^erkïooshefcl betreffend en daarvoor ook geheele avonden disponibel is; B. en W. vinden dit niet goed; bij de volgende be grooting kunnen dan andere maatregelen genomen en deze werkzaamheden gerang schikt worden onder secretariewerk. De heer de Groot meent, als het eenigs- $ins mogelijk is, aan de wenschen van God. Staten moet worden voldaan. Ged. Staten zeggen, dat nog f 10.000 belasting over 1922 geind moet worden. B. en W. zullen al hun best doen, doch be twijfelen, of alles wel zal binnenkomen. Ged. Staten willen, dat het tekort komt uit de belasting en willen het belasting- cijfer met Va pet. verhoogd zien. B. en W. zijn van meening, dat dit niet doenlijk is, daar van de financieele draag kracht reeds zooveel gevergd wordt en ze hopen dan ook, dat de Raad hen zal éteunen om Ged. Staten aan te toonen, dat dit niet mogelijk is. De eigenaardigste zaak echter is, al dus do Voorzitter, dat Ged. Staten mede- deelen, dat de salarissen van B. en W. en Gem. Secretaris met 15 pet. moeten verlaagd worden, nadat eerst Ged. Sta ten bij de voorgestelde 10 pet. salarisver- mindering afwijzend hebben beschikt en nu komen zij aan, dat de salarissen niet met 10 pet. doch met 15 pet. verminderd moeten worden. B. en W. vinden dit een groote onbil lijkheid, nergens in den lande is deze salarisvermindering geschied; alleen om den slechten fin. toestand der gemeente wordt dit gedaan; maar B. en W. en gem.-secr. zijn hiervan toch niet de schuld en zij stellen daarom voor Ged. Staten te berichten, dat het niet aangaat deze ambte naren zoo te treffen. De heer Verheijen zegt, het heeft lang geduurd, voor wij de begrooting terug had den; Ged. Staten hebben gemeend door ai- Ierlei kleinigheden de begrooting sluitend te krijgen, doch daarin zijn zij niet ge slaagd. Hij is echtei- ook van meening, dat de verschillende bijbaantjes opgeheven moeten worden; wat de heer v. d. Ven beaamd, hij zou voorstellen deze werk zaamheden aan een ambtenaar der Secre tarie op te dragen; dan moet er nog een bijkomen en komen Ged. Staten voor nog hooger kosten, want het gaat z. i. niet aan al deze werkzaamheden kosteloos te doen. Wat de 15 pCt. loonsverlaging betreft van B. en W. en gem.-secr., vindt spreker klare onzin; er is toen voorgesteld 10 pCt. over de geheele linie en daar moet men zich maar aanhouden; in principe is spr. in het geheel niet voor loonsverlaging. Wat de Vk pCt. vermeerdering belaslingcijfer betreft, dat gaat niet; spr. geeft verschil lende redenen op. Spreker stelt voor, in dien Ged. Staten niet toegeven in beraep te gaan bij de Kroon. De heer de Lange wil ook geen loons verlaging, doch nu Ged. Saten aldus schrijven, zou hij voorstellen 10 pCt. voor de hoogere ambtenaren en 5 pCt. voor de andere en wel vanaf 4 Juli 1924. Hij maakt hiervan een voorstel, hetwelk wordt ondersteund door den heer Nieuwenbroek. De heer Verheijen ontraadt het voorstel de Lange, als hebbende geen zin, daar Ged. Staten nu weer niet zullen gaan ver anderen en we zoo een heel geharrewar krijgen. De heer de Lange trekt dan zijn voor stel in. De heer de Groot wil absoluut, dat er gedaan wordt wat Ged. Staten willen. .Doen wij het niet, dan zullen Ged. Staten het toch wel doen. aldus spreker; daarom vindt hij, dat de Va pCt. maar erbij moet an ook, dat de 15 pCt. salarisverlaging fan B. en W. en gem.