fcorloofd is. Heïzolfde geldt voor het amendement-Van Voorst tot Voorst, dat voetgangers verbiedt den rijweg over te steken. Het amcndcment-Van Sasso van Ysselt is niet onaannemelijk, maar het sub-amendement-Van Voorst tot Voorst zou onaannemelijk zijn. De vergadering wordt verdaagd tot he denmiddag 1 uur. Gemengda Bspishien. Windhoos te Nieuwe-Pekela. Te Nieuwe Pekela zijn. naar de „Tel." meldt, -door een windhoos de huizen van A. Keinders en J. Bakker verwoest. Dooclelijke ongelukken. De 40-jarige timmerman P. de Boer, wo nende te Lettclbert, geraakte te Oostwald onder een neerstortenden balk, met het ge volg, dat bij onmiddellijk dood was. B. was gehuwd en had vrouw en zeven kinderen. Te Andel is de 25-jarige landbouwer J. S. met kar en paard door het schrikken van het. dier in een sloot terecht gekomen. S. ?aakte onder de kar en werd gedood. Onder valiend gesteente gedood. Gisterenmorgen is op het werk der af graving van den St. Pietersberg het liik gevonden van den 35-jarigen werkman A. koppen, wonende te Maastricht. Het lijk tag onder afgevallen gesteente grooten- deels bedolven. Waarschijnlijk is het onge luk gebeurd onder het werken der nacht ploeg zonder dat het door de mede-arbei ders werd bemerkt. Been afgereden. Te Veenwouden is R Dantuma. arbeider- telegrafist, door een lorrie overreden. Het linkerbeen werd hem afgereden. D. is in het ziekenhuis te Leeuwarden opgenomen. Felle boschbrand. Maandagavond woedde onder de ge meente Hilvarenbeek een felle boschbrand, die verscheidene hectaren bosch en heide grond in de asch legde. Laat in den avond, geholpen door den regen, is men er in ge slaagd het vuur in zijn voortgang te stui ten. Verbrand. Maandagmorgen heeft te Helmond het 6- jarig dochtertje van den heer De Wit bij het aansteken van een gaskomfoor zoo ern stige brandwonden bekomen, dat het kind aan de gevolgen daarvan is overleden. De kleeren van de kleine waren in brand ge raakt. Lijk opgevischt. Te Altena onder Oosterhoüt (Geld.) is uit de Waal opgevischt het lijk van den 18-ja- rigen R. uit Nijmegen, die een paar weken geleden bij het roeien met zijn cano om sloeg en verdronk. Een avontuurlijke tocht. Aan de halte Seppe-Bosschenhcofd stap ten Zaterdagavond vier reizigers op wel zeer verdachte wijze, aan den verkeerden kant. uit den trein, waarop ze het onmid dellijk op 'n loopen zetten en zich in de na- bijzijnde bcsschen verschelen. Natuurlijk wekte deze vreemdsoortige handelwijze ge gronde argwaan, dat men hier niet met ge wone reizigers te doen. had. Direct werden dan ook de maréchaussees te Roosendaal telefonisch en de rijksveldwacher tc Zegge met. het. raadselachtige geval in kennis ge steld, die spoedig ter plaatse kwamen cm z-oo noodig een klopjacht te houder». Het viertal werd dan ook binnen niet al te lan gen tiïd door de vertegenwoordigers van de heilige Hermandad aangehouden, die de „verdachte vreemdelingen" meevoerden naar de marechaussee-kazerne te Roosen daal. Dit het ingesteld onderzoek bleek echter tr tusschen, dat het gezelschap niet zoo ge vaarlijk was als waarvoor men het had aan_ gezien, en dat deze reizigers zich slechts hadden schuldig gemaakt aan een ontdui king der reiskosten. Zij hadden gereisd zon der plaatsbewijzen en zagen op tegen de risico de controle te Roosendaal te passee- rer„ waarom zii aldus den trein waren ont snapt. Natuurlijk werd proces-verbaal op gemaakt. Gearresteerd. Onlangs ging de knecht van den heer G., ie Gelcen, er met f 300 vandoor, welke door hem geind waren. De