Narcissen kunnen ons nog steeds niet be koren. Zo blijven o.i. te stijf. Alleen voor Nenophon willen we hierop gaarne een uitzondering maken. Dit is werkelijk een allerliefste bloem. De fa. L. v. Loouwen en Zoon liet ons ook verschillende mooie soorten zien. We noemen slechts Lucinius, Golden Fril led, Holland's Glory en Kingdom. Nobility blijft een lieve bloem, en wrfs hier in zeer goede conditie, maar kan toch ook niet meer met verscliilelnde van de nieuwere ^edcups meedoen. Do heer K. Oudshoorn exposeerde verschillende van de goede nieuwere han delssoorten. Bij do fa. A. Fry link en Zonen merkten wc op zeer mooie bloemen van de Leedsiis Frylink en Expectations. De groo te gelo trumpet Wellington was ook nog in vrij goede conditie. Wij voor ons prefe- reeren echter Golden Harvest en Hortula- 21 us Witte. Ook de fa. G. v. Zij ver den en Co. van Hillegom gaf zeer mooie bloemen te sien. Great Warley was hier schitterend. Her Grace viel ons tegen. Wij vonden de ze soort toen ze enkele jaren geleden in Haarlem een getuigschrift van verdienste kreeg veel mooier. De fa. Gebrs. Eggink van Voor- schotn had een mooien stand met groote vazen met bloemen, die een massaal ef fect maakten. Bcppy is een verdienstelijke groote Bicolor, Dawsen City blijft een gode gele trompet. Kingdom was ook hier mooi. Zeer lief vonden we de Trosnarcis die deze firma exposeerde, een kruising tusschen Golden Spur en Grand Monarque. Do heer G. L u b b e Thz. geurde ook hier weer met zijn schitterende nieuwe Pocti- cus Actaea. De heer v. d. Z a Lm had Camelia inge zonden, een zusje van Holland s Glory. We verwachten dat de belangstelling voor deze tentoonstelling groot zal zijn. Naar wij vernemen wordt hedenmiddag de Amerikaansche gezant Mr. Richard M. Tob in heeft niet, zooals verwacht werd, gisteren een bezoek gebracht aan de tentoonstelling. Misschien dat dit bezoek nog heden plaats vind. BOSKOOP. Ongeluk. Maandagmiddag had op de kweekerij van do firma van L. alhier yen zeer ernstig ongeluk plaats. Zekere N., knecht hij dezo .firma kreeg bij zijn werkzaamheden, een 'vaarboom tegen zijn aangezicht, wat met zulk een kracht aan kwam dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. N. werd op advies van den dokter naar een ziekcninriehting te Leiden vervoerd en ter verpleging opge nomen. Gemeenteraad. Tegenwoordig alle leden, met uitzonde ring" van de heeren Groolendorst cn Spruyt. Voorzitter: dc heer P. A. Colijn, burge meester. De notulen der vorige vergadering wor; don behoudens een kleine wijzig ng on veranderd vastgesteld. Ingekomen stukken o.m.: a. een schrijven van den heer Roelfse- ma, benoemd tot Hoofd der Openbare La gere School alhier, inhoudende, dat hij deze benoeming niet aanneemt. h Verschillende verslagen van door Je gemeente gesubsidieerde vereenigiugen. c. Een schrijven van do Directie van de Staatsspoorwegen, inhoudende dat dc be waking van den spoorweg nabij den Ka naaldijk wordt opgeheven. d. Een schrijven van den heer L. dc Koning, verzoekende om eervol ontslag als lid Aan de Comm. v. T. op het Alg. Vor mend L. 0. rn a's lid v. d. Comm. t. We ring van Schoolverzuim. Het gevraagde ontslag wordt verleend onder dankbetui ging. Naar aanleiding van d? mededeel in a on der c genoemd vraagt de lieer Van Kleef of liet niet wcnschelijk is om in •overleg met Waddinkveen aan te drin gen op de heropénsteT'ng van den Bloe- mendaa'sclien weg voor autoverkeer. Na eenigc discuss:e vnvdt besloten dit over te laten aan B. cn W. e. Een schrijven van het Bestuur de^ Boskoopschc veiling, verzoekende ora in- plaats van een hypotheekgarantie van r 4000.ten behoeve van een cers'.e hy potheek van f12 000.