COCO K.G. ret, 240Ö K.G. erwten. 2400 K.G. rijst en 2000 K.G. boonen naar Wies baden; 3000 K.G. ret, 1800 K.G. erwten, 1800 K.G. rijst en 2000 K.G. boonen naar Freiburg en eenzelfde boeveelheid naar Trier, benevens 17 grooto kisten met di verse pakketten Liebesgaben naar verschil lende plaatsen. Naar Oostenrijk werd een wagon Liebes gaben gezonden. In de maand April kwamen 111 Duitscho kinderen in ons land. Er keerden 1349 Duitscbe, 475 Oostenrijksclie en 610 Hon- gaarsche kinderen naar hun land terug. 40 Nederlandsche kinderen werden uit gezonden naar Egmond aan Zee. Voor onze menschen In Twente. Van verschillende kanten wordt, thans weer steun geboden, ook uit de kringen van aiet-arbeiders. Zoo ontving bet R. K. Vakbureau weder om een bedrag van de Directie van bet Re- traitenbuis te Aalbeek onder bet motto: „Uit eerbied voor onze dapperen." De Belgische Christelijke Textielarbci- dersbond stelde 5000 francs beschikbaar, te verdeelen tusschen „St. Lainbcrtus" en „Unitas". Toegezegd werd, dat als de actie nog eenigen tijd voortduurt, meerdere financieele steun zal worden geboden. Van onderscheidene plaatsen komt het bericht-, dat anen voorloopig Zondags na de H. Missen aan de kerken zal collecteeren. Ongetwijfeld is dit een uitstekend middel om voor de geterroriseerde katholieke ar beiders van Enschede gelden bij elkaar to brengen, 'Als bewijs van de groot© sprongen waarmede de Maatschappij „Nationaal Sportpaleis" haar doel nadert, vermelden wij aldus .,de Avondpost" van gisteren dat zij blijkens acte van lieden, verleden voor notaris Labberton. de hypotheek groot f 100.000, op bare kostbare gronden rusten de, heeft afgelost. 8TATEH«GEMEBflftS, TWEEDE KAMER. Vergaderingvan gisteren. Uitbreiding van Dokkum. De lezer zal zich weinig interesse-eren voor een uitgebreid verslag van de discus- sis over het wetsontwerp inzake uitbrei ding der gemeente Dokkum mat dec-Ion van de buurtgcmcenten Dankumadeel, Ocst- dongeradeel en Wc-stdongeradeel. De be zwaren van Oostedongeradeel, dat geen vrede tan hebben met bet opslokken der buurt AaJsmn, de stationsbuurt, vooral vonden veel weerklank in de Kamer. Heel sterk bij de heeren Bakker, Leenslra, Bie- rema en Van der Molen, zwakjes bij den heer Sanns, voor wien ze niet overwegend waren; in het geheel niet bij de heeren Boon en Van Vuuren, dio Minister Rays krachtig bijstonden in de verdediging van het wetsontwerp en die betoogden, dat Dokkum inderdaad zóó benauwd in de knel zat, dat het de te anne-xeereii doelen be paald noodig heeft om te kunnen adem halen. De heer Van der Molen zou wel vrede kunnen hebben met de annexatie "\an ge heel Oosldongeradeel en wilde dat de Ka mer zioh per motie daarvóór zou uitspre ken. En de heer Van der Molen voegde aan zijn motie het voorstel toe, om de be raadslagingen. over het wetsontwerp te schorsen. Do motie werd door Minister Ruys met de meest mogelijke beslistheid ontraden. Zij bevatte, betoogde Z.Exe., de slechts denkbare oplossing der kwestie. En de Kamer was zoo verstandig om do motie to verwerpen; 48 leden waren tegen, 22 voor. Het wetsontwerp is tenslotte aangeno men. De waarborg van gouden en zilveren werken Onder de vele wetten, die al vele jaren dringend herziening behoeven, behoort dio op den waarborg van gouden en zilveren werken, wat in de eerste plaats genoemd dient te worden. Ze dateert van 1852. Thans wordt op één der vele mazen in de ze wet een lap gezet om n.L de smokke larij uit het buitenland legen te gaan. Dit tegengaan is in het belang der bona-fide Nederlandsche handelaren