politie heeft den man gearresteerd. Het geld is terecht. Muggenplaag. In den Heinellenpokler te Veen, bij Bla- t TÏcurn. doet zich het feit voor, dat groote stukken weiland, welke tot de beste gedeel ten behooren, er dood en kaal uitzien. Voor al het lager gedeelte van den polder heeft êiervan te lijden. Na "nauwkeurig onderzoek is men tot de conclusie gekomen, dat de polder geteisterd wordt door de langpootmug. Bij millioenen treft men dit gedierte aan. Ten einde het kwaad zoo krachtig mogelijk te bestrijden, raadt het bestuur van den-Boerenbond te Blaricum aan. kleine greppels te makken. Tegen de schuine kanten kan het ongedier te niet- opkruipen, waardoor het bij massa's de geulen vult. De kraaien doen verder de rest, doch deze vogels kunnen ze hij lange niet alle verorberen, zoodat de kippen te hulp zijn geroepen. Bezuiniging. Onlangs werd tot hoofd der schoei f" Vo- Jendam benoemd de heer J. G. Oosterbeek, die sedert 10 jaren wachtgeld geniet. Wijl de benoemde een 'betere positie bekleedt dan onderwijzer, bedankte hij voor de be noeming, enhet wachtgeld werd inge trokken. Thans hebben zich voor deze va cature 12 sollicitanten aangemeld. Uit de vogelwereld. In den grooten polder de „Sayter" alhier ontdekte men, dat een kievit en een kemp haan zusterlijk bij elkaar op één nest za ten te broeden. Beide vogels hadde'n elk een broed (4 eieren) in het zelfde nest gelegd én nu zitten ze vreedzaam daarop te broe den. Zeker iets merkwaardigs. Een voori'eelige koe. Als een merkwaardigheid van buitenge woon hcogc opbrengst van een koe nog wel in een laag gelegen streek kan het volgende dienen. De veehouder Jan Veen je, onende op Altenburg, behoorende bij Suawcude, is in het bezit van een koe die in de periode Mei 1023—1024 aan melk gaf in 327 dagen totaal G583 Kg. Het vetgehalte was 4.54 de boteropbreng^t 32S Kg. In de zelfde periode van 1022—1923 waren de cij fers in 269 dagen aan melk opgebracht 5139 Kg. vetprocent 4.92, boteropbrengst in to taal 279 Kg. Builen!. Berichten Ernstig ongeluk op een spoorlijn. Vier wegwerkers b-e t slachtoffer. Uit Parijs wordt gemeld: Gisterennacht heeft een ernstig ongeluk plaats gehad na bij het station Villeneuve St. George. Vier wegwerkers, die een rail van 16 me ter lengte op hun schouders hadden, wer den door een goederentrein gegrepen. Drie der mannen werden op slag gedood, terwijl de vierde zwaar gewond is. Ernstig auto-ongeluk in den Harz. 1 doode, 24 gewondbü. In het plaatsje Zorge in den Harz, heeft een ernstig auto-ongeluk plaats gevonden. Een autobus, waarin 25 personen gezeten waren, die van een voetbalwedstrijd naar huis terugkeerden, moest in genoemde plaats voor een anderen wagen uitwijken. Door een defect aan de stuurinrichting, kon de chauffeur de auto echter niet meer op den weg houden, zcodat deze in de door het dorp stroomende beek Zorge téreeht- kwam. Alle inzittenden werden gewond, terwijl een hunner onder den wagen be kneld raakte, hetgeen den dood ten gevolge had. Een aardbeving in Italië. Volgens een telegram uit Castelnuovo di Garfagnana (ten Z.W. van Modena) werd in den afgeloopen nacht ts ongeveer 2 uur een hevige aardbeving waargenomen, welke vele seconden duurde. De bevolking, welke uit den slaap werd opgeschrikt, ijlde in grooten angst uit de huizen en bracht- den geheelen nacht in de open lucht door. De schokken werden ook gevoeld te Pisa. Li- vorno' en Viareggio. Veelbelovende jongelingen. Drie Parijsche jongens: een zeventienjari ge leerling-typograaf, een