*en lichtere boete opleggen, kreeg Lekl. toe gezegd. C. B., bakker te K a t w ij k, heeft de ar beidswet overtreden wat hem als eiscli deed vernemen f 4.of 4 dagen. J. V., eveneens bakker te Katwijk, heeft een bijna gelijke overtreding begami en laten werken op een tijd, dat zulks niet geoorloofd is. Hiervoor eischte de Ambtenaar f 3.of 8 dagen. C. G., kistenfabrikant te Den Haag, heeft ook mi Leiden een werkplaats waar voor alles in orde was, doch waar de Rijksveldwachters van de Waard en Piket geen arbeidsregister vonden. Bekl. wist niet, dat het noodig was, want de inspectie te Leiden zoowel als in Den Haag hadden de zaak in orde verklaard, waarvan hij dan ook heel niet ingenomen was met den eiscli van elf maal f 1.boete L. M., chauffeur, Den Haag, heeft in Leiden gereden, daar waar dit verboden ;was, uit onbekendheid, zegt bekl. Eisch f 5.of 5 dagen. E. L. Gr., melkslijter te Leiden, beeft margarine verkocht waarop het leeken op het papier ontbrak. Bekl.'s echtgenoote had dit onwetend en bij vergissing gedaan, wat echter toch een eisch deed hooren van f 10 of 10 dagen. Bekl. moest zijn vrouw maar waar schuwen niet zulke domme dingen meer te doen, want dat komt duur uit, zeide de Kantonrechter. A. J. Kr., chauffeur te Leiden heeft op een daarvoor verboden weg met een te zwaren auto gereden en te hard. Bekl. heeft daarvoor wel drie dagvaar dingen gekregen. Een er van was ingetrokken, zeide de Kantonrechter, omdat die fout was. Bekl. was daarover niet best te spreken, want zijn fouten worden zwaar gewogen en anders fouten mogen zoo maar gepas seerd worden. Daarmede nam bekl. nu eens geen genoegen, ook niet met den eisch van f 5.of 5 dagen. De Kantonrechter die inzage nam van al de paperassen, raadde bekl. aan eeist maar eens de uitspraak af te wachten, want eer der kon hij toch niet in verzet komen en mogelijk viel het nog' wel mee. P. C. i.i. voor de rechters. Do ambtenaar van heb O.M. bij het Leidsche Kant-ongerecht heeft appel aa-n- geteekend tegen het vonnis van den plaatsv. kantonrechter mr. M. B. Vos. waarbij H. J. Jesse te Leiden wegens het aangelegd hebben en bezigen van een ra dio-verzendstation voor draadlooze tele grafie is schuldig verklaard, doch zonder toPDa-ssing van eenigen straf. "?)ok J. zelf heeft liooger beroep aange- teekend. SPffiHT VOETBAL. De wedstrijd tusscben bet Leidsche en het Haagsche scheidsrechtexs-elftal zal a.s. Zaterdag, 's namiddags 3% uur op het Lugdunumveld plaats hebben. Eeide elftal len zijn als volgt samengesteld: Leidsche scheidsrechfers-elftal: H. v. Weizen I. Filippo B. Bekkering P. de Graaf A. Pont P. J. Bakker M. D. Stafleu M. B. Leuering Troostwijk J. de la Rie A. P. J. Aardse Scheidsrechter: W. Garo Lusenei Doon Lens Wijngaarden Gersie Vaessens Buis Krijnen Otten Lissauer Evers tijn Haagsche scheidsrecbters-elftal. Reserve's voor het 4. Leidsche scheids- rechterselftal: A. Spierenburg, W. Piket. Gezien het resultaat, behaald in den wedstrijd tegen een A. S. G.-comhinatie, belooft dit beslist een spannende strijd te worden. Do tcoegansprijs is zéér laag gesteld, dus voor iedereen toegankelijk. Land- en Tuinbouw Rozenteelt in Haarlemmermeer. Vas Diaz bericht: Aan den Aalsmeerder- dijk in de Haarlemmermeerpolder wordt thans ook de rozenteelt met succes be proefd. Er zullen daar ook eenige rozen- kassen geplaatst worden. Dg bloembollen te Haarlemmermeer in vollen blcei. In de gemeente Haarlemmermeer, voor namelijk in het zuidwestelijk en westelijk doel, staan de hyacinthen en tulpenvelden UIT B8E ©ÜGEWSiaG KATWIJK AAN ZEE. Personalia. Onze plaatsgeuooten L. Guyt