do openbare vergadering wordt gesloten. NQQRDWIJK. Water? De melkboer J. 1- gewoonlijk zijn melk bij de molk in,' Tiii- J!Dq Landbouw". Op hetzelfde oogenblik verschenen daar een tweetal Rijksconlro- leurs, die een der bussen wilde verzegelen om zo daarna (o laten onderzoeken. Hier van was boer J. niet gediend. Het kwam tot moeilijkheden, waarbij boer J. een dei- controleurs in den vinger beet. De politie was spoedig ter plaatse en maakte aan de moeilijkheden een einde. Of dit voor boer J. ook het einde zal zijn valt sterk te betwijfelen!! RIJNSBURG. Bloemenhandel. Met den regen zijn ook de bloemen gekomen. Stond het er eerst foor, dat een massa verloren zou zijn, nog bijtijds is de regen gekomen cn heeft veel gered. De prijzen blijven op dezelfde hoogte als de laatste dagen Dooi den grooteren aanvoer van Gladiolussn gaan de prijzen van dit artikel wel iets naar beneden. Dczo varieeren van f 0.60 tot f 1.-40 per 100. Alleen witte gaan aan merkelijk duurder. "Wit is meer gevraagd dan andere kleuren. Misschien ook al door het Eucharistisch CongTes? TER-AAR. Wilheiminafeest. Het bestuur der Wilhelminavereeniging is voornemen» op den 3en en 4en September, voor de eerste maal het Wilheiminafeest te vieren. Het plan der feestelijkheden zal nader per ad vertentie worden bekend gemaakt, Schouw. De jaarlijksche Zomerschouw in den Uiteindschen en Middelpolder zal op den 2den Augustus a.s. worden gedre ven. SF0RT ZWEMMEN. Wereldrecords. Op JicL congres van de Internationale Zwem-Unie, dezer dagen in Parijs gehou den, heeft men de volgende wereldrecords vastgesteld: Heeren, vrije stijl: 100 y. J. Weissmuljer (Am.) 52" 3/6» 27-5-22 100 m. Dezelfde 5S"3/5, 9-7-22 150 y. Dezelfde l'27"2/6, 27-9-21. 200 m. Dezelfde 2'15"3/5, 26-5-22. 220 y. Dezelfde 2'l5"3/5 26-5-22. 300 y. Dezelfde 3'IG'' 3/5, 25-3-22 200 m. Dezelfde 3'35" 1/5, 25-3-22 •100 m. Dezelfde 4?57", 6-3-23 440 y. Dezelfde 4'57", 6-3-23 500 y. Dezelfde 5'50"2/5, 27-6-23 500 m. Dezelfde 6'2-i" 1/5, 30-9-22. 880 y. Arne Borg (Zweden) ll'9" 1/5, £8-3-23 1000 y. Dezelfde 13"l5"7/l0, 20-8-22 1000 y. Dezelfde 12'47" 8/10 1000 m. Dezelfde 14'0"3/10, 29-8-23 1500 m. Dezelfde 2l'3ö" 3/JO, 8-7-23 Rugzwemmen: 100 m. W. Kéalolia (Am.) l'l2"3/5, 17-10-22 100 y. J. Weismuller (Am,) 1'45" 2/6 20-4-22 Dames, vrije stijl:' 100 y. Miss M. Wehselau 1'3", 26-5-23 100 m. Miss G. Ederle (Am.) 1'12" 4/6, 30-6-23 200 m. Dezelfde 2'45" 1/5, 4-4-23 220 y. Miss H. James (Eng.) 3'46" 3/6,10-10-3 300 y. Miss G. Ederlee (Am.) 3'58"2/5, 4-9-22 300 m. Miss E. Wainwright- (Amerika) 4'29" 4/5, 11-8-22 300 m. Miss H. James (Eng.) 4'2l", 23-11-22 400 m. Miss G. Ederle (Am.) 5'53" 1/5, 4-8-22 500 y. Dezelfde 6'45"l/5, 4-8-22 500 m. Dezelfde 7'22"l/6, 4-8-22 880 y. Dezelfde 13'19", 25-8-23 Armslag: 200 m. Miss I. Gilbert (Eng.) 3'20" 2/6, 18-6-23 400 m. Dezelfde 7'20", 22-10-23 Rugzwemmen: 100 m. Miss D. Hart (Engg. 1'36"7/1Ó, 0-7-23 100 m. Miss S. Bauer (Am.) 1'26" 3/5, 8-7-23 150 y. Dezelfde (Am.) l'59"3/5, 22-2-22 200 m. Dezelfde 3'6"4/5, 4-7-22 DE VlIJe OLYMPIADE. De wereldkampioenschappen wieirijdon. Nederland zal in den wegwedstrijd van de wereldkampioenschappen wielrijden vertegenwoordigd worden door de renners Heeren, Maas en Muller. Innemee en Van Dijk zullen dezer dagen een proefrit rijden, waarna