m FGNGER SHANTUN6 irs veer 11 bpm t Wash! niei langer ïn hot gebed en het voorbeeld van eigen leven. Gelijk een engel Jesus bijstond in Zijn tlocds'trijd, zoo moet de priester staan bij hof sterfbed der geloovigen. "Do gewijde redenaar besloot met het gebed van den jongen priester, te vragen bij het voortzetten van hot heilig mis offer. Het zangkoor (dir. J. v. d. Meer: orga nist. N. Wagenaar) voerde heel verdien stelijk uit do Mis: In nomine Jesu, van P. J. J. Vrancken; na do H. Mis een priestercantato van L. Simoiiis, pr., en P. J. J. Vrancken', hij welke laatste een knapenkoor nog heel bescheiden, maar toch heel mooi meezong, en waarbij do lieoreu Th. v. d. Meer en W. v. Dijk de solo's vertolkten. Gisterenmiddag was er een zeer druk bezochte receptie. De neomist bleek vele kostbare geschenken te hebben' ontvangen: een kelk, alb, stool, enz. Een plechtig Lof besloot do plechtigheid, "waarbij de eerw. heeren pastoor de Groot, kapelaan v. Willige, uit Amsterdam, oud- kapelaan dezer parochie, en kapelaan Ulleman assisteerden resp. als diaken, Subdiaken en caeremoniaris. Een Te Deum besloot den feestdag. Gemengds Berichten, Het drama te Baarn. e Officier van Justitie in hooger beroep. Haar wij vernemen heeft hedenmiddag ie Officier van Justitie te Utrecht aan den burgemeester van Baarn bericht, dat hij in de zaak van den verhongerden zwerver. Richter, hooger beroep beeft aangeteekend tegen de vrijspraak van den agent Huis man, door de rechtbank. Haar aanleiding van deze kennisgeving is ie agent Huisman, die reeds weer een paar Jagen in functie was. opnieuw geschorst. Voorts is een disciplinaire, straf, welke. 5a het vrijsprekend vonnis, den agent Van der Groot was opgelegd, voorloopig niet ioor den burgemeester ingetrokken. De strafzaak zal dus nu voer het Hof te Amsterdam behandeld worden. Autobus ongeluk bij Amsterdam. Zondagavond 8.30 uur is 'n autobus van den dienst LoenenAmsterdam tusschen de Kruislaan en de Diemenlaan. bij de Oranjefabriek in de Keulsche vaart gere den. In de autobus zaten G passagiers, die ronder boven wonder allen zijn gered. Twee hunner liepen verwondingen op. Ver moedelijk is het ongeluk te wijten aan de aanrijding door een auto, die met den ach terkant den voorkant der autobus raakte. Hader wordt gemeld, dat het ongeluk nog werd verergerd doordat de autobus bij den val in het water terecht kwam op een juist passeerend roeibootje met vijf inzit tenden. Ook deze vijf personen geraakten te water en werden eveneens gered. De boot werd totaal vernield. De autobus lag met den kop in den mod der en den achterkant boven water, waar door door de deur in de achterzijde de pas sagiers konden worden gered. De bestuurder en eigenaar der autobus, do heer Schildmeijer uit Loenen aan dc Vecht en drie passagiers kwamen met den schrik en een nat pak vrij. Twee passagiers ill. Been uit Loenen. en mei. Minks even eens uit Loenen, werden gewond. Eerst genoemde kreeg lichte kwetsuren en laatst genoemde een ernstige wonde aan de hand. Zij werden per auto naar Loenen terugge bracht. Mej. de Haan, uit Amsterdam, die in het roeibootje was gezeten had een ernstige vlceschwonde aan het rechterbeen. Bliksem ingeslagen. Tijdens een onweer is de bliksem gesta gen in