II Honig's W Maïzena i ispap van Hoüig's Maizena een uitnemen de en gezonde bijvoeding. Honig's Mqi?ena is sma kelijk,' gegarandeerd zui ver, voedzaam en toch licht verteerbaar. Vraagt daarom voor Uw baby uitsluitend i Let op de sluitzegela al» kenmerk van echtheid. 57~-- van het terrein nog even wachten; mis- schen is er wel een belere plaais te vin den. De Voorz. tracht den heer v. d. Geest nog te bekeeren. want met dit al. wordt het voorstel van B. en W. verminkt. De heer v. Zonneveld wil nög wat wach ten; men heeft nog 14 dagen den tijd; dan komen we even bij elkaar en is het in tien minuten beslist. Do Voorz.: „Ja, ja'" Het voorstel van B. en W. komt in stemming en wordt verworpen met 5 vóór en 6 tegen; die der heeren v. d. Geest, Ver- kledj, Ivrcm, v. Zonneveld, Lekkerkerker en Speelman. De Voorz. stelt aan de orde: verordening verhuring Speelterrein. Ha eenige op merkingen, zijn de heeren van meening de verhuring zoolang aan B. en "W. over te laten, mits deze een billijke huur vragen. De heer Bisschops wil de huurprijs, vooral den eersten tijd, niet hoog doen zijn, waar dergelijke vereenigingen nogal eens met moeilijkheden te kampen hebben B. en W. zeggen toe, al moet het ook het oersle jaar iets minder opbrengen dan f400 zich daarmede wel te kunnen vereenigen. Aldus wordt besloten. D9 geloofsbrieven van den heer K. Bre da, worden in orde bevonden en deze zal dus als Raadslid wouden toegelaten. Ook was het bericht binnengekomen, dat deze zijne benoeming heeft aangenomen. De verordening op het sportterrein wordt aangehouden tot de volgende verga dering, waarna de Raad zich mot muziek voorop en gevolgd door do Chr. Gymn. Ver. D.O.S., naar het Sportpark begeeft tot feestelijke opening. Van de groote poort van het Park, ge naamd „Sportkoff", wapperde de drie kleur en de vlag met de kleuren van het wapen deT gemeente Sassenheim. Op het terrein aangekomen wenschte de burgemeester de vereenigingen geluk met een dergelijk mooi sportterrein en spr. hoopt, dat dit terrein moge bijdragen tot verheffing van de sport, zóó, dat een ge zonde geest in een gezond lichaam moge varen en dat de verschillende vereenigin gen veel belangstelling moge trekken van het Sassenheimsch publiek. Do Voorz. van D.O.S. bracht den Raad en B. en \V. dank voor dit mooio terrein, waarop- een driewerf hoera op het Ge meentebestuur volgde. Hierna verrichtte de Vereen, eenigo spelen en bracht de muzickvereen. eenigo nummers ten gehoore. Na afloop sprak de heer Wiaraaar nog een opwekkend woord, waarmede deze plechtigheid was besloten. Gemengd» ESepichton. Do dubbele moord te Wychen. Van Munster, die al verschillende vonnis sen achter den rug heeft, o.a. wegens zware mishandeling, van 4 en 3 jaar gevangenis straf, heeft te Wychen den eigonaardigen bijnaam van horentjeslikker. Het feit, waar. aan hij dezen 'bijnaam te danken heeft, typeert wel sterk z'n karakter. Hij maakte er nl. werk van, des nachts in de weiden een goede koe op te zoeken en haar te doo- den door haar een spijker in den kop te «laan. Des morgens vond men dan het beest zonder eenig teeken waaraan het ge storven was, dood, vermoedde dat het ten gevolge van ziekte was gestorven en was dan gaarne bereid, 'het kadaver voor een prikje van de hand te doen. Van Munster «tuurde dan een van zijn handlangers om het kadaver te koopen en wist dan voor een goeden prijs het dier weer van do hand te