ifiERZON KWEEKSCHOOL AANBREIEN DE NIJVERHEID VELO Ver kooping ]ALPA€CA| 1 I fiun „offer" ie "brengen. Beiden dienen toch mede te werken lot ..verkrijging van een dager en vermenigvuldigingsfactor." Ik zal geen- plaatsruimte verzoeken om uiteen te zetten tot welke zeldzaam zon derlinge gevallen het laatste voorstel aan leiding zal geven, doch ik geef den raadsleden in overweging een en ander nog eens grondig te onderzoeken alvorens hun stem aan dit voorstel te geven. U, mijnheer de Redacteur, fyd'eefd dank zeggend voor de verleende gastvrijheid in nu- veelgelezen blad, teeken ik inmiddels, Hoogachtend. INSIDER. Ook wij zelf zouden dergelijke geval len wel kunnen noemen. Onverdeelde be wondering voor het voorstel hebben ook rwij geenszins! Red. Geachte Redactie, Naar aanleiding van uwe aanteekening bij mijn Ingezonden stuk in Uw blad van Donderdag j.L, verzoek ik U opname van liet volgende: Dat U e'enige ruimte in Uw blad be ech ikbaar stelt, kan ik op prijs- stellen, doch U zult hegrijpen, dat ik in het open baar geen antwoord op Uw vraag mag en kan geven, daar, zooals U ook weten kunt, de besprekingen in de commissie van het georg. overleg geheim zijn en zon der toestemming van den Voorzitter mag niets worden openhaar gemaakt. Waar wij in de comm. reeds aanmerking maakten op het publiceeren, door wien weten wij niet, van het gesprokene op een vorige verg. van het georg. overleg, zou het te zonderling zijn, dat ik mijzelf op dit gevaarlijk pad giug begeven. Hier wreekt zich het besluit van den gemeenteraad, die niet wilde bepalen, dat van iedere zit ting een perscommuniqué wordt verstrekt. Daarom zou ik willen vragen, hoe kan Uwe redactie zoo beslist verklaren „de opmerking van B. en W. is o.i. volkomen juist"? U hebt toch de betrokken verg. v. het georg. overleg niet bijgewoond? Hebt U de inlichtingen van een persoon die deze verg. wèl bijwoonde, dan heeft men U „volkomen onjuist" inlichtingen gege ven. Een ander geval is het, om U „ver trouwelijk" zou ik willen schrijven, juis ter in te lichtenden einde zoodoende Uw overzicht anders te laten spreken, want dat is voor mij. en voor vele ambtenaren de hoofdzaak; door Uw overzichtschrijver wordt het geheele personeel en zijne orga nisaties over één kam geschoren en wordt het publiek voorgelich t op een wijzo die volkomen onjuist is. Drie feiten ten slotte die ieder kan controleeren. Vóór Let voor stel van B. en W., dus zonder eenige be perking stemde één organisatie. Vóór het voorstel van den heer Heemskerk, dat in voering bedoelde op 1 Januari '25, stem den alle organisaties op twee na. Waarom schrijft de Centr. Nederl. Ambt. Bond in het orgaan, sprekende over het 'georg. overleg in de gemeente Leiden dat de be langen van bet gom.-personeel „meerma len geschaad worden door het onoordeel kundig en onhandig optreden van som mige vak ver., die, naar al te groote diplo matie en soepelheid strevende, zichzelf met huid en haar aan de verkeerd willen de machthebbers overleveren"? U danken voor de verleende plaatsruimte teeken ik, Hoogachtend, v. d TOP. Wij willen er even aan herinneren, wat in onze „Uit do Leidsche Vroedschap" is geschreven: Na langdurig praten zijn de voor stellen van B. en W. ongewijzigd aangenomen. Hoewel wij voor de ge voerde discussies willen volstaan met naar het' gisteren geplaatste verslag te verwijzen, willen wij hier even in diet licht zetten een o.j. zeer juiste opmerking van den burgemeester. En wel deze: dat de organisaties onge twijfeld met het nu door B. en W. voorgestelde tevreden zouden zijn ge weest, indien B. cn W. maar eerst méér hadden gevraagd, méér dan zij feitelijk zelf wenschten dus minder eerlijk en. oprecht waren geweest! Dat is o.i. volkomen juist opgemerkt. Om iiet bovenstaande