A.WAALS f 3,75 ■yp lommerse met 150 van de 168 uitge brachte stemmen. ïot lid van de Financiëele commissie TiCI-J gekozen, den lieer J. v. d. Sterre. I-Tc! creditt hij do Centrale Banlj: werd ge- Lacht van f 100.000.— op f 200.000.—. en het bedrag van dc le verleene.u voorschotten van f 400.000.— cp f 450.000.— De rente van spaargelden wordt vaslge.- steld op 4.08 pet. voor deposito's voor een balf jaar vast 4.5 pet. en voor een iaar vast op 5 pet. Voor deposito's in Rek.-Cou- ranfc op 4 pet. De rente voor voorschotten op 5.5 pet. en voor voorschotten in Rek.- O.irant op 5.75 pet. plus 1/8 pet. provisie. Medegedeeld wordt dat de 'bijdrage, wel ke de Bank gestort heeft, ter tegemoetko ming van de (e korten der Banken te Oude- Wetering en Terbrcgge. bedraagt- f 206.10 Voortaan zal jaarlijks een bijdrage gestort worden in het waarborgfonds, dat opgericht js door de Centrale Bank. Hierna wordt overgegaan tot de feestver- gadering. De kassier bracht verslag uit der werk zaamheden der Bank in de afgeloopen 25 I jaren. De Burgemeester van Hazerswoude ver zocht hierna het woord. Hij wcnscht als east e.en woord van hulde te brengen aan het Bestuur voor de wijze, waarop het. in de afgeloopen jarpn de belangen der Bank heeft behartigd. Hij feliciteert de leden met zoo een voorzitter, die. de vergaderin gen zoo uitstekend leidt. Hij memoreert A-erder hoe een burgemeester, genaamd Raiffeisen, in 1840 in Duitschland de stoot gegeven heeft tot het oprichten van Boe renleenbanken cn dat dit systeem later in Hederland navolging heeft gevonden. Hij spreekt tenslotte den wensen uit, dat onder Gods zege.n de Boerenleenbank Hazers woude—Koudekerk zal mogen blijven groeien en bloeien in het belang van de in- woners der gemeente. De hee-r Th. Visser. Hoofd-Inspecteur der Centrale Bank, feliciteert op de eerste plaats de heeren Veelenturf en A. B. Ver- tley met hun jubileum als bestuurslid en vervolgens de overige bestuursleden en de leden der Bank. Hij herinnert er aan dat <!e Bank van Hazerswoude een der oudste kinderen is der Centrale Bank cn dankt ook namens het Bestuur der Centrale Bank voor het goede beheer, dat het Bestuur der Boerenleenbank Hazerswoude steeds heeft gevoerd. Hij memoreert dc nagedachtenis van zijn onvergetelijken voorganger, wijlen den heer v. d. Hurk, welke aan de organi satie der Centrale Bank is ontvallen. Deze toch is de stoere werker geweest, die ge zorgd heeft, voor de tot standkoming van de vele bij de Centrale Bank te TJtrecbt aangesloten Boerenleenbanken, welke zoo veel gedaan hebben in het belang van den landbouw. Hij spreekt den wensch uit, dat. de Bank van Hazerswoude in de toekomst op dezelfde wijze zal voortgaan, de belan gen der leden te behartigen. Wethouder de Bruyn van Hazerswoude zegt, dat. de Boerenleenbank niet enkel zorgt voor het boerenbelang, maar ook de '■'burgers helpt en brengt namens de burgers van Hazerswoude den dank over voor al den steun, dien zij in den loop der jaren van de Bank hebben ondervonden. Wethouder Dorrepaal van Koudekerk sluit zich geheel aan bij de woorden, ge sproken door de Burgemeester en de Wet houder van Hazerswoude, en brengt na mens de inwoners van Koudekerk den dank over voor den steun, dien ook zij in hun be drijf van de Bank hebben ondervonden'. De heer A. B. Verklev, bestuurslid en te vens behoorende tot de oprichters der Bank memoreert, nog eens de oprichting der 'Bank. Hij zegt, dat er van het -begin af altijd ontimisten en pessimisten zijn ge veest. Hij sprak den wensch uit, dat, ge zien de resultaten, welke de. Bank in de af geloopen 25 jaren heeft bereikt, dat alle inwoners van Hazerswoude en Koudekerk in het vervolg zich gptimistisch zullen too- nen ten opzichte der Bank en deze. zullen f 6teunen. 