de landbouwerswoning van G. Heg teler to Broekland bij Baalte. In een oogenblik stond alles in lichte laaie. Slechts gedeeltelijk kon do inboedel gered worden. Do verzekering is laag. Goed afgeloopen. De burgemeester van Eemnes. "jbr. L. Rut gers van Rozenburg, kwam te Baarn met zijn fiets in botsing met een auto, dio uit een zijstraat den Eemnesserweg opreed. Door zich aan de auto vast te klampen kon do heer Rutgers van Rozenburg voorkomen dat bij onder den auto zou komen. Do fiets werd totaal vernield. Geen speelgoed. Toen de heer PI. te Cuyck zijn zoontje, dat met een geweer op vogels schoot, dit wapen wilde afnemen, ging onverwacht het schot af De heer PI. werd in de borst ge troffen en levensgevaarlijk gewond. Vermist Te Hijmegen wordt vermist zekere A K., die met een roeibootje het riviertje ,,het Meer' was opgegaan. De roeiboot met een acietasch erin, werd leeg teruggvenden. Brar.d in opslagplaatsen van veevoeder Is Leeuwarden Vrijdagavond omstreeks half twaalf werd een zware brand ontdekt in de opslag plaatsen van de firma Honnema van Eskes aan het Hoordvlietslot te Leeuwarden. Zeer groote voorraden lijn- en veekoeken gingen in de vlammen op. De fabriek zelf wist men te behouden, dank zij de activiteit van dc brandweer, die met drie motorspuiten het vuur aan tastte. De oorzaak van den brand is onbekend. Men raamt de schade op een bedrag van ongeveer drie ton. De panden zijn verze kerd bij de Onderlinge Maatschappij „Dc Hijverheid", gevestigd te Leeuwarden. Geraamte ncvonden Bij het afbreken van een perceel aan do Fellenoordstraat te Breda, is het geraamte van een man .gevonden op ongeveer 2 me ter diepte. Iedere nadere aanwijzing ont brak volkomen. Men brengt de vondst, in verband met de aanwezigheid van verdedi gingswerken der cudc vesting Breda daar te plaatse. De straf des dronkaards. Twee schippers, wier scheepjes in den Z. O. Singel te Harlingen gemeerd lagen, had den Donderdag bij hun rondgang door de stad te veel aan Bacchus geofferd. Zingen de keerden ze huiswaarts. Terwijl een van beiden de loopplank wilde opstappen, stak als een furie zijn vrouw het hoofd uit het vooronder en verbood hem aan boord te komen. Ondertusschen was de man op de knieën halverwege de loopplank opgekro pen; doch de vtouw deed de plank wente len, waardoor haar echtgenoot in de gracht terecht kwam. Het geval had intusschen veel menschen op de been gebracht. Onder algemeene hilariteit, deed de verbarmene, ria op den wal te zijn geklauterd, ander maal een poging. Tot viermaal toe beleger de hij de loopplank, tot viermaal toe deed zijn echtvriendin de plank meedoogenloos kantelen. De vrouw had hem den toegang tot zijn home verboden; en deze bleef verboden. De dronkaard moest onverrichter zake heen gaan en elders zijn troost zoeken. „Hbld." Inbraak te Rotterdam Vrijdagnacht ingebroken in pand 14 aan den Sehiedamschesingel te Rotterdam. Op het kantoor van de Hollandsche Kur- kenfabriek op de eerste étage werd een blikken trommel met f 40.gestolen. Op de 2e verdieping, waar een postzegelhandel van J. v. H. en J. K. is gevestigd, werd de brandkast, opengeboord, waaruit ee-n be drag van f3200.aan postzegels werd ge stolen. Dure Kersen Haar de „Msb." verneemt, wordt in de Betuwe bij