ifer Van Swaay te kennen, dat binnenkort yerdero op-wachtgeld-stclling van treinper- Boneel te -wachten stond. Naar wij thans echter uit doorgaans wei-ingelichte "bron vernemen, is hier geen sprake van. en be- ihoeft men voor verdere afvloeiing van treinpersoneel voorloopig niet bevreesd te fcijn. Voe.onderzoek. [Geschil tusschen gemeente bestuur Zwolle en Ged. St. December 1922 stelde de raad der ge meente Zwolle een verordening op de vee- en paardenmarkten vast. Ged. Staten acht ten het noodig, dat uit de verordening dui delijk bleek, dat het onderzoek van ter markt aangevoerd vee steeds dient te ge schieden door veeartsen. Na kennisneming van de bezwaren van het gemeentebestuur gegrond op hooge kosten, stemden Ged. Staten er in toe. dat het onderzoek door .veeartsen zou blijven beperkt tot tijden, waarin verscherpt markttoezicht zon zijn ivoorgeschreven. De minister van binnen- landsche zaken is niet bereid, te vorderen, 'dat de Kon. goedkeuring op de verorde ning wordt verleend; wanneer niet dat on derzoek door veeartsen plaats vindt. De minister beroept zich op de bepaling in het Kon. besluit van 23 Februari 1922, dat geen vee ter markt mag worden toegelaten dan nadat het van gemeentewege „veeartso nukundig" is onderzocht. „Veeartsenijkun- dig" kan het volgens den minister alleen geschieden door een veearts, volgens B. en W. ook door een keurmeester, die toch de daarvoor van rijkswege voorge schreven opleiding heeft ontvangen, die. dadelijk bij verdachte verschijnselen steeds den op het marktterrein aanwezigen vee arts zou waarschuwen. B. en W. hadden nu den raad voorge steld toe te geven aan den eisch van den minister, hetgeen de gemeente f 3500 per jaar zou kosten. De raad heeft gisteren echter uit zuinigheidsoverwegingen, en omdat hij in gewone omstandigheden de keuring door bevoegde ambtenaren vol doende achtte, besloten niet met tlat voor--, stel van B. en W. mee te gaan, en ver wierp het voorstel met 12 tegen 7 stemmen. Overdracht bevoegdheden. Bij K. B. is het volgende bepaald: Aan de hoofden der miiiisterieele de partementen wordt, tenzij de Wet anders bepaalt en onder voorbehoud, datdenoo- dige gelden op de begrootingen van uit gaven beschikbaar zijn, de bevoegdheid verleend tot toekenning van subsidiën, bij dragen, toelagen, vergoedingen, schadeloos stellingen en gratificatiën. Dit besluit wordt, geacht in werking te zijn getreden op 16 Febr. j.l. Tweede Kamer-vacature. In de gistermiddag gehouden zitting van het Centraal Stembureau voor de verkie zing van leden voor de Tweede Kamer is, naar aanlexling van het bedanken van Ds. A. van der Hoeve, die was aangewezen als opvolger van wijlen dr. Hugenholtz, tot lid van de Tweede Kamer benoemd verklaard de heer P. Molt maker, te Utrecht, thans lid van de Eerste Kamer. Uit dé textielindustrie. Men meldt-uit Enschedé dat gisteren alle fabrieken der firma Van Heek in werking zijn gesteld met in het geheel 2282 arbeiders. Er zijn 183 man ontslagen De heer Mdtmaker lid Tweeds Kamer. In de gistermiddag gehouden zitting van bet Centraal Stembureau voor de verkie zing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, is, naar aanleiding van het bedanken van ds. v. d. Hoeve, die was aangewezen als opvolger in de wegens het overlijden van het Kamerlid ds. Hugen holtz ontstane vacature, tot lid van de Tweede Kamer benoemd verklaard de beer P. Moltmaker te Utrecht, thans lid van de Eerste Kamer. De gewone audiëntie van den Minis ter yan financiën zal Maandag a.s. niet