•waar een rong jaar aan een verandering niet werd gedacht. Ook oppert men. daar do vrees, dat een opeenhooping zal ont staan. hetgeen de markt zal schaden. Een vergelijking met Woerden, meent de Mij. gaat in deze niet op. Aan de hand van deze gegevens, stelt het Dag. Bestuur voor, het adres voor kennisgeving aan te nemen. Al- das wordt besloten. Ingediend wordt een voorstel van het Dag. Bestuur dezer gemeente, om tot aan koop over te gaan van een stuk grond groot 1 ÏÏ.A. 11 A. 96 c.A. voor den prijs van I 8000.B. en W. gronden dit voorstel Ot de aanhangig zijnde marktplannen, ter wijl dit stuk grond tevens in het uitbrei dingsplan is gelegen. Do grond is gelegen aan de Noordzijde van het dorp, achter de Bouwers teeg en is eigendom van de Ven nootschap Turkenbuxg's Zaadhandel. De Oommdssie van Publieke Werken adviseert tot dezen aankoop. De heer B. Batelaan vindt het gewenscht, indien tot aankoop wordt overgegaan', dezen grond geheel los te houden van de marktplannen, in verband met de uitbreidingsplannen. Spreker acht dit. gewenscht uit oogpunt van voorzichtig heid en wil dit dan ook in het contract op nemen. De heer Beijen noemt dit een zeer billijk aanbod. De firma Turkenburg, zegt spreker, heeft blijk gegeven geen speculatie op het oog te hebben, niettegenstaande ook zij zeer goed weet-, dat deze grond in de toe- üornst veel meer waard zou kunnen zijn, Spreker vindt' dat deze houding aange naam afsteekt bij die menschen, die wij ook jh onze gemeente hebben, en die maling hebben aan het Gemeentebelang en slechts hun eigen belang voorop stellen. Deze woor den worden door den Baad met applaus be antwoord. Spreker stelt ten slotte voor het voorstel aan te nemen. De heer v. Marei releveert eveneens dit bijzonder voordeelig aanbod. Hebben wij dien grond noodig? vraagt spr. Ook voor onze Gemeentenaren is dit een vraag. Spreker gaat evenwel de i uitbreiding onzer gemeente na. Spreker wijst er op, dat, wanneer de uitbreiding on zer gemeente in hetzelfde tempo blijft door gaan, wij niet meer weten welken kant wij •lit moeten. Dan raken ook do particuliere bouwers vast. aangezien reeds thans vrij wel geen grond meer te koopen is. De Ge meente, zegt spreker, wil dan ook thans Teeds den particulieren bouwers de behulp zame hand reiken. Deze koop, zegt spr.. is dan ook los van het geheele marktvraag stuk. De firma Turkerburg is bovendien nog bereid een uitpad. door de Bouwersteeg toe te staan. Spreker brengt, ten slotte een sa luut aan de firma Turkenburg voor hare houding in deze aangelegenheid. De heer Turkenburg wijst er op, dat het uitpad dö'or de Bouwersteeg wordt gegeven onder voor waarde, dat dit natuurlijk behoorlek wordt onderhouden. De heer Hortensius gaat eveneens met het voorstel tot aankoop van den grond accoord, eveneens onder voor waarde, dat het los van het marktplan wor-dt gehouden. Spreker is nog steeds voorstander van een marktterrein dicht bij de oude markt gelegen. Het voorstel in «temming gebracht wordt met alg. stem men aangenomen. Aan de orde komt vervolgens wederom een voorstel van B. enW. tot verbetering der Wilhelminastraat De Yoorz. deelt de, dat dc Wilhelminastraat behoort aan de Commissie van den-Straatweg GoudaBo degraven. Deze straat moet in den loop van dit jaar geheel worden vernieuwd. Door het drukke verkeer beantwoordt deze straat in middels niet meer aan haar doel. Een af doende verbetering blijkt thans