Regenmantels. A. WAALS VALKENBURG Burgerwacht. In de plaats van den lieer J. Mulder, die -wegens vertrek be dankt heeft, is tot commandant der Bur gerwacht benoemd de heer van Dijk. WARMOND. „Warmend- Vooruit". In de Stad Rome bad Donderdag de algem.-, tevens jaarver gadering plaats van do Vereen, tot Bevor- tlc; ng van Vreemdelingenverkeer. De Voorz., de heer v. Delft, opende de vergadering met een kort inleidend woord, waarna de notulen werden voorgelezen en de jaarverslagen werden gegeven van se cretaris en penningmeester, wat alles ge schiedde door den heer Langelaan, daar de penningmeester, de heer OnderwateT, voor zijn functie bedankt bad. In bet jaarverslag werd betreurd, dat nog steeds zelfs direct belanghebbenden bun noodigen steun niet voldoende aan de ver- ceniging verleenden. De inkomsten hadden bedragen f 405.48, 'de uitgaven f 417.22, zoodat er een nadee- lig saldo was van f 11.74, wat echter niet onbevredigend genoemd kon werden, daar do wisselbeker ook dit jaar geheel was af betaald. Betreffende een door de firma v. Ros- cum du Chattel beschikbaar gesteld pla quette van Vreemdelingenverkeer, maakte het verslag melding dat deze in de Kaag weeg was gewonnen door den heer Pluij- gers. - Bij de hieropvolgende bestuursverkie zing werd herkozen de beer H. L. van Delft en in de vacature-G. Onderwater werd gekozen de heer Schuilenga. Deze laatste wensebte zijn benoeming aan te houden tot na de behandeling van een punt van de agenda, dat daarop in behandeling kwam. Dit voorstel bad ten doel de reor ganisatie van de Vereeniging, door uit breiding van het doel in dier voege, dat 'de behartiging der plaatselijke belangen meer op den voorgrond zal komen en de naam zal worden veranderd in „Warmond V ooruit". De heer Schuilenga, van wien het ini tiatief-voorstel was uitgegaan, lichtte een en ander nader toe. waarop nog anderen in debat kwamen. Waar 't reeds bewerkte terrein niet braak behoeft te bhjven lig gen en enkel dit beoogd wordt, kon het mcerendeel der vergadering er met mee gaan. De bespreking over de Kaagweek, waar van men zich voorgesteld had, dat een con cert en rondgang zou gehouden worden, werd aangehouden tot de volgende ver gadering, welke binnen een maand zal plaats hebben. Bij de rondvraag werden zeer uitvoerige 'discussies gehouden over wat wel de taak- zou moeten zijn van de vereeniging en werden al verschillende zaken in bespre king gebracht. Een der sprekers meende, dat in de eerste plaats het tolhek moest worden opgeheven, wat de inwoners van een indirecte belasting zou afhelpen, en bet vreemdelingenverkeer zou bevorderen, WASSENAAR Militie. De inspectie van de verlof gangers der lichtingen 1913, 1914 en 1915 zal alhier worden gehouden op 30 Juni in het Raadhuis. Oplichter. De Rijkspolitie alhier heeft wegens oplichting gearresteerd een man. die voorgaf Bos te heeten en er ziju beroep van maakte bij de ingezetenen gel den in te zamelen voor de bestrijding van bet Bolsjewisme in Heerlen. Bij een hem afgenomen verhoor bleek echter al spoedig, dat hij de ontvangen gelden ten eigen bate gebruikte. Ook bleek het dat hij Verberne heette en niet Bos. Moge dit staaltje van oplichterij er nog eens toe bijdragen, dat men niets geve aan menschen, die niet in 't bezit zijn van vergunning tot collectee ren. WOERDEN. Uitvoering. Dinsdag bad in het Pa tronaat een uitvoering plaats van bet Meis jeskoor ..Zanglust en het kinderkoor „De zingende Jeugd", directeur den