de leiders zul len uitmaken welko van deze renners als vierde man zal worden toegevoegd. De vijfkamp. Een der Zweden wien 22.8 sec. vcor de 200 M. was toegekend heeft medegedeeld dat dit een vergissing moet ziin, daar hij niet, doch de Hongaar Somsai in ditn tijd de serie had -ewonnen. Eigenaardig genoeg heeft de jury toen wel c&n lijd van den Zweed veranderd, doch niet de 22.8 sec., toegekend aan Somsai, die ze op 23.4 sec. handhaafde hoewel dit klaarblijkelijk de tijd van den Zweed was geweest. Het onaangename van de geschiedenis is, dat als tijd van den Hongaar de werkelijk door hem 'giemaakte tijd van 22.8 sec. werd aangenomen, hij tevens winnaar is van den vijfkamp en niet Lethonen. Do Hongaarscho Athletiek Bond heeft zich thans tot het Fransche Comité gewend met verzoek deze vergissing alsnog te wil len herstellen, daar door getuigen vastge steld kan worden, dat een persoonsverwis seling in het spel is, hetgeen ook reeds door de verklaring van den Zweed is be wezen. De Olympiade der doofstommen. Na liet einde van de 8ste Olympiade vindt de eerste Olympiade der doofstom men plaats, die van 917 Augustus te Parijs gehouden wordt. Het initiatief voor deze groote sporlmeeling is uitgegaan van de Federation Sportive des Sourds-Muets de France en de wedstrijden beloven, dank zij de medewerking van de Fransche regee ring en do talrijke inschrijvingen een zeer groot succes voor den' Franschen Doof stommen Sportbond te worden. De volgende landen zullen doofstomme afgevaardigden zenden: Frankrijk, België, Nederland, Engeland, Zwitserland, Polen, Tsjecho Slowakije, Finland, Noorwegen. Zweden, Hongarije, Roemenië en Es th on ie Er wordt gekampt in voetbal, athletiek, zwemmen, wielrennen en schieten. Ieder Van 39 tot 369 Liter HOOIGRACHT 110 19925 land mag op ieder nummer (uitgezonderd voetbal) vier afgevaardigden laten deel-* nemen, terwijl er tevens op ieder nummer vier prijzen zijn. Aan alle afgevaardigden wordt door do Fransche regeering vrij logies aangeboden in het fort van Vin- cenne.?. 13 Augustus wordt er een groot sport- congres gehouden om tot de stichting van een Internationalen Sportbond van Doof- atommen te geraken terwijl in den middag van dien dag de afgevaardigden tsn stad- liuize ontvangen worden. De voetbal- en atletiekwedstrijden wor den gehouden in het Stade Perching, do' zwemwedstrijden in het bad van Tourelles, de wielerwedstrijden in het Vélodrome Municipal, en tenslotte vindt, het schieten in het fort van Vmcennes plaats. Heeft in het buitenland de sport reeds jaren een plaals onder do doofstommen veroverd en heeft men daar goed georga niseerde sporthonden ons land telt sinds 1 Ocober 1922 sleclis een sportvreeniging n 1. I.D.O.R. (Inrichting Doofstommen Onder wijs Rotterdam). Dank zij de invermoeido werkzaamheid van den leider van I.D.O.R., den heer Koudijs, is echter de belangstel ling voor de sport onder de Nederland- sohe doofstommen ontwaakt en velen vin den reeds door de beoefening een gelegen heid voor heerlijke ontspanning. Ook in Amsterdam zal men spoedig een sportver eniging hebben. Het bestuur van I.D.O.R. heeft, rekenen de op dö medewerking van de hoorenden, niet geaarzeld om voor de Olympiade in te schrijven. Binnen een minimum van tijd wisten alle doofstommen in den lande van de te