-secr. maar door gaat. Ilij maakt dan 2 voorstellen: 1ste om de belasting met Va pCt. -to verho'ogen; 2e hoogere ambtenaren 15 pCt. te verlagen, beide voorstellen worden ondersteund door den heer v. Wijk. De Voorz. ontraadt beide voorstellen, wat het laatste voorstel be-lreft, is het beter het voorstel van B. en W. te steunen, n.l. om 10 pCt. te verlagen over allen. Ook de heer Verheijen is van hetzelfde gevoelen. Het voorstel-de Groot de belasting met Va pCt. te verhoogen wordt verworpen met 8 stemmen tegen en 3 voor. Het 2e voorstel-de Groot. 15 pCt. ver laging hoogere ambtenaren wordt eveneens verworpen met 8 tegen 3 stemmen. Hel voorstel van B. en W. 10 pCt. over Je geheele linie te verlagen wordt aange nomen met 8 tegen 3 stemmen. In verhand hiermede vervalt het request der werklieden en kan de 10 pCt. ver laging niet worden uitgekeerd. 8. Het voorstel van B. en W. tot verlen ging der lcopende kasgeldleening wordt z. h. s. aangenomen. 99. Voorstel van B. en W. betreffende regeling toelating der z. g. buitenleerlingen to-t inrichtingenvan Middelbaar- en voor bereidend Hooger onderwijs te 's-Graven- hage. De Voorz. deelt mede, dat er twee soor- ien scholen voor genoemd onderwijs zijn, n.l. gesubsidieerde, waarbij 50 pCt. van de kosten van een leerh'ng betaald en niels op do ouders kan verhaald worden en niet- gesubsidieerde, zooals dio te 's-Graven- hage welke heeft voorgesteld om f 400 per leerling te betalen en waarbij dan het door de ouders te betalen schoolgeld op deze kan verhaald worden; wij ■weten dan wat wij betalen moeten. De Voorz. licht een en ander nog nader 3n zeer duidelijk toe, waarna het voorstel van B. en W. om f 400 per leerling te be talen aan Den Haag z. h. s. wordt aange nomen. 10. De kohieren bedrijfsbelastlig 1923 en 1924 worden onveranderd vastgesteld. 12. De Voorz. beantwoordt een vraag van den heer Verheijen betreffende een zekeren heer Bakker, die beweerde aan de gemeente werkzaam te zijn geweest en meende zich alzoo voor pensioen 1e kunnen lnkoopen. Spr. heeft alles nagezien, doch een dergelijken naam niet gevonden. Er is bericht gekomen van den Minister van Binnenl. Zaken, dat do legesheffing Jaohtacten te hoog is; B. en W. stellen voor deze te wijzigen en to brengen op 20 pCt. Aangenomen. De heer Verheijen yra^t of geen schrij ven is ontvangen van de gemeente Voor burg betreffende onderwijs. De Voorz. antwoordt bevestigend, doch heeft 't te laaf ontvangen om nog in een wet houdersvergadering te behandelen, zoo- doendo kon dit nu nog niet ter sprake komen. Hierna gaat de Raad in geheime zitting TER AAR. Gunning. Door het gemeentebestuur is het bouwen van een postkantoor annex veldwachters woning gegund aan de laag ste inschrijvers O. Lok, timmerwerk; H. Hegemant metselwerk; G. J. Vermeulen, schilderwerk en P. Hoogendijk smidswerk. WOERDEN. Gevaarlijk Individu. Zaterdagavond trachtte een zwerver bij verschillende win keliers goederen weg te nemen. Eenigen van hen konden dit nog bijtijds beletten. Bij den heer R. gelukte het hem een drie tal katoenen kinderjurkjes te bemachti gen. De politie, hiervan in kennis gesteld had den