en der Neder landsche schatkist. Te begrijpen dat dit laatste den doorslag gafEchter heeft de ze herziening die het karakter van een noodwetje bezit, heel wat moeite gekost en misschien was hot wel mogelijk ge weest in den tijd, die er mee gemoeid was, een grondige herziening te verkrijgen. Hoe noodig deze is, heeft de heer Staalman (V. 13). aangetoond en met aanschouwelijke voorwerpen geïllustreerd. Deze afgevaardig de had diverse voorwerpen bij zich, dra gende do merken voor echt goud en zilver en dio slechts koper of alpaca waren. Zes tig ambtenaren zijn in Nederland bij den waarborgdienst werkzaam en op zestig plaatsen. Of dat geld kost! Het was dus lang niet euvel te duiden dat do heer Staal man dit noodwetje wilde uitstellen, ten einde daardoor den minister min of meer, to dwingen spoedig met een algemeene her ziening te komen. Het schorsingsvoorstel ontmoette nogal Jegens Land. De heer Staalman liet zich er too over halen om do schorsingsmotio in te trek ken, onder uitdrukkelijke handhaving zij ner motie voor een grondige herziening van deze wet. Deze motie komt op oen na der to bepalen dag in behandeling. Toen nu het ontwerp in behandeling kwam, was het ontwerp metéén uit ook. Niemand wenschte er het woord over. Zonder stemming kon het wetsontwerp den hamer passeeren. SF3£iT VOETBAL. Een zware straf. De wedstrijdcommissio der Engelsche league heeft besloten, den Bekerhouder Newcastle United een boete van niet min, der dan f 9000 op to leggen wegens het niet in het veld brengen van haar sterkste elftal in den competitie-wedstrijd tegen Aston Villa, den Maandag voor den eind strijd om den beker. Zooals men zich herinneren zal, kwam Newcastle in dezen wedstrijd met 9 inval lers uit oan de andere spelers voor den eindstrijd to sparen en had. do League reeds onmiddellijk een onderzoek toege zegd, omdat het bestuur met het excuus van den secretaris van Newcastle, dat zijn spelers zoo moe waren van do wed strijden der voorafgaande Vrijdag en Za terdag gespeeld (het was in de Paaseh- week) geen genoegen kon nemen, omdat dezelfde verontschuldiging voor Aston Vil la en andere clubs ook gold. WIELRENNEN. Een match MoeskopsKaufmann Naar de „Sprt.kr." verneemt is het der' Rijswijkscbe directie gelukt den Zwitser Kaufmann, die overigens voor het geheele seizoen bezet is, te engageeren om op Zon dag 8 Juni a.s. een match te rijden tegen dhn wereldkampioen Piet Moeskops. Naar men weet is de Zwitser tót dusver dit seizoen in de twee wedstrijden, waar aan Moeskops deelnam, als overwinnaar uit den strijd getreden. Deze match mag dus gerust vergeleken worden bij een sensatio- neele finale voor het wereldkam pioenschap. Het zal do eerste maal zijn, dat Kaufmann kennis zal maken met de Rijswijkscbe baan. Een groot Inicrnafinoaa! Sportfeest te Scheveningen. Behoudens goedkeuring van B. en W. zal op Zaterdag 12 Juli a.s. een internationaal sportfeest op den Boulevard te Schevenin gen worden gehouden. Dit plan gaat uit van het bestuur der Y/ielrijdersvereeniging Excelsior, waarbij zijn betrokken eenigo bekende kopstukken van den N.W.B. en de Athletiek-ünie met medewerking van do directie van Maat schappij Zeebad Scheveningen. Met zekerheid kunnen wij melden, dat aan het wielerfcstijn zullen deelnemen de tweo beste amateur-sprinters van Frank rijk, België, Duitschland en vermoedelijk Engeland, terwijl als tegenpartij Neder land zijn 8 beste sprinters aan den start brengt. Voorts zullen deelnemen een viertal Ne derlandsche lange afstandloopers met be kenden uit België, Duitschland, Frank rijk en Engeland. „Vad." LAWNTENNIS. Nationale wedstrijden LrT. C. Do uitslagen van gistermiddag luiden; Open heeren enkelspel, lo ronde. P. J Maureau slaat "W. Brouwer 64, 57, Enkelspel juniores. W. Brouwer slaat H. C. M. A. Sehölvink 6—0, 6—2; E. B Delden slaat J. H. Zaaycr 62, 62. Dames-enkelspel juniores. Mej. J. C Rodenburg slaat mej. H. A. Bosman G3, 61; mej. H. J. Kasteleyn slaat mej. M. A. G. Bosman 63, 61. Dames dubbelspel. 