heer S. P. Onneweer. Wanneer in dit warme jaargetjide men voor een uilvoering een volle zaal kan krij gen, en wel zoon gTOOte als die van het Patronaat dan moet men toch wel iets bij zonders presteeren. Wanneer bet Meisjeskoor een uitvoering geeft onverschillig in welk jaargetijde, al tijd kan zij op een volle zaal reknen. Zoo was bet ook Dinsdag. De zaal was weer flink bezet. Ditmaal kwam men ook weder met een mooi programma voor den dag. Maar nu was het niet alleen bet Meisjeskoor, dat optrad. Sinds Januari heeft de ijverige directeur, die met zooveel liefde en toewijding geheel belangloos zijn ltaak vervult, een kinderkoor opgericht. Inplaats van een kregen we nu twee koren op het podium. Bij het meisjeskoor konden wo grooten vooruitgang bespeuren. Zeer goed viel te constateeren hoe juist en op lettend zij den directeur volgden. De uit spraak was beschaafd, terwijl ook zeer zuiver werd gezongen. Onder de verschil lende nummers waren er tal van vroolijke en opgewekte bij. Bij enkele kwamen ook solo's voor. De jeugdige solisten, de dames Peerdeman, Wulp Ruys en Ultee, beloven veel voor de toekomst. Het glanspunt van den avond was wel de cantate: „De schoon ste Feestdag", voor meisjes- en kinder koor. Dit zware nummer werd uiterst cor rect uitgevoerd. Gezien de korte studietijd, vooral van het pas opgerichte kinderkoor, mag van een rcuzenprestatie gsproken worden. Het optreden van het kinderkoor was een allerkoddigst gezicht. Zij voelde zich zelf als werkelijke groole zangers (essen). In aanmerking nemend de korte tijd van haar bestaan kan ook hun optreden schitterend genoemd worden. Het aanwezige publiek amuseerde zich den geheelen avond; bij de vele humoris tische liedjes was de uitslag dikwijls .spontaan. Zoowel het meisjes- als het kinderkoor moesten door het aanhoudend applaus gedwongen, -verschillende num mers herhalen. geide koren kunnen weer met voldoe ning op dezen avond terugzien. Hulde vooral aan den ijvorigen directeur voor dezo prestaties. Ook hulde aan de pianiste van het meisjeskoor, mej. Annie Boelcns. Met leede oogen zien wij haar vertrekken Het was heden de laatste avond dat zij hare medewerking verleende, daar zij metterwoon Woerden gaat verlaten. De bloemenhulde haar gebracht, was zeker verdiend. Ook de jeugdige pianiste van het kinderkoor, mej. A. Ruys, voldeed zeer goed. Ook zij had een bloemenhulde in ontvangst te nemen. Den directeur werd door de presidente van het koor, mej. M. Borsboom, een sigarenkastje aangeboden, vergezeld met een toepasselijk dankwoord. Het Eucharistisch Congres. Tsaar wij vernemen hebben Woensdagavond besturen besturen van eenige hier bestaande vereeni gingen vergaderd, om te trachten ook in Woerden eenige Eucharistische dagen te houden. Een regelingscommissie werd be noemd, bestaande uit den Z.Eerw. heer Pastoor F. Megens, de beeren B. de Mol, voorz. Hanze; J. P. v. Breukelen, be stuurslid Sociteit „Katholiek Leven". Daar geen R.-K. pers uitgenoodigd was zijn ons verdere gegevens nog onbekend. Encycliekfeest. Morgen viert de R.-K. Volksbond alk. baar jaarlijksch Encycliek- feest. 