1 De heer Ph. Qualm sprak vervolgens een Woord van dank, namens het Bestuur der Keel. Herv. Ondcrwijsvereeniging te Kcude- ferk. De heer .T. B. Wesselingh dankt namens de Coöp. Leidsc-he Melkinrichting „De Landbouw". De heer C. 'A. van Dam voert vervolgens het woord en droeg een gedicht voor, geti teld: voorheen en nu. waarin hij op geesti ge wiize illustreerde, boe een boer zich voor heen in zijn bedrijf moest behelpen, wan- Jiec-r hij in geldverlegenheid zat. en de ma imer. waarop hij nu door de Boerenleen bank wordt geholpen. Ook wat de beleg ging van gelden 'betreft maakte hij een (vergelijking tusschen vroeger en thans. Als wij verder nog opmerken, dat defe feest vergadering werd opgeluisterd door pir.no- en strijkmuziek en zang. waarvan de leiding berustte bij den heer J. B. Wes selingh, dan behoeven wij niet te zeggen, dat dit programma goed verzorgd was en dat de leden uitstekend hebben genoten ■van de mooie muziek en zangnummers, wel ke werden uitgevoerd. Tevens werd door de leden ruim gebruik gemaakt van de vrije consumptie, die ter gelegenheid van de feestvergadering, door het. Bestuur werd aangeboden. De voorzitter sloot omstreeks 12 uur de Vergadering, na 'allen aanwezigen dank ge bracht te hebben voor hunne medewerking tot het slagen der feestvergadering. Hij herinnerde nogmaals aan wijlen den heer J. B. Wesselingh, die de oprichter der Bank js geweest en welke persoon zooveel heeft hijgedragen tot de tot stand koming van verschillende vereenigingen op landbouw gebied in do gemeente Hazerswoude. Hij i voegde daaraan toe dat het geslacht. Wes- fielmgh onovertreffelijk is, voor het doen «lagen van organisaties, gezien ook de i prestatie van den zoon van den oud-Direc- tem-, den heer J. B. Wesselingh. I Dc voorzitter spreekt verder den wensch <lat de Boerenleenbank onder Gods j ïjegen moge 'blijven groeien e.n bloeien en ®at deze feestvergadering tevens een propa- I Ifcöda-vergadering zal zijn geweest, welke zal bijdragen, tot nog grootere uitbreiding van de Bank. SASSENHEIM. Winkelstand. Gisterenavond brachten wij een bezoek" aan het zoo juist geopende Ileerenmodemagazijn van den heer W. van Diggelen, Floris Schoutenstraat 2. Reeds bij het binnentreden vonden wij de inrich ting prettig aandoen. Dc stofvrije étalage met haar zijvleugels c.n de Hoekaantree ge ven aan het geheel een gezelligen indruk, terwijl ook voor een speciale paskamer is zorg gedragen. Er is een ruime sorteering heerenkleeding. hoeden, petten, enz. Wij verwijzen verder naar de aankondiging voorkomende in dit blad. TER AAR. Boerenleenbank. De Coöperatieve. Boe renleenbank „Ter Aar" te Nieuwveen ver gadert a.s. Maandag vcorm. 9.30 uur (Zon netijd) in het Bondscafé aan het Papen veer alhier. VOORSCHOTEN Winkelstand. Dal onze gemeente zich steeds meer uitbreidt heeft ook de aan dacht getrokken van den heer A. J. Harl- wijk Jr., uit Leiden, voor velen geen on bekende, daar hij sinds 1913 handel dreef in ijzerwaren en Landbouwartikelen, en sinds 1919 een zaak te Leiden heeft ge vestigd aan de Nieuwe Beestenmarkt. Thans heeft hij het plan gemaakt ook in onze gemeente een winkel te vestigen, daar de oude zaak in hoofdzaak voor de markt dagen is ingericht, doch, zooals uit de ad vertentie blijkt, toch