plaats hebben. STATEH-SEHEfmiaL EERSTE KAMER. Vergadering van gisteren. Er begint nu schot te komen in den be- grootingsarbeid van ons Hoogerkuis: gis teren is de begrooting voor Oorlog afger daan en hedc-u komt het laatste hoofdstuk (Arbeid) van do Staatsbegrooling voor het halfbeëindigde jaar '24 in behandeling. Do oorlogsbegrooting is met 24 tegen 17 stemmen aangenomen. Wie een spannend debat verwacht had den over het wetsontwerp, waarbij een maximum van bi millioen als kasvoor- echotten aan de N.V. Koninklijke Hol- landscho Lloyd gevraagd wordt, zijn be drogen uitgekomen. De uitslag aanne ming van het wetsontwerp met 27 stem men tegen 2 bewees voor de zooveelste maal, hoe weinig men op 'een Voorloopig Verslag der Eerste Kamer kan bouwen. REGHTZ&KEM RC7TERDAMSCHE RECHTBANK. Diefstal te Gouda. Gistermorgen stond terecht de 23-jari- go koopman F. X. A., geboortig uit Mun- ckon eu wonende te Nurnherg. Hem was ten laste gelegd, dat hij in den middag van Zondag 4 Mei 1.1. is binnengedrongen in het kantoor van de sociëteit en schouw burg „Ons Genoegen" te Gouda, met het doel daar een lade open te breken en er een kistjo met geld weg te nemen. Zoover is het echter niet gekomen, want de man werd verrast door enkele personen, ge grepen en aan de politie overgeleverd. Bekl. zeide, dat hij zonder pas over de grens gekom-m was. Eerst was hij te Zwolle geweest en op Zondagmiddag kwam hij te Gouda. Hij ging het gebouw „Ons Genoegen" binnen, omdat hij hoopte daar werk te zullen bekomen. "Wel is hij in bet jcaidooxlje ge vreest, maar niet met bet doel Bij Huiesjerjk en ook bij Muggenbeten geeft hei inwrijven mei PUROL dadelijk ver-lichting. Bij Apotb. en Drogisten. er iets weg te nemen. Hij heeft zelf in 't geheel geen geldkistje gezien. Hij ,zag nog een man wegloopeu, die een gekleede jas aan had. Als. getuigo werd gehoord de kaashande laar C. v. E., die in den avond van 4 Mei naar de sociëteit ging en toen plots een hand uit het loket van het kantoor zag komen. Die hand probeerde de deur van builen open te maken. Getuige waar- schuwdo toen de gérant. Getuige T. P. K., zeido bekl. op het kantoor te hebben vastgegrepen en aan de politie overgegeven. Het O.M. waargenomen door mr. J. G. Holsteijn meende, dat bekl. niet anders is kunnen binnenkomen, dan door binnen klimming door het loket aan de deur. Bekl. heeft het geldkistje in handen ge had en verplaatst. Deze zelfde bekl. is reeds vroeger veroordeeld wegens dief stal in Schiedam. Deze man schijnt af en toe maar eens in Holland te komen om to stelen. Spr. vraagt veroordeeling tot twee jaar gevangenisstraf. De verdediger mr. J. A. M. Lceff, toon de met verschillende feiten aan, dat het hoogst onwaarschijnlijk is. dat bekl. met oneerlijko bedoelingen in het gebouw is gegaan. Spr. pleitte in een scherpzinnig betoog mbt klem vrijspraak, subsidiair een zeer lichte straf. Deze bekl. heeft oen deel van den oorlog aan het front meege maakt en zijn zenuwgestel is geschokt. Na re- en dupliek werd ixispraak bepaald op Zaterdag 28 Juni. 3P0BT Z. H. de Paus en de Voelbalsport. De Diocesaan Haarlemsche Voetbalbond kreeg i»n Mgr. Eras uit Rome bericht, dat Z. H. de Paus voor den D. H. V. B. loterij een prachtigen eereprijs heeft beschik baar gesteld en wel een incisie in zilver, voorstellende O. L. ,Vr. der Olijven van Het kostbare stuk wordt een dezer dagen door Mgr. Eras persoonlijk medo paar Holland gebracht. Hieruit blijkt, dat Z. H.. die zooals be kend vroeger zelf een groot sportbeoefe