Verdronken. To Pijnacker is 'fc2Y>-jarig kind van clen landbouwer Langelaan in de Klapwijk- sche buurt nabij de ouderlijke woning in een sloot- geraakt en verdronken. De porrin gen aangewend door de zuster van Het Groene Kruis en later Dr. van Tichelaar, om de levensgeesten weder op te wekken faalden. Botsing tusschen autobus en goederentrein. Gisterenochtend omstreeks 9 uur heeft te Nijkerk een botsing tusschen trein en auto bus platte gehad, die ernstige gevolgen had kunnen hebben: De overweg aan den Put-terstraatweg Van de lijn van het station naar de haven is onbewaakt, terwijl een boerenhuis voor naderende voertuigen het uitzicht beleni- mert. Er kwam juist op dit gedeelte een loco motief met- eenige goederenwagens langs. De machinist gaf niet- voldoende signalen, zoodat de autobus welke den dienst tus schen Nunspeet en Amersfoort onderhoudt, den trein niet hoorde aankomen. Een bot sing blééf niet uit doch op het laatste oogen blik wist de bestuurder het stuurrad nog om te gooien, zoodat de autobus slechts op zij aangereden werd. Hij werd met een smak tegen een steenen paal geworpen en lag bijna geheel uit elkaar. De inzittenden zijn er ongedeerd af gekomen. Tegen den machinist is proces-verbaal op. gemaakt- wegens het niet geven van vol doende waaruchuwingssignalen. Een hondenvergiftiger. Do laatste maanden wordt de omgeving van Roermond onveilig gemaakt door iemand die een manie schijnt te hebben om honden te dooden. Niet alleen losloo- pende honden, doch ook vastliggende wer den het slachtoffer van den maniak. Hier onder waren verschillende zeer kostbare exemplaren. Dc politie en marechaussée stelden tot dusverre tevergeefs een onder zoek in. Gedurende eenige weken hoorde men niets van den wreedaard, totdat thans weder twee honden in Vlodrop, een in Posterholt en een in Reuver gedood zijn en weer op dezelfde wijze. De Roer- mondscher Kynologenclub en andere ver eenig ingen waarschuwen thans de hon denliefhebbers hun honden niet los te la ten loopen en. omdat ook vastliggende honden vergiftigd werden, goed toe te zien op allen, die in de nabijheid van de hok ken komen. Kachelontploffing. Ten huize van R. van B. te Woensel had .Woensdag een kachelontploffing pla-ats, vermoedelijk doordat de een of andere ont plofbare stof tusschen de steenkolen va-s geraakt. In het- huis is nog al wat vernield. Persoonlijke ongevallen hadden gelukkig niet plaats. Het vermiste meisje uit Broek-op- Langendijk. Het lijk van de vermiste Geertje Borsten uit Broek op Langendijk is opgehaald uit een sloot bij haar woning. Hef fe Utrecht „geschaakte" meisje. Naar aanleiding van de mededeelingen over het te Utrecht verdwenen meisje, dat in een hotel te Haarlem gevonden werd. gaf de eigenares van hotel „Spoor- zicht" aan den Kruisweg, mevrouw WSlt- hagon, een heel andere lezing. Volgens haar is hier van een schaking geen sprake „De groentenhandelaar v. d. W., aldus vertelde mevrouw Wilthagen, heeft zelf tweehonderd gulden uitgeloofd voor den- gene. die het meisje dood of levend op spoorde. Het meisje kwam 1 April in ons hotel en vroeg om nachtlogies. Zij ver telde den volgendien morgen, dat ze 22 jaar was en dat zij Greta Grootveld heet te; haar ouders waren dood en zij lo geerde bij een tante. Zij zocht een betrek king en keek dan ook alle kranten in, om er naar te zoeken. Omdat toch een van onze meisjes wegging, boden we haar een betrekking in de keuken aan. Zaterdagavond acht uur kwamen te Haarlem twee rechercheurs en toonden ons een portret van een meisje, dat wij niet