's Morgens wordt door de leden een Alg. H. Communie gehouden, 's Avonds te 8 uur is er feestvergadering. De feestrede zal worden gehouden door den Weleerw. fr. Kok, adviseur der afd. Men rekent er op dat alle leder^van den Volksbond tegen woordig zullen zijn. Aanrijding. Donderdagmorgen werd het dochtertje van den heer de B. op den Westdam door een fietsrijder aangereden. Het meisje bezeerde zich deerlijk. Zij werd bij dr. Slagter binnengedragen, die haar verbond. Na wat van den schrik bekomen te zijn, ging zij weer huiswaarts. Ziekenhuisverpleging. Maandagavond vergaderde weder het voorb. comité van bet fonds voor ziekenhuisverpleging. In gekomen waren zes candidatenlijsten voor de verkiezing van het bestuur voor het fonds. De namen der candidaten zijn: A. Groenendijk, C. Kelfkens, B. de Mol. J. Nap, K. E. Roseboom, K. Schouten, Hoo- gendijk, D. Uitenbogaard en C. Zuidam. De verkiezing van bet bestuur, bestaan de uit 7 personen, werd bepaald op Maan dag 26 Mei, 's avonds van half 8 tot 9 uur in het Patronaatsgebouw alhier. Tot dat doel zullen aan den ingang van het ge bouw stembriefjes worden uitgereikt, waar op de namen van genoemde candidaten; van deze kunnen de stemgerecb^gde leden van 21 jaar en ouder éen of meer namen nar keuze doorhalen, welke men niet wensebt. Men vertouwt dat allen zullen op komen om hun slem uit te brengen, opdat bet fonds bestuurd wordt door personen gewensebt door de overgroote meerderheid der leden. Het ledental van het fonds be draagt heden ruim 1500 betalende leden (personen boven de 16 jaar) en 800 niet- betalende leden (kinderen beneden 16 jaar) WOUBRUGGE Raadslid. De lieer P. Vromans heeft zijn benoeming tot lid van den raad aan genomen. Emmabloem. De verkoop van de Emmabloem in deze gemeente heeft opge bracht de som van f 44.60 1A. In beslag genomen. Door de politie is beslag gelegd op goederen bij een win kelier w-aarmede gehandeld werd in strijd met de loterijwet. Voor de Duitsche Priesters, Pastoor Enderick uit Langhecke was verhinderd door een maagziekte en drukke bezigheden ons reeds eerder te schrijven, maar heeft nu uitvoerig geschre ven en zegt ons oen nog langeren brief toe. Langhecke, 19 Mei 1924 Hooggeachte Heer. Ik verzoek U vriendelijk mij te veront schuldigen, dat ik U nu eerst de ontvangst Uwer geldzending bericht. Ik spreek hier bij mijn innigsten dank uit. voor het mooie bedrag van 75 gld. God, de vergelder van al bet goede, moge U en alle edele zielen, die de giften bijeenbrengen vergelden. Ik was door maagbloeding ziek gewor den. en zoowel om die reden als wegens drukke werkzaamheden is deze brief tel kens uitgesteld. U hebt mij een groote wel daad bewezen, want er is wel geen priester in het geheele diocees, die zoozeer onder steuning noodig zou hebben als ik. Mijn kleine parochie is arm en niet in staat mij te onderhouden: had ik geen weldoeners gevonden, dan zou ik niet kunnen bestaan Reeds 30 jaren lang is dagelijks mijn maag uitgespoeld en heb ik streng dieet moeten houden. Ik heb dure versterkings middelen noodig uit de apotheek. Echter had -ik in de laatste jaren te weinig geld om bet noodige te koopen, zoodat ik tot op 92 pond lichaamsgewicht ben afgeval len! Ofschoon ik sedert December 1923 door de bisschoppelijke overheid eenige ondersleuning ontvang, zou een verdere hartelijke ondersteuning van Uw kant een groote weldaad zijn. Ik moet. n!amelijk een maagoperatie ondergaan, maar heb daarvoor geen geld. Moge het zwaarbeproefde Duitsche Va derland spoedig beter worden! Hel. Duit sche volk en zijn keizer wilden geen oor log: wij wildon ons slechts verdedigen tegen de ontworpen overval en omsinge ling van de zijde der afgunstige en haat dragende huren. Het Duitsche leger heeft in den oorlog verbazingwekkende daden gesteld: maar er waren te veel vijan