marktberichten Te(agpafi«cSi WeerbaricM nl.rens waarnemingen verricht in clen mor- v„cn van 19 Juli 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. iwstc Baromcterst.765.1 St. Mathicu en Toulouse. Laagste Barometerst.748.9 Skagcn. Verwachting tot den avond van 20 Juli Matige tot zwakken Noord-Westelijke :0t Westelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, ï0„ ccnigc regenbuien, zelfde temperatuur. Barometerstand. LUCHT-TEMPERATUUR 'Hedenmiddag- 16 gr. C. WATER-TEMPERATUUR Hedenmorgen 7 uur: 20 gr. C.; 12 uur: ÏOgr-C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 17 Juli: 9.41 n.m. tot 4.31 v.m. $ude vloer vervangen door een granieten, ierwijl vooral do lambrizeering, in groen» jraniet door liet heele café aangebracht, ito volle aandacht van den bezoeker waard jag worden genoemd. De granietwerker, de lieer J. Arnoldus, mag daarom met lof genoemd worden, «venals de timmerlieden, de gebrs. Hoog- ilralen, de metselaar, de heer Warner, en ie heer Brittan, schilder. Gisteravond 11 uur. is op de Breestïaat tegenover café Suisse een buis van de Mterlefding gesprongen, waardoor het wa jcr door de straat omhoog bruischte. Van morgen was de lekkage reeds hersteld. Gisteren is alhier geslaagd voor liet jxamen Engelsch M. 0. acte A. mej. II. H. T, Tan to Amsterdam. De groentijd van het Leidscli Sludenten- ïorps zal aanvangen 17 September. Hedennacht zijn uit de gang van oen huis aan het Noordeinde, bewoond door hn heer B., 3 fietsen gestolen. De dieVcn hebben zich door opensluiting toegang verschaft. Men zij op z'n hoede, anders be looft men zich van het genot rijwielbo- lasling te betalen. Gistermiddag tegen 5 uur ongeveer had liet 15-jarig dienstmeisje M. C. S. van mevr. F. op de Breeslraat het ongeluk met haar handen door een glazen Jak te val len. waardoor zij verscheidene snijwonden ipliep. Do E. H. D. legde een voovloopig ïerband. v De 71-jarige M. L., wonende in een loge ment op de Oude Varkenmarkt, reed gis termiddag op een vrachtauto mee langs ien Haagweg. Ter hoogte van Habis Per kara woei zijn pet af. Hij wilde eraf Jpringen, doch bleef liaken met het gevolg jat hij vrij onzac'ht op straat viel. Hij ïrocg een bloedende wonde aan liet voor hoofd RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE. LEIDEN. De Kantonrechter te Leiden heeft <le navolgende vonnissen gewezen in de zaken fan: Wegens dronkenschap: G. J. S. f 2 of 2 lagen hechtenis; H. V. Oegstgeest; A. van Ier W. zwervende, ieder tot f 5 of 5 dage.il hechtenis; wegens loopeii op verboden 3rond: 9. van der M. f 2 of 2 dagen hech tenis; C'. B. Leiderdorp 50 cent of 1 dag hechtenisJ. B. W. aldaar f 5 of 5 dagen -rechtenis; wegens straatschenderij: P. J. ïf. tot teruggave aan de ouders; A'. B. C. J B. geen straf toegepast; wegens buren gerucht: W. T. f 3 of 3 dagen hechtenis; negens een trekdier onbeheerd laten staan H K. f i 0f i dag hechte.niswegens over treding der arbeidswet: M. G. V. f 3 of 3 jhgen hechtenis; J. A'. van der