houden Olympiade en.... er werd geoefend. Vooral voor het zwemmen kreeg men veel medewerking. De R. Z.G. oefende de Rotterdammers waarbij do heer Krul zich in het bijzonder verdienstelijk maakte in Den Haag stelde zich de H. Z. en P. C. beschikbaar, en in Amsterdam belastte de bekende Y-man, do heer Davidson, zich met de oefening. Het benoodigde geld voor do uitzending is langzaam maar zeker binnengekomen, dank zij de werkzaamheden van de heeren Versteeg, Degen? en Koudijs, zoodat de ploeg zonder geldzorgen naar Parijs kan gaan. Do Hollandsche ploeg neemt deel aan athletiek, zwemmen enwielrijden. Oor spronkelijk was ook het plan om te schrij ven voor het voetbaltournooi, maar aange zien voetbal en athletiek tegelijkertijd plaats vindt, moest of het voetbal of de athletiek achterwege blijven. Een groot succes wordt.van de zwem ploeg verwacht, vooral daar de afgevaar digden na 8 Juni groote vorderingen ge maakt hebben. Op de 100 M. vrije slag komen uit F. Visser, Schiedam, A. Morauw, Rotterdam, L. S. Reens, Amsterdam en J. Brinkman, Rotterdam. Vooral de 17-jarige Schiedam mer Visser zal een goeden gooi naar de eerste plaats doen. Aan de 100 M. rugzwemmen nemen deel mej. H. van der Heyden, Rotterdam, F. Visser, Schiedam en W. J. Brinkman, Rot terdam. Van deze drie is mej. v. d. Heyden de snelste. Op de 200 M. schoolslag komen uit W. J. Brinkman, H. van Veldhuizen, beiden Rotterdam en J. de Schrijver, Schevenin- gen. Als eerstgenoemde in het begin maar niet te hard van stapel loopt, kan zijn tijd wel onder de vier minuten blijven en heeft hij daarmede een mooie kans op den titel van Olympisch kampioen beslag te leggen. In het schoonspringen zullen Aetborouw L. S. Reens en W. J. Brinkman hun ge luk beproeven. De estafetteploeg wordt in Parijs samengesteld. Op de athletieknummer3 wordt het meeste succes verwacht van twee allround sportmen H. Nederlof, Rotterdam en A. de la Mar, Rotterdam.- H. Nederlof loopt de 100 M. in circa 12 sec., springt ruim 5 M. ver en stoot den kogel ruim 9 M., A. do la Mar spring circa 1.50 M. hoog en is een uitstekende loopcr op de 800 M. H. van Veldhuizen zal onze kleuren ver dedigen op do 1500 M. haTdloopen. Tot slot neemt A. Plas, Amsterdam deel aan het nummer 150 K.M. wielrennen op den weg. De ploeg vertrekt Maandagochtend 11 Augustus om 9.54 van station D. P. Rot terdam onder leiding van den heer Koudijs naar Parijs en zal Zondagavond 17 Augus tus 8.49 weer in Rotterdam arriveeren. RECHTZAKEN. Even voor dc uitspraak van zijn faillis sement, terwijl hij wist, dat hij deze met- kon voorkomen, zou hij drie schuldcischers hebben bevoordeeld, resp. mot f 477.83, f 29.40 en f 140. Den curator zou hij wij ders opzettelijk hebben verzwegen een vordering op M. M. van Tol te Amsterdam, groot f 746, en een tot zijn boedel behoo- rende som aan cont-ant geld. In de derde plaats 7ou hij 8 Mei aan dc Coop. Land- bouwban'k tc Steenwijk f 500 uit zijn boe del betaald hebben. De curator, mr. J. W. Willing© Gratama, als getuige gehoord, verklaarde, dat bekl. do op verschillende dagen herhaalde vraag, of hij uitstaande vorderingen had, ontken nend beantwoord heeft. Ook had hij ont kend geld in huis te hebben. Het had hem getroffen, toen hij in de stallen van bekl. kwam. dat daar geen vee stond. Beklaagde