te mogen hewe-* ren, behoeft men niets te weten van wat er in het Georganiseerd Overleg is be sproken; om deze meening te mogen heb ben, is liet voldoende de conclusie van het Georganiseerd Overleg te kennen! Eéji ding geven wij den geachten in zender toe. ?t Is in liet bovenstaande niet juist, als er gesproken wordt van „de organisaties". De meest linksche organi saties toch stonden veel onverzettelijker tegenover het voorstel van B. en W.. inza ke de 48-urige werkweek, dan de andere. Maar van allen is, zij 't in verschil lende mate, waar, dat zij tegen liet door B. en W. gedane voorstel minder anti pathiek zouden hebben gestaan, indien B. en W. waren begonnen bij het overleg met een ingrijpender voorstel. Als b.v. (en deze veronderstelling is zoo gek niet) B. en W. hadden voorgesteld: nu invoeren van de 48-urige werkweek, nu nog nie mand ontslaan, maar eerst op 1 Jan. 1925 de dan overbodige krachten op wachtgeld stellen als B. en W. dit had den voorgesteld en zij hadden ten slotte hun voorstel aldus gewijzigd, dat nie mand absoluut niemand tenge volge van de invoering der 48-urige werk week nu of later zou worden ontslagen, zouden dan althans de organisaties, waar- Tan de inzender zich geestverwant ge- Toelt, zich niet volkomen tevreden hebben betöond. Maar nu hebben B. en fW. zulk een voorstel al aanstonds voor gelegd. Ons moet hier nog iets van 't hart Tot jonze groote verbazing hebben wij perso- ontmoet, leidende mannen in het or- ganis^tie-levèn (wij bedoelen niet den -geachten inzender), die van meening wa- J|èn, dat het „overleg" betèekent geven en Mjemen door de beide partijen. Dat is ech ter een volstrekt onjuiste én een hoogst V<|^vaarlijke opvattingHet „Óverleg" heeft ten doel, dat de beide partijen komen tot eenzelfde conclusie, daarmedo kan dan toevalligerwijze gepaard gaan, dat deze beide wat moeten laten varen van hun oorspronkelijke meening, maar het is ook heel goed mogelijk, dat do een, door het gevoerde overleg, inziendo de redelijkheid van het standpunt van den ander, zich daarmedo vereenigt. Redactie GsssaessgcJa Belichtten. Nekkramp. De bejaarde wed. H. te Bleijerheido is in het ziekenhuis aan nekkramp overleden. Doodelijke ongelukken. Te Santpoort sprong de 15-jarige Jacob v. d. Vlerk van een vrachtauto, waarop hij achter gezeten had. Juist naderde een an dere auto, waar de knaap onder geraakte. Hij bekwam 'n schedelbreuk en werd naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo overge bracht, waar hij anderhalf uur later over leed. Op 't Huvgensplein te 's-Gravcnhage is gisterenmorgen de 15-jarige J. S. door de tram aangereden, en niet een hersen schudding naar het ziekenhuis gebracht. Gisterenmiddag om 4 uur was hij neg steeds buiten kennis, en later is hij over leden. Overreden en gedood. Het tweejarig dochtertje van E. van Hal is bij wachtpost 26 te EchteJd halfacht door een lesse loccmotief everreden en Tegen een boom gereden Bij den wegwedstrijd om het kampioen schap van Nederland tusschen Ede en Arnhem is een deelnemer, een wielrenner uit Botterdam tegen een boom gereden. Hij bleef bewusteloos liggen. Met een auto van de verkeerspolitie is hij naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd. Vcor altijd ingeslapen. Maandagmorgen was de 71-jarige B. Appel te Purmerend mc.t zijn kameraad P. Visser aan den Beemsterctijk aan het grasmaaien. Na daar ter plaatse het mid dagmaal gebruikt te hebben, gingen bei den even in he.t gras een dutje nemen, zoo als bij de maaiers de gewoonte is. Helaas! 