2e ronde. Mevr. G. do Bruyn en mej. W. Rijke slaan mej. C. Mens Fiers Smeding en L. Otto 61, 61 Om dsn Dayis-Cup. Do Voor-Indiërs naar Ho I 1 a nd. Bij het bestuur van den N.L.T.B. is be richt ingekomen, dat do Voor-Indiërs be reid zijn voor de eerste rondo van de wedstrijden mo den Davis Cup in Arn hem te komen spelen. Dezo ontmoetingen zullen 29, 31 Mei en 1 Juni plaats heb ben. Het bezoekende team bestaat uit do spelers Sleem, dr. Fyzoe, Hadi en Jacob. Eerstgenoemde is aanvoerder en sneelt en kelspol, terwijl Hadi en Jacob denkelijk dubbelspel zullen spelen. Bij Nederland spelen vermoedelijk v. Lennep en Timmer de enkelspelen, terwijl voor 't dubbelspel ernstig gedacht wordt over de combinatie TimmerBryan, nu Diemer Kool niet uitkomt. PAARDEN. Ccnccurs-hippique te Hoofddorp. Naar liet „Hbld." verneemt is do da tum van het te houden concours-hippigue te Hoofddorp van do vereeniging „Voor uit" nader vastgesteld op 9 Juli a.s. SCHAKEN. R. K. Schaakclub Onder den naam „Ons genoegen is Schaken" (O.G.I.S.) is te Leiden opgericht een Katholieke schaakclub. Tot bestuursleden zijn gekozen de hee ren A. H. Eoekraad, voorz.; Th. v. d. Drift, seer., en J. v. Heteren, penningm. De speelavond is bepaald op Dinsdag acht uur in een der localen van het St. Pancralius-Patronaat (Hooigracht). Opgave van nieuwe leden, zoowel begin nende als meer gevorderde, worden gaarne ingewacht bij den secretaris, Oude Vest 101 FOSTBÜIVEN „De Blauwe Band" Do Postduivenvereeniging „De Blauwe Band" te Lisso hield Zondag j.l. een wed vlucht vanaf Hons (België). In concours waren 16 duiven, welke aldaar te 8 uur in vrijheid werden gesteld. De uitslag is: W. v. d. Zijden, 1 uur, 1 min., 15 sec.; F. de Jong, 1 uur, 10 min., 15 sec.; C. Lefeber 1. uur, 18 min., 23 sec.; J. v. d. Lans 1 uur, 21 min., 15 sec.; A. v. d. Poel 1 uiir, 24 min., 28 sec.; C. Lefeber 2 uur, 2 min., 13 sec.; W. Buscbman, 3 uur; J. van der Lans 8 uur, 11 min., 17 sec. Afstand hemelsbreed 200 K.M. DE VIiIe OLYMPIADE. (Van onzen bijzonderen correspondent) De deelname De Olympische Spelen van 1924 hebben het grootste aantal deelnemende landen, dat ooit ingeschreven is. Voor do verschil lende wedstrijden zijn nu 44 naties ver tegenwoordigd. Het zijn do volgende: 1. Argentinië, 2. Australië S. België, 4. Brazilië, 5. Bulgarije, 6. Canada, 7. Chili, 8. China, 9. Columbië, 10. Cuba, 11. Denemarken, 12. Egypte, 13. Esthland, 14. Finland, 15. Frankrijk, 16. Groot-Brittan- nië, 17. Griekenland, 18. Haïti, 19. Holland 20. Hongarije, 21. Indië (Bri(sch), 22. Ier land, 23. Italië, 24. Japan, 15. Joego slavië, 26. Letbland, 27. Litkauen, 28. Luxemburg, 29. Mexico, 30. Monaco, 31. Noorwegen, 82. Nieuw-Zeeland, 33. Oosten-- rijk, 34. Polen, 35. Portugal, 36. Roe menië, 37. Spanje, 38. Tsjecho Slowakije, 39. Turkye, 40. Uruguay, 41. Veroenigde Stalen, 42. Zuid Afrika, 43. Zweden, 44. Zwitserland. Dc tweede week. De afgeloopen week hoeft meer in het teeken gestaan van voorbereidingen tot de O. S., dan wel in dat van de O. S. zelf. Slechts één wedstrijd stond er op het pro gramma voor de Spelen, maar het aantal