,i| Honig's Verjaardagen W Puddingen 10. Adres van den héér K. Kroon, al hier, houdende verzoek om medewerking te willen verlecnen tot do demping van do sloot, gelegen aan de Van Boetselaerstraat, tusschen zijn eigendom en dat van de ge meente. met voorstel van B. en TV. De heer den Ouden vindt op do begroo ting een bedrag van f200 voor de riolee- ring, terwijl de bewoners voornamelijk al leen het voordeel daarvan hebben. Hij vraagt derhalve, of het niet mogelijk is de bewoners te laten meedragen in de kosten. TVeth. v. Leeuwen zegt, dat het ook wel een gemeentebelang is, daar dan aanslui ting verkregen wordt op het hoofdriool. Do heer den Ouden repliceert en deelt mede, dat de gemeente-opzichter hem heeft gezegd, dat het hoofdzakelijk is voor door spoeling van de sloot. Z.h.s. goedgekeurd. '11. Voorstel van B. en TV. tot het be- 3chikbaar stellen van een crediet van f 465.voor aankoop van leermiddelen im behoeve van de openbare school voor L. on M.U.L.O. aan den Oudshoorusehcweg Zh.s. goedgekeurd. 12. Voorstel van B. en TV. tot het instel len van een vloekverbod voor het personeel in dienst der gemeente, en om bij de Re- veering adhaesie te betuigen aan de bedoe ling van het adres van den Raad van Wymbritseradeel om bij het wetboek van "Strafrecht strafbaar te stellen publieke godslastering. De heer Nomen heeft met belangstelling lit voorstel ingezien, doch gaarne had hij gewild, dat B. en TV. een schrede verder waren gegaan en een verbod voor het ge heele publieke leven had voorgesteld. Spr. dient hierna de volgende motie in. „De raad van oordeel, dat het de taak der plaatselijke overheid is, om ook op het pu blieke terrein het ijdelijk gebruik van Gods Naam te straffen, noodigt B. en TV. uit een voorstel, dit regelend, den raad tor goedkeuring voor te leggen." De heer v. d. Neut kan zich bij hei. betoog van den hoer Nomen goed" aanslui ten. De heer v. d. Linden vindt een gedeelte van het voorstel van B. en TV. zeer goed. Echter acht hij het, als door de heeren Nomen en v. d. Neut ingediende voorstel niet op den weg der gemeentelijke wetge ving liggeud. Hij kan zich aansluiten bij het adres der gemeente TVymbritseradee], om de Tweede Kamer te doen uitmaken, of ccn dergelijke wetgev.'ng noodzakelijk is Geenszins kan hij zich vereeriigen met het voorstel om een dergelijk aanbod uit te vaardigen voor het gemeenteperscneel, wat daardoor tegenover de overige inwo ners wordt gesteld. Spr. zou bet goed kannen keuren, indien er werkelijk klach ten hierover bestonden, nu echter wekt het den schijn, alsof het personeel der ge- aheente zich aan het vloeken bezondigt. De heer v. Dijk meent, dat gemeente noch rijk in derglijke dingen te ver moe ten gaan, daar dan ook wel vanzelf andere dingen van die strekking wettelijk geregeld zouden kunnen worden. De heer de TVolf sluit zich aan bij liet betoog van de heeren v. d. Linden en v. Dijk en hoewel niet tegen een vloekverbod, vraagt hij zich af, of het resultaat zal ge ren in de practijk. D Voorz. merkt op, dat het voorstel van de heeren Nomen en v. d. Neut verder gaat dan dat van B. en TV. Met den heer v. d. Linden is hij het niet eens, dat uit een dergelijk verbod de noodzakelijkheid voortvloeit, dat het personeel der gemeen te zich er werkelijk schuldig aan maakt. Echter is 't overheidstaak op de eerste plaats haar eigen personeel hiervoor te waar schuwen. Lijnrecht staat spr. tegenover den heer v. Dijk. Voor hein is als voor zoovele - anderen het ijdel gebruiken van Gods Naam kwetsend en grievend en evenals een patroon van zijn personeel kan eischen, dat zij niet vloeken, evenzoo kan