O.; C'. M. vnn der M. huisvrouw J. van M. Katwijk Jan den Rijn; P. B. Katwijk aan Zeer; M. - huisvrouw J. D. aldaar: L. de B. huis houw D. P. aldaar; J. D. huisvrouw J. v. i. Oegstgeest. ieder tot f 1 of 1 dag hech- renis; A. O. Warmond; C. de G. Voorscho len ieder tot f 2 of 2 dagen hechtenis; we llis overtreding der spoorwegwet: A. van d Katwijk aan Zee f 2 of 2-dagen heehte- '"s; J. C. G. f 1 of 1 dag hechtenis; we llis overtreding der woningwet: M. den Katwijk aan Zee f 2 of 2 dagen hech- negens overtreding der Motor- en jj'iwielwet: L. van D. Katwijk aan den yin 2 maal f 3 of 2 maal 3 dagen hechte,- 5)s; wegens overtreding der Visseherijwet: J V. f 0,50 of 1 maand tuchtschool; ^figens overtreding der wapenwet: J. van 'S-Graven zan d e f 5 of 5 da-gen hech- «liis; wegens varen zonder vergunning: P. Hazerswoude; M. A. van der H. Noord 'Jk aan Zee; J. van der W. zwervende, f°t f 3 of 3 dagen hechtenis; W.-de ^sterdam 2 maal f 10 of 2 maal 5 da- hechtenis; wegens overtreding van het •jotor- en. Rij wiel reglement: A. A. W. Lei- -erdorp f o.50 of 1 maan tuchtschool; S. S. C. f 3 of 3 dagen hechtenis; T. B^ f 3 of 3 dagen hechtenis; W. van E. f 3 of 3 dagen he.chlcnisF. F. f 1 of 1 maand tucht school; P. A. H. f 5.of 1 maand tucht school; J. K. geen straf toegepast; J. van. E. f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens over treding, der Politieverordening der gemeen te Leiden: G. van B.; G. P. M. de W.J. van B.; P. J.'vau II.; H. IC., ieder tot f 5 of 5 dagen hechtenis; J. L. f 3 of 3 dagen hechtenis: J. H. J. B. f 2 of 1 dag hechte nis; L. V. f 3 of 1 dag hechtenis; J. S.; A'. C. H. Zoeterwoude; W. van der L. Oegstgeest; K. P. 11. Oegst,geest; P. C. B. ieder tot f 3 of 3 dagen hechtenis; C. H. A'. J. Oegstgeest f 2 of 2 dagen hechtenis; J. H. 8. Dc.ii Haag; N. K. Voorschoten; A'. IC. Den Haag; P. J. P. Arnhem ieder tot f 10 of 10 dagen hechtenis; P. van der M. Oegstgeest; Ph. J. J. ieder tot f 1 of 1 da.g hechtenis: N. B.: D. S. f 0,50 of 1 maand tuchtschool; J. M. V. f 0.50.of 1 dag hechtenis; F. P. van D. f 2 of 1 dag hech tenis; J. H. f 1 of 1 da.g hechtenis; wegens overtreding dc.v Politieverordening der gemeente Oegstgeest: Th. J. D. de Bildt f 5 of 5 dagen hechtenis: wegens dronken schap: A. H.: G. F. H.: J. M. H. Noord- wijk-Binnen; A. M. Dordrecht; A. V. Zoe terwoude, ieder toV f 5 of 5 dagen hechte nis: wegens overtreding der arbeidswetM. A. H. Veur f 1 of 1 dag hechtenis; G. P. J. C. f 1 of 1 dag hechtenis; wegens over treding der VisseherijwetW. H. Hzn. Nffordwijkerhout f 2 of 1 maand tucht school; wegens overtreding der. trekhon- denwet: W. van W. Katwijk aan Zee f 1 of l dag hechtenis; wegens overtreding dar spoorwegwet: I. B.; H. Pb. ieder tot f 1 of 1 dag hechtenis; D. G. IC. Den Haag: M. A. IC. Den Haag; -T. M. IC. aldaar, ieder tot f 2 of 2 dagen, hechtenis; wegens over treding der Motor- en Rijwiel-wett C. O. Den Haag; L. P. de J. ieder tot f 5 of 5 dagen hechtenisC. H. F. f 2 of 2 dagen