oefenwedstrijden, zoowel voor voetbal, athletick, zwemmen, etc.. was legio. To me- moreeren is de wedstrijd Zuid-Nederland tegen een Fransclie procfelftal, waarin men voor het eerst een viertal spelers uit Algiers een plaats had gegeven. Op hoog peil stond deze wedstrijd, die in een puntloos spel eindigde, niet. De Hol- landscho voorhoede deed af en toe aardige dingen, maar het verband ontbrak, ook al door het falen van de middenlinie, waar Mommc-rs nog do minst slechte was. Onze achterhoede beging enige groote blunders, doch dank zij van Tilburg, die in groot- schen stijl zn doel voor doorboring be waarde, konden do Franscben geen enkelo maal het net vinden. Aan do andere zijde was do Fransc.be keeper, Chaurigues, de man die, hoewel dikwijls onbegrijpelijk en op fortuinlijke wijze de beste partij speelde al is zijn stijl dan ook die van oen im poneerenden „publiekspeler". In ieder ge val heeft ons Hoïlandsche districls-elflal geen slechten indruk gemaakt. De wedstrijd RoemeniëVer. Stalen voor het rugby-tournooi was al heel weinig interessant. Een middelmatig Fransch vijftiental brengt bet er beter af dan dezo Roemeensche selectie. Da Amerikanen, al len stevig gebouwde en snelle athleten, missen neg de wetenschappelijke spec-1- trant van do Franscben en de Engelschen, maar hebben desniettegenstaande een be teren indruk gemaakt dan men algemeen verwachtte. Van bruut spelen, waarvoor zij bekend staan, was geen sprake; integen deel, ze speelden correct en sportief. Het publiek manifesteerde zeer ten onrechte enkele malen tegen hun spel en tegen den scheidsrechter, maar dat is nu eenmaal een der onhebbelijkheden van het Fransclie publiek. "Wij gelooven niet, dat dezo Ameri- kaansche ploeg van de geroutineerde Fran- schen zal winnen, maar do strijd zal inte ressant zijn. Gedurende 4° maanden Mei en Juni wordt in de gebouwen van Magic City do ..Exposition Internationale des Sports" ge houden, die Zaterdag j.l. geopend is. Alles wat spert betreft, is hier aanwezig, van vliegtuigen tot voetbalschoenen, zeiljachten, motorbcofen. kano's. Er is een documen taire afdeeling, die do moeite waard is. Men vindt er verder nieuwe en ouderwet- sciie rijwielen, sportkleeaing, rackets, be- noodigdheden voor phsical culture, kortom alles wat voor liet beoefenen van een of andere sport noodig is, of volgens de fa brikanten noodig geacht wordt. Gedurende twee maanden zullen de Franscben en de vreemdelingen dit supplement van do Olympische Spelen kunnen bezoeken, een supplement, dat zonder cenig bezwaar ge mist had kunnen worden. Men is het deze weck ook tenslotte eens geworden over de kwestie van den eed der Olympische Spelen. Zooals men weet, Wt bij den aanvang der spelen een der mede dingers (die gekozen wordt door het land, dat de spelen organiseert) een eed af, waarin hij namens allo athleten belooft, eerlijk, ridderlijk en sportief de kleuren van z'n land hoog lo zullen houden. Er is heeï wat over geschreven ditmaal, omdat de keus uiterst moeilijk was. Drie Franscben werden genoemd, die van André Paoli en Gaudin, terwijl c ook nog stemmen op gingen om de eer aan Suzanne Lenglen to geven. Het Olympisch Comité heeft Woensdag j.l. echter een eind gemaakt aan alle gissingen en voorspellingen en aan gewezen den atbleet Geo André, die Frank rijk reeds meerdere malen op de Olym pische Spelen vertegenwoordigde. Deze eedsaflegging zal plaats vinden bij de plechtige opening der Spelen op 5 Juli a.s. De voctbalrcchtspraak. In haar dezer dagen gehouden vergade ring beeft do internationale commissie, die de