en W. van Duyn zijn te 's-Graven- hage geslaagd als schipper op zeilzeevis-? flchers vaartuigen. LEIDSCHENDAM Boerenleenbank. De Boerenleenbank te Leidschendam hield gisterenavond te 7.30 uur in het Patronaatsgebouw baar jaarlijksche algemeene vergadering. Be Directeur, do beer v. Heiningen, opent de vergadering met den Chr. groet en heet de aanwezigen van harte welkom. Hij memoreert, dat de Bank beden haar 20-jarig bestaan herdenkt, en kan met ge noegen constateeren, dat de Bank steeds in bloei toeneemt; ondanks den velen tegen spoed is de zaak doorgezet en thans zien wij de resultaten. Hij brengt een woord van hulde aan de heeren Wensveen en van Veen, die hieraan zoo krachtig heb ben meegewerkt. Do Kassier, de heer Alb. Haagen, brengt dan Verslag uit over den toestand der Vereeniging over 1923, waar uit blijkt, dat aan spaargelden werd ont vangen f 587.696.60/2, aan terugbetaalde voorschotten f 525.369.84, van de leden i 114.528.74. Terugbetaald aan spaargelden f552.041.94; verleende voorschotten f 86.700.—; uitgaven in loopende rekening Centrale bank f 553.445.86; aan de leden f 97.352.37. Het saldo der spaargelden bedroeg f 250.858.32het. bedrag der voorschot len f 196.895.42. Het te goecl op 31 December f 153.054.40; de geheele omzet bedroeg f 2.618.725.57^, enz. De directeur brengt een woord van bul- de aan den kassier voor zijn accuraat be heer en zegt, dat uit deze bedragen zeer zeker de vooruitgang blijkt. De commissie tot nazien der Rekening en Balans over 1923 brengt bij monde van den heer N. Verkley verslag uit en verklaart alles in orde bevonden te hebben. Do rekening en balans wordt goedge keurd, alsmede het voorstel om van de op genomen gelden in loopende rekening 1/8 pet. provisie te berekenen, Een verslag over de revisie van den Raad van Toezicht wordt voorgelezen door den Heer Romeijn, waaruit bleek, dat alles in da besto orde» bevonden was. Het voorstel om het salaris van den kas- sie met f 100.to verhoogen wordt met algemeene stemmen aangenomen. De heer C. do Koning wordt dan met volstrekte meerderheid van stemmen her kozen tot lid van den Raad van Toezicht. Bij do verkiezing van 3 Bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren C. Weerdenberg, L. J. Hooymans en J. F. van Vliet, worden deze heeren met bijna algemeeno stemmen herkozen. Genoemde heeren nemen bun benoeming aan en dan ken de vergadering voor het opnieuw in ben gestelde vertrouwen. Tot kassier werd bij acclamatie herkozen de beer Haagen. De directeur feliciteert hem met zijn benoeming en is ervan overtuigd, dat bij steeds zijn krachten zal geven voor de Vereeniging. In de commissie tot onder zoek der Rekening en Balans voor bet volgend jaar werden benoemd de heeren L. Hendriks, L. C. de Koning en Korte- kaas. Het voorstel om liet crediet in loopende rekening van de Coöp. Maalderij „Nooit Gedacht" te brengen van f 100 000,op f 150.000.wordt na cenige toelichting goedgekeurd. Van de rondvraag maakt niemand ge bruik; alleen verzoekt de directeur, wan neer een voorschot gevraagd wordt dit per briefje te doen met de namen der borgen bet bedrag, enz. Hierna sluit de directeur onder dank de vergadering met den Chr. groet. VOORHOUT Muziekwedstrijden. Het goedverzorg de programma voor de a.s. Muziek-feest- dagen, Hemelvaartsdag en Zondag 1 Juni, welke, uitgaande van den bond van Har monie en Fanfare-vereenigingen, bij gele genheid van bet eerste lustrum van de R.K. Muziek-yereeniging „St. Caecilia" alhier, in deze gemeente zullen worden ge bonden, is verschenen, en geeft al een goed overzicht van wat wij dan le genieten