dader al spoedig op den Nieu- wendijk gevonden waar zij hem arresteer de. Het bleek aldra ,dat men een goede vangst had gedaan. Het was de 47-jarige de G. uit Vlaardingen, een aldaar zeer ongunstig bekend staand persoon. Hij had nog drie weken gevangenisstraf te goed wegens schennis der openbare eerbaar heid alhier. Zaterdagmiddag had hij ook getracht een 13-jarig meisje mee te lok ken. Maandag is hij naar het Huis van Bewaring te Utrecht overgebracht. Eucharistische week. Ter inleiding van de alhier te houden Eucharistische week, welke van 20 tot 27 Juli wordt ge houden, werd alhier Maandagavond een Eucharistische avond gehouden waar als spreker optrad de Weleerw. Pater Borro- nxaeus de Greeve. In den loop dezer week wordt het offi cieel programma der Eucharistische week verwacht. Naar wij vernemen staan zeer schoone dagen ons dan te wachten. ZOETERMEER. Personalia. Voor het examen v on derwijzeres slaagde te 's-Graven'a. eniej. H. Masselink, alhier. ZWAMMERDAM, Personalia. Voor het examen n-on derwijzeres slaagde te 's-Gra\; - mcj. G. Laan, alhier. BOSKOOP. Verkccping. Gistermorgen te tif uur zijn in hotel Klaassen alhier, ten over staan van notaris Maarschalk alhier, in bod gebracht het huis met tuinveld, gele gen in de Loete onder Hazerswoude, als volgt: no. 1. Het woonhuis, get. G 45, met stoephuis, schuurtje en kantoor, door \V. van Klaveren, Hazerswoude op f 3150; 2. 500 Rijnl. Roe tuinveld, door Bontebal, "Waddinxveen op f 3000. 3. 430 Rijnl. Roe tuinveld met akker, door Bontebal, Wad dinxveen op f 2600. 4. 180 Rijnl. Roe tuin veld door G. Brouwer, Waddinxveen op f1800. De afslag blijft bepaald op Dins dag 15 Juli. Bezoek van Amerikanen. Eenige Amerikaansche journalisten, een reis door ons land makende, brachten Maandag j.l. ook een bezoek aan Boskoop. Onder bege leiding van verschillende Amerikaansche handelaren alhier werd een wandeling door onze plaats gemaakt. Na een tochtje door „De Gouwe" per motorjacht „Juno', werd nog een bezoek gebracht aan de kweekerijen van de firma II. den Ouden en Sohn, en zijn de heeren 's middags te 2 uur Avederom vertrokken. Qemesigde B©Hcfateai. Treinontsporing. Op het.station te Tegelen is gisterenmid dag een trein ontspoord, waardoor de lijn RoeraohdVenlo versperd werd. Van Roer. mond vertrok een hulptrein, om de reizi gers te halen van den sneltrein, die te Roermond om 1 uur moest arriveeven. Per soonlijke ongelukken .kwamen niet voor. Motorongeluk. Toen Zondagavond de chauffeur H. van Ameide A'an de autobusonderneming Van Poelgeest zich na zijn laatste rit per mo torrijwiel naar zijn woning te. Ouderkerk aan A. begaf, reed hij bij een bocht in de Ouderkerkerlaan me.t zoo groote vaart te gen een dogcart, die zich voor hem uit be woog. dat zijn motor vernield en hij zelf tegen den grond geslingerd werd. De in zittenden van de dogcart brachten hem in een nabijgelegen woning, waar al spoedig geneeskundige hulp werd verleend. De geneesheer constateerde (hersenschudding en zware inwendige kneuzing van het ka kement, L Asyl voor dakloozen verbrand. Op een waarlijk nieballedaagsehe wijze, heeft gisterenmorgen de politie-brandwe.er te 's-Gravenhagé. zich gekweten van een taak, die eigenlijk op de schouders van onzen