scheidsrechters voor Olympische voetbal-tournooi benoemt, de lijst van scheidsrechters vastgesteld. Zij luidt als volgt: België: Barette, Pulz, Christophe. Spanje: Louis, Colina, F. Contreras. Egypte: Youssof Mohamed. Frankrijk: Slawik, Vallat, Henriot, de Ricard. Nederland: Mutters, Eijmers, van Zwie teren. Italië; Mauro, ScamonL Noorwegen: Andersen. Polen: Obrubanski, Lust gar ten, Roemenië; Dr. Sabin. Zwitserland: Herren. Tsjecho-Slowakije: Kcrites, Gejnar. Zuid-Slavië: Fabris, Mazic Andrya. Al deze scheidsrechters zullen behalve in geval van noodgedwongen verhindering, de vergadering van do sclieidsrechters- commissie, die op 23 dezer om 6 uur n.m. gehouden zal worden op het bureau van het Fransch Olympisch Comité, (30 Rue de Grammnot) moeten bijwonen. Voor do voorronden, te spelen op 25 en 26 dezer zijn benoemd: 25 Mei: Spanje—Italië: Slawik (Frank- rijk). ZwitserlandLithauen: Mauro (Italië). AmerikaEstland: Putz (België). Tsjecho-SlowakijeTurkije Andersen (Noorwegen). 26 Mei: Zuid-SlaviëUrugay: Vallat (Frankrijk). Hongarije—Polen: Mutters (Nederland). Geen subsidie voer sportterreinen. Do gemeenteraad van Nijmegen heeft overeenkomstig het voorstel van B. eai W. afwijzend beschikt op adressen van do Vereeniging Volkssporfpark Vossenlaan (terreinen der R.-K. voetbalclubs) en van de vereeniging A.J.C. oan subsidie voor haar spor 11erreinen. B. en W. hadden in hun prac-advies te kennen ge-geven, dat h.i. in dozen tijd geen subsidies bohooren te worden gege ven voor niet strikt noodzakelijke doelein den. Sport en Zomertijd. Het Kon. Ned. Gymnastiek-Verbond heeft aan do besturen van Sportbonden een circulaire gezonden, waarin gewezen wordt op het belang van behoud van den zomertijd, desnoods ingekort tot vier maanden, van 1 Mei tot 31 Augustus, voor do lichaamsoefening. Daarom wekt het Verbond op do vragenlijst der Tijds-com- missio ingevuld terug le zenden. De voornaamste argumenten van de sportbeoefenaren vóór het behoud van den zomertijd zijn: a. oefenen, gedurende de lange winter maanden in dichte, soms maar matig- verlichte lokalen; h. Velen kunnen slechts ontspanning zoeken na volbrachte dagtaak; c. Gebruik van de speel- en oefenvel- deri, die meestal met steun van stads- of landsregeering worden ingericht; d. Verscheidene takken van sport kun nen uitsluitend in de openlucht worden beoefend. o. Duizenden gebruiken de lange zomer avonden voor kleine uitstapjes to voet, per fiets, in roeiboot, te paard enz. ONDERWIJS Het aanta! kinderen per klas. Het college van B. en W. van Amsterdam heeft dezer dagen do kwestie van de Scp- tembor-plaatsing van leerlingen voor de openbare scholcnbcsproken. Naar wij ver nemen, is besloten deze plaatsing wederom te doen geschieden op de basis van 37 leer lingen per klas. JilT OE 0ÜSE¥ig§8 ALPHEN AAN DEN RIJN Examens. Bij do alhier en lo Katwijk gehouden examens van voorgeoefendheid voor den militairen dienst, slaagden J. A. Basie, J. Boer, D. Boogaard, P. A. Couvée, W. Bochel, H. D. de Jongb, P. W. Kroon, W. v. Leeuwen, J. v. Bijn, J. Stapper, A. Verhagen, G. v. "Wieringen en O. Vvijbinga, allen alhier. Jubileum. Gisteren herdacht do lieer Corn. Simmerman den dag, dat hij gedu rende 25 jaar in dienst was geweest bij de firma Bos en Zn., ccmentfabrikanton. De jubilaris werd naar aanleiding van dit feit ten zijnen huize door do firmanten gelukgewenscht cn als blijk van waardoe ring werd hem een gouden horloge ge schonken. R.K. Huisvesting-Comité. Gisteren morgen, met den trein van 11.46 uur, had het vertrek plaats van de laatste