voorloopig in den middag gesloten is. De nieuwe zaak is den gelieelen dag geopend en wordt hij zijn afwezigheid door zijn huisgenooten waar genomen. Het is waarlijk voor onze ee- meenle een vooruitgang, daar hier een der gelijke zaak niet bekend was. De winkel is mooi en ruim; aan weers zijden is een etalage, links uitgestald met diverse ijzerwaren, rechts speciaal met huishoudelijke artikelen. Wij twijfelen niet, of ook deze zaak zal het best doen, vooral in de toekomst, daar de naam reeds genoeg zegt en reeds heeft, bewezen het ■vertrouwen te hebben gewonnen, door so lide kwaliteit en billijke prijzen. Ook hier bij nog een pluimpje aan de heeren C. P. v. Wissen, mi'. Timmerman, J. A. Mens, loodgieter, H. Niersman, mr. Metselaar en v. Aken, schilder, allen alhier, die zeer ten genoegen van den heer A. Hartwijk Jr. hiervan een geheel wisten te makem BODEGRAVEN. Ons plantsoen. In de laatste zitting van den gemeenteraad stelde de heer Tur kenburg een vraag betreffende de moge lijkheid om de entree van ons dorp bij het station een' weinig te verfraaien. Het antwoord van den Voorz. was negatief en hield slechts een opmerking in dat de Bo- d'egravensche jeugd bloemen en planten niet met rust kan laten en, dergelijke za ken eenvoudig vernielt. Wij zullen de laat ste zijn om dit te betwisten doch desniet temin zijn wij er van overtuigd dat met een weinig goeden wil toch wel eenige verbetering is te bereiken. Op de eerste plaats kan toch zeker de politie tegen een dergelijk vandalismo wel een weinig meer actief optreden. Wanneer enkele van der gelijke belhamels eens worden gedwongen een tocht naar het gemeentehuis te ma ken teneinde daar een flinke waarschu- wing op te loop-en zal de schrik er spoedig genoeg inkomen. Dit nu is toch waarlijk niet onmogelijk. Verschillende der groot ste belhamels zijn met do vinger aan te wijzen; zouden zij d'an»geheel aan do po litie onbekend, zijn? Echter rest dan nog een andere vraag: Zal, zoo vragen wij ons af, indien aan deze vernieling paal en - perk is gesteld een ideale toestand tot stand komen? Al wie met ons het onder houd van het Juliana-plants oen ziet zal dit moeten betwijfelen. Dit onderhoud lijkt ons waarlijk verre van ideaal. Het gras tiert wc*lig niet het onafwendbaro on kruid daar tusschen. Andere steden en dorpen doen thans bij dezen groei hun best het gras op do vereischte lengte te houden'; niet alzoo te Bodegraven. Hier heeft het er veel van dat een verpachting van grasgewas zal plaats hebben. De fraaie vaas in het middienpark staat nog steeds leeg alsof wij in Februari zijn, ter wijl de zeer mooie tuinbanken, waarop in do afgeloopen week menigeen gaarne een zitje zou hebben genomen, nog steeds op plaatsing wachten. Is het dus eanerzijds zaak aan de ergerlijke vernieling paal en perk te stellen (iets waaraan ook het pu blick -zeer zeker kan medewerken) ander zijds dienen toch de bevoegde autoritei ten voor een behoorlijk onderhoud zorg to dragen. Wordt hieraan de hand gehouden dan zal de entree van ons dorp reeds zeer veel verbeteren. Do mogelijkheid om bij het station eenige verfraaiing aan te bren gen is nu- eenmaal door de hangende plan nen der spoorwegen onmogelijk doch la ten wij dan tenminste wat wij hebben zoo aantrekkelijk mogelijk maken. BRIEVEN UIT ALPHEN AAN DEN RIJN III. Tot een der moest rustige en tevens na- tuurschoone plekjes dezer gemeente be hoort voorzeker de tegenwoordige Para dijslaan. Sinds den tijd, dat de gemeente langs de vaart aldaar de