eleoils handhaafde 'de vereeniging zich in /de ie klas. In 1919—1920 was O. S. C. R. afdeelingskarhpioen. De gradaliewed- strijden behoefden nimmer te worden ge speeld. O. S. C. R. bracht heel wat mannen .voort, wier belangstelling in korfbal ver- dor reikte dan hot clubbelang. In dit op zicht dienen genoemd H. Krijn, F. P. W. van Geldercis, W. J. Smit, S. A. Wilson, G. Francoys, L. D. Versluys en K. J. Hey- '.boer. Op van Gelderen en Smit na, nemen de vijf anderen nog een werkzaam aandeel aan de bondswerkzaamheden. Als v-:n bijzonderheid worde vermeld, jüat van de oprichters der club slechts één ïid meer over is, de heer Heyboer, die ,van de oprichting af bestuurslid der ver eeniging was. Op Zaterdag 2G dezer viert O. S. G. R. het 20-jarig bestaan met een receptie en feestavond in Tivoli-bo ven zalen en Zondag 27 dezor met een Korfbaldag op het Schut- ter^pld, waaraan allo Z.-Hollandsche le klassers, benevens Velox, deelnemen. PAARDENSPORT. Zuid-Hollandsche Jachtvereeniging. Het. parcours van den jachtrit van d!e Zuid-Hollandscho Jachtvereemging van Zaterdag gaat van het rendez-vous om half drie aan de Maliebaan door Bosch, Wittenburg, Clingenbosch, Voorlinden en iWaalsdorp. Het conccurs-hippique te Nizza. Bij bet internationale concours te Nizza won luitenant de Kruvff gisteren met Ca- prilli in het concours de puissance den eersten prijs. Hij was de eenige mét 0 fouten. Ritmeester Labouchère won met Jopie Slim den 8sten prijs. iist de ALPHEN AAN DEN RIJN. C. Rietveld f In het St. Joseph-Gesticht overleed, gis teren Cornelis Rietveld, welbekend, omdat hij tal van jaren de inzamelaar was ten dienste van het Liefdewerk „Oud Papier". Vele jaren was hij tevens de orgeltrapper hij het R. K. Par. Zangkoor, welke functie hij getrouw tot slechts enkele maanden voor zijn dood vervulde. Hij ruste in vrede. HILLEGOM. - Emmabloempje. De verkoop van het Emmahloempje met daaraan verbonden aardige verloting heeft opgebracht de zeer beduidende som van f 550. Hillegom maakt hiermede een schitterend figuur. Een dankwoordje aan de ijverige jonge verkoopstertjes is zeker wel verdiend. KATWIJK AAN DEN RIJN. 0ns Belang. Binnen drie dage^ zal den leden der Coöp. Vereen. „Ons Be lang" in liquidatie, het hun toekomende deel worden thuis bezorgd, zoodat dan deze onverkwikkelijke geschiedenis zijn einde heeft. "s«" LISSE. R. K. Volksbond. De afd. Lisse van wen R. K. Volksbond hield een ledenverga dering, welke goed was bezocht Na opening en lezing der notulen deelt de Voorzitter mede, dat de begrooting van 1 tot 15 Mei in het Bondsgebouw ter inzage zal liggen. 'Goedgekeurd werd een bestuursbesluit om f 50.— uit de kas af te zonderen voor de Textielarbeides. De gunning .van buffet en woning van het gebouw is nog steeds aange houden. De heer A. H. Schrama werd als lid van den Centralen Raad herkozen. Bij de behandeling van de beschrijvingsbrief voor Ide Centrale raadsvergadering, verklaarde men zich tegen de verplaatsing van het Centraal Bureau van Leiden naar Amster dam. Bij de rondvraag kwam een der leden op legen het plaatsen van advertenties in „Ons [Weekblad". De heer Koelewijn deed na- Xrra&g naar de uitloting der laatste aandee- Jen van bet Gebouw. De voorz. zeide, dat dit bij de vaststelling van de begrooting zal geschieden. De verkoop van planken uit de Vloer bracht f 10.20 op. Hierna sluiting.^ OEGSTGEEST. Emmabloem. De opbrengst der Emma- bloem-collecte bedraagt f 96.28J-S. Na het diner liep zij naar Kaar slaap- v kamer om een nieuwe blouse aan te doen, .wijl Arthur dien avond komen zou. Zij was juist met kleeden gereed, toen Éij had hoorde lachen. Weldra verscheen juffrouw Straight met een avondblad in ido hand. Verbeeld je wat ik daar leesriep Ze. 