doen. De winst werd dan samen ge deeld. v Omtrent het deskundig onderzoek in zake den dubbelen moord te Wychen wordt nog gemeld, dat de kleeren van beide ver dachten geheel bedekt zijn met kleine spat jes bloed. Het onderzoek van verder mate riaal wordt door dr. Hesselink te Arnhem nog voortgezet. Er zijn nl. gevonden vinger afdrukken, handafdrukken, afdrukken van voetstappen en haren. Bij de moeder van O. van der B, zijn een overhemd, een das en een broek in beslag genomen, die even eens bloedsporen bleken te bevatten. Ernstige brand te Rotterdam. Gisterenmorgen was men bezig in de ga rage van de N. V. Tresfon aan de Kruis kade t-e Rotterdam. Tijdens de werkzaam heden schijnt men een lucifer achteloos te hebben weggeworpen in de nabijheid van een vat benzine en een vat naphtalinie, die onmiddellijk vlam vatten. De lG-jarigo L. H. O. Chr., wonende Diergaardesingel, die zoo juist een auto had nagezien en wiens kleeren vol benzine zaten, stond vlak bij de vaten, waardoor z'n kleederen in brand vlogen. Met ernstige brandwonden over dekt, werd de jongen in zorgwekkenden toe stand per auto van den, Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis overgebracht, waar men hem ter verpleging'heeft opge nomen. Inmiddels hadden de vlammen zich door heel de garage verspreid. Een zestal auto's en autobussen werden door het vuur aan getast. Na een uur had men den brand onder de knie; een vrachtauto is geheel uitgebrand, terwijl de andere voertuigen, die er gestald «tonden, autobussen personenauto's en een tractor min of meer belangrijke schade op liepen. Het 16-jarige slachtoffer overleden. Do 16-jarige zoon van Chrispijn S., is gis terenavond te half zeven in het ziekenhuis aan den Coolsingel aan de bekomen won den bezweken. De monteur, aan wiens schuld het onge val is te wijten, heeft zich ter beschikking van de politie gesteld, Brand. Men meldt uit Den Bosch: Vermoedelijk door kortsluiting ontstond gisterennacht brand in de 'borstelmakerij en mattenvlcchterij van het Geneeskundig gesticht Reinier van Arckel. Een 40-tal ver pleegden, die boven deze werkplaats slie pen, werden onmiddellijk in de grootste orde naar een ander gedeelte in 't gebouw overgebracht. Het personeel bestreed het vuur met eigen materiaal, terwijl ook spoe dig de politie met een brandspuit ter plaatse was. Binnen een uur was men het vuur meester, dat zich beperkt Jieeffc tot de werkplaats, waar hoofdzakelijk borstel werk en houtwerk is verbrand. De docdjeschoter» inbreker. Naar aanleiding van het doodschieten van den brutalen inbreker te Vlodrop meldt men ons nog, dat de schoenen van den overledene gevonden zijn in den winkel gen op Zoem. De Spanjaarden hadden hun beleg opgegeven en daarna is de Prins met graaf Ernst van Mansfeldt, genera al- opperbe vel hebber in het leger van den Ko ning van Bohemen de stad komen bezoe ken waar hij werd verwelkomd door den stads-opp er bevelhebber, de magistraten en de burgers der stad. Aan de opvoering van 't historisch spel, m°t riddertournooi en caroussel, zullen ineer dan 200 personen geheel belangloos meewerken. LEIDSCHENDAM. De Hanze. Woensdagavond hield de R.