herkenden als te zijn dat van onze nieuwe kuisgenoote. Het meisje was Za terdagavond juist uit, zoodat de recher cheurs geduld moesten oefenen. Tegen half twaalf kwam zij thuis. Zij bekende - aan do rechercheurs, dat zij S.. B. heette en uit huis was weggeloopen, omdat haar vader haar het leven onmogelijk maakt-o en telkens uitschold. Ze was 's morgens vroeg van huis naar Emmerik vertrokken, maar omdat zij geen pas bezat, werd zij daar vastgehouden en den volgenden dag weer over de grenzen gezet. Zij had al anderhalf jaar omgang met den nieerge- noemden groothandelaar, die weduwnaar en 33 jaar oud was. Haar ouders waren tegen dezen omgang, omdat do man een onder geloof had. Inbraak in een R.-K. Kerk te 's-Gravsnhage. In de R.-K. Kerk an de Parkstraat zijn inbrekers door een raam, dat- ze insloegen binnengekomen. Eenig geld werd uit 'of ferblokken geroofd Inbraak. Thans is gebleken, dat tijdens de Paasch- dagen is ingebroken in de kostschool ,,'t Kopje" te Bloemendaal. De inbraak werd ontdekt door een der leerlingen, die in het gebouw moest zijn. De dieven zijn vermoe delijk door het dak binnengekomen, waar zij konden komen door in een boom te klimmen. De directrice., mej. Grabama, die uit-steding was-, is gewaarschuwd. Eerst na haar komst kan worden vastgesteld of er wat gestolen is. Gesnapt. Te Delft zijn de daders gearresteerd van de den laats ten tajd in de kleedlokalen op velschillende spor1 terreinen gepleegde dief st-allen. Het zijn eenige jongens tusschen de 16 en 18 jaar oud, v.w. er drie achter slot en grendel zijn gezet. Tegen de opkoo- pers van het gesto-len goed is proces-ver baal opgemaakt wegens heling. Bedrog met een aangeteekenden brief. Uit Amersfoort is dezer dagen aan een verrekeningsbureau te Ahisterdam een brief verzonden, aangeteekeUde. maar zon der aangifte van waarde. Dc brief, welke ruime f 2-10 moest bevatten, bleek bij aan komst- van loozen inhoud. Het onderzoek leidde tot arrestatie van den afzender J. F. G. te Amersfoort. Deze heeft bekent door financieel© moeilijkhe den den brief zonder geldelijken inhoud te hebben verzonden. Gearresteerd. De pol. te Hoofddorp heeft aldaar ge arresteerd een man uit Nieuw-Vennep, ver dacht van valschheid in geschriften en ver duistering ten nadeel© van zijn patroon te Hill eg om. De gearresteerde legde een volledige bekentenis af en is ter beschik king gesteld van de politie te Haarlem. In de val gelcopen. Te "Wijk bij Duurstede kwamen Woens dagavond de veekoopers Van R. met een vrachtje vee de stad binnen. Bij het bin nenrijden der Veldpoort liep er ongeluk kigerwijze een wiel van den wagen, waar door de beide kooplieden van den wagen vielen. Ook de inhoud van den wagen, be staande uit eenige levende en doode kal veren, kwam op de straatsteenen terecht. Op het juiste moment kwam er echter een politieagent aan. die de kalveren bekeek en toen tot de conclusie kwam dat eenige der dieren in staat van ontMnding verkeerden Op zijn vraag, waar R. deze kalveren ge haald bad, kreeg de agent ten antwoord, dat R. niet wist dat de beesten dood wa ren. Het doode vee, waarschijnlijk wel bestemd om er worst van te maken, werd in beslag genomen. Een 100-jarige overleden. Te 's-Gravenhage is overleden Mevrouw De Vos geboren Van Hoff, die verleden maand baar honderdsten geboortedag vierde. Onverantwoordelijk. Onder dit opschrift lez.en we in het te Roosendaal verschijnende dagblad ,De Grondwet": Naar wij vernemen bestaan er plannen tot opheffing van de bewaking van den overweg aan de Watermolenstraat. Het