ie LeiflsÉ Couronl" Tweede Blad Vrijdag 4 Juli 1924 UIT DE PERS de rol van den staatsman priester. Wij' lezen in De Volkskrant: Kouden wij de teekenstift hanteeren, wij zouden Mgr. Nolens op de zesde In ternationale Arbeidsconferentie afbeelden als den staatsman-pries.ter tusschen de af gevaardigden der arbeiders en. de ver tegenwoordigers der regeeringen van Frankrijk en Engeland. Zóó toch is de situatie. De afgevaardigden der arbeiders wen- gchen den 8-urendag internationaal door gevoerd te zien. Ze begrijpen zeer goed, dat anders deze sociale hervorming niet kan worden gehandhaafd. De regeeringen van Frankrijk en Enge land, ofschoon beide socialistisch, aarze len echter. Hare vertegenwoordigers hou den wel geestdriftige redevoeringen over de besluiten van Washington, maar toonen reeds zooveel bedrevenheid in de kunst der diplomatie, dat zij tegelijkertijd meer dan één slag om den arm houden. En toch zouden nu ook Frankrijk en Engeland het. voorbeeld van andere lan den, waaronder Nederland, moeten volgen, om straks ook Amerika te winnen en Duitschland terug te houden van reactie in de richting van 't oude systeem. Mgr. Nolens, die ook de situatie in Washington heeft gered, trad nu op en wilde een brug slaan tusschen de twee partijen. Hij stelde voor de instelling eener commissie, die den weg moet zoeken naar overeenstemming. Dit voorstel heeft kans van slagen. Merkwaardig beeld! Tusschen de arbeiders en de regeerin gen van Herriot en MacDonald de staats man-priester Mgr. Nolens! BiaMEMLAagP SAMENWERKING VAKCENTRALEN? Het moet velen zijn opgevallen, op welk een hartstochtelijke, zoo niet fana tieke wijze' de voorzitter van het roode N. V. V. vooral den laatsten tijd de leiding der Katholieke en Protestant-Christelijke Vakbeweging is te lijf gegaan in verband met het verloop van de actie in de Twen1>- sche textielindustrie. Juist daarom zal het in broeden kring bevreemding verwekken, dat het N. V. V.- bestuur, in den persoon van tzijn voorzit ter, den heer Stenhuis, zich d.d. 21 Juni met volgend" schrijven wendde tot de be sturen van het R.-K. en van het Christe lijk Nat. Vakverbond: Amsterdam, 21 'Juni 1924. Aan de besturen van Bureau voor de R.-K. Vakor ganisatie, Christelijk Nat. Vak verbond. Mijne Hoeren 1 Zooals u uit een persbericht zal zijn gebleken, hebben wij met den Minister van Arbeid een bepsreking gehad over een uitgebreidere toepassing van de- ar beidswet. De Minister vroeg ons, met de andere vakcentxalen te overleggen, om concrete voorstellen in te dienien. In verband daarmede verzoeken wij u, ons mede te deelen, of u aan een derge lijke bespreking zoudt willen deelnemen, in welk geval u tevens gelieve te berich ten, welke dag u het beste zou schikken. Met versehuldigden groet, (get.) R. STENHUIS, Voorzitter". Twee dingen vallen bij het le&eji van dezen brief direct op: ten eerste, dat het N V. V. bestuur zich enkel wendt tot de Christelijke organisaties, dus het Alge meen (neutraal) Vakverboud en de „vrije" va koen tra 1 en aiiifsluits vervolgens dat. FEUILLETON HET STERVENDE LAND. 28) 1 De tweede zoon droomde niet. Hij dacht aan hetgeen hij gezien en gehoord had vanwege de dolle drift van Mathurin, aan hot woeste geweld van zijn broeder, die «en onmogelijk man zon zijn op Fromen- tière, moest hij eenmaal er het bestuur van in-handen hebben. Dien avond was,in zijfi pngerusten geest het verlangen naar nieuwe akkers nog sterker aangegroeid. De schuilen bereikten eindelijk de