naar was, de Roomsehc sportbeweging daadwerkelijk steunt. WIELRENNEN. Hei kampioenschap van Nederland op den weg. De wedstrijden om het kampioenschap van Nederland op den weg, lieeten offi cieel: „betrouwbaarbeidsritten om het kampioenschap van Nederland op den weg". Maar omdat dit zoo'n „mondvol" is, noemt pieii zo eenvoudig „de wegkam- pioenschappen". Deze werden nu gisteren verreden. Evenals verleden jaar, was do plaats van vertrek en aankomst voor het „Huis ter Halve" te Soesterberg. Was bet toeu voor de renners zoowel als voor hen die dezen volgden, een bijna ondragelijke hitte, nu was het ideaal weer: geeu zon en bijna geen wind. En wat er stond aan wind, kreeg men dadelijk in den rug. De afstand was thans 130 K.M. en de route liep van Soesterberg naar Arnhem (Openluchtmuseum -ApeldoornAmers foortSoesterberg. De inschrijving was nu grooter dan verleden jaar, hoewel er ook thans weer evenals toen eenigen wegbleven. Do officieele uitslag luidt: Beroepsrijders: 1. P. Ikclaar, Amster dam, kampioen, in 4 uur 37 seconden; 2 G. Vreeswijk, Alphen aan den Rijn, in 4 uur 39 sec.; 3. v. d. Wiel, 4. W. Pay- mans, Tilburg; 5. P. Jansen, Helmond; 6.J. Verheggen, Eindhoven; 7. F. Straat, Amsterdam; 8. M. van Disseldorp, Til burg; 9. G. Goossens, Putten; 10. A. Aamakers, Schaesberg. Amateurs: 1. A. Muller. Amsterdam, kampioen, in 4 u. 1 min. 32 sec.; 2. C. Heeren, Bosschenhoofd; 3. C. Louwen, Utrecht; 4. Fr. Danen, Ossendracht; 5. J. C. van Dijk, Vinkevcen; 6. P. Elick, Am sterdam; 7. K. Hamstra, Amsterdam; 8. M. P. Vlietman, Amsterdam; 9. J. J. Cor- nelisse, Amsterdam; 10. H. Otter, Amster dam, 11. J. d. Berg, Amsterdam; 12. Th. Bijman, Purmerend; 13. J. J. G. v. d. Starre, Amersfoort. Nieuwelingen: 1. J. W. v. d. Aar, Am sterdam, 4 uur 22 min. 38 sec.; 2. F. Lubse, Eindhoven; 3. J. Hendriks, Den Haag; 4. K. Boorsma, Amsterdam; 5. W. Heeren, Bosschenhoofd; 6. P. P. Leene, Den Haag; 7. J. Knoppen, Arnhem; 8. H. N. A. Boers, Vinkeveen; 9. W. Hanzen, Eindhoven; 10. A. Duff huis, Eindhoven; 11. H. J. Smeyers, Rotterdam. Veteranen: 1. Fr. Rut ten, Den Haag, in 4 u. 30 min. 24 sec.; 2. J. Postma, Am sterdam; 3. C. van Campen, Rotterdam; 4. W. Maring, Jutfaas; 5. J. Buis, Halffweg; 6. L. van Ham, Den Haag; 7. G. Slappen- del, Voorburg. POSTDUIVEN. Leidsche Posiduivenclub. De Leidsche Postduivenclub hield Zon dag een wedvlucht vanaf Chateauroux, af stand hemelsbr. 629 K.M. Do uitslag js als volgt: le 6 u. 14 min. 15 sec. J. Vliegent- bart, 2e 6 u. 38 min. 58 sec. dezelfde, 3e 7 u. 28 min. 36 sec., dezelfde, 4e 7 u. 56 min. 30 sec., dezelfde, 5e C. de Graaf, 8 u. 3 min. 23 sec., 6o J. Vliegenthart 8 u 45 min. 36 sec. Verder werden Maandag geconstateerd: 7e J. Hillebrand 6 u. 21 in. 56 sec., 8e. dezelfde, 6 u. 42 m. 6 sec., 9e, dezelfde, 11 u. 2 m. 54 sec., 10e Th. J. Werter 11 u. 37 m. 54 sec., lie J. Vliegenthart 12 u. 31 m. 50 sec. „De Ooievaars". De Pos Ldui venver eeniging „Do Ooie vaars" te Wassenaar hield Zondag een wedvlucht van uit Eindhoven. Afstand 108 K.M. De duiven werden om 8 uur in vrijheid gesteld. De aankomst was: le J. Borsboom 11 u. 10 m. 50 s., 2e A. A. do Smit 11.11.19, 3e van don Burg 11.17.11, 4o Brederode 11.20.45, 5e Haastrecht 11.27.58, 6e Donders 11.54.19, 7e J. Bors boom 11.54(50,'8e 'Sijbesma '11,55.54. LUCHTVAART Ongeval mei een K. L. Pd. vlicgiuig. Naar,, Het Volk" meldt, heeft Zaterdag middag te Hamburg met een K.L.M.-vlieg- tuig, dat op weg was naar Amsterdam, oen ongeval plaats gehad, dat wonderlijk goed is afgeloopen. 