schijnt dat de raad van toezicht op de spoorwegen reeds met de regeering over legd heeft-, teneinde tot bovenstaande op heffing te geraken. Wanneer men do situatie ter plaats kent, begrijpt men niet, hoe er over gedacht kan worden om de bewaking van dezen overweg op te heffen. Immers, de overweg waarom het hier gaat, bevindt zich op clen verbin dingsweg KruisstraatWouwsche baan, een route die door zeer vele wagens, auto's motorrijders die van uit België komen, ge nomen wordt, wanneer men naar Wouw, Steenbergen of Bergen op Zoom reist. Het verkeer met. Roosendaal langs dezen weg, vooral wat het vervoer van landbouwpro ducten betreft, is mede zeer druk, en ook het verkeer van voetgangers is niet onaan zienlijk. Uit bezuinigingsoverwegingen zouden deze maatregelen genomen worden, maar als men nagaat dat om het uitzicht op de spoor lijn daar ter plaatse vrij te maken, de wachters woning waaraan korten tijd nog voor eenige duizenden is verbouwd be nevens eenige andere gebouwtjes moeten worden gesloopt, zal men erkennen dat er heel wat jaren moeten verioopen voor men eigenlijk aan het bezuinigen toekomt. De hoofdzaak van deze bezwaren blijft, dat met het- steeds drukkere verkeer op deze lijn de lijn RoosendaalEsschen het- niet opgaat een weg, die niet enkel voor het- locale, doch ook voor het internationale verkeer dienst doet-, zoo onveilig te maken, dat ongelukken niet kunnen uitblijven. Buïfeiii, Bsrisliten Het spoorwegongeluk in Zwitserland. Helffrich's dood. HeJfferick's dood heeft een diepen in druk gémaakt te Berlijn. De bladen wijden aan hem artikelen vol waardeering van zijn ongetwijfeld buitengewone kwaliteiten. Hij was een scherp en bitter tegenstander van velen, maar de hevigste partij-vijandschap verdwijnt tegenover een tegenstander, die op deze wijze het strijdperk moet verlaten. Het gerucht ging dat dr. Hergt zijn vriend Helfferich zou hebben bezocht en met hem teruggereisd zou zijn en dat ook dr. Schacht onder de reiziger? in den ver branden trein zou zijn geweest. Gelukkig blijkt, dat voor beide geruchten geen grond bestaat. Het aantal slachtoffers. Volgens een officieele mededeeling van do Zwitsersehe spoorwegen blijkt, het aan tal dooden en gewonden gelukkig minder dan men aanvankelijk had bepaald. Volgens deze mededeeling zouden er 16 dooden zijn, o.w. 6 man treinpersoneel en 19 gewonden Van deze 19 zouden slechts enkelen zwaar gewond zijn, die men- echter toch nog hoopt te behouden. "Wat de dooden betreft, het ongeluksbericht wordt nog des te gruwelij ker door de mededeeling, dat van vele lijken niets meer is teruggevonden dan de ver koolde deelen. Gevaarlijke wagens. Volgens een bericht in de „Baseier Natio- nalzeitung" heeft de directie der Zwitser sehe spoorwegen besloten, dat voortaan geen met gas verlichte wagens meer zullen worden toegelaten. Vaii dit besluit is reeds aan de internationale spoorwegdirecties kennis gegeven. De directie van de Duitsche Spoorwegen verklaart in een uitvoerig artikel, dat de •brand in den Duitschen wagen niet is ont staan door het springen van de gas-reser- voirs, doch door het vuur van den verwar mingswagen, welke direct achter den Duit schen wagen was gekoppeld. Deze verwar mingswagen, waarin zich een ketel bevindt met een daaronder gestookt wordend Vuur, wordt in de treinen ingelascht, daar de elect-rische locomotieven, in tegenstelling met do stoomlocomotieven, geen verwar ming kunnen leveren. Mijngasontploffing. Gisterenmorgen heeft in de kolenmijn Marcinello Noord nabij Charleroi een ern stige mijngasontploffing plaats gehad,-waar bij 3 arbeiders werden gedood en 5 ernstig gewond. Een nader B. T. A.