den! Frankrijk alleen zou.ons zeker nooit overwonnen hebben, ook mét Engeland niet. Slechts de. versche krachten van Amerika gaven ons den stoot. Desondanks gedraagt Frankrijk zich ais onbarmhar tige, haatdragende overwinnaar en onder drukt een weerloos volk met soldaten, machine-geweren en pantser-auto's. Do wereldgeschiedenis zal het de Frausche natie als smaad aanrekenen. Dal de vol keren zich toch met elkaar verzoenen mo gen en elkaar vergeven en do haat niet ver groeien, maar uitroeien. Mogen zij toch gssi Spaart Uwe nieuwe Voorjaarskleeding. Schaft U bij ons een voordeeligen Regenmantel aan Onze prijzen zijn voor: Kindermantels in Gummi of Waterproof vanaf f4.75 Meisjesmantels, leeftijd 14 tot 18 jaar, vanaf f 12.75 Damesmantels vanaf f 16.75 Damesmantels in Gummi vanaf 18.75. HAARLEMMERSTRAAT 114 LEEDEN. heel spoedig weer in Christelijke naasten liefde naast elkaar leven' Nogmaals hartelijk dankend, teeken ik v Met de beste groeten, A. ENDERICK, Pr. Vorig bedrag f 496.Ontvangen: N.N. 1 gld., N.N. 1 gld. LUCHTVAART De tc-ekcmst der luchtschepen. "Woensdagavond is in het hoogerhuis in Engeland de toekomst der luchtschepen besproken. De minister voor de luchtvaart, lord Thomsson hield een rede, in welke bij ver klaarde vertrouwen te hebben in de lucht schepen. Hij zette de redenen uiteen, welke de regeering er toe geleid hebben eigen voorstellen te formuleeren in de plaats van bet Bumey-plan, welke beslissing de vorige week door den er,:,ten minister was bekend gemaakt. De verbetering van de rijks verbindingen waardoor Indië binnen zeven dagen en Australië binnen veertien dagen afstand van de Engelsche kust zouden worden ge bracht, is een zaak verklaarde bij van zeer groote beteekenis. Indien de lucht schepen dienst kunnen doen in elk kli maat en zelfs onder slechte weersomstan digheden, zal er niet alleen een groote commercieele toekomst voor ben zijn, doch zij zullen bet mogelijk maken groote be- zuinigngen aan te brengen op de begroo-" tingen van marine en luchtvaart. Hij zette in bijzonderheden de voorstel len der regeering uitéén voor het onder zoekingswerk, waaronder proefvluchten metj een van de betetaan.de luchtschepen; het vervaardigen van nieuwe luchtschepen van vijf millioen kubieke voet en het ver krijgen van de noodige landingsfaculteiten in Engeland en het. buitenland. Indien de regeering in staat is de im- perieele en buifenlaridsche luchtdiensten met luchtschepen te ontwikkelen, vervolgde hij. zal zij niet alleen in staat zajn de werkloosheid in dit land te' overwinnen, doch zij zal eveneens in staat zijn Enge land te maken tot de groote luchthaven, zooals het vroeger de groote zeehaven was Zij zal eveneens reserves vormen van man schappen en materiaal, waarvan de waar de voor het land niet nader behoeft te worden betoogd. Volgens het plan van de regeering zal het vervaardigen van luchtschepen geen monopolie worden van eenige particuliere maatschappij. In drie jaar tijds zullen twee luchtschepen in de vaart zijn, een voor handelsdoeleinden, en een voor den marinedienst. Hij hoopt, dat over tien jaar ten minste zes luchtschepen zullen zijn ge construeerd. Nieuwe wereldvluchten? 