's Morgens te kwart voor tien was een vliegtuig uit Kopenhagen vertrokken met twee passagiers, het Amsterdamsche raadslid F. v. Meurs en een Deen. Te Hamburg moest worden geland en daar bleek het vliegveld door den hevi- gen regenval in een groot meer herscha pen te zijn, waardoor do landing reeds moeilijkheden opleverde. Om twee uur zou de tocht naar Amster dam met vijf passagiers worden voort gezet. Na eenigo honderden meters door het water te hebben gereden, ging de machine omhoog, maar nadat ze ongeveer 100 M. was gestegen, weigerde plotseling de mo tor. De piloot, wildo nu weer landen, maar kon dit niet meer op de gewone wijze doen. Di razende vaart schoot het toestel omlaag. Het kwam met een smak, den kop vooruit, in een korenveld terecht, waar het met do schroef diep in den grond drong. Daarop sloeg de machine op zij en zakte door een der vleugels heen. De inzittenden werden door elkaar ge gooid en liepen wonder boven wonder slechts lichte kwetsuren op. Onmiddellijk kwam van het nabije vliegveld de ambu lance te hulp; tijdens den val bad de pi loot een noodschot met lichtlcogel gelost. Door bet. water wadende, bereikten de on fortuinlijke passagiers langs een landweg do opstijgingsplaats weer, vanwaar naar naar Holland werd getelegrafeerd, dat het toestel niet zou komen. Ook een twesde toestel, dat naar Rot terdam zou vertrekken, en een Russische delegatie aan boord had, is niet opgeste gen. Nog een wereldvlucht. Dezer dagen gaat een Argenlijnscli of ficier, majoor Zanni, van Schiphol af een vlucht om do wereld ondernemen. De reis, die gemaakt wordt met een Fokker G -IV. voorzien van een 450 paards Na pier Lion, wordt bekostigd door de Ar- gentijnsche regecring. Als bijzonderheid kunnen wij mededeo- len, dat de Fokker, van oorsprong een landmachine, zoodanig wordt ingericht, dat zij ook als watertoestel kan gebruikt worden. De hiervoor benoodigde drijvers zijn al gereed en door de Fokkerfabrie ken reeds naar Bangkok verzonden. Majoor Zanni vertrekt legen het einde- van deze of bet begin dor volgende maand. ACADEMIE-HIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het: Eindexamen Ned. Ind. ad mini sir. dienst de heer G. A. Fokker, Leiden. Candidaats-cxamen rechten Mej. E. Bus man, Veur, Mej. F. de Boer (Rijswijk, Z.-H.) en do heeren K. H. W. J. Neiunan, Bergen op Zoom en D. Gcedhuis te De venter. Doctoraal examen Slavische taal- en let terkunde: de heeren B. Raptschinky Lei- de n. e,n R. Graaf von Arnim, Rostock. De heer von Arnim verkreeg het praedi- caafc cum laude. Geslaagd voor het Candidaats-examen Rechten mej. L. B. M. van Overeem (Den Haag). Economisch Doctoraal examen Indolo gie de heer M. van Rhijn (Den Ha^ig). Taalkundig Candidaats-examen Indolo gie de heer W. F. Lublink Weddink (Den Haag). UgT DE OBfiaEVlHQ ALPHEN AAN DEN RIJN. Chr. H. B. S. "Voor het eindexamen Chr. H. B. S. met ö-j. cursus te Alphen aan den Rijn zijn geslaagd de dames H. Mun ting en P. G. van der Vos, voorts de hee ren R. Altona, J. Dorrepaal, J. B. Eijken, D. Goedhart, J. G. Hazeloop, W. C. den Hertog, M. W. Jongsma, W. Munting, G. S. Nout-, R. "W.' Samson, A. Schrender, E. W. Spreij, H. Wille, afgewezen werden 4 Candida ten. BOSKOOP. R.-K. Harmonie. Maandagavond heeft do R.-K. Harmonie „St. Caecilia" haar eerste rondgang door do gemeente gemaakt, echter alleen nog maar aan do 'Oostzijde der „Gouwe". Voor de Pastorie van onzen Z.eerw. heer Pastoor werd halt gehouden en een extra nummertje ten beste gegeVen. Daarna werd doorgemar cheerd naar do woning van onzen burge meester, de beer Golijn, waar het „Wil helmus" ten gehoore werd gebracht, waar na'den muzikanten in den.