vijftienjarige schoolknaap en het dertienjarige zoontje van een kruidenier, besloten de wijde we reld in te gaan. De oudste opperde het plan om naar Amerika te vertrekken en wist de twee jongeren cr van te overtuigen, dat het schoolleven, op den duur geen bevrediging -biedt! De kleinste van de drie zorgde voor het noodige geld door met de rust en de zekerheid van een beröepsinbreker uit een kast van zijn vader een portefeuille met 110.000 francs bons der Nationale Verdedi ging weg te nemen. Alvorens te vertrekken deden zij eenige inkoopen, en de oudste schreef een vriendelijken afscheidsgroet aan zijn ouders. De drie reizigers zijn nog zeek. De ex-rnijr.werker Brown n-.et koninklijke eer te Edinburgh ontvangen. ,.Hir grace", James Brown, Labour-parle- mentslid en oud-mijnwerker, heeft zijn in trek genomen in het Holyropd-paleis te Edinburgh in zijn hoedanigheid van Lord Hooge- Commissaris hij de algemeene ver gadering van de Schotsehe kerb waarbij hij den voorrang heeft boven allen met inbegrip van den Prins van AYales; alleen de koning staat boven hen. De markiezin van Ailsa, die den nieuwen Lord Hooge Commissaris cn Mrs. Brown ontving, boog voor hen als voer leden der koninklijke familie, toen zij de toegestoken hand. drukte. Maandagavond zat mr. Brown vco'r aan een diner ten palcize. Stakir.g der Parijsche koks. Zaterdag is te Parijs een kokssta-king uit. gebroken welke allesbehalve een succes is worden. Er was aanvankelijk zelfs gezegd, dat niet minder dan 7000 koks hun potten en pannen zouden in den steek laten, ten einde de restaurateurs te dwingen, hun een contract op basis van hooger loon toe te staan, maar het aantal hunner, dat- aan den oproep heeft gevolg gegeven, is ten slotte betrekkelijk klein gebleven. De eerste klas restaurants hebben van het geval haast heelemaal geen last gehad: een der groote restaurant-ondernemingen met verschillende zaken rekende uit, dat slechts 7 pet. van haar keukenpersonesl was weggebleven. Nergens schijnt er voor het publiek ernstige overlast door de actie der koks te zijn veroorzaakt. Enkele boulevard restaurants hadden politie-bewaking, voor het- geval de stakers moeilijkheden zouden trachten te veroorzaken, door hun werken de collega's in hun taak te belemmeren, maar incidenten hadden niet- plaats. Een manifestatie van stakers op de boulevards werd zonder moeite verspreid. Niettemin zeggen de leiders zoo tevreden te zijn met het resultaat van de staking, dat ze er mee voort zullen gaan. Op een stakersvergade- ring beweerden zij, dat- 30 restaurateurs het nieuwe contract hadden geteekend en dat 70 pet. der koks in staking waren ge gaan een bewering, die door de -werkge vers met de meeste klem wordt tegenge sproken. Het nieuwste zometreisjc. Geen verre landen, geen oerwouden, geen spannende jachtvermaken, zijn thans meer voor het gewone toeristenverkeer onbereik baar. De Compagnie Franga'ise du ïourismc heeft tezamen met- de Agence Economiquc de lTnuo-C'hine de gelegenheid geopend tot het maken van een reis van vier maanden door Cochin-China, Annam en Tonkin De reis staat onder leiding van prins en prin ses Achcille Murat die met medewerking van de regeering bezoek aan inlandsche ■0 tyfehtgeUw Ho!fa A al gekocht? vorsten, tijger, en olifantenjachten en berg tochten hebben georganiseerd. De kosten van het vacantietochtje bedra gen ongeveer 10.000 francs. SPORT ZWEMMEN. Leidsche Zwcmclub In café Restaurant ,,In den Vergulden Turk" hield de Leidsche Zwemclub gister avond de jaarlijksche