een- oenweide. XI. De liefdesdroom van Rousille. De Zondagnamiddagen waren nu voor Rousille droeve en- vervelende uren. Zij Lon 's namiddags naar het Lof gaan, en- hel als de knecht het buis bewaarde. En om de veertien dagen mocht deze zijn «oofstoinme zuster te St. Jean-de-Mont e0a bezoek brengen. Mathurin, die vroe- (ter sedert zijn ziekte altijd thuis bleef, nu alle Zondagen naar de Hoogmis, ontmoette Félicitó Gauvrit, groette haar jbkwijls zonder te spreken, zag baar ovor ®'p°ot0 plein gaan en begon dan on- ddollijk in de herbergen te kaarten. Vat André betrof, deze was 's Zondags 0t geen koord te houden, bij doorliep de ovpen langs de kust, zocht dan bij voor- eur de oude zeemanshuizen en reizigers Jh die spraken over verre reizen en lam me? geen woord wordt gewaagd van het geen den laatsten tijd z'ich speciaal tusschen de Katholieke en Christelijke Vakcenitra- len en het N. V. V. heeft afgespeeld. Het bestuur van bet R.-K. Vakbureau heeft gemeend thans niet zonder meer op de uitnoodiginig van den heer Stenhuis te kunnen ingaan. Dat blijkt uit een schrijven, hetwelk genoemd bestuur dezer dagen den heer Stenbuis zond: Dat schrijven luidt als volgt: Aan den beer R. Stenhuis, Voorzitter van bet N. V. V., Amsterdam. Mijnheer! Niet zonder verbazing namen wij ken nis van uw schrijven, d.d. 21 dézer. Er liggen toch eenige maanden achter ons, waarin u zich hebt uitgeput allerlei beleedigende en insinueerende uitdrukkin gen aan ons adres te richten en het liet voorkomen, alsof onze Katholieke Vakbe weging geleid wordt door menschen, on waardig dien post in de arbeidersbewe ging te vervullen. Gij dorst te beweren, dat de leiders der Katholieke en Christelijke organisaties „klungels" waren en „verraders en kapi talisten-knechten en onbetrouwbaren"; dat het zouden zijn: „erbarmelijke kwezels, angstige laffe zielen, huisknechtsnaturen"; dat izij een „sinister-bedrijf" beoefenden, het arbeidersbelang „versjacherden" en de „48-urenweek om hals brachten". Gij hebt den Katholiek en Christelijk georganiseerden geadviseerd hunne lei ders „weg te hoonen"; geen middel acht- tet u blijkbaar beneden u om onze orga nisaties te bestrijden. En thans, op 21 Juni, alsof er niets ge beurd is, noodigt gij ons uit tót een samen- spreking over „eene uitgebreidere toepas sing ran de Arbeidswet" Dat heeft ons bevreemd. 1 Wanneer gij begonnen waart excuus aan te bieden voor uwe grofheden, dan ware een uitnoodiging tot samenwerking te begrijpen en tot op zekere hoogte ook le waardeeren geweest. Het minste wat wij hadden mogen ver wachten is toch wel, dat uw optreden ern stig was gemeend. Uit uw schrijven blijkt ons echter, dat wij den ernst van uw werken en van uwe woorden aldus nóg te boog hebben aan geslagen. Indien uwe uitingen namelijk ernstig gemeend waren, zoudt gij het toch min stens uitgesloten achten om door samen werking met ons iets méér voor d^ arbei ders te kunnen doen; sterker nog, zoudt gij onze medewerking moeten beschouwen als een permanent gevaar voor de belan gen der arbeiders en zoudt gij die mede werking niet alleen nutteloos, doch boven dien gevaarlijk moeten achten. Nu dat blijkbaar uwe opvatting niet is, en uw optreden derhalve moet worden verklaard uit een tekort aan psychologi sche en strategische vermogens om de moeilijke Twentsche omstandigheden te beheerschen, wordt op al uw luidruchtige exclamaties een nieuw licht geworpen. "Wij achten het voor de verhoudingen in de Arbeidersbeweging intusschen