GERZON VAN RECHTS LINKS ontvangen wij honderdd. levre- denheidsbetuigingen. Dit zijn even zoovele bewijzen voor U, dat onze Maa?Kteedlng dan toch wel perfect moet wezen. Inderdaad Bel e.. stalen of I vertcgenwoordi LEIDEN Vischmarkt 16-17 Telefoon 134 voor eiken volwassene en elk kind voor de 2e kl. 4 vo:r de 8e kl. 2Yi ct. per K.M. Het aantal deelnemers moet minstens 10 lijn. De reis kan eenmaal op den dag der geldigheid worden afgebrokeu. 3e. Voor een reis heen en terug in dc 2e en 3e klasse geldig één dag. De prijs is resp. 5 ct. en 3H ct. per K.M. Het aantal deelnemers mag niet minder dan 10 bedragen, terwijl op de heen- en terugreis de reis slechts eenmaal afgebro ken mag worden. (N.Ct.) Postchèque- en Girodienst. Tot adjunct-directeur van den Post chèque- en Girodienst zal. naar wij verne men, worden benoemd de heer S. J. H. Wesselinck, directeur van het post en telegraafkantoor te Boskoop. De heer "Wesselinck trad vooral in de rakbeweging op den voorgrond. Hij is voorzitter van de vereeniging van direc teuren en commiezen en uit dien hoofde tevens lid van de commissie van Overleg. Voorts werd de heer Wesselinck kortgele den gekozen tot lid van de commissie van Beroep. De heer Wesselinck staat bekend als een bekwaam organisator. Bezuiniging. Tot nu toe wordt het personeel op de groote telegraafkantoren, dat lang aaneen- ges'oten dienst moet doem in de gelegen heid gesteld om in diensttijd in de cantine een boterham te eten Het voornemen bestaat, om deze facili teit in zooverre in te trekken, dat de can- tinelijd niet lancer als diensttijd wordt beschouwd. De diensten zullen dan ver lengd worden met den tijd noodig voor cantinebezoek. Hiermede zou een niet onaanzienlijk be drag bespaard kunnen worden. Uit den Amsterdamschen Baad In een vergadering van den Amsterdam schen Raad heeft de heer Lisscr een inter pellatie gehouden over de veranderingen in de regeling en den steun van werke- loozen door het gemeentebestuur vastge steld. In zijn antwoord zette de wethouder uiteen dat de nieuwe regeling goed werkt. Zij, die 52 weken crisissteun hebben ont vangen worden o.a. afgevoerd. Het ligt in het voornemen zich tot de regeering te wenden deze zaak landelijk te regelen. De lasten worden anders voor de gemeente te zwaar. Daarom zal dan ook geen steun meer woeden gegeven aan hen, die korter dan een jaar in de gemeente vertoeven. De regeling is tot stand gekomen in overleg met de vakorganisaties. Bij deze interpellatie dreigde de heer Lisser namens de communisten met ob structie als men doorgaat de arbeiders te benadeelen in hun Techten. De interpellatie nam een ganschen avond in De arbeidstijd in de bouwvakken In verband met het bericht van den minister van Arbeid in zake den arbeids tijd in de bouwvakken, waarbij voor da maanden Mei tot en met September de 55- urige werkweek werd toegestaan, kunnen we mededeelen, dat de patroonsbonden de bepalingen van het nieuwe collectief con tract ongewijzigd zullen handhaven. In dc plaatsen, waar de bij de patroonsbonden aangeslotenen gevestigd zijn, zal düs van de ministerieele vergunning géén gebruik worden gemaakt. Of de ongeorganiseerde patroons wel den 10-urigen dag zullen toe passen, valt slechts af te wachten. „Tel." SPORT L ROEIEN. F Jubiieumwedstrijden „Njord". 