algemeene vergade ring onder presidium van den lieer ir. J. C. v. Hoolwerff. Na het welke mstwoord van den voorzit ter tot de aauvezigen, wijst hij erop, dat het afgeloopen jaar niet hijzonder gunstig was te noemen, hoofdzakelijk ten gevolge van het slechte weer in het afgeloopen jaar, waaronder vooral ook het zwemfeest, te lijden had. Werd het vorig jaar gevreesd voor een financieel slecht jaar, zulks is bewaarheid geworden. Daarom is ook op de agenda geplaatst oen voorstel om voor het jaar 1925 de contributie Ie verhoogen tot f 2. Spr. hoopt echter, dat het komende seizoen een gunstiger verloop zal hebben De notulen der vorige vergadering, door den secretaris, den heer Planjèr voorge lezen, worden onveranderd vastgesteld. In het jaarverslag geeft de secretaris al lereerst een overzicht xan het ledental. Dit daalde tot 21-9 leden, 36 adsplrantleden en 4 donateurs. Een welgemeend woord van dank wordt gebracht aan het vertrokken lid, den heer J. Elzinga. Mede wordt gememoreerd hel bedanken als bestuurslid door den heer dr. Timmermans, wien tevens een woord van dank werd gewijd. Uitvoerig xvorden de resultaten van het gehouden zwemfeest gememoreerd en de verrichtingen van de Zwem- en poloclub. Was het seizoen voor de hoeren uit spor tief oogpunt, zeer goed te noemen, bij de dames valt nog steeds geen vooruitgang te constateeren. Een medaille voor het redden van dren kelingen werd toegekend aan de hoeren D. W. Dee en Bolderdijk. Het.zwemmen als leervak op de school werd door het bestuur ernstig onder de oogen gezien en na de in de stadszaal door den heer Warnier gehouden lezing over dit onderwerp werd do propaganda-commissie belast het bestuur van advies te - dienen. Spoedig mag dit advies bij het bestuur ver wacht worden. De secretaris besluit zijn verslag met den wensch, dat do zwenisport zoo alge meen worde, dat c-r niemand in Leiden m^er moge zijn, die niet kan zwemmen. De Voorz. dankt den heer Planjer voor zijn uitmuntend verslag en bij brengt hem namens allen hulde voor hetgeen hij steeds voor de Zwcmclub heeft gedaan. Spr. noemt hem de ziel der vereeniging en hij uit den wensch, dat hij nog lang voor de zwemclub behouden moge blijven. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer W. v. Deventer, memoreerde, dat het nadeelig saldo vorig jaar bedroeg rond f 294.Thans is dit f 178.doch er zijn nog eenige onbetaalde rekeningen tot een bedrag van f 150zocdat de Zwemclub een f40.— a f50.is achteruitgegaan. De kascommissie brengt hij monde van den heer M. Zonderop gunstig rapport uit over het gehouden beheer, waarna de pen ningmeester wordt gedechargeerd. Hierna had de bestuursverkiezing plaats. In de plaats van dr. Timmermans werd gekozen de keer J. IJdo, terwijl de heer A. Filbry werd herkozen. Tot leden van de kascommissie werden gekozen- de heeren W. F. v. Ingen Schenau, en Vink: tot plaatsvervangende leden de heeren Hofsteenge en v. Leeuwen. Hierna kwam aan de orde het voorstel tot verhooging der contributie tot f 2. met ingang van 1925. De Voorz. zegt, dat h'ij, vooral nu het ledental het afgeloopen jaar met. 18 terug liep, met het bestuur van meening is, dat dit het allerlaatste middel is om, een uit weg te zoeken in de finantieele crisis. Als lichtpunt hiervoor meent spr. to kunnen aanmerken, dat de contributie steeds zeer laag is geweest. Waar niemand der aanwezigen bezwaar had tegen deze verhooging, werd het voor stel z. h. st. aangenomen. De Voorz. deelt hierna mode, dat het Zwemfeest zal gehouden worden