hechtenis; wegens varen zonder vergun ning: W. de B. Amsterdam f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens overtreding van het Motor- en Rijwielreglement: H. G. P. Naaldwijk f 5 of 5 dagen hechtenis; J. M. J. S. G.: Th. V.; P. F. van der S.; D. B; A. K.J. C. S. va«. W. ieder tot f 2 of 2 dagen.hechtenis; D. T. f 1 of 1 dag hech» tenis; A. van der S.; B. M.: C. Z. Valken burg; S. van M. Katwijk aan Zee, iedpr tot f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens overtre ding der Politieverordening der gemeente Leiden: N. Dvf 2 of 1 maand tuchtschool; L. S. f 2 of 1 dag hechtenis; 8. N. f 1 of 1 dag hechtenis; I. P. f 2 of 2 dagen hech tenis; G. van der B. geen straf toegepast; M. J. H. f 2 of 2 dagen hechtenis; A. de G. f 1 of 1 dag hechtenis; G. B. f 0.50 of 2 dag hechtenis; wegens overtreding der Politieverordening der gemeente Noord- wijk f 3 of 3 dagen hechtenis; wegéns overtredifig der Politieverordening de.Y ge meente Katwijk: L. K. Katwijk aan Zee f2 of 1 maand tuchtschool: wegens dronken schap: G. S.; A. V. Zoeterwoude ieder tot f 5 of 5 dagen hechte.nis; wegens als getui ge opgeroepen niet verschijnen: C. H. A. A. f 0 50 of 1 dag hechtenis;' wegens straatschenderij: F. van F. Katwijk aan Zee f 10 of 5 dagen hechtenis; wegens als opkooper geen ïegisler bijhouden: J. S. Katwijk aan Zee f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens overtreding der arbeidswet: G. W. B. Warmend 2 maal f 2 of 2 maal 1 dag hechtenis; wegens overtreding der invali diteitswet: P. J. M. X. f 5 of 3 dagen hech tenis; wegens overtreding der Visseherij wet: G. B. van G. Sa&senheim f 1 of 1 dag hechtenis; wegens overtreding der IJkwet: K. van D. Kattik aan Zee f 0,50 of 1 dag hechtenis; wegens overtreding der Motor en Rijwielwet: A. J. K. Lisse f 5 of 5 da gen hechtenis; C. G. C. f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens varen zonder vergun ning: P. O. Maassluis; J. S. Zeg waart ieder tot f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens overtreding van het Motor- en Rijw. regl. P. J. Rijnsburg; J. S. Rijnsburg; P. J. K. ieder tot f 2 of 2 dagen hechtenis; H. B. C. V. f 1 of 1 maand tuchtschool; H. K.; Th. N. H.: A. M. ieder tot f 1 of 1 maand tuchtschool; O. J. van E.; D. C. van L.; D. de G.; A. V. A. II. Oegstgeest J. D. Katwijk aan Zee, ieder tot f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens overtreding der Politie verordening der gemeente Leaden: C. C. f 1 of 1 dag hechtenis; J. van D. f 0.50 of 1 maand tuchtschoolR. L. M.W. K. van R.; Mr. G. H. E. N. Th.; J. G. N, ieder tot f 2 of 2 dagen hechtenis; J. M.I. van R.; A. G.: A. L.: J. N. S.; W. M Den Haag; P. J. M. Den Haag ie.der tot f 1 of 1 dag hechtenis; J. M.; G. J. de la R. geen straf toegepast P. de G.;#Ch. W. de G.: ieder tot.f 0.50 of 1 dag hechtenis; II. A'. K. f 0.50 of 1 maand tuchtschool; L. P. H. 2 maal f 2 of 2 maal 2 dagen hechtenis; W. K.; B. Th. van E.: J. van der K.; P. G. T HaastrechtA. V. Ter Aar ieder