R.Ü.W. Limonades Overal verkrijgbaar. 1256 LET OP HANDELSMERK R.H.W. DE L. T. B. De afdeeling Propaganda van den L. T. B. verzoekt ons het volgende te plaatsen: Op naar Haarlem. Nog eenige dagen en het is 28 April, de dag der Algemeen© Vergadering van den L. T. B.., de dag ook waarop op het Bonds- vaandel zal worden onthuld en gewijd. 'Dit artikel zij nog een laatste opwekking om ill grooten getale gehoor to geven aan de uitnoodiging van 'het Bond sb es tuur, dat niet alleen uitnoodigt de ZeerEerw. Gees telijke Adviseur der afdeelingen en vak groepen en kringen, maar dat ook vraagt dat komen zullen de Directeuren der Instel- langen, de Besturen der afdeelingen, de le den en natuurlijk de afgevaardigden, terwijl goeder de vrouw" ook hartelijk welkom is. Nu heeft men ons al eenige keeren ge vraagd wat of het vaandel voorstelt? Wij Bullen daar een kort antwoord op geven. Bovenaan staat natuurlijk do naam der organisatie: B. K. Dioe. Land- en Tuin- bouwbond in het Bisdom Haarlem. Daar zonder 9taat de beeltenis van. onzen H. Pa troon Sint Willibrord'. Onder dit beeld staat de korenschoof waarin op rooden grond de letters (in goud) L. T B. Aan bei de zijden van de korenschoof is aange bracht een hoorn van overvloed. Uit de eene komen appelen, peren, druiven, perziken, producten van den tuinbouw, uit de ande de komen aardappelen, kool, wortelen etc. producten van den landbouw. Om dit alles heen zijn gewerkt de werktuigen van beide: schop, hark, zeis, gaffel etc. Voorts staat in den linker bovenhoek het wapen van onzen beminden Bisschop cn in den rechter bovenhoek en in linker- en rechter onderhoek de wapens van Noord- Holland, Zuid-Holland en Zeeland. Het vaandel stelt dus voor: Sint Willibrordus, Patroon der Katho lieke Boeren en Tuinders, vereenigd in den L. T. B., welke organisatie werkzaam is in het Bisdom Haarlem (wapen Bisschop) en die zich uitstrekt over drie provincies Noord Holland, Zuid-Holland en Zeeland, welke 8 provincies worden aangegeven door de wa pens. In welke kleuren dat alles is uitgevoerd zullen we maar niet gaan beschrijven, dat- zou te veel plaatsruimte vragen. Op den dag der vergadering zelf zullen reproducties van het vaan in de zaal wor den uitgereikt. En nu herhalen wij, wat hierboven staat: Op naar Haarlem Om getuige te zijn van de plechtige ont hulling en wijding van dit, ons Bondsvaan, om te hooren ook het enthousiaste woord van onzen grooten Priester-Propagandist: Pater Borromaeus. Dat er enthousiasme is bij onze mannen hebben wij gezien aan de mooie bijdragen voor het vaan, hebben wij ook reeds "hier en daar op de afdeelingen waar wij kwa men kunnen me'rken. Als een middel om met een flink getal nit een afdeeling te komen geven wij eens aan wat de Secretaris van een afdeeling 'vertelde, wat men daar doet, men heeft nl. aldaar een auto-bus afgehuurd. "We bieden dit voorbeeld ter navolging aan. Op de eer ste plaats kan men alsdan komen met een veel grooter getal en op de tweede plaats is bijna zeker zoo'n reis voordeeliger dan met tram of trein, vooral als de af stand wat groot is. Derhalve nogmaals: Op naar Haarlem! Hetzij per tram, of trein of auto-bus of vliegmachienop naar Haarlem! Sint Bavo's zaal kan heel wat menschen bevatten, laat d-'e zaal dien dag gevuld zijn, Boodat wanneer later onze ZeerEerw. Bonds-Adviseur bij Monseigneur komt. hij Zijne Doorl. Hoogwaardigheid het blijde feit. kan mededeelen, dat er weer een heer- hjko opbloei en herleving is in den Bond, dat op 28 April honderden Katholieke Boeren en Tuinders vereenigd in de Bis- schops-stad éen van hart en éen van ziel bij het vaan van Sint Willibrord trouw heb ben gezworen aan de organisatie, die ook onzen beminden Bisschop zoo na aan het harte ligt.: dc organisatie van den L. T. B. De gewone audiënties van de Ministers van marine en va-n waterstaat zullen deze weok niet gehouden worden. ONDERWIJS öioc. Vareeniging van R.