7 Met ijver wordt er gewerkt aan de voor bereiding van de wedstrijden, welke Njord ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum erganieseert. De wedstrijden, die op 2den Pinksterdag gehouden worden, vinden plaatsin de Zijl en op een gedeelte van de Kagerplas. Zoo noodig zullen er op Zaterdag 7 Juni .voorwedstrijden worden gehouden. De inschrijving sluit na de wedstrijden van de Koninklijke, in de hoop, dat ook enkele buitenlandsclie ploegen aan de wedstrijden zullen deelnemen. Njord zal met de volgende ploegen uit- 'komen: Oude Acht, Jonge Acht A. en B., Oude Vier, Jonge Vier A. en B., Over- naadsehe Vier, Otfde Twee, Jonge Twee, Oude Sciff en Jon cc Sciff. ATHLETIEK. Een officieus record Bij de training te Amsterdam onder lei ding van Hjerlberg heeft Peelersv uit Ede in den hink-, stap- en sprongkamp, met drie sprongen resp. 14 M., 14.10 M., en 14.12Vz M. bereikt., meldt do Tel. Het Ne- derlandsch record staat op 12.88 M., ter wijl de Fin Funlos in 1920 te Antwerpen overwinnaar werd met 14.50.5 M. Land- en Tuinbouw DE VREEMDE VEEZIEKTE Evenals op verschillende plaatsen in de omgeving van Eindhoven en Tilburg zijn te Wychen en omgeving onder het vee eenige ziektegevallen geconstateerd, die hetzelfde karakter dragen als in Brabant. Van de 12 aangetaste dieren zijn binnen enkele dagen 2 gestorven. De rijksveearts te Wy chen, de heer C. J. de Gier, die een on derzoek in de stallen heeft ingesteld, heeft evenwel verklaard, dat bij tijdige hulp ge nezing tot stand kan komen. Hij meent, dat hier geen sprako is van een besmettelijke ziekte, doch dat de oor zaak gezocht moet worden in het voederen der dieren met Soja-meel. Hedenmiddag komt de hoogleeraar prof. J. J. Wester van de veeartsenijkundige hoogeschool te Wychen, om aldaar de ge neesmethode van den rijksveearts, den heer de Gier, bij te wonen. LUCHTVAART Moderne luchtkasteelen E n g e 1 a n dA ustrali© non-stop Eenigen tijd geleden werd in Engeland een commissie benoemd om een onderzoek in te stellen naar het ontwerp van. een groot luchtschip, volgens teekeningen van Dennis Burney. Diens plannen komen neer op het houwen van een reusachtig lucht schip, bruikbaar voor handelsdoeleinden en het vervoer van passagiers. De gas-inhoud zou 5.000.000 kub. voet bedragen. Het Engelscho Luchtvaart-ministerie zou een tweede schip laten bouwen uitge rust als een langen-afstaud-luchtkruiser, waarmee proeven zouden moeten genomen worden. Dit luchtschip zou bij een uursnel heid van 80 mijl een non-stop vlucht van 10.000 mijl kunnen maken, een afstand van Londen naar Australië. Bij een gere duceerde snelheid van 45 mijl per uur zou het luchtschip 20 dagen boven den grond kunnen blijven, en een afstand van 20.000 mijl afleggen. De Engelsclie admiraliteit zal proeven nemen in verband met het vermogen van het luchtschip om vliegmachines mee te nemen. Men denkt, dat een vijftal aeropla- nse aan boord vervoerd kunnen worden. Onder deze. vijf machines zijn drio ge- vechts-toestellen een twee bommenwerpers. Met een handels-luchtschip zouden proef vluchten gemaakt worden tusschen Londen en Engelsch Indië met een tusschenlanding te Cairo, waar tot dat doel een landings- mast zou moeten worden opgericht. De reis van Londen naar Indië zou 3Yn dag du ren. Het draagvermogen van het luchtschip zou 44 ton bedragen, waardoor 200 pas sagiers met bun bagage alsmede de noo- dige handelsgoederen zouden kunnen wor den vervoerd. Men wil do inrichting zoo maken, dat do reizigers in het luchtschip minder last van stoTend geluid hebben dan in een trein Voor passagiers-comfort wordt verder gezorgd door het aanbrengen van slaaphutten, een eet- en een rookzaal en zelfs van hadkamers. De te nemen proeven zouden moeten lei den tot een geregelden dienst over het En- gelsche keizerrijk. STADSNIEUWS R.