zei, dat hij dat ten deele verkocht had, om zijn schulden te kunnen betalen. Ook iii een conferentie met- den vechter-commissaris liad hij verklaard, geen uitstaande vorde ringen te hebben. Do Officier van Justitie vroeg of bekl. niet gezegd: heeft-, dat zijn "have en goed behoorde aan zijn broer. De curator bevestigde dit. Deze had ge vraagd, of daar een acte van opgemaakt- was. Bekl. had daarop geantwoord: Ja, maar die heb ik niet in mijn bezit. Bekl. wilde eerst den datum niet opgeveD. hij zei: Dat weet ik niet, toen zei hij: In het najaar en later: In December 1923. Bekl. zegt, dat hij thans eerst begrijpt iets gedaan te hebben, dat niet geoorloofd was. President: Wat uw vordering op Yan Tol betreft, hebt u ontkend vorderingen te heb ben. Bekl. zegt, dat hij wist- dat er geen cent- in huis was, zijn gezin moest toch eten*en er moest op de. boeiderij gewerkt worden. De drie echulddschers, die hij weder rechtelijk geheel afbetaald heeft, verkla ren, dat bekl. heel gunstig bekend staat. De Officier van Justitie noemde het na afloop van het getuigenverhoor een moeilij ke zaak die gecompliceerd is geworden door de houding van bekl. Hier hangt bekl. den onnoozele uit, maar als men de. feiten nagaat, dan ziet men dat hij zeer geraffi neerd te werk is gegaan. Bekl. en zijn broer stonden beiden zeer zwak. De een verkoopt den boel aan den ander, de an dere draagt de boedel weer aan de eerste over. Wie nu het eerste failliet gaat. heeft een acte, gaat Gijsbert het eerst failliet, dan heeft hij een acte. dat zijn boedel be hoort aan zijn broer Jan, gaat Jan het eerst- failliet dan heeft hij een acte dat hij den boedel weer overgedaan heeft aan Gijsbert. De- schoonzoon geeft advies. Ex- werd een acte opgemaakt en een familie lid noemt 't- in een brief, in sprekers bezit, een vies zaakje. Hier is kwade trouw in het spel. 'Al doet men nu, of bekl. een hoogst fatsoenlijk man ia, en al is er een brief van den burgemeester gekomen, hoe men zijn braven wethouder kan vasthouden een voorbeeldige straf moet opgelegd wor den. Spr. vraagt twee jaar gevangenisstraf. Dc verdediger, mr. Bolsius uit Leiden, wees er op, dat voor kwade trouw vaat moet staan, dat iemand richzelf bevoor deelt. Aan dit vereisclite is hier niet vol daan. Bekl. houdt nog vol, dat hij niet ge weten heeft, dat wat hij deed strafbaar was. Het is met- de actes niet zoo gegaan, als de Officier schetste. Spreker trachtte een poging to doen om den beid. in een be ter licht te stellen en beriep zich daarvoor op den burgemeester en ds Ploos van Am- stel. Spreker vroeg e6n voorwaardelijke straf voor beklaagde, die in een zwak oogenblik gestruikeld is. Geknoei mei waarmerken. Voor do techlbank (e Rotterdam stond eergisteren een 23-jarige goudsmid te recht, wegens het overtreden van de Waar merkenwet op gouden en zilveren voor werpen. Bekl. had in opdracht van een anderen goudsmid twee gouden heerenringen ver vaardigd. Na de vervaardiging bleek dat het waar merk niet op do gebruikelijke wijzo was opgebracht. BekL had een oud waarmerk in den ring gesoldeerd. Als de ringen warm werden kon dit worden geconsta teerd door deskundigen. De bekl. bekende het feit. Hij had het gedaan omdat hij niet wist van welk ge halte de nieuwe ringen waren. Bij onderzoek bleek dat de ringen 15 karaats