-K. Middenslandsvereeniging „De Han ze" te Leidschentlam een buitengewone ledenvergadering in het Patronaatsge bouw. Omstreeks 8 uur opent de Voorz., de heer G. G. Scholtes, de vergadering met den Christelijken groet en heet alle aan wezigen, in het bijzonder den heer Van den Brule, den spreker van dezen avond, van harte welkom. Hij betreurt ten zeer ste de slechte opkomst, doch spreekt de hoop uit, dat de rede van den spreker daarom niet te minder zal zijn en dat de aanwezigen de. tolk der vergadering zullen 2ijn. De notulen worden voorgelezen en on veranderd goedgekeurd. De Voorz. doet «lsdan mededeeling, dat hij, naar aanlei ding van een vraag van den heer Willem- se in de vorige vergadering, betreffende clcctrificatie Broekweg, hij B. en W. is geweest, doc-h dat hij geen resultaten heeft bereikt; hij zegt echter toe de zaak nog verder to zullen onderzoeken. Nu krijgt de spreker, de hoor v. d. Brule, het woord. In een duidelijke en gloedvolle redo toont spreker aan de taak, die den Bond heeft te vervullen en hoe het noodig is, dat wij als plaatselijke Vereeni- ging bij den Bond moeten zijn aangeslo ten om zoodoende meer eenheid te krijgen en betere resultaten te kunnen bereiken. Met aandacht werd door de aanwezigen naar deze lange, doch zeer leerzame rede geluisterd. Niet zonder Tede bracht de Voorz. den Spreker dan ook een hartelijk woord van dank voor zijne schcone woorden. De Voorz. van het San'o; fonds, kap. Knots, doet dan eenige mededelingen om trent dit fonds, waaruit bleek, dat dit fonds zich in veler medewerking mag ver heugen en dat inderdaad groote resulta ten worden bereikt. Hij doet tevens de me dedeling, dat 23 klei een bloemendag zal werden gehouden en beveelt dezen dag bij- zender ran. Het dan volgende punt der agenda: Af werking feesfprotrram, wordt om de ge ringe opkomst uitgesteld tct later, wan neer er meer aanwezig zullen zijn. Bij do rondvraag zegt de heer Willeinse eens te willen hooren hoe De Hanze slaat tegenover ie annexatie-plannen; hij zegt, dat dit wel eens rijpelijk dient overwogen te worden, daar 't een zaak van het aller- gi-:o belang is. Do Yccrz. zegt, dat het Bestuur wel de gelijk cr vsn overtuigd is, dat deze zaak van erve! belanz is, doch dat in De Han ze geer: politiek thuis hoort. Hij geeft ter de verzekering, dat de belangen der middens1 anders in deze zeer zeker zullen behartigd, worden en dat het bestuur zich etccds met den gang -der zaken op de hcoglo zal houden. De- heer Bontje zegt gehoord te hebben, dat de Dam'aan wegens nieuwe bestrating ccchrren "o 14 dagen zal afgesloten wor den, wat zeer hinderlijk voqr liet verkeer zal zijn en dringt er op aan, dat stappen zullen gedaan worden deze afsluiting zoo veel moeolijk tegen te gaan of anders zco- vc' 1 mogelijk te bekorten. Da Voorz. zegt. dat tem hieromtrent nog niets bekend is, dcch dat hij de zaalc zal onderzoeken. Eenigo hoeren klagen dan nog over het venten langs de si raat, enz.; anderen over clo langzame bediening van de telefoon, daar zij ms viér of vijf keer moeten bel len. voordat zij gehoor krijgen- Do Voorz. zoet den heeren toe alles te zullen onderhoeken en de noodige stappen te zuil ui doen om deze zaken in orde te brengen. Mi'-! urc-r aan de orde zijnde, sluit de FKUÏLLaTGM DE PROOI VAN DEN GIEB. Naar het Engelsch van H. de Vere Stacpoole. S3) Eindelijk had Duncan het stuk in orde. De Groot boerderij met omliggend land word verkocht aan James Savage en Hen ry Duncan en hun erfgenamen voor 500 pond; 200 pond contant en de rest over drie maanden. De oude Peter teekende alsmode zijn vrouw en Savage. Deze verkeerde als in een droom en ontwaakte daaruit niet voor hij (o