dienst der gemeentereiniging rust. Het eigenaardig karakter van die taak eigende zich echter heter voor uitvoering door de politie-brandweer. Het betrof hier de reiniging van een tweetal loodsen met kleinere schuurtjes op den Waldorpweg, die in haar goeden tijd aan landverhuizers een onderdak hadden geboden en later door dakloozen bij ge brek aan beter als asyl gekozen waren. Nu de verontreiniging van deze loodsen te groot Avas geworden, dan dat een daklooze er een schuilplaats zou zoeken, en het af breken en vervoeren van het hout zelfs ernstig gevaar zou opleveren voor de pro pere omgeving, heeft men het gevaar ter plaats© bezworen door dit -broeinest van ongedierte te verbranden. Een paar tien tallen liters pertroleum, papier en een lu cifer waren voldoende om de met asfaltpa- pier bekleede houten gebouwtjes in korten tijd te veranderen in een machtige vuur zee, die donkere rookwolken uitzond en al spoedig een centrum van belangstellende Hagenaars was. Tegen half twaalf, na een uur branden, was er van de loodsen niets meer over dan een gloeiende asebmassa, die door de brandweer royaal bespoten werd. Ongelukkig schot. In Druten kreeg een 7-jarig jor.i- Ij ongeluk, een deel van een lading i -in. zijn hoofd. Het jongetje wercl naar'! zie kenhuis te Nijmegen vervoerd. Een uitbreker. Te Ilpendam was Maandagavond een Amsterdammer, die een rijwiel aldaar ont vreemd had, in het arrestantenlokaal op gesloten. Gisterenmorgen was de vogel ge vlogen. De arrestant had blijkbaar kans gezien om in het gebouwtje een gat te ma ken, waardoor hij ontvlucht is. m De diefstal van den geldtrommel. Naar men zich herinneren zal, werd in den avond van 4 Dec. .jl. uit een post auto, staande in de vestibule van het hoofdpostkantoor te 'Amsterdam, een ge sloten geldtrommel ontvreemd, waarin zich een waarde bevond van ongeveer f 20.000. Aanvankelijk scheen het, dat men niet de minste aanwijzing nopens de daders had, zoodat 't eerste onderzoek der politie geen resultaten opleverde. Inmiddels zat de po litie niet «til en konden inspecteur Joos- ten en do rechercheurs Prinsen, Brand en Bas na eenigen tijd de namen van de ver moedelijke daders van den diefstal noe men. Derhalve werd het onderzoek onder de krachtige leiding van den commissaris van het bureau St. Pietersnal, den heer Heeroma, in die richting voortgezet. Het geA-olg was, dat een drietal verdachten werd aangehouden; een vierde verdachte, zekere C., was niet te vinden. Nu eens werd hij te Antwerpen, dan weer te Rotterdam en in de hoofdstad gesignaleerd. Geduren de den tijd, dat naar hem werd gezocht, had op 16 Januari 11. de bekende berooving plaats van een Duitsch bankdirecteur in perceel Ceintuurbaan 326, Iwien f 10.500 ontstolen werd. De recherche kwam er achter, dat de bewuste O. hiervan meer af wist. Hij werd dan ook later in het Ach terom te 's-Gravenhage, toen hij over de daken trachtte te ontvluchten, door de bo» vengenoemde rechercheurs gearresteerd, en naar Amsterdam overgebracht. Op 1 Juli jl. werd hij door de rechtbank te Am sterdam tot 2V: jaar gevangenisstraf ver oordeeld. De drie verdachten van den diefstal van den posttrommel moest men bij gebrek aan bewijs weder op vrije voeten stellen, doch de politie van