tot f 5 of 5 dagen hechtenis; F. K. Boskoop J. van H. Koudekerk; M. L. B. Rotterdam ieder tot. f 10 of 10 dagen hechtenis; R. G. W. B. Wassenaar f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens overtreding der Politieverordening der gemeente Katwijk; J. van D. Katwijk aan Zee f 3 of 1 dag hechte.nis; wegens overtreding der Politieverordening der ge meente Katwijk: A'. J. van der Z. Noord- wijk f 1 of 1 dage hechtenis; J. P. aldaar f 1 of 1 dag hechtenis; G. P, aldaar f 1 of 1 maand tuchtschool; wegens dronken schap: D. R.; P. J. van "L. zwervende, ieder tot f 3 of 3 dagen hechtenis; D. B. f 0.50 of 1 dag hechtenis; J. B. W. zwer vende f 5 of 5 dagen hechtenis.; wegens zonder daartoe gerechtigd te zijn vee. la ten loopen op weiland: J. van V. f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens he.t opgeven van een valsehen naam P. J. van L., zwervende f 10 of 10 dagen hechtenis; wegens over treding der Arbeidswet: H. E. van der Z. f 1 of 1 dag hechtenis; G. T. zes maal f 1 of zes maal 1 dag hechtenis; wegens over treding der Veiligheidswet: D. S. f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens -overtreding der VleeschkeuringswetA. G. van der Z. Voor hout f 15 of 15 dagen hechtenis; wegens overtreding der Visseherijwet: J. E. T. Voorschoten f 10 of 10* dagen hechten wegens overtreding der Trekhondenwet: Th. J. van X. Warmond f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens overtreding der motor c-n rijwielwet: G. G. van B. Voorhout f 5 of 5 dagen hechtenis; Th. L. H. Noord \v ijker hout f 15 of 5 dagen hechtenis; wegens overtreding van het Motor .en Rijwielre*- glement: W. M. van V. 2 maal f 1 of 2 maal 1 dag hechtenis: P. K. Zoeterwoude; J. P. F. Lisse, ieder tot f 2 of 2 dagen hechtenis; M. Gh. A. J. T. f 1 of 1 dag hechte,nis; J. van L. f 1 of 1-maand tuchtschool; W. F. f 3 of 3 dagen hechtenis; W. Th. S. Noord- wijk f 2 'of l maand tuchtschool; wegens overtreding der Politieverordening der ge,- meentö Leiden: M. P.; A'.-A'.; I. O.; A. O.; J. van E'.; D. van der B. ieder tot f 1 of 1 dag hechtenis; H. J. T.; N. W.; A. B. F.; P. II. M. O.: A. G. H., Katwijk aan Zee, ieder tot f 2 of 2 dagen hechtenis; Th. H. G. B. O.; J. J. J. M. S. iede.r tot f 3 of 3 dagen hechtenis; T. J. M. geen straf toegepast; .wegens te Oegstgeest tegen 'n •berg liggen: 'E. K. f 1 of 1 dag hechtenis; wegens te Katwijk op een hondenkar plaats nemenG. van D. Katwijk aan ZöA f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens te Katwijk een melkwinkel op verboden tijd open hebben: G. O. f 2 of 2 dagen hechtenis; wegens dronkenschap: D. K.; F. A. S. ieder tot f 3 of 3 dagen hechtenis; M. V. Veur; P. W. Noordwijkerhout ieder tot f 5 of 5 da gen hechtenis; J. L. f 3 of 3 dagen hechte nis; wegens 'burengerucht: J. L. 3 of 3 dagen hechtenis; wegens loopen op verbo den grond: Aide M. Rijnsburg f 1 of 1 dag hechtenis; H. H. aldaar; J. C. aldaar ieder tot f 5 of 5 dagen hechtenis; wegens overtreding der Jachtwet: P. Z. Haarlem f 4 of 4 dagen hechtenis; wegens overtre ding der IJkwet: W. van der II. Noordwijk f 0,50 of 1 dag hechtenis; wegens overtre ding der Boterwet: J. B. Haarlemmermeer f 5 of 5 dagen hechtenis; wegens overtre ding der Veiligheidswet: J. K. van der W. Rijswijk f 3 of 1 dag hechtenis; Gh. W. de K. 2 maal f 5 of 2 maal 5 dagen hechtenis; wegens overtreding der Motor en Rijwiel wet: G. L.; H. A. van P. Putten, ieder tot f 3 of 3 dagen hechtenis wegens varen zonder vergunning: W. F. K. f 0.50 of 1 dag hechtenis; J. H. Zoetermeer; P. dc R. Giessendam ieder tot f 3 of 3 dagen hech tenis; wegens overtreding van het Motor en Rijwielreglement: Th. van der B. Lisse f 1 of 1 dag hechtenis: T. P. Rijnsburg f2 of 2 dagen hechtenis; J. H.; J. van A.; B. K.; H. A. M. S.; W. S. Oegstgeest; C B Alphen aan den Rijn ieder tot- f 3. of 3 dagen hechtenis; C. G. f 0,50 of 1 maand tuchtschool; II. van K. Noordwijk; C. W. Hazerswoude ieder tot f 1 of 1 maand tuchtschool; L. van der H; Den Haag f 2 of 2 dagen hechtenis; wegens overtreding der Politieverordening der gemeente Leiden: J. 8.; J. M. C. M. A.D.;P.JM;H de N; A. V. Zoeterwoude, ieder tot f 2 of 2 da gen hechtenis; J. T.; M. F. ter B.' iéder tot f l of 1 dag hechtenis; J. H. W.; E. K ieder tot f 0,50 of 1 dag hechtenis; T. G. C. van der M. ieder tot- f 1 -of 1 maand tuchtschool; Fr G. S. geen straf toegepast; A. P. J. van IJ. f 3 of 3 dagen hechtenis; J. van L.H. J. A. V. Der. H«a?; .T. W. van A'. aldaar, ieder lot f 5 of 5 dagen hechtenis; W. L. A. H. Den Haag; P. J. P. Arnhem; J. H. Utrecht, ieder tob f 10 of 10 dagen hechtenis; wegens te Noord wijk met een Rijwiel in verboden richting rijden: H. R. te P. Sassenheim f 1 of 1 maand tuchtschool; wegens te Sassenhe-irn met een rijwiel '.11 verboden richting rijden W. F. van S. Lisse f l of 1 dag hechtenis wegens te Zoeterwoude met een auto te snel rijden: J. G. van V. f 3 of 3 dagen hechtenis. Vrijgesproken werden: F. J. B. beklaagd van overtreding van de Motor- en Rijwiel wet; M. A. van der H. Noordwijk aan Zee beklaagd van overtreding van het Prov. Retrl. op de wateren. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze Leiden. OUDERWIJS Examens hoofdakte. De eisckcn voor het hoofdakte examen zijn naar het schijnt belangrijk opge voerd. 1 Opvallend is althans hoo weinig eandi daten de eindstreep halen. Te Rotterdam slaagden. Vrijdag van de 8 eandidaten slechts 3; te 's-Gravcnhage 3 van de 7; tc Breda 1. van de 8; te Gro ningen 1 van de 8; te Nijmegen 2 van cle 8; to Utrecht 3 van de 8. Alleen, te Haarlem was het iets heter. Daar werd aan 5 van de S eandidaten de begeerde akte uitgereikt.. ALLERLEI Hoe ris Afrikaander kindertjes het A B C zingen. A, is die ark waar ou Noach in was, B, is een heer denk.oorn Piet lion hem vas, G, is Gliristoffel, hij werkt met die hark, D, is neef Doris, hij rij op een vark. E, is die ezel. hij schop achterop. F, is oom Frans, met zij mus op die kop. G, is een gek. zij verstand is hij