paard zat met den ouden Peter aan d.cn ééneu en Duncan aan den anderen kant naast zich. Plotseling deed een uit roep van Duncan hem opzien. Een groote rookkolom steeg in do verte op. Do kerel heeft do deur willen weg branden, zei Duncan, en 't is hem gelukt ook. Toen zij hij do hoeve kwamen, waren de boerderij en do stad in een brandende puinhoop omgezet. Het contract is geteekend, zei de oude Peter op triomfantelijken toon. Duncan glimlachte. HOOFDSTUK XLV. Gered. Violet Prynne had den ouden heer ge zegd, dat hij geruïneerd was, maar de professor had er blijkbaar niet naar ge luisterd of de beteelcenis daarvan niet be grepen. Na den lunch ging zij weder aan het werk en voor zij wegging gaf hij haar als gewoonlijk een wissel voor een week salaris. De wissel was waardeloos en het erge van de zaak was, dat zij op dat oogenblik bijna zonder geld was. Voorz. ouder dank de vergadering met den Chr. groet. Missieactic. Het Missiewerk „Tijd schrift voor Missiekennis en Missieactie" schrijft een waarschuwing betreffende de „Stichting van het fonds tot ondersteuning der R.-K. Missiën der Nederl. Missiona rissen", gevestigd te Voorburg, Oosteinde 99a, welke stichting Jeeningen tracht te plaatsen voor de dcor haar to bouwen en te exploiteeren woningen te Voorburg. Het Missiewerk acht het nuttig er op te wijzen: le. dat die Stichting niet is een kerke lijk goedgekeurde, maar een particuliere onderneming; 2e. dat zij noch mot den Priester-Missie bond, noch met een der Diocesane Missie- comitó's in verbinding staat. "W-ij nemen deze waarschuwing over, omdat het bekend is, dat die Stichting ook hier ter plaatse propaganda maakt. ROELOFARENDSVEEN. Personalia. Met ingang \au 1 Juni a.s. is do stationsambtenaar der Ned. Spoorwegen, de heer J. Houtman te Rot terdam D. P. benoemd tot stationschef al hier. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente kwam Woens dag j.l. in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorz. de burgemees ter Onder de ingekomen stukken merken we op een schrijven van mej. M. den Ouden, dat zij do benoeming tot onderwijzeres in nuttige handwerken aan de Openh. Lagere School aanneemt, en een telegram van den gemeente-secretaris, gericht aan den Raad^ waarin deze zijn dank betuigt Yoor de ge- lukwenschen hem telegrafisch gebracht bij de herdenking van zijn zilveren ambts jubileum. Voorts is ingekomen een verzoek der GymnastiekvereenD.O.S. voor het gebruik maken van het Sportterrein en wel 's Woensdags en 's Zaterdags, en een verzoek van dezelfde strekking ingezonden door de Ycetbalvereen. A.D.O., welke in gebruikneming wenscht Donderdags vanaf nun. 7 uur en Zaterdags vanaf n.m. 3 uur Do notulen worden na enkele óp- en aan merkingen, gemaakt door de heeren Ver- kleij en Krom, goedgekeurd. Aan do orde is berst en ming over het voorstel van B. en W. om een gedeelte van het aan den heer Ereedijk verhuurde per ceel aan den Menneweg aan te wijzen voor standplaats woonwagens en in ver hand daarmede opzegging van de huur van dit perceel. De Voorz. licht aan den heer Van Heem stra, die do vorige zitting niet was tegen woordig geweest, het standpunt, door B. en W. ingenomen, toe. De heer v. Rhijn vraagt, of B. en W. hun voorste! mogen intrekken en infor meert naar do resultaten der informaties door B. en W. aan de Wasbeek verkregen. Do Voorz. zegt, dat B. en W. hun voor stel handhaven; niettemin kunnen B. en