be- d_enkelijk, dat het bestaanbaar is, dat gij ons 21 Juni in een fatsoenlijken vorm tot samenwerking uitnoodigt, terwijl u 25 Juni in uw partij-blad „Het Volk" op on fatsoenlijke wijze durft schrijven' over onze organisatie als zouden op haar van toepassing zijn de woorden „slaafsheid en verraad", „dubbelhartigheid en onoprecht beid"; „wantrouwen" tegenover ons, acht gij „eerste (n) plicht". Dit dubbelzinnige optreden is wellicht te verklaren, als men-er rekening mede houdt, dat gij in het gebruik van groote woorden en holle phrasen moeilijk te over treffen zijt en 'daarbij verder in overwe ging wordt genomen, dat uwe opvatting omtrent beschaving niet. de gangbare is. Wij merken u ten slotte op, dat thans eenige samenwerking met het N. V. V. wegens de onberekenbare eigenschappen van "zijn eersten functionaris ons bui tengewoon weinig aantrekt. Alleen het arbeidersbelang zou, indien- noodzakelijk, ons er toe kunnen brengen, bepaalde zaken gezamenlijk af te handelen "Over de. vraag, of bet thans wenscheiijk en mogelijk is samen le werken over de door u genoemde kwestie, wenscht ons be den, waar men fortuin kon vergareu. Rousille kon den trek naar ginder van André,maar niet begrijpen. Zij beklaagde zich zelfs een keer bij hem omdat men baar altoos alleen, liet. Eerst was hij be gonnen te lachen. Dan werd,hij ernstig en zei snel: Beklaag je niet dat ik je alleen Iaat, Rousille. Wellicht zal je eerstdaags van mijn tochten profijt hebben. Ik werk voor je. Den vierden Zondag van Januari, wa3 Fromentière bewaakt door Rousille. Nochtans verveelde zij zich niet. Zij had zich buiten gezet onder de opening van een korenmijt, waar de zon baar lekkertjes bescheen* en waar ze tevens tegen den wind beschut was. Van hieruit bad ze 'n mooi uitzicht over Le Marais, waarover zij uren kon turen en droomen. En over de landen en weilanden, de bosschen en de moeras sen ging haar geest verder dan den hori zont, want Jean Nesmy had een brief ge schreven. Rousille droeg den brief bij haar als een kostelijke relikwie. Meer dan eens had zij hem gelezen en herlezen. Zij kende hem van huiten. Nu wist zij, dat zij nog altoos door hem bemind werd. En zij was blijde Dit getuigde de brief; Le Chateau, gemeente Chateïiers, 23 Jan. Mijn lieve vriendin. Wij zijn nog allen goed gezond en hopen dat het bij u ook goed gaat, alhoewel men nooit zeker is als men zoover van elkaar verwijderd is. Ik heb mij verhuurd in een boerderij, die boven op een berg ligt in heit stuur, onder deze omstandigheden, niet zelfstandig te beslissen. Het zal die vraag ter beoordeeling voor leggen aan zijn bureau-vergadering. Wij kunnen u dus nog geen definitief antwoord doen toekomen, doch vertrou wen" dat niettemin binüen 14 dagen te kunnen doen geworden. Voor het Bestuur van het Bureau voor de R.-K. Vakorganisatie. (Wij hadden reeds in het- kort van bo venstaande correspondentie melding ge maakt. Red.) De reorganisatie van het Hooger Onderwijs De «veeartsenij naar de Utrechtsche Universiteit? Naar wij van bevoegde zijde vernemen, heeft de Staatscommissie in zake de reor ganisatie van het Hooger Onderwijs haar rapport ingediend, waarin o.a. wordt aan bevolen, dat de Veeartsenijkundige Hooge- school te Utrecht als afzonderlijke facul teit zal worden overgebracht naar de Utrechtsche Universiteit. Men verwacht van dezen maatregel in de toekomst een groote bezuiniging, aangezien de propae- deutische vakken voor de medische en veterinaire studenten grootendeels dezelfde zijn, zoodat het aantal hoogleeraren, con servatoren en assistenten geleidelijk ver minderd zou kunnen worden. R.