op Zon dag 6 Juli Bij den Nederl. Zwembond is aangevraagd alsdan het kampioenschap 4 X 50 M. wisselslag-e'itafette te laten zwemmen. Verder zal het eerste zevental der Amsterdamschc zwemclub spelen tegen het eerste der L.Z.C. Bij wijze van pro.ef zullen dit jaar in- plaats van do adspirantennummers handi cap-wedstrijden gehouden worden vóór da mes en heeren, in de hoop dat dit meer dere deelnemers voor de wedstrijden zal brengen. De voorzitter herinnert er verder aan, dat de propaganda voor het schoolzwem men met kracht ter hand is genomen. In band met het stadium, waarin mctSLNus- verhand met het stadium, waaarin de be sprekingen hieromtrent verkeeren, acht spr. het beter hierover geen verdere me- dedeelingen te doen: de propaganda-com missie, die deze kwestie zeer nauwkeurig onder de oogen heeft gezien, zal binnenkort bet bestuur wel mededeeling doen, waarna bet resultaat in de pers bekend gemaakt kan worden. En nieuw punt, dat de voorz. ten slotte ter sprake bracht, was do Leidsche Red dingsbrigade. Er worden pogingen aange wend om de Leidsche Reddingsbrigade, die een kwijnend bestaan lijdt, onder te brengen in de L.Z.C., als een onderafdee- ling. Het bestuur heeft reeds besloten met het bestuur der L. R. B. in onderhandeling te treden, op welke voorwaarden de L. R. B. als onderafd. bij de L. Z. G. kan ge voegd worden. Spr. hoopt, dat hierdoor het ledental der L.Z.C. aanmerkelijk zal vergroot worden. Bij de rondvraag stelde de heer Vink de vraag of het niet mogelijk was de in een seizoen niet opgebruikte knipkaarten ook het volgend seizoen geldig te verklaren, tot b.v. Juni. D Voorz. zet hierna nog eens duidelijk do verhouding tusschen L Z.C., bestuur en Zweminrichting uiteen. De veree^ging heeft als zoodanig over de inrichting niets te zggen, daar deze van de gemeente is. Alleen is aan de .personen, die het. bestuur der L.Z.C. vórmen, de exploitatie der inrichting opgedragen en daarvoor geniet het bestuur als zoodanig weer eenige faciliteiten voor de Zwemclub. Echter^ wil spr. gaarne het gesprokene bij het bestuur ter sprake brengen, om e.v. te trachten iets dergelijks te bereiken. De heer Meijeraan zou dit voorstel eenigszins willen ondervangen door knip- kaarlen met 5 baden beschikbaar te'stel len. De Voorz. zegt toe, ook dit te zullen overwegen. De heer v. Leeuwen dringt erop aan, dat het bestuur nagingen aanwende, om de palen tusschen den spring toren en den wal te vervangen door een brug om te voorko men, dat de L.Z.B. kampioenswedstrijden zal verbieden. De Voorz. wijst op de hooge kosten hier van. doch zegt tevens- overweging toe. Hierna sluiting der vergadering. Fransche records Bij de te Tourcoing gehouden zwemwed strijden zijn twee Fransche records relais verbeterd door de „Enfants de Neptune". De heerenploeg bracht het record relais over 250 Meter van 2 m. 30 s. op 2 m. 29 sec., en do damesploeg bet record over denzclfden afstand van 2 m. 60 s. op 2 m. 57 4/5 sec. WATERPOLO. Competitie-programma L.Z.C. Het voorloopig competitie-programma voor de L.Z.C. luidt, naar „De Zwcmkro- niek" meldt: Eerste zevental: 15 Juni: S.V.H. I—L.Z.C. I 22 Juni: S.Z.C. I—L.Z.C. I 29 Juni: L.Z.C. I—H Z. en P.C. I 13 Juli: L.Z.C. I—S.V.H. I 20 Juli: L.Z.C. I—S.Z.C, I 27 Juli: H.Z. en P.C. I—L.Z.C. I Tweede zevental: 15 Juni: L.Z.C. IIWaterratten I 22 Juni: IJ III—L.Z.C. II 29 Juni: L.Z.C. II—H.V.G.B. I 6 Juli: L.Z.C. II—IJ III 13 Juli: Waterratten IL.Z.C. II 20 Juli: H.V.G.B. I—L.Z.C. II Zeer waarschijnlijk wordt het program ma wel. weer