-— op het voilinesge- bouw, een hypotheekgarantie van f 4000. ten behoeve van een eerste hypotheek van 14.000.op het veilingsgebouw. Het Be stuur komt met dl verzoek omdat, inplaals van oen houten een steencn gebouw wordt gezet. Na cenige discuss;e. waarb'j gewezen wordt on het voorbarig handelen van hot genoemd bestuur, wordt lot de gevraagde gavantipvev'eening besloten. Mededeel in een: a.' Dat het grasgewas langs de ber men der wegen voor f 15is verpacht aan den heer C. van Ooi b. Dat liet automatisch begraaftoestel niet te herstellen is. c. dat tot w.n. Hoofd der Openbare La gere, School is henoémd do heer J. L. van Diiko d. Dat Moj. 'S. M. Bijlpveld van Vlis- singen. die tot tiidekjk onderwijzeres aan die school was benoemd, voor die benoe ming heeft bedankt en dat thans tijdelijk is benoemd de heer J. v. d. Graaf, op wachtgeld gesteld onderwijzer alhier. o Dat de benoeming van het hoofd der f). L. School in deze vergadering niet kan geschieden, doch dat hi er too een speciale vergadering zal worden belegd. Het verslag van den toestand der ge meente over 1928 zal b;j de raadsleden e vculeeren. Do rekening en verantwoor ding van het Burgerlijk Armhes'.uur over 1923 en de balans en winst- en verliesre kening van de Gasfabriek en Waterleiding over 1923 worden gesteld in handen van de betrekkelijke raadscommissie. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt een crediet verleend van f 800. voor het .maken van een afrastering enz. op het terrein hij het pompstation. Op een vraag van den heer N ij li o f deelt de Voorzi ttei4 mede, dat deze afraste ring niet het geheelc bedrag vraagt, doch dat er ook andere werkzaamheden ver richt moeten worden. De heer Boekraad merkt 6p, dat hij voor een grappig geval is komen te slaan. Toen hij in do buurt van het pompsta tion was, wilde hij eens een kijkje nemen, doch de toegang werd hem geweigerd, aangezien de opzichter-machinist gebon- den^is aan een instructie. Spr. dringt er op aan, dat dit bepaalde voor de raadsle den wordt opgeheven. Over het voorstel van B. en W. om een crediet te verleenen van f 50.tot bestrij ding van e.v. uitgaven i.z. onderzoek naar de mogelijkheid van cleclrificatie dezer gemeente, ontstaat een langduirge discussie. De heer van Kleef zal tegen stem men, omdat het onderzoek voor hem: geen waarde zal hebben. Het beslaat immers hierin, dat bij de ingezetenen circulaires zullen worden bezorgd met de vraag of men e.v. electrisch licht wenscht. De heer Loef zegt, dat het hem toe schijnt, dat wanneer men tot electrificatic dezer gemeente overgaat, de kip'met gou den eieren zal worden geslacht. Immers de gasfabriek, die behoorlijk rendeert, zal een be^ngrijko klap worden toegebracht. De voorzitter zegt, dat het de be doeling van B. en W. is om nu eens te willen weten, hoe de Raad feitelijk over clectrificatie denkt. H.i. beslaat onder de ingezetepen, niet die vraag naar electrifi- catie als wel wordt voorgesteld. Vandaar de circulaires. Na een nog langdurige d'seussie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Over het voorstel van B. cn W. om in beginsel te besluiten tot het bouwrijp ma ken van een gedeelte van hel. gemeentelijk bouwterrein aan de Zuidkade ontstaat eveneens een zeer langduirge discuss'e. De heer Loef wijst op de groote uit gaven, die do volgende jaren zul'en ko men. zooals de leening voor den spoorweg, de demping van de Zijde. Bovendien is het moelijk om een hypotheek tc krijgen hij erfpacht. Do heer Mesman wenscht eerst nadere gegevens over het woninggebrek. Hij stelt voor dit punt te renvoyeeren van de agen da in afwachting van het in te stellen onderzoek. Na cenige discussie wordt dit voorstel verworpen. De voorzitter