-tuin. van Z.Ed. Achtb. een verfrissching werd aangeboden Vandaar nog door Reierskoop gemar cheerd, en dan naar bet R.-K. Vereni gingsgebouw terug, waarmede ihet voor dezen avond was afgeloopen. De verschil lende nummers werden heel goed uitge voerd, en in aanmerking genomen dat deze vereeniging in Januari 1923 met stu- deeren is aangevangen, is het kranig zich nu reeds aan een marschje te wagen, waarmede zij een heel goed figuur maakte Een woord van hulde aan den direc teur van St. Caecilia, den heer Marks, uit Alpheii a. d. Rijn, is hier zeker op zijn plaats, om in zoo korten tijd een danig stukje muziek ten beste te geven. Het vaandel der vereeniging, dat dien avond werd medegedragen, wekte aller bewondering, en een ieder, dio bet vaan del bij de inwijding reeds in do zaal van het R.-K. Verenigingsgebouw heeft ge zien, zal moeten getuigen dat do kleuren builen nog veel mooier Tot lTun recht, ko men. i De oprichter van. de R.-K. Harmonie, onze Weleerw. heer Kapelaan Sprengcr, kan trots zijn op deze vereeniging en wij zullen hopen dat hij- er nog langen tijd, wo kunnen wel zeggen: de ziel van moge blijven. Wij wonschen do Harmonie toe een ledental, dat steeds zoo ijverig blijft studeeren, als nu; dan is het succes ver zekerd. NIEUWKOOP. Zuster Francisea. De Eerw. Zuster Francisca, sedert Dec. 1916 onderwijze res aan de R.-K. Meisjesschoo'l, alhier, is door hare Overheid overgeplaatst naar Nijmegen. Verkcoping. - De eigendommen van mej. de wed. P. van Leeuwen, die alhier op 8 Juni overleed, zullen binnenkort pu bliek worden verkocht. Zij bestaan uit een paar huizen en on geveer .16 H.A. ruig- en hooiland. NQORDWIJK. Personalia. Gisteren slaagde onze plaatsgenoot W. P. Braun voor do vakken L.O., leerling der Bisschoppelijke .kweek school te Beverwijk. Gemeenteraad. Tengevolge van do verbouwing vau het Raadhuis kan de avondvergadering op morgenavond te 8 uur, niet worden gehouden; de raadsver gadering zal op denzelfden dag worden gehouden, 's namiddags te half drie. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De Gemeenteraad komt morgenavond te 7 uur in openb. verg. bijeen, ter behandeling der volgende agen da: 1. Installatie nieuw gekozen Raadslid. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Benoeming leden Centraal Stembureau in de vacatures-B. P. Roest en G. Lek- kerkerker. 4. Comptabiliteit 1923. 5. Tij delijke belegging van beschikbare leening voor waterleiding aan do gemeente Haar lemmermeer. 6. Balans Grond- en Wo ningbedrijf.' 7. Balans Woningbouwver- eeniging „Vooruitgang". 8. Gasvoorz-ie- ning woningen Hollander en Ruijgrok, Warmondcrdam, en woningen aan de Sleenebrug. 9. Verkoop bouwterrein aan Rusthof liaan. 10. Verordening op speel* terrein „Sporthoff". 11. Regeling huur Sporthoff met Nicola. VOORSCHOTEN. Fcrscnaiia. Voor het examen Nijver heidsonderwijs (akte N III) is te 's-Gra- A'enhage geslaagd de heer W. F. Broers, alhier. Een Gero-zilveren wisselüeker. Door den heer J. C. Hilligcrsberg is aan de voetbalvercêniging Co-an een mooie Gero- zilvercn wisselbeker ter hand gesteld met het doc-Hleze als wisselbeker te gebruiken voor de twee plaatselijke voetbalclubs n.l. Co-an en S.L.C. Do bekerwedstrijd zal zoo spoedig mogelijk plaats hebben en wel op het terrein van S.L.C. Aanbesteding..Bij de alhier gehou den aanbesteding voor het