de kersenverkoopingen f 0.12 per pond op het hout besteed. Het zijn vooral Duiische opkoopers] die de prijzen sterk omhoog jagen. Radio, boer en varkenskoopman. Ook sommige boeren hebben hun radio toestel. Te Jutfaas is er zelfs een, die het gebruikt ten dienste- van zijn bedrijf. Hij had dezer dagen een middagdutje ge daan en dacht „kom, ik ga nog eens even aan mijn toestel luisteren". Toevallig hoort hij juist dc prijzen afroepen van de varkens markt t: Leiden. Hij noteerde ze knaphan dig. Kort daarna kwam een veekooper hem bezoeken. Deze wilde varkens koopen. De lijden waren slecht, de varkens waren niets waard ca de boer :ou goed doen zijn var kens voor een prikje weg te doen. Zoo, zei de boer, niets waard. Je kunt mijn varkens krijgen; maar tegen den prijs dien ze te Leiden geven en dien ik daar juist door mijn radio heb opgevangen. De veekooper. die de varkens hebben moest, maar bemerkende met een boer te doen te hebben, die hem te pienter af was, be taalde met een zuurzoet gezicht de gevva-ag. de prijzen. „Msb." Vredespaleis. Tot nadere aankondiging zal het Vredes paleis, voorzoovor niet in gebruik, voor het publiek ter bezichtiging zijn opengesteld eiken werkdag van 9 tot half 3 uur nam. en den eersten en derden Zondag van de maand van 2 tot 4 uur nam. Buitenl. Berichten Wolkbreuk boven Tennessee. Drie plaatsen verwoest. Een wolkbreuk heeft enorme- schade in de omgeving van Johnson City (Tennessee) aangericht. De stadjes Carter, Bluff en Hunter zijn geheel verwoest. Er zijn talrij ke slachtoffers. Noodweer boven Boedapest. Dooden en gewonden en groote materieele schade. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft boven Boedapest een enorme 6torm gepaard gaande met een hevig onweder, gewoed. Groote schade werd aangericht. Twaalf uur later volgde een orkaan van ongekende hevigheid. Er woedde een on weder als nimmer te voren. Hagel en regen vielen onafgebroken neder. Talrijke perso nen werden gedood, velen gewond. Hun aan tal is nog niet vast te stellen. In den om trek werden boomen ontworteld en tele graafpalen vernield. Aan den oogst is enor me schade toegebracht. Het spoorwegongeluk te Berlijn. Aan nalatigheid te w ij ten. Over het spoorwegongeluk, dat Zaterdag ochtend in de nabijheid van het Potsdam mer Bahnhof plaats greep, wordt nog het volgende gemeld Een uit. Maagdenburg komende passa- gierstrein reed op een locaaltrein, die hoofd zakelijk buiten Berlijn woonachtig^ kan toorpersoneel naar de hoofdstad, vervoer de. De schok was zoo hevig, dat twee wa gons van den locaaltrein in elkaar gescho ven werden, waarbij het- merkwaardige is, dat de laatste wagen zoo goed als onbe schadigd bleef, terwijl de tweede en derde wagen geheel en al vernield werden. De locaaltrein was dicht bezet en daar aan ia het toe te schrijven, dat het ongeluk zulke noodlottige gevolgen had. Weliswaar werden slechts twee personen direct ge dood, maar de zestien zwaar gewonden be vinden zich voor het meerendeel in zulk een deerniowaardigen toestand, dat waar schijnlijk velen aan de kwetsuren zullen 'bezwijken. Reeds kort na opneming in het ziekenhuis overleed een der gewonden. Het ongeluk werd veroorzaakt, doordat de elec- trische wissel niet in orde. wos. Hedenoch tend