gehouden wordt, een H. Mis opgedragen, waaronder predicatie en algemeene H. Communie. Te kwart over 10 (precies) begitit de al gemeene vergadering, die zonder onder breking wordt voortgezet tot de sluiting, welke te één uur moet zijn bereikt. Ten einde hiertoe te geraken wordt den afge vaardigden verzocht uiterlijk 10 uur in de vergaderzaal aanwezig te zij». Ka afloop der vergadering gemeen schappelijk ontbijt, dat voor rekening der deelnemers komt. Te 2 uur vangt de feest vergadering aan. Zij wordt gehouden in dezelfde zaal, waar in do jaarvergadering werd gehouden. Een bekend redenaar zal een korte feest rede uitspreken. De rest moet verrassing zijn. Te 5 uur is liet einde van het feest. Aan verschillende autoriteiten en aan de afgevaardigden der afdeelingen zullen uit- noodigingen tot de feestvergadering wor den gezonden. Voor het overige echter is er vrije toegang voor alle leden van Roomsche Drankbes tri jdingsvereenigingen (dus ook voor de leden der Mar ia-Vereen i- gingen. Na afloop der feestvergadering gemeen schappelijk diner. Do kosten daarvan be dragen f 3.per persoon. Deelnemers moeten zich voor 1 Mei_ opgeven bij den heer J. F. Huijvenaar, Zeeburgerdijk 49 II Amsterdam en hun opgave moet vergezeld gaan van een postwissel ad f 3. De loonen in de Rotferdamsche haven. De werkgeversvoorstellen aanvaard. Nadat voor eenige weken door den Gen- tralen Bond van Transportarbeiders onder zijn leden een referendum was uitgeschre ven over de al of niet-aanvaarding van de nieuwe loonsvooTstellen van de Scheep- vaarlvereeniging Zuid, moest voor den tweeden keer een referendum worden ge houden, aangezien den eersten keer de stemmen hadden gestaakt. De uitslag vau het tweede referendum is, dat de loonsvoorstellen van de werkgevers in het havenbedrijf zijn aanvaard. Twee derde van de geldige stemmen heeft zich uitgesproken voor aanvaarding. De nieuwe loonsvoorstellen komen hier op neer, dat de loonsverlaging van de vaste arbeiders van f 1.75 per week, die aanvan kelijk was ingevoerd, ongedaan zal worden gemaakt, doordat aan de havenarbeiders een totaal aan premies, eenzelfde bedrag als de verlaging bedroeg, zal worden uit gekeerd. Het loon voor de losse arbeiders, dat aanvankelijk op f 5.50 per dag was gesteld, werd met 10 cent per dag verhoogd tot f 5.60 en werd dus op hetzelfde peil ge bracht als de loonen in de Amsterdamsche haven. De Christelijke organisaties hadden reeds tevoren de nieuwe loonsvoorwaarden aanvaard. De verschillende vakvereenigin- gen zullen nu verder onderhandelen met de scheepvaartvereeniging Zuid over diverse onderdeden der nieuwe regeling. Aan den arbeidstijd wordt niets veranderd Ned. Slagersvaktentoonsfelling. In het Jaarbeursgebouw te Utrecht wordt van'21 tot en met 24 April de 2e Slagersvaktentoonstelling gehouden. Op den tweeden Paaschdag' had, in tegenwoordigheid van een groot aantal be langstellenden, de officieele opening plaats De heer Tr. Cuiper, van Bilthoven, de algemeene leider der vakschool, sprak een welkomstwoord, waarna do burgemeester van Utrecht, mr. Fockema Andreae, een rede hield lot opening der tentoonstelling. Daarna voerde nog een aantal sprekers het woord, waarbij aan den heer Cuipers een krans verd aangeboden. In het geheel zijn er 130 inzendingen. Nieuwe kolenwagens. Do Nederlandsche Spoorwegen zullen hun wagenpark uitbreiden met 450 kolen wagens van 20 ton. Er zijn 100 van deze wagens in Duitschland besteld; de overige worden hier te lando gemaakt. UIT DE OMGEVING" BODEGRAVEN. Aiito-cngeva!. Op den avond van den. eersten Paaschdag had alhier een auto- ongeval plaats, hetwelk wonder boven wonder zonder persoonlijke ongevallen is afgeloopen. Een Pord Sesan, waarin zich Toen Violet van haar schrijfmachine opstond om haar sober maal te. gaan ge bruiken, viel de brief van Arthur Prim rose uit haar zak, zonder dat zij het be merkte. Do jonge dames van juffrouw Harker Waren erg precies op tijd, zij bleven geen minuut langer dan zij moesten. Als dus de klok één uur sloeg, legden zij allen aanstonds haar werk neer om zich te gaan kleeden. Een paar minuten nadat het laatste 3 jongo meisje was verdwenen, kwam juf frouw Harker in de kamer om iets te ha len. Zij vond den brief van Violet op den grond liggen en las hem door. Toen zij den naam Kiriak las werd zij plotseling bleek en een uitdrukking van baat kwam op haar gezicht. Niels baart soms meer verwondering dan toevallige omstandigheden. Men denkt aan iemand en komt hem op den hoek van de volgende straat tegen. Men schrijft een brief aan een kennis, dien men in lang niet heeft gezien en op datzelfde oogenblik zendt die persoon een brief aan u. Men laat een brief vallen, zooals Violet Prynne den brief van Arthur Primrose op het kantoor van juffrouw Harker vallen liet en do persoon, wiens belang de brief raakt, vindt hem en als die dan op zede lijk gebied niet hijzonder hoog staat leest hij hem, evenals juffrouw Harker deed. Zij stond geruimen lijd met den brief in de hand en met saamgeknepen lippen voor zich uit te staren. Kiriak, mompelde zij, Anton Ki riak. Zou hij dat kunnen zijn? een drietal vrouwen benevens eenige kin deren bevonden, reed in do Wilhelmina- straat tegen een boom, waardoor het lin ker voorwiel totaal verbrijzeld werd. Door den schok sprong ook de band van het rechterwiel, waardoor de auto geheel voorover kwam te staan. De inzittenden kwamen met den hevigen schrik vrij. Het onderstel was totaal vernield, zoodat de maferieele schade vrij groot is. Naar wij vernamen had het ongeval plaats doordat de chauffeur trachtte het portier te slui ten waardoor deze het stuur verloor. Aan gezien do inzittenden enkele oogenblikken te dezer plaatse hadden vertoefd, had de auto nog geen groote snelheid, waaraan voornamelijk de gelukkige afloop wel zal zijn te wijten. Door den Ford-importeur, den heer 'van Bunningen, werd het vehi kel naar de werkplaats gesleept. Postduiven. De wedvlucht op Lage Zwaluwe van de Postduivenvereniging „De Snelvlucht" alhier, had het volgende resultaat: Afstand 30.3 K.M. Duiven los 10 uur. Aankomst le duif 10.40.18 uur, laatste 10.49.33 uur. le, 2e, 3e, 8e, -12e en 15e F. van Staalduinen. 4e J. Zeilstra. 5e en 10e M. v. d. Have. 6e, 11e en 14e D. Cremer. 7e en 9e G. Kroon. 13e J. van Dam. De vleeschkeuring. Vanaf 1 Jan. tot en met 31 Maart van dit jaar zijn ter keuring aangegeven 91 koeien, 269 var kens, 7226 nuchtere kalveren, 3 graskal veren, 21 geiten, 10 schapen en 1 paard. Ker'cschaper. Morgen zullen de kerk schapen bij de diverse landbouwers wor den gehaald en alsdan worden verkócht HILLEGOM. Personalia. Mej. A. Hillebrand is als telefoniste van Sneek naar hier overge plaatst. Maria-Congregatie. Dinsdag 6 Mei wordt in de Parochie van St. Joseph een eigen Maria-Congregatie opgericht. We vertrouwen dat allen, die daarvoor in de gelegenheid zijn, zich als lid zullen opgeven De bloemenvelden. Onze correspon dent schrijft ons: Wij hebben juist geoordeeld met te zeg gen dat er met de Paaschdagen veel te zien was. De vreemdelingen, die hier ge weest zijn, zullen dit moeten beamen. Alles ziet er schitterend uit en noodt tot komen. Beide feestdagen was er een behoorlijke, zij het geen buitengewone, levendigheid. Was het weer vooral Maandag niet wat dreigende geweest en had Amsterdam zijn internationale voethal niet gehad, dan ware do toeloop zeker overgroot geweest. Dat noemt niet weg, dat deze geheele week, de vacantie-wcek der scholen hij uitnemend heid, veel bezoekers doet verwachten, ter wijl Zondag de grootste menigte mag wor den verwacht. Alles is in één woord prachtig. Eerste steenlegging. De vlag wapperde op het terjein der woningstichting „Patro- monium" aan de Weeresteijnstraat. De eer ste steenlegging zou er plaats hebben der 30 woningen, die daar zoo mooi om een plein tje of plantsoen komen te staan. De mooie arbeiderswoningen worden in blokjes van twee gezet, elk met een schuurtje. Elke woning bevat een voorkamer en een woon keuken; boven zijn 3 slaapkamers en op de vliering (het dak wordt flink hoog) een be hoorlijke bergruimte. Ze worden voorzien van water-, gas- en electrische leiding. Architect is de heer G. van Danime te Hoofddorp; aannemer de heer Schuijt te Bergen. De plechtigheid der eerste steenlegging werd geopend door den heer J, Huisman, voorzitter der bouwvereeniging, die de aan wezigen, o. m. B. en W. en de gemeente-se cretaris, welkom, heette. De heer J. O. Vermeer, secretaris der bouwvereeniging, tevens voorz. van Patrimonium, gaf een overzicht van de ontwikekling der plannen. De Burgemeester wenscht de vereeniging veel succes. De heer E. Krösschelle, een der oprichters van Patrimonium, legde nu de eerste steen. Het aantal adspirant-huurders is zeer groot. Dammen. Donderdag a.s. speelt 't 2e tiental van de R.-K. Damclub „Gezellig Samenzijn" een competitie-wedstrijd in den R.-K. Volksbond tegen ,,De jonge Dam mers I" uit Haarlem. Daar de laatste zeer groote kans heeft op 't kampioenschap van hare klasse zal zij zeker haar best doen om beide puntjes te bemachtigen. Doch de Op haar gelaat, lag nu een uitdrukking van haat en wraakzucht. Zij stak den brief weer in de enveloppe en legde dien op den grond op dezelfde plaats waar hij lag vóór zij hem opraapte, verliet dan het atelier en trok zich in haar eigen kamer terug, waar zij voor haar les senaar plaats nam en in gedachten ver diept bleef zitten. Intusschen was Violet naar de A. B. C.- tearoom in het Strand gegaan, waar zij dagelijks kwam. Het was er druk, zooals altijd op dat uur, maar zij vond er toch een plaatsje. Toen zij gereed was, stak zij de hand in den zak om haar beurs te zoe ken en bemerkte tot haar ontzetting, dat de brief weg was. Zij zocht op den vloer, in de hoop, dat hij daar zou zijn gevallen, maar er was geen spoor van te zien. Dan stond zij haastig op, betaalde^ haar ver tering en ging heen. Angstig zoekend liep zij precies denzelf den weg, dien zij gekomen was en keek zich de oogen haast uit. Zij holde de sombere trap op van het kantoor en door de glazen deur van de type-zaal en uitte een kreet van verrukking toen haar oog viel op het voorwerp dat daar rustig lag en geen spoor droeg van onbescheiden nieuwsgierigheid. Zij stak den brief weer in haar zak. De andere meisjes waren, nog niet terug en zouden pas na eenige minu ten komen. Violet zette zich echter reeds aan den arbeid met het manuscript, waar aan zij 's morgens bezig was geweest. Nauwelijks was zij begonnen of juf frouw Harker verscheen met een glim lach op het gelaat in het atelier. Je bent erg ijverig, zeide zij, de meeste meisjes gaan precies op tijd G. S.-ressrves zijn vastbesloten hun huid zoo duur mogelijk to verkoopen, zoodat 't een spannende wedstrijd belooft te worden Tevens kan men dan den heer Stuifbergen zien spelen aan bord één van de jonge Dammers, de kampioen van 't R.-K. District Haarlem en Omstreken. Daar de kampioen verleden week zulk een schitte rend resultaat behaalde, kan men hem nu zien spelen tegen één persoon. Bezoekers zijn steeds welkom. Damliefhebbers, er is voor U Donderdagavond weer veel le leeren Cns laatste boscli. In de volgende maand is de publieke veiling te wachten van het bos'ch nabij do grens der ge meente Bennehroek, eigendom van den lieer Vas Visser. Dit is het eenige boscli, dat nog in deze gemeente van de vroeger zoo talrijke bosschen en duinen overbleef. Zeer waarschijnlijk zal het thans als bouwterrein geëxploiteerd worden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Te water. Het 5-jarig zoontje van B. Z. viel voor het woonhuis in den Rijn. De vader sprong hem na en wist het knaapje zoo te redden. KATWIJK AAN ZEE. Vechtpartij. In een vechtpartij stak de ongeh. v. D. zijn tegenstander met een mes De politie maakte tegen den dader proces verbaal op. LISSE. Personalia. De heer M. C. Meina, on derwijzer alhier, is als zoodauig benoemd aan de Jan van Nassauschool te 's-Graven- hage. OEGSTGEEST. Feestavond patronaat „St. Aloysius" Maandagavond was alhier een feestavond georganiseerd voor het patronaat „St. Aloysius". De avond werd op waardigo wijze ingezet door een plechtig Lof, gedurende hetwelk 43 leden in de Congregatie der On bevlekte Maagd werden opgenomen, 23 pa tronaatsjongens en 20 ouderen. De ZecrEerw. heer Pastoor sprak daarna den nieuwen congraganisten op hartelijke wijze tce, hun voorhoudende hoe zij waar dige congreganisten en dienaars der H. Maagd moesten zijn. Na het Lof kwamen de leden der patro- naats- en onderwijscommissie de patro naatsleden, do ouders der patronaatsjon- sens en vele introducees in het gebouw St. Willibrcrd te zamen voor het vieren van den feestavond. De Eerw. kapelaan, directeur van het. pa tronaat, opende de vergadering met den Chr groet en heette alle aanwezigen wel kom. In het kort hield hij een overzicht van wat er sinds de oprichting 28 October 1923 was gedaan. Hij memoreerde nog eens de bedoeling van het patronaatswerk. Het patronaat, is begonnen met 26 leden en op het oogenblik telt het er nog 26. Het hoogste aantal leden was 29. Het brand punt van bet patronaatswezen «is de Con gregatie. Haarom moet ook een lid van het patronaat lid der Congregatie zijn, omdat de geestelijke belangen voorgaan. Dezen winter is er Godsdienstonderwijs en herlia- lingsonderwijs gegeven. Het. godsdienston derwijs is gevolgd door 23 leerlingen. Daarna is liet wbörA aan den heer Van Douveren, hoofd van den herhalingscursus. Doze- is begonnen met 22 leerlingen en ge ëindigd met 19 en mag een succes genoemd worden. Het onderwijs is gegeven geduren de 79 avonden van twee lesuren. Verder doet spreker nog verscheidene mededeelin- gen - en eindigt met een aanbeveling voor het herhalingsonderwijs, dat dit najaar weer zal worden gegeven. Ten slotte richt hij 't woord tot. de pa- tronaatsjeugd, hun onder het oog bren gend, dankbaar te zijn voor de vele moeite en zorgen, welke de eerw. Directeur voor hen heeft over gehad. De Eerw Directeur neemt weder 't woord en dankt allen, die belangeloos hun tijd en moeite ten offer brachten om het patro- naatswerk te steunen. Hij wekt alle aanwe zigen op tot moreelen en financieelen steun aan het patronaat. Daarna wordt aan eenige jongens, die zich bijzonder bij het gods dienstonderwijs hebben onderscheiden, een prijs uitgereikt en geeft spreker het pro gramma, dat dezen zomer door het patro naat zal worden gevolgd. Gedurende de pauze, welke door den heer Hoogervorst met pianospel werd opgeluis terd, werden aan de patronaatsleden insig nes uitgereikt en gratis versnaperingen rond gediend. weg en beginnen pas weer met klokslag. Ik ben graag bezig, zei Violet ver wonderd over de toeschietelijkheid van juffrouw Harker. Het was niet of zij jonger en opgewekter was geworden. Juffrouw Harker ging bij Violet zitten en praatte vriendelijk met haar; zij wilde haar uitvragen over haar verleden, maar het meisje was op haar hoede. Zij vertelde alleen, dat haar yader uit Zuid-Afrika was gekomen, dat zij met hem naar Enge land was gereisd, dat hij plotseling na aankomst was gestorven, maar zij zweeg over zichzelf en haar eigen zaken. Toen de meisjes terugkwamen liet juf frouw Harker de leiding van het kantoor over aan juffrouw Johnstone. Kort daar op zette juffrouw Harker zich in een hansom en reed weg naar Park Lane. HOOFDSTUK XXII. ^onia Pérooski. Het rijtuig hield stil in Park Lane en juffrouw Harker sloeg den weg in naar den Alaible Arch. In het midden van Park Lane voor een huis waar veel graniums voor de ramen stonden, bleef zij staan en haalde de bel over. De deur ging bijna terstond daarna open. Is mijnher Moscbplles thuis? vroeg .zij. Ja. Kan ik kern even spreken over za ken? Hier is mijn kaartje. De bediende nam het kaartje aan, liet haar binnen, deed de deur weer toe, en maakte een glazen deur open, zoo kwam Na de pauze werd door eenige patronaats jongens op zeer verdienstelijke wijze een klucht ten tooneele gebracht: „De electri- sehe slaapstoel", welk tooneelspel ons ken nis deed maken met een der nieuwste vin dingen op 't gebied van de electriciteit. (Al leen moeten de geleiddraden wat veiliger worden aangebracht!) Een dei- aanwezige ouders, de heer P. Mo lenkamp, dankte uit aller naam voor dc zor gen aan de jongens besteed. De -ccrw. Directeur sloot dezen goed ge slaagden avond met den Chr groet. VOORSCHOTEN. TocrieeluiSvoerTjig. Den 2den Paasch dag gaf onze R.-K. Tooneelvereeniging .,St. Genesius" een uitvoering in het R.-K. Vereenigingsgebouw alhier, die goed be zocht. was. Bij afwezigheid van den regis seur, den WelEcrw. heer Versteeg, opende de ZecrEerw. heer P. Meijer, pastoor, dezen feestavond en heette allen hartelijk welkom en in het bijzonder den ZeerEcrw. beer C. Henning, leeraar aan bet Semina rie Hageveld te Heemstede, oud-kapelaan der parochie en oud-regisseur van de Too- neerverecniging. Opgevoerd werd door „St. Genesius" het tooneelspel van den schrij ver G. Nielen geheeten „Do Mexicaanscbo Zilvermijn", vroolijk spel van speculatie koorts in 3 bedrijven. Het stuk werd door „St. Genesius" vlot gespeeld en do verschillende karakter trekken kwamen zeêr goed tot hun' recht, daar de verschillende rollen in goede han den waren. Na dit tooneelspel werd opge voerd een klucht van G. Nielen, genaamd „Samsoa en Moot" (of het dekmantel!je) wat eveneens uitstekend werd vertolkt. Zeer voldaan gingen de bezoekers laat in den avond huiswaarts om de moede lachspieren, die zoo druk in de weer waren geweest, eenige rust te gunnen. De pauzen werden aangevuld door pianomuziek. WARMOND. Schooltoezicht. In de openbare verga dering van de Commissie van Toezicht op het L. O. dezer gemeente, werden door de leden do resultaten van het voorgeschre ven schoolbezoek gerapporteerd, waarbij de bevindingen, wat onderwijs betreft, alge meen tot tevredenheid stemden. Wat leer middelen aangaat eveneens, behoudens op merkingen over de openbare school. Wat dit laatste betreft was er echter al voor een goed deel voorzien, en kon de me dewerking van het gemeentebestuur gepre zen worden. Bij do verdere besprekingen werden dc schoolarts enschoolbioscoop besproken. Wat het eerste betreft, werd vooral het voordeel en nut naar voren gebracht, ook al werd het op bescheiden schaal toegepast, wat niet zulke groote uitgaven zou vragen, terwijl ten deel© wel kan tegemoetgekomen worden aan de schoolbioscoop-voorstanders wat tegen den aanstaanden winter nader onder dc oogen zal worden gezien. WASSENAAR. Strooperijen. Sinds geruimen tijd werd, vooral door de j ach te ige naars onder deze gemeente, maar speciaal nog in het Meijen- dal, den nadeelingen invloed ondervonden van het werk van de blijkbaar daar tallooze stroopers. Vooral in het late voorjaar is het met het oog op de voortplanting der dieren van groot belang, dat de dieren niet gehinderd worden, en is hun waarde ook zeer gering. Evengoed, als het zeer moeilijk was de stroopers te snappen, evengoed was het niet mogelijk het wild te beschermen; totdat onlangs de geheele Rijkspolitie-macht in het getouw kwam en een paar malen, kort achtereen, het geheele stroopersgebied" des nachts werd afgezet, waarvoor een 70 h 80 politiemannen aanwezig waren, met het gevolg, dat ongeveer een twintig-tal stroo pers in politiehanden vielen, waaronder cr die tot nog toe steeds de politie konden verschalken. ZOETERWOUDE. Boerenleenbank. Vrijdagavond zal de verplichte algemeene jaarvergadering worden gehouden der Coöp. Boerenspaar- en Leenbank in het Patronaatsgebouw aan den Schenkelweg. ZOETERMEER—ZEGWAART. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. De morgen van den 2den Paaschdag zag in onze kerk een groote menigte in feeiststemming vergaderd om tegenwoor- zaj door de hal bij een biblotheek, waar zij werd binnen gelaten. Juffrouw Harker ging zitten en keek om zich heen. De kamer was niet alleen een biblio theek, maar ook een soort museum. Er stonden veel kostbare boeken en allerlei kastjes met munten en andeTe kostkaar- heden. Juffrouw Harker interesseerde zich niet voor die dingen maar kwam toch onder den indruk van de groote weelde, ddo er heersohte. Een eigenaardigheid van Moschedles was dat hij in tegenstelling met andere rijkaards steeds iedereen ontving, die hem kwam bezoeken, maar als zij niets bijzonders te zeggen hadden, maakte hij zich spoedig van hen af. Hij kwam wel dra de kamer binnen met bet kaartje in dc hand. Hij was iemand van middelbare grootte, met zwart haar en een donkere gelaatskleur, zwarten baard en donkere, intelligente, listige ocgen. Dit was de man, die met Goldberg naar Chickling Hall was gegaan en alleen was teruggekeerd en ook do man die door de Vogue was aangeduid met den naam Kiriak. t—Ik geloof, dat dit uw kaartje is, zei Moschelles tot de dame, die haar voile had neergeslagen, en wier gelaat niet to onderscheiden viel. iWaaraan heb ik do eer van uw be zoek te danken? Ik wou over zaken spreken. Als ik eerst wist waarover, zou dit do zaak zeer vergemakkelijken. Dat kan ik u in korte woorden zeg gen. dig te zijn Lij de Ec-rst© Plechtige H. Mi/ van een zoon der parochie, den Gapucijn Pater Monulphus, (in de wereld: Arnold dus Gabriel Arkesteijn). ZijnEerwaarde was den öden April, priester gewijd in 's-Hertogeabosch en' kwam zijn ouders en de gemeente verblijd den door in hun midden feestelijk hot H Misoffer op to dragen. Do frissche kerk zag er in haar eenvoudigen maar smaak' volien"bloementooi en haar mooiste altaard bekleeding heerlijk uit en bracht den feestredenaar (vriend van den neomyst)* Pater J. van der Steegt, die professor is aan het Juvnaat. der E.E. P.P. van de H. Family to Kaatsheuvel, fcrJWl in geestdriftigo stemming. Spr. schilderde in zijn inleiding den indruk, die alles op hem maakte en zeide d'al lrij uit alles voelde, dat er iets groots, iets verhc\\:is plaats vond onder ons. Hel is dau ook zeker iels buitengewoon verhevens, aldus spr., wanneer een jonge priester gewijd 13 en zijn Eerste Plechtige Heilige Pric_-ter functies verricht. Groeier en verhevener is dat, dan heel veel dingen, die men in onze hedondaagsche wereld iets grco!s ho- lieft to noemen. Spreker toonde dan aan met schoon ge kozen teksten uit het Evangelie, hoo groot do waardigheid van den Priesrw is, boe do Priester zich echter daarop niet mu^ hoo- vaardngen, daar al die schoone gaven van God komen, en onverdiend door den zwak ken rnensch mogen worden aanvaard. Daarna toonde spr. aan, hoe groot de waardigheid van den priester is door do grootheid van zijn bediening, waartoe li ij door God geroepen is. De Priester, als uit- deoler van Gods onmisbare genade-gaven in het H. Misoffer en de Sacramenten, is oen middelpunt van troost en opbeuring voor de menschen in hun veelal beslom merd leven. Do laatste oogenblikken, die hem nog restten, besteedde spr.- aan hot geluk- wenschen van al degenen die bijzonder met den feesteling in betrekking staan. De H. Mis werd geassisteerd door den zeereew. heer Pastoor W. J. v. Turn. hout als presbyter assist ens, den eerw. Pater J. van der Steegt als diaken en den weleerw. heer Kapelaan als sub diaken. Het zangkoor veerde op verdienstelijk© wijze de Mis van Elbert Franssen uit en zong na do H. Mis de Priestereanlate van Jos V*ancken, waarin vooral de heldere jongensstemmen merkbaar indruk maak ten. In de omgeving van do lev!- 'akten ds vlaggen een feestolijkcn iri'.rn1 SPORT VOETBAL. De wedstrijd BelgiëHolland. Het Nederlandsch e el f t a '1. Naar de Sportkroniek meldt beeft de N, E. C. het Nederlandsche elftal samenga-: ,V.J steld, dat as. Zondag in Antwerpen zal uitkomen "tegen België. Van het elftal, dat tegen Duitschland speelde, zijn drie spe lers vervangen. In de plaats van De Boer zal Vermeulen van H.F.C. de plaats onder de lat bezetten. Verder zijn in de voorhoe de Koonings en Sigmond niet herkozen. Aangewezen werden ditmaal Snouck Hurgronje (H.V.V.) en Visser (Stormvo gels), terwijl men tevens de opstelling der voorhoede eenigszins heeft veranded. Do samenstelling is thans van links naar rechts als volgt: Doel: v. d. Meulen (H.F.C.-. Achter: Denis en Tetzner. Midden: Lefevre, v. Linge en Krom. j Voor: Snouck Hurgronje, Groosjohar Pijl, Vissr en Do Natris. Reserves zijn: De Boer, Vernietten, 'Co- hen, Tervaert en Lasli. De „Sportkroniek" voegt er het volgen de commentaar aan toe: Waar naast De Boer zoo goed als zeker ook v. d. Meulen meegaat naar Parijs, is het o.i. juist gezien van de N.E.C. om voor het Olympisch tournooi ook v. d. Meulen den vuurproef van een landwedstrijd to doen doorstaan. De H.F.C.'er h f-en zeer bekwaam doelverdediger, die bij de oefen wedstrijden bereids zijn veelzijdige ta lenten heeft getoond. Is overigens de verdediging en midden- Mag ik u dan verzoeken om terzake te komen? Als eenig antwoord sloeg zij haar sluier op. Het is een vreeselijk iets als een slecht mensch zijn verleden ziet op het uur van zijn dood; maar misschien is het nog vreeselijker als hij 't ziet in de ure van welvaart en hij weet dat al do weelde, dio hem omringt hem daardoor ontvallen moet. Sonia Perooski, riep Moschcllcs, een stap achterwaarts doende. Anton Kiriak, riep zij. Zij bleven elkander cenigo oogenblik- ken aanstaren. Door zijn stilzwijgen had hij bekend, dat hij Kiriak was tegenover de vrouw, die hij had verraden cr. in het ongeluk gestort. Hij was echter nVt een gewoon man. Hij was met raosüo door l et leven geworsteld, leefde nu com in'ge- s brek, dan weer in weelde, had anderen, vertrapt ca verraden en zi lizelf door lal val slechte daden opgewerkt tot ccn dor rijken der aarde. Hij was nic-t iemand die zich gauw- uit liet veld laat slaan ca allerminst l'ool* een vrouw, al was zij dan ook in li cl be zit van ccn geheim clat hem aan do galg kon brengen. Met- een lachje herkreeg hij zijn zelf be-, hcersching. -J Ik herhaal mijn vraag, zeide hij, waarin kan ik u van dienst zijn? Mel u zelf aan den galg te Uoipen. Melodrama bekoort cp het looi-cel - thuis. Ga zitten en laai ons er een; oicc spreken. Ik weet al wal u zoggen wil. (Wordt vervolgd)^ iUjB

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4