'Je moogt driemaal raden. Toe danl Ik wed, al raad je ook duizendmaal, dat je hot nog niet raadt. Wat is het dan? Juffrouw Harker is gearresteerd we gens moord 1 Daar juffrouw Straight zoo lachtte, idacht Violet, dat het een grap was, doch dat was het geval niet. Juffrouw Straight jubelde over het feit, want zij had een in- eigen afkeer van juffrouw Harker, we- - gens de plagerijen, die deze altijd toe- paSTe op weerlooze meisjes, die zij aan- durfde. Moord! zei Violet, toen zij zich over tuigd had, dat de ander in ernst sprak. Ja, zij heeft geholpen hij ©en moord', - pertien jaren geleden begaan. Zij is als piedeplichtige gearresteerd. Alles staat [baarfijntjes in deze courant. Van middag ds zij voor dien magistraat gebracht in Brows treet en hot vreemde van het geval as, dat aij self oen bekentenis is gaan doen jlk geloof nooit dat het waar is. Zij heeft fthet maar verzonnen om reclame te maken jiMaar toch, zij is naar de gevangenis en .imoet weer voorkomen; dus er schijnen jtoch verdenkingen te zijn. Maar wat zal er van de typing-af faire worden, zei Violet, als het een feit is Ja, daar had ik niet aan gedacht en |ij verliest je betrekking. Dat is jammer. RIJPWETERSNG. Gouden huwelijksfeest. Gisteren her dachten Boudewijn Hoogenboom en Johanna van der Meer op feestelijke wijze hunne 50-jarige echtverecniging. Tegen den* avond werd den jubileerenden een serenade gebracht door de Muziekverceni- ging „Onderling Genoegen." Wij wenschen dat de beide oudjes, die nog zeer kras zijn, nog vclo jaren zullen vereenigd blijven. RQELOFARENDSVEEN. Treinongeval. Donderdagmiddag ont spoorde alhier de locomotief van een goe derentrein. Do oorzaak van het ongeval was, dat de arbeider-telegrafist v. V. ver- zuimdo den wissel over te zetten, waar door de trein op het stootblok reed. De locomotief ontspoorde geheel en kwam in het mulle zand terecht. Het stootblok werd bijna geheel vernield. Eenige materieele schade werd aangericht. Onmiddellijk werd telegrafisch om een andere locomotief gevraagd: Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. -- STOMPWIJK. Uitvoering. Deze week gaf het too- neelgezelschap „St. Tarcisius" met mede werking van het fanfarcgezelschap „Julia na" een tweetal uitvoeringen. Op den eer sten avond, die uitsluitend bestemd was voor donateurs van de propagandaclub, werd het vaandel van de eerstgenoemde vereeniging onthuld en ingewijd, na een waardeerend woord van den ZeerEerw. Heer Floor. De uitvoering was een succes voor de ver eeniging. De Tollen waren flink ingestudeerd en beide stukken „Het hoogste Goed" en „Dekmanteltje" werden uitstekend opge voerd. Vooral het eerste stuk viel zeer in den smaak en deed de aanwezigen de hoop uitspreken, weer spoedig de tooneelclub op de planken te zien. Jammer voor de ver eeniging dat do tweede avond slechts ma tig bezocht was. VOORSCHOTEN. Inbraak. Hedennacht is ingebroken in de villa, bewoond door dr. M. v. d. Stoel Men heeft zich toegang tot de villa ver schaft door het openbreken van het deur slot van de apotheek. In de benedenkamers ligt alles overhoop. Vermoedelijk is er geld en zilverwerk ontvreemd. De politie heeft de zaak in handen. Diefstallen. Bij de politie alhier werd aangifte gedaan van diefstal van een rij wiel staande aan een bouwwerk aan de Papelaan, ten nadeele van den timmerman Nasveld. ^Bij den winkelier M. alhier heeft een dief het zilvergeld uit de winkel lade gestolen. Tevens heeft de dief het sleu telt je medegenomen, dat in de kast werd nedergelegd, en wil dus zeker nog eens terugkomen, doch men zal wel zorg^i dat een aiider slot op de lade wordt gemaakt. Goed afgeloopen. Een dame die gister middag bij de R.