waren en het waarmerk 14 ka raats aangaf. Vervalsching van het warenmerk in den eigenlijken zin heeft bekl. niet ge pleegd, wel heeft hij de belasting ontdoken voor 60 cent. Dc bekl. zei dat hij de zaak niet ern stig had gevonden. Bij de patroons waar 'hij in dienst was geweest werden deze vervalschingen geregeld gepleegd. Het O.M. merkte op dat de vorige pa troon van bekl. in preventieve hechtenis zit en zich zal to verantwoorden hebben wegens het zetten van .oude waarmerken in nieuwe ringen en ontduiking van de be lasting. Verder merkte het O. M. nog op dat haast nooit tegen iemand een vervolging kan worden ingesteld wegens deze feiten. Toch komen deze overtredingen zeer veel voor, vooral na de verdubbeling der belasting in 1923. Alleen vakkundigen kun non de overtredingen constatceren. Iemand die niet met het vak hkend is, kan niet zien dat een nieuwe ring eeu oud waar merk draagt. Tegen bekl. werd 3 maanden gevange nisstraf (voorwaardelijk) geöischt met een proeftijd van drie jaren. van den arbeider Z., terwijl ziji b, cfwezig wm, con cs-J. rerroe», geweer om er ruco to epclen. StT--, wijze legde hij het vr.jou ca::- op zj; jarig broertje, waarbij het wapev CU con kogel dor.' halsshn-u'cr doorb',5 Toen do 80-jango grootvader, op l10t jV* geschrei krai [oesnrllen, Mcek hnsapio reeds io rijn overleden. Dcotlelijk ongeluk. Te VHcrtogenbosch is do 64-jarige werk man P. Beks. te Yughb woonachtig jj-- zijn werkzaamheden onder een omvallend muurtje geraakt. Aan do daarbij bekomen verwonding een ruggewervel brak i. de ongelukkige overleden. Ernstig ongeluk bij het paardenvoeren. In do stallen van de Willemskazerne te Arnhem heeft bij het paardenvoeren, een ernstig ongeluk plaats gehad. De milicien L., paard-envci-zorger bij bet koxps rijden- de artillerie, werd door con der dieren dusdanig tegen bet voorhoofd getrapt, dat het bloed hem uit mond en ooren vloeide. Per ziekenauto werd L. onmiddellijk naaj bet militair hospitaal vervoerd. De toe- stand van don gewonde is zorgwekkend. Brand op het stoomschip Rijnland. Op het stoomschip Rijnland van den Koninklijken Hollandsehen Lloyd. dat ligplaats heeft aan het etablissement dier maatschappij aan de Oostelijke Handels kade te Amsterdam, heeft een brandje gewoed in het z.g. kabelgat, waar touw. werk was opgeslagen. Oorzaak van den brand is het vallen van een gloeienden klinknagel op het geteerde touwwerk. Door de beperkte ruimte van het kabelgat bestond er geen direct gevaar voor uit breiding van bet vuur, dat door het per- soneel van het schip met behulp van twee stralen' op de eigen brandbluschinstallatio werd aangetast. Do brandweer, die inmid dels was gewaarschuwd, arriveerdo spoe dig met de dxijvendt; stoombrandspuit Jason, en begon eveneens heb blusscbings-1 werk. Circa vijf uur was nien het vuur. meester en vertrok do Jason. De op de Rijnland aangcri:li.c r.mievi- eele schade is niet'groot. Oplichter. In een Apeldoornsch hotel verleefde iemand zich v. A. noemend, die zich uit gaf inspecteur der Billiton Maatschappij te wezen. Teen hij vertrok betaalde bij met een cheque van f 300 op de Ned. In dische Bank, waarvan dc niets kwaads vermoedende hotelier het hem toekomende afhield. Later echter kwam deze hotelier tot do ontdekking, dat do chequo vaheh was en dat door