aanleggen van een rioleoring in de Schools [raat en Leid- schenweg in deze gemeente zijn ingele verd 16 biljetten, en wel als volgt: A. Bles, Oegstgeest, f 35000, F. P. Geus, Loosduinen f 30300, D. Stuiveberg, Den Haag f29574, W. A. Waard f29300, J. P. Straathof te Leiden f 28243, H. R. Rel-' nevoid f27797, A. Bras f27790, W. F. Heemskerk te Leiden f 25S88, N. van ieeuwen te Haastrecht f25780, J. War- naar f 23690, A. J. Later te Leiden f23250, P. Kooyman, Uithoorn, f 22900, M. Stook, Den Haag f 22879, J. Pronk te Leiden f22707, A. Verhage te Made f20720. D. J. Groenewegen en Kruif te Voorschoten f 17459. De gunning is aangehouden. WASSENAAR. Personalia. De brigadier der Rijks- veldwaeht, W. Eshuis, alhier, is bevor derd tot majoor met standplaats Noord- wijk. I 1 J Brand. Gisteravond werd de brand weer gealarmeerd voor een boschbrand op Teijlingerborst. Werklieden, die wat hak hout hadden verbrand, hadden na afloop der werkzaamheden het vuurtje nog wat gevoed met het gevolg, dat zelfs de hoo rnen vlam gingen vatten. Binnen korten tijd was het vuur gebluscht. W0UBRUGGE. Gemeenteraad. Spoedeischende vergadering van giste ren. Voorzitter, de burgemeester, de beer Baumann. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met ambtsgebed en stelt voor liet goed keuren van de notulen, der vorige verga dering te verdagen tot de volgende. Aldus besloten. Ingekomen is een verzoek van den beer van den Berg om de rooilijn voor zijn te bouwen buis aan den Achterweg niet twee maar één meter achter de heining te be palen. Wordt toegestaan. De V o o r z. deelt mede, dat beden- morgen bij hem is ingekomen een verzoek van de heeren H. de Boer en C. van der Nagel mededeelende dat een comité zich heeft gevormd om een naai- en knipscbool op te richten, bestaande uit Mevrouw Kijne en de juffrouwen de Boer. Kammc- raat en Molenaar, tevens verzoekende voor dat doel bet gemeentelokaal naast het raadhuis te mogen huren als proef voor de maanden Juli, 'Augustus en Sep tember. De V o o r z. wijst er op dat meermalen' even voor de raadsvergaderingen verzoe ken inkomen met bet verzoek ze ijog te behandelen. B. en W. kunnen dan geen prae-advies geven. Dergelijke aanvragen behooren gerenvoyëerd te worden] naar B. en W, Met dit verzoek echter is haastten daarom geeft spr. den raad in overweging bet alsnog te behandelen'. Wethouder Lieverse is daar niet voor, nu dat meermalen plaats grijpt. Spr. wenseht bet verzoek te zenden naar het collego van. B. en W., ook om de voor waarden aan de toestemming te verbin den, te bespreken. j GemeenieBijke Aankondi igïi GEMEENTELIJKE VISCHVERKOO, Aan den Gemeentelijken VischwjV Visckmarkt 18, Telef. 1225, is DONDï DAG verkrijgbaar SCHELViSCH a" -J0.26, SCHOL a f 0.16—f 0.3G KREEL a f 0.18, ZUIDERZEEBOt" f 0.45, KABELJAUW a f 0.3.",—f r, (gek. Kabelj. a ff0.25), TARBOT ai,) per pond en NIEUWE HARING a fn, per stuk. N. C. DE GIJSELAAFï, Buig.fl Leiden, 24 Juni 1924. B. en W. van Leiden, brengen ter alt- ineene kennis, dat de beslissing op verzoek van G. Tijssen, om vergunning uitbreiding van do broodbakkerij in perceel Hooge Rijndijk No. 194, Sectie No. 55, is verdaagd. Katholieke fifgenda LEIDEN. Zaterdag. Jaarvergadering District j, den" D. H. V. B., St. Pancrat:.; Patronaat, Hooigracht, te 5 u 'Apotheken die tot en met Zondagi Maandagmorgen eiken nacht en dags geopend zijn: D. J. van Driesum, E. Mare 76, Tel..; W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 59i Wethouder van 't Biet denkt anders over. Wel