't Zou Appel's laatste slaapje zijn. Toen V. ontwaakte en zijn makker wilde wek ken. bleek V. dat Appel den eeuwigen slaap was ingegaan. Laaghartig. Te Rotterdam is de *18-jarige vrouw G. O. aangehouden, die er haar werk van maakte, op de Algemeen© Begraafplaats in Crooswijk de bloemen van de graven te, stelen. .Ze verkocht die dan weer. Vechtpartij, Maandagnacht had bij het douanekan toor te Herzogenrath een ernstige vecht partij plaats. De Duitsche mijnwerker B. bekwam verschillende messteken, waarvan een de long raakte. B. werd naar het zie kenhuis in Bardenberg gebracht, terwijl de ve.rmoedeliike dader, iemand uit Kerk rad©. in arrest werd gesteld, door de ma rechaussee. Door inbrekers aangevallen Toen de kapper A. F. S. te Botterdam Maandagavond ziin woning aan de Mau- ïitsstraat 127 wilde binnengaan, zag hij plotseling mannen voor zich. Dc inbrekers vielen den barbier aan, verwondden hem niet een scherp voorwerp aan den duim en namen daarna de vlucht.. De kapper achtervolgde een der ma.nnen, in de Ja-_ cobusstraat. waar de inbreker 'n huis bin nenging. Toen de politie, die inmiddels gewaarschuwd was, een onde.rzoek in dit huis instelde was de man echter weer ver dwenen; waarschijnlijk had hij het huis aan de achterzijde verlaten. In de woning van den kapper was alles overhoop ge haald. De dieven hadden een ijzeren kist je, dat echter niets dan enkele papieren bevatte, gereed gezet om mede te nemen. Dinsdagmorgen heeft zich een der man nenlij de politie gemeld. Het bleek de 27-jarige loodgieter A. A. M. te zijn. Deze is in verzekerde bewaring gesteld. De tweede dader is nog voortvluchtig. De in brand geschoten boerderij. Omtrent den grooten brand, die Maandag een der grootste boerderijen uit de Betuwe vernielde, meldt men nog nader, dat tegen half elf een sectie infanterie uit Arnhem op den Rijndijk Elden-Huissen aan het oefe nen was met zoogenaamde lichtraketteai. De windrichting was bezijden de boerderij van den heer Johan Lamers, een van de meest bekende paardenfokkers uit ons land, van welke boerderij de militairc.n een 200 pas verwijderd waren. Terwijl de raketten de lucht-in werden geschoten, schijnt plotseling.de wind gedraaid te zijn, akhans de bewoners van de boerdexij za gen plotseling een paar vuurballen in een hooiberg, terecht komen, die in een mini mum van t'jd' in lichtelaaie stond. Direct werden alle troepen, die in den» polder aan het ma-noeuvreeren waren, ge alarmeerd ter assistentie, maar het mocht niet meer baten. De vrij sterke wind was oorzaak, dat het vuur zich spoedig aan den anderen berg en daarna aan schuren en huisperceel meedeelden. Het vuur werd bestreden door brandweer uit drie ge meenten, n.l. Eist, Huissen en Arnhem, van waar de motorspuit was gerequireerd'. De landbouwende" bevolking in deze streek is zeer verontwaardigd over 't feit, dat de militaire autoriteiten meenden, der gelijke gevaarlijke oefeningen te moeten houden in een streek, waar het brandger vaar door de droogte groot-er is dan ooit. Waarschijnlijk zijn juist om- liet gevaar van brand, oefeningen op de heide om Arnhem vermeden, in dit geval echter had men geen gevaarlijker omgeving kunnen uitzoeken, hetgeen de gevolgen dan ook wel uitwijzen. Do heer Lamers zal het rijk aanspreken voor de vrij aanzienlijke bedrijfsschade, die hij ondervindt. De boerderij behoorde aan de Dullert- stichting te Arnhem. Lugubere vonast. Sinds een drietal weken werd vermist de bejaarde invalide mijnwerke.r H. uit Herzogenrath. Kindéren hebben zijn lijk gevonden in een bosch te Bardenberg. Het lijk was verbonden door eene om een stuk ijzer gedraaide draad van 10 M. lengte met het electrische net. De vogels hadden het gelaat onherken baar verminkt. Geheime distilleerderij. Door de rijkscommiezen is in samenwer king met de Haarlemsche recherche, een geheime distilleerderij ontdekt ten huize van den winkelier D. in de Kruisstraat te Haarlem. Een distilleerketel, een gastoe- stel, alcohol en eenige grondstoffen werden