'T IS OP ÉIHOMG'S wmmtena -S^EeLgJic'Ës'Tfl'ii'S Do hoor v. Dijk spreekt zich wit togen ifle aangeboden gratis verwarming en ver lichting. Het voorstel van B. en W. wordt ech ter z.h s. aangenomen. 6. Voorstel van B. en W. tot bet verlee- uen van 'n crediel voor het mgiken van vier grafkelders in de algemeene Begraaf plaats aan de Schoolstraat. Hel voorstel wordt met de slem van den heer de Wolf tegen aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. lot verkoop van een perceel bouwgrond aan de heeren G. Gesman en C. Zoelemeijer alhier. Ha uitvoerige discussies wordt het voorstel met algemeene stemmen aange nomen. 8. Voorstel tot afstand van een huilen de rooiliju vallende strook grond nabij de Geref. Kirk san da Raadhuisstraat. De lieer de Wolf verklaart zicli hierte gen. Als de gemeente iets wil hebben moe! zo het koopen. Laat dus de kerkeraad als do gemeente de sloot dempt,, zelf een hek zetten. Hgt voorstel wordt met 14.- stemmen aangenomen. 0. Vr ars tel van' B. en W. tot bcschik- haarstellintr van terrein voor uitbreiding van de bijzondere lagere- school aan de Torenstraat, (Oranje.sch.ool), aan de Ver- 'eenïging (ot oprichting en instandhou ding van Christelijke Schoten voor lager "onderwijs op Gereformeerden grondslag, "alhier. Z.h.s. aangenomen. 10 Voorstel van B. en W. tot overname van straten, liggende tusschen het com plex woningjn aan de Emmalaan, van het bestuur van de Nutsstichting lot verbete ring van do Volkshuisvesting en andere eigenaren. Ha eenige bespreking wordt het voor stel z. h. s. aangenomen. 11. Voorstel van B. en W. tot- overname in eigendom van de Hoornslraat. Z.h.s. aangenomen. 12. Voorstel van B. en W. tot. overname van grond bestemd voor publiek verkeer aan de Rijnkade. Dit punt vervalt in verband met het aanhouden van punt 2. 13. Voorstel van B. en W. lot wijziging der gemeenlcbogrootineen dienstjaren 1923 en 1924. Aldus besloten. 14. Voorstel van B. en W. tot benoeming van een. onbezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Aanbevolen worden do heeren: 1. Dr. H. J. Lovink; 2. K. Sal- verda. Benoemd wordt de heer dr. H. J. Lovink met alsem, stommen. 15. Benoeming van een lid van het Al gemeen Armbestuur in de vacature D. van Leeuwen Rzn. Aanbevolen worden de hee ren: L. van Bèrkol: C. Verduijn. Benoemd wordt de heer L. van Berkel met 12 stemmen. 1G. Benoeming van' een lid van do le Commissie tot Wering van Schoolverzuim Aanbevolen worden de heeren: 1. H. van Arkel; 2. H. van Leeuwen A-zn. Benoemd wordt do heer L. van Arkel mot 11 stemmen. .17. Voorstel van B. en W. tot tijdelijke aanstelling van een learares in het vak lichamelijke oefening aan de hoogste klas sen van do Openb. School.aan den Guds- hoornseheweg. Z. h. st, goedgekeurd. 18. Benoeming van een onderwijzeres aan de Openb Lagere School- aan de Raadhuisstraat. Voorgedragen worden de dames: 1. C. F. W. Quanjer, tijdelijk on derwijzeres te Delft; 2. .7. P. Hcmerik, tijdelijk onderwijzeres te Lelden; 3. G. W. Huisman, lijdelijk onderwijzeres te Al phen aan den Rijn. Benoemd wordt met 1^ stemmen mej. Huisman. Mej. Quanjer verkreeg 3 stem men. De benoemde (reedt in functie op 30 Juni. 19. Benoeming van Voorzitters en leden van stembureaux ter vervulling van ont stane vacatures. Benoemd worden: Stem-district no. I lot plaatsvervangend lid de heer P. C. J. van den Bosch. 11 Tot voorzitter de beer W. Bol. De' heer B. van !t Riet tot lid. Tot plaatsver vangend lid de heer Th. Cocx. IV. Tot plaatsvervangend lid de lieer Tii. J. Van Tol. V. Tot voorzitter de heer L. Gesman. Tot plaatsvervangend lid de heer H. Ver duijn. VI. Tot voorzitter de heer A. den Ouderr. XI. Tot voorzitter de heer M. Meijer. 