krij gen. Op heide dagen vangen de wedstrijden aan te 12 uur, en houdt de Burgemeester oen openingsrede waarna aanbieding van den Eerë'wijn. Do marsch-wedstrijden, waaraan, op een enkele uitzondering na, alle korpsen deel nemen, hebben ten 5 ure in den namiddag plaats, en worden besloten met een con cert, dat den eersten dag gegeven wordt door de Harmonie van Hazerswoude; den tweeden door 't Leidsche Harmonie-gezel schap „de Post", beide onder directie van den heer M. Polderdijk te Leiden. Hemelvaartsdag komen 14 Harmonieën, en.9 Fanfare-korpsen uit, met gezamen lijk ongeveer 750 werkende leden. Op 1 Juni 7 Harmonieën en 8 Fanfarc-korp-scn, met tesamen ruim 500 leden. In do afdeeling uitmuntendheid komen uit op Hemelvaartsdag de Arbeiders-Mu* ziekvereen. „Crescendo" Den Haag, (Har monie) met 46 werkende leden, en Fanfare „T.A.V.E.N.U.", Loosduinen, met 38 wer kende leden. Op 1 Juni Gusto's Muziekvereen., Schie dam (Fanfare) met 31 werkende leden en dan komt uit in do Eere-afdeeling het Dor- drechtsch Harmoniekorps, met 70 wer kende leden. Daar Voorhout voor bezoek van elders een mooi gelegen middelpunt is, dat met verschillende gelegenheden te bereiken is, zullen het, bij goed weer, zeker een paar echte feestdagen worden. Vooral liefheb bers van open-lucht-muziek zullen genieten kunnen. WASSENAAR. Gemeenteraad. Gisterenmorgen verga-derde de Raad de zer gemeente. Afwezig waren met kennisgeving de hee ren Prins en Th. H. Vogels. De notulen dei^vorig vergadering worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. Goedkeuring raadsbesluit, regelende de toelating van kinderen uit 's-Gravenhage op de school aan de Waalsdorperlaan. Goedkeuring besluit tot verhuur van grond aan de haven. Verslag van de Gezondheidscommissie over 1923. Verslag van <jen Keuringsdienst van Wa ren. Rekening van de Gezondheidscommis sie. Deze laatste drie stukken zullen bij de leden worden rondgezonden. Een brief van Ged. Staten, houdende en kele opmerkingen omtrent de begrooting voor 1924. Aan deze opmerkingen zal wor den tegemoetgekomen. Naar aanleiding van een brief van den Ingenieur-Verificateur van het Kadaster wordt besloten tot vernieuwing van de ka- dastrale kaarten en daarvoor een crediet toegestaan van f 300. Besloten wordt aan; den heer Wagten- donk een gratificatie van f 100 toe te ken nen voor buitengewone werkzaamheden in verband met de controle op de admini stratie der bouwvereenigingen. Hierna brengt de voorz. ter tafel een schrijven van de Haagsche Tramweg-Mij., waarbij wordt overlegd een plan voor aan leg van wegen in de omgeving van de re mise, benevens ëen ontwerp van de voor waarden, die deze maatschappij bereid is te accepteeren. In dit plan is begrepen de weg van liet remiseterrein naar den Rijks straatweg tot welken aanleg zij zich be reid heeft verklaard. Besloten wordt op het voorstel in te gaan en aan B. en W. de verdere afwikkeling van de zaak op te dragen. Een verzoek van H. J. J. Bronswijk om overschrijding van de rooilijn in de Lang straat wordt ingewilligd. Toegestaan worden een 10-tal verzoeken om ontheffing van het verbod tot bouwen op grooter afstand dan 10 M. van een open baren weg. Aan de Muziekvereeniging „Excelsior" wordt een subsidie van f 200 toegestaan. Op een verzoek van die vereeniging om overname van haar muziektent en ver-" plaatsing naar het Molenplein wordt afwij zend beschikt. Wordt besloten, ter belegging van de ge storte kapitalen voor onderhoud van we gen ad f32846.20, aan te koopen een in schrijving op het Grootboek 2Vi pCt, Na tionale Schuld. In stemming komt de aanvrage