Oosten rijksclie kinderen uit den kring Alphen a. d. Rijn. Op het porren waren aanwezig de ZeorEcrev. heer Deken, de WelEerw. heer Kap. Lips, en natuurlijk de pleegouders der vertrekkende kinderen, en vele belang stellenden. Na eenig wachten reed de trein hei station binnen, en nu was het een bedrijvigheid, om de vele kisten en pakket ten. welke den kinderen door hunne pleeg ouders werden medegegeven, in den trein te laden. Het afscheid der kinderen van hun pleegouders was zoor Voerend, en menigeen wist zijn tranen niet meer-to be dwingen. Sommige kinderen hadden meer dan 3 jaren bij hunne pleegouders door gebracht. LISSE Voorstelling. In den R. K. Volksbond heeft de heer Denis voorstellingen gegeven op het gebied van goochelkunsten, waarbij de kinderen zich goed hebben vermaakt. De zaal was geheel gevuld eerst met jon gens en daarna met de meisjes der B. K. Scholen. L. F. C. Woensdagavond hield de R. K. Voetbalclub in het gebouw „De kleine Vereeniging" haar ledenvergadering Voorzitter C. Broekhof opende deze bij eenkomst met den Chr. groet. Een voorstel van het bestuur werd de vergadering voor gelegd om te kunnen geraken tot onder- afdeeling van den R. K. Volksbond. Dit voorstel werd door de vergadering toege juicht. Een der leden vroeg of er een pro test gezonden kon worden aan bet bestuur der R. K. Volksbond, i.z. bet weigeren van bijeenkomsten door L.F.C. in één der loka len. Do Voorz. zou zoo spoedig mogelijk een gecombineerde vergadering vragen met het bestuur van den R.K. Volkshond, om deze twee belangrijke punten to bespre ken. Voorts werd door den voorz. medege deeld, dat er sprake van was, dat 5 leden deel zouden nemen aan den to houden Missiewedstrijd, doch dit is niet zoo. Er is dezo week een brief binnengekomen van het comité voor de missie, die redenen ge vonden heeft, om deze 5 leden er buiten te laten. Indien dezo vijf leden geen deel kunnen nemen aan dezen missiewedstrijd, is de vereeniging in staat zelf een missie- wedstrijd te organiseeren, op dien zelfden datum, en wel tegen een le klas D.H.V.B.- elftal, district Amsterdam. Wanneer do kas het toelaat, zal er om de 3 maanden een gezellige clubavond gehouden worden. Jon gens beneden de 17 jaar worden niet als lid aangenomen. Niets meer aan do ordo zijnde, sloot de voorzitter deze zeer geani meerde vergadering. We kunnen nog even mededeelen. dat de opbrengst van den gehouden voetbalwed- striid op het terrein heeft opgebracht f 34.50. ©essseaateSajke &fH8k©ssdiigss?g~ GEMEENTELIJKE VISCHVERK00P. j Aan den Gemeenteh'jken VischwinkelJ Vdsohmarkt 18, Telef. 1225, is ZATERDAG en voorzoover voorradig ook ZATERDAG AVOND verkrijgbaar SCHELVISCH a f 0.18—f0.2G-f 0.23, SCHOL a f0.20 KOOLViSCH a f 0.12-10.18 per pond. N. G. DE GIJSELA AR, burgem, Leiden, 16 Mei 1924. KaSfeeSSsk© Age&ïdia LEIDEN. Vrijdag. Liefdadigheidsuitvoering, Leid- sche Schouwburg te 8 uur. Vrijdag. Jeanno d'Are, Bondsgebouw, t« 8 uur. Maarulag. R.-K. Kiesv., Bondsgebouwi te 8i4 uur. ALGEMEENE AGENDA LEIDEN. Maandag. Afd. Leiden van de Vereen. Volkerenbond en Vrede, Rcmon- strantsche Kerk, te 8 uur. Apotheken die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht cn des Zon dags geopend zijn: G. F. Rcijst, Stcenstraat 35, Tel. 13G. A. J. Donk, Doezastraat 31, Tel. 1313. ROELOFARENDSVEEN Biljart-wedstrijd. Morgavond, om 7 uur zal er in het cafó van den heer J. v. d. Geest een biljart-wedstrijd worden gehouden tusschen A. Rijnsburger en Th. Bakker. De vorige stand was: Rijnsburgei 47J, Bakker 235. 't Belooft een spannendo wedstrijd te werden. SASSENHEIM. 