was het apparaat defect geraakt cn de beambte, die met de bediening er van be last was. had geen maatregelen genomen om het onmiddellijk te doen repareeren. Brand in de Kurzaal te Ostende. Vrijdagnacht is in den Westvleugel van do Kurzaal te Ostende in het bureau der administratie brand uitgebroken. Groote witte rookwolken stegen op, zoodat men vreesde, dat de ramp een groote uitbreiding zou nemen. Gelukkig was de brandweer spoedig ter plaatse. Dank zij haar krachtig optreden was de bi-and spoedig geheel ge- blusclit en had hij zich -beperkt tot het bureau, waar hij was ontstaan cn waar en kel dc meubelen de prooi der vlammen werden. Toen men later in het. lokaal kon binnen dringen, vond men de brandkast openge broken en was een zak met enkele francs, die er in lag, gestolen. Men brengt natuurlijk den diefstal met den brand in verband; het is vooralsnog niet uit te maken, of het onheil ontstaan is door onvoorzichtigheid der dieven, ofwel vrijwillig werd verwekt om de sporen van de misdaad te doen verdwijnen. Een rech terlijk, onderzoek is onmiddellijk begonnen. Ernsiige malaria-epidemie in de Oekraïne en de Krim. In Zuid-Rusland met name in de Oekrai- ne en de Krim woedt sinds eenigen tijd ee.n hevige malaria-epidemie. Haar oa. uitJKiëf, Charkof en Simferopol aan de Moskousche „Izwestija" wordt, gemeld, maakt de ziekte dagelijks talrijke slachtoffers. In het gou vernement Charkof heeft de epidemie een dusdanigen omvang aangenomen, dat men vreest, dat het aantal sterfgevallen dit jaar viermaal zoo groot zijn als in 1923. Op elke 10.000 inwoners zijn minstens 600 zie ken. Te Simferopol zijn in de laatste twee maanden meer gevallen aangegeven dan in het geheele afgeloopen jaar. Ook te Kiëf en Berditsjef bezwijken aan de ziekte tal van personen. In de meest geteisterde districten is men thans begonnen met het droogleggen van de moerassen. Groot mijnongeluk in Silezië. In de vierde afdeeling van de schacht Egmont in Gottesberg had gisteren een groote ontploffing plaats waardoor 37 mijn werkers ingesloten werde«. Men slaagde er in 30 personen levend boven te brengen, benevens 4 dooden. Omstreeks middernacht bevonden zich nog verscheidene mijnwer kers op de plaats van het ongeluk, die ook als verloren beschouwd moeten worden. Volgens de laatste berichten zijn ook deze dood. Men hoopte er in te slagen ook deze drie lijken boven te brengen. Zware stormen in Centraal Rusland. Uit Moskou wordt gemeld, dat Woensdag nacht in Centraal-Rusland een hevige or kaan heeft gewoed, waarbij acht dorpen in. het Wladimir-gouvernement zwaar werden geteisterd. Ook uit Tiflis, den Kaukasus, Witesk en Wit. Rusland komen berichten over aanzienlijke schade. Warschau zonder vleesch. De „Oberschlesischo Kurier" meldt uit Warschau: Het. lijdelijk verzet van de Warschausche slagers is dermate ver scherpt, dat de stad sedert, vijf dagen ge heel zonder vleesch is. De voorzitter van den Warschauschen sla gersbond en tien andere handelaars zijn gearresteerd. De actie der slagers richt, zich tegen de verlaging der vleeschprijzen. LAWNTENNIS. 