W. dan nog eens naar 'n ander terrein uit zien. Wat betreft do resultaten aan de Wasbeek verkregen, heeft de Voorz. ver nomen van degene, die mot den verkoop is belast, den beer Oudshoorn, dat do be zitter niet gaarne afstand doet van dit terrein. De heer Van Heemstra is niet bijzonder ingenomen met het plan van B. en W. We ten zij geen andere of betere uitkomst, dan zou spr. zich in zooverre met dit voorstel kunnen vcreenigen als aan de pachters van het terrein schade werd vergoed. De Voorz. zegt, dat ook B. en W. van plan waren schadevergoeding aan de pachters tce te staan. Wetih. Warnaar weet niet, hoe de stem ming over dit voorstel zal vallen. Laten B. en W. aan den eigenaar van de bewuste berm aan do Wasbeekerlaan eens een bil lijke offerte maken. De heer v. d. Geest is tegen het voor stel van B. en W. Na onderzoek is hem gebleken, dat daar geen goede plaats is voor de wagens. Spr. moet eerst, gelijk Thomas, zien, alvorens hij gelooft, dat de bewaking en afrastering daar goed zal zijn Do heer Bisschops wil met het opzeggen Juffrouw Straight kwam blijde op Violet toe en zeide: Ik heb een betrekking voor je, een pond per week en na drie maanden krijg je opslag. Het is bij het typewriters-kantoor van Smithson, het groote. nieuwsagentschap. Van morgen •hoorde ik het, heb vrij genomen van het kantoor cn hen er heengegaan en heb de plaats voor jou gesecureerd. Violet sloeg de armen om den hals van het meisje en gaf haar een kus. Zij was van nature niet uitbundig, maar hierdoor was zij zoo getroffen, dat zij haar gevoe len duidelijk moest uiten. Huil maar niet, zei juffrouw Straight 't is een bestaan, totdat je iets betera vindt. Maar is die oude professor nu ge heel beroofd? "—'Ja, en het treurigst er van ia, dat hij het zelf niet weet. Hij heeft mij vandaag dezen wissel gegeven; die is waardeloos, maar dat weet hij zelf niet. Terwijl zij praatte werd cr aan de deur geklopt en de stem van Jim riep: Een telegram voor u, juffrouw Prynne. Violette ded de deur open en nam de enveloppe aan. Juffrouw Straight, die op den rand van het bed zat, gluurde Violet aan, ter wijl zij het telegram las, zag haar wanke len en greep haar toen zij op het punt stond in zwijm to vallen. *->. Lees, hijgde .Violet, en juffrouw Straight las: Johannesburg. Een mijn op Groet hoeve gevonden en voor u gesecureerd. Groote hoeveelheid blauw klef. Do Beers wil koopen. Brief volgt. .Wacht antwoord. H. Duncan. J. Savage. God zij dank, riep juffrouw Straight Violet lachte en schreide tegelijk. l—Wat heerlijk, riep zij. Ik ben niet alleen blij om mijzelf, maar meer nog om Arthur en professor Salman en om jou. Denk maar niet aan mij, of aan iemand anders, zei juffrouw Straight, maar wees blij om jezelf. Kijk, dat was alles, wat ik nog had, zei Violet mot gloeiende wangen, twaalf shillings en een waardeloozq wissel. Ga nu met mij mee. Waarheen? Dat zul je wel zien. Zij gingen de trap af en verlieten het huis In Canon Square riep Violet een hansom aan. Naar Woburn Square, riep zij. Bij professor Salmon aangekomen liet zij juffrouw Straight wachten, holde de stoep open belde. Do huishoudster liet haar binnenn. Juffrouw Straight wachtte geruimen tijd. Eindelijk ging de deur open en Violet kwam met betraande oogen naar huiten. Juffrouw Dewar schreide toen zij haar uitliet. *-* Gelukkig had juffrouw Dewar hem nog niets verteld, zei Violet toen zij weg reden. Hij