-K. Bijz. Onder wijzers in hef Bisdom Haarlem. De jaarvergadering. Gisteren werd te Rotterdam de 32ste al gemeene vergadering gehouden der Dioc. Vereeniging van R.-K. Bijz. Onderwijzers in liet Bisdom Haarlem, Te negen uur werd in de Kerk van den H. Laurentius een H. Mis opgedragen door den geestelijk adviseur van het hoofdbe stuur, den ZeerEerw. heer Th. M. Beukers De afdeeling Rotterdam luisterde de H. Mi s op met Liturgische gezangen. Na afloop der H. Mis werd in het St. Laurenshuis de jaarvergadering begonnen onder voorzitterschap van den heer H. G. de Boer. Verschillende geestelijke advi seurs woonden de vergadering bij. In zijn openingswoord herinnerde de Voorzitter aan het overlijden van den heer F- A. Moerel, oud-voorzitter en eerelid der D. V. Mededeeling wei?d gedaan van de aanstelling van Mr. Kropman als rechts kundig adviseur der D. V. Na aanwijzing van Den Haag als plaats van de 83ste algem. vergadering, werd de penningmeester gedechargeerd van zijn beheer over het afgeloopen vereenigings- Jaar. Er Is een saldo van f 3000. In bespreking kwam hierna de Retraite- propaganda. Het hoofdbestuur stelde voor nit de kas van het H.B. f500 beschikbaar te stellen voor de retraitc-propagaiula in dier voege, dat aan de beide Retraitehuizen in het Bis dom Haarlem, de Thabor te Rotterdam en St. Clements te Noordwijlcerhout voor één retraite subsidie wordt verleend, waardoor de leden der D. V. voor den hah-en prijs de Retraite kunnen meemaken. Voor do Alfonsuscommissie wordt f300 voorgesteld. Na deze uitgaven voor de geestelijke be langen der leden, werd opgemerkt, blijft nog f 5 per lid over voor de materieelo be langen der leden. Na eenige discussie wordt overgegaan tót stemming. Het voorstel-Gouda, strekkende om de f 500 voor retraite-propaganda te doen vervallen, wordt verworpen met 51 tegen 46 stemmen en 5 stemmen blanco. Het amendement-Amsterdam, strekken de om het bedrag' van f 500 dit jaar nog niet te besteden, woTdt verworpen met 73 tegen 27 stemmen en 4 stemmen blanco. Pastoor Beukers stelt voor de regeling van deze subsidie toe te vertrouwen aan de Alfonsus-commissie. In stemming gebracht werd dit voorstel aangenomen met 53 tegen 46 stemmen en eenige blanco's. Goedkeuring wordt gehecht aan een ver hooging van de vergoeding voor het pen ningmeesterschap met f 100. Z.h.s. werd aangenomen om in 1924 voor subsidies aan de afdeelingen uit de -kas van bet H.B. beschikbaar te stellen eon bedrag van f 750. Eveneens de jaarlijksche subsidie van f oO voor de bibliotheek der R.K. Universi teit te Nijmegen. De overige punten der begrooling 1924 werden ook z.h.s. goedgekeurd en de be grooting vastgesteld op een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 9320. De afdracht van de afdeelingen aan het H.B. wordt voor 1924 wederom bepaald op f 5.o0 plus f 1 voor de Federatie. Over dezen post voor 1925 ontspon zich een hrcede discussie, waarin werd aange drongen op bezuiniging in het H. B. en Fe deratiebestuur. De kracht der vereeniging moet schuilen in het krachtig leven in de afdeelingen. Daarom moeten de afdeek'n- gen over ruimer middelen kunnen be schikken. Contributieveihooging gaat ech ter niet. Door den voorzitter, den heer H.G. de Boer werd opgemerkt, dat do D. V. met haar contributie ver bc-neden de andere onderwijzersorganisaties blijft. Het H. B. streeft ernstig naar bezuiniging, en hand haaft den begrootingspost. Een