-K. Kerk de trambaan overstak kwam in aanraking met de elec- trisehe tram. Zij had de tram blijkbaar niet zien aankomen. Wonder boven won der kwam zij. daar zij onmiddellijk terug trad, er zonder letsel af. Haar mantel haakte aan de tram. De kerkgangers, die 't ongeval zagen, schrikten geweldig, daar zij niet anders dachten, dan dat de dame verongelukte. De dame uitte hare groole verontwaardiging dat de spoorbaan zoo dicht langs de kerk is gelegd en niet ten onrechte want het is daar gevaarlijk. WASSENAAR, 'TT Emmabloem. De Emmabloemcollecïe bracht in deze gemeente f 360.27 op. Bloemenvelden. De bloembollenvelden in onze gemeente beginnen dank zij het zonnetje van de laatste dagen een mooi aanzien te krijgen. Wanneer men iets moois wil zien, wandele of fietse men den Oost- dorperweg, den Katwijkschenweg of Rijks dorp over. WOUBRUGGE.' Gemeenieraad. =■=--- Vergadering van 23 April voorm. 9.30 uur. Voorzitter: de heer Boumann, Burge meester. - Aanwezig:" Alle leden".t De Voorzitter opent dé vergadering met ambtsgebed, daarna worden de notulen der vorige vergadering gelezen en met een 'kleine wijziging vastgesteld. Vervolgens wijdt de voorzitter eenige waardeerende woorden aan de nagedachte nis van den heer A'. J. He enk, hoofdbrand- Violet ging op den rand van haar bed zitten. -n Mij loopt nu alles tegen, zeide zij, en overal vervolgen mij rampen. Mogelijk gaat die typingaffaire wel voort. Waarschijnlijk niet. Ik heb gehoord, dat de zaak heel wankel staat. Er zijn veel van die inrichtingen en die concur- reeren sterk en niemand zal nu zijn werk toevertrouwen aan een inrichting, waar van de chef in de gevangenis zit. Maar wat moet ik dan beginnen? zei "Violet wanhopig. Voordat juffrouw Straight nog kon antwoorden, werd er aan de deur ge klopt en hoorde men do stem van Jim. Een heer voor u, juffrouw. Dat is Primrose, zei juffrouw Straight. Tob maar niet, wij zullen wel iets voor je vinden. Ik heb altijd gezegd, dat dit niet geschikt voor je was. Je bent erg mager geworden. Ja, maar 't is lastig iets te krijgen. Je weet hoe ik geadverteerd heb en ik heb geen aanbevelingen dan allen dio van juffrouw Harker. Daar heb je nu niets aan, maar ga nu naar Primrose, je laat hem veel te lang wachten. Violet ging en vond Arthur aan de deur. Ben je gereed? vroeg hij, ziendo dat zij gekleed was in uitgaanstoilet. Mooi zoo, ik kan je bui lien veel beter alles ver tellen. Zij liepen langs den zuidkant van Can non Square en toen in de richting van Oxford Street. Weet je het nieuws al? vroeg Violet. Over juffrouw Harker? Ja, dat las meester dozer gemeente, welke toespraak door de leden van den Raad staande wordt aangehoord, Ingekomen is oa. een adres van de firma Bos en Zoon te Alphen aan den Rijn om ontheffing van het bedrag van f 50.per jaar, door haar te betalen voor onderhoud van den weg. Na eenige discussie wordt met algemeene stemmen besloten, afwijzend op dit adres te beschikekn. Voorts de exploitatierekening van den Gem. Vleeschkeuringsdienst. Naar aanleiding hiervan wijst de heer B o o t er op, dat de afgekeurde runderen i veelal te dicht bij de kom der gemeente begraven worden. Zou het niet mogelijk zijn, die runderen wat verder buiten de bebouwde kom te begraven? B. en W. zullen deze zaak in overweging nemen. De heer Van 't Riet heeft er bezwaar tegen, dat het keurloon door de slagers zou moeten betaald worden. Dit moet op de gemeente verhaald worden, want de Vleesch keuringswet beschermt de gemeente tegen hef, gebruiken van minderwaardig vleesch; zij is een hygiënisch voordeel voor de ge meente. De Voorz. stelt voor, deze zaak nog wat aan te houden, aangezien de mogelijk heid bestaat van een algeheele wijziging in de vleeschker ringswet, in verband met de aansluiting bij Leiden. Aan Mej. W. A. van der Lubbe wordt op haar verzoek door