is naar een of andere verga dering. Hij mag nooit weten dat hij to taal geruïneerd is geweest. *-> Maar hoe zul je dat aanleggen? Daar vind ik wel iets op. Toen het rijtuig bij het pension in Great Russel Street stilhield, kwam Ax^ thur al aanloopen. Heb je geld? vroeg Violet. Zeker, wou je wat hebben? *-» Ja, vijf pond. Er is iets bijzonders gebeurd. Dadelijk vertel ik het jo wel. Haal even het geld en ga clan met ons mee Hij deed wat hem werd gevraagd en moedig vertrok het rijtuig naar zijn be stemming. Tijdens den rit liet zij hem het kabelgram zien. Den volgenden morgen zat de heer Lu cas Lazarus voor zijn lessenaar zijn ochtend-correspondentie te lezen, toen een klerk binnen kwam en zei dat er jonge dame was, die hem wilde spreken. Hoe is haar naam, vroeg de heer Lazarus. Juffrouw Prynne, antwoordde de klerk. Laat haar binnen. U kent mij zeker nog wel, zei Violet, toen zij den stoel had genomen, dien hij haar aanwees. "Nog zeer goed, juffrouw, antwoordde do advocaat. Herinnert u zich do diamantmijn, waarvan ik sprak? Zeker wel. Nu, lees u dat dan eens. Zij legde het kabelgram op zijn les senaar en hij las het door. *-« Dat is een prachtig succes, zeide hij terwijl hij spijtig dacht, dat hij daarin een groot aandeel kon hebhon gekregen. En waarvoor is u nu hier gekomen en wat kan ik voor u doen? Ik wil weer wat geld opnemen, zei Violet. *■-* Hoeveel? 1 1 Ik weet het niet. Ik heb het niet zoozeer voor mijzelf noodig als voor een ander. Zij vertelde hem de geheclo historie van professor Salmon. -•Ik zal u duizend pond leenen tegen tien percent, zei hij. Maar eerst wil ik een kabelgram zenden aan Do Boers om ze kerheid te hebben. Dat Is maar een forma liteit. Om vier uur kan ik antwoord heb ben cn dan zal ik een wissel voor u in vullen, die nog vandaag kan geïnd worden U moet mij nu niet vergeten, want u zult ongetwijfeld een advocaat noodig hebben Ik wil gaarne, dat u mijn zaken be hartigd. Wat professor Salmon betreft, zon van MacRsen. Tevens stond daar zijn rug. zak, gevuld met in den winkel gestolen pak- ken koffie. Vermoedelijk heeft de dief zich laten insluiten. Do huisgenooten hadden reeds toen Maessen nog niet thuis was, gestommel ge- boord. Toen hij eenigen tijd te bed lag hoorde M. iemand door zijn woning loopen- hij sprong het bed uit en toog met een ge- weer gewapend op onderzoek uit. In een der kamers naast de slaapvertrekken zag hij oen man en hij loste dadelijk een schot, met het bekende gevolg. De woning van M. ligt vlak aan de grens cn de dief zou 'bij het heengaan dadelijk op Duitsch gebied geweest zijn. Op laat van de justitie is het lijk naar Roermond overgebracht. Ook de Duitsclie grenspolitie ie. met bet geval in kennis ge- steld. Doodelijke ongelukken. Gisterenmoren is op den Coolsingel ts Rotterdam, tegenover bet stadhuis, de 7- jarige C. V., die na uit een tramwagen ge- stapt le zijn, achter langs dien wagen liep om over te steken, door een uit tegenoverge stelde richting komenden auto, die op <lo tramrails reed, overreden. Zwaar inwendig gekwetst werd het meisje naar het zieken huis gebracht, waar het overleden is. Men meldt uit 's-Gravenpolder Woensdagmorgen begaf de 44-jarige L. d^ Wilde zich met een jong paard'naar den akker voor landbouwwerkzaamheden. Hij kwam te vallen en geraakte mat zijn hoofd onder de zware- rol, waarmee het land be werkt moest worden. De ongelukkige waj op slag