in beslag genomen. Ontrouwe Penningmeester. Te Roermond is gearresteerd A. P. uit Te.gelen, die als penningmeester van een voctbalvereeniging wordt verdacht onge veer f S00 verduisterd te hebben. Inbraak en bedreiging. Te Lieveren onder Boden heeft gisteren nacht een inbraak plaats gehad bij den al- leenwonenden, bijna tachtigjarigen land bouwer J. Poede. Twee tot heden onbekende personen drongen het huis binnen en dwongen den ouden man. onder bedreiging van mi anders te zullen dooden, op bed te blijven, terwijl zij het huis doorzochten. Ze vonden slechts f 300, met welken buit zij spoorloos ver dwenen. (Ons Noorden) Een pseudc-geneesheer Door de politie te Dcetinchem is pro ces-verbaal opgemaakt tegen J., een schil dersknecht uit Almelo, wegens onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Reeds 6 maal is bedoeld persoon voor dergelijke feiten in andere plaatsen veroordeeld Zijn paTicnten, waaronder kanker- en tubercu loselijders, zijn hoofdzakelijk eenvoudige landbouwers uit de omgeving. Op vertoon van den bovenkant der handen zegt deze pseudo-geneesheev aan welke ziekte de patiënt lijdt. Een woningontruiming met hindernissen. Eenige weken geleden wilde ee.n deur waarder een ontruimings-vonnis uitvoeren, dat was afgegeven door het derde boven huis van perceel Kleine Kattenburgerstraat 152. te Amsterdam, bewoond door de fa milie G., bestaande, uit man. vrouw cn 2 kinderen. Op grond van het feit, dat dc eigenaar, omstreeks f 50 huurschuld te vor deren heeft, was hem een ontruimingsvon- nis toegekend. Toen de deurwaarder ver scheen. werd de uitvoering evenwel ver hinderd door ecu aantal leden der Baurt- Sovjet Jordaan. die de bezoekers met ge veldebijlen verwelkomden. Begrijpe lijkerwijze trokken deze zich daarop be scheiden. terug. Te veren was natuurlijk te voorzien, dat dit slechts uitstel van execu tie zou beteckenen, ondanks het feit ook, dat de buurt-'sóvjetleden dag en "nacht- het huis bewaakten,, om verdere uitzettingspo gingen te verhinderen Deze wachters had den buiten de bewaking van het huis slechts één bezigheid, nl. de wandeling naar het Steuncomité ora te stempelen voor de uitkeering van hun ondersteunings gelden. Toen de lieeren daar Maandag weer een oogenblik voor afwezig waren, zette de politie van het bureau Kattenburg het per ceel en de straat, waaraan het huis gele gen is, af met eenige rechercheurs en een detachement bereden agenten en agenten te voet. Begrijpelijkerswijze veroorzaakte het verschijnen der politiemacht de noo- dige opschudding, dpch commissaris Hee roma, die het vonnis ten uitvoer legde, kon ongehinderd met eenige rechercheurs de woning binnengaan, waar nu alleen een bestuurder der buurt-sovjet op be zoek was. Deze verliet op eerste somma tie het huis, waarop de kruiers begonnen met de meubels op straat te dragen, welke aanstonds bij de buren werden onderge- bracht.-De vrouw trok zich de ontruiming, van haar woning dusdanig aan. dat zij uit het raam wilde springen, in welk voorne men zij door de rechercheurs werd verhin derd, meldt de Msb. De ontruiming geschiedde verder ongCr hinderd; alleen vond een ononderbroken scheldpartij tegen politic en kruiers van de zijde der buren plaats. De politieruiters, die in de straat bleven patrouilleer en, maakten nog enkele hachelijke oogenblik- ken door, doch het bleef bij schelde.n, waar onder de mannen hup kalmte wisten te bewaren. Moord op een Duitschen politie-beamhte. Namens de politie te B*amborn (Duifseh- lamd), verzoekt do commissaris van politie der afd. C, te 's-Gravenhage opsporing van den Duitscher Ferdinand Seifert, geboren ta Seelbach 8 Jiini 1839, wonende te Ham- born, Ulrichstr. no. 5, die in den nacht van 67 Juni jl. den politie-beambte Friediiohs te Hamborn met een revolver heeft doodgeschoten. Seifert is vermoede lijk naar Nederland gevlucht en heeft het wapen vermoedelijk meegenomen. Signalement van Seifert: lang pl.m. 1.70 M.. donkerblond opstaand haar, lang ge zicht, frisschc kleur, groote smalle neus, klein donker kneveltje, laag voorhoofd me.t twee diepe rimpels, in de onderkaak ont breken 2 snijtanden', spitse kin, slanke ge stalte. Hij spreekt Duitsch en Fransch Kle,eding bij zijn vlucht: veldgrijze jas, donkere broek, zwarte rijgschoenen, ver moedelijk zonder hoofddeksel. De commissaris verzoekt ieder, die inlich tingen kan geven omtrent de verblijfplaats van genoemden Seifert, hiervan onverwijld kennis te geven aan zijn bureau Alcxan- derplcin 15B. Amsterdam—Den Haag. Op de spoorlijn Den Haag—Leiden' is me.n thans bezig proef te rijden met volle- digo electrische treinen, ten einde de wer king van de verschillende apparaten in de practijk te onderzoeken. De electrischo trein is samengesteld uit vijf wagens, vertelt het „Vad.", De eerste is een derde klasse wagen met motor en beugel. Deze motorwagen weegt GO.OOO Kg. Daar achter komt nog een derde-klasse aanhangwagen van 40.000 kg. dan een eerste klasse en tweede klasse aanhang wagen, en dan weer een motorwagen, die voor de helft tweede klasse is, en voor de andere helft bagageruimte. Daar kan 2500 kg. bagage geborgen worden. Allo wagens zijn onderling met harmo nica's verbonden, zoodat men den geheelen trein kan door loopen. De dcrde-klasse-wagen is in. eenvoudig geverfd hout uitgevoerd, de eerste klasse in rood, de tweede klasse is met groen pluche bekleed. De motoren komen van de Engel- sche firma Vickers en d'e Westinghouse in Amerika. Maar de wagens, zijn alle in Ne derland gebouwd, bij Werkspoor en bij Beynes. De laatste snufjes vindt men er natuurlijk in. Zoo hebben, om e,en kleinig heid te noemen, de aschbakjes klepjes ge kregen en ze kunnen gekanteld worden, wat gemakkelijk is bij het schoonmaken. De W.C. is ingericht als in D-treinen. Er is geen opklapbare waschtafel in. Nieuw voor ons land is een afzonderlijke gelegenheid voor heeven. Op den.handel op de meterkast is een knop aangebracht, die -gedurende het. rij den omlaag gedrukt moet zijn. Laat de bestuurder dezen knop los, dan wordt automatisch de motor uitgeschakeld en de rem in werking gesteld. Deze inrichting dient ter voorkoming van ongelukken, wanneer de bestuurder plotseling onwel mocht worden. Het plan bestaat, met. deze treinen in 48 minuten van De,n Haag naar Amsterdam te gaan rijden. Maar dan zullen de reizi gers leeren moeten vlugger in te stappen. Op elk station wordt slechts 1 minuut ge stopt. 't Kan vlug, dat bewijzen de tubes en de Métropolitain te Londen en te Pa rijs. Dc reizigers megen slechts aan één zijde instappen, aan het andere einde moet alles uitstappen. Een, minuut, na liet vertrek heeft de trein reeds een vaart van 72 KM. en drie minu ten later van 90 K.M. §PORT VOETBAL. Dc rcdsrlaagwedstrijden te Bodegraven. Men schrijft ons uit Bodegraven: Ofschoon reglementair voor Zondag middag de finale om den Rijnland Wissel beker was vastgesteld, stelde A. D. O. het Bestuur der vöetbalvereeniging Bodegra ven voor een. onaangenaam feit. Zonder meer berichtte zij, niet te zullen opkomen, waardoor „Bodegraven" genoodzaakt werd de finale uit tc stellen. Dank zij een over leg niet de voetbalvereen. „Gouda" konden do nederlaag-wedstrijden thans voortgang vinden niettegenstaande hiertoe slechts noodgedwongen word overgegaan. Ook in de samenstelling der elf lallen bleken de gevolgen merkbaar, omdat verschillende 1 spelers over dezen, als vrij aangegeven, dag beschikten. Als scheidsrechter S. Hakker dan ook even over twee uur de elftallen Bodegraven IGouda I binnen de krijtlijnen fluit, blijkt Bodegraven een 4- tal der beste spelers te missen. Gouda ver- 1 schijnt met invallers voor Middelkoop en De Jong. Onze plaalsgenooten spelen voor deze ontmoeting jn het wit. Het elftal on zer plaatsgenooten presteert ovei) het al gemeen zeer weinig. Samenspel is ver te zoeken cn de individucel geschapen kan sen worden allo onbenut gelaten. Bij een doorbraak mist Boele de kans van den dag, als het leder van zijn rug terugstuit en slechts voor het intrappen ligt. Boelc bemerkt dit te laat en de keeper kan nog juist wegtrappen.