'Aan l'Auto wordt gemeld, dat in den loop van dezen zomer een nieuwe wereld vlucht zal plaats hebben. De vlieger zou to Londen of Rotterdam starten en de route van Mac Laren volgen. In September zou, volgens het Fran- sche blad, Mac Intosh eveneens een der gelijke vlucht gaan maken. Ingezonden Stukken [Ruiten verantwoordelijkheid der Redactie) De nieuwe Tramwagen Schcveningen—Katwijk—Noordwijk. De over het algemeen door de reizigers om meer dan eene reden gunstig beoor deelde nieuwe tramrijtuigen, die het bui tenland (helaas) ons levert, schijnen niet in alle opzichten zoo geriefelijk te zijn voor de wagenvoerders. Het vérbod van den wagenvoerder niet af te leiden, sluit daarbij niet in, dat men deze niet goed mag observeeren, welk ob- serveeren tot het neerschrijven van de vol gende conclusie aanleiding geeft. Dit werd bij nadere informatie door den betrokke ne als juist erkend. Zoodra in den avond de wagens in volle verlichting zijn, zien de wagenbestuurders zicli genoodzaakt om, willen zij een behoor lijk uitzicht hebben, hun hoofd bijna ge heel tegen de voorruit te drukken. Staan zij gewoon op hun op hun plaats, dan staan zij als voor een spiegel en zien hun eigen spiegelbeeld, kunnen zelfs alles zien wat in den wagen achter ben zich af speelt. Ook de ruiten- of glazenwiesscbers zijn berekend op een dwergen-volkje en voor iederen flinken wagenbestuurder zeker te laag. Hier zou nog gerekend kunnen zijn op een zitplaats, die natuurlijk ontbreekt. Dit alles moet als een font en gevaar aangemerkt worden op zoo'n verantwoor delijke post in den avond en nacht. Er werd mij medegedeeld, dat het vermoede lijk wel zal worden veranderd zoodra alle wagens Waar en afgeleverd waren. Is deze mededeeling juist, dan zou er toch wel wat voor te zeggen zijn, om eer der aan te pakken. Dit zou mogelijk zijn door een geheele of gedeeltelijke afschei ding te maken achter den wagenbestuur der, die het licht uit den wagen breekt en do spiegeling verhindert. Mogelijk was daar dan ook nog wel een zitplaatsje te maken voor den bestuurder, die dikwijls -door te laat aankomen van de trams, geheel buiten zijn schuld, op drukke dagen van z'n kwartiertje rust na de rit, nog aardig wat van ziet afgeknepen. UIT DE VOGELWERELD. Reigers. Dien hebben, wij nu al zoo dikwijls ge zien, dat het hoog tijd wordt;, ons eens in bijzonderheden met hen bezig te houden. Reigers houden zich altijd nog al op een afstand, want zij zijn geen al te beste be jegening gewoon, noch van de menschen noch van de dieren. Bespeuren ze onraad, dan staan ze plotseling dood stil, den nek uitgestrekt, den kop recht vooruit, en dat kunnen ze wel een half uur uithouden. Gij moet ze dan formeel besluipen om ze goed te zien (iets voor philo-Indianen!) wat in onze natte, lage weilanden nog niet zoo gemakkelijk gaat. Toch is het nog drie tegen één, dat bij op 't laatste oogenblik opspringt, zijn groote blauwe wieken uit slaat en wegvliegt. Eerst sleepen de lange pooten achteraan, maar weldra heeft bij ze opgetild en uitgestrekt tegen de staart gedrukt; de hals is ingetrokken, zoodat. de kop tusschen de schouders komt. te lig gen. In deze zonderlinge houding vliegt hij voort op zijn trage vleugels, die veel te groot lijken voor het betrekkelijk kleine lichaam. Onwillekeurig, zoo schrijft Dr. Jac. P. Thijsse in „Hqt. Vogeljaar", waaraan in hoofdzaak dit. stukje is ontleend, dienk je dan meteen aan vlugge valken en ridders en jonkvrouwen te paard en pages in hans- worstcostuums-, maar dat. is i och allemaal weer heel lang geleden. Tegenwoordig past het meer, cm te denken aan de kwestie van nut en schade. De twee groote grieven tegen de reigers zijn, dat zij zooveel visch opeten en dat zij vaak heele stukken bosch of park ver nielen door er bun nesten te bouwen. Beide grieven zijn ernstig, maar niet onoverko melijk. Over bet algemeen eet de reiger slechts kleine visschen, maar richt juist daardoor in vischkweekerijen en wel met name in de vijvers, waar de jonge visch is uitgezet, veel schade aanIn de vrije visch- waters doet hij weinig schade; de msn- schelijke hengelaar-s zijn het die met hun schuitjes ver van den kant kunnen komen, wat de reiger niet kan' en die zoo al heel gauw het beste vischwater dood visschen. En dat hij kikkers, roofkevers, libellen larven en kokerjuffers eet, maakt mis schien al zijn misdrijven jegens dc vis schen zelve weer goed, want dat zijn al lemaal geduchte verdelgers van vischkuit en visehbroed. Het is natuurlijk heel moei lijk precies de balans van voor en nadeel op te maken. Het grondigst is dat. nog gedaan in ons land, waar een commissie aangewezen door de Nederlandsche H c i d e m a a fc s c h a p p ij, de zaak heeft onderzocht en tot slot kwam, dat bij den reiger nut en schade tegen elkaar opwegen. Een bezoek aan een reigerbroedplaats is al evenaardig als dat aan een roeken- kolonie of een meeuwenduin. De nesten, uit flinke takken vervaardigd, liggen boog in de boomen, soms zes of meer in één top, bonderden bij elkaar in één bosch. Het is er niet zoo'n lawaai als in een roe kenkolonie, maar de verwoesting is veel grooterl 1 De grond ligt vol met verrotte en doode visch, die bij de uitdeeling van de jongen per ongeluk gevallen is en daar blijft lig gen, want geen reiger denkt er aan, cm ooit®zoo'n verloren visch weer aan te ra ken. Dc uitwerpselen der vogels bezoede len takken en stammen, die niet een kalk- korst overdekt lijken en natuurlijk zoo niet in leven kunnen blijven-. Telkens kernen boog uit de lucht oude reigers neerdalen, met voer voor de jon gen. Ze kunnen heel wat tegelijk aanbren gen, want de keelzak kan veel bevatten cn doordat ze met ingetrokken nek vlie gen, wordt do vracht niet gauw te zwaar.' Eerst worden dc jongen uit den bek ge voerd, later wordt dc viscli eenvoudig voor ben neergelegd cn mogen ze hem op pikken. Van nabij gezien is een reiger wel een heel mooi dier, vooral door zijn fijne kleu ren. Bij de oude vogels i6 de snavel prach tig geel, het oog oranje, de schedel lei- grauw met twee band-achtige vee ren, die over den: nek neerhangen. De hals is grauw wit met zwart gevlekt cn eindigt- in een bundel zeer mooie, spitse witte veeren. en ook de rug is bedekt met fijn-verdeelde spitse blauw-grijzo dekveeren. "Vleugels «n staart zijn lcibla-uw. De veertjes onder Dames- en Meisjes 1876' Bano'schoenen en Molières ft,50 - f 1,75 „DE ÖSSEKOP" - Oonkersteey de vleugels zijn berucht, geworden niet bij dezen reiger, maar bij zijn confrater de Zilverreiger, die slechts zelden in ons land voorkomt, maar in andere landen, op een! allergemeenste manier wordt vervolgd om de „aigrettes" als hoed versiering. En wel zoo, dat verstandige en. werkelijk gevoelige dames er een afkeer van hebben gekregen om die witte wap. perveertjes op haar boeden te drager BuifenB. ierichten Groote brand te Barcelona Een hevige brand beeft het depot „Vul- cano" te Barcelona verwoest, toebehooren- de aan de Companie Transmediterra- néene, waarbij een groote Duitsche firma betrokken is. De schad is zeer aanzienlik. Er zin geen slachtoffers. De koning hoeft zich naar de plaats van den brand hege ven. Het gevonden lijk is dat van Majoor Bailcy In verband met het vinden van een lijk in de Theems, waarvan men meende da' het van majoor Baily is, die in December zijn vrouw doodschoot, wordt thans mee gedeeld, dat de identiteit absoluut vast staat; de inhoud van de zakken liet geen twijfel over. Men denkt, dat Baily zich weinige dagen na zijn verdwijning heeft doodgeschoten en dat het lijk is terechtgekomen achter een schuit, die maanden lang op de rivier gelegen lieeft en die nu juist is vertrok ken. Als merkwaardigheid zij vermeld, dat 10 personen in verschillende deelen der we reld gearresteerd zijn, op grond van het vermoeden, dat zij majoor Baily waren. Door haaien aangevallen. Uit Chrislchurch (Nieuw-Zceland) wordt aan de Ijhigelsche bladen het volgende merkwaardige verhaal gedaan van oen sto ker, die 24 uur lang op een reddingsboei op zee had rondgezworven. De man viel op Donderdagmorgen van boord eener vrachtzoeker, die juist het Panama-kanaal wilde bimienstoomen. Daar de boot haast had, wierp men der drenkeling een reddingsboei toe en ver wachtte, dat hij zich wel zóu redden, en aan wal komen. Do stroom dreef herr echter de zee in. Tot overmaat van ramp kwamen wel'lr? haaien opdagen. Deze roof visschen, dit» gelukkig van een kleine soort waren, de den verschillende aanvallen, welke do man door snelle bewegingen wi§t te ontkomen. Hij hield dit wanhopige werk uren lang vol. Plotseling, toen hij reeds den strijd wil de opgeven, verdwenen de haaien. Blijk baar had de stroom den drenkeling buiten hun „gebied" trevoerd. De man werd later in totaal uitgeputte!» toestand door een andere stoomboot opge pikt. Kazerna-tlrama In de kazerne van het 16e regiment Sencgaleezen te Montauban (Frankrijk) heeft zich een drama afgespeeld dat twee slachtoffers heeft geëischt. Een Senegalees was docr den adiuclant van dienst berispt wegens het in de ka zerne brengen van een 'iter wijn, waarna de ifficicr dien drank had weggeworpen. Dc Senegalees ontstak hierover in woed de en loslle een schot op den adjudant, die niet getroffen werd. Een sergeant, die den kleurlin? wild» ontwapenen, werd door dezen ocenhlikke- lijk gedood. Daarna begaf de heethoofdige kevel zicp naar het dienstlokaal om den adjudant op nieuw aan te vallen.e Daar de deur dei zaal gesloten was, schoot hij door bel deurpaneel heen en trof tol driemaal toe een kapitein, wiens toestand ernstig, maar niet wanhopig is. Op dit oogenblik kwam een andere^ser geant tusschenbeide en doodde den Sene galees door een geweerschot. SASSENHEIM. Geboren: Isabella Margaretha, doch- ter van L. van Leeuwen en J. G. W. Grand Johannes Hendrik, zoon van J. H. P®r' fors cn H. van der Willik Aric, zoon vaa F. Barnhoorn en A. A. Grootenboer Eli sabeth Laurentia Maria, d. van C. Kiebert en C. E. van Reisen Mam L* tharina dochter van A A. Beijk on A. v? der Voort. Ondertrouwd: Karei van Leeuwen. 26 jaar cn Johanna Petronella W arna&r- jaar Antonie Cornells van der Niet jaar en Cornelia Johanna Stelma 27 jaar. G e lm w d Marcelis van der Zeijl - jaar en Adriana Geertvuida van der Vo°r jaar Willem van Beek 40 jaar en Theo dora Bnrgmeijer £5 jaar. Gevestigd: C. van Tol, Limkenby? 15, uit liiisuijk - Mei. O. Tl.. CS. v» Pool. Hoofdstraat 127 uit Boxtel. Vort rokken H. J. O ver vliet Vaartkade Sm 'naar Oegslgeest Mej Si ra ver van Hoofdstraat 15)7, naar Schoo» hoven J. Goedeiaans van Zuidersl» 33 naar Leiden. STOMPWIJK. Geboren: Martha Bükcs, fcc«of«> i Roon, dochter.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4