de ge meente zulks doen. Alvorens dit verbod voor alle ingezetenen uit te vaardigen wil len B. en TV. liever afwachten, wat do re- gecring hieromtrent zal doen. In ziin repliek wijst de heer Nomen er op, dat de volksconscienlia eerst moet spreken alvorens het van hoogerhand ge regeld wordt, waarop de Voorz. verduide lijkt, dat B. cn TV. niet tegen zijn motie zijn, doch dat zij de regeering willen ver zoeken hier bepalingc-n te treffen. Mocht zulks niet gebeuren, dan kunnen B. en TV. altijd nog regelend optreden. FEUiLl»&7€if£ DE PLAATSVERVANGER. De heer v. Dijk zegt ïn zijn repliek niet tegen het eerste godeelto van het voorstel van B. en TV. te zijn, doch tegen 't tweede. De heer Herngreen, hoewel het in prin cipe eens met den heer Nomen, acht de motie ontijdig. Deze motie wordt, verworpen met 125 stemmen. Vóór do heeren v. d. Neut, den Ouden, Meyer, v. 't Riet en Nomen. Het eerste gedeelte van het voorstel van B. en TV. wordt aangenomen met 16 1 stem, die van den heer v. d. Linden. Het tweede gedeelte van het voorstel van B. en TV. wordt aangenomen met 14— 3 stemmen, die van de heeren v. Dijk, v. d. Linden en de TVolf. 13. Voorstel van B. en TV. tot het geven van een naam aan een nieuwe straat. De straat, die in de vorige vergadering Nierstraszstraat werd voorgesteld, zal nu heeten Steenstra Toussaint-straat, naar den naam van een vroegeren burgemees ter van Aarlanderveen. 14. Voorstel van B. en "W. tot toepas sing der Wet van 26 April 1918 (Stbl. no. 276) in verhand met den aanleg van elec- triciteitsweiken. De heer v. Dijk kan zich niet met dit voorstel vereenigen, omdat hij het in strijd acht met de eigendomswet. De Voorz. antwoordt hierop, dat niet anders gehandeld kon worden en dat de wet hiervoor toestemming verleent. De heer v. Dijk zegt hierop, dat hei rijk zelf grond heeft, daar de kabel even goed door den straatweg kan gelegd wor den, waarop de Voorz. antwoordt, dat hij den Minister alsnog persoonlijk zal vTa- gen welke herwaren er bestaan om den kabel door den rijksstraatweg te leggen. Het voorstel wordt hierna aangenomen met alleen den heer v. Dijk tegen. 15. Voorstel van. B. en W. tot wijziging van de overeenkomst (concessii) met de gemeente Zwammerdam voor de levering van el'ectriciteit. Wordt van de agenda afgvoerd. 16. Voorstel van B. en W. tot het aan vaarden van de door de gemeente Leiden gestelde voorwaarden betreffende- de leve ring van electrischen stroom in en aan de gemeente Zwammerdam. Z. h.'st. aangenomen. 17. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op de levering van electriciteit. Z. h. st. aangenomen. 18. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van een nieuwe verordening op de levering van water. De heer Nomen zegt, dat de bedoeling van dit voorstel is het verbruik van water voor de klein-industrie minder bezwarend te maken. Voorgesteld wordt het minimum van 6 M3. terug te brengen op 3 M3. Spr. zou verder willen gaan en de minimum- h.oeveelheid geheel willen schrappen, wijl toch alleen billijk is, dat men alleen be taalt. voor hetgeen men gebruikt. Wethouder Vlasman zou gaarne zien, dat het voorstel-Nomen naar de commissie terugging, terwijl de heer Herngreen zulks niet noodig acht. Immers de heer Nomen vergist zich, dat de gemeente geen schade heeft als men zelfs niets verbruikt, wijl de aanleg toch ook geld kost. De heer Nomen betopgt, dat de prijs van de leiding toch gelegd wordt op de hoofd som, hetgeen de heer Herngreen ontkent, wijl alleen de kosten van de hoofdbuis op de hoofdsom komen. Weth. v. Leeuwen zou beide paTtijen tot elkaar willen brengen door een minimum- verbruik van 1 M3. De heer v. Dijk acht zulks in strijd met een goed beheer. Het voorstel van den heer Nomen om 't voorstel terug te zenden naar B. en TV. om advies wordt aangenomen met 107 stem men. Tegen do heeren den Ouden, van 't Riet, v. Dijk, v. d. Linden, Ranke, Bol en Gesman. 