-K. Volksbond. Het kantoor van het Centraal-Bestuur van den Nederl. R.-K. Volksbond, tot dus ver gevestigd te Leiden, Steenschuur 17, wordt 7 Juli a.s. verplaatst naar Amster dam, 3e Hugo de. Grootstraat No. 7 Telefoon 46165. Alle stukken, voor het Centraal-Bestuur bestemd, alsmede voor den Secretaris Ant. J. M. Angenent en den Penningmeester B. Lammers, moeten dus voortaan worden geadresseerd aan bovengenoemd adres. KERKNIEUWS Pastoor Ni. A. Pieper t De ZéerEerw. heer M. A. Pieper, pas toor te Edaan, is gistermorgen ongeveer half twaalf plotseling overleden. Het H. Sacrament der Oliesels kon pastoor Pieper nog worden toegediend. Marie August Pieper werd geboren te Den Burg (Texel) 15 October 1873 en priester gewijd 15 Augustus 1898. Achter eenvolgens werd hij benoemd tot: kape laan te Purmerend 26"September 1898; te Rotterdam (H. Laürentius) 1 Juli 1902; te Schiedam (O. L. Vr. Visitatie) 19 Juni 1909, te 's-Hage (H. Willibrordus) 4 No vember 1911; tot pastoor te Anna Pau- lowna 27 December 1913 en te Edam 8 September 1917, Congres van Jeugdleiders der Derde Orde te Woerden. Onder Voorzitterschap van den Zeer- eerw. Pater Sigismundus Wfeghuis O. F. M., districts-visitator der Derde Orde, werd Woensdag 1.1. de. vergadering van jeugdleiders der Derde Orde gehouden te Woerden. Nagenoeg alle betrokkenen wa ren opgekomen. Als een bewijs van bijzondere waardee ring mocht de voorzitter het volgend schrijven voorlezen van Z. D. H. mgr. A. J. Callier aan den commissaris der Derde Orde: „Terwijl Wij U Z. E. danken voor uwe mededeeling, vervat in uw schrijven van den 23 dezer betreffende de te houden bij eenkomst der directeuren, die de leiding hebben van een jeugdafdeeling der Derde Orde, te Woerden op clen 2den Juli a.s., deelen Wij U. Z. E. bij dezen mede, dat Wij deze bijeenkomst bijzonder toejui chen, wijl Wij geheel bijzonder overtuigd zijn, dat in deze jeugdafdeeling,en de kracht ligt voor de toekomst der Derde Orde. Wij wenschen U van haïte toe, dal deze besprekingen bijzonder vruchtbaar mogen zijn en op het welslagen dezer bijeen komst verleenen Wij dan ook volgaarne Onzen Bisschoppelijken zegen". Na een hartelijk applaus van erkente lijkheid werd besloten aan Z. D. H. dién Bisschop het volgend -telegram te zenden: „Eerbiedige hulde en oprechten'dank voor land van Nouzilac, waarvan ik u reeds gesproken heb. Bij helder weder kan ik zes kerktorens zien. En lag de berg St. Michiel er niet achter, dan geloof ik, dat ik do hoornen van Le Marais zou kunnen zien. Ondanks dat, staat uw beeld mij steeds voor den geest. Zaterdagavond keer ik evenals mijn oudste broeder, die op een andere boerde rij dient, naar huis bij mijn moeder. Wij spreken veel over u en men zou u zoo gaarne eens zien. Mijn kleine zusje, als zij 's Zaterdags mij tegemoet komtN roept reeds van verre om mij to doen lachen: „Jean, hebt jo nieuws van Rousille?" Doch moeder Nesmy wil maar niet ge- looven, dat gij mij vriendschap betoont, wijl wij arme lui zijn. Kon zij u maar eens zien, dan zou zij verstaan dat het voor het leven is. En Zondags vertel ik haar hoe het leven op Fromentière was. „Rousille, ziedaar, vier maanden voor bij, zonder u getzien to hebben. Op de markt van Pouzanyes heb ik van een man uit Le Marais vernomen dat André terug is en werkt gelijk de pachter van Fromentière het gaarne heeft; ook kan ik niet veel langer wachten om u nog eens te zien. Ik zal eens op een aarond komen als de mannen buiten op het werk zijn en gij bezig zijt met de soep te maken in de groote keuken. Ik zal van den kant van den dorschvloer komen en als gij mij zult hooren of zien, komt dan even aan het venstertje, Rousille, en zegt mij met een glimlach dat gij nog steeds vriendschap voor mij gevoelt. Dan zal moeder Nesmy de jeis doen, gelijk dat hoort, en uw va der verwittigen, zoo bij toestemming geeft grooten steun aan Derde Orde. Congres Jeugdleiders, Woerden". Als sprekers traden evenals te Nijmegen ook bier op Pater Petrus Nielen O.F.M. en Pater Gunibertus Sloots O.F.M. Nadat op beide vergaderingen de ge voelens der jeugdleiders over de concept- statuten zijn gehoord, worden nu do Sta tuten voor jeugdafdelingen der Derde Or de officieel vastgesteld. Verscheidene be sluiten zijn genomen, waaronder wel het gewichtigste is, dat dit jaar een twee- daagsch congres zal worden gehouden voor jongens en jongelingen, die lid zijn van een jeugdafdeeling der Derde Orde. Het Congres beeft plaats te Sittard en wel 'op 24 en 25 Augustus a.s. Aan bet Cen traal Bureau der Derde Orde te Weert moet zoo spoedig mogelijk het aantal deel nemende jongelui worden opgegeven. De voorzitter kon in zijn slotwoord ge tuigen, dat het jeugdleiderscongres van gewichtige beteekenis is geweest voor de Derde Orde-beweging onder de Nederland sche jeugd. Naar de Missie. De Weleerw. heer dr. J. v. <L Burg, die te Rome studeerde aan het Collegium de Propaganda Fide en aldaar de H. Priesterwijding ontving, is in zijn ge boorteplaats Berkel gearriveerd. Dr. v. d. Burg zar naar de missie van mgr. dr. Jan Olav Smit in Noorwegen vertrekken. 6(J-jarig Klcosferjubilé. Gister herdacht de Eerw. Zuster Ber- thile (in de wereld mej. J. F. Vermoolen) van de orde der Penitenten Recollecünen van Roosendaal in bet H. Antoniusge- stiebt te Delft, haar 60-jarig professie- feest. Conferentie voor andersdsnkenden over de H. Eucharistie. Onder andersdenkenden keerschen ver schillende. verwarde en onjuiste opvattin gen over bet leerstuk der H. Eucharistie. Een bewijs hiervan is, het protest der Nederl. Hervormde Gemeente, dat te Am sterdam in broohuurvorm verschenen is en vol slaat van onjuiste en onware bewe ringen. Daarom hebben de eerw. Paters Domi nicanen beslot*n te Amsterdam een spe ciale conferentie te geven voor andersden kenden om de juiste en ware leer uit-een te zetten der Katholieke Kerk, vooral met het oog op het aanstaand Eucharistisch Con gres. Deze Conferentie zal gehouden worden op Woensdag 9 Juli, des avonds om half 9 in de St. Dominicuskerk, Spuistraat te Amsterdam en is toegankelijk voor alle niet-katholieken. „Tijd". UIT DE OKiGEVaBG ZOETERMEER—ZEGWAARD. Gemeenteraad. Beiden raden der gemeenten kwamen in gemeenschappelijke vergadering bijeen ten Raadkuize van Zegwaard. De heeren Schaeffer, Boonekamp en Zegwaard waren niet aanwezig; eerstgenoemde met kennis geving. Na gebruikelijke opening worden de notulen voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Mededeelingen. De opgevraagde presentielijst van de ge houden vergadering van de Commissie van Toezicht op het L. O. is binnengekomen. Daaruit blijkt, dat van de 8. gehouden bij eenkomsten Mevr. Moerkercken 3, de heer Boon 2 en voorts meerdere andere leden er 1 verzuimden bij te wonen. De heer Noordam vraagt of er ook ver gaderingen zijn uitgeschreven, die wegens onvoltalligheid niet door konden gaan. De Voorzitter kan deze vraag niet beantwoor den, daar hem zulks niet bekend is. Hij zal er naar vernemen. Uit een jaarverslag dezer commissie, welke werd voorgelezen, bleek, dat de com missie niet erg tevreden was over de be langstelling die de gemeenten aan haar werk toonen, zulks werkt niet erg bemoe digend. Wat betreft het rein ter school ko men van de kinderen, hij alle scholen, uit gezonderd de R.