mogelijk door de talrijke stoepen te verwijderen, als mede de boomen en aan beide zijden een trottoir aan te brengen. In verband hier mede werd reeds met bijna alle eigenaren overlegd, terwijl van een tweetal, dat bui ten woont, nog geen antwoord is ingeko men. Alle eigenaren waren overigens voor het plan; echter gaven enkelen den wensch te kennen de bccmen voor hunne huizen te mogen behouden. Dit. zegt spreker, is nog het moeilijke punt. aangezien alle boomen zullen moeten worden weggeruimd cm af doende verbetering te krijgen. Het werk zal de Gemeente f 4850.kosten, de straat wordt door den Goudsehen Straatweg be kostigd. De heer C. B. Batelaan vraagt eenige technische inlichtingen betreffende den toestand bij den lieer Yerheij. De Voor zitter merkt op, dat de weg daar-ter plaat se iets Noordelijker kan worden gelegd. De heer Eeijeii juicht dit plan ten zeerste toe, aangezien spr. de Wilhelminastraat als een der drukste verkeerswegen beschouwd. Spr. acht het goed gezien, dat. B. en W. nu de plannen van den Goudsehen Straatweg er zijn, ingrijpen en eveneens een afdoende 'verbetering aanbrengen. Spreker wil ove rigens li open op de medewerking der eige naren. De heer B. Batelaan noemt deze Baadsvergadering er een, waarin verstrek kende besluiten voor de Gemeente worden genomen. Spreker wijst op den onkoudbaren toestand in <üe straat bij het tegenwoordi ge drukke verkeer. Spreker wil dan ook een 'voord van dank brengen aan den Voorz.. die tevens President-Commissaris is van den Straatweg GoudaBodegraven, voor zijne medewerking om, in samenwerking met den Goudsehen Straatweg, een beteren toestand te verkrijgen. Spr. hoopt ten slotte dat de eigenaren van boomen eveneens zul len medewerken en het gemeentebelang bo ven hun eigenbelang zullen stellen. De Voor zitter vil nog even opmerken, dat het thans de gelegenheid is een beleren toestand te krijgen; deze mogelijkheid doet zich nim mer meer voor. De heer B. Batelaan vraagt vervolgens of het werk door den Goudsehen Straatweg reeds is aanbesteed. De Yoorz. antwoordt bevestigend, terwijl «preker opmerkt, dat dit werk door aanne mers uit deze Gemeente zal worden uitge voerd. Het voorstel tot verbetering van deze straat en beschikbaarstelling van een cre- diefc groot f 4850.wordt vervolgens z. h. s. aangenomen. Aan de orde komt dc benoeming van eer. G-emeenteverloskundige in de vacature Mevr. do ZwartBrouwers. Door B. en V. is een oproep geplaatst waarvan thans een Joordracht is opgemaakt. Als no. 1 komt hierop voor Mevr. J, Monning gcb. Kuik- man; als no. 2 Mevr. LaroBouterse van Terneuzen. De hcc-r Batelaan merkt op, dat door de eerste te kiezen liet gevaar groot is, dat dit werk levergeefsch is daar volgens de uitlatingen van den Comm. van Politie daar ter plaatse. Mevr. Monning liever in dc buurt van Groningen bleef. De Voorz. deelt mede, dat zij van Bolsward heeft afgezien. Met alg. stemmen wordt vervol gens Mevr. MonningKuikman als zoo danig gekozen, met ingang van I Juni. Do Voorz. deelt vervolgens mede, dat het Dag. Bestuur ten opzichte der con cessie met do gasfabriek nog geen voor stellen kan doen. Wel is reeds met de concessionaires in overleg getreden, doch er konden nog geen voorstellen aanhan gig worden gemaakt. Spr. wijst er op dat zulks wel niet lang zal kunnen uitblijven, aangezien voor 1 Juli de zaak beslist moet zijn. Bij de- rondvraag deelt de heer v. d. Marei mede, gehoord