20. Benoeming plaatsvervangend lid van de Commisic van Bijstand voor het Grond bedrijf in do vacature S. C. Rijlaarsdam. Benoemd wordt de lieer Gesman met 13 stemmen. 21. Benoeming van oen lid der Commis sie voor het nazien der rekeningen in de vacature-D. van Leeuwen Rzn. Benoemd wordt hij herstemming do heer D. van 't Riet met 9 stemmen. 22. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gcmeenlcbcgrooting voor 1924 naar aanleiding van opmerkingen van Ged. Staten. Z. h. st. goedgekeurd. Ten slotte wordt behandeld een ingeko men schrijven van den heer C. V/. C. Th. Visser, oud-burgemeester dezer gemeente, waarbij hij aan de gemeente een gedenk plaat aanbiedt ter herinnering aan de ver een iging van de gemeenten Alphen, Aar- landerveen en Oudshoorn tot één gemeente De gedenksteen zal bestaan uit een wit "marmer plaat, mot eeninscriptie in ver gulden letters of een zwart marmer plaat Aan de schenking worden geen voorwaar den verbonden. B. en. W. stellen voor de aangeboden gedenksteen in wit marmer te aanvaarden, onder dankzegging aan. den gever en hun op te dragen do verdere afdoening van deze aangelegenheid. Z. h. st. wordt hiertoe besloten. Bij de rondvraag informeert de heer v. Dijk of een gasprijsverlagiug niet moge lijk is. De heer Cocx herhaalt zijn vragen betreffende de waterleiding en de vlecsch- keuring. Op verzoek van den lieer v. d. Lindo wordt, punt 1 der geheime vergadering omgebracht naar do openbare zitting. B. en W. hebben hier geen bezwaar te gen en dus stellen zij voor aan den boek houder bij de water- en lichtbedrijven, J. Wolfers, met ingang van 13 Juni ontslag (e verleenen wegens gepleegde onregel matigheden. De heer de Wolf vraagt, waarom de boekhouder, toen hij" op 24 Mei aan den dircteur bekende de gelden verduisterd te hebben, niet dadelijk geschorst is, maar met verlof' is gezonden. De Voorz. zegt, dat B. en W. den per soon onmiddellijk toen zij kennis kregen van het feit, geschorst hebben. Op een vraag van den beer Homen antwoordt de Voorz., dat het verduisterde bedrag volgens het voorloopig rapport ge heel is gedekt door de borgstelling. In afwachting van het definitieve rap port wil de Voorz. zich liever van verdere mededeelingen onthouden. Hierna gaat de raad in geheime zitting Anfe-eng-cjuk. Gistermorgen, om streeks 10 uur werd door de auto H. 25952 uit Rotterdam, langs den Heeren- weg- een dubbele telefoonpaal afgereden. In de auto bevonden zich een dame en een heer, waarvan eerstgenoemde, die de aufo bestuurde, door glasscherven aan het hoofd werd gewond. Het telefonisch ver keer ondervond geen stagnatie; de auto beliep aanzienlijke malerieele schade. HAAGSCHE BRiEVEN Tulpen, fijngevoeligheid en mg waf. Als men zoo voor en na de officieele of half officieele. verslagen leest van verga deringen of conferenties waarop vertegen woordigers van Holland- en België elkander hebben begroet en tijdens copieuse gast malen hebben befuifd, dan gaat men zoo onwillekeurig denken dat alles best gaat en dat de bekende banden van vriendschap tusschen ons en onze vriendelijke naburen ste.eds maar nauwer worden toegehaald op gevaar af dat ze ter eeniger tijd van louter vriendschap gaan knellen. Als echter die officieele gebeuitenissen achter den rug zijn, dan wil het wel eens voorkomen, let wel op, ik zeg: dan wil 't wel eens voorko men, dat er een andere klank gehoord wordt een dissonant in dat liarmonieuse en musi- cale ensemble. Ik kreeg dezer dagen een Brusselsch blad in handen dat zoo attent was een verslag op te nemen van de officieele opening als ik het zoo noemen mag van de Holland- sche-tulpenvelden in Parijs. Hetzelfde