kwijt, H, is een hond, hij kan blaf en ook bijt. I, is die inktpot, waar pennc in doop, J, is een Jood, wat ou kleere verkoop. K, is een katje 'wat'muize kan vang, L, is die leeuw, waar is ieder voor bang. M, is die monnik wat heel' dag moet bid, N, is die nest waar een vogel' op zit. O, is die olifant groot oen ook sterk, P, is die paard wat zoo zwaar soms moet werk. Q, is Quadrille een spel die hul speel, R, is die roofer wat graag wil kom .steel. S, is die schip wat daar zeil fin die zee, T, is een tol daar speel kinders veel mee. U, is die uil wat graag muize wil vang, V, is die veldmuis waar die uil naar verlang IV, is die weegschaal, die hoor in elk huis, X, is die letter compl'eet als een kruis. Y, is die ijsbeer, hij is spierwit van huid. Z. is die zegel waar alles mee sluit. KERKNIEUWS Hef noviciaat der Paters Franciscanen. Het noviciaat van de ZeerEcnv. Paters Minderbroeders Avordl "verplaatst van Wychen naar Bleijerlieido, Laatste ÜeHchien De Burgemeester van Oosterhout maakt bekend, dat bij de politie aldaar aangifte is gedaan van het vinden van een autoband met velg, complete reserveband. De vinder heeft "reeds een advertentie geplaatst in het Dagblad van Noord-Brabant. Inlichtin gen zijn ten politieburcele te Oosten hout te bekomen. Dc Commissaris van Politic der 2e Afd. te Utrecht verzoekt in verband met, de aanhouding van twee van zakkenrollerij verdachte personen bekend te worden ge maakt met de verblijfplaats van een bui tenman, die op Zaterdag, 7 Juni 1024 tus- schen 3 eu 4 uur des namiddags, op het derdè perron van het Centraal Station te Utrecht, in aanraking is gekomen met twee als heer gekleede personen, waarme de hij in twistgesprek is geraakt. Door een 2-tal getuigen is gezien, dat door die per sonen een poging is aangewend om die buitenman te beroovcn. Gegevens kunnen ook verstrekt worden aan de politie, ter plaatse, waar hij. die inlichtingen kan verschaffen, woor.t of verblijf houdt. TELEGRAMMEN (Vaa onzen draad!, dienst). Prime de Rivera in Marekkc. BERLIJN, 19 Juli (V.D.) Primo de Riycra heeft telegrafisch het Spaansche directorium doen weten, dat slechts een snel, energiek ingrijpen tegenover de Ma rokkanen een ernstig onheil kan voorko men. De Brifsche wereldvlucht. LONDEN, 10 Juli. (V. D.) Uit Tokio wordt nog gemeld, dat Mac Laren, de lei der van de Britsclio wereldvlucht, die sinds Woensdag vermist werd, terugge vonden werd op het Urup-oiland, een der eilanden van den Koerilengroep. Mac Laren was tot een noodlanding gedwongen tengevolge van een dikke mist. Het vlieg tuig is niet beschadigd en het is waar schijnlijk. dat de tocht Zaterdag naar Paramushiru zal worden voortgezet. De cversfroomingen in China. PEKING, 18 Juli. (Y. D.) Bij de over strooming te Kalgan in de provincie Chirli in het begin dezer week zijn naar schat ting 700 personen omgekomen. De mate rieel© schade wordt op 2 millioen dollar geraamd. Een Labourreoeering in Victc-ria. LONDEN. 