-telegram meldt-, dat nog enkele slachtoffers zijn overleden, waar. mede het aantal dooden tot zeven geste gen is. Bedevaartgangers verdronken. Een achttal personen, afkomstig uit Bel fast, hadden bij wijze van bedevaart - een boottocht ondernomen naar Church Island. Toen de hoot zich midden op het diepe water van de Longh bevond, slak er een plotselinge rukwind op. Do bestuurder van do hoot besloot zeil to minderen, doch ler- wijl hij hiermee doende was, sloeg de boot om eai vielen allo opvarenden in het wa ter. Hun noodkreten drongen tot de kust door en onmiddellijk werden er van ver schillende kanten drio booten uitgezonden om hulp te bieden aan de ongelukkigen. Vier der drenkelingen hadden reeds opge houden te leven, de vier anderen konden gered worden. SPORT VOETBAL. DIOC. IIAARL. BOND. Leiden I—CoGccrcUa I. Ter vluggere afwerking van de compe titie speelt Leiden I morgenavond te half zeven aan hove Veldheim een competitie wedstrijd tegen Concordia, om dan Zon dagmiddag dezo club in Hillcgom te ont moeten. Competitiestanden. Eerste klasse B. gsp. gw. gl. vrl. v.t. pnt. gem. A.D.O. 13 10 1 2 36—11 21 1.61 Leiden 10 7—3 27—17 14 1.40 C.G.Z.W. 14 8 1 5 36—18 17 1.21 W.F.C. 14 8 1 5 29—19 17 1.21 Beverwijk II 12 5 1 6 16—20 11 0.91 Concordia I 10 3 3 4 2517 9 0.00 ELB.C. II 11 - 3 8 8—39 3 0.27 R.K.V.Z. I 10 1 9 7—44 2 0.20 In dezen stand is niet opgenomen: de wedstrijd H. B. C. II—R. K. V. Z. I, die bij een 41 stand. 19 min. voor het einde door R. K. V. Z. is gestaakt-. Ook niet de wedstrijd- R. K. V. Z.— Concordia-, die bij een 5—1 stand 10 min. voor het einde door Concordia is gestaakt. Tweede klasse D. SJ.C. I 9 8 1 35—7 16 1.77 D.H.L. II 9 7 2 27—16 14 1.55 V.V.N. I 10 6 1 3 24—14 13 1.30 Wilhelmus II 9 2 2 5 13—23 6 0.66 Leiden II 8 3 5 632 3 0.37 E.M.S. I 9 2 7 7—20 2 0.22 Derde klasse F. E.M.S. II 8 5 2 1 21—8 12 1.60 L.S.V. I 5 3 1 1 12—5 7 1.40 S.M.C. II 9 5 1 3 28—12 11 1.22 Leiden III 6 2 1 3 22—19 6 0.83 Voorhout I 8 2 6 6—37 4_ 0.50 SJ.C. II* 8 2 1 6 12—20 3 0.37 2 verliesp. w. n. o. tegen Leiden III. Vierde klasse H. E.M.S. III 8 5 2 1 15—7 12 1.50 Leiden IV 9 4 3 2 26—15 11 1.22 S.N.A. I 9 4 2 3 19—16 10 1.11 S.A.C. I 10 4 2 4 29—19 10 1.— R.V.C. I 9 3 3 3 19—18 9 1.— L.S.V. II 5 2 3 12—11 4 0.S0 SJ.C. III 8 1 7 8—42 2 0.25 Junioren-Competitie Afd. A. E.M.S. I 6 5 1 15—5 11 1.83 L.S.V. 3 2 1 7—3 4 1.33 S.J.C'. 4 2 1 1 13—5 5 1.25 Leiden I 6 1 1 4 10—10 3 0.50 Leiden II 5 1 4 0—22 1 0.20 Afd. B. RltS. II 7 6 1 19—0 13 1.85 S.N.A. 6 3 1 2 8—9 7 1.16 R.V.C. 4 1 1 2 2—9 3 0.75 A.C. 6 1 1 4 6—8 3 0.50 Leiden III 6 2 3 2—11 2 0.40 Het Nederlandsche Kampioenschap. Een halve comp e_titie. Do Sportkroniek" meldt, dat, naar aan leiding van het hernieuwe verzoek aan het N.V.B.-bestuur gedaan, om alsnog een heele kampioenscompetiLie vast te stellen, genoemd' bestuur heeft bepaald, dit ver zoek alleen dan te behandelen, indien alle betrokkenen vóór j.l. Zondag een verkla ring hadden ingezonden, waarin zij er mede instemden zoowel Zaterdags als Zondags te spelen. Doordat, echter geen verklaring van "Willem H, één der tweo Zuidelijke kamjpioenscandidaten, is inge komen, achtte het N.V.B.