t RADIO Lr precies twee uur wordt afgetrapt; beide Elftallen hebben twee invallers. De Eofcter- 'dammers verkiezen eerst voor den wind te jpelen. Steeds Volharden is het eerst in den aan bal doch Vis weet daarbij zijn doel schoon te houden. Dan een aanval van Alphen, ^aarbij de Rotterdamsche keeper het leder corner verwerkt, welke niets oplevert. Het 'doel van Alphen ontkomt dan nauwelijks aan doorboring, als bij een aanval Vis het leden uit zijn handen laat glippen. Van Frankfort is er echter als de kippen bij en brengt redding. Peters vindt het dan goed, om het leder juist over de lat te plaatsen. De Rotterdammers zijn voor liet meeren- ieel de aanvallende partij, doch het falen der voorhoede voorkomt doelpunten. Enkele malen ontstaan voor Alphen hoogst critieke oogcnblikken, doch de Rotterdammtrs we ten steeds de kansen hun geboden, niet te benutten. Alphen mist nog eens een kans, als de toeloopende Jansen het leder op doel schiet, en de keeper ternauwernood iweet weg te werken. Nog enkele wederzijd- jjchc aanvallen en rust breekt aan met blan ken stand. Na de rust zijn de eerste aan vallen weder voor de Rotterdammers. De verdediging van Alphen weet echter het ter ïein te zuiveren. Dan verplaatst Alphen het spel naar de overzijde, waar een knalschot van Binnenkamp den keeper in handen valt. De steeds talrijker wordende aanval len der Rotterdammers brengen ten slotte het beoogde resultaat, wanneer na een half uur, de Rotterdamsche voorhoede, na goed combinatiespel het leder in doel plaatst. Onder luide aanmoediging der supporters bracht Alphen alsnog den gelijkmaker te forceeren, doch de verdediging der Rotter dammers blijft in vorm en einde komt met onveranderden stand. Het spel tijdens den wedstrijd stond maar op matig peil en gaf niet den indruk, dat van twee kampioenselftallen te zijn. Beide voorhoeden gaven slechts weinigfproductief werlc te zien. Dijkman als invaller bij Al phen voldeed goed. DIOG. HAARL. BOND. Overzicht Leiden I heeft Zaterdagavond een fik fiche overwinning in Heemstede geboekt. Frans Goddijn speelde, jammer genoeg, zijn laatsten wedstrijd, terwijl zijn broer Toon zeker voor deze gelegenheid weer eens extra in vorm was. Niet minder dan vier doelpunten nam hij voor zijn rekening. E. M. S. speelde al weder een verloren partij, nu tegen Wilhelmus. De oudste jon gens van Braun zijn nog steeds onder aan. Alleen de laatste wedstrijd, tegen Leiden kan nog opluchting brengen. S. J. G. TI zorgde voor de verrassing 'door L. S. V. met 3—2 té slaan. De kan sen van Lisso op het kampioenschap zijn daardoor al weder gedaald. Door het spelen van een propaganda- wedslrijd op eigen terrein verknoeide Voorhout de competitie. Slechts 8 man uit, we weten niet welk elftal, kwamen naar hoeve Veldheim en Leiden III profiteerde daar dankbaar van om het doèlpunten- gemiddelde, dat 819 stond, op te voeren* tót 22—19 Leiden IV zag zijn kampioens-kansen al weer danig verminderen door in Slomp- wijk van S. N. A. te verliezen. Voor de overige wedstrijden zie men uitslagen en verslagen. De uitslagen. Ie klasse B H. B. C. II—Leiden I 1—5 2e klasse D. - Wilhelmus II—E. M. S. I 3—2 3e klasse F. S. J. G. II—L. S. Y. I 3—2 Leiden IIIVoorhout 140 4e klasse H. S. N. A. I—Leiden IV 2—0 Junioren-Competitie. Afdeeling A. Leiden ILeiden II 60 Af deeling B. Leiden IIIS. A. G. 2—2 Vriendschappelijk. Graaf Willem II 1Wilhelmus I 22 V. F. G.