19. Voorstel van B. en W. tot nieuwe vaststelling van het tarief voor de leve ring van electriciteit. Z. h. st. goedgekeurd. 20. Voorstel van B. en W. naar aan leiding van een daaromtrent ontvangen schrijven van Ged. Staten, tot aanvulling van het raadsbesluit d.d. 14 Februari 1924, tot ingebruikneming van grond aan het Bestuur van de afdeeling Alphen aan den Rijn van de Zuid-Hoïlandsche Vereeni- ging het „Groene Kruis". Z. h. st. goedgekeurd. en andere huiselijke feestjes vragen een extraatje,ook op den middag- of avond- dlsch. Een pudding is een algemeen'gewilde tractatie. Met een paar pakjes Honig's Pudding maakt men een pudding zoo fijn als met andere middelen moeilijk is te bereiken. Ge bruikt daarom uitsluitend Gefabriceerd met Honig's Maïzena. 21. Apostille van den Commissaris der Koningin, waarbij wordt toegezonden een verzoek van het Bestuur der Coöp. Vereeni- ging „De Hoop", veevoedermalerij te Ha- zerswoude, aan Ged. Staten, om den La- genwaardschen weg onder de gemeenten Koudekerk en Alphen aan den Rijn voor het autoverkeer open te stellen, met voor stel van B. en TV. Z. h. st. goedgekeurd. Bij de rondvraag informeert de heer v. d. Neut of het verbod tot het z.g. „centje steken" nog bestaat. De Voorz. zegt onder zoek toe. De heer Koren vraagt, of het waar is, dat de bestrating van de Concordiastraat en de Jonckindt Coninckstraat onders- handsch is gegund aan den aannemer de Wit. Op het bevestigend antwoord van weth. v. Leeuwen vraagt de heer Koren, of dan met het verzoek van den heer den Ouden om de werken uit te besteden bij patroons in de gemeente geen rekening werd gehouden. De Voorz. zegt, dat 't hier een spoedwerk betrof. De heer den Ouden vroeg den prijs, welke naar weth. v. Leeu wen meedeelt f 1200 a f 1400 bedraagt. De heer den Ouden vindt dit bedrag, en de geruchten hieromtrent zijn algemeen, veel te hoog, waarop weth. v. Leeuwen zegt, dat de heer de Wit steeds de laagste is hij in schrijvingen en er in de gemeente eigen lijk geen straatniakers zijn, waarop de heer Koren antwoordt, dat de heer de Wit zelf ook ander personeel moet vragen. De Voorz. zegt ten slotte nog nader on derzoek toe. De heer Cocx vraagt of het niet mogelijk is de waterleiding door te trekken tot het Zuideinde van Aarlanderveen, daar het water daar zeer slecht is. De Voorz. zegt onderzoek toe. Eveneens doet hij zulks be treffende de vleesckkeuring aldaar, zulks naar aanleiding van een vraag van den heer Cocx. De heer v. d. Linden herinnert er ten slotte aan, dat hij hij de vorige begrooting beeft aangedrongen, om de uniformen der politie in de gemeente te laten vervaardi gen. Dit nu is niet geschied en door de po litie zijn over de kwaliteit der kleeding •klachten geuit. Do Voorz. zegt, dat hij inderdaad prijs opgave ter plaatse heeft gevraagd, doch de prijs was zooveel hooger, dat niet van een concurreerenden prijs kon worden gespro ken. Daarom had hij den vroegeren le verancier het maken opgedragen. Boven dien was do kwaliteit voor den minderen prijs nog beter. De heer v. d. Linden deelt hierop mede, dat do levering is gegund aan iemand in Amersfoort, doch do uniformen zijn uit Breda gekomen. De Voorz. antwoordt tenslotte, dat hij gaarne over dit punt mot den heer v. d. Linden nog eens van gedachten wil wisse len. waarmede deze accoord gaat. Hierna