in dier voege gewijzigd, dat niet alle wedstrijden op Zondag worden gespeeld. Na het competitie-programma volgen de promotie- en degradatie-wedstrijden. ROEIEN Die Leylhe heeft voor de 7 en 9 Juni to houden jubileumwedslrijden van Njord ingeschreven met: Oude Twee, Jonge Twee, Oude Vier. MOTORSPORT Provinciale clufytocïit K.N.M.V. Zondagmorgen, negen uur begint do pro vinciale clubtoqht van de K.N.M.V. op het Plein. Onder leiding van den Provinciaal vertegenwoordiger Jac. Rijkse wordt gere den door het Westland naar Rotterdam, waar de Rotterdamsche en Dordtsche mo torclubs zich bij den stoet voegen. Door den polder gaat het dan naar Gouda, en vandaar over Bodegraven, over de binnen- wegens langs de meer en Ringvaart, Lisse, Noordwijk, Wassenaar, den Deyl, waar de rijders omstreeks half zes verwacht wor den. Deze rit is bedoeld als ten gezelbgheids- rit en een K.N.M.V.-propagandarit. VOETBAL. D. H. V. B.-elftal. Do clftalcopimissie stelde de volgende elftallen samen: Noordelijk elftal: Leerenveld (Wilskr.) Doel; Vcrheijen (Wilskr.) R. A.; Mooren (H. B. C.) I, A.; Rooijmans (Beverwijk) R.M.; Zijlstra (Wilskr) Spil; Coffing (R. K. A. V.) L. M.; Wijbinga (R. K. A. V) R. Bt; Vester (II. B.C.) R. Bn; Willemso (W.S.V.) Midvopr; v. Rooi jen (H. B. C.) L Bn.; Kühikamp Wilskr.) L. Bt. Costuum Geel Wit shirt, Witte broek Zuidelijke elftal: v. d. Brink (D. II. L.) Doel; Lampe (D. H. L.) R. A.; Linthorst (Gr. W.) L. A.; Kemnade (Ex) R. M.; v. d. Akker (Wilb) Spil: Loos (Gr. W.) L. M.; C. Muijser (Geler) R. Bt,: Kemperman (Gr. W.) R. Bn.; S. Leeuwens (Gr. W.) Midvoor; G. Koclewijn (D. IT. L.) L. Bn.; J. Koelewijn (D. H.L.) L. Bt. Costuum: Gr. Wit shirt, zwarte broek De wedstrijd Noord, elftalZuid. elf tal wordt gespeeld op 29 Mei (Hemel vaartsdag) te Hillegom op het Concordia- terrein, om 2è uur. De missïewedsirijden in Lissc. In de samenstelling van de missie-elf tallen, gisteren door ons gepubliceerd, zijn eenige fouten gemaakt. Allereerst slaat ,de opstelling van de combinatie kring Leiden verJceerd. Rechts moet naar links en links naar rechts. Verder speelt rechtshalf B. Bekkering, terwijl de rechtshalf van Comb, kring Lisse is de heer Damen, uit L. S. V. Oostenrijk—Roemenië 41 Te Weenen had gisteren een interland-I wedstrijd plaats tusschen Oostenrijk en Roemenië, de toekomstige tegenstander van. Holland in de 2e ronde van het Olympisch Voetbaltournooi. De gast heeren behaalden een 41. over wining. (Rust 1—0). Er waren 10.000 loe- schouwers. De Roemenen speelden een loug-pasSing spel. Zij beschikten over een hard, zeker schot, meldt de „Tel.". Over het algemeen gaven zij den indruk goed getraind te zijn. Hel koppen der gas ten was goed. zonder bepaald wetenschap pelijk af te zijn. De Roemenen zullen voor ieder lftal een gevaarlijken tegenstander blijken te zijn. POSTDUIVEN „De Ooievaar" De postduivenvereniging „De Ooievaar'' te Wassenaar hield Zondag een wedvlucht van uit Norjon (Fr.). Afstand 2991 K.M. Uur van loslating vermoedelijk 7 uur. De uitslag was als volgt: 1. A. A. de Smit 1 uur, 6 min., 39 sec.; 2. B. Looyestein 1 uur, 11 min., 8 sec.; 3. C. jBrederode 1 uur, 12 min., 54 sec.; 4. C .Sybesma 1 uur, 13 min., 4 sec.; 5. P. Vermeulen 2 uur, 52 min., 52 sec.; 6. W. Knijnenburg 2 uur, 52 min., 56 sec.; 7. P. van Rijn. 2 uur, 59 min., 2 sec.; 8. L. Visser, 3 uur, 2 min., 29 sec LOGHTWaflfST De tocht van d'Gïsy De Fransche vlieger, kapitein d'Olsy ij te Shanghai' Land» en Tuinbon De Mond- en KJauwzecr-epidemio. In alle deelen