-K. Kiesvereeniging. Gisteravond hield de R.-K. Kievereen. een vergadering in den foyer der Stads gehoorzaal, welke slechts zeer matig was bezocht, ondanks het feit, dat mr. A. ba ron van Wijnbergen een politieke rede zou houden. De menschen schijnen het wel te weten-' Ka c-en kort openingswoord van den vice-voorzilter mr. Bol si us was ver hinderd ving de spreker zijn rede aan. Wij beleven, aldus spr., moeilijke tijden, ook in de politiek, zoowel in de binnen- landsche als in de buitenlandsche politiek. Wij staan nu voor de gevolgen van de optimistische financieele politiek der laat ste jaren. Een regeering, die haar best doet, zoo goed mogelijk, de financiën in orde te brengen, wordt van verschillende zijden de voet dwars gezet. De demagogie viert ook thans weer hoogtij. En sommigen maken de moeilij ke omstandigheden, waarin ook ons land verkeert, dienstbaar aan bepaalde politie ke doeleinden; zij ontzien zich daarbij niet de regeering op de griste wijze te beleedigen. Verder wil spr. er op wijzen, dat hef mo gelijk is, dat onder liet motto van bezuini gen bepaalde personen worden getroffen, voor wie men minder sympathie heeft. De overheidspersonen, ook de lagere, moeten de bezuiniging in practijk brengen met de noodige objectiviteit. Het is de plicht van ons, Katholieken, om met do regeering mee te werken, haar krachtig en daadwerkelijk te steunen. Anderzijds is het de plicht der regee ring allen, die met haar willen meewer ken, zooveel mogelijk ter willo te zijn. Het is volkomen begrijpelijk, dat de re geling der salarissen van' alle bezuini gingsmaatregelen het meestde aandacht trekt. Het is zeer menschelijk, dat voor stellen tot salarisverlaging het meest cri- tiek uitlokken. De weinig belangstelling in do politiek wijdt spr. aan het feit, dat de menschen. onverschillig zijn geworden, nu niet is verwerkelijkt de hun voorgehouden voor- HERENSOKKEN BEZOEKT U ZE EENS spiegeling, dat de wereld na den oorlog een paradijs zou worden. Do belangstel ling is echter in bijzondere mate afwezig, waar het niet gaat om do direct-persoon- lijko belangen. Om de salarissn der on derwijzers maakt men zich druk b.v., doch niet om het onderwijs zelf. Men moet echter de noodige kalmte be waren, waar het betreft do salaris-kwes tie. Volgaarna alles -doende om een zoo goed mogelijke regeling te verkrijgen, wil spr. niet meedoen aan protest-meetingen, en hij vraagt aan allen vertrouwen te heb ben in hen, die dat vertrouwen waardig zijn. De salarisverlaging, waartoe nu is be sloten, is een voorloopige maatregel, gel dend van 1 Mei 1924 tot 1 Jan. 1925, wel ke voor de definitieve regeling niets be slist. De regeering heeft bepaald, dat van 1 Mei af de gehuwden 5 de ongehuw- den 10 °fo salarisverlaging hebben, terwijl ingang 1 October voor allen de salaris verlaging 10 zed zijn. De salarisverlaging is allereerst tot stand gekomen voor de ambtenaren, die voor het leven zijn benoemd, de leden van de rechterlijke macht. Voor deze geldt niet het argument, dat men het salaris dei- ambtenaren verlagen kan, omdat men hen iederen dag kan ontslaan welk argu ment sommigen voor de salarisverlaging noodzakelijk achten. Spr. begrijpt niet, dat iemand betwist, dat de overheid het recht heeft, de rechtsverhouding tusschen haar en haar ambtenaren to regelen. In 't bijzonder wil