den raad eervol ontslag om gezondheidsredenen verleend als on derwijzeres nuttige handwerken, aan de O. L. School not 2. Het kohier Hondenbelasting wordt vast gesteld tot een bedrag van f 410. Aan de Chr. School te Woubrugge wordt als voorschot volgens art. 101 der Lager Onderwijswet ean bedrag van f 1039.23 toe- gekend_ Hierna koiïit aan de orde een voorstel van B. en W. tot bet converteeren van een tweetal geldleenirgen bij de Mij. voor ge- meentecrediet te Amsterdam, resp. groot f 70.000 en f 5600.en in de plaats daarvan bij den heer A'. A. Bultman, kassier te Heemstede, een geldleening aan te gaan groot f 74.000 h pari, tegen een rente van 5/4 pct.e n met H pet. provisie. Aldus wordt besloten. Daarna komt aan. de orde een adres van den Raad der Geref. Kerk (waaraan door den Raad der Ned. Herv. Gem. adhaesie is betuigd), waarin de aandacht van den Raad der gemeente wordt gevestigd op bet feit dat Zondagsavonds de kerkgangers veel last ondervinden van samenscholingen bij de bruggen over dD Woud-Watering, en waarin gevraagd wordt, maatregelen te ne men tegen deze verkeersbelemmering. Naar aanleiding hiervan stellen B. en W. voor. de verordering op de passage over de brug gen in dien zin aan te vullen, dat niet slechts het vertoeven op de bruggen, doch ook in de nabijheid der bruggen tot een afstand van 40 M. verboden wordt. De heer Boot is van meening, dat de politie tactisch tegen deze verkeersbelem mering moet optreden en dat dit 'ook wel wat helpen zal. De heer Van 't Riet zegt, dat het zedelijk overwicht van de politie en de opvoeders op het opkomend geslacht inden tegenwoordigen tijd niet meer zoo groot is, dus moet de politie door een verordening gerugsteund worden. De heer Wisman, wethouder, zou de politieverordening ook nogjin dier voege willen aanvullen, dat het misbruiken van God's Naam en het bezigen van ruwe of on zedelijke taal, waardooi* anderen gekrenkt worden, strafbaar wordt gesteld. De heer Van 't Riet steunt dit voor stel, en er wordt besloten, dat B. en W. een dergelijke aanvulling zullen bereiden. Daarna wordt het eerste gedeelte der aan vulling overeenkomstig het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen waarbij de heer Boot verklaart, dat hij niet voor de verordening is, doch zou willen dat de politie tactischer optrad. Een verzet F v». Ged. Staten om de bouw- en woningverordening aldus te wij zigen'. dat het bouwen van woningen met houten voor-, achter- of zijgevels alleen dan kan toegestaan worden, wanneer zij door een tusschenruimte van minstens 10 M. onderling gescheiden worden, wordt door 'den Raad na eenige discussie goed gekeurd. 1 "V' ik in de courant en een uur geleden ont ving is een briefje van Savage. Hij wil je om half negen aan zijn huis even spre ken. De reden er van weet ik niet precies, maar het heeft verband met het crypto gram. Arthur had uit het verslag in de emi grant, waarin alleen stond dat juffrouw Harker het begaan van een moord had be kend, zonder dat de namen er bij waren opgegeven, niet. kunnen to welen komen, dat Kiriak of Mosckelles daarin betrokken was. Het ergste voor mij is, zei Violet, dat ik mijn middel van bestaan kwijt ben, juf frouw Harker zou mij wel bobben gehou den tot ik iets beters had. Arthur zweeg. Hij had besloten niet van rijn liefde tot haar te spreken, tot hij een vast beslaan had, maar nu werden do omstandigheden hem toch te machtig. Violet, zei hij, en het was nu de eer ste keer, dat hij haar bij haar naam noemde, waarom zullen wij nog langer vreemden voor elkander blijven? Ik had je al dadelijk lief, den eersten keer dat ik je zag, en steeds heb ik je meer lief ge kregen. Nu 'kan ik heusch niet langer zwijgen. Ik wil je niet eens vragen of je van mij houdt, want