van de gemeente Jut- phaas komt onder hst vee mond- en klauw-, •zéér voor. Onder het rundvee van c-en dwetal veehouders te Berg-Ambacht is mond- en klauwzeer irtgebroken. Te Zijpe heerscht het mond- en klauwzeer vrijwel algemeen onder het vee Te Vries (Dr.) zijn wederom twee gevallen van mc.r.u- cn klauwzeer onder het v:c cr--i UiT DE OMGEVING BODEGRAVEN. De verbetering van tie Wilheimina- straat. Het in de laatste zitting van den gemeenteraad aangenomen plan tot verbetering (verbreeding) van de Wilbel- minastraat en het aanleggen van trottoirs schijnt met spoed te zullen worden uitge voerd. De aanbesteding van dit werk is althans -vastgesteld op 26 Mei a.s. n.m. ten 4 uur ten gemeentehuizc. Ouderavond. Zondagavond werd in het Patronaatsgebouw de aangekondigde ouderavond gehouden. De opkomst was vrij goed. Te c.a. 8 uur werd dc bijeen komst door den Weleerw. Directeur van het patronaat geopend met- den C'hr. greet Spr. gaf vervolgens een kort overzicht van den stand van zaken van het Patronaat. Het aantal leren bedraagt thans 39. Op de spaarbank waaraan door c.a. 13 jon gens wordt deelgenomen ir. voor een be drag van ruim f 1000 ingelegd. Voorts deed do Eerw. Directeur mededeeling van het plan om in dc maand Augustus een ver- volgpatronaat op te- richten waaraan ver schillende leden, die te groot- voor het pa tronaat worden, zullen overgaan. Ook zul len verschillende jongens, die to groot wa ren qm thans lid van liet Patronaat lo vonden, hier ondergebracht kunnen wor den. Vervolgens werd het woord verleend aan den Weleerw. heer Nievcen van Dij- kum te Leiden, oud kapelaan dezer Paro- ehio, die ee,n breedvoerig betoog hield in zake de opvoeding: der kinderen. Op zijne bekende glasheldere wijze gaf de Eerw. redenaar een breedvoerige uiteenzetting, wijzende op tal van fouten en vele dingen bij welker verbetering meer vrucht van de opvoeding kan worden verwacht. Een over weldiger.d applaus was voor zijn Eerw., het bewijs dat zijn lezing met ingenomen heid was gevolgd. Daarna voerden enkele jongens leden van liet patronaat een locneclstukje op getiteld Flip en Flap. Het geheel werd vlot gespeeld en bracht de lachspieren da nig in beweging. De Weleerw. lieer Nicveen van Dijkum toonde vervolgens in een tweede gedeelte het nut van het patronaat aan waardoor do jeugd, welke zoo geheel anders is dan de jeugd van vroeger, van de straat wordt gehouden en ondergebracht in de voor hen bestemde organisaties, waar zij heel veel goeds leert, wat in het later leven zco uit nemend te pas kemt. Ook deze korte uit eenzetting werd gevolgd door een dank baar applaus. Tot slot voerden een vijftiental kleinere patronaatsjongens een pan:» mime op, ge titeld, „Het tooverrtckjc". Dit liep even eens vlot van stapel. Dc moeilijkheden, wclko zooveel aan een pantomime kleven, n.l. de saaie momenten, waren hier geheel overwonnen cn het gebodeno lc\crdc bef bewijs -lat door praclische studie daarin zeer vee! is te bereiken. Do a\ond was ccfl groot succes. Voetbal. Do ófi'icieclo opening vaij het nieuwe sportterrein der veicoiugui? „Bodegraven." ithans definitief srcld op Hemelvaartsdag^ Uitgenooibg» zijn tal van 'autoriteiten. Na do opening weiko op 2 mr. des imü. is vastgesteld W ren wedstrijd worden gespeeld ^scnoa Bodegraven I en Olympia JI res. -o kuiss X. V. B. gevolgd door ecu wedstrijd 's' schcn Bodegraven II cn O. X. A. H klasse G. Y. B. De tribune velko gereed is zal-plaa''a bieden aar. 300 non.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4