te hebben, dat hier geruchten worden verspreid als zou do autospuit, als en minder solide spuit zijn gekocht, Spr. stelt cr prijs op, vanaf deze plaats te verklaren, dat deze praatjes niets dan laster zijn en dat de gemeente beschikt over een nieuwe motorspuit op een nieuw chassis en voldoende aan alle eisclien, welke er aan gesteld kunnen worden. Voort deelt spr, mede, dat de oude spuit in orde is gemaakt en naar de Meije zal worden gedirigeerd. Betreffende de spuiten is de commissie van oordeel, dat de spuiten daar nog wel goed zijn, doch de slangen inminder goede omstandigheden verkeeren. Spr. zou daarom gaarne de meening vernemen of deze spuiten weder in goede conditie moeten worden gebracht of dat wij deze moe ten loslaten. De Voorz. juicht de mede- deeling inzake de autcspuit toe; het ge beurt wel meer. zegt spr.. dat dingen in den courant voorkomen, die kant nog wal raken. Betreffende do «puiten op de Wie- rickerschans, is spr. van oordeel, <lat de- zo in goeden staat zijn; echter zal liet slangenmateriaal wellicht verbetering be hoeven. Dit zijn evenwel Rijkszaken, die het Rijk in gcede conditio moet houden. Voor deze aangelegenheid bestaat een contract, waarbij is bepaald, dat voor de bedienende manschappen 2 vaatjes goed bier aanwezig moeten zijn. Spreker lis overigens van oordeel, dat het overtollige niet schaadt; 'tis altijd goed. wanneer wij in geval van nood gebruik daarvan kun nen maken. Spreker merkt voorts op, dat vroeger, toen op de Schans buskruit aan wezig was, 8 spuiten daar waren, waarvan 4 greoten. Allengs is dit getal evenwel tot 2 teruggebracht. De Voorz. zegt ten slotte toe, zich met den Commandantvan de Wierickerschans in verbinding te zullen stellen. In verband met den aankoop .van grond waarbij de 'bepaling werd gemaakt, dat dit los is van de marktplannen, merkt de heer Van Ba-aren op, dat deze aangele genheid, niettegenstaande het seizoen in aantocht is, nog steeds onopgelost blijft. Spreker heeft thans reeds van een drietal verschillende kanten vernomen omtrent de mogelijkheid tot aankoop van den tuin of althans een deel van den tuin bij dc Hcrv. Pastorie. Spreker zou daarom gaarne cenigen spoed betrachten. De heer v. d. Marei wil hieromtrent eenige mededeelin- gen vesrtreleken. De Voorz. merkt den heer v. d. Marei op. dat wij thans aan de Rond vraag zijn, waarbij men vragen kan stellen, doch geen. debat over een vraag wordt toe gelaten. De heer v. d. Marei deelt mede. alsdan in geheime vergadering na de rond vraag mededeeling te zullen doen. De heer Beijen merkt op. dat wij dan toch in ge heime zitting wel zullen hooren. dat de Commissie van publieke werken hard werkt Op een vraag inzake de aansluiting van perceelen onder Nieuwerbrug aan de water leiding, deelt de Voorz. mede, dat eerlang wel voorstellen tot het verplichtend stellen van aansluiting bij den Baad in behandeling zullen komen. De heer Turkenburg is* van oordeel, dat de entree bij het station nu juist niet schitterend kan worden genoemd. Ook van de plannen der S.S. daar ter plaat se verwacht spreker nog niet veel, zoodat spreker in afwachting van deze plannen voorloopig een en ander hier een beetje met bloemen en planten zou willen opknappen. De Voorz. merkt op, dat nog steeds_.de oude plannen der Spoorwegen er liggen, waarbij de put zou worden gedempt en ook dat ge deelte grond bij het rangeerterrein zou wor den getrokken. Spreker