-bestuur geen termen aanwezig om verder op doze aan gelegenheid in te gaan. Getracht zal wor den van Willem II alsnog instemming te verkrijgen. Olympisch Elftal—Kennemcr Elftal 1—3. Gisteravond werd op het terrein van H.F.C. to Haarlem een wedstrijd gespeeld tusschen bet volgende Olympisch elftal- doel: Ovenneer (Frisia); achter: Blinkhoi (Stv.) en Vermetten (H.B.S.; midden- Horeten (Willem 2); Oosthoek (Sparta) m J. Pelser (Ajax)voor: Hamel (AjaxV Verlegh en Ter Beek (N.A.G.); Formenov (Sparta) en Sigmond (D.F.C.), en een z.g' Kennemer elftal, bestaande uit: doel: Van der Wint (Stormv.); achter: Verwey (H F.C.) en Koster (Stormv.); midden: Dik' Tekelenburg en Houtkooper Jr. (Haar: km); voor: Koning (R.G.H.); Schram (Sparta); Slruys (Stormv.), Van Beekum (H.F.C.) en Boekelaar (R.C.H.). Van de N.E.G. waren aanwezig de kee-k ren Hirsckman, Spaan en Mundt. Do wedstrijd stond niet op booger peil dan do huidige competitiewedstrijden te zien geven. Voornamelijk door het goede spel van het binnentrio was het Olym pisch elftal gevaarlijker dan het Kenne-i mer elftal. Vermc-tten had op Koning wei nig vat en aan de andero zijde moest Sigi mond het tegen Verwey afleggen. Ter Beek opende do score, maar een schot van Dik vloog nog voor de rust via een achterspeler langs dien betrouwbaren Over meer. Rust 1—1. Van Beekum is na do rust vervangen, door Van Daalen. Het Olympisch elftal is aanvankcijk in de meerderheid, maar wan neer Van der Wint fraaie schoten van Ter Beek hoeft gestopt, raakt het spel meer verdeeld en Van Daalen geeft met een kopbal het Kennemerelftal de leiding: 1-2 Tegen het einde raken de spelers ver moeid. In het laatste gedeelte is hef Olympisch elftal vrijwel uitgespeeld en Van Daalen scoort opnieuw. Het einde komt met 31 voor het Kennermer-elftal Uirechisch, Elftal. De Nederlandsche Corinthians spelen Zondag a.s. op het Herculesveld te Utrecht een liefdadigheidswedstrijd tegen een Utrechtsch elftal, dat als volgt is saain- gesteld: doel: van Rhijn (U.V.V.); achter: v. d. Brink (Velox) en Swartouw (U.V.V.); midden: v. Nus (Voorwaarts), O. de Vries (Hercules) cn van Zeijl (U.V.V.); voor: D. Buitenweg (U.V.V.), v. Diller (Hercu- les), W. Buitenweg (U.V.V.), Coebergh (Hercules) en Colenbraudcr (Kampong). KORFBAL. 20-Jarig bestaan O. S. C. R. Het was op initiatief van den Rotter-' damschen Bond voor Lichamelijke Opvoe ding dat in de Paaschvacantie van 1904 op het Schuttersveld te Rotterdam een twoe- daagsche spelcursus werd gehouden onder leiding van den heer N. Broekhuysen. Deelnemers(sters) aan dien cursus waren onderwijzers(essen). De bedoeling zat voor uit hen de leiders(sters) te kiezen voor do kinderspelen van den R. B. v. L. O. Die deelnemers(sters) richtten aan het eind van dien cursus een openluchtspelclub „Rotterdam" op. Zoo ontstond O. S. C. R., dat in de eerste jaren van zijn bestaan nog wel iets aan vuistbal en grensbal deed, doch praclisck al spoedig een echte Korf balclub was. Aanvankelijk telde do club heel veel leden. Zoodra bij de jongeren de sportideo naar voren kwam, trokken de ouderen zich terug. In 1905 sloot de club zich aan bij den N. K. B. en nam dadelijk deel aan de 2e klas-competitie. O. S. C. R. werd dra weer een groot? vereeniging. waarin met buitengewoon, veel animo het nieuwe spel beoefend werd. Van Rotterdam uit werd niet alleen het spel over een deel van Zuid-Holland verbreid, doch door geen andere club werd met zoo veel ijver en doorzicht gearbeid aan de verbetering van liet aanvankelijk zoo pri mitieve. spel. In 1906 stichtte O. S. C. R. een adspiranten-afdeeling van H. B. S.- leerlingen, die reeds in 1907 als zelfstan dige vereeniging buiten de deur werd ge zet, Op die manier ontstond Velox. In 1908 kwam er een groote scheuring; een groot deel der vereeniging vormde een nieuwe club, Inter Nos, die slechts één jaar bestond. Een Kweekelingenj-clubje N. O. A. D., loste zicli in O. S. C. R. op. Op verzoek werd de club in de 3e klasse Zuid geplaatst. 