licht het standpunt van B en W. toe. Er is inderdaad woning gebrek. Spr. kan dit met zekerheid zeg gen, omdat hij als hoofd der politie, ge regeld mei gevallen in aanraking komt, dat men u't zijn huis moet cn niet weet waarheen En er- moet dus aan dezen nood iets gedaan worden. Wanneer dit terrein nu bouwrijp gemaakt wordt, wordt de par ticuliere bouwnijverheid er door bevor derd. De kleine middensiand kan nu gaan houwen, en de arbeidersklasse. Wat deze laatste groep betreft, allereerst kunnen nu door particulieren woningen worden ge zet en wanneer dit met geschiedt kan in de tweede plaats.een bouwverceniging met rijksvoorschot gaan houwen. Het erfpachtseanon zal zoo berekend worden, dal niet alleen een behoorlijke rente wordt betaald, doch dat op dc-n duur ook het kapitaal terugkomt. Na een lang durige discussie hierover wordt tens'oüo hol voorstel van B. en W. aangenomen. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot vaststelling van het vermenigvuldi- gingsc'jfer der plaatselijke directe belas ting naar het inkomen voor liet belasting jaar 1924/1925. De heer Verkadc wijst erop, dat in het voorstel een factor zit, die er niet ii hoort. d.i. de handhaving der gasprijzen. De winst der bedrijven bedraagt f22.000. Spr. berekent op 1 M3. gas 2% cent winst. Belasting moet geheven worden naar draagkracht. Deze pielhode is dus onjuist ora oen gedeelte van de bêdr:jvenwiust aan te wenden tot handhaving van liet vermenigvudigingscijfer op 1. Spreker stelt voor om liet vermenigvuldigingseijfer te brengen op 1.2 en de gasprijzen met 2 cent te verlagen. De vo-orzitter ontraadt het voorstel van den heer Verkadc. Inderdaad zit in de gasprijs een belastinge'ement. Doch z.i. is het beter 1 ct per M3. meer te betalen, dan den belastingdruk te verhoogen. Im mers de verhooging van den be'ast'ng- druk zal een spaak in het wiel steken van het begin van de opleving van den econo- mischen toestand in deze gemeente. Bo vendien zal de opleving nog geen invloed hebben op do belastingopbrengst over het belastingjaar 1924/1*925, aangezien he': dan nog hoofdzakelijk eaat over de inkomens verdiend in 1923. De bedrijvenwinst moet ons nu door de moeilijke jaren licen hel pen. Na nog cenige discussie worclt liet voor- s'.el van den 'neer Verkade verworpen met 9 tegen 2 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met 9 tegen 2 stemmen. Vastgesteld worden concept-besluiten, strekkende resp. tol het doen van af- en overschrijvingen op. en tot aanvulling van de begrooting voor den dienst 1923. Voorstel van B. on W. om te hesluiten tot gedeeltelijke verbouwing van de v.m. nerogeengasfabriek en lot verhuring van het verbouwde gedeelte aan het Comité tot bestrijding der tuberculose. De hoer Van Kleef vraagt of die slichting van eon consultatiebureau wel noodig is. Tn Boskoop heerscht veel tu berculose. Dc drie artsen zullen dan ooV wel in staat zijn om deze ziekte te con- stateeren. Het kan voorkomen, dat er twij fel-gevallen zijn. Dan is Leiden dicht bij en kan men zich daar door een specialist laten onderzoeken. Spreker herinnert aan het spreekwoord: het zijn sterke beenen. die de weelde kunnen dragen. Dit voegt hij aan het adres van het Bestuur. Door de ba zar heeft het een aardig kapitaaltje. De vraag is echter hebbcit de ingezetenen, het voor de stichting van een consultatiebu reau gegeven. Het bestuur deed heter het te besleden voor uitzending van zwakke kinderen naar vacantiekolonics en van jeugdige personen naar sanatoria. De voorzitter antwoordt, dat het standpunt van B. en W. tweeledig was. Allereerst was de verbouwing van de acrogcengasfabrick practisch opgelost en aan de andere zijde stond, dat de