zal een en ander bij B. en W. ter sprake brengen. Inzake be planting verwacht spreker niet veel, omdat men hier ter plaatse bloemen en planten niet kan laten staan. Spreker heeft juist zooeven van. den Gemeentewerkman mei het onderhoud van het plantsoen belast wederom een klacht gehad, dat allo knop pen der Magnolia's ziin afgebroken. Spreker noemt dit een gebrek in de opvoeding der jeugd. De heer P. Batelaan gelooft, dat de Marktplannen nog niet zoo spoedig zullen worden uitgevoerd en stelt voor, teneinde het verkeer meer ruimte te geven, do ver schillende kooplieden in groenten, bloemen enz. van de markt en Kerkstraat te weren en op de Noordstraat onder te brengen. Dc Voorz. beaamt dit en zal deze aangelegen heid bij B. en W. ter sprake brengen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter hierna de openbare vergadering. ALKEMADE Aanbesteding. Na de gehouden aan besteding van het schilderen van de brug over do Ringvaart to Nieuwe Wetering, is liet werk aan den laaesten inschrijver, den hoer N. Koot te Rijpwetering gegund voor de som van f 109. HILLEGOM. Wonder eF. Een der kippen van den heer Verhaar aan de Hoofdstraat legde Zondag een. ei, waarin zich een geheel compleet ander ei bevond zoo groot als dat van een duif. Wel een oardigo speling der natuur. Bouwen. Het bouwen van een woon- huis voor het hoofd der Julianaschool al hier is opgedragen aan den heer J. Koppen to Nieuw-Vennep. Aan de f firma Joh. Seijser.er en Zonen alhier is bij onder- handsche aanbesteding opgedragen het bouwen van een stoom timmerfabriek voor de N.V. Hillcgomscho Houthandel, als- mode het bouwen van 2 burgerwoonhuizen aan do Leidsche straat voor rekening van den heer W. C. van den' Akker. Aanbesteding. Door den architect Joh. Kraay to Haarlem is aanbesteed liet afbreken van een bestaand en het bouwen van een nieuw pakhuis aan de Haven, voor rekening van den heer W. van der Linden. Dc uilslag is als volgt: E. J. Don selaar, Vogelenzang f 5480; A. Lelieveld Hillegom f 5225; Joh. Seysener en Zn. te Hillegom f 5170; Ver gunst cn Daudeij te Lisse f 4995; Ph. Kozijn en C. do Vries te Hillegom f 4935; C. J. Janssen te Hil legom f 4444. De begröoting was f 4800. Voor de St. Josephkerk. Vrijdag wordt voor de St. Josephparochie de jaar- lijksche bloembollenveiling gehouden. Des morgens te 9 uur wordt een H. Mis opge dragen om Godis Zegen over de gewassen af te saneeken. Wij vertrouwen, dat niet alleen zeer velen dien morgen ter kerke zulleni gaan, doch ook, dat zij hun ijveri- gen herder, dio in zulke groote zorgen verkeert, door flinken aankoop van de besto bloembollen een blijden dag zullen bereiden. De St. Martinuskerk. Aan bet grond werk, een onzettenden arbeid, wordt hard gewerkt. Het veen, dat uitgegraven wordt, is zoo hard en vast, dat het houweel er bij te pas moet komen. Het is daar in de Ma- riastraat een totale gedaanteverwisseling geworden. Do slooten zijn volgestort eni de gcudvissehenvijver verdwenen. Aan do Oostzijde der kerk staat een respectabele dïrectiekeet, zoowel voor de opzichters als vcor den aannemer. Een zeer groot aantal grondwerkers vindt er werk. Een elcctrische motor verleent zijn medewer king om al het water uit den grond te ver wijderen, Drie meter diep wordt alles uit gegraven over een groote oppervlakte. Daarna wordt er nieuw zand in gebracht, waarna dc betonfundeering volgt. Als er geen bijzondere tegenslag komt, kan na ruim een maand aan het metselen worden begonnen. HOQGMADE. R.