het bureau St. Pieters- hal zette het onderzoek natuurlijk voort. Eenige dagen geleden heeft men evenwel nadere aanwijzingen aangaande dezen diefstal in handen weten te krijgen. Het onderzoek liep nl. samen met het onder zoek naar den dader of daders van den diefstal A-an heerenstoffen uit een perceel in de Paleisstraat, hetgeen tot gevolg had dat een costuum. gemaakt van een deel van de gestolen stof in beslag werd genomen en een zekere O., die tot het drietal be hoorde dat reeds vroeger in zake de ont vreemding van den geldtrommel, werd aan gehouden gearresteerd is als verdacht debet te zijn aan den diefstal van do be wuste heerenstoffen. O. is dus opnieuw aangehouden en blijft tevens onder ver denking staan c^n der daders van den diefstal van den geldtrommel te zijn. Goede vangst. In een hotel te Roermond is door de rijksA*eldwacht den Duitscher L. uit M.- "Gladbach gearresteerd. Hij wordt verdacht een zestal goudwinkels te Koblenz, Essen. Dusselclorf en Aken voor groote bedragen te hebben opgelicht, o. a. voor een juweel ter waarde ran 24.0.000 goudmark. Dit had hij te M. Gladbach voor een gce.Ikcopcn prijs A'an de hand gedaan. Jeugdige avonturiers De hoofdcommissaris van poliiie L- Rot terdam verzoekt namens de ouders opspo ring van twee jongens A'an 12 en 14 jaar, uit Rouhaix afkomstig, die sedert 30 Juni vermist worden. Zij hebben de ouderlijke woning verlaten met het doel naar Hol land te gaan en te trachten daar scheeps gelegenheid naar Indië te krijgen. Zij zijn in het bezit van geld en verschillende waar devollo voorwerpen, die zij willen verkoo- pen. Zoo hebben zij o.a. A-an hun ouders meegenomen een damestasch met goud montuur en diamant en een violoncel ter waarde van 10.000 francs. Zfcj zijn gekleed in padvinderscostuum en geven valsche namen op. Hun, die inlichtingen kunnen geven, wordt verzocht, zich zoo spoedig mogelijk te melden aan het hoofdbureau A'an politic te Rotterdam. Voor 't Sportpaleis. Men deelt, ons mede: „De slotireV. irg der Be uitgifte van 't Sportpaleis, die in de prachtig bezette groote" zaal van het Oon- certhuis te Groningen plaats vond is een beslist succes geweest Noch de lustrum feesten noch de warmte hadden veel in vloed gehad op de belangstelling. Voora'l de extra premien die in de zaal vielen wer den met openhanden ontvangen, ,,'k Zal maar kommen veur mien primi, nijt!" riep een opgewonden winnaar uit. De 100.000 viel op 356—915. Het grootsche na tionale doel van deze onderneming wordt in Gruno's veste blijkbaar hoog gewaar deerd." Suilen!. Berichten De hitte in de Oekrajine. In het gehe.ele Oostelijke gedeelte van de Oekrajine heerscht èen hitte zooals do laatste 35 jaar nog niet is voorgekomen. De temperatuur is tien graden hooger dan de normale. Alle gewassen op het veld zijn verbrand en ook de hooioogst is mislukt. In West-Oekrajine is de temperatuur eenigB zins ïager. maar ook daar zijn weinig re gens gevallen, zoodat de vooruitzichten van den oogst droevig zijn. Pestgovallen in Griekenland. Gemeld wordt, dat zich in Patras gevai- len van pest hebben voorgedaan. Het to taal aantal reeds geconstateerde gevallen is op het oogenblik dertig, waarvan vijf zeer ernstig. Ook uit Saloniki worden pestgevallén