blad kraait de kleine en met hunkerende gebaren vraagt ze nog meer pap van de bekende HONIG'S MAÏZENA. ALLEEN echt als onder en boven een sluitzegel zit op het pakje i Vrae$t ze Uw. Winkelier leverde er een commentaar bij, dat ik voor curiositeit hieronder vrij vertaald laat vol gen en dat een. eigenaardig licht werpt op de mentaliteit van het blad. Een paar dagen geleden, zoo schrijft het, is in tegenwoordigheid en onder praesidium van den Hollandschen gezant te Parijs de tuin geopend waar de 40.000 Tulpen, welke verleden jaar door een Haarlcmsehe Ven nootschap aan de stad Parijs ten gpschenke waren gegeven, thans in vollen bloei staan. De aanblik is werkelijk schilderachtig en al die gekleurde kelken wiegen zich zeer coquet heen en weer. Maar niet iedereen is tevreden geweest. Er was iemand die dc bloemen te grof vond. en erbij voegde dat- die. levendige kleuren iedere distinctie mis sen; vergeleken met de Fransche bloemen, zoo bevallig, zoo licht en zoo artistiek. De tulpen hebben overigens geen goede repu tatie, en in de bloementaal betcekencn zij: Hoogmoed en ondankbaarheid. "Waarom? Ik weet het warempel niet. Waarom betee- kenfc het viooltje, nederigheid en de roos, liefde? Dat zijn van die onomstootelijke conventies, vooroordcelen als gij wiit. Zon der twijfel is het ook een conventie die uit. gemaakt, heeft dat de tulp ongeluk brengt, degenen die ze kweeken zouden aanleg heb ben voor zelfmoord. Men vertelt van enkele gevallen waarin bekende Hcllandsehe kwee kers, zich achtereenvolgens op dezelfde kweekerij gozëlfmoord hebben. Xieis anders dan toeval, zeker, maar dan toch een onge lukkig toeval. De tulpen die daar nu bloeien ontkomen niet aan dien algemeenen regel en verschillende Pa-rijzenaars kijken cr met- zeker wantrouwen naar. Natuurlijk zijn er ook andere gevallen en de bekende'-teekenaar Oarbodio laat in een van zijn" fijne caricaturen 'n jongenman eenige tulpen plukken. Zijn jonge vrouw ziet. hem woedend aan en vraagt. Schaam je je niet om die nationale bloemen te ste len? Wees stil, zegt dc ander, ik wil ze m'n schoonmoeder ten geschenke geven. Tot zoover de Brusselsche collega.- Harte lijkheid is toch maar alles. Daar geef je iets van je eigen nationale producten, gra tis, voor niets, zonder dat 't een sou kost, en daar komt iemand die er niets mede te maken heeft het cadeau beoordeelen en ver. oordeelen. Zou men misschien in België ja- loersch zijn dat Holland de groote Fran sche zuster gaat; opsieren met een schat van •bloemen? Zou men bang worden voor-de eereplaats die men meent in te nemen in het- hart van de beminnelijke Parijsche zuster? Ik weet het nie,t, wel weet ik dat dankbaarheid; en waardcering nooit een bijzonder kenmerk zijn geweest van het volk dat in de dagen van «gevaar precies wist waar Holland lag, en waar de beste kaas en de geurigste koffie werd gemaakt. Hu we toch spreken over nationale nei gingen, sympathieën en deugden, moet me hier nog even iets van het hart betreffende onze nationale charitas. '"t Is voor iedereen duidelijk, dat in ons land de zorg voor be- hoeftigen, ouden van dagen, invaliden, zieken enz., aangewezen is op de hulp van openbare lichamen, 't Gebeurt wel eens dat de eene of andere rijke ingezetene, bij legaat een gedeelte van zijn vermogen aan een instelling vermaakt, maar dergelijke gevallen zijn zoo zeldzaam dat zij nimmer of slechts zelden een bron van inkomsten gaan vormen. Wat is liet gevolg, men weet- niet beter of liet- behoort zoo, en men laat Ikalm de verzorging van al die arme onge- ilukkigéri over aan staat, gemeente of kerk die toch reeds in vele gevallen een niet 'kloppende begrooting hebben. Werkelijk