-K. Vclk&bcnd, Verleden week hield dezen bond de gewone maandvergadering. De Voorz. opende met gebed en verwon derde zich niet over de slechte opkomst, daar ieder trachtte zijn schade in te ha len van den langen winter, door zoo lang mogelijk te werken. Daarna bracht de heer Lieverse verslag uit van de Dioc. Aanlcoopeommissie, en van do gehouden Gentr. Raadsvergade ring op 2S April. Omtrent de Encycliek meeting deelde de heer Lieverse nog mede, dat dc meeting dit jaar te Noordwij ker- hout plaats vindt, en dat op 25 Mei een voorbereidende vergadering wordt gehou den in liet Bondsgebouw te Leiden. Door plotselinge ziekte van den afgevaardigde, was de vergadering'op 27 April'verzuimd. Na voorlezing van eep: antwoord op een aan het Centr. Bestuur gestelde vraag, werd het bestuur~~öpgedragen, nog een vraag aan het Centr. Bestuur te zenden he treffende vakaangelègenheid en werkloos heid. Medegedeeld werd, dat wegens vertrek van den heer G. Wolvers en bedanken van den heer J. v. d. Star als bestuursleden, tot de volgende ledenvergadering candida- tenlijsten ingeleverd kunnen worden bij den 2en secretaris. Na de rondvraag werd de vergadering met gebed gesloten. De collecte voor „Hulp in Nood" bracht 70 ets. op. NOORDWIJK Ned. Mij. v. Tuinb. en Plantenkunde. Vrijdagavond hield de afd. Noordwijk haar maandelijksche bijeenkomst in Hotel Royal. Het voorzaaltje zag er weder keurig uit door cenigo aangebrachte bloemstukjes, waaronder wij reeds opmerkten eenige exemplaren van Irish Germanica, Empress of India. Echter, hoe fraai ook, voldeed het ingezondene niet aan onze verwach ting, daar wij stellig dezen avond hadden gerekend op een keur-collectie van Nar cissen. Door bijzondere omstandigheden was hiervan niet gekomen. De heer v. d. Wild maakte deze teleurstelling goed door mede te deelen dat degenen, die hier op gesteld waren, een opgestelde collectie Narcissen in de schuren van de fa. S. A. v. Konijnenburg en Go. konden komen bezichtigen. De Voorz., de heer H. de Boer, opende deze vergadering met een woord van welkom en hesprak in zijn voorwoord, zooals steeds op zeer.interes sante wijze, wat op heden zooal in de na tuur lo bezichtigen is. De notulen werden ongewijzigd vastgesteld. Door bedanken van een tweetal Jieeren voor do Commissie, welke de plannen, voor de collectieven in zending op de Dahlia-tentoonstelling te Leiden nader zal uitwerken, wordt deze Commissie aangevuld met den heer G. Kromwijk. Medegedeeld wordt, dat de Bind-cursus een aanvang zal nemen den eersten Vrijdag in Juni; het eerste gedeelte van dezen cursus bestaat uit 12 lessen en slaat onder leiding van den heer H. Buur man uit Leiden. De heer L. Kromwijk geeft nu een kleine uiteenzetting van do door hem ingezonden afgesneden planten en bloemen, waaronder een uitgebreide collectie Coniferen, Ribes, in variëteiten, Saxifraga's, Primula's enz. Voor de vol gende vergadering zevt de heer D. Rotte veel toe een causerie te houden over Ro zen-cultuur. De heer J. Braun gaf nu nog een korte beschrijving van de teelt van Frittelaria of Kroon-Imperial waaruit we der ten volle bleek zijn veelzijdige kennis aangaande het bollenvak. Nadat men nog cenigen tijd op gezellige wijze van gedach ten had gewisseld en eenige onderwerpen ter sprake had -«bracht werd overgegaan tot keuring en verloting der ingezonden bloemen en