gaat de Raad in geheime zitting HILLEG0M. Wegvcrbreeding. De gevaarlijke bocht bij den Steenen Muur heeft reeds menig ongeluk veroorzaakt. Thans wordt de toe stand daar veranderd en o.i. afdoende ver beterd. De weg wordt er met ongeveer 33* M. verbreed aan de Westzijde en wel ge heel dien afstand langs; men is reeds be gonnen. Een woord van dank past in dezen aan B. en W, voor hun beleid en evenzeer een woord van hule aan Baron van Har- denbroek, die zoo onbaatzuchtig zijn gron den voor dit algemeen belang afstond en zijn medewerking verleende. Gemengds Berichten. Kind door den trein gedood. Gisterenmiddag werd nabij het station Buitenpost het 134-jarig kind. van den weg werker TV. v. d. B. door trein 444 overre den en Oud-Valkenburg) zijn 26 Rijkr;gc\ve;en> met bijbehoorende uitrustingen, alsmede eenige kisten met scherpe patronen door do vlammen vernield. De ontploffingen der patronen, welke een gehoelen nacht duur- den, brachten groote consternatie te weeg. Gelukkig zijn. geen ongelukken te betreu ren. Boerenhofstede verbrand. Gisterenavond ongeveer tien uur brak door onbekende oorzaak brand uit in de boerenhofstede „Ridderhove" in den Am- sterdamschen Polder, bewoond door den heer S. de Ridder Az. De eerste die den brand ontdekte was de heer Elise Holling, die zich juist, ontkleed had om zich -ter rüste te begeven. Zoozeer had het vuur toen al om zich' heen gegrepen, dat hij met moeite zijn vier kinderen in veiligheid kon brengen. Binnen weinigs minuten stond het ge- heele, van hout opgetrokken gebouw, waar in zich verscheidene landbouwmachines be vonden, benevens een partij tarwe en erw ten in de vlammen. Gelukkig slaagde men er in een vat eii ongeveer GO bussen benzine buiten het g© bouw te brengen, waardoor aan de vlam men een waardevolle prooi -was ontnomen. Het geheele gebouw ging verloren. Ook drie paarden kwamen in de vlammen om. Verschillende tractors en landbouwmachi nes. waarin de heer De Ridder handel dreef gingen eveneens verloren. Het woonhuis van den heer De Ridder en een paar opslagplaatsen en stallen ble ven behouden. De schade wordt gedeeltelijk door verze kering gedekt. Ontevreden manschappen. Het j.Dagbl. van N.-Brab." schrijft: Naar aanleiding van aan een der man schappen opgelegde straf betuigden Woens dagavond omstreeks halfelf veertig bereden: manschappen gelegerd in de kazerne der oppassers, grenzende aan het Valkenberg, te Breda, hun ontevredenheid door tumult te verwekken, eenice ruiten pii lamoen té vernielen en zich in de char.ibvo c;-_te sluh ten; Een ondeufcoek heeft dat ziclr onder de veertig ontevredenen drie a vier onruststokers hebben bevonden. Binnen hetj uur was de rust hedsteld. Brutale juweelendieven. Dinsdagmiddag kwamen in de juweliers zaak van den heer B. op de Plaats te 's Gravenhage twee Fransch sprekende hee ren binnen, die eerst gedurende een kwar tier voor de étalage hadden staan kijken. Zij vroegen den winkelier eenige boorden- spelden te mogen zien. die in de étalage uitgesteld waren. Toen de winkelier het ge vraagde niet spoedig genoeg kon vinden, werd door een der heeren gevraagd of hij het bedoelde stuk even aan mocht wijzen. De winkelier had daar geen. bezwaar tegen en de vreemdeling bukte zich om in de eta lage te kijken. Terwijl de winkelier zijn aandacht op het aangewezen stuk geves tigd had, 'heeft de vreemdeling kans ge zien om een standaard met 5 bnllantringen uit de étalage weg te nemen. Zij boden den winkelier hun excuus aan voor de veroor zaakte moeite en gingen onder liet voor wendsel van geen keus te kunnen maken, heen. Eerst Woensdagmorgen, nadat, bekend geworden was dat vermoedelijk dezelfde twee individuen, in Rotterdam dezelfde truc uitgehaald hadden, werd licfc gesto- lene gemist. De verkoopswaarde van de ringen met steenen bedraagt ongeveer f 3500.—. Het geheele geval heeft zich binnen vhf minuten afgespeeld. Vermoedcliik zijn do dieven naar Amsterdam vertrokken. De in Rusland gevangen gehouden Nederlander. Naar wij vernemen, is de Nederlander Schmitt, vertegenwoordiger van de Ne- derlandsche Kolonie te Petrograd. omtrent wien kort geleden een bericht in de pers is verschenen en die, naar door de Russische regeering .aan de Nederlandsclie regeering was medegedeeld, uit Rusland zou worden gezet, thans in stede daarvan en ondanks zijn leeftijd ca zÜn slechten gezondheids toestand, naar den Oeral verbannen. Gevaarlijke brand. Aanklacht, Bij een brand ten huize van den cc-mman- Door den heer Luysterburg te Rocscn dant der burgerwacht te Sibbe (gemeente 1 daal. die door het ,Eindh. Dagblad' werd Ongeval op de Philipsfabriek. Een Duitsch meisje in de Philipsfabriek te Eindhoven, droeg gisteren een bakje met spiritus door de gipserij. Ze schijnt daarbij te dicht in de nabijheid gekomen te zijn van de gipsmolen, waaraan eenige gasvlam men branden. Althans plotseling sloeg een vlam over in de spiritus, wat te merkwaar diger mag heeten, omdat dit, hiewel daar toe ta-llooze malen dezelfde gelegenheid voor was, nooit eerder gebeurd is. Door den schrik liet het meisje het bakje spiritus vallen, en ongelukkigerwijs zoo, dat zij den geheelen inhoud over haar lichaam kreeg. Op hetzelfde oogenblik was zij één vuurzuil, waaruit, een reusachtige vlam hoog oplaaide. Nadat de vlammen gedoofd' wa ren, is haar een eerste vehband aangelegd, door den toegesnelden dokter en de ver pleegster, zoodat het beklagenswaardige schepsel verbonden naar het ziekenhuis kon worden vervoerd. Er schijnt kans te zijn, dat zij, tegen de eerste verwachting in, het leven er af brengt; ook behoeft niet voor het verlies van het gezichtsvermogen gevreesd te wor den. Onder den trein. In den nacht van Dinsdag op Woensdag woelde boven de omgeving van Yeenendaal een ontzettend onweer. Tijdens dit nood weer moest een achttienjarige jongeman uit „de Groep" voor zijn zuster, die onwel geworden was, naar den dokte,r. Hij be diende zich daartoe van een fiets en reed langs den spoorbaan, den kortsten weg. Of de ongelukkige door den bliksem werd ge troffen, of dat er iets anders met hem heeft plaats gegrepen, is onbekend, doch Woens dagmorgen ongeveer vijf uur vond uien zijn totaal verminkt lijk aan de lijn Utrecht-' Arnhem. Het hoofd was van het lichaam gescheiden, zoodat vermoedelijk een trein hem heeft overreden. Hij is herkend aan zijn fiets, die op korten afstand werd terug gevonden. Auto-bus omgevallen. Gisterenavond ongeveer half zes moest de chauffeur van de autobus Rotterdam Heerjansdam in de Rosestraat te Rotter dam voor twee spelende honden uitwijken. Een van de dieren kwam toch onder een voorwiel tengevolge waarvan de wagen om sloeg. Van de negen inzittende passagiers werden er zes allen uit Heerjansdam licht gewond aan hoofd en handen. De chauffeur kwam met den schrik vrij. Vlak achter de auto reed de 12-jarige A. Bevcrloo per fiets. Hij kon niet tijdig stop pen en reed tegen de bus aan waarbij hij zeer ernstig werd gewond. De jongen moest in het ziekenhuis aan den Coolsingel wor den opgenomen. Vliegwiel gesprongen. Gisterenmiddag is in de koperpletterij ,.De Vlijt" te Apeldoorn een vliegwiel uit elkaar gesprongen. De stukken van het ge vaarte, dat een middellijn had van 634 M. en eenige duizenden kilo's zwaar was, vlo gen door de muren en het dak heen. De machinist J. Veldman, werd aan het hoofd en 'handen verwond. De aangerichte verwoestingen aan het gebouw zijn oorzaak, dat het bedrijf eenige weken zal moeten stil liggen. i) Ongeduldig haalde het meisje het schrij den le voorschijn en reikte het hem over. Terwijl Falloner den brief- van Daddy las, éehoot hem alles weer te binnen van vroe ger en hij kon een glimlach niet onder drukken. Daarna keek hij op en zag met verbazing, dat de jonge dame met gefronst ■voorhoofd voor hem stond en hem vol ver ontwaardiging beschouwde. Haar oogen blikkerden en schemerden daarbij in ver- jaöc-rüjk vochligcn glans. „Gij schijnt er pleizier in te hebben en wellicht was alles ook slechts scherts!" riep zij met bevende lippen. „Ons zijn rchtor dergelijke zeden vreemd! Indien gij het komisch vindt de kleine daar bui ten vindt het lang niet komisch; hij schreit ihar.s hartverscheurend. Ook de arme Cis sy, die ziek te bed ligt en haar broeder verlangt te begroeten, zal het evenmin ko misch vinden... Het arme kind verwacht u reedsik heb haar beloofd, dat wij aanstonds zouden komen, maar ik smeek u, ten minste in het eerste oogenblik een beetje meer liefde te toonen dan gij ge joel t". Opnieuw speelde een glimlach op het gelaat van Falloner. „Ik weet het, ik weet het", vervolgde het Jonge meisje, „vele jaren zijn sinds dien voorbij gegaan, de kinderen hebben geen recht, méér te vorderen... Maar, maar, indien gij zoo weinig om de armo kinde ken geeft, waarom zijt gij dan liier geko men?..." Hier bood zich de gewenschte gelegen heid aan om het misverstand op te helde ren. Bob wendde zich beleefd tot haar en begon ernstig: „Ik hen alleen gekomen, om Eensklaps hield hij op. Groote God, wat was het doel van zijn komst? Hij wilde haar zeggen, dat hun broeder Dick, naar wien zij zoo zeer verlangden, dood was. Toen de dame de ddepe ontroering van Falloner bemerkte, was haar verontwaar diging aanstonds verdwenen. „Ik heb u geen smart willen aandoen!" riep zij levendig uit. „Alleen de gedachte aan de twee kinderen heeft mij zoo op gewonden gemaakt. Toen ik zag, dat u de zaak zoo licht opnam, had ik geheel verge ten, dat ik geen recht heb, u verwijten te doen. En u weet buitendien niet eens, wie ik benNu, dat is ten minste weer goed te maken vervolgde zij op geheel veranderden toon. Ik ben de dochter van overste Boutellc in Louiciana. De burger oorlog heeft ons alles ontnomen, onze plan tages in Bayon Sara en zeshonderd negers, en heeft ons tot den bedelstaf gebracht, en nu ben ik hier als onderwijzeres. Ricketh, die onze bestuurder in Bayon Sara ge weest was, vertelde mij van de twee kin dertjes, die op de wereld niemand hadden dan een broeder in Californiö, dio hun nu en dan wat geld stuurt. Ik had vanaf het fceg'n medelijden met de arme weesjes, om dat ik weet, wat het wil zeggen, alleen onder vreemden te zijn. Zoo heb ik mij dan hen aangetrokken, hen onderricht, als mijn tijd het veroorloofde, en ben met hen naar het station gegaan, om te zien of u met den trein aankwaamt, mijnheer Lasham... Thans weet u alles. Na deze woorden wendde juffrouw Bou- telle zich af en trad naar het venster. Falloner was opgestaan. De storm in zijn binnenst© had uitgewoed. Thans was hij weer dé vastberaden man, die zich door eigen kracht had omhoog gewerkt. Te ge lijk ontwaakte ook in hem een plichtsgevoel dat hem in zijn onafhankelijkheid tot nu toe vreemd was geweest. „U hebt volkomen gelijk", zei hij. „Ik neem het u niet kwalijk, en wil alleen ho pen," dat u later een hetero meening van mij zult krijgen. Maar thans moet er ge handeld