-K. scholen, bestond dien aangaande een reglement.- Aan de ge meente werd geadviseerd te willen bevor- zal ik u naar hier leiden om mijn vrouw te worden. U, Rousille, is mijn ziel, mijn leven. Geen ander persoon draag ik liefde toe. Uw naam staat voor altoos in mijn hart geschreven. Houd u goed. Uit gansclier harte^-groet ik u JEAN NESMY. Evenals de kralen van een rozenhoedje, die men met de vingers verschuift, gingen een.voor een de woorden in het geheugen van Maria Rosa voorhij en het beeld van Jean Nesmy stond voor haar oogen, ter wijl zij over de vlakte schouwde. „Vader spreekt niet meer van hem", dacht zij. Zelfs heeft hij hem verdedigd tegenover Mathurin. Over mij heeft 'hij geen klagen, dunkt mij, wijl ik goed werk en oppas. v Indien André nu een huwelijk wilde aan gaan en® zich met zijn jonge vrouw op Fromentière kwam vestigen, wellicht zou de vader mij laten uittrouwen. En mij dunkt dat André. die 's Zondags altijd weg is, iets van plan is te doen Zij glimlachte en met welgevallen gluur de zij weder over de landouwen, waar ze Jean Nesmy zoo dikwijls moedig zag werken. In de verte zag zij op eens Driot aan komen, die met een polsstok over .sloten en grachten sprong, en dan weer voort- wandelde in stille gepeinzen. Zij was ver wonderd over zijn vroege terugkomst en •haastte zich oan hem haar zitplaatsje te wjlzen. Hij meende dat hij met baar moest lachen als met' de kinderen: 1 Ik zocht je, zei hij. i i deren, dat vow die school eveneens eent dergelijk voorschrift werd gemaakt Danfc zij de bemoeiingen van de CommLssdo, konden de kapstokken in de R.-K. school ver van elkaar verwijderd worden aango* bracht Voorts werd 'aangeroerd de unfr* forme regeling der vacantietijden voo|< alle scholen, aangezien de commissie waa' gebleken, dat dit wenscheiijk was. De! Iverstvacantie wilde zij bepaald zien vaal' 24 December tot 6 Januari. De groote va* cantie ingaande laatste helft Juli tot eer* se helft Augustus: duur 23 dagen. De heer Noordam verwondert zich er over, dat niet wordt aangetoond, waarom een uniforme regeling gewenscht is. Spr, zou dat gaarne willen weten. De heer Scheer meent, dat een der rew den zou kunnen zijn, dat de kinderen vaU verschillende gezindten, dan gelijktijdig vrij zijn om zich gezamenlijk te kunnen! vermaken. De heer Groenewegen zegt, dat hei voor diit jaar een bezwaar oplevert, aan gezien de openbare school dan een week langer vacantie heeft. Na nog eenige dis-* cussie wordt een en ander in handen van B. en "W. gesteld ter verdere behnadeling. Vervolgens leest de Voorz. een verzoek: vdor van den heer Heemskerk om do nieuwe openbare\school te mogen verzeker ren tot 40 per 700. Ook de heeren Son-* neveld en Zolleyeld hebben verzoeken dienaangaande gedaan. De beer Scheer wil niet op beurspolte verzekeren, daar men dan niet altijd zeker is uitkeering te krijgen. Spr. heeft een waarschuwing in de courant daartegen gelezen. De beer v. Stralen vindt verzekeren oj» beurspolis het mooiste wat er is. B. en AV. zullen een en ander i.z.t. re* gelen. Punt 2. Schrijven van de afd. van den' R.