-Even later scheppen de witten zich wederom een kans, evenwel ook zonder succes, aangezien Boele voor vrij doel den bal hoog over schiet. Even voor de rust slagen de gastheeren er ech ter in door te breken en via den paal treft het schot doel. Met dezen stand wordt ge draaid. Na de hervatting hebben onze plaatsgenooten weinig in te brengen. Ge holpen door den sterken wind dringen de gasten vervaarlijk op doch stuiten op een hechte verdediging, waarbij voorna melijk de keeper zich weet te onderschei den, die in goeden stijl zijn doel voor doorboring weet te behoeden. Van tijd tot tijd brengt een uitval onzer plaatsgenoo ten opluchting, waarbij er een der gasten bijna noodlottig wordt. Ook dit schot scheert evenwel do lat. Plotseling breken do gasten opnieuw door en verrassen den Bodegraven-keeper met een hard schot. In dezen stand komt geen verandering meer, zoodat Gouda zich door deze overwinning reeds een goede kans op den eersten prijs in de eerste afdeeling heeft geschapen. (Wij lezen uit dit verslag geen overwin ning voor Gouda. Red.) Onmiddellijk hierna komt Bodegraven III in het veld tegen Gouda III. Bodegra ven heeft ook thans niet minder dan 5 in vallers. Bodegraven is aanvankelijk ster ker, doch Gouda weet toch uit een penal ty waarbij de keeper het leder uit zijn handen liet vallen dc leiding te nemen Kort hierop volgt de gelijkmaker, met welken stand de rust komt. Na de thee weten do gasten opnieuw de leiding te nemen, doch wederom maken do rood zwarten gelijk. Bodegraven is dan het meest aanvallend en weet dit nog door een tweetal fraaio doelpunten uit te drukken. Met een 42-overwinning komt voor de reserves het <jjudo. WATERPOLO. L. Z. C. I—H. Z. en P. C. I. Maandag a.s., 's avonds te half negen, speelt het eerste zevental van de L. Z. C. zijn eersten thuiswedstrijd tegen de H. Z. en P. C. L a. MOTORBOOT. TE KOOP een Motorboot 16X2.70X1.10 M., zoo Goed als nieuw, voorzien met een 8 P.K. Kromhout met Gangboorden ijzeren Luiken en Merkels. Te zien aan de Scheepswerf GEBR. VAN BEVEREN, Zoeter- woude. 0161 MOEDERHUIS BERGEN (N.-H.) voor Onderwijzeressen. 21 en 22 Juli: TOELATINGSEXAMEN. PENSIONAAT met (kopklassen) M.U.L.0, VOORBEREIDING VOOR DE KWEEKSCHOOL. Nieuw schooljaar begint I September. 5783 MISSIEGEBIED: OEGANDA (Midden-Afrika) van Kousen. 4019 Haariettsmerslr. 40 ii 11 Wasch- en Wringmachines voor Electrische aandrij ving en voor handkracht. Erkend beste Merk. Verkoop-depót: 43.3 LEIDEN, Breestraat 33 Te!c?oon 1873 Openbare bij opbod - en afslag, op Donderdagen 26 Juni en 3 Juli a.s, telkens des morgens 11 uur, in het Café van den heer RAMAKER te Leiderdorp, van HET HUIS, waarin Barbiers zaak wordt uitgeoefend door den heer WALA ART, staande te Leiderdorp, had. sectie B, No. 885, groot Sl c A. Aanvaarding in eigen ge bruik 15 Augustus a.s., op welken dag de koopsom moet worden betaald. Nadere inlichtingen te be komen ten kantore van No taris RUIZEYELD tc Zoetcr- woude. 8515 PATHÉFOONS f45.-, f55.-, f75.- duurder. Huurkoop f S.- tot f 10.- per maand. de Nieuwste zijde voor j§ JAPONNEN EN CASAQUES, =j IN DE NIEUWSTE KLEUREN PRIMA KWALITEIT H 100 CENTIMETER BREED f PES MITER I

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4