wordenVoor alles moet ik mij met Tommy ik bedoel Jimmy ver zoenen, en dan gaan wij vlug naar Cissy Hij ging heen en kwam een oogenblik la ter weer terug met den juichenden knaap in zijn armen. ,;üaar staat de klein© hengel, die zijn eigen broeder niet kent en van mij ver langt, dat ik den eersten den besten jon gen, die mij om den bals valt, aanstonds aan mijn hart drukriep hij lachend, ter wijl hij den knaap met wellicht overdre ven teederheid in zijn armen sloot. „Ik heb groeten lust, het. geschenk, dat ik voor •hem uit Californiö heb meegebracht, voor mij to houden' Wacht maar eens!".. Falloner snelde naar zijn slaapkamer en opende zijn valies. Hem was gelukkig in gevallen, dat hij daar, zooals de goudgra vers uit een zeker bijgeloof plegen te doen, nog het eerste goudklompje bewaard had, dat hij eens gevonden had. Thans nam hij het goudklompje er uit, en keerde naar Jim terug, om het voor zijn oogen te laten schitteren. Niet alleen Bobs gelaatsuitdrukking, maar ook zijn geheele wezen droeg den stempel van zooveel goedheid dat het jon ge meisje er verbaasd over was. Do uitwerking op den knaap was onwe- derstaanbaarder. De kleine vlijde zich ver trouwelijk tegen hem aan en stak de hand naar het goudklompje uit, maar Falloner stak het snel weer in den zak. „Neen, eerst moeten wij het ons zusje laten zien. Ik zal aanstonds een slede la ten komen, dan rijden wij er heen.' Als do wind snelde hij weg. Toen hij weer binnen trad, bracht hij een reusachtige berenhuid mee, dat tot zijn bagage behoorde. „Ik wil u en Jimmy daarmee toedek ken zei hij. „Buiten is het koud en het sneeuwt geweldig." Het jonge meisje kreeg een kleur. „Ik heb het warm genoeg als ik loop", antwoordde zij op koelen loon. Bob, die haar sierlijk, maar dun schoen werk gezien had, was wel is waar van an dere meening, maar zei niets, en snelde met den knaap en de dame do trap af de straat op. Door do in wilde dwarlingen neervallen de sneeuw zag men de slede slechts als een vage, donkere massa. Verward stond juffrouw Boutelle een oogenblik stil, doch snol hief Bob haar in de slede, zette haar Jimnny op den schoot en wikkelde heiden vast in het berenvel in Nu sprong hij zelf op den leegen bok, liet zich door de dame de richting aanwij zen, en aanstonds vloog de slee door nacht en storm. Nu verbrak Falloner het zwijgen. „Zal ik daar waarheen wij rijden wellicht iemand treffen, die zich mijner nog zou kunnen herinneren,?" vroeg hij toen een ©ogenblikkelijke windstilte intrad Juffrouw Boutelle keek hem uit haar berenvel verwonderd aan. „Dit zal niet. De kinderen zijn eerst na den dood van uw moeder uit het noorden hier heen gekomen, terwijl gij in Califor niö waart!" „Ik meende alleen", antwoordde Bob o]) do opmerking van juffrouw Boutelle, „of wellicht een mijner oude vrienden de kin deren hier opgezocht had". Na een poos klonk het ijskoud van on der de pels: „Het ware u zeker liever geweest, indien niemand iets van uw aankomst vernomen had. Maar in het hotel schijnt menu aan stonds herkend te hebben, omdat u naar Rickett vroeg, en vanwege het portret, dat Jimmy daar reeds voor veertien dagen aan iedereen heeft laten zien". Bob moest aan die vertrouwelijke be groeting van den portier denken; ook be greep hij nu, waarom men niet van hem geëischt had, zijn naam in het vreemde- lingenhoek te schrijven. „Indien gij het wenscht, kunnen wij liet overigens geheim houden", voegde juf frouw Boutelle op haar vroegeren min achtenden toon er bij. -i „Ik heb geen reden, mijn danwezig.M te verbergen", antwoordde hij heshof.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4