de -weldadigheid en de naastenliefde zijn in -onze oogen veelal staatsdeugden. Hoe geheel anders is dc opvatting hier omtrent in Engeland en Amerika. Bijna alle instellingen van liefdadigheid zijn daar gesticht en worden onderhouden door de hulp van particulieren. Daar bouwt de ge meenschap zelf hospitalen en gasthuizen, daar brengen de particulieren de gelden bijeen voor onderhoud. De menschen die slechts een bescheiden inkomen hebben ver plichten zichjom jaarlijks een zeker bedrag af te zonderen voor een liefdewerk naar hun keuze. De liefdadigheid en naastenlief de worden daar beoefend op een wijze, die. ons «geheel vreemd is. Een paar dagen terug vertelde mij iemand de volgende merkwaar dige geschiedenis. In Amerika, de plaats is me ontgaan, be staat- een huis voor zuigelingen, dat zijn ontstaan en onderhoud te danken heeft aan een rijk man, die zich bereid verklaarde de kosten van het terrein en het gebouw te dragen als anderen de benoodigde gelden -bijeenbrachten voor de kosten van het per soneel. In minder dan geen. tijd was de op richting verzekerd. In het- onderhoud der steunzockenden werd op de volgende wijze voorzien. De families werden verzocht om bij de geboorte van een kind een zekere som beschikbaar te stellen voor het- koopen van een wieg. en de uitrusting ervan. Yoor het onderhoud van die wieg zou diezelfde familie jaarlijks een klein bedrag beschik baar stellen. Tot dc meerderjarigheid be taalden dc ouders en clan belastte de geïn teresseerde zich zelf met liet onderhoud. Dat tehuis voor zuigelingen is in een minimum van tijd een weeshuis geworden, waaraan verbonden een kinderziekenhuis met con sultatiebureau. Dc gemeente heeft er nooit iets voor betaald eii aan geldmiddelen heeft- 't nooit ontbroken. Praal.)u' zult u zeggen, ja en navolgens- waard. Hoeveel gelegenheden doen er zich niet in het leven, van een menseli voor, waarbij men gaarne en ge-makkelijk bereid is daadwerkelijke uiting te geven aan zijn gevoelens van milddadigheid en naastenlief de. Ik noem slechts den geboortedag van een baby, 't huwelijk van een paar jonge menschen. Iedereen is cr toch van overtuigd da l 't deer. van goede werken voorgeschre ven door goddelijke en kerkelijke wetten, een voortdurende bron is van tevreden heid en geluk. Als men die kinderen niet helpt werkt men negatief mede om die arme cm gelukkigen over te leveren aan hun on geluk. Ik zou willen vragen, wordt het geen tijd, dat men gaat breken met. de opvatting dat dc verzorging van. die misde-elden behoort tot de openbare diensten, en'dat men gaat voelen, dar- wij indeac een socialenplfcÉt te vervullen hebben, en verplicht zijn naar mate van onzen eigenen welstand vrijwillig en spontaan mede te werken tot verbetering van do ma a i c-hapy- eli jke toestanden in ons land? SUB ROSA. LEIDEN. Geboren: Alida, dochter van A. Waasdorp en J. W. Havkjnk Elizabeth Honorine, dochter van H A. Braakman en G'. C. Blijdestijn Cornelia Theodora, dochter van W. Paes en I. M. Kriek Willem Frederik, zoon van D. v. d. Blom en E. J. Bon Sophia- Hend. Maria, doch ter van J. B. L. Schalks en W. M. J. van Kempen Magdalaine Maria dochter van M. H. P Souren en M. A. J. Geurts Pieter Jannesson, zoon van P. v. d. Kraan en J. Visseher Johanna Maria, dochter van H. Bij en J. M. v. d. Ouweelen Dirkje Maria, dochter van M. Kiel en R. Luttekes Franje, zoon van H. Vergunst en F. E. F. Roelof sen Adrianus Jacobus, zoon van S. A. de Jong en J. M. de Wit Adriana Sophia Joh., dochter van M. J. den Boer en A. S. J. Duijverman Mar- garetha Marin, dochter van K. Wielinga en mij thans zelden of nooit in deze wijk ziet Zij draaide het hoofd om naar de vep- sters der stallen, de hooimijten van Fro- mentière en zei dan op een vroo.lijken toon: II zult wel een dezer avonden bij kc-men buurten, André? Wij boerinnen, verwachten u. Links en rechts gaf men teekens van goedkeuring. Misschien, anlwoorde André. 