dat weet ik wel. Dat heb ik al lang gemerkt. [Wil je met mij trouwen en zullen wij samen het leven ingaan? Dat wil ik gaarne, 'antwoordde rij met neergeslagen oogen, ik heb jou ook altijd liefgehad al dadelijk toen ik je ont moette en ik ben alleen maar bang, dat het nog een te groote zorg voor je zal zijn om te trouwen. r* Ik wilde wel, dat ik nooit zwaarder Een oude kaart van het Oostelijke deel der gemeente, weergevende den -toestand in het begin der 17c eeuw, geschonken door den heer O. C. van Heinessen, wordt door den Raad in dank aanvaard. Aan den heer S. Groeneveld te Alphen wordt een gedeelte van het gemeentelijk bouwland, groot 592* vierk. M., tegen den prijs van f 0.50 per vierk. M. verkocht. Bij dit punt wijst de heer van 't Riet er op, dat het niet in het belang der ge meente is, aan lieden buiten de gemeente tegen goedkooper prijs grond te verkoo- pen voor het bouwen van arbeiderswonin gen. opdat er niet- te Woubrugge meer ar beiderswoningen komen dan strikt, nood zakelijk zijn. Zouden hier te veel arbei ders komen wonen, die buiten de gemeen te werken, dan zit de gemeente bij werk loosheid voor de ondersteuning. Door den heer A. van 't Wout, winkë- lier te Woubrugge, is aan den Raad ge- vraagd, een stuk gemeentelijk bouwland te koopen tegen den prijs van f0.75 per vierk. M. B. en W. stellen voor den verkoopprijs te bepalen op f 1 per vierk. M. De heer Wisman, weth., was er als minderheid in het college van B. en W. in het belang van den woningbouw tegen, den prijs te verheogen. De gegoeden wor den door de wet al voldoende in bescher ming genomen; doch do arbeiders hebbon al lang genoeg in hun kleine huisjes ach ter de tralies gezeten. Ook de arbeiders zijn schepselen Gods; daarom moet de woningbouw bevorderd worden, ook waar het arbeiderswoningen betreft. Dit is nok in het belang der gemeente. Daarom moe ten we de nienscben. die woningen willen bouwen, niet afschrikken doch aanmoedi gen. Spr. is er daarom voor, deze grond te verkoopen voor f 0.75 per vierk. M. De heer Boot is van meening, dat wan neer de prijs lager gesteld wordt, er meer grond zal worden aangevraagd; daarom is spr. voor een prijs van f 1 per vierk. M. De heer van 't Riet is van oordeel, dat een prijs van f 1 per vieik. M. nog zeer billijk is te noemen. De heer Wisman herhaalt nog eens, dat waar de woningbouw aan de gemeen te nog zoo goed als niets gekost heeft, wij aan het particulier initiatief geer hinder palen in den weg moeten leggen, doch dit zoo veel mogelijk bevorderen. De woning bouw, inzonderheid voer den arbeidenden stand, is in het belang der gemeente. Het voorstel van B. en W. om den ver koopprijs op f 1 te stellen wordt aange nomen met alleen de stem van den heer Wisman tegen. Het heffingspercentage voor de plaatse lijke inkomstenbelasting, bet vorig jaar 3 pet., wordt voor bet belastingjaar 1924/25 vastgesteld op 2.9. Vervolgens wordt be sloten. eenige posten op de begrooting te vermeerderen, te verminderen en toe te voegen. Op een vraag van den heer Boot naar den post uitgaaf telefoon en boeken, ant woordt de voorzitter, dat dit laatste was bet Gedenkboek, bet vorig jaar uitgege- Bij de uitloting-geldleening, die alsnu aan de orde komt, trekt de lieer Wisman, als jongste lid, verschillende nummers. Do Voorz. zal de belanghebbenden kennis ge ven. Voor de benoeming tot leden der com missie van plaatselijk toezicht op het la ger onderwijs, waren door B. en W. op dub beltallen geplaatst de heeren Van Laar en Buntsma-, en Eigeman en Bogerman. De beide eersten worden benoemd. Rapport regeling overzetveer Paddegat. De leden hadden allen dit rapport ter inzage gehad. De voorzitter doet de vraag of de raad het wenschelijkacht een ver ordening op het veer