spr. verder iets zeg gen over do bezuiniging wat betreft bet onderwijs. De duurte van ons onderwijs is een ge volg, van het stelsel van onze onderwijs- wetgeving. Nog altijd wordt ons voorge houden, dat de financieele gelijkstelling de oorzaak van de duurte zou zijn. Dat is echter in strijd met .do waarheid. Wij hebben niet gevraagd,' dat de Staat zich het onderwijs zou aantrekken. "Wij hebben altijd beweerd, dat de ouders de zorg voor het kind hebben; dat de bijzondere school regel, de openbare een bescheiden aanvul ling zou zijn. Het is ons niet gelukt om dat stelsel in de wet belichaamd te krij gen, maar een stelsel van tegenovergestel- den inhoud. Spr. zet de geschiedenis van de ondenvijswetgeving uiteen. Men is ge dwongen geworden te vragen hetzelfde wat voor de kostbare openbare school wordt uitgegeven. Het liberale stelsel: voor alles de overheidsschool, is principieel onjuist en voor dc schatkist buitengewoon nadee- lig. Spr. ergert zich er over, als ook in Ka tholieke kringen wordt geklaagd over de financieele gelijkstelling. Wij erkennen, dat er op onderwijsge bied bezuinigd worden kan en moet. Maar wij moeten er scherp op letten, dat bij Rijk en gemeente aan de gelijkstelling wordt yaslgehouden. De onderwijs-kosten kunnen best verminderd, zonder dat het onderwijs schade lijdt. Do vrees, dat amb tenaren bij het bezuinigen antipathie te gen het bijzonder onderwijs zullen uiten, is niet ongegrond. De minste schijn moet echter worden vermeden, dat men het bijzonder onderwijs wil schade doen. Aan alle ambtenaren van hoog tot laag moet dit worden ingescherpt; een ambtenaar, die zich niet strikt objectief gedraagt, moet worden ontslagen. Bij de eerste voorstellen inzake de re- OTgamsatie van het onderwijs i9 critiek uitgeoefend op protestmeelings e d., wel ke niets heeft gebaat, terwijl anderen, die het er niet mede eens waren, zich kalm aan de studie hebben gezet en andere voorstellen hebben gedaan. Op het lager onderwijs moet 30 mil- lioen per jaar worden bezuinigd; dit zal geschieden door betero rationeering van de salarieering der onderwijzers en door vermindering van het aantal onderwij zers met 6 a 7 duizend. Art. 20 van de Lager-Onderwijswet, waarin het getal onderwijzers wordt geregeld, zal moeten worden gewijzigd. Er zullen geen wacht gelders zijn, maar in komende vacatures zal niet worden voorzien. Blijft dus de gewone toelatingsleeftijd, blijft dus het zevende leerjaar, waar het is, terwijl men het ook kan invoeren, al heeft men niet meer do verplichting om het in to voeren. De invoering van het instituut der assis tenten is volgens spr. op onwaardige wij ze, ook van Katholieke zijde, becritiseerd. Geen enkele gemeente of schoolbestuur wordt verplicht de assistenten te nemen; de onderwijzers zullen meerdero leerlin gen krijgen; alléén als men meent, dat een onderwijzer te veel leerlingen heeft, kan men assistenten nemen: personen vanaf 16 jaar, die een zekere algemeeno ontwik keling hebben. In dezo moet ook weer do financieele gelijkstelling tusschen open baar- en bijzonder onderwijs worden be tracht. Spr. vindt dit instituut een geluk kige vinding der regeering. Gelet op do noodzakelijkheid van be zuinigen, ziet spr. niet in, dat andere voorstellen op onderwijsgebied mogelijk zijn, die heter moeten worden geacht. Dit plan wordt algemeen erkend als veel beter dan liet vorige, en nog niemand heeft er een ander tegenover gesteld. Op het gebied van het nijverheidson derwijs moet eveneens worden bezuinigd. Ook op dit terrein zal de regeering ech ter goed doen met haar voordeel te doen met de ervaring, dat men met overleg veel kan bereiken. Zoo is b.v. dezer dagen plotseling een circulaire gezonden, dat allo scholen, die geen 10 jaar bestaan als op- lidingsschool, niet meer voor leerares zullen kunnen opleiden, waarbij één en kel uitzondering is gemaakt, n.l. voor dc school der Zita-vereeniging. Dezo circu- lairo zal wel gewijzigd moeten-worden. Op het gebied van het middelbaar on derwijs is de toestand zoo, dat er eenige jaren wordt stopgezet. Spr. ziet voorloo- pig niet in, dat het er door kan, om aan de bij zonder o inrichtingen, dio de laatste twee jaar zijn opgericht, die dus geopend waren op den dag, waarop hot ontwerp werd inediend, geen rijkssteun te verlee- nen. Bij do leeraren doet zich het verschijn sel voor, dat nu de regeering plotseling wil gaan betalen per lesuur, wat volgens hen voor velen zou beteekenen een ontoe reikend bestaan. Spr. heeft heeft hen ge adviseerd, niet to gaan houden èen pro- tstvergadering-, maar na kalme studie een tegcn-voorstel in elkaar te zetten. Ten slotte wijdt spr. een enkel woord aan do samenwerking me; de twee andere rechts partijen, welke hij acht te zijn in 's lands belang; en wekt hij op om ver trouwen te stellen in de personen, die in overheid zijn gesteld. Na deze met groote aandacht gevolgde rede gaven zich eenige personen op om vragen te stellen, n.l. de hoeren Pastoor Leusen (die een tweetal vragen stelde be treffende de techniek der .onderwijswet), v. d. Top, Lombert on Heemskerk. Jammer, dat de spreker, die nog met den trein naar Utrecht moest, enkele vra gen onbeantwoord heeft moeten laten. Toch heeft hij nog gelegenheid gevonden, om eenige nadere mededeelingen te doen. Spr. verklaarde zich andermaal voor assis tenten hij het onderwijs, dio hij zelfs in bepaalde gevallen praefereerdo boven kweekelingen. Hij verzekerde bij de defi nitieve salarisregeling te zullen ijveren, voor verschil in salaris tusschen gehuw- dn en ongehuwden. Hij herhaalde nog maals zijn waarschuwing om er op te let ten, of de ambténaren partijdig de bezui nigingsmaatregelen toepassen, waarbij echter voorzichtigheid in het heoordeo- len moet worden betracht. Hierbij vond do lieer v. Wijnbergen ook gelegenheid, om to wijzen op den gr ooien invloed van do hoofdambtenaren op een regeering. Naar aanleiding van een gestelde vraag zeide spr. nog, dat ook hem de stemming over art. 40 deze week in de Tweede Ka mer had verwondert. Spr. meent, geen vrij duidelijko en klare wijze voorlichtte. De mondelinge behandeling, dio hij do schrif telijke behandeling niet zijn aangeroerd. Wij mogen ons verslag besluiten met te verklaren, dat de aanwezigen gaarne nog eenigen tijd hadden willen luisteren naai den eminenten spreker, die op zulk een duidlijke en klare wijze voorlichtte, toen voorz. sloot om kwart voor elf de verga dering. Leidsche Burgerwacht Onder voorzitterschap van mr. Pijnacker Hordijk hield de Leidsche Burgerwacht gisteravond te 8 uur in de kleine Slads- zaal de jaarlijksche algemeene vergadering De Voorz. opende de matig bezochte ver gadering met een woord van wolkom aan de aanwezigen. Spr. zeide uit het geringe aantal niet te kunnen coustatecren, dat do gewapenden een getal van meer dan 800 vormen en de heele burgerwacht meer dan 1000 leden telt. De notulen der vorige vergadering, door den heer A. Steijns gelezen, worden on veranderd