gemeen te deze vereeniging steunde door haar het gebouw te verhuren, want de vereeniging heeft op een vraag geantwoord, dat het haar zou spijten, indien dit voorstel niet werd aangenomen. Met do interne aange legenheden m.a.w. over het al of niet wen- schelijke van de stichting van het con sultatiebureau hebben B. en W. zich niet ingelaten. Het voorstel van B. en W. wordt ver worpen met 8 tegen 3 stemmen. Ingekomen is een motie van den heer Loef, waarbij de Raad zijn afkeuring uitspreekt over de schending van de op gelegde geheimhouding van het verhan delde in de geheime vergadering van laatstleden. De heer Loef licht deze motie toe. Den dag volgende op do laatste geheime ver gadering werd het verhandelde van dc daken verkondigd. Het had kunnen leiden tot groote schade voor de gemeente. Ge lukkig is dit niet het geval geweest. Spre ker hoopt, dat het voor den vervolge Liet meer zal voorkomen. De heer Van Kleef vraagt of werke lijk wel de geheimhouding is geschon den. Wat is immers de zaak. Een ingezetene heeft gissingen, gemaakt, die 'n grond van waarhe'd bevatten. Op die manipr kan de zaak aan het rollen zijn gebracht. Na nog cenige discussie trekt de heer Loef zijn motie in, en hoopt zijn doel bereikt te hebben, n.l. dat voortaan elk raadslid doordrongen zij van den eisch om de opgelegde geheimhouding te bewa ren. Niemand meer het woord verlangende, sluit do Voorzitter de vergadering, om over te gaan in gehe'me zitting. NI EU W-VENNEP. Dc doodslag. Dinsdagmiddag heeft te Hoofddorp de gerechtelijke schouwing plaats gehad van het liik van den 17-iari- P. Tatcs. die Zondagavond te Nieuw Ven nep, zooals men weet, bij de vechtpartij door een steek in het hart werd getroffen. Dinsdag werd de jon-eeman, die den doode- lijken steek toebracht, door den officie; van justitie tc Haarlem gehoord. Er werden geen termen gevonden om hem in voorloo- pige hechtenis te houden, omdat duidelijk gebleken zou zijn, dat hij uit zelfverdedi ging gehandeld heeft. Daar het evenwel ongewenscht geacht werd dat hij weer naar Haarlemmermeer vertrok, is hem de raa-d gegever. naar zijn ouders in Gronin gen te 'eert ekken. Daaraan heeft W. ge volg gegeten. VOORHOUT Voetbal. De R.K. Voetba1vereeniging „Voorhout" vergadert a.s. Vrij da e, des avonds acht uur in Cefé ,-Boerhaavc". HILLEGOM De Watericidinnswerken. Er wordt hard gewerkt aan de waterleiding. De Wil- helminalaan is echter oen .tegenvaller. De huizen moeten een Meter diep in den srrond, doch voor rcr-n .80 pM. die1"» is. staat men reeds in het water. Daar komt nog bij, dat een rioolbuis.,bi i de kromming ge broken was, zoodat- ook daardoor alles zeer langzaam vordert. Dit valt temeer te gen, daar men, in verband met het pomp station in de nabijheid, bijzonder wijde huizrn moet leggen. NOQRDWIJK Plotselinge dead. Gistermorgen is dc heer G. v. W.. na zich cenige dagen niet erg wel tc hebben gevoeld, plotseling dood gebleven. Het tragische van hot geval is, dat gisteren een zoontje van hem de Eerste H. Communie deed, hetwelk hij Dij thuis komst feliciteerde, waarop direct het treu rige .ongeval plaats had. Dij laat een vrouw met nog 6 jeugdige kinderen cnver- zorgrl neb:er. KERKSHEIDS Land- en Tuinbouw Rc-ctnr N. H. M. var? F.eijscn Hoewel de toestand van den zecreerwaar- den heer van Rcijsen geen aanleiding tot onmiddellijke bezorgdheid geeft, zijn hem gistermorgen op zijn verzoek, uit voorzorg de H.H. Sacramenten der Stervenden toe gediend. ..Msb." Paler P. S. Reijs S.J. f Op „Manresa" te Venlo is in den ouder dom van 55 jaar overleden, de WelEerw. Pater P. S. Rcijs S.J. Langen tijd was Pater Reijs procurator op „Manresa"; van zijn hand verschenen verschillende godvruchtige geschriften en krantenartikelen. RECHTZAKEN GERECHTSHOF TE 'S-GRAVENHAGE De malversaties bij het Eerste Rctierdamsche Tuindorp Het Hof, dat uitspraak zou doen in do zaak tegen den steen fabrikant J. S., uit Rotterdam, gedetineerd door do rechtbank aldaar in verband met de bij bet beheer van het Eerste Rotlerdamsche Tuindorp gepleegde malversaties veroordeeld tot 3 jaren gevangenisstraf, met aftrek van de preventieve hechtenis, heeft het onderzoek niet volledig geacht en een nader onder zoek gelast ter gerechtszitting van 21 Mei a.s., des voorin, te 10Vi uur. .Alsdan zal nog een getuige een Rotterdamsch no taris Avorden gehoord. Het Hof heeft inmiddels de invrijheid stelling van den beklaagde bevolen. FAILLISSEMENTEN) EEN VREEMDE VEE-ZIEKTE- Over do besmettelijke veeziekte die in de buurt van Eindhoven is uitgebroken,lezen we in het Eind'h. Dgbl. neg, dat Maandag prof. Wester en een specialiteit voor in wendige veeziekten te Eindhoven zijn aan gekomen om een onderzoek in te stellen. Geassisteerd door dr. Nijssen en dr. Pulles hebben deze heeren een bezoek gebracht aan A'erschillende stallen teneinde een on derzoek in te stellen; zij slaagden er in de kiem der ziekte te vinden en tevens het serum daartegen, dat nu in re scrum-inrich ting verkrijgbaar is. Ter zelfder tijd is ook te Tilburg door de Rijksserurainrichting aldaar een onderzoek ingesteld, waarbij men t-ot dezelfde conclu sie kwam als tc Eindhoven. Veiling te Lisse op 7 dezer onder di rectie-der combinatie Swart c.s. Het goAvas was goed. Er werden goede prijzen besteed. Wij not eer en voor enkele Narcissen de volgende prijzen per regel: Posticus Ornatus f 0.20; Princeps Maxi- mus f0 23; Bic. Vcitoria f0.50; idem (Moeren) f 0.66; Spring Glory f 1.70; White Queen f0.90; Cervantes f 1.Glory of Lisse f 0.65; Glory of Leiden f 0.35. SPORT VOETBAL. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Junioren-Competitie. District Leiden. Voor Zondag 11 Mei a.s. zijn de vol gende Avdestrijden vastgesteld: Afdeeling A. 2 uur: S.J.C.—L.S.V. Afdeeling B 2 uur: R.V.C.—S.N.A. De Competitieleider. R.-K. S. V. „Leiden". In de gisteravond gehouden bestuurs vergadering van bovengenoemde Voet balvereen iging is besloten, na afloop der Junioren-Competitie, serie-wedstrijden tel houden voor Junioren-elftallen, waarvoor aan den D.H.V.B. toestemming zal wor den verzocht. Dat allen dit zullen toe juichen Avordt niet betwijfeld, en het be stuur van Leiden rekent er op, dat allo junioren-elftallen van dit dictrict zullen deelnemen. Om het kampioenschap van Nederland Dc halve competitie gehandhaafd De Nederlandsche Voetbalbond heeft het verzoek der kamipocnsclubs tot het spelen van een heele competitie afgewezen, zoo dat de halve competitie gehandhaafd blijft' SCHERMEN Interacad. wedstrijden De inleracad. schermwedstrijden zullen dit jaar op 14 Juni a.s. worden gehou den te Leiden. Deelnemen Amsterdam, Delft en Leiden en waarschijnlijk ook Utrecht. BILJARTEN Cm hst wereldkampioenschap! Gisteravond speelden Dommering cn Moons een partij welke door Dommering werd gewonnen in 26 brt. en een gemid delde van 1G.4S en had als hoogste serie 81 Uitgesproken: A. J. Zevenhoven, koopman tc Nieuwkoop; Cur. mr. J. G. .A van Geldrop Meddens. M. J. P. Theussen, caféhouder, te Wad- dinxveen. Cur. rar». C. Jonker te Gouda N. V. Goudsch Dagblad, gevestigd cr kantoorhoudende te Gouda, Oosthaven 20 Cur. mr. R. Remsma. te Gouda. De dubbele meerd te Wychen. De verdachten in dc moordzaak te Wy chen, de gebroeders van den Broek cr zwerver Van Munster, zijn gisteren voor den rechter van instructie geleid. Alle drie blijA-en ontkennen iets met de misdaad te maken tc hebban. Het