te maken. De hee ren Boot en van 't Riet voeren daar over het woord en zien de noodzakelijk heid daarvan niet in. Op een vraag of bij de vele motorvaartuigen die daar thans vooral des avonds passeeren de overzet- ter verantwoordelijk blijft voor de geva ren, antwoordt de voorz. toestemmend. Het rapport wordt voor kennisgeving aan genomen. Contract Leiden aansluitingen wonin gen Oudendijkschen polder, wordt met al gemeene stemmen goedgekeurd. Het ta rief wordt bepaald op 271 cent per K.W. Ten slotte leest de" voorzitter een brief voor van den heer Wisman, dat hij door vertrek naar elders als lid van den Raad bedankt. Do voorz. spreekt wardeerende woor- zorgen had. Doch laten wij nu niet over geldzorgen praten, en van dit oogenblik eens naar hartelust genieten. Dit is het heerlijkste oogenblik van mijn leven. Ja. zeide zij, laten wij van dit oogen blik genieten, het komt nooit terug. Hot was al over half negen, toen zij het huis van Savage bereikten. Hij was thuis en bad op hem zitten wachten. Hij had ©en drukken dag achter rich. In rijn zak had hij het bevel tot in hechtenisneming van Moschelles en hij had oen lange be spreking gegeven met Longhur&L Denni- son en andere hooge beambten,". van. Scot land Yard. Savage was zonder twijfel een buiten gewoon geschikt persoon, omdat hij zoo veel zelfbeheersching had en ook dadlijk den toestand begreep. Moschellea had hem nu in ongelegenheid gebracht door La- veame te ontwijken, doch in plaats van daardoor neerslachtig te zijn, had hij reeds een nieuwe gedragslijn bedacht. Hij begroette bet tweetal hartelijk, gaf Violet een stoel en wees er aan Arthur een aan en begón d.an te vertellen. De zaken hébben een keer genomen, zeide hij. Je herinnert je nog wel, Prim rose, hoe je bij mij kwam met dat ver haal over het cryptogram. Toen had ik geen idee waar dat toe leiden zou en als jij niet bij me gekomen was, had ik me er nooit mee bemoeid. Juffrouw Prynne heeft mij zeer geholpen mot de inlichtin gen, die zij mij heeft gegeven en daarom acht ik het mijn plicht, om u beiden in vertrouwen te nemen. Waj speurden het cryptogram na tot in het bezit van "W. W. Mosc-helles. Dat heb ik échter alreeds verteld. Sinds heb- den tot den heer Wisman. Er was in den boezem van den Raad cn liet College van B. en W. wel eens verschil, doch dat word weer bijgelegd. Hij herinnert aan het ini tiatief van den heer Wsiman, om de be graafplaats te restaureeren, het bevorde ren van den woningbodw, en hot onder* houden van gemeentewegen. Wel heeft hij niet altijd dank ingeoogst, maar Iiij mag toch met dankbaarheid op dat alles terug zien. De Voorz. wenscht hem met zijn gezin Gods zegen toe. De heer Wisman dankt den voorzitter voor de goede woorden tot hem gericht, het deed hem goed op zijn arbeid hier ver richt terug te mogen zien. Daarbij is ook wel wat geweest, wat voor hem minder aangenaam was. Het ging spr. om het ware belang der gemeente en hij wilde al les op zij zetten wat dit belang kon scha den. De dag van gisteren getuigt daar nog van toen hij het genoegen had den Voorz. met het bestuur der Hooge Heerlijkheid Hoogmade te verzoenen. Hij hoopt dat Gods gunst het deel van den voorzitter mag zijn, en dat hij ook do gunst van alle gemeentenaren mag ervaren. Moge hij wijsheid ontvangen in zijn moeilijk ambt en in den strijd des levens tot God de toevlucht nemen, die ons nim mer beschaamt. Tot de leden zich wenden de hoopt spr. dat zij al het persoonlijke op zij zetten en zoo mogen medewerken aan de belangen der gemeente, alsmede dat zij de wethouders in hun moeilijk ambt mogen steunen. Spr. wenscht ten slotte allen Gods ze gen toe. De heer Boot brengt vervolgens dank aan den heer Wisman. Zijn werk wordt op hoogen prijs gesteld en