't Is lang gc-leden dat ik te Sallertaine gedanst heb: wellicht voel ik er lust toe. Zij dankte hem met een oogwenkje. Hu eerst gebaarde zei Mathurin te zien, die baar met zooveel liefde en droefheid bezag. Zonder anderen vorm, voegde zij cr nu bij: Wat ik aan een van u zeg, begrijp je Matliurin, zeg ik voor het gansche huis Zou het niet een te groote vermoeienis voor je zijn? Wat heb ik een genoegen beleefd je hedenmorgen in de kerk gezien te hebben?Dit bewijst dat je aan de betere hand zijt. Do zieke, onbekwaam om te antwoorden, met woorden, die al voorbereid waren sedert lang, stamelde Dank, Félicilé, jo bent wel vriendelijk, Félicité Hij sprak het woord „Fólicié" uit met een ontroering in de stem, die indruk maakte op twee of vier lo-telingen, al had den ze dan ook al een beetje te diep in het glaasje gekeken. Van welk regiment was je, Mathu rin? vroeg de vaandeldrager. Derde Kurassiers. Trompetters, de stap dc-r kurassiers Voor Mathurin Lumineau-' Vooruit! Stap De drie meisjes uit Le Marais, de trom petters, de vaandeldrager, de vijf jongens verlieten op stap den schaduw der olmen en sloegen den weg in naar do vier mo lens. Een stofwolk ging op, waardoor de zon haar laatste goudbundel s.tak. Hét trompetgeschal klonk fel tegen de muren QP. Toen de laatste kanten mufs tusschen do wilgen verdwenen was, zei Mathurin tot zijn broeder, die weder zijn blad ge nomen had en verstrooid verder las: Zoudt je willen gelooven, Driot, dat dit de eerste keer is sedert zes jaar dat zij hier voorbij komt? André antwoordde, ietwat driftig: Zij heeft je al een keer vermorzeld, mijn arme jongen. Pas op dat zij niet herbegint. Mathurin Lumineu grommelde binnens monds, pakte zijn krukken bijeen en ver wijderde zich. Bij den laatslen boom bleef bij staan. De twee broeders spraken geen woord meer, overschouwden Le Marais in den rooden schijn der ondergaande zon, dio wegzonk door kale hoornen, struiken, akkers en weilanden. Ook het geluid van het trompetgeschal stierf weg. Een groote stilte heersckte weldra overal. De avond viel. Hier en daar begon reeds een lichtje te pinken. Do vrede dauwde weder neer; de smar ten. een voor een. stilden in den slaap of in de avondgebeden. De oude Lumineau, die uit bet dorp terugkwam, herkende zijn zonen, die, in gedachten verslonden, over de landouwen beenstaarden, en zonder bun gedachten to raden sprak bij met heldere stem: Le Marais is mooi, jongens, niet waar? Laat ons binnengaan, het avond eten wacht op ons. Hij voegde er bij, toen André bet eerst vooruitkwam: Mijn Driot, wat ben ik blij, dat jo van de soldaten teruggekomen bent. De uitgerukte wijngaard De winter was in 't land. Op de hoeve van Fromentière leek alles goed en rus tig. Had men de landerijen doorloopen en do werkmenschen aangekeken, dan zou men geen vrees noch argwaan voor de toekomst gekoesterd hebben. De nieuwe kneoht arbeidde als een slaaf; hij werkte regelmatig veertien uren en speelde meestal de rol van den stom men Koning. André was de trots en de vreugde van den vader, die zelf nog mee werkte als een trekos. Goede ploeger, goede zaaier, vroeg uit de voeren, en beste verzorger van dieren en akkergrond, had hij zich terug in 't boerengareel gespan nen met een ijver, die wel degelijk be wees, dat hij de roeping voor het boe renbedrijf niet verloren Jiad en dat bij ook vast besloten was boer te blijven. Nochtans groeide in. dit