vastgesteld. Onder do ingekomen stukken was een schrijven van de regelings-commissie der 3 Octoher-feesten met verzoek of de Leid sche Burgerwacht liefhebbers zou bezitten om deel te nemen aan de demonstraties op het Raamland. Het verzoek werd ter ver gadering toegelicht door kapitein Buur-»" man. De Voorz. deelde hierbij tevens mede, dat dit geen daad zal zijn der Leidsche Burgerwacht, doch van do leden der L. B. persoonlijk. Gezien de opkomst zou men nu niet tot een resultaat komen, daar er 80 personen voor noodig zullen zijn. Daarom vraagt spr., dat de aanwezigen het plan mecdeelen aan anderen, opdat er zoodoen de ruime deelname kome. Hierna leest de secretaris het jaarver slag. Het ledental bedroeg op 1 Jan. 1923: gewapend 855, ongewapend 151. Op 1 Jan. 1924 bedroegen deze cijfers resp. 859 en 147, zoodafc. het totale ledental bedraagt 1006. Uitvoerig worden de verschillende in richtingen en behaalde resultaten gememo reerd. De subsidie werd in het afgeloopen jaar weer iets verminderd, doch zulks had gelukkig geen nadeeligen invloed op den gang van zaken. Met waardccring wordt weer melding gemaakt van de van zoo verschillende zijden ondervonden sympa thie. Met een dankwoord van den voorz. wordt het verslag goedgekeurd. Het finanlieel verslag, uitgebracht door den heer W. F. Suringar, geeft aan in komsten een bedrag van f 5388.15 (batig saldo 1922 van f 871.77 inbegrepen); aan uitgaven een bedrag van f 3846.82. Batig saldo derhalve f 1541.33. Het rapport der ka^commissie luidde gunstig. Tot nieuwe leden der kascommis- sie werden benoemd do heeren O. F. Koo- xeman, Alpbenaar en Hageman. De aftredende bestuursleden, do heeren H. W. Tieleman Jr., en J. H. v. Staveren worden bij acclamatie herbenoemd. De commandant deelt hierna mede, dal de schietoefeningen Zaterdag weer zullen aanvangen en gehouden worden te Katwijk van half zeven tot half negen. Verder wordt meegedeeld dat den deelnemers do e.v. reiskosten weer vergoed kunnen wor- - den. I Bij de rondvraag informeerde de heer Gemeentelijke Aankondiging. GEMEENTELIJKE VISCHVERK00P. Aan d*en Gemeentelijken Vischwinkel, Vischmarkt 18, Telef. 1225. is ZATER DAG en vcorzoover voorradig ook ZA TERDAGAVOND verkrijgbaar SCHEL- VISCH a f0.14-f0.25 en SCHOL a f0.15 per pond. N. G. DE GIJSEJ.AAR, Burgcm. Leiden, 9 Mei 1924. Apotheek die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags geopend is: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Tel. 552. van Leeuwen of er dit jaar weer, evenals het vorig jaar in September wedstrijden gehouden worden in de Stadsgehoorzaal. De voorz. zegt overweging in het hestuur toe. De heer D. Havcrkorn brengt een woord van dank aan commandant Steijns, luite nant Stcenliauer en sergeant Blockamp, voor wat zij in den afgeloopen winter had den gedaan voor de leden der burgerwacht. Voorts stelde spr. voor een telegram van hulde te zenden aan II. M. de Koningin, hel geen onder applaus door de vergadering wérd goedgekeurd. De voorz. bracht hierna een woord vau dank aan den commandant. Elk jaar op nieuw blijkt, aldus spr., dat de comman dant de ziel der burgerwacht is. Ook luit. Steenbauer en serg. Blockamp dankt spr. voor hun deskundige voorlichting en voor de uitstekende zorgen, die zij aan de L. B. besteden. Tenslotte bracht^spr. een hartelijk woord van dank aan de pers. Hierna werd overgegaan tot uitreiking der prijzen. Do resultaten, over het afgeloopen jaar behaald (voor zoover nog niet meegedeeld) zijn als volgt: Vendelprijzen. marga 1923: Vendel I: le Lamfers, 2e Verhoog; Vendel II: le O. F. Kooreman, 2e J. P. Kooreman: Vendel III le J. v. Staveren Jr., 2e Nijenhuis; Vendel IV: le Alphenaar. 