gemeld. Ernstige rupsenplaag in Pruisen. De Pruisische bosschen, welke zich uit strekken' over een gebied van Potsdam tot aan de grens van Litauen!, zijn aangetast door de larven van de pijnboomenmot en naar geschat wordt, zijn thans reeds 80 tot 40 millioen kub. voet hout door deze rup sen gedood of zoodanig aangetast, dat het •poedig zal «terven. De pijnboomen en de bodem zijn bedekt met een lichte massa kleine, wit-geel ge streepte, groene rupsen. Het aantal dezer insecten is zoo groot, dat zij een geluid voortbrengen als het gezoem van een zwerm bijen en de door hen aangevreten naalden vallen met een staagheid naar beneden als druppels van een motregen. Ten oosten van Berlijn kan men vele bosschen zien, waarin de toppen der boomen een brons- achtige tint hebben verkregen, een teeken, dat de vernietiging aan het werk is. Intusschen zijn geheele kolonnes van deze rupsen ook hun werk begonnen in bet te velde staande koren van de Neumark. Den boeren is hierdoor de schrik om het hart, geslagen, en zij verklaren, dat een zoodanige plaag thans voor den eersten keer zou voorkomen. Onder zand bedolven. I11 een zandkuil te Chèvremont werd de gehuwde arbeider B. onder het zand be dolven en gedood. De gevaren der kaartlegger!j. De Weensclie politie treedt in den laat- sten tijd drastisch op tegen de talrijke kaartlegsters, die de Oostenrijksche hoofd stad onveilig maken en die om een min der mooi en minder nieuw beeld te gebrui ken als paddestoelen uit den grond ver rijzen. Sinds den oorlog is de practijk van het kaartleggen te Weenen zeer toegenomen en heeft in eenige gevallen zeer tragische gevolgen gehad. In verhand met ongeluksvoorspellingen hebben sommige ATouwen, die kaartleg sters geraadpleegd hadden, zelfmoord be dreven. Ook waren er dameS. die, geloof hechtend aan verdenkingwekkende mede- deelingen van handige koffiedikkijksters, planeetkundigen. of hoe ze al heeten mo gen. hun echtgenooten gingen wantrouwen en zich lieten scheiden. Thans heeft de politie met kracht de be strijding van dit verderfelijke groote stads- euvel ter hand genomen. Wanneer worden wij in Nederland zoo actief? vraagt, de „Msb." Garage op de 23ste etage Volgens de bladen wordt te Chicago een gebouw van veertig verdiepingen gebouwd, waarvan de onderste 23 voor garag" wer den ingericht. Hij was niet bang! Uit. Boedapest, wordt aan de ..Daily Mail" gemeld, dat drie personen, gekleed in de uniform van de Dcnau-rivierpolitie een juwelier op klaarlichten dag in zijn winkel hebben aangeA-allen en beroofd. Zij bevonden zich nog in het pand, toen de buren argwaan kregen. Zij riepen een agent, die de. deur begon te forceeren. Een van de bandieten Jcseph Domotor, bracht zijn slachtoffers nog verscheidene wonden met zijn bajonet toe, en vluchtte daarna de 6traat op. gevolgd door de in middels samengeschoolde menigte. Domotor loste tijdens zijn vlucht ver scheidene revolverschoten op zijn achter volgers en wist ten slotte in een berucht huis te komen, waar hij zich op den zolder verschanste. De agent durfde alleen niet naar boven gaan, en wilde versterking ha len. Een bekend1 „duellist", die in Boeda pest niet zeldzaam zijn', klom echter dood bedaard en ongewapend de trap op, stelde zich op den zolder gekomen als detective aan Domotor voor, en wist hem te overre den. de revolver over te geven, en mee naar beneden te gaan. Daar nam de poli tie hem in ontvangst en deed hem de boeien aan. SPORT VOETBAL. Wedstrijden van V. E. P. Men schrijft ons uit Woerdeni: De R. K. voetbalclub V. E. P. I nam Zondag met groot succes deel aan de se riewedstrijden te Montfoort. Daar Be Fair •uit Hilversum niet opkwam was Fortitudo I uit Culomborg ingelasckt. V. E. P. moest nu tegen, dit kampioens-elftal zich meten. Dit was dus een zware partij, temeer nog daar V. E. P. kwam met een tweetal in vallers. V. E. P. ontwikkelde een vlug en fraai spel. Voortdurend was zij in de meerder heid. Het was vooral te danken aan de groote behendigheid A*an Fortitude's kee per, dat niet meer doelpunten zijn ge maakt-. Het einde kwam met een welver diende 21 overwinning voor V. E. P. Hierna volgde een wedstrijd] om den eersten of tweeden prijs. Hier trad V. E. P. in het veld tegen Donk I uit Gouda, een sterke eu vlugge ploeg. Deze hadden heb voordeel dien dag nog geen wedstrijd gespeeld te hebben. V. E. P. toonde zich ook hier, trots den pas gespeelden zwaren wedstrijd de meerdere. In een 10 over winning drukte zij dit. uit. Hierdoor kwam zij in het bezit van den eersten prijs, een grooten zilveren lauwertak. Een zeer eigenaardig feit. moeten we bij V. E. P. constateeren. Ook dit jaar schijnt V. E. P. 1 buiten dp competitie groote kracht U ontwikkelen'. Het vorig jaar was dit ook het geval. Ook toen versloeg zij evenals i nu buiten de competitie do clubs, die haar in de competitie de nederlaag bezorgden. Wat is hier de oorzaak? Een fout in dp organisatie of elftalcommissie? Men on-} derzoeke dit eens 'grondig, opdat ook rnf do competitie goed spel gegeven wordt. I AUTOMOBILISME. Recordverbcteringen. Bij de Zondag te Arpajon (Fr.) gehou-» den motor- en auto-wedstrijden heeft ThoV mas (Franschman) met een 12-cylinder-* Delage in de klasse van meer dan 5 literi inhoud het Avereldrecord op 1 K.M. en 1' mijl vliegende start verbeterd en gebraché op resp. 14.615 en 25.120 -wat een geruid-' delde per nur is van resp. 230.548 en? 230.634 K.M. Eldrige met een 22 liter Fiat bereikte resp. 15.235 en 24.790 K.M. (gemiddeld* uursnelheid van 236.314 en 233.704 K.M.)/ doch werd niet geklasseerd daar zijn way gen niet. aan de voorgeschreven reglement ten voldeed. GYMNASTIEK. Turndag te Boskoop. De uitslagen van den te Boskoop gehou*. den turndag zijn als volgt: B-kamp heeren: 1 T O. O. S. (Waddings-, veen) met 143,90 pt.2 Krachtsport (Gouda)/ met 134.61 p.; 3 D. O. S.. (Schoonhoven) met 122.80 pt.; 4 D. O. K. (Reeuwijk) me( 120,50 pt.; Hou-Vast (Boskoop) met 114.2$ punten. 4-kamp-dames1 T. O. O. S. (Waddingg* veen) met 97.30 p.; 2 Excelsior (Gouda) mefl 93.45 p.; 3 Hercules (Bodegraven) met 90.6f p.; 4 Hou-Va8t. (Boskoop) met 88.70 p. Estafette-dames, 4 maal 80 meter: l T. O, O. S. (Waddingsveen) in 47 4/5 sec.; 2 Exi celsior (Gouda) in 48 sec.; 3 Hou-Vasl (Boskoop) in 49 sec.; 4 Hercules (Bodegra ven) in 49 1/5 sec. Estafette-heeren, 4 maal 100 Meter:' D. O. K. (Reeuwijk) in 54 sec.; 2 Bat® (Woerden) in 55 4/5 sec.; 3 Sport en Vriend schap (Ammerstol) in 58 3/5 sec.; 4Kracht sport- (Gouda) in 57 