'O. S. C. R. werkte zich op tot 2e zelfs tot de le Wasser en in het le jaar van het le klasschap in 19101911 werd 0. S. C. R. kampioen van Nederland, een krachttoer, in het volgend seizoen her haald. Daarna kwam oen inzinking, doch FEUILLETON DE PROOI VAN DEN GIER. Naar het Engelsch van H. de Vere Stacpoole. 18) In een bureau, waarvan de deur het op schrift: Inspecteurskamer I, droeg, werd ze weldra binnengelaten. Het was een rechthoekige kamer, hoog, licht en vrij smakeloos gemeubeld. Longhurst was een man met een zwar ten baardhij droeg een kort jasje en .zat aan een lessenaar onder een van de ra men te schrijven. Hij keerde zich naar zijn bezoekster en boog even. Wel, juffrouw, wat kan ik voor u doen 'jy Wilt u mij de bijzonderheden van het gerecht over te geven, was het antwoord. Wil u mij de bijzonderheden van het geval zeggen, vroeg Longhurst zonder de minste verwondering te laten blijken. Hij keek haar eens aandachtig aan. Herhaal delijk komen krankzinnigen zich op den iVard aanmelden voor een denkbeeldige misdaad. De bijzonderheden zijn de volgende, zeide zij: Vetrien jaar geleden, 7 op 8 No vember, werd Jacob van Voorst, een geldschieter in de KaJverslraat te Am sterdam -vermoord door zijn klerk Anfoon Kiriak. Ik beb bij die misdaad hulp ver leend. Het was een oude zwakke man en Kiriak hield zijn hoofd in een emmer met .water. Toen bij dood was, droogde bij bet hoofd en het gezicht van den man, lartte hem weer op zijn stoel en de dokter. die later or bij werd geroepen, gaf een verklaring, dat van Voorst aan een be roerte was gestorven. Kiriak, riep Longhurst, heette die man die den moord beging, Kiriak? De naam Kiriak bad in Scotland Yard zeer de aandacht getrokken en was veel besproken. Er was nog geen spoor van het lichaam van Goldberg gevonden, of schoon de gracht afgedreigd was en nu werd het Park en de omgeving nog onder zocht. De geheelo politiemacht was het er over eens dat de eenige reden om Moschel les te arresteeren, zou zijn een misdaad op te rakelen uit zijn verleden, wijl hem do moord op Goldberg niet zou kunnen bewe zen worden. Savage bad den vorigen avond nog met Longhurst over de zaak gesproken. Ik ben er volmaakt van over tuigd, bad Savage nog tot Longhurst ge zegd, dat Kiriak en Moschelles een en de zelfde persoon zijn en dat bij als Kiriak een misdaad beeft begaan. Men kan zich dus bet gevoel van Long hurst voorstellen, toen juffrouw Harker die allerbelangrijkste bekentenis deed en zij daar op kalmen toon de bijzonderheden omtrent die vreeselijke daad zat mede to deelen. En komt u deze bekentenis pas na veertien jaren doen? vroeg hij. Wat is uw motief daartoe? Dat doet er niet toe, antwoordde zij. Wat ik gezegd beb is de zuivere waarheid en daar blijf ik bij. Ik moet uw verklaring opnemen in tegenwoordigheid van een getuige, zei Longhurst. Hij verzocht een agent, Savage te waarschuwen. Savage, zei Longhurst, wij hebben hier een gewichtige getuige voor de De Vogue-zaak. Zoo? vroeg Savage, die in dat enkele woord de grootste belangstelling deed blij ken. Ik ben op het punt om de verklaring van deze dame op schrift te zetten, zei Longhurst, en u zult goed doen met als getuige te fungeeren. Hij legde een-vel papier op den lesse naar en verzocht juffrouw Harker om haar verklaring te herhalen. Zij begon bet vreeselijke verhaal op nieuw en vertelde het met