2e Klasse C. Leid ent LeidenTuinstw. Houtr. I 52 ROEIEN. De ,.Njord"-plocgen. Voor do wedstrijden van do „'Amsipfi zal Njord met do volgende ploegen uiii anen: 3 Oude Twee: Ericks (boeg), van (\i car (slag). Jonge en Oude Acht E: Tak Ia brijn (boeg), Rietszocbcl, Gerritsen, Go^ mans, Kars, Goslipgs, Gelderm-an Cleyndert (slag). Ook voor de wedstrijden om den Tele graaf-beker zal do Acbt van Njord dezo samenstelling uitkomen: Jonge en Oude Soiff B: A. FmiD Jonge S c i f f A: L. H. M. van Schaick Voorbereiding voor do Olympiade. Zaterdagmiddag hadden op de R]W- vaart bij Sloten de trials plaats voor de ploegen, die naar de Olympische Spelen', zullen worden afgevaardigd. Stuurmanlooze Vier. Voor dit nunnmes komt Amstel alleen aan den start, omdat'' de Laga-ploeg, die aan do jubilemr.wod- strijden van Njord deelnam, in verband hiermee voor Parijs is uitgesloten. Tijd 7 min. 10 sec. Laga Twee zonder stuurman. De stuur-' manlooze Laga Twee maakte do volgend®, tijden: 500 M.: 1 m. 20 sec., 1000 M.-. m. 41 sec., 1500 M.: 5 m. 44 sec., 2000 M.j 7 m. 38 sec. Skiff. Voor dit nummer komen riolor- se (Hoop) en Gunther (Amstel) aan dea start. Uitslag: 1. Pieterse 7 min. 37 soc. 2. Gunther (2 lengten). Vier met stuurman. Daarna rooit da Amstel Vier met stuurman, die reeds offi cieel voor afvaardiging naar Parijs was aangewezen. Tijd: 500 M.: 1 min. 42 sec, 1000 M 3 min. 32 sec., 1500 M.: 5 min. 23 sec., 2000 M.: 7 min. 11 soc. De ploeg was als volgt samengesteld: J. A. Bi-andsma (b.), J. v. Silfhout, J. Brandsma, D. Fortuin (sl) en L. Dek ker (st.) Acht. De door Hereus samengesteld*) Acht wordt over de eerste 1000 .Meter ge- paced door de ploeg van Willem Til cni vervolgens door een Nereus-corcbinati*, De tijd: 500 M.: 1 min. 30 sec., L000 Mf 3 min. 10 sec., 1500 M.: 4 min. 52 2000 M.: 6 min. 31 sec. De sa mens tel-ing der pToeg wis: J. Rei- neke (b.), H. E. C. M. Houtappel, C. P Eecken', P. Allias, H. Reynders, A. Fennema, P. Maasland, S.'Bon (sl), J. T. Cremier (st.) De gekozenen. Na afloop der wedstrij den'vergaderde het bestuur vail den Ned. Roeibond met de technischo commissie.- De commissie adviseerde het bondsbe- stuur de volgende "ploegen uit to noodigen: Acht: Hereus. Vier met stuurman: Amstel. Skiff: Hoop (Pieterse). Twee zonder stuurman: Laga. Meegedeeld werd verder, dat Nederland' in bet nummer etuurmar.loozo vier niet zal uitkomen. Het niet kiezen van de Am stel Vier staat in verband met den maakten tijd. PAARDEN. Korte baan-draverijen te Voorburg. De uitslagen van gisteren luiden sis' volgt: Kortebaan drave-rij voor alle paarden mes hoogstens drie eerste prijzen: le Laura H (720 M.) J. G, de Boer, tijd 1.16, gedisquali- ficeerd wegens opzuiver draven: Leo, Mo- quet en Minnetonka. Ivortebaan draverij voor alle paarden (A) Winner: Long Ago (J. van Leeuwen) tijd 1.10. Kortebaan draverij voor alle paarden (R), le Catherine Spier (C. T. Ockhorst) 800 M., tijd 1,10; 2e Gloriette (J. van Leeuwen) 780 M. Gedisqualificeerd wegens springen door het hek: Moquet (2e aank.) en wegens on regelmatig draven Kathivo (4c aank.). Gevraagd: Een net, flink DAGMEISJE 141b Haarlemmerstraat 86- Gevraagd een net DAGMEISJE leeftijd 13 a 15 jaar. Adres Mej. DE GRAAF, Uude Heeren gracht 24. 