beschikking kreeg over een strook grond, werd weldra een nieuwe verkeersweg geschapen, welke door zijn ligging en natuurschoone om geving voor den rusligen wandelaar een genot mag heeten. Onmiddellijk in verband staande met het Burgemeester Visserpark werd de nieuwe weg door den houw van twee bruggen in verbinding gebracht met de schoolstraat. Een derde brug zorgde voor aansluiting met de Kerkstraat, welke leidt naar de R. K. Parochie-Kerk, en de verkeersweg was tot stand gebracht. Enkele jaren gele den verrees langs dezen weg de uieuwe R. K. Parochiale school, welk gebouw door zijn doeltreffende inrichting en ruime lokalen in alle opzichten voldoening schenkt. Onze collectie wordt dagelijks met de laatste Nouveauté's aangevuld. Prijzen vanaf In Wollen Is Iravers vanaf.112.75 In Wollen Crêpe Marocain vanaf 115.75 Haarlemmerstr. 114, Leiden. Nog een ander punt der gemeente, waar de uitbreiding en verandering wel het meest naar voren treedt, mogen wij zeg gen, n.l. de Stationstraat. Om dit wat dui delijker te illustreeren, moeten wij ons de straat, of heter gezegd, dezen landweg eens herinneren van een twintig jaren terug, toen de toegang naar het station een ge wone zandweg was, met aan weerszijden een rij hoornen en een sloot, welke de scheiding uitmaakte tusschen den weg en het terzijde gelegen weiland. Het station bleef tot heden ten dage, behoudens een kleinen aanbouw, in den- zelfden toestand van voorheen behouden. Al wordt reeds lang gefluisterd aangaande den houw van een nieuw station, geloof ik, dat, zoolang „bezuiniging" het wachtwoord is, dit voorloopig nog wel tct de vrome wenschen zal blijven beboeren. Desl te meer evenwel is de onmiddellijke omge ving van aanschijn veranderd. Bij het ver laten van het slation zal iedereen dit da delijk opvallen. De plaats, waar eertijds de vijver lag, is nu in een plantsoen her schapen, dat, omgeven door hekwerk en een trottoir, aan het wandelend publiek een goeden indruk geeft. Terzijde daar van werd door aanleg en voltooiing van enkele straten een begin gemaakt met dc uitvoering van het ^crneentc-lijk bouwplan. De Stationstraat zelf mag voorts wel als een der mooiste straten in deze gemeente gelden. Het huizencomplexis aan weers zijden langs dezen straat gebouwd, bene vens de tuintjes, daarvoor gelegen, geven een goeden kijk op het verfraaiïngsidée hetwelk hier naar voren wordt gebracht. Do vreemdeling, die Alphen eens be zoekt, kan ik dan ook alleszins aanraden de Stationstraat en omgeving te bezich tigen. Gemengds Berichten. Kindermoord. In het begin van April is te Wageningen de huishoudster H. van A van een, volgens haar opgave, doodgeboren kind beA'allen. Daar de omstandigheden, waaronder deze bevalling plaats had, verdacht waren, heeft de commissaris van politie het lijkje in be slag genomen tot het houden van sectie. Het sectieonderzoek bevestigde het gerezen vermoeden, dat hier misdrijf in het spel was. Thans heeft dc moeder bekend, haar kind direct na de bevalling dcor verdrinking te hebben gedood. Vermist. Te Assen wordt sedert eenige dagen de 18-jarige L vermist. Men vreest dat hem een ongeluk is overkomen. Onvoorzichtig soldaat. In do legerplaas bij Oldebroek had een kanonnier, die uit een ongesprongen projec tiel het kruit had genomen, de onvoorzich tigheid dit in brand te steken. De vlam sloeg hem in het gelaat, zoodat hij deerlijke brandwonden opliep, doch gelukkig zijn de oogen ongedeerd gebleven. "*a Smokkelaar doodgeschoten. Bij het grensplaatsje Barlo is