-K. Volksbond alhier inzake verlaging der broodprijzen. In genoemd schrijven wordt gezegd, dai het de afd. van den R.-K. Volksbond ge bleken is, dat de broodprijzen hier in deze gemeente hooger zijn dan in de naburi- gen. Hiervoor zijn geen motieven aan te voeren. De tarweprijzen zijn hier gelijk als elders, terwijl de bezorgingskosten in naburige gemeenten hooger zijn dan in deze gemeenten. Adressante verzoekt om een onderzoek, en, indien mocht blijken, dat een en ander waarheid is, pogingen aan te wenden tot verlaging der prijzen. De Voorz. stelt voor, dit schrijven ter afdoening in handen van B. en AV. te stel len. Aan B. en AV. der gemeenten Pij tr acker, Nootdorp, Bleijswijk, Stompwijk, Benthuizen en Berkel en "Rodenrijs is een opgaaf gevraagd der broodprijzen Uit de ingekomen antwoorden blijkt, dat het brood, dat door de arbeiders het meest gegeten wordt, naar spr. meening het tar webrood, in de gemeenten Zoetermeer en Zegwaard goedkooper wordt verkocht dan elders. Zoo kost 400 gram brood in Z er Z. 8 cent. Dit heeft spr. aan een arbeiders vrouw gevraagd en aan bakker -Tongeruis In Pijnacker is de prijs van 400 gr. tar webrood 9 cent, in Nootdorp 8$, in Bleijs wijk 15 (aangenomen werd. dat deze op gaaf niet juist is I) en in Stompwjjk 9 cent Wat het wittebrood aangaat, hier woTdt voor goed water-melkbrood 11 cent be taald. In genoemde gemeenten wordt voor water-witbrood-10 en voor melk-wittebrood 12 cent gevraagd. Spr. heeft hierover eveneens met Jongerius gesproken en de ze had geen ernstig bezwaar om den prijs van het wittebrood wat te verlagen. Spr. stelt dus voor deze zaak in banden van B. en W. te stellen om de kwestie verder to regelen. Van de gemeenten Berkel ea Rodenrijs was geen antwoord binnengeko men. Zonder eenige bespreking gaat de Raad met het voorstel van tien Voorzitter accoord. Punt 3. "Muziekfort TarrrKiTe Het bestuur dor Harinon'evereeniging kan geen geschikt terrein vinden voor het plaatsen der muziektent. Haar oog is thans gevallen op de speelplaats der kin deren voor de nieuwe openbare school. Dit is de mooiste plaats die er ooit voor ge vonden kan worden, meent het bestuur ea verzoekt daarom vergunning, de muziek tent daar te mogen plaatsen. De Voorzitter zegt. dat B. en W. dit verzoek hebben behandeld en met alge- meene stemmen besloten het gevraagds niet toe te staan. Spr. zegt altijd een O, je zoekt heel slecht. Je waart in gedachten verslonden. Ik geloof dat je aan een andere dan ik dacht. Meen je. 1Ja, van waar kom je? Je komt toch zeker niet uit het Lof? Neen van St. Jean. Het water is hoog en koud. Ginder staat alles onder water. 1Je bent zeker door de weilanden ge-' komen? Je hebt je opgehouden op Sou- Iière? Je kent me keelomaal niet. Meen ja dan tocth Hij meende te zeggen: tegen de kuipe* rijen van Mathurin, die opnieuw .verliefd geraakt is?" maar hield op. Zij, blij te moede, zonder aclit te geven op die terughouding, hernam: Ik weet waar je vandaan komt! Je komt van de mooie niolenarin, niet? Ook niet waar! Zij hervatte, trachtend ernstig te zijn, alhoewel zij haar innerlijke vreugde niet bedwingen kon. Ik zou gaarne zien dat je trouwdet, Driot. En een mooie jongen als jij, kan gemakkelijk een lief vrouwtje vinden. Je zoudt dat niet willen gelooven hoezeer ik je een lief vrouwtje wensch André werd weder even bezorgd als bij straks op den weg was en sprak: Ik weet het heel goed, integendeel. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 7