planten waarna de voorzitter onder dank deze bijeenkomst sloot. OUDE WETERING R.K. Tcones'vsreeniainfl. Verleden week vergaderde de R.K. Tooneclvereenï- ging ten huize van den heer A. van den Bosch. Tegenwoordig waren 1G van do 25 leden. Te half negen opende do Voorz., do heer "W. Adéma de vergadering met den Chr. groet, waarna de secr. de notulen las. Vervolgens bracht de secr. een uitvoerig jaarverslag uit, welk verslag een applaus der vergadering mocht verwerven. Uit het financieel verslag van den penningm. bleek dat er een batig saldo was van ruim zes guldon. Hierna had de verkiezing plaats van twee bestuursleden wegens pe riodieke aftreding van den lsten secr. en den 2en penningm. Op voorstel van den beer Th. Hoekstra had schriftelijke stem ming plaats welke tot resultaat had dat de beide aftredende lieeren, n.l. P. H. van den Bosch en Th. Obdeyn met ruime meerderheid werden herkozen. Beiden na men hunne benoeming aan. Vervolgens had de verkiezing plaats van den Regisseur. De lieer J. H. Vesseur, die zich hij de oprich ting der vereeniging voor een jaar hier voor had beschikbaar gesteld, had zich nu bereid verklaard een vaste benoeming aan te nemen. Bij acclamatie werd dan ook be sloten den lieer J. II. Vesseur te benoemen. De Voorz. deed de vergadering nog me dedeeling van enkele bestuursbesluiten, waarna de rondvraag aan de orde was. Enkele leden maakten hiervan gebruik. Daarna memoreerde do voorz. nog in het kort den toestand van de vereeniging over het afgeloopen eerste vereenigiijgsjaar en sprak den wensch uit, dat de vereeniging steeds zou bloeien en groeien. ROELOFARENDSVEEN. Bloemententoonstelling. Zondag j.l. was het de laatste dag dér tentoonstel ling van trek- en snijbloemen, uitgaande van de verschillende kweekers alhier. Hoe wel de expositie-bloemen in dc zaal niet zoo groot was als de twee vorige Zonda gen gelooven we, dat de kenners en lief hebbers van bloemen nu beter de verschil lende soorten konden bekijken. Verschil lende tuinders hadden een prachtige col lectie ingezonden. De tentoonstelling is ge durende de drie Zondagen door ruim 600 bezoekers bezocht geworden welk aantal voor deze plaats groot genoemd mag wor den. We zullen hopen, dat de entree's de onkosten zull&i dekken en het fonds voor T.B.C.-bestrijding ook nog een duit in het, zakje krijgt. De tuinders van Roelofarends- veen, die dezo onderneming op touw heb ben gezet, mogen met .voldoening op de tentoonstellingsdagen terug zien met het vooruitzicht, dat het doel, met deze ten toonstelling beoogd, verwezenlijkt zal wor den. Personalia. Do lieer C. Dewit, Sta tionschef alhier, is voor den dienst bij de spoorwegen afgekeurd. Naar wij vernemen zal de heer Dewit deze plaats reeds spoe dig verlaten. Wij wenschen dezen huma- nen ambtenaar gaarne een rustigen ouden dag toe. Biljartwedstrijd. Heden en Zaterdag avond zullen de heerèn T. Rijnsburger van Oude Wetering en Th. Bakker van hier een partij van 1000 caramboles spelen. Onge twijfeld zal er van de zijde van de vele biljart-liefhebbers alhier groote belangstel ling bestaan.' De wedstrijd wordt gespeeld in Cafc Bakker. VOORSCHOTEN. R. K. Volksbond. Zondagavond had in het B. K. Vereenigingsgebouw een fees telijke bijeenkomst plaats van de leden van den Ned. B. K. Volksbond, afd. Voor schoten, met hunne dames ter viering van het jaarfeest en ter herdenking van de uitvaardiging van de Encycliek „Berum