V. D. bericht, als zou dc rcchter-com. missaris van Den Bosch naar Wychen zijn vertrokken is onjuist. De commissaris van politie van Den Bosch is naar Wychen ver trokken doch niet in verband met dc moord zaak te Culem'borg, maar in verband met een heel andere zaak. Over Van Munster,' den zwerver, wiens arrestatie we gisteren hebben vermeld, heeft zijn zuster, de vent ster, aan de Tel. gezegd: Waarom houden ze zoo'n beest niet A-ast? Ik heb geen rustig oogenblik als hij los is. Eerst heeft hij mijn oudsten broer een mes in het hart gestoken. Daarvoor wou hij mijn man vermoorden. Hij greep hem bij de keel cn stak met een mes. Maar hij raakte alleen zijn neus. Als hij in het dorp is, waarschuw ik dadelijk de politie. Vrijdag vcor den moord kwam hij midden in den nacht hier met een hond. Ik zei dat hij niet binnen mocht, want ik dacht dat de hond gestolen was. Hij trok een mes er. wilde mij steken. Ik ben naar de 'buren ge vlucht en daar den heelen nacht gebleven, wat moet ik deen? Mijn man (die in de ge vangenis zit) kan me niet meer beschermen, Hij is toen weggegaan en later bij een zus ter vau me geweest, die hier in de buurt woont, maar die wou hem ook niet- binnen laten en sindsdien hebben we niks meer van hem gezien. Ilc acht liem best in staat den moord to plegen. Hij is tot alles in staat. Ik hoop maar, dat hij het gedaan heeft cn dat hij voorgoed wordt opgebor gen. Eerder hebben we toch geen rust. Naar we vernemen, is er, in verband met de rcsulta'ten van het- onderzoek, alle reden om aan te nemen, dat de zaak, zoo ze voor de rechtbank komt, met gesloten deuren zal worden behandeld. Omtrent het verloop van het drama is aan dc Geld. van bevoegde zijde medege deeld: K. v. M., K. en P. v. d. Br en nog cenige anderen waren Zondagavond op Alverna, in koffiehuis K.. waar hun de deur ge Avezen werd. Toen zijn ze afgedwaald naar koffiehuis C. aan den Teersdijk, waar zij nog eeniger tijd gezeten hadden zonder direct onor' delijk te zijn. Na dit café verlaten te hebben, gingent zij langs de spoorbaan naar het dorp in de richting Woezig. Vlak achter café Woe' zik stond hun blijkbaar een klein spoorweg huisje in den" weg w^iar zij de baldadiger, gespeeld hebben en een en ander hebbcir etuk geslagen. Ton belandden zij in de Woezik de buurtschap, waar de moord gebeurd is. v. M. heeft daar eerst aangeklopt bij de' familie K. A\-aar hij gewoonlijk ver bleef. Daar deed men hem niet open. Beni ge 'huizen verder woonden broer en zuster Willemsen, waar hij reeds 'n dag of twee te voren gevraagd "had of hij daar mocht sla-/ pen. Dat had men hem geweigerd. Nu moet hij daar Zondagnacht- aangeklopt hebben; en werd hem natuurlijk niet opengedaan/ Vermoedelijk is hij toen door het raam'-* pje bij de keuken, nabij het slaapkamertje van Willemsen gekropen. En toen moet zich daar het vreeselijke drama afgespeeld hebben. Het was niet de eerste maal, dat v. M. zich min of meer dreigend tegenover de familie W. had uitgelaten. Hij is niet slechts in Wychen een gevreesd persoon, maar staat ook in Nijmegen en in de omgeving als Neder- en Overasselt. als een gevaarlijk heerschap bekend. Messen zijn voor hem als speelgoed. Moordaanslag in een herberg. Gisterenavond omstreeks acht uur-zaten twee mannen in den bekenden herberg ,De honderd roe" aan den Haarlemmerweg te Amsterdam, met elkaar te praten. Ofschoon beiden tamelijk onder den invloed van ster ken drank verkeerden, kon niemand ver moeden, dat ever, la tee een drama zich zóu afspelen. Plotseling c:u stond twist en een van de beide mannen, een zekere Van Loenen, wo nende in de St. Nicolaasstraat, trok een dolkmes en wierp zich op zijn tegenstan der Jan Dekker, iemand die