sec. Gediskwalificeerd werden: H. D_ I. (Zwammerdam) in 52 sec. j- Hou-Va-st (Boskoop) in 52 1/5 sec.; T. O. O. S. (Waddingsveen) in 52 3/5 sec.: Excel sior (Gouda) in 53 sec.; D. O. S. (Schoon^ hoven) in 54 1/5 seconde. Marsch wedstrijd. Eereprijs: Exeelsiof (Gouda) met 24 p.; 1 D. O. S. (Schoonho ven) met- 23.5 p.; 2 T. O. O. S. (Waddings-r veen) met 23 p.; 3 Krachtsport (Gouda) evéneens met 23 p. (na loting); 4 Bata (Woerden) met- 22.5 p. na loting met 5 Hou» Vast (Boskoop) eveneens 2-2.5 p. ZWEMMEN. Duitschc records verbeterd. Bij den zwemwedstrijd te Maagdenburg heeft Berges uit Darmstadt twee Duitsch® records verbeterd, n.l. van 1000 en van 1500 M. De tijden Avaren resp. 14 min. 44 sec. en 22 m. 18soc. WATERPOLO. Het Nederlandsche zevental waterpolo. Het definitieve, zevental voor de Olympi-' sche Spelen is als Volgt samengesteld: Doel: K. Struiis (Y); achter: J. C. dei* Boer (captain G. Z. C.). A. H. C. A'an Senu& /Maas), F. W. Bohlander (Y); voor: J, Kohier (Y). G. Bohlander (Y), W. C Bok hoven (G. Z. C.). Resene doel: A. van Olst (Y). R. C. vatf Sencs (U. Z. C.) en G. Goedings (A. Z.) ZEILEN. C e wereldkampioenschappen. Maandag zijn in do intr. zeiiwedstrij- den A'oortgezet, waarbij de Willc-m Six we derom een overAvinning behaalde in 1 uur 49 min. 9 sectweede was Ciss 1 uur 50 min. 2 sec. 3. Uilenspiegel. Tijdens de 4e race stond er een zeei krachtige Avind, die ongereefd zeilen noj| juist mogelijk maakte. Ook deze race werd een fel duel tusschcn de Ciss en de Six, waarbij de Belg echter na het ronder van de Kelvinbankboei op schromelijke wijze het Fransche jacht Sandra aanvoer, en daarbij duidelijk het achtereind van den grootzeilsboom toucheerde. In Holland staakt men dan gewoonlijk den strijd, en strijkt de wedstrijdvlag; Léon Huybrecht, de stuurman Aran de Ciss scheen dit echter niet r.oodig te A'inden. Hij voer door, en eindigde als eerste de race. De Six werd tweede met 1 min. achterstand, na 2 min. gCA'olgd door d4 Mebi. De Hollanders protesteerden ech ter tegen de Ciss Avegcns aanvaring mejj de Sandra. Dit protest zal heden behan deld worden. WATERSPORT. Successen van De Amstel te Bremen. Men seint uit Bremen aan het .,Hbld."|| dat Gunther te- Bremen bij de internatio nale roeiwedstrijden aldaar den eersten! prijs gewonnen heeft in het skiffnummer. Tni het double Scull-numme.r wonnen Gunther en Toornburg eveneens.den eersten prijs. In den wedstrijd der oude achten bezette De Amstel de tweede plaats achter de Bre mer Ruder Ye.rein, die wel de ^gunstigste boei had. De Amstel 'had boei 2 en bleef Vk lengte achter de winnende acht. Da Hannover Ruder Verein bezette de derd® plaats. WaierspcrftentocnsteHinq Warmond 15 t/m. 22 Juli 1924. Van het Secretariaat, Stadhouderska-j, de 32, Amsterdam, ontvangen Avij de nai volgende gegevens Indign de opening van do tentoonstel-», ling door ons niet reeds öp 15 Juh c.k».. was bepaald, vooi^ker zouden wij thans nog aan de iteiHoonsteïlingsruimtq op zichzelf een uitbreiding geven. Het ver4| heugende verschijnsel cloet zich n.l. voofj, dat ons gedurende de laatste twee Ave- ken nog verscheidene aanvragen met be-i trekking tot stands bereikten, waarftWï

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 5