60-jarig huwelijk, Gisteren herdacht de heer P. Alkemade. en Mej, J. Alkemade Van Benten den dag, dat zij voor co jaar geleden, in het huwelijk traden. Van verschillende zijden toondo men groote be langstelling vcor dit zeldzaam mooie jubi- 16. Velo bewoners der Hoofdstraat, vlag den. Des avonds 8 uur bracht de Chr. Mu- ziekvereeniging „Crescendo" alhier, bruid en bruidegom een serenade, onder leiding van haren directeur, den Weid. heer Smol- j ders uit Leiden. Dc voorzitter der vcteeni- j ging, de heer Moolenaar, sprak den jubi leerenden ingezetenen eenigo hartelijke woorden toe, en wenschte hun naméns do vereeniging gelulr. Er was van de zijde vaa het publiek overgreote belangstelling. VOORHOUT Granje-Verccntging. Do Oranje-Ycr- eeniging vergaderde gisteravond in Café ,.De Bonte Koe". Do vergadering was door een vijf tic'al leden bezocht en word gepresideerd door -I den heer H. A. Allard. Ds. de Haan bedankte schriftelijk als 1 lid der Oranje-veroeniging, wegens vertrek j naar Antwerpen. De Voorz. wenschte Ds. 1 de Haan in zijn nieuwe omgeving het beste f Het voorstel van het Bestuur om een prijs, tor waarde van f 15.beschikbaar te stollen, in verband met het a.s. muziek concours, vindt bij de vergadering alge meene instemming. De rekening over 1922 wordt vaslgc- 1 steld. De penningm. de heer S. Biussee^ j doet rekening en verantwoording over 1923 Batig saldo 1922 f 152.76, Ontvangsten f 2183.35. Uitgaven f 2272.51, nadeelïg saldo '89.16. Saldo op 31 December 1923 ,j f 03.60. Do Voorz. dankte den penningm. voor zijn duidelijk overzicht on drukt er zijn spijt over uit, dat wij den heer Brussea binnen afzienbnren tijd, wegens vertrek, J kwijt zullen raken. Spr. memoreerde do grooto verdiensten van den penningm. Do secr. bracht zijn jaarverslag uit. dat de afgeloopen jubileumfeesten nog eens duidelijk in beeld bracht. Bestuursverkiezing was nu aan de orde, wegens vertrek van den heer Brnssee en wegens lioogen ouderdom van den heer C. Tb. Huyts. De heer Huyts wordt„ vcor zijn vele diensten, aan de vereeniging beue zen. tot eerc-lid benoemd. De heeren C. Jansze en P v. d. Berg Czn, worden bij enkele candidaatsleliing tot bestuurleden benoemd. De Voorz. deelt mede dat dc vereeniging het terrein van DIjsselbloem weer kan verkrijgen en stelt voor op 3 en 4 Sept- to feesten. De heer Spierenburg vindt, dat een on gunstig tijdstip voor do exporteurs cn wA, het feest later doen plaats hebben. Do Voorz. voert bier verschillende be zwaren legen aan. De heer v. d. Laan onderschrijft de roee- ning van den lieer Spierenburg. Wanneer de feestelijkheden niet samenvallen met dio to Noordwijkerhout, zullen zij een weck verlaat worden. Hierna sluiting. WOU BRUGGE. Gemeenteraad. Wegens het bcdar.krn van den heer T. van Rijn tot lid ven den Raad benoemd, zal het lioofdslem'busrau a.s. Maandag zitting houden. Collega van Zetters. Door het overla den van den heer A. J. Heenk, ontstond een vacatur© in heb College van Zetters, welke nu vervuld is door de benoeming van den heer F. Kroes. Oudheden. De Oude Aa onder deze gemeente is een water ïeeds meer dan 8 eeuwen bekend, hetwelk niet door inpol dering is verminkt, cn zich nog zeer eigen- aardig kronkelt tusschen verschillende boerenwoningen (het water hclioort ook nog aan de heerlijkheid Esselijker cn Heer Jacobs wonde). Uit dezo zeer oude wate ring is uit de diepto opgebaggerd ec!l fragment van een degen uit vorigo eeuwen, waarop bij onderzoek, een faini-iewape aanwezig bleek.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2