van het bestuur der Wassenaarsche Bouwvereeni- ging om subsidie voor het badhuis waar over in de vorige vergadering de stemmen staakten. Met 8 tegen 3 stemmen werd thans een subsidie toegestaan va-li f 357.33. De verordening op de heffing van school geld is van Ged. Staten teruggekomen met do opmerking, dat een bedrag van f 1000, belastbare som, waarbij in deze gemeente de heffing zou beginnen, te hoog werd ge acht. Voor deze gemeente zou f 800 vol doende zijn. Besloten wordt de verordening in dier voege te wijzigen^ dat de heffing thans zal aanvangen hij f800, belastbaar inkomen. Op de begrooting voor 1923 wordt af- en overgeschreven tot een bedrag van f 3886.571-2 terwijl de begroting 1924 wordt verhoogd in ontvangst en uitgaaf met f 5085.84^. Hierna komt ter tafel een ontwerp-in- structio voor de te benoemen controleur bij het bouw- en woningtoezicht. De heeren Mansvelt en Versteeg kunnen er zich niet mede vereenigen, dat de con troleur zal staan onder de bevelen van den chef van gemeentewerken. Zij waren van meening, dat het de be doeling was een zelfstandigen dienst dn het leven te roepen De Voorz, zegt, dat dit niet in de be doeling ligt. Hij is van msening, dat do chef den dienst moet regelen. De heer Wouters merkt op, dab de aard van de betrekking en de bezoldiging er op wijzen, dat hier sprake is van een onder geschikt ambtenaar en hij acht dit ook noodzakelijk in het belang van een gere- gelden dienst. De heer Drop vindt het ook verkeerd, om twee personen tot baas te maken. De heer Man-sVelfc kan. zich na liet ge boorde voorloopig met het voorstel ver eenigen. De heer Versteeg blijft zijn meening handhaven en stelt voor art 6 te wijzi gen. Geen der leden steunt dit voorstel, zoodat het niet in behandeling komt. Na een kleine wijziging wordt de in structie met op één na algemeene stem men vastgesteld. De Voorzitteh deelt mode, dat bij hem een verzoek is ingekomen van de heeren Provo Kluit en Ver- Steeg, om op de agenda voor deze®verga dering alsnog te plaatsen benoeming van een controleur bij het bouw- en woning toezicht. Hij heeft aan dit verzoek niet voldaan, omdat sedert het sluiten van den sollicitaitietermijn te weinig tijd was over- gebleven, om naar de geschiktheid der sollicitanten te informeeren cn een voor dracht op te maken. De heer Provo Kluit ia van meening. dat er tijd genoeg was geweest. Verschillende sollicitanten zijn zich komen aanmelden en allen rekenden op een benoeming in deze vergadering. De heer Rooyakkers vraagt, waarom er zoo n haast moet worden gemaakt. B. en W. zullen volgens de instructie een voor dracht moeten indienen en dat is nog niet geschied. De voorz. acht het niet gewenscht om benoemingen van ambtenaren bij verras sing te doen, althans niet in een voltallige veigadering. De heer Provo Kluit vindt dit geen mo tief. In een volgende vergadering kunnen weer leden afwezig zijn. De Voorz. zegt, da-t het dan op de agen da voorkomt. De heer Drop vraagt of B. en W. de sol licitaties al hebben bestudeerd, of zij al thans' menschen a-ls de beste op het oog hebben. Als de Voorz. ontkennend antwoordt, zegt hij, dat alle sollicitanten recht heb ben op een onderzoek, zoodat hij is tegen een benoeming in deze vergadering. De Voorz. wil daarna het verzoek om het'alsnog op de agenda plaatsen in stem ming brengen, maar de beide onderteeke naren trekken het verzoek in. Hierna is aan de orde een vooistel van de Heeren J. C. Vogels, Provo Kluit en v. Barneveld, waarbij B. cn W. worden uit- genoodigd, om met een regeling te komen voor gemeenschappelijk overleg voor het gemeentepersoneel. De