Novarum" door Paus Leo XIII z.g. Deze feestavond werd opgeluiterd door welwil lende medewerking van de B. K. Tooneel- vereeniging „St. Gcnesius" uit de nabu rige gemeente Leidsehendam en de B. K. Harmonie „St. Laurentius" van alhier. De voorz., do heer Th. Bergman, opende de zen feestavond met den Christelijkcn groet en een woord van welkom tot de aanwezigen en herdacht Paus Leo XIII z-g., do uitvaardigCT der encycliek „Berum Novarum", waarna het bondslied werd ge zongen. De St. Laurenitius-Harmonie, di recteur M. Lakeman, zette den" feestavond in met een vroolijken mop, waarna de to neel vereeniging St. Genesius op de plan ken verscheen en opvoerde de tooneelspe- leni „Het rare kosthuis" en „Een paard op zolder'', wat de aanwezigen deden schater lachen. St. Genesius van Leidsehendam heeft getoond over goede krachten te be schikken en heeft do aanwezigen geamu seerd, dezen avond. Aan het slot van de zen a-volid sprak do voorz. een woord van dank tot de tooneelvereeniging en Har monie voor hare medewerking tot het welslagen van dezen avond. WOERDEN. Oudersavond. Hedenavond geeft den weleerw. pater Gardiaan den 4den ouders avond. Retraiteclub. Morgenavond zal in het Patronaat alhier de plechtige inwijding plaats hebben van het vaandel der R. K. lletraiteclub. Ook de oud-adviseur der club, de WelEerw. pater Gillissen, zal hierbij tegenwoordig zijn. R. K. Kiesvereeniging. De vergade ring der B. K. Kiesvereeniging is weder uitgesteld tot 13 Mei a.s. Tot dien datum kunnen de eandidatenlijsten voor het be stuur nog ingeleverd worden. ALPHEN AAN DEN RIJN. Begrafenis S. C. Rijlaarsdam. Op de Algem. Begraafplaats had gistermiddag de teraardebestelling plaats van het Raadslid, den heer S. G. Rijlaarsdam, dat dezer dagen door een noodlottigen val om het.leven kwam. Onder de vele belangstel- Inden behoorden de burgemeester en wet houders, benevens de leden van den Raad deze gemeente. Aan de groeve van den overledene werd gesproken door ds. Veld hoen en den burgemeester, die eenige waardeerende woorden ^wijdden aan do nagedachtenis van het overleden Raads lid. KECHTZflfCOti -x- KANTONGERECHT TE LEICE:'. Voor met openbaar kernen op tic rol voor 9, voor openbaar IS zaken. In cc zaak van G. J. v. G., chauffe r to; Den Haag, beklaagd met een motorrijtuig; een motorrijwiel met zijspan tc hebben aangereden op den Rijksstraatweg1 bij do bocht van het Groene Kerkje to Ocgst- goest, wordt gehoord de keer Miraado uit Botterdam, aangereden getuige. Dezo, verklaart, dat. cc aanrijding het ge wig is van het onvoldoend uithalen. Bekl. zegt ruim voldoende te k.bbea uitgehaald en liet ongeval plaats had' eerst lang na het passccren van het zij span. Eisch f 10 of 10 dagen. Bekl. heeft nog al bezwaar tegen do veroordeeling daar ook sohadeverg?: ling geëischt wordt. Getuige stelt daarop een eisch tot scha devergoeding groot f 69.—, welke echter to laat wordt ingediend en nu niets meer met de zaak lo raaken he,eft. D. K., loodgieter te Leiden, beeft met een rijwiel zonder bel gereden, waar voor f 3 of 3 d. geëiselit wordt. Dr. v. E., conservator te Leiden, is beklaagd zonder licht gereden te heb ben op een fiets. Deze zaak heeft, al eer der gediend waarom nu als getuigo werd gehoord do agent van politic Boe'rsiaa. dio over dit feit medcdeelingcn doet en kan verklaren, dat bekl. zonder licht in do Vrouwensteeg heeft gereden. Het was een Bercolamp geweest, dio volgens verklaringen van beklaagde's ver dediger, Mr. Nord Thompson, niet vol doend© licht gaf. emdat te zacht gereden" werd. Getuige van der Kraan, de tweede ver balisant, heeft evenals do vorige, staan praten cn had ook gezien, dat, teen de fiets later in vollen gang was, er een. vol doende licht van uitstraalde, doch dat be klaagde op het eerste oogenblik toch ook nog al gang had en door geen van beiden licht werd gezien. De verdediger, Mr. Nord Thompson, stelde getuigen neg verschillende vragen, welko volgens den verdediger niet vrij van tegenstrijdigheid waren. Het O. M., mconende, dat *aan de bc- doeling der wet is voldaan, indien, wan neer cr met vollen gang gereden wordt, voldoend© licht uitstralend is en dat juist als er sterk geremd wordt, het gevaar, waarvoor do verlichting in 't leven werd geroepen!, niet bestaat, daar "deze soort verlichting (Bercolampén) van een geen systeem is. Het is echter begrijpel."k, dat verbalisanten hier verbaal opmaak ten. Het O. M. meent in deze een ruime* opvatting te moeten huldigen door voo\ beklaagde ontslag van rcchtsvervelgiuf te moeben vragen. De verdediger, trrugkomend op zijn vroeger gehouden pleidooi, had lef over voor het inzicht van het O. M. dat in dezt meeging met do m'oderno techniek en heb gebruik er van. Spr. vond de beslissing' irt' deze van zeer groot gewicht, voor do rij- wielsport-, daar anders geen Borcclamp meer gebruikt zou kunnen worden. Over de zaak zelve nc-g, meende plei ter, dab waar do beide agenten hebben staan praten deze niet voldoende aan dacht hebben kunnen schenken aan heb al of niet branden van cfe lantaarns. Spr. hoopte, dab het vonnis der kanton rechter, den eisch des Ambtenaars zou bevestigen. F. J. K., veedrijver te Leiden, heeft een koe vervoerd, lijdend aan mond- en kla uw zeer. Bekl. had er geen kennis van, wat ge tuige Lamme kon aannemen. Eisch f 1 of 1 dag. In de zaak van II. en W. v. M. beiden te Katwijk aan Zee, beklaagd van. 's avonds te hebben loopen schreeuwen, wercten de agenten Jonker en Schaap ge hoord. die hun vertaal bevestigden, waar na f 5 of 5 dagen tegen ieder wercl gc- eisch-t. Land- en Tuinbouw Mond- én"klauwzeer. Stand van het mond- en klauwzeer i derland gedurende de week van 20 Aant-1 April Veebeslagen Ou 15 Provinciën Groningen Friesland Drenthe Overijssel Gelderland Utrecht Noord-Holland Zuid-Holland Zeeland Noordbrabant Limburg Totaal De bloemvcrming bij de Hyacinth In (1q Zaterdag to Amsterdam gehouden vergadering der Kon. Akademie van We tenschappen sprak do heer Blauw over „De gevolgen van de temperatuur tijdens dc bloomvorming bij de Hyacinth". In do eerste plaats zet spreker in bet algemeen uiteen met welk doel in do afge loopen jaar het laboratorium door plan- tenphysiologisch onderzoek lo Wagen ingon werd gebouwd en ingericht en geregelde onderzoekingen werden uitgevoerd over do jaarlijkscho periodieke ontwikkeling dor belangrijkste tuinbouwgewassen Bij deze soort experimenten over. or gaanvorming gaat het vooral met bot oog op tuinbouwkundige belangen om .be; zoe ken naar optima. Hiervoor is ren grondig en laag g. onderzoek noodig. Een zeer uniform materiaal van j a o Hvacinthcnbollcn werd van JuliOct. r.i 11 verschillende constanlo temperaturen geplaatst gedurende 3, 5, 8 en 12 weken. Zoo werden deze op pl.m. 4-4 verschillende wijzen behandeld, terwijl de behandeling

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 7