ongerust en teeder gemoed de verveling meer en meer aan. André kon er zich maar niet aan gewennen Frangois niet meer te zien. De vriend van zijn eerste twintig jaar, do ka meraad, die steeds1 voor zijn geest stond als bij aan Fromentière dacht, was er niet meer. Een week na zijn aankomst was André zijn broeder en zuster Eleo- nora te La Roche op Yon gaan omhelzen. Hij had ze weergevonden in 'n afgelegen wijk, niet al le tevreden, dc een moppe rend tegen zijn oven-sten, de auder kla gend over het gering herbergbezoek, maar nochtans geen spijt gevoelend over hun heengaan en ook schenen zij 'voor goed gewonnen voor de stad om wille van vele gemakken en onbeperkte vrijheid. Hij was teruggekomen van ginder zonder de miiiste bekoring om hun voorbeeld te vol gen; zelfs mopperend op anderen, die aan 't landelijk leven vaarwel gezegd hadden, maar hij was teruggekomen met een idée- fixe: overal zocht hij Parijs. Fromentière waar Francois niet meer was, scheen hem verlaten en ledig. Dit was een obsessie voor hem, waarvan hij zich niet kon ont doen, een lijden dat hij aan niemand uit stortte, maar dat iedereen, zonder to wil len, vernieuwde. Do boer, wiens toorn ge stild was, bijzonder sedert hij wist dat zij het maar stilletjes in de stad maakten, begon opnieuw gewoon te spreken over Francois, om aan den andere zijn fout te herinneren en den ondankbare terug te doen komen. Hij zegde: „Heden zullen wij la Cailleterie. bezaaien, waar Frangois •slechts .twee voren ploegde", of wel, „geef ons hedenavond gebraden kastanjes, ge lijk ze Francois zoo gaarne at". Hij meende aldus goed te bandelen en terug te brengen ben, die het ongeluk uiteen ge dreven had. Rousille volgde hem na. Dc dingen en voorwerpen ook spraken luidop en noemden den afwezige: dit waren de gaffel waarvan bij zicli steeds bediende, een korf door hem gevlochten, een koord door hem rond een balk gewikkeld ofwel .eenvoudig hoekjes en kantjes, paden en wegjes, wegen of struiken en zelfs heel Le Marais, om zoo te zeggen, waar gedu rende jaren twee kinderen van ongev-jvu M. M. Loman Elisabeth, dochter vanj II. Gomman-s en J. v. d. KI a au v; Cornelia, dochter van W. A. Salman ën q J. Bakker Hendrik», dochter van H E'ilus en P. Peet Gcrrit Hendrik, zoor, van A. Peekkringa en W. Hijenhuis ,Jan' netje, dochter van D. v. d. Kaaij en V. Stadfmuller Maria Jacob», dochter van R. H. T.' van Leeuwen e.n A. Visser Adrianus Menne, zoon van H. Kruit en J A. Mennes Helena Marg., dochter van P. G. v. d. Geer en E. Maas Wilhelfus zoon van C. van Zijp en J. M. van dpj Burg Apolonia, dochter van D. J. van Ginkel en A. M. de Vos Johannes Co?, nelis, zoon van L. van Ark en E. van de Keur Jan Willem, zoon van J. A F v Oudheüsden en W. M. de Gre«ff Maria Wilhehnina. dochter van A. Habraken en W. H. de Does Job je, dochter van P, Vos en J. J. de Vroede Theodorus Jo. hannes, zoon van J. Mcierj cn M. M. Borst Johannes 'Adrianus, zoon van H. Jonk man e.n J. M. Reichwein Lijntje, doek ter van P. Roos en E. de Graaff Bavthó- lcmeus, zoon van J. Pardon en J. G. Hoog kamer Catharina Maria, dochter van A G." Silvester en M. J. Steenbergen C'or nelia, dochter van W. Bleuzé cn M. Bakkers Willem Engelbe-rtus. zoon van W. E. Hftller en J. de Tombe Marg. Ma ria Helena, dochter» van B. M. Luijkx ei M. M. des Keuning Fre-lerik Re in iet Jacob, dochter' van A. Ivnetsch en A. de Vries Johanna Catharina, dochter vat 'J. C'arton en C. Piket Petronella, doch ter van P. de Groot en L. L. Stakenhui* Johanna Maria, dochter van M. C. Pija aker en W. P. Strijk Anncgien. doekte- van W. J. Baden en H. C. M. Otten Petrus Ignatius Maria, zoon van H. Bak ker en M. Huigslcot Willem, zoon vat J. van der Linden cn P. A. van Locn T Arie, zoon van L. Wiegman en P. van Zwlf ten Abraham, -zoon van A. Stikkelorua e.n J. F. Taffijn Jannetje, dochter va* J. Boom en J. C. Fontein Gerrit-je, doel. ter van L. Gijsman en J. Owel Lecndcfl' zoon van L. Haak en H. J. Kort Johan.; na Maria, dochter van J. Outshoorn en X Faas Willem Frederik, zoon van A.