Voorz. is van meening, dat in Heine gemeenten een dergelijk instituut onge- wenscht is en dat de resultaten gewoon lijk niet aan de verwachting beantwoor den. De bedoeling is, dat een georgani seerd overleg d© gemoederen tot rust moet brengen, maar het tegendeel is vaak waar. Hier is alles altijd loyaal behandeld en de omstandigheden zijn altijd volkomen be kend. Hij zou het dus gewenscht vinden" geen druk op B. en W, uit te oefenen om met voorstellen te komen. De heer J. C. Vogels geeft toe, dat er veel schaduwzijden zijn, maar ook veel voordeden. Een commissie kan die zaken gemakkelijk behandelen en persoonlijk hooren, terwijl het personeel evenveel prijs stelt-, dat het met zoo'n commissio in overleg kan treden. Hij ontkent dat het uitgaat van clc sociaal-democratie. Hij vindt overleg steeds gewenscht. De Voorz antwoordt, dat alles, wat de heer Vogels wenscht, reeds gebeurt. Ieder, die klachten heeft, kan die uiten. Een der gelijke commissie zou in de plaats komen van B. en W. De hee-r Provo Kluit zegt, dat het niet alleen voor het personeel van belang is, maar ook voor het publiek. De Voorz, staat verwonderd over dit laatste. Het publick heeft de raadsleden als vertrouwensmannen gekozen en de-ze zullen toch de belangen dan wel beharti gen. De heer Drop voelde aanvankelijk wel iets voor het voorstel, maar na de gevoerde discussie, blijkt wel, dat overleg niet noo dig is. Hij vraagt waarvoor die commissie overigens moet zorgen. De heer Vogels antwoordt, dat hij zich met do tegenwoordigen gedragslijn van B. en W. goed kan vereenigen. Hij ziet echter ook in de toekomst dan kan heb wel noodig zijn. Do heer Drop wil dan wach ten tot het noodig is. De heer van Barne veld brengt ook allen lof aan B. en W. en zegt. dat hij het voorstel, wat hem betreft, intrekt. Do heer Versteeg zegt, dat salarisregelin gen en dergelijke zaken steeds door een commissie zijn voorbereid. Daarna wordt door de beide andere oni der te ekenaren eveneens liet voorstel inge trokken. Rondvraag. De heer Wouters zegt, dat hij tot zijn verwondering in de Wassenaarsche Courant een verslag heeft gelezen van een niet-openbare raadsvergadering waarin het uitbreidingsplan werd toegelicht. Hij betreurt, dat het in deze vertrou welijke bijeenkomst behandelde gepubli ceerd is en vreest onaangename gevolgen. De heer Mansvelt vraagt, of de Commis sie voor de strafverordeningen er aan den ken wil, om krachtige bepalingen te ma ken voor het autobusverkecr. Hiermede zal worden rekening- gehouden. HILLEGOM. Ernstig ongeluk. Bij het in aanbouw zijnde huis van den heer K. bij de Hof straat. waren eenige kinderen aant-'t spe len. Het. zoontje van van B., wonende in do Hofstraat zat in een cementen putriüg, terwijl een ander jongentje den ring voort rolde. De zware ring brak- en alle stuk ken kwamen op het zoontje van B. neer. Zwaar verwond is het kind naar de stich ting in de Mariastraat vervoerd, alwaar liet verbonden werd. Men vreest voor zijn leven. HAARLEMMERMEER Een lijk. gevonden. Gistermorgen is in de Ringvaart tusscben Halfweg on »Sp aarnwoud er weg drijvende gevonden het lijk van een manspersoon, als*- beer ge kleed, naar schatting 45 a 50 jaar oud. Uit de in zijn bezit gevonden papieren is af te leiden dat hij lid is van het Ned. Gymnastiekverbond, zoodat het niet onmo gelijk is, dat er gevonden is het lijk van den heer H. A. E., van wiens vermissing dezer dagen door ons melding is gemaakt. Het lijk is naar de algemeene begraaf plaats te Hoofddorp overgebracht. 'STAPSIflIEUIliS DE OPENING VAN HET KLOOSTER DER PATERS FRANCISCANEN Terecht mocht vanmorgen de HoogEerw. Heer Deken Dessens spreken van een his torisch en dag? Te half negen werd voor het eerst dc Kapel van liet nieuwe klooster der Paters Franciscanen aan den Haagweg als open bare Kapel in gebruik genomen reeds eenige dagen was er door den Zeer Eerw. pater Praeses geofficieerd. En liet bijzondere van dit feit was aan gevoeld door zeer velen, die er ook gaarne ïiij tegenwoordig wilden zijn: Toen we 'n tien minuten vóór tijd in de kapel kwamen, konden we nog' juist achteraan een plaatsje krijgen; de velen, die nog na ons kwamen, moesten blijven staan, tenzij anderen zoo vriendelijk waren voor hen een offertje te brengen. Een Eerw. Broeder trachtte zoo veel mogelijk allen, die een plaatsje zoch ten, te bevredigen. De vlag met pauselijken wimpel wap perde van de„villa" wilden we schrij ven, maar Rozenhof is nu klooster ge worden; terwijl ook aan de overzijde een Katholiek op dezelfde wijze z'n vreugde over het belangrijk Roomsch gebeuren ken baar maakte. Op het altaar van de kapel preikten eenige bloemen achteraan in de Kapel was een klein orgeltje geplaatst, want. het jongenskoor van de Hartebrug zoiï eenigv gezangen uitvoeren. Tegenwoordig waren de Zeereerw. gar diaan van het Franciscaner-klooster te Woerden, pater N. van Vliet, de Zeereerw. praeses van het nieuwe klooster, pater W. Heiling, de zeereerw. heeren pastoors J. Crombag en Th. Beukers en enkele andere eerw. heeren uit deze stad. Voordat de Iloogeerw. heer Deken Des sens een aanvang maakte met het opdra gen van het H. Misoffer, zong het knapen koor de Veni Creator. Verder onder en na de H. Mis voerde het goed-geschooldé koortje eenige sacramenls-gezangen uit. Na liet Evangelie hield de Hoogeerw. heer Deken een toespraak waarin de ge wijde redenaar begon te wijzen op het nederige begin van deze stichting, hetwelk doet denken aan de parabel van het mos- terzaadje. Met vele goede Katholieken, aldus Zijn Hoogeerw., wenschen wij echter aan dat zaadje toe, onder Gods rijken zegen, de volle ontwikkeling en groeikracht. De uitbreiding der stad en het stijgen de aantal Katholieken eisch en meer ruimte in kerkgebouw en meer zielzorg. In 't bijzonder denkt Zijnhoogeerw. hier bij aan het Kaleckismus-oriderricht. Daar om heeft hij eenigen tijd geleden aan den Bisschop gevraagd, een deel van zijn pa rochie af te nemen, opdat een nieuwe pa rochie gevormd zou kunnen worden; in Gsiüsesnielijke Aankondiging, GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken visckwinke] Vischmarkt 18, Tel. 1225, is VRIJDAG.ver irijgbaar SCHELVISCH f 0.140.200.2; 0.34, SCHOL k f 0.15—0.20—0.41, KOOL VISCH k f 0.13—0.18, SCHAR a f 0.13 KABELJAUW k f 0.35-0.40 en TARBOT k f 0.62 per pond. N. C. DE GIJSELA AR, Burgemeester,, Leiden, 8 Mei 1924. Inspectie Verlofgangers. In de maand Juni van dit jaar zal dooi de indeeling-scommandanten een inspectii worden gehouden over de grootverlofgan gers der lichtingen 1913. 1914 en 1915, zoo mede over do dienstplichtigen dier lichtin gen, die een vrijwillige verbintenis hebben aangegaan als verzorger bij den Rijkspost duivendiensfc en als hoefsmid bij de Infan terie. Van deze inspectie zijn vrijgesteld zij die: a. hun eerste oefening nog niet hebben volbracht; b. rn 1924 voor den voor het onderzoek bestemden da-g in werkelijken dienst zijn geweest, uit anderen hoofde dan bij wijzi van straf; c. bestemd zijn om dit jaar voor herha lingsoefeningen in werkelijken dienst tfl komen;' d. elders wonen dan in Nederland; e. zich buitenslands bevinden ter uitoefe' ning van de zeevaart (hieronder niet begre- pen do