is spr. liet er over dat dergelijke verzoeken behoorlijk tii; moeben ingeleverd worden, opd^t B, W. hun oordeel over een en ander ia college kunnen laten gaan. Met het 005 het sympathieke doel evenwel, is spr. voor, die adres nu te behandelen. De heer Boot aohfc steeds praeada van B. en W. wenschelijk, maar Let a zoek voor zoo'n nuttige zaak laat uitstel toe. Ook de heer van Dam wil dila consideratie gebruiken- cm het grooiel lang voor menig gezin hieraan verbod De heer Lieverse blijft bij zjjat deel. Met zijn stem tegen wordt bes',; het verzoek ie behandelen. Nadat do V o o r z. het verzoek met Ij lichting ter tafel heeft gebracht, bete do heer Boot zijn volle sympathie,! bespreekt ook de finantieele zijde. De heer van 't Riet vindt dat school- of lesgelden niet hoog zijn en de uitgaven do inkomsten wel zuleni treffen. Spr. hoopt dat- alle gezindtes gebruik van zullen maken. Een lieid. zal wel zijn dc huur. Heb tarief.da den raad vastgesteld te verlagen f Daarom zou spr. willen voorstellen gi rende den proeftijd yan drie maató welke het comité zich voorstelt, hei kaal gratis af to staan. De heer Lieverse merkt op, das ouders die nu hun kinderen voor dat] naar Alphen zenden ook hier wel do t ten kunnen bijeen brengen. Hij gen om kosten op de gemeente 'felejg Te Ho'ogmad© zorgt men ook voor djj lijk onderwijs, zonder steun van dc meente. Om het goede doel niet te laten lukken voelt de heer Boot wel iets? heb voorstel-van 't Riet. De heer v. t Riet is er voor, e tueelo uitgaven voor schoonhouden, 1 enz. door het comité te laten vèrgoei Spr. wil niet een deel der ingezeier.enl ven het andero bovoordeelen. Hier.ilj zaak die bevorderd moet worden. Tal' ouders zijn er die hun dochtertje geen wiel kunnen geven om te Alplien lts halen. Spr. stelt nu voorv om dan tocbi maand n.l. de maand Juli het lokaal? tis af te staan. De Voorz. brengt dit voorstel in ming, waarbij liet met algemeen© men) wordt aangenomen. Ter tafel komt dan een schrijven' Ged. Staten, dat 6poedig in behan« moet komen. Het betreft een gescfflj met de gemeente Alppkeii aan den Op Woubruggo rust de plicht, alhaf te dragen in de kosten van ouderwi)" kinderen uit deze gemeente die (laat een gesticht verpleegd worden. ouders uit de ouderlijke macht ffl) ontzet. B. en W. dezer gemeente hebben» aan die verplichting voldaan, doch®' claratie over 1922 was na Juni 19* daar eerst ingekomen en daarom den B. en W. alhier, in verband i» verjaringswet, dio declaratie niet mogen voldoen. Na eenigc gedachtenwisseling door schillende leden, die het met R eens waren, geeft de Voorz. een overzicht over do correspondentie, bij hij ook de L. O.-wet citeerde, ai® een uitspraak van den Minister en de redactie van „Do Gemeentestem deze vragen rechtskundig behandeld d«n. ,j Verschillende loden, gehoerd de ling ran den voorzitter zijn genei hooger beroep to gaan, omtrent sluit van Ged. Staten. f Do Voorz. en de heer van f vernachten daar weinig heil 5»- Voorz. haalt uit meergenoemd W» 1923 een dergelijk geval van van hot gemeentebestuur van dat ook in hooger beroep w«' doch waarbij het. oordeel van het niet in het gelijk stelde. De Raad legt zioh bij besluit Staten neer. Besloten wordt het bedrag uil voorziene uitgaven te némen'. Xiemand meer lit woord sluit do Voorz. de vergadering- Verkoopins. Het bins me ger jaren achtereen bewoond - Ion den heer Dirk van Essen bracht door den heer -v. d. X 5800 is gisteren niet afgemijnd-

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2