2e D. Havcr korn; Vendel V: le v. d. Velden, 2e Hor mans. Bij de wedstrijden in Den Haag behaal de W. F. Kooreman een 7e prijs op pers. baon en D. Bryma een 9e prijs klasse C. Bij de schietwedstrijden te Wassenaar behaalde dc L. B. een 4e pr. afd. B 2e klasse (verg. zilv.) med.\ Het vijftal be stond uit v. d. Lelie, Hennv, Verhoog, v. d. Drift en* Nijenhuis. Wedstrijden J 923 mei; scherp te Katwijk. Afd. A: 1. v. Staveren Jr., 2. O. F. Koore man, 3. v. Leeuwen, 4. Steijns, 5. Broek huizen; Afd. B: 1. Rijnbende, 2. D. v. Leeuwen, 3. Bisschop, 4. Knaap, 5. Noor!. Vrije baan: 1. y. I,eernven, 2. J. de Nic, 3. O. F. Kcoroman, 4 Alpenaar. Vendelprijzen: Vendel I: geen; Vendel II: le. Nijenhuis, 2. G. P. Kok; Vendel III: geen: Vendel IV: 1. D Haverkom, 2. Baal: Vendel V: 1. v d. Velden. De kampioensprijs (Pijnacker-Hordijic beker) werd behaald door den heer J. H. v. Slaveren Jr. Wedstrijden 1924 met marga: Afd. A: 1. Pb. v. d. Drift, 2. O. F. Kooroman, 3. Kok, 4. v. Staveren Jr., 5 D. Havcrkorn, 0. W. F. Kooreman, 7. Verbrugge, 8. Berg man. Afd B.: 1. v. Vliet, 2. de Lange, 3. Brandsma, 4. Sevets, 5. v. Dijk, 6. v. d. Veen. Veteranen-afd.: 1. v. d. Velden, 2. van Staveren. 3. Sommers Sr. Eere-afd.: 1. W. F. Kooreman. 2. C. P. Kok, 3. O. F. Kooreman, 4. D. Havcrkorn, 5. J. P. Kooreman. Na afloop der prijsuitreiking werd de vergadering gesloten. Emigratie. Gisterenavond had ten Stadhuize onder voorzitterschap van den heer J. F. X. San ders, Wethouder van Financiën, een verga dering der Emigratie-Commissie plaats, waarop de ingekomen brieven der Leidsche emigranten uit Canada besproken werden. De vergadering was unaniem van mcc- ning, dat de berichten zeer gunstig waren; alvorens echter de emigratie voort te zet ten zullen nog nadere berichten moeten wor den afgewacht, aangezien het verblijf der emigranten in Canada nog te kort is om een definitief oordeel omtrent dc resultaten te kunnen vellen. Belangstellenden in de emigratie kunnen van de hierboven bedoelde berichten inza ge bekomen op het Bureau der Gemeente lijke Steunverleening, Breestraat 119. Geslaagd zijn voor het diploma Bouw kunde van den Dagcursus van het Ge nootschap M. S. G. alhier de heer K. Ilalh- meijer en voor het diploma werktuigbouw de heer J. v. Leeuwen. Bij Koninklijk besluit zijn met ingang van 1 Juni tijdelijk benoemd tot adjunct- inspecteur der directe belastingen, invoer* rechten en accijnzen de surnumerairs 'lier middelen en der grondbelasting P. J. G. «Stuiver, alhier, 1ste afdeoling, en A. S:s- sing, alhier, 2de afdeeling. Hedennacht is aangehouden in een hotel hier ter stede dc 34-jarige G. IT. S. B, woonachtig te Haarlem, wiens aanhouding door den Officier van Justitie te Rotterdam was verzocht, terzake van inbraken en bc- roovingen. De aangehoudene zal eerst naai; Haarlem worden, overgebracht wegens mis drijven aldaar en vandaar ter beschikking worden gesteld van den Officier van Justi tie to Rotterdam. Gisterenmiddag omstreeks 3 uur is de Katwijksclie schippersknecht C. II. bij het vooriboomen van een scluufc in den Nieuwen' Rijn te water geraakt. Een andere schip per wist den drenkeling roet een haalc opto pikken, zoodat deze met den schrik en een nat pak vrij kwam. j

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2