zeevisscherij) f. ingevolge de geldende bepalingen in ge val van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstandigheden niet aan eer buitengewone oproeping in werkelijken dienst behoeven te voldoen. Zij, die wegens ziekte of om eens ander< reden in do volstrekte onmogelijkheid ver keèren, bij het in Juni te houden onderzoek te verschijnen, dan wel" wegens woonplaats verandering niet voor dat onderzoek zijn opgeroepen, worden door den indeelingsdis tricts-couimandant verplicht het onderzool in November of December e. Ir, to onder gaan. De indeelingsdistrictscommandant is aan gewezen als de autoriteit, bevoegd tot be opleggen van streng of licht arrest, bedoelt j in art. 42, eerste lid der Dienstplichtwet. Ilafls©iieke üajegisla LEIDEN. Donderdag Tentoonstelling Bakkerscursui Bondsgebouw, 8lï uur. Donderdag. R. K. Kiesv. Lezing Mr. A. Ba ron van "Wijnbergen. Foyer, te 8 uur Donderdag. Graf. Bond, Bondsgebouw, ti 8 uur. Donderdag. Recollectie, Hartebrugskcrk, n; het Lof van 7.39 uur. Doncferdan. Repetitie „Ons Toon-eel'', BouJi gebouw, te 8.15 uur. Apotheek die tot cn mri Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags geopend is: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Tel. 552. de stille hoop, dat anderen dit voorbeeld zouden navolgen. Groot is do verwachting, die uitgaat van deze stichting, welke voor stad en omstreken van zulk een groot nut zal kunnen zijn. Verwacht mag worden, dat het Katho lieke volk daaraan zal geven zijn offer vaardige medewerking. Al lang voor de hervorming waren de zonen van St Franciscus hier ter stedo geëerd en be mind. En zij hebben reeds op den voor avond. van den groeten afval do liaat van de beulen moeten ondervinden, toen liun klooster in de Waarcl is verwoest gewor den. Na dien hebben zij met apostolisch ei) I moed in- het verborgene aan het zielen- heil gewerkt. En zij zijn de eersten ge-L weest, die hier na de reformatie de ver strooide schapen weer hebben verzameld Groot was daarbij steeds de aanhankelijk heid en de medewerking der Katholieken:; arme wevers, rijke gevers. Zijnhoogeerw. vertrouwt, dat do Katholic- ken van heden zich hun Vaderen waardij zullen toonen; en hij herinnert daarin, met dankbaarheid aan den ijver verleden jaar betoond bij gelegenheid van de Mis- sieweek. Zijnhoogeerw. wil dan gaan voortzet ten het hoogheilig offer van dank en smeoking, God dankend op dezen bis tori schen dag, waarop na 350 jaar wederom in onze stad een Franciscaner-klooster is geopend, en Hem smeekend, dat Hij he werk moge zegenen, uitbreiden, vervol maken en vol l ooien. Na de H. Mis werd hot Tantum Ergo gezongen en de Benedictie gegeven - j waarin wij mogen zien een symbool val den zegen, die Christus vanuit hot kloos - ter over stad en gewest zal doen uilsira len 1 Aan het einde der plechtigheid sprak öi Zeereerw. Pastoor Crombag nog een korl hartelijk cn ontroerend woord. Zijn Eerw. zeide zoo dikwijls als hij langs dei Haa'gweg kwam in stilte hebben gebeden dat God daar eens een klooster zou mo gen geven ook omdat de uilbreidini der parochie zulks zeer wenschelijk maan te. En God heeft zijn gebed op wonderbar) wijze verhoord: Wat er is gebeurd is al leen bekend aan God en aan twee men, schen. Zijn eerw. is vandaag God zoo dank haar. En hij vraagt allen met hem mei® te bidden drie wees gegroeten voor cei. heel bijzondere in tenten tic. Met een „Geloofd zij Jezus Christus! werd do mooie plechtigheid besloten welke wenscli tevens is het mooie begj| van een nieuw stuk katholiek leven in or| ze stad.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2