tal van bijzon derheden.. Naarmate zij voortging verhel derden zich de oogen van inspecteur Sa- vage. Achtereenvolgens vertelde zij van haar liefde voor Kiriak, dat zij samen den zwakken ouden man Jacob van Voorst te Amsterdam hadden vermoord, dat Kiriak zich met bet geld had uit de voeten gemaakt en haar alleen had achter gelaten,-dat zij beschuldigd was van bet geld te hebben gestolen wijl er effecten bij baar in huis waren gevonden die aan van Voorst toebehoorden en die Kiriak daar .gebracht had om haar in verden king te brengen, en dat zij wegens dief stal twee jaar in de gevangenis had door gebracht. Maar, zei Savage, waarom bekende u toen niet dadelijk de volle waarheid, dan zou Kiriak toen al gearresteerd zijn. Omdat ik toen jong was en niet veel lust had om met hem gehangen te wor den wegens moord. -- En nu dan? Nu ligt mij niets meer daaraan gele gen. U hebt een kantoor onder den naam Harker en spreekt uitstekend Engelsch. Mijn moeder was een Engelsche en mijn vader een Rus. "Weet u wéiar fciriak nu is? Hij woont in Park Lane. Onder welken naam? f— Moschelles. 1Heb ik bet niet gezegd, Longhurst, riop Savage triomfantelijk. Je hadt gelijk. Laat nu dadelijk een bewijs van inhechtenisneming halen. Het Hof houdt nog zitting in Bowstreet. Savage ging naar de deur, die op dat oogenblik werd opengeworpen door een agent, die al een poos had staan kloppen, zonder gehoord te worden. 1Lavenne om u te spreken, inspecteur Savage. Lavenne? Waarom is hij niet op zijn post? Waar is bij? In kamer nummer twee, mijnheer. Savage holde de kamer uit, naar La venne. Diens gelaat was vuurrood en in groote opgewondenheid liep bij do kamer op en neer. Teen hij Savage zag, stak hij de armen op dramatische wijze omboog Ik heb hem uit bet oog verloren, in specteur. i l -1 «-* Wien? Moschelles? Ja, en bet was mijn eigen schuld. Ik ben een domoor, een uilskuiken! De bijzonderhedenGauwriep Sa- vage. Lavenne .verteldo nu, hoe bij Moschel les was nagegaan tot den kapsalon, hoe hij daar lang bad gewacht en eindelijk binnen was gegaan en geen spoor meer van Moschelles had gevonden. 't Was alles natuurlijk hoogst eenvou dig, ging Lavenne voort; hij heeft zijh baard laten afscheren, zijn hoed in een hoek achtergelaten en een pet opgezet, die hij in zijn koffer had. Zonder baard en met 'n pet herkende ik hem niet. Ik herin ner mij nu duidelijk, dat een man met gladgeschoren gelaat, die er uit' kwam, vlak langs mij liep. Dat was Moschelles en ik heb hem laten glippen. Hij liep in razernij voortdurend maar de kamer op en neer. Het was pas do eer ste maal, dat hij een verdacht individu had laten ontsnappen en daarover schaam de hij zich diep. Of wij er al over praten, dat helpt niets, zei Savage; gedane zaken nemen geen keer. Ik ga vast naar Bowstreet om een bevel tot inhechtenisneming te halen Een goed ding is, dal wij hem hebben aangespoord tot een reisje naar bet Gryp togrammenland. HOOFDSTUK XXIV Moord. Dien dag liep alles veel beier van sla- pel voor "Violet dan anders. Juffrouw, Johnstone, die de leiding van do zaken bad, was een beminnelijk persoon, verge leken met haar superieur, en zij was lang niet zoo plaagziek en aanmerkingszuclitig als deze. Om vijf uur was juffrouw Harker nog niet terug om de cenvoudigo reden, dat zij nu in den gevangen is wagen naar IIol- lowav werd gebracht, daar zij voor den magistraat in Bowstreet had moeten a cr- schijnen. Violet ging, onbewust van dit alles, naar^ fiuis. I i-.ij I 'I I' JIlAtl

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4