een per soon. die met twee anderen pakke.n tabak uit Holland over de grens smokkelde, door de Duitsche kommiezen aangeschoten, toen hij aan het bevel om stil te blijven staan geen gehoor gaf. E'cn kogel doorboorde zijn longen en de dood volgde door hevig bloed verlies. Een tweede smokkelaar kreeg een kogel in den elleboog en werd naar het zie kenhuis to Bocholt overgebracht. Een smokkelaar ontkwam door de vlucht. De getroffene is een Duitschcr uit Bocholt. Verdronken. Te Dorp is een 12-jarig zoontje van den veehouder Z. Kooi, lijdende aan toevallen, in ee,n sloot verdronken. Te Oolmarsum is een 2-jarig kind. van A. H. te Nutter in een onbewaakt oogen- blik in een kuip water gevallen. De ontbo den geneesheer moest den dood constatee- ren. Door den trein gedood. De 19-jarige zoon van den landbouwer T. B. te Seherpenzee.l werd bij een overweg, die door een hek is afgesloten, door een goederentrein op de lijn UtrechtArnhem overreden en gedood. Vermoedelijk heeft de ongelukkige zijn weg langs de rails geno men en is daarbij door den trein gegrepen. Door den bliksem gedood. Te Eckelrade sloeg Donderdagav.nd de bliksem in de, woning van den landbouwer P. O. De man, die op de eerste verdieping bij het venster stond, werd getroffen en was op slag dood. De 30-jarige, pas gehuwde landbouwer J. van E. te Eindhoven is gisteren, toen hij met een kar naar huis reed, door den bliksem getroffen en gedood. Een aanrijding. De hoogbejaarde mevrouw Van Karne beek, echtgenoote van den Minister van Staat jhr. mr. A. P. C. van Karnebeek en moeder van den Minister van Buitenland- sche Zaken, is in de Parkstraat te 's-Gra- venhage, aangereden door een wielrijder, die een groot pak bij zfch had. Zij kwam zoo ongelukkig te vallen dat zij een arm brak en een hoofdwond kreeg. Na in het (gemeenteziekenhuis te zijn verbonden, is mevrouw Van Karnebeek naar haar woning in de Alexanderstraat vervoerd. Gevaarlijke oorlogs-herinnering. Bij den smid to Spekholzerheide is in be slag genomen een geladen granaat kartets, tot het Duitsche of Fransehe. leger behoo rende. Brand. Te Enkhuizen is gisterena vond brand uit gebroken in een paardenstal van de Gebr. Swier, doordat jongens tusschen dit ge bouw en een belendend turfpakhuis een vuurtje hadden gestookt. Door snel optre den van den brandwee-r met behulp van stoom'brandspuit bleef het turfpakhuis be houden. De stal brandde bij de afzending van het bericht nog. De verhongerde zwerver te Baarn. Dinsdag a.s. zal voor de rechtbank te Utrecht terecht staan Willem Huisman, agent van politie te Baarn. Hem wordt o. a. ten laste gelegd, naar de Tel. meldt: dat het-aan z'jn schuld te wijten is, dat tusschen 26 Maart en 10 April 1924 te Baarn zekere Pieter Richter is overleden in een der cellen van het lokaal, o.a. bestemd voor nachtverblijvers aldaar, doordat bekh. na dat de agent Van der Goot op 25 Maart. Pieter Richter op diens verzoek in een der cellen van voornoemd lokaal had ingeslo ten en ingevolge voorschrift diens naam dienzelfden avond had ingeschreven in het daarvoor bestemde register voor nachtver blijvers. hoogst onvoorzichtig en onnaden kend. terwijl hij, beklaagde, in den nacht van 25 op 26 Maart 1924 als wachtcomman dant dienst, deed, alvorens omstreeks 7 uur des voormiddags van 26 Maart 1924 zijn nachtrapport op to maken en daarin oa. te vermelden, dat er geen nachtverblijvers noch arrestanten waren, voornoemd regis ter van nachtverblijvers, waarvan het be staan hem. bekl., hekend was en hem even eens bekend was, dat. het tot de taak van den wachtcommandant behoorde, voormeld register na te zien en te. kijken, ook in ver hand met het voorschrift van den wacht commandant om te zorgen, dat personen aan wie nachtverblijf wordt verstrekt, tij dig worden ontslagen, niet ingezien noch op andere wijze zich vergewist, heeft, dat er geen nachtverblijvers in een der cellen voor het daarvoor bestemde lokaal aanwezig waren, ten gevolge van welk een der cellen voor het daarvoor bestemde lokaal aanwe zig waren, ten gevolge van welk een en an der voornoemde Richter, die op 25 Maart 1924 was ingesloten, niet op 26 Maart 1924 door bekl. is ontslagen en ruim 14 da gen in voormeld lokaal opgesloten is geble ven en diensvolcens door gebrek aan voedsel en drank binnen dien tijd is over leden althans, enz. enz. Door den officier van justitie zijn als ge tuigen gedagvaard: Thomas Terpstra, ageint van politie te Baarn; Joeke Boelens, agent van politie te Baarn; prof. dr. Baart, de la Faille, deskundige te Utrecht; prof. dr. Josselin de Jong, deskundige te Utrecht; Marten van der Goot. agent van politie te Baarn; J. E. du Celliee Muller, inspecteur van politie te Baarn; Pieter Straatman, hoofdagent van politie te Baarn. Als verdediger van beklaagde zal optre den mr. D. A, Schre.tlèn, alhier. Yan de zijde der verdediging zijn een zevental ge tuigen k décharge gedagvaard. Nachtelijke inbraak. Te Onstwcdde is gisterennacht ingebro ken bij den arbeider Tammo Volders. Er zijn vierhonderd gulden van de beddeplank gestolen. De dief had zakken over den vloer gelegd om onhoorbaar te kunnen binnen treden. Inbraak in.een R. K. Kerk. Te Winschoten hebben gisterennacht die. ven zich toegang verschaft tot de R. K. Kerk doorliet inslaan van ruiten. De offer bussen werden losgerukt en opengebroken. Zij lagen ledig op den grond in liet kerkge bouw. Er van door. Sedert Zaterdagavond wordt te Kerkrade vermist de 18-jarige H Met hem zijn ver dwenen 1500 gulden die zijn vader enkele dagen vroeger ontvangen had. Het geld had de vader verborgen bij hetduivenvoer. H. nam blijkbaar de, wijk naar Duitschland. Dinsdagmorgen is het s. ationsgebouw to Torberg van dc G. S. T. M. ingevolge be vel van den kantonrechter afgebroken. Het kantoor is nu ondergebracht in een post wagen. Dezo moet nu telkens, als twee trams moeten kruisen in "Terbcrg, worden verplaatst om het passeeren mogelijk te maken. De telefoon is voorloopig in een garage in de nabijheid van het station. Men moet zich weten te behelpen. De Raad van Emmen Besloot Donderdag de barak van de Politietroepen aan te koo- pen en in te richten voor landbouw-, huis houd- en industrieschool; verder om do bovenzaal van de Rijkslandbouwwinter- school in te richten tot raadszaal. Auto's met vier remmen. In den laatsten tijd worden auto's meer en meer voorzien van vier remmen, tenein de zoo spoedig mogelijk te kunnen stoppen. Daar ter voorkoming van ongelukkon go wenscht is, aehteroprijdende automobilisten to waarschuwen voor dit gevaar, is de A. N. W. B. er vlug bij geweest om den aan maak te bevorderen van aluminium bordjes (rood fond en blanke aluminium letters) die achter aan de auto's mot vier remmen wor den bevestigd. Het water der Zuiderzee. Het zoutgehalte van het water der Zui derzee is de laatste weken bijzonder laag. Is het normale gehalte 6 pet., dezer dagen bedroeg het slecht 0.3 pet. Door den heer Rankema te Lemmer, die met de geregelde opnepiing van het gehalte is belast, is in de meer dan 35 jaren, dat hij dit nu doet, nog nimmer zoo'n laag gehalte waargenomen. Voor een paar jaar in een drogen zomer kwam eens een zoutgehalte van 18 pet. voor. Het verschijnsel wordt in hofodzaak gew°.ten aan de evcote uitstrooming van bir.ae---.