lusscken- yoorstel voor 1925 de contributie te bepa len op f 5 en f 1 afdracht Federatie. CDe f 700 minder ontvangst moet dan gevonden worden op de subsidiepos ten voor 1925) neemt het H.B. over, waarna het z. b. s. wordt aangenomen. Na de pauzo werd voortgegaan met de behandeling der begToofing 1925, welke werci goedgekeurd op een. bedrag aan inkomsten en uitgaven van f9125. In behandeling kwam vervolgens het voorstel van .het H. B. om uit de batige saldi een reservefonds te stichten, waar van het minimum op f 1500, het maxi mum voorloopig op f5000 wordt bepaald. De oprichting van dit fonds werd van verschillende zijden luide toegejuicht. Echter werd aangedrongen op een rege ling voor het gebruik van <lit fonds. Het voorstel van het H. B. werd onge wijzigd aangenomen. Het kassaldo van f3000 werd bestemd voor storting in dit fonds. Hierna had een verkiezing in het H. B. plaats. In do vacature-A. van Breuke- len (niet herkiesbaar) wordt gekozen de heer F. Fontaine, Amsterdam. In het federatiebestuur worden herko zen de heeren H. G. do Boer en H. Tih. v. d. Krogl. De verslagen van do Sf. Alfonsuscom missie werden goedgekeurd. Tot leden van de St. Alfon suscommissie werden gekozen de heeren y. d. Kroft, den Haai en P. A. M. Glasmeijer, Amsterdam. Het voorstel-H i 11 e g o m betreffende de behartiging van de godsdienstig-zede- lijke belangen der Ver. was voor een der leden aanleiding met nadruk de wensche- lijkheid naar voren te brengen van de aanstelling in iedere afdeeling van een propagandist voor de retraite-commissie. Tot lid van het 0. F. bestuur werd her kozen mej. J. Stolwijk, Amsterdam, ge kozen de heer J. Th. Kloosterman, Haar lem. Tot lid van het O. I. Z. bestuur werd gekozen de heer J. van den Dries, te 's Heer Arendskerke. Het voorstel van het H. B., om het vol gend jaar in de afdeelingen in studie te nemen de Schoolmis of het zangonderwijs, kwam vervolgens aan de orde. De heer Paardekooper gaf als zijn mee ning te kennen, dat het rapport-lichame lijke oefening in de afdeeling nog niet die aandacht heeft gehad, waarop het recht heeft. Daarom stelde hij voor geen nieuw punt in studie te nemen. Dit standpunt werd door het H. B. overgenomen en door de vergadering met groote meerderheid aanvaard. De conclusies van het rapport lichame lijke oefening werden nog aangehouden. Een voorstel van de afdeeling Gouda: De A. V. acht het niet wenschelijk, dat de voorzitter der D. V. tegelijk redacteur van het K. S. is, kwam hierna in behan deling. Dit werd toegelicht met de opmerking, dat artikelen van den voorzitter der D. V. door de buitenwacht worden aanstonds be scliouwd als meeningen van de D. V. Om verwarring te voorkomen vindt do afdee ling Gouda het daarom beter, dat beide functies gescheiden blijven. Gewezen werd er pp, dat verwarring is buitengesloten en wel hierdoor, dat D. V.-stukken altijd in het officieele gedeelte worden opgenomen en onderteekend door de heeren de Boer en Speller als voorzit ter en secretaris. Bovendien werd gewezen op het groote voordeed, dat juist voortvloeit uit de ver binding van die twee funotiee in één per- Na dezo opmerking werd het voorstel Goiula teruggenomen. Hierna werd aan de orde gesteld de bespreking van den beschrijvingsbrief dor federatie-V! i tering op 10 Juni 1924 te Utrecht te houden. Allereerst cn voornamelijk werd de aandacht gevraagd voor de Onderlinge In terdiocca no Ziekteverzekering. Na oen breed© bespreking schonk do vergadering volmacht aan do afgevaardig den ter INh r atiovergadêring om in deze namens de D. V, besluiten te nemen. De gees lelijk-adviseur, do ZeerEerw. heer Th. M. Beukers, sprak vervolgens over do verhouding tnsschen priester en onderwijzer. Y/at vooral noodig is, dat is de onderlinge waardeering voor elkanders persoon en wenk. Door het instituut van de „Mfesio GanoJiiea" wordt do onderwij zer in het godsdienstonderricht geplaatst naast den priester. Dit brengt mede, dat de onderwijzer zeer voorzichtig moet zijn om het werk van den priester te beoordec- len naar liet vatten van den kindertoon. Hoe moeilijk is het voor een onderwijzer, die in de hoogero klassen, staat, weer den loon te vinden voor jongere kinderen. Bic moeilijkheid is voor den priester, die zich niet uitsluitend met kinderen bezighoudt, nog grooter. Niet allec-n is nocdig waar deering voor elkanders werk, doolt ook nauwe samenwerking. Beslist noodig is dan ook de aanwezigheid van den onder wijzer bij het catechismusonderricht van den priester. Dan vreet do onderwijzer ook in hoever het woord van den priester moet verduidelijkt worden om hel ingang te doen vinden bij de kinderen. Dan wordt het onderwijs in do godsdienstleer veel vruchtbaarder, hetgeen spr.'s eigen erva ring cn die van andere priesters rocas ge tuigt. Dan zal, zoo besloot spronze kerk van Haarlem ccn gooien bloei iegemoet gaan. Aan bet eind der vergadering maakten kwesties als het drukken van het K. S., Katholieke Kamerfactie e.a. een punt van bespreking uit. Na amcudeering door bet H. B. werd eindelijk een motie-Den Haag inzake wij ziging der L. O.-wet aangenomen, waarin de wcnschelijkheid wordt uitgesproken, dat niet tot 1930 de bepaling van bet aan tal leerlingen per klas zal gelden, doch dit telkens voor 2 jaar wordt vastgesteld. Hierna werd de vergadering -r •sloten. SPOBT BILJARTEN. Om het kampioenschap van Lei dhr». Voor hedenavond zijn de volgende par tijen vastgesteld: 7.30 uur: PardonMastenbroek marqcüer T. Verstralen 9.00 uur: J. Th. Beukv. d. Rulst marqeuer J. Ki-aneveld 10.30 uur: B. Mastenbroekv. d. Hulst marqeuer J. J. Hconiskerk JUT BE QgjQEWIiBS ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente kwam. Dins dagmiddag spocdedschend. bijeen om we der opnieuw te besluiten over de voor stellen in de vergadering van 6 April jJ. genomen. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 10 van de 11 raadsleden. Afwezig zonder kennisgeving do heer Bouwmeester. De Voorzitter deelt allereerst mede, waarom dezo vergadering is uitgeschreven geworden. Spr. zegt da-b de laatste dagen bij hem de vraag is naar voren gebracht of do verschillend© besluiten, genomen in de vergadering van 8 April onwettig zou den kunnen worden verklaard, om re den dat aan één lid, den heer J. Verwev, die zijn ontslag op 24 Maart had genomen, geen oproeping is gezonden. Artikel 41 der Gemeentewet luidt: De vergadering wordt belegd door den Burgemeester, die zorgt, dat elk lid schriftelijk daartoe op geroepen wordt. Artikel 18, 2e lid der Ge meentewet zegt, dat zij die hun ontslag hebben ingezonden leden van den Raad blijven totdat die geloofsbrieven hunner opvolgers zijn goedgekeurd. Op 8 April waren' de geloofsbrieven van den opvolger van den heer Verwey, die zijn ontslag bad genomen nog niet goedgekeurd, ergo was de heer Verwey nog lid van den Raad en had hem volgens bet bepaalde in artikel 41 der Gemeentewet eene oproeping voor de vergadering van 8 April moeten' zijn toegezonden. Spr. v/enscht hier uitdruk kelijk te verklaren, dat dit uit piëteit is achterwege gebleven, zelfs in den morgen van 8 April is den heer Verwey, die ter Secretarie kwam nog mondeling gevraagd door den heer Secretaris, of hij nog ter vergadering kwam en alsnog een oproe ping wenschte te ontvangen, hetgeen door hem ontkennend' werd beantwoord. Omdat niet letterlijk aan het voorschrift van art. 41 der gemeentewet is voldaan bestaat, de mogelijkheid dat de besluiten genomen in de vergadering van 8 April j.l. onwettig zouden kunnen worden verklaard. Op de besluiten zelf heeft dit geen invloed ge had, omdat alle besluiten met algemeene stemmen zijn genomen, behalve de ophef fing van de O. L. school te Oude-Wete- ring welk besluit met 9 tegen 1 stem werd aangenomen. Om echter den zekers ten weg te bewandelen heeft spr. gemeend deze vergadering te moeten beleggen en allo besluiten genomen op 8 April j.l. eerst in te trekken en daarna opnieuw vast te stellen. Do heer Verwey zegt dat hij den secre taris toevalligerwijze heeft gesproken om dat hij voor een aangelegenheid ter secre tarie moest zijn; anders waa hem niet ge vraagd geworden of hij nog wenschte te komen. Spr. wil liever op deze zaak niet verder ingaan. De heer Los vraagt waarom nu als punt 1 van de agenda staat: onderzoek geloofs brieven van d«Di heer van And el, daar dit punt. in de vorige vergadering stond on der ten 4e. Do Voorzitter zegt dat hij artikel 6 van het reglement van orde van den Raad over het hoofd heeft gezien, hetwelk be paalt dat het onderzoek der geloofsbrieven van nieuw inkomende leden plaats heeft alvorens tot andere werkzaamheden over tc gaan. De heer Los stelt voor punt 1 te ver schuiven, zoodat den heer Verwey de gele genheid wordt geboden over do overige punten van de agenda mede te stemmen. De Voorzitter zegt zulks niet te kunnen daar hij anders handelt in et-rijd met het reglement en er dan weer anderen kun nen komen om hem op zijn vingers te tik ken. Do notulen van de vorige vergadering worden hierna weder ingetrokken en op nieuw gelezen. Zij werden onveranderd goedgekeurd. Do heer Verwey vraagt hierna, het woord en vraagt den voorzitter of hij het ver- zoak van den heer Los kan inwilligen. Voorts vraagt hij o? een verordening even verstrekkend is als de wet-. Spr. vindt van niot. De Voorzitter antwoordt ja: zegt nog maals zich aan het reglement van orde to zullen houden. De heer T,cs vestigt de aandacht van den Voorz. erop ,dat de heer van Andel stukken in zijn bezit heeft waarin staat dat hij als lid van den raad is toegelaten, zocdat hij toch het recht had in do ver gadering te komen. De Voorzitter zegt- da»t alle besluiten', dus ook het besluit tot toelating van den lieer van Andel worden ingetrokken. Spr. had toch geen 12 leden uit kunnen noodi- gcn. Hierna worden de volgende raadsbe sluiten ingetrokken: le. de opheffing van de O. L. school te Oude-Wetering met ingang van 1 Juli 1924 2e. verbouwing van de O. L. school te O.- Wetering en beschikbaarstelling van do daarvoor benoodigde gelden; 3e. het over dragen in eigendom van de openbare la gere sohool te O .-Wetering, na-dat deze een deugdelijke verbouwing liceft onder gaan aan het R. K. kerkbestuur van den. H. Jacobus te O.-Wetering; 4e. bet on derhands verhuren van de woning thans bewoond door bet hoofd der O. L. school aan het R. K. kerkbestuur voornoemd; 5e. benoeming van een lid van het Hoofd- stembureau: benoeming van een lid van liet stembureau; 7e. toelating van den heer M. van. Andel als lid van den Ge meenteraad; 8c. wijziging van' b^rooting. Aan de orde komt nu de agenda. Nadat tot toelating van den heer van Andel is besloten verlaat de heer Verwey do vergadering en woont nog een gedeelte van do vergadering bij op de publieke tri bune. Do opheffing van de O. L. school wordt met 8 tegen 1 stem goedgekeurd Do heer Lee blijft wederom tegen het voorstel van B. en W. Hij merkt nog op dat twee kinderen van Mulder om toela ting hebben gevraagd en een kind van den lieer de Blanken. Do Voorzitter zegt dat het oudste kind van Mulder altijd te Oude Wetering de Christelijke school heeft be zocht en ook te Utrecht de Bijzondere school en dat over de toelating va-n dat kind nog besloten móet worden. Do an der© twee kinderen zijn nog niet leer plichtig en tellen dus niet «mee voor op heffing. De heer Les vraagt nog naar do verordening en uit nogmaals zijn be vreemding waarom de kinderen int Roe- lofarendsveen niet worden vervolgd. De Voorzitter zegt dat dit tot competentie behoort van do Com. tot Wering van Schoolverzuim en den heer Inspecteur. Tot lid van het hoofdstcmbureau wordt z. h. sfc. benoemd de heer W. A. van Harte veld en als plaatsvervangend lid de heer P. van Hoeve. De benoeming van een lid van heb stembureau voor het ©temdistrict te N.-Wetering welko was aangoliouden in de vorige vergadering wordt thans weder aan de orde gesteld. B. en W. stellen voor hiervoor weder te benoemen den heer D. Ham, die blijkens ingezonden schrijven mededeelt dat de wet op hot L. O. zicli tegen zijn benoeming niet verzet. De heer Rietbroek blijft tegen het voor stel van B. en W. Er wordt op de stem mingsdagen school gegeven derhalve mag bet onderwijs volgens hem er niet onder lijden. Bovendien wordt de leerplichtwet overtreden (gelach.) De heer Los zegt dat het zoo'n vaart niet zal loopen. Spr. heeft reeds vernomen dat het schoolbestuur tegen de aanneming van zijn benoeming zich niet zal verzetten Hierna wordt met- 8 tegen 1 stem beslo ten de beer D. Ham te benoemen als lid van het stembureau. De wijziging van de begrooting, dienst 19231924 wordt z. h. st. vastgesteld. De ingekomen ©tukken waren dezelfde als die eer vorige vergadering. Van de iondvraag werd geen gebruik gemaakt, zoodat do vergadering door den Voorzit ter werd gesloten. De Raad ging hierna over tot geheime zitting. ALPHEN AAN DEN RIJN. R.-K. Huisv. Comité. Het bestuur maakt bekend de hiernavolgende transpor ten naar het Rijn- en Roergebied: 21 Mei naar Rijn- en Roergebied, op geven vóór 6 Moi; 4 Juni, opgeven vóór 15 Mei; 18 Juni, opgeven vóór 1 Juni; 15 Mei laatste transport naar Weenen. Tevens wordt bekend gemaakt dat in het vervolg geen kinderen uit Duitschland kunnen komen welke 13 jaar of ouder zijn. dus kunnen alleen kinderen onder de 12 jaar worden aangevraagd. BOSKOOP. Opleving in de boomkweekerfj. In de vergaderingen van boomkweekers, in ge sprekken over vakaangelegenheden en in de landelijke tuinbouwbladen bespeurt men allorwege hoopgevende teekenen van terugkeerende drukte en levendigheid. De tijd zal moeten leeren, of weer niet veel slechts tijdelijk zal zijn, of weer niet veel slechts ijdele hoop was. Dit kan men ech ter als vakman veilig constateeTen, dat sinds een tiental jaren de hoeveolheid en de hoedanigheid van planten is vermin derd, het aantal soorten van verschillende Ce^eenteiijke Aankondiging GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP.I Aan den gemeentelijken Vischwinkèl Vischmarkt 18 (Telef. 1225) is Donderdat» verkrijgbaar SCHELVISCH a f017-, f 0.31, SCHOL a f 0.21—f 0.37, SCHAR f 0.16 en KABELJAUW a f0.40—f045 per pond. N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester Leiden, 23 April 1924. AUTOBUSSEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden herinneren belanghebbenden er aan, dat de verordening van 17 Maart 1924, t0f wijziging van de Verordening op 't Rijden, in werking treedt op 11 Mei a.s. en dat het mitsdien van dien dag af verboden zal zijn zonder vergunning aan hun College een openbaar middel van vervoer van per sonen binnen de gemeente Leiden in weil king te brengen of te hebben. Belanghebbenden wordt aangeraden aan vragen om vergunningen, als bedoeld iu: genoemde verordening, t ij d i g in te zen den aan Burgemeester en Wethoudeis voornoemd en te bezorgen of doen bezow gen ter Gemeente-Secretarie, afd. AlgeV meene Zaken (Kamer 10). N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 April 1924. B. en W. van Leiden brengen ter alge meene kennis, dat door hen vergunning jj verleend aan do N.V. „Acetylena" 19 's-Gravenhage en rechtverkrijgenden, to( oprichting van een ondergrondsche be waarplaats voor 2000 Liter benzine met aftapinrichting op bet perceel Haagwez No. 45 Sectie O No. 704. Katholieke Agenda LEIDEN. Woensdag. R.-K. Volksbond, afd. Leiden, Bondsgebouw, t© 7.30 uur. Donderdag. Repetitie ..Ons Tooneel", te 8.1(J uur. Vrijdag. B, K. Metaalbewerkers, Bondsga» bouw, to 8 uur. Dinsdag. Vriendenkring, St Jozcfege zeilen, te 8.15 uur. Apotheek die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon-i' daps geonend is: O. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel, 523, Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen v'errichtin den mor gen van 23 April 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.: 772.5 Akureyrj, Laagste Barometerst.: 742.2 Memel) 'J 1 Verwachting tot den avond van 24 Aprils Zwakke tot matigen wind uit Noorde lijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag, aanvankelijk iets zachter. Licht op voor Fietsers e.a. Woensdag 23 April: 8,33 n.m.tot5,27 v.m. gewassen is geslonken, zelfs de liefde voor. het vak is bekoeld. Slechts enkelen nebben taai volhard en hun kweekerij op peil gé- houden. Het was deze gedachtengang die er het bestuur van de Pomologische ver eeniging toe bracht, middelen te beramen; de liefde voor het vak weer aan te wak keren, de vakkennis te vergroolen. Gedurende een jaar zullen door deze vereeniging tentoonstellingen worden ge organiseerd, die in beperkten kring den vakgenooten ter leering kunnen strekken. Het bestuur heeft voor elke tentoonstel ling geldprijzen beschikbaar gesteld. Tentoonstellingen. Door 't bestuur der Pomologische vereeniging worden pogingeu in het werk gesteld om hier ter plaatse tentoonstellingen te organiseeren van af gesneden en getrokken planten. Het doel van deze tentoonstellingen is, om de liefde voor het boomkweekersvak weder wat aan te wakkeren. Voor elko tentoonstelling worden geld- prijzen beschikbaar gesteld. Bloemenveiling. Wegens meerderen aart voer zullen de bloemenveilingen wederom Dinsdag en Vrijdag gehouden worden! telkens aanvangende voormiddags 9'A uur,' HAZERSWOUDE Motorongeluk. Tweeden Paaselulag, omstreeks 5 uur namiddags, bad voor d® Zwaantjeskerk een motorongeluk plaats,*" met tamelijk goeden afloop. Toen do beer H. van Alphen a. d. Rijn met zijn auto'- op den kerkbrug wilde draaien zonder - signaal te govten, reed een motorfiets met twee heeren tegen do auto, met het ge- volg dat de motor omsloeg en een der motorborijders tegen den grond werd ge" smakt en lichte hoofdwonden bekwam. Hij zakte bewusteloos ineen, maar kwam spoedig weer bij. Na weer wat opgeknapt te zijn bij den heer J. B. konden zij Bun reds voortzetten. De sohade aan do motor; was zeer gering. Kiesvereeniging, De R.K. Kies ver-: eeniging „Algemeien Belang" zal een le denvergadering houden Zondag 27 April in café Boers (dorp). Emmablocmpje. Morgen zal het Fm* mabloempje weder ten verkoop worden, aangeboden ten bate van bet T.B.C. fonds alhier. Doordat de ontvangsten ieder minder bedragen, verdient hel asabcve* ling om er nog eens aan te herin u ren, welk een goed en schoon doel dit fonds beoogt; de bestrijding n.l der tubes in do gemeente Hazerswoude, vcor inwo- ners van alle gezindten.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2