dood. Verdronken. Het 3-jarig dochterje van V., te Erp, bij Vegbel, was in een sloot gevallen en voor redding mogelijk was, verdronk het kind. Het wa« het eenigst kind van V. Te Erp viel in een onbewaakt oogen. blik het 2M-jarig dochtertje van den land bouwer J. V. in een sloot, en verdronk. P. en O., beide jongelui uit Breda, had den zich Woensdagavond naar het kanaal bij Terheijden begeven, waar O. wenschte te zwemmen. P., die de landstormocfeningen te Breda had bijgewoond, was nog in uniform ge kleed. Hoewel niet van plan het water in te gaan, daar hij niet zwemmen kon, kwam hij op dit besluit terug. Hij bleef kort aan den oever, en na even aan den kant ge weest te zijn. ging hij nogmaals te water, met het noodlottig gevolg, dat hij plotse ling in de diepte verdween, meldt het ..D, v. N.-Br. Direct dook z'n vriend O. enkele malen, echter zonder resultaat., waarna hij om hulp riep. Enkele in de nabijheid zijnde men- schen schoten toe, waartoe o.a. behoorden de brugwachter en res.-luit. G., uit Breda, met z'n afdeeling landstorm uit Terheijden. Direct ging men aan het dreggen en na on geveer 10 minuien baalde voornoemde G. den ongelukkige op. Door hem werden di rect alle hulpmiddelen, voor drenkelingen toegepast. Het mocht echter niet baten. En ofschoon de kunstmatige ademhaling werd voortgezet tot. de dokter uit Terheij den aanwezig was, kou deze slechts uen dood constatecren. Ket lijk werd naar Ter heijden overgebracht. De verdwijning van den nachtwaker te Goor. Het onderzoek te Goor omtrent schuld of medeplichtigheid van den te Amsterdam aangehouden timmerman aan de verdwij ning van den nachtwaker te Wcddehoen heeft niets opgeleverd. Bloedvergiftiging. De heer K., te Urmond. kreeg een splin ter in zijn vinger, waardoor later bloedver giftiging ontstond. Hij is in het hospitaal te Heerlen overleden. Slaapziekte. Te Winschoten is een 29-jarige dochter van I. S. aan slaapziekte overleden. Een insluiper gesnapt. Aan het Weteringplantsocn te Amsterdam vluchtten gisterenavond om half tien plot seling twee mannen uit een der huizen, ach; tervolgd door de bewoonster, die luidkeels riep: houd Je dieven! Een voorbijganger ik u zóó raden. Houdt u alle brieven van de Bank achter en verbrand die. Betaal de leveranciers en zet het overige geld voor hem op een andere Bank. Zeg hem dan, dat hij dat zelf heeft gedaan en dat hij dit blijkbaar vergeten is. Klokslag vier uur betrad Violet weer het kantoor en de heer Lazarus overhan digde haar den wissel. Do Beers nam de mijn over voor twee en een half millioen pond en Duncan verloor niets door zijn eerlijkheid en Savage evenmin. Een millioen werd tusschen die twee verdoold op den dag waarop Arthur Primrose met Violet Pryn ne in het huwelijksbootje stapten. Hoe komt dat chequeboekje van da Nationale Provinciale Bank in mijn la de? vroeg professor Salmon op een och tend aan juffrouw Dewar. Dat boekje? Wel, u. hebt zelf een maand geleden uw geld op die Bank ge-1 zet. Weet u dat niet meer? De professor staar do voor zich uit. Och ja, ik herinner het mij nu J3i ik weet het nog heel goed. Ik word wel erg vergeetachtig, momptldo hij. Feitelijk herinnerde hij cr zich aioti van, maar dat wilde hij niet bekennen co zoo bleef het steeds voor hora verborgt dat hij geruïneerd was en dat hij bet <W boven zijn hoofd aan Violot Prynne danken had. j I I

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4