een zeer goedo bekende van Je politie is. Tijdens de wor steling kwam Dekker half te vallen en van' deze gelegenheid trok Van Loenen partij door hem 'herhaaldelijk met het dolkmes in de zijde te- steken. Hevig bloedend zakto de getroffene in elkaar. De geneeskundige dienst werd gewaarschuwd. Bij het losma ken van-d"e klceding bleek, dat Dekker niet minder dan zeven ernstige Avonden in de zijde had. Na verbonden ie zijn werd hi.i per autobrancard naar het Binnen-Gaslhuis vervoerd. Zijn -toestand is bedenkelijk. De dader bleef in versuften toestand int den herberg zitten en cenige politiebeamb ten van de Spaarndammersectie konden hem, zonder dat hij zich verzette, arrestee ren. Hij kon vanwege zijn toestand, nog niet gehoord worden. - Het-dólkmes, dat van zwaar kaliber was, werd gevonden. „Tel. 435e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 7 Alef. 4e Klasse 3e Liist. Hooge Drüzen: 11802 1500. 1199 8500 1000. 15644 15962 22446 ƒ400. 6564 6725 11712 12596 15827 21142 ƒ100. Prijzen van f 65: 20 42 113 225 297 313 393 406 462 487 570 587 592 765 774 777 789 S47 991 1069 1112 1144 1166 1245 1406 1416 1429 1457 1514 1584 1709 1714 1859 1893 2035 2056 2173 2252 2328 2440 2476 2499 2643 2647 2b75 27S7 27S8 2793 2936 3047 3070 3102 3124 3131 3399 3405 3411 3513 3650 3677 3738 3775 3834 3S84 3939 3964 4090 4117 4161 4182 42>6 4243 4259 4374 4426 4427 41SS 4499 4583 4596 4633 4677 4747 49U3 5054 5090 5128 5139 5162 52UU 5457 5567 5571 5624 5679 5748 5875 5SS0 5956 5970 6027 6033 6315 6359 6480 6521 *6556- 6639 6762 6S19 6838 6923 696U 6994 7025 7097 7116 7 ISO 7234 7323 7396 7422 7519 7540 75S0 7617 7807 7841 7865 7918 SI 15 8238 8451 8550 8554 8561 8564 Sö3ü 8659 8767 8786 8790 8S20 8822 8859 8886 S912 8941 9020 9093 9235 9289 9304 9340 8380 9613 9780 9796 9798 10007 10092 10128 10149 10160 10234 10473 10476 10480 10543 10765 10785 10786 10816 10S28 30981 109S4 11011 11052 11099 11113 11120 11129 11153 11186 11200 1121S 11366 11439 11440 11460 1149S 11559 11734 11745 11752 11875 11929 11949 12064 12228 12269 12529 12700 12731 12808 12569 12992 12997 13076 130S7 13176 13172 13202 13245 13301 13333 132S5 13400 13482 13190 13503 13604 13630 13733 1.3759 13SÖ5 13833 13880 130,0 14038 14044 14033 14132 14197 1420S 14255 14257 14258 14-144 14550 14551 145SI 14620 14652 14690 14721 14725 14755 14756 14797 14857 14953 15005 15027 15069 15082 15106 15110 15125 15175 15202 15215 15216 15246 15268 15296 15311 15313 15329 15334 15477 15633 15648 15659 15723 15743 15841 15891 15929 15981. 15989 16114 161-1-1 16331 163S0 16499 16504 165IS 16676 16723 16-S52 16854 16875 17042 17076 17232 17263 17304 17316 17436 17451 17533 17555 17569 17630 17650 17697 17717 17729 17795 17S68 17900 17909 17978 17991 1S047 18057 1S139 1S149 18228 1S251 18309 18345 1S34S 1*8 411 18468 18474 1S542 185S6 1S599 18615 1S632 18695 18733 18794 1SS06 18810 18896 1S918 18971 189S7 19067 19252 19313 19425 195S1 19609 19610 19652 19807 19637 19880 19936 20061 2'A69 20223 20237 20256 20276 2 0 27 S 2» 1359 20445 20474 20514 20516 20591 20f.03 20630 20644 20667 20679 20772 2i*M 20857 20S74 20S92 20907 20931 21036 21109 21141 21187 21210 21218 21305 21391 21425 21441 21459 21475 21485 21508 21523 21530 21588 21612 21813 21912 21975 22051 22059 22176 22182 22200 22219 22257 22332 22346 22393 22476 22613 22627 22747 22749 22(73 22824 22887 22914 4c Klasse 2c Lijst: 17274 in.z. 17264. 1331 1663 2150 4573 5030 5346 57S9 6067 6723 7020 7350 10133 10183 10944 11115 11278 11652 11986 14228 14551 14741 15020 15145 15282 15620 15856 20130 20018 2il820 21045 21336 21501: 21859 22186 224?» 22798

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 5