- v. d. Laan en W. J. Eradus Johanna, dochter van P. J. Beijer cn S. Favier -• Jacoba Maria, dochter van J. B. vaiï Leeuwen en M. B. Tetteroo Elisabeth' Petronella, dochter van H. Hollander ca E. P. Muijs Jacoba Maria, dochter vaa II. Hollander en E. P Muijs Hendriks Margaretha. dochter van II. M. v. d. Bo en D. W. Ruigendijk Hermanus. z3oi van C'. J. Brouwer en D. Gijben Mark Alida Jacoba, dochter van A. J. J. v. Eg mand en H. v. d. Zeeuw Antonia, doch ter van A, Crama en C. Koole "Lena, dochter van A. Lasschuijt en L. de Graaf Karei Petrus en Paul Aloysius. zoons' van P. G. J. Pollmann en M. A. M, Voiy heijen 'Leonardus Corns. Willis., zoo^n van R. v. d. Bos en P. C. van Benten Au-tonius Pieter J-ohs., zoon van M. T, Sontrop en A. M. van Dam Helena Jö- zina. dochter van J- Hakkaart e.n A. A. J. van Zijp Joh. Corn. Adr. Maria, doch ter van C. A. J. M. Langezaal cn H. M. L. Voeten Simon, zoon van S. R-amak en J. Cf. Rins Leenderfc Johannes, zoon var H. M. Sleijser en M. Hoogstraten Jaco bus, zoon van H. J Koet en H. van Gelde ren Gerdina Johanna, dochter van D H. A. van Inge.h Schenau en H. G. Ver- rips Johanna Wilhelmina, dochter var H. M. Herreur en J. W. van Ziist Ar. tonic, zoon van A; Cossee en M. v. Hoon - Cornells, zoon van A. Vlieland en J. 'G Siebert 'Jannetje, dochter van J. Bodijn en C. A. Huber Johannes, zoon van J."; Onderwater en E. Flaman. y^l VOORSCHOTEN. Geboren Abraham, zoon van D- Limburg en J. J. Basting. Gehuwcl: J. C. Vreeswijk cn M. J. van den Berg. "'J ZOETERWOUDE. Geboren: Grietje d. van G. van Dam en D. Goedhart Johan Arctonius Adri- san z. van J. J. de Bruijn en C. van der Werf. Ondertrouwd: P. C. A. M. Wapen L. IJ. M. Verwer. G e t r o u w dP. van der Meer en T. A. Kuijpers C. Bos en A. J. van der Maat H. Wessel en F. van Vliet - J. van Scliic en M. Ch. Mooijman. denzelfdcn leeftijd, samen geleefd en ge-- speeld hadden, waar zo dc koeien gehoecy en over beken en grachten gesprongen -j hadden. Anne Franco-is, lui bij 't werk, verkwist! ter, pretmaker, zoo stond hij op FromeaS tièro geboekt. André verveelde zicli, en, in do vreugde van jfciju terugkomst teleurgesteld, hield hfjl niet meer van het nieuwe Fromen'ièi'o gelijk hij het oude bemind had. .Daar was zooveel veranderd. Hij hail het gekend, verlevendigd door het lawaai en het werk van een talrijke familie, be stuurd door een man, dien do ouderdom; zijn krachten on vaderlijkheid bewaard] had, bediend door meer armen dan liéll werk vereischte, blindelings geliefd cn'. verdedigd. Nu was dezelfde hove onherkenbaar.^ Twee kinderen waren het ouderlijk dak ontvlucht, het huis verlaten cn droef ach terlatend, alsmede een ontroosibaren va der en tevens rustte een te zware taak op de schouders van ben, die liet boerenbé- •drijf moesten voortzetten. Rousille slookla zich af. André voelde genoeg dat zijn. arinc-x noch stérk noch stevig genoeg waren cn» Fromentière in goeden staat te houder- en tot bloei to brengen, gelijk, hij ziel» z°c dikwijls voorgesteld en gedroomd had bi. slapeloozo nachten en losse uurtje-! on'-1'» do zengende zon van Afrika. Mnisb'ifc I waren, nan-st den knecht, twee .-U'iLe, jonge mannen noodig: bij hom, Andrei wa broodn'ooclig: Frangois. ->?1 (Woiclt vervolgd).

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 10