spr. wenscht hem wederkeerig in zijn nieuwe loopbaan Gods zegen toe. De heer van 't Riet kan niet oordee- len over het werk van de heer Wisman, hij was nog te kort in de gemeente, doch meermalen heeft hij van zijn arbeid ge hoord, hij sluit zieh bij de woorden van de voorzitter cn den heer Boot aan. Bij ervaring weet hij wat scheiden van een woonplaats is, hij hoopt dat de heer Wis man in zijn nieuwe woonplaats met zegen zijn arbeid zal hervatten. Ook de heer v. Dam sluit zich hierbij aan. De Voorz. brengt de benoeming van een wethouder ia stemming. De heer Boot krijgt 4 stemmen, van 't Riet 2 en de heer v. Dam 1 stem. Gekozen alzoo de heer Boot, die de benoeming 24 uur in beraad zal houden. Bij de rondvraag stelt de heer Boot voor als een dankbare herinnering aan den heer Wisman, de begraafplaats weder op te knappen met nieuwe boompjes. De Vootz. zal daar nota van nemen. Na eenige bespreking over de verlaging van de brug over de Woudwatering en den wensch van den heer Lieverse omtrent het snel rijden der auto's te Hoogmade, waar bij ook besproken wordt om het berijden van de voetpaden te Woubrugge door auto's en motorrijwielen geheel te verbie den, sluit de voorzitter de vergadering. x Land!» esi Tuinbouw Mond- en klauwzeer. In de gemeente Erp, bij Veghel, lieerscht thans in hevige mate het mond- en klauw zeer. Op niet minder dan 18 stallen is deze gevreesde ziekte geconstateerd. De groote uitbreiding schijnt te wijten te z .in aan het feit, dat verschillende landbou wers verzuimd hebben, tijdig aangifte te doen. Eerst op 16 April, toen de politie en de veeartsenij kundige dienst er kennis van hadden gekregen, begonnen de aan giften. Op het gehucht Keidonk staat een klein stoomzuivelfabriekjee met pl.m. 60 leven- ranciers, Vermoedelijk zijn nu de eerste aangetaste veestallen hun melk blijven leveren en daar er op deze fabriek niet ge pasteuriseerd werd, had do ziekte spoedig een grooten omvang aangenomen. Reeds moet de helft van de koeien der leveranciers aangetast zijn, terwijl het niet onmogelijk is, dat de ziekte spoedig alge meen wordt. Nu reeds heeft zij onder het jonge r en ook onder do biggen danig huisgehor -p Krachtige maatregelen worden gen'u i ter voorkoming van uitbreiding ..Te' hen we kunnen bewijzen, dat Mosc-b vroeger Anton Kiriak heette en dat hij jaren geleden te Amsterdam oen vrccselij- ken moord heeft begaan. Vandaag heb ik. in Bowstreel oen bevel tot in hoektoui-ne ming voor Mosckelles gehaald -- met we gens dien moord, want dat ressorteert on der de Nederlandscbo rechtspleging.^ maar voor een moord op 'n zekeren. io::lbe: g. Ik kan dien moord wel nie^bewijzen maar tooh is er voldoende grond voor oen arres tatie. Moscbelies heeft zich echter uit u» voeten gemaakt en. ik ben er van overtuigd dai hij het cryptogram heeft meegenomen Mijn cryptogram, mompelde Violet. Ja ou uw fortuin, mejuffrouw Pryn- ne.. dat ik nieltcmu hoop v. te kim nan. 'o- mg bezorgen. Nu. zal ik u ecus ui'Jogger, ne. van plan bon Moschelles In. mijn macht to krijgen. In Londen vinden wij benn niet. Die man is daarvoor te slim. Maa..- wat zal hij doen? Hij heeft zijn beeiitti"gen hier in Engeland opgegeven, er. dav U'- ft hij alleen gdooan omdat hij nog gr o-ter o rijkdommen op het oog heef', die hij zich verschaffen wil door middel van het cryp togram. Op dien schat gaat bij loa aJfl een. roofvogel op*zijn aas. Dat is zoo, zei Arthur. Als wij nu ni9l spoedig de hand op dit heerschap kunnen leggen, dan vertrek ik naar de plek in Afrika, waar ik stellig denk, dat hij heengaat; ©n dio plek ido boerderij op de VekLt, waai- uw rader, me juffrouw Prynne, het cryptogram heeft gevonden op het lijk van Steinmotz. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 5