v. A. reeds eerder een valsclie cheque op do genoemde bankiu- i stolling was afgegeven. Een dierenbeul. In het grensplaatsjc Baar heeft do po litic een 17-jarigen dierenbeul opgespoord.' Tusschen Paselxen cn lxeden liecft hij bij zijn buurlui 63 kippen opgevangen, die bij op de wreedste wijze pooten cn vleugels brak en ze dan weer aan haar lot overliet. Verzakkende huizen te Rotterdam. Uit Rotterdam schrijft men aan het „Vnd.": Aan het eind van den Nieuwen Binnen weg is men reeds geruimen lijd bezig niet den aanleg van de Coolhavcn. Op heb ter rein^ gelegen tegenover de firma Müller ou Co., tusschen Westzeedijk en Pieter de Hoogweg is men dezer dagen bezig ge weest met op«spuitingen. Grooto hoevcel- hedexi zand en water zijn hiervoor ge bruikt. Bit had tot gevolg, dat door dca geweldigen' druk op dien vc-cnaclitigeii bodem de huizen, staande aan deix Lagen Westzeedijk, den z.g. Borgerskof vormend, bedenkelijke scbeureix begonnen tc ver- toonen. De grond schijnt daar n.L te zijn verzakt en verschillende huizen, werden daardoor boxxwvallig cn sonimigo vielen zelfs grootendeels ineen. De voorste rij kwam het eerst aan de beurt. Dé huizen zijn reeds do vorigo week op last van de bouwpolitie ontruimd. Do opspuiting aan den westkant- is toen stopgezet. Mien ging echter aan de Oost' zijde daarmede voort-. Dit bad tob gevolg, dat weldra ook andere huizen scheuren begonnen te vertoonen. Enkele mxxren zijn Teeds ingestort, ter wijl andcro zoo staan, dat ze elk oogen blik kunnen omvallen. Deze woningen zijn op drassigen vcenbodem gebouwd, waarin niet is gelieid. De meeste bixizen worden door do woningstichting eu Mij. voor Volkswoningen geëxploiteerd en zijn eiger. dom van Rotterdam. Bijna alle huizen zijn reeds ontruimd. Zij, die er nog wonen, hebben order ge kregen om uiterlijk Zaterdag te vertrek ken. Intusschem is de groote moeilijkheid waar men de menschen moet huisvesten» Men heeft 27 gezinnen, die dakloos zij» geworden, ondergebracht in dc- nieuwe huisjes in den polder Oud-Ma the,nesse. Anderen zijn gehuisvest in de nieuwe wo ningen op Tuindorp. Voor 42 gezinnen had men center zoo spoedig ge-en woning. Deze zijn daarom ondei'gebracht in het voormalig armhuis aan den Schiedamschcdijk. In het geheel zijn 58 huizen, r.an dc ge meente behoorend, ontruimd, die gedeel telijk vernield zijn. Ook moesten enkelo particuliere huizen verlaten worden. Onge veer 65 woningen zijn onbewoonbaar ge worden. Een antieke klok. Een vroegere inwoner van een Wcsllu'W sche gemeent e, do heer O., dio la Lei' naar Delft verhuisde en vroeger uit_ eigen mi delen de It. K. kerk'in do Lier stichUe, is dezer dagen overleden. Genoemde h-ee was in het bezit van een zeldzame aIU"^ ke klok, waarvoor hem reeds f 4000 g^ boden was en deze beeft hij nu vcr'.ua"'/fl aan het nieuwe Hyppolilus Gasthuis Delft. Beschuldigd van bedriegelijke bankbreuk. De wethouder te Steenwijkerwold G. V., geboren te Zoeterwoude» die 7 Mei jl. in staat van faillissement werd verklaard, heeft gisteren te Zwolle terecht gestaan, beschuldigd van bedriegelijke verkorting van de rechten zijner echuldcische-r». Semeaigae Eier'iciafteis Doodgeschoten. Uit Dinxperio wordt gemeldIn heb na burige Isselbui'g nam het 7-jarig zoontje

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 8