19 Juli (V. J).) Uil Melbourne wordt gemeld, dat de arbéidersleider Pren- dergast in Victoria een nieuw kabinet henft ernvormd. BURGERLIJKE STAND WASSENAAR. Geboren: Hendrik Christoffel, zoon van G. W. A. Leusvelt en J. A. Wameke. Ondertro u w d L. L. Marselis c.n G. J. van der Spek. AGENDA'S NED. R. K. VOLKSBOND, Afd. Leiden. Woensdag 7.308.30 uur Rechtsk. Bureau. Zaterdag zitting Spaarbank van 89. Zitting Voorschotbank van 8—9 uur. Zitting Retraitefond8 van 89 uur. Zitting Volkstuintjes „St". Isidorus" vaa 7.308.30 uur. Zitting „Onze Reiskas" van 7.30—9 uur. Zitting Brandstoffencommissie van 7.30 —8.30 uur. 79 uur Bibliotheek. 8—9 uur Belastingsparen. Do spaarders worden verzocht de rente te laten bijschrijven. ST. ANTONIUS-PATR0NAAT (Hartebr.) Zendag, te 7 uur Alg. H. Communie voor dc leden en het bestuur van het Patronaat. Des nam. te 5 uur vergadering vaji de jeugdafdceling der 3de Orde. Alle jongens der parochie worden verzocht deze. verga dering bij te woneu. De ouders gelieve hun medewerking te verleenen. Woensdag 8 uur bijeenkomst voor de Jeugdafdceling der Derdo Orde. Donderdag 8—9 uur Arbeidsbeurs. Zaterdag van 6—7 uur bibliotheek, beta ling van contributie, gelegenheid tot spa ren en Retraitefonds. ST. JOZEFGEZELLEN VEREENIGING. Zondag bijeenkomsten van 12.302.30 urn- van 6.30—10 uur; van 8.15—9.45 uur ver plichte bijeenkomst voor dc Gezellen. Maandag, Dinsdag. Donderdag on Za terdag bijeenkomst voor de Gezellen. Donderdag 8.30 uur Kegelclub ,-Alle ne gen"."' Gezellen zijt ge al lid van het Retraite- fonds? ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK. Zondag.kwart voor 9 uur H. Mis. Retrai- tefonds; 's avonds te 6 uur Onderrichting en Ontspanning Zaterdag van 5—6 uur Spaarkas en Bi bliotheek... ZITA-VERF.ENIGING, Noordeinrie 44. Afd. Bescherm, van Meisjes. Zondag, vanaf 12 uur is de zaal geopend voor do Hollandsche en Duitsche dienst meisjes. Maandag van 810 uur bijeenkomst Duitsche meisjes. Woensdag van 8—10 uur bijeenkomst Ho-llandsche dienstmeisjes; 's avonds van 5 9 uur bibliotheek. Donderdag van S—10 uur bijeenkomst Hollandsche dienstmeisjes. 1 Afd. Meïsjcspatronaaf. -Dinsdag 7.30—9.30 afd. na-patronaat. Woensdag 79 uur tooneel. Vrijdag van 7—8 uur zangles; van 8—8.1f uur Bibliotheek; van 8.15—9 uur Godsdienst onderricht. Het onderwijs in huishoudelijke vakken en herhalingsonderwijs wordt gegeven aan de R. K. Vakschool Noordeinde 50. PATRONAATS-ARSEIDSBEURS. Pancratius-Patronaat - Tel. 456-Hooigracht Aanmelding: Donderdag van 8—9 uur. Aanbieding: i Timmermansleerling; 1 Brood- en Koekbakkerslecrling, 1 Leer ling Typograaf. Zondag bezoek aan de R. K. Kerk te Zoeterwoude (Dorp) 4 uur Vertrek 'vanaf het Bondsgebouw 3.15 uur 'per rijwiel. Zondag, 8 uuur Concert ,.Perosi''. Dinsdag 8 uur Bestuursvergadering R. K. Volksbond. Donderdag 8 uur vergadering van- de O ud-Relrai tanden. Donderdag 8 uur Ledenvergadering van het Overhcidsx^crsonceJ. LEIDEN, 18 Juli. Veiling. Bloemkool f 4 —22, Andijvie f 1.20—1.80, Salade f 1—1.40, Wortelen f 3.206.70, Komkommers f 411 Kroten f 2.40—3.60, Selderie f 2—3 alles per 100; Doppers f 8—22, Peulen f 2—16, Snijboonen f 28—33, Heerenboonen f 37— 46, Postelein f 6—8, .Spinazie f 4—7, Aard appelen f 7.50—9.40, Aardbeien f 36—52 alles per 100 kg.; Perziken 3—27 cent pet st uk. 19 Juli. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima, fabrieksboter (controle) f 2,30, prima bocrenboter f 2.10—2.25. Aangevoerd 2/3, 6/6, 100/8 cn 18/'6 vaten, wegende 2430 kg. Handel vlug. Eieren. Totale aanvoer 11581 stuks. De prijzen warenKipeieren f 7—7.70. Een deneieren f 6^—6.80 en Kalkoeneieren f 8—. 10 per 100 stuks. Handel vlug. Turfmarkt van 14 Juli tot en met 19 Jul. Aaugevoerd 250.000 stuks, lange, turf prijs f 810 per 1000 stuks; korte turf geen aanvoer en geen noteering. R0EL0FARENDSVEEN, 19 Juli. Veiling Bloemkool 4G cent per stuk; Peen 3 cent per bos; Aardbeien 41 cent per Kg.; Me loenen 82 cent; Aardappelen f 1.05 per 25 Kg.: Snijboonen f 2.10—2.25, Snijboonen Stek f 1.401.55, Prineesseboonen f 3.50 3.75, idem zonder draad f 4, Wagcnaars- boonen f 2.20. alles per 10 Kg.; Augurken: Basterd f 5.20—5.50, idem II f 4.80, Grof f 33.70, Grof II f 2.65. Bommen f 2.95 3.30, Stippel f 2.10—2.15 alles per 25 Kg. Doorsneoprijs van 18 Juli met aftrok van veilingskostenSnijboonen f 2.17. idem Stek f 1.19, Prineesseboonen f 3.57, Fijn f 7.32,. Fijnbasterd f 4.78, Basterd f 4.69, Grof f 2.77. Bommen f 2.19, Stippel f 1.7-3. LEEUWARDEN, 18 Juli. Kaas. Slculel- ka'as f 0.27—0.74, Nage'lkaas 0.-21—0.44, Gouda Kaas f 0.12—0.78; Edammer Kaas f 0.400.94. Commissie f 2220. Aaneovoeril 52906 Kg. Boter. Fabrieksboter f 1.732.21 pet Kg. Aangevoerd 7/3 en 157/6 stukken. ALPHEN AAN DEN RIJN. 18 Juli. Vei- ling per 100 Kg.: Tuinboonen f 23, Peu len f 1416, Doperwten f 1013. Heeren boonen f 2532, Snijboonen f 1729, Pos telein f 4—5, Aardappelen f 5.707.50. Tc- maten,f 6.20; Per 100 bos: Rabarber f 9 10, Peen f 3.80—4.60, Krote.n f 2.20—2.60; Per 100 stuks: Kropsla f 1.20-.1.70, Kom kommers I f S12. Komkommers II f 4 6, Bloemkool I f 5.208.30, Bloemkool II f 3.704.30; Per 100 pond: Frambozen f 22—23. KATWIJK AAN DEN RIJN. IS Juli. - Veiling. Due of York per 25 Kg. f I.OO— 2.50, Peen per 100 bos f 3.404.80. Aanvoer: 7G0 maal 25 Kg. Due of York. 2100 bos Peen. Wisselnofeeringen (AmsfcrdamY Berlijn 0.62s/4 Loudeu11.5?i/a New-York 2.63'/14 Tarijs13.45 Brussel12.01 Zürich48. - Rome11.361/, Christiania 35.35 Kopenhaeen42.25 Stockholm 70.15 Weenen0.0037i£ Praag7.S1 Madrid 34.95 Advertenties). Heden overleed, na voorzien te zijn van de Heilige Sacramenten der Stervenden, tot onze grootc droefheid, onze innig geliefde Échtgc- nooto, Moeder, Behuwd- i noeder en Grootmoeder, Mejuffrouw JOHANNA CATHARINA OORSCHOT, geb. DOBBE VAN BERGEN, in den ouderdom van 57 jaren. Haar diep bedroefde Kil Echtgenoot en Familie 1 'B. M. OORSCHOT. Voorschoten, ra 19S5S 10 Juli 1021. [?j Eenigc en algemeéne ii kennisgeving.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 5