-t -.to rhtor to TJsel. tuRQERL.iijKE STfejp ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren dochter v. P. v. d. Berg geb. Benckhuijsen dochter van C. de Groot geboren Van Egmond zoon van C. M. Ponsicen geboren Noordam zoon van G. Kloek geboren Green in 't Wout dochter van J. H. van Leeuwen, geboren Van Dalen dochter van A. C. Ververs geboren Kersbergen dochter van A. Beu- mer geboren Zwetsloot zoon van L. van Egmond geboren de Groot. Gehuwd T. J. Brand jm. 26 .iaar en M. L. van Onselen jd 24 jaar R. G. C. H. Staal jm 23 jaar en M. D. Morce jd 23 jaar. Gevestigd: J. Palsgraaf zonder be roep van Rotterdam A. Kom, los arbei der, van Rceuwijk Mej. J. Both, wed. van J. van Oostende, zonder beroep, van Woubrugge Mej. Johanna Reijncveld, idem, van Koudekerk Z. Naber, idem, van 's Gravenhage J Schellingerhoüt, scheepmakerskuecht, van Zoeterwoude J. G. W. van Maurik, zonder bercep, van Utrecht W. Treur, banketbakkersbedien- dev van Amsterdam A. Houtman, zik- kenhanuelaar, van Bodegraven Mei. M. E. van Wechem wed. van B. J. J. Koks, zonder beroep, van Amsterdam. Msi. A. van Vriest, idem, van Leiden Mej. C. Boeren, dienstbode, van Nieuwveen H. Breewel, bedrijfsleider, van Zevenhoven J. Boerefje brcodbakkcrsknecht, van Bode graven. Vertrokken J. Ba velaar, zonder be rcep, naar Scherpenisse G. van 't Wout. schildersknecht naar Woubrugge Mej. M. Hagemeije-r. dienstbode naar Biinae (Westfalen) S. G. de Groot, zonder be roep naar Heijtluiizen L. (St. Al.vsiusge- sticht) J. Akerboom, boomkveeker, naar Boskcop J. G. Akerboom, boomkweeker, naar Xoord-Amerika Mej. Adr. G. van der Wassenberg, zonder beroep, naar Lei den Mej, M. Büdding. dienstbode, naar Bocholt (Duitschland) Mej. Th. Westhoff modiste, na-ar Bocholt (Duitschland) Mej. H, Chr. J. Costeris, zonder beroep, naar Baarn M. Burger, scheepmakersknecht, naar Muiden Mej. A. van der Meij, zon der bercep, naar Leiden Mej. D. Boer, zonder beroep, naar Woubrugge Mej. S. Meijer, zonder bercep, naar' 's-Gravenhage Mei. M. Schmidt, dienstbode, naar 's-Gra venhage A. van Garderen, veehouders- knecht. naar Zwammerdam. HAZERSWOUDE. Geboren Cornelis Marinus Joannes, zoon van: Johannes Koot en Johanna Alida Vcster Johanna Hendrika, dochter van Gerrit Cornelis Verhagen en Pictertje van Oosterom Overleden: Johanna Borreman, we duwe van Ahazuerus van Gelder, oud 84 j. Gehuwd Jan van Staveren, jm 2S jaai en Adriana Klasina Francken jd. oud 25 jaar Marinus van Tol jm oud 27 jaar en Abr Adriana Mulder jd. oud 29 jaar Herman Groen jm. oud 26 jaar en Eva Brondgeest jd 24 jaar. OEGSTGEEST. Geboren: Jacobus Adrianus Marie, zoon van P. J. v. d. Voort en M. J. van der Geer Bernardus Joannes Maria, zoon van B. J. M. Kortrnann en J. A. Lubbe. Overleden F. C. H. Schorman 60 jaar echtgenoot C'. E. van der Bijlaard G, Hillcnaar 58 jaar echtgenoot E. van Es. ZEGWAART. Gehuwd L. C. Hekker 36 jaar cn J. E. Kargel. 29 jaar A. J. Groeneweg 19 jaar en M. den Hertog, 22 jaar. ZOETERMEER. Geboren Abraham Dirk Tlnsson, zoon van A. Huijsman en van M. A. Heenk Jacoba Cornelia, dochter van J. Maaskant en van A. C. van Daalen. O n d e r t r o u w d J. Havenaar oud 25 jaar te Apeldoorn en J. M. Hogcveen, oud 23 jaar te Zoetermeex.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 13