133 b R..K. HU 13HOUDSTER gevraagd bij Weduwnaar, in een net klein gezin, leeftijd 40 A 45 jaar. Brieven bureau van dit blad onder No. 136b. Gevraagd, een nette R. K. HUISHOUDSTER van omstreeks 5C jaar, bij al leenwonend weduwnaar zonder- kinderen. Fr. br. onder 11498 bureau van dit blad. H,H. SLAGERS. Biedt zich aan een R.-K. Slagersknecht, gemengd bedrijf. Kan terstond in dienst treden. Brieven onder No. 129b bureau van dit blad. AANGEBODEN: 3.65.70 H.A. Weiland, gelegen tij Delft. Brieven bureau van dit blad onder No. 132b. borgen Kijkdag van 10-2 uur. Goud, Zilver, Naaimachi nes, Dames- en Heeren rijwielen, Meubilair, enz. voor japonnen en cosaques prima hwaiiteiten IMPRliV.E - MOD. DESSINS 85 CENTI METER BR. 4.90 UNI - GR. KLEUR- ASSORTIMENT, PR. KWALITEIT, 85 CM. BREED 3.75 NATUREL, 85 CENTIM BREED 3.75 2.45 2.45 2.25 1.65 PiR METBR I rii) =111 lil maar vraagt Uw personeel voor Kantoor en tëiagazijn aan bij efe Oude Varkeusmarkt 41 - Nijmegen - Telefoon 1867 Be Go; respondent voor Leiden: W. MENSEM, Waardsir. 6 F. SOUPART, LEIDEN. RIJNKADE 10 SPECIALITEIT IN: 2S2 Grafzerken, Kruisen en Terdcre Marmeren Werken. Adverteeren doet yerkoopen, H.H. Schippers en Molenaars. Te koop een roodkoper Petro leum H^uglamp en een sterke handwagen. Te bevragen Hoogo Rijndijk 103, Zoeterwoude. 126 HARM3NSCA S-rijer, chromatisch, 30 bassen als nieuw in koffer f65.—.Twee rijer 21/12 f 10.Duetciter (Müller) f 12.50. C. VAN WIJK, Burgem. Bloemstraat, Alphen aan den Ryn, 130 Nu de nachtvorsten achter den. rug zijn, kunt U zonder vrees Uwe perken vullen met Begonia's, de*ze geheel in blad en gereed voor beplanting wor den U aangeboden op kleuren gemengd A S ct. per stuk onder rembours. Tevens ook stek- planten van Dahlia's verkrijg baar voor denzelfden prijs bij C. RQOZüN, Voorhout. 11404 Voor hen, die gaan trouwen! Zeer voordeelig te koop nieuwe Meubelen, 2 Fauteuils, 4 Stoelen, leer in rug en zitting, a f25. 2 Fauteuils, 4 Stoelen, leer in rug en zitting, gestoffeerd, met veeren, f75. enz. Joubert- straat 19a, 134b Holland Am. lijn. 119b VOORSCHOT. Formulieren verkrijgbaar voor aanvraag aan Gemeente enz,, voor de reis naar Canada, te Sassenheim No, 66, Hoofdstraat REESSESZ3EN 1924. Regenjassen van gabardine, waterproof, alsmede van de echte Tiroler lodenstoffen in de nieuwste uitvoering. Reis-, Sport- en Jachtcostuums. Vraagt collectie, CHR. VAN EIJKEN, Schutterstraat 8a, Leiden. 120b EOXEN PIAHENO te koop aangeboden, zóo goed als nieuw, wegens overcompleet, voor 450 gulden. Brieven onder No. 131 bureau van dit blad. HOOGENDiJKsWATERWELLEN met uitneembare filter, leveren het zuiverste industrie en drinkwater. Overal teontbieden. T.F HOOGENDIJK, Langeraar Telefoon 61. 6651 SteontiMafiioSÉePers VOORSCHOTTEN- VERKRIJGBAAR TOT f 100.— VOOR N- MENSCHEN, ZONDER BORG. Erievon onder No. 41588 bur. von dii b -- In dezen tijd van noodzakelijke bezuiniging vraagt elkeen, meer nog dan vroeger, naar lagen prijs. Op kwaliteit kari dikwijls eerst in de tweede plaats worden gezien, waardoor dan slechts een schijnbare bezuiniging wordt bereikt. Bij aankoop van een rijwiel bestaat hiervoor geen gevaar, wanneer men slechts op den naam FONGERS lef. Bij het FONGERS-rijwie' gaan lage prijs en hooge kwaliteit samen. De keuze van een FONGERS beteekent werkelijke, verstandige bezuiniging. Ij'ili. liiiull%

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4