—S. M. G. II 0—5 V. F. G. VeteranenLisse Veteranen 36 H. B. C. IILeiden I 15. Ter bespoediging der afwerking van de door allerlei omstandigheden verlaten com petitie was. met goedvinden van beide partijen, deze ontmoeting vastgesteld op Zaterdagavond om 6.30 uur. Inderdaad was de Leidenploeg wederom mei F. Kerstens voor A. Dieben, maar voorts au grand complet, omstreeks dien tijd te Heemstede. De Heemstede-Berkenrode-Combinatie telde een drietal invallers. Scheidsrechter was de heer Heilman, een functionaris, die in het kader van deze ontmoeting paste. Al dra bleek, dat de gasten de zaken kalm oppakten. Alleen C. v. Onzen bracht activiteit in do voorhoede en deze speler had zoo waar binnen de minuut met een ver, hard schot, bijna succes. Louter om der traditie wille had het geen resultaat. Toen begon A. Goddijn zich eveneens te roeren en deze speler heeft daarna éen zijner beste en meest actievo wedstrijden gespeeld. Hij had dan ook dra met een zeer fraaien kopbal van links succes 01. Doordat de gastheeren met 9 man be- gonnen waren was de H. B. C.-helft het offensief-gedeelte. Toch drongen de kleine voorwaartsen nu en dan gevaarlijk op, vooral omdat Meershoek c.s. door het wei nig in actie zijn niet geheel safe waren. Een enorm hard schot van der linksbinnen verdiende den gelijkmaker maar de zij— deklat behoedde F. Goddijn voor visschen. Regelmatig werd de stand nu, tegen de inmiddels voltallige H. B. G.'-ploeg, tot 0- 8 opgevoerd, waarmede we gingen rusten Na de hervatting bleef de druk op het gaslhoeren-doel aanhouden maar toen v. Onzen als back zich de weelde proviteerde als 6e voorwaarts aan het offensief deel te nemen, en W. Klein als spil ook al ver opgedrongen was benutte de snelle rechts binnen Bob de gelegenheid om langs den uitgeloópen Frans te scoren 13. Toen worden we weer wat wakker en nog Iweo punten kwamen op het scorings-, bord. In een meer cn meer vallende schemer kwam het einde. F. Goddijn, die om functie-redenen niet meer aan wedstrijden zal kunnen deel nemen (hij stapt eerstdaags in hof huwe lijksbootje) speelde zijn laatsten wedstrijd. Frans, je zult de beste herinneringen be-, waren aan deze overwinning en blijf be langstellen in de verwachtingen van je oudo club, die je zoo dikwijls aan een over winning hebt geholpen. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toeristvereeniging „Swiff." Zondag j.l. werd de 300 M. sprint ver reden waarbij vele belangstellenden waren opgekomen. De uitslag van den wedstrijd luidt: ie serie winnaar W. Hillebrand; 2e .T. Bekooij; 2c serie winnaar J. v. Goor, 2e J. Brouwer; 3e serie winnaar J. v. d. Wilk 2e I. Mooten; 4e serie winnaar D. Voor zaat, 2e I. Vink. De herkansing tusschen de 2e geplaatste gaf tot uitslag dat I Mooten als le over de eindstreep reed, zoodat hij daardoor in de finale geplaatst werd. De finale gaf tol uitslag le J. v. d. "Wilk, 2e J. v. Goor, 3e I. Mooten, 4. D. Voorzaat. 5e W. Hillebrand. Hoewel v. d. "Wilk in langen tijd.niet i.s uitgekomen is z'n rijden toch altijd zeer tactisch. De tijd voor de 300 M. gemaakt is 24 1/5 sec. Voor de rit van a.s. Zondag (Leiden Utrecht en terug) is al veel belangstelling. Al reeds is de toezegging gedaan door 2 motorrijders voor de controle en gaat er een auto mede voor de belangstellenden. (Eenige verslagen moeten blijven over staan tot ons volgend nummer) STADSNIEUWS Overreden en gedood. Gisternamiddag omstreeks half zes had aan de Breestraat ter hoogte van de Schoolsteeg, een droevig ongeluk met doo- delijken afloop plaats. De 9-jarige C. L., wonend in de Lange Bouwelomvensteeg, was met een ander meisje achter op de treeplank van een autobus besprongen, terwijl daar achter een zware autobus van Den Haag volgde, bestuurd door H J. B. Voor de Schoolsteeg sprongen beide meisjes van de treeplank af, doch de volgende bus was reeds zoo dicht genaderd dat bovengenoemd meisje door het voorwiel gegrepen werd en tegen den grond geslingerd. Het voorwiel ging haar over hoofd en horst. Bij dr. Timmer mans binnengedragen kon $cze slechts den dood constateeren. Volgens getuigen treft den bestuurder van de autobus geen schuld Het gebeurde is een zooveelsto waar schuwing voor andere kinderen. Chr H. B. S. De nieuw gebouwde Christelijke H. B. S. alhier zal op Maandag 5 Mei a.s. worden geopend. Deze plechtigheid zal plaats hebben des namiddags te half drie uur, door Z.Ex. den Minister van Onderwijs, Dr. J. Th. de Visser. De electrificatie van den spoorweg LeidenDen Haag. Nader wordt gemeld, dat de proefritten met de nieuwe motorrijtuigen waarvan wij vorigo week melding maakten, morgen zullen worden gehouden. De nieuwe zweminrichting aan de Zijl. Naar gemeld wordt, zal de zweminrich ting aan de Zijl, die volgens het bestek op 1 Juni moest worden afgeleverd, als gevolg van de ongunstige weersgesteld heid eerst, met September voltooid, kun nen zijn. Waar voor de volksklasse geen andere inrichting beschikbaar is, zal als nog wordlen getracht de oude zwemplaats nabij den Warmonderpoel weer ter be schikking te krijgen. Onder het wapperend pauselijk dun doek werd hedenmorgen door deii Hoog Eerw. heer Deken Dessens de eerste steen gelegd van de Lagere School aan de Hee- rensmgel. Bij deze korte plechtigheid wa ren de besturen en hoofden der jongens en meisjesscholen tegenwoordig. De nieuwe school biedt ruimte voor 672 jongens en meisjes; daarnaïst komt een bewaarschool. Op uitnoodiging van de Leidsche Zwem- club zal de heer H. L. Warnier, inspect, der Lichamelijke Opvoeding te Haarlem, die aldaar het schoolzwemmen organiseer de en tot succes bracht, op Vrijdag 25 April a.s. in de kleine Stads zaal een voordracht houden over „De beoefening van 'het zwem men op de scholen." In het begin der volgende week zal een aanvang worden gemaakt met de voorbe reidende werkzaamheden voor den houw van een nieuwe brug over de Haagsohe Schouw in verband met het doortrekken van de electrische tramlijn Den Haag WassenaarHaagsche Schouw tot Leiden, welke tramlijn, zooals bekend, wordt ge ëxploiteerd door de Haagsche Tramweg maatschappij. Vermoedelijk zal de lijn in October ge heel gereed zijn en in exploitatie kunnen worden genomen. Zaterdagavond ongeveer 9 uur derailleer de op het tramemplacement aan de Sta tionsweg een wagen der tram, doordat, men tusschen de rails een gat aan het graven was. Het ongeval had eenige vertraging ten gevolge_ Zondagmorgen bad een aanrijding plaats tusschen de electr. tram en een melkwagen UIT DE RADIO-WERELD. Wat er vanavond te hoeren is. 6.30 uur: F%L. (Eiffeltoren) 2600 M. Con cert. 8.00 uur: N.S.F. (Hilversum) 1050 M. Uitzending van de Opera „Ca valerie. Ruslicana", gevolgd door „Paljas", uit den Stads schouwburg te Amsterdam. Solisten: Mevr. Greta Sanlha- gensManders en de lieeren B. v. Helvoirt Pel en Chris de Vos. 8.10 uur: Königswuslerhausen 645 M. Concert. 8.20 uur: 2.L.O. (Londen) 365 M. 5e Symphbnieorkest in Centaal Ilall, Wies Iminster. Overgeno men dooi* alle Engelsche draad loozo stations. Programma: Ouverture „Bri lannia", Mackenzie; Concert voor piano en erkest no. 2 in 'c-mineur, Rachmaninoff; Sym phonic, no. 6 („De- patheti sche") TsckaikowskiL'ap- prenli sorcier, Dukas; Gesang der Wolga-schïppers, Glazou- nof; piano-soli: Reflets dans l'eau, Debussy; Hark, hark, the lark; SchubertLiszl; con cert-studie in d-mineur, Liszt; Shepherd Fennel's dance, Bal four—Gardiner; Bagatelle, J. Ireland: Molly on the shore, Percy Grainger. Marsch uit „Prins Igor", Borodin. S.50 uur: Bussel 410 M. Beethoven-con cert. 9.20 uur: S.F.R. (Radiola) 1780 M. Soi ree litéraire» Rede van den Ergslschen kcnir.g. Morgen, 23 April, wordt de groote Britscho Imperiale Tentoonstelling te Wembley geopend door Z. M. den koning van Engeland. Deze rede zal terstond (±- 12.05 uur) radio-telephonisch worden hoorbaar gemaakt door 2.L.O. (Londen) op een golflengte van 365 M. Dezelfde rede zal des avonds to 10.50 uur nog eens wor den uitgezonden- door alle B.B C.-stations, maar nu vertaald in het Esperanto. Deze wereldtaal heeft wellicht een vruchtbaar arbeidsveld in de Radio. Op Woensdag 7 Mei, des avonds te 7.05 uur zal 2.L.O. (Londen) 365 M. draadloos uitzenden een rede van den heer G. H. Edmonds, redacteur van de „Internatio nal Language", in-het- Esperanto, over: „De Radio-omroep nu en in de toekomst". Complete TOESTELLENen ONDERDEELEN voor draadlooze telegrafie-telefotiie tegen concurreerendc nrijzen. Zie onze étalages NIDU1P ELECTRIC i UEHIIE COfff' 6764 v.h. R. GEERAERT3-REL TER MARE 70 - TEL. 1118 - LEIDEN van den Overweg. De melkwagen wilde achter de stilstaande tram omrijden, toen juist een naar Noord wijk vertrekkende tram achter de ander te voorschijn kwam. Het paard kreeg eenige duwen en viel op den grond; het tuig brak. De koetsier kwam met den schrik vrij. Zondagmiddag had aan den overweg al hier een ongeval plaats, dat wonder boven wonder goed afliep. Toen de auto H 33440 komende uit de richting Oegstgoest den overweg overreed, kwam de 52-jarige C. den H, uit Sassenheim, die onder den invloed verkeerde van sterken dranlc, op eens voor de auto te loopen Hoewel de eigenaar der auto direct stopte, bekwam H. toch nog eenige bloedende wonden. Binnengedragen in de Rijwielbewaarplaats van Vreemdelin genverkeer werd onmiddellijk de E. H. D. gewaarschuwd. Spoedig verscheen de dok ter, diefden H onderzocht en het noodig achtte hem over te brengen naar 'heb Acad. Ziekenhuis. Den H. klaagde over ernstige pijn in de borst. Den bestuurder treft geen schuld. Voor een café aan den Morschweg is gisteren een rijwiel gestolen. Door den 12-jarigen F. de H. is gisteren aan den Morschweg de deur van den win kel van v. N. zoo hard dicht gesmeten, dat een ruit brak en vier eieren door de glas scherven braken. Bij de heden in het café Centraal te Oegstgeest door den heer N. Haasnoot al daar gehouden aanbesteding van het bou wen van drie autoboxen op een terrein aan do Koninginnelaan, gemeente Oegst geest, waren slechts twee inschrijvingen ingekomen, n.l. van C. van der Meer en G. Vijlbrief voor f 5000, en J. 't Hart voor f4599; beiden te Leiden. telegraibhhem (Mar. onzen draad), dienst). De vliegtochten om de wereld. De Britten te Bagdad. •LONDEN, 21 April. (V. D.) Uit Bagdad wordt geseind, dat de BritSche vliegeniers, die een vlucht om de wereld beproeven, na een vliegtocht van 7 uur boven de woestijn te Bagdad zijn aangekomen. De Amerikanen in Alaska. NEW-YORK, 21 April. (V. D j Een tele gram uit Nome in Alaska meldt, dat de Amerikaansche vliegers worden opgehou den door een sneeuwstorm, die een snel heid heeft van 80 mijl per uur. De tempe ratuur is 20 graden beneden bet vries punt. Spoorwegstaking in Nieuw Zeeland. CHRISTCHURCH, 21 April. (V. D.) De spoorwegarbeiders hebben plotseling tot staking besloten. Het geheele treinverkeer is met middernacht stopgezet. Een aanslag. BERLIJN, 22 April. (V.D.). Uit Rome wordt geseind, dat de zoon van Nitti tc Napels den redacteur van de „Mezzo Gior- no" heeft aangevallen wegens een smaad- «artikel tegen Nitti. Hij verwondde hem aan het hoofd. De dader is gearresteerd. Stormen in Denemarken. BERLIJN, 22 April. (V.D.). De bladen melden, dat hevige stormen over Denemar ken woeden. Sneeuwstorm te Berlijn. BERLIJN, 22 April. (V.D.) Te Berlijn is hedenmorgen een zwakke sneeuwstorm begonnen. Elscncra Duse t. PITTSBURG, 21 April (V.D.) De be kende Italiaansche toonoeL peetster Eleo- nbra-Duse is alhier overleden. PITTSBURG, 21 April (V.D.) Hel stoffelijk overschot van Eleonora Duse zal op 1. Mei a.s. van New-York naar Italië verscheept worden. Aardbeving op de Philippijnen. LONDEN, 22 April. (V.D.j. Hevige aard bevingen worden gemeld van de Oostkust van het Miedando-eiland der Philippijnen. De Babuyan-vuikaaa bedreigt alle neder zettingen der inlanders. Brand aan boord. LONDEN, 22 April. (V.D.). Bij de aan komst van het stoomschip ..Leocrathan" werd medegedeeld dat op het schip brand was ontstaan. Het blusschingswerk duurde 3 .uur. Het vuur en water veroorzaakte be langrijke schade. De werf arhsiders-stakinc. B7HLIJN, 22 April. (V.D.). Het conpk op dc scheepswerven te Hambt-rg is ge ëindigd. De directeuren kon- digd, dat de werk" r.' oe- opend zulten werden. Wav. de werfarbeiders-staking le Brr: ~.:s opgeheven worden. HIARKTBERICHTEH LEIDEN, 22 April. Veite Varkensmarkt Aangevoerd 227 stuks. 217 Vette Varkens f 0.67—0.65; 10 Licht soort. Handel matig. AMSTERDAtV?, 22 April. Veemarkt. 388 Vette Koeien le kwal. f 1.2" lf30, ie kwal. f 1.05—1.15, 3e kwal, f 0.80—1,—; 00 Melk- cn Kalfkoeien f 350—475; 71 Vette,Kalveren le kw. f 0.96—1.—, 2e kw. f 0.85—0.95; 146 Nuchtere Kalveren f 1^—21; 24 Schapen f 45—52; 534 Vette Varkens le kw. f 0.S0 0.81, 2e kw. f 0.78—0.80; Overzeeschc en Geldcrsehe f 0.80—0.82; 9 Paarden. ROTTERDAM, 22 April. Veemarkt. Aan gevoerd: 196 Paarden, 5 Veulens, 1776 Ma gere Runderen, 660 Vette Runderen, 288 Vette Kalveren, 1139 Nuchtere Kalveren, 116 Schapen en Lammeren. 1076 Varkens, 161 Biggen en 6 Bokken. Prijzen per half Kg.-: "Koeien 3TA— 50—b2'A— öVA—42% cent; Ossen 5055—60 cent; Stieren 454854 cent; Vette Kalveren 5714673470STA —9234 cent; Prijzen per stuk: Melkkoeien f 330480; Kalfkoeien f 360—470; Stieren f 175—450; Pinken f 110—175; Vaarzen f 200—270; Werkpaarden f 300—350; Slacht paarden f 150—225; Hitten f 100,175; Big gen f 817; Nuchtere Fokkalveren f 16—25; Nuchtere Slachtkalveren f 9—18; Ovcrloo- pers f 20—35; Biggen per week f 1.50—1.75; Schapen f 40—44; Varkens 29—31—33A cent. Varkens werden voor het buiteland hoegenaamd niet gekocht. PU R MER END, 22 April. Kaas. 14 kleine fabrickskaas f 41, met rijksmerk f 44; 20 kleine boerenkaas f 40, met rijksmerk f 46. Boter. 1375 Kg. boter f 1.90—2.—. Vee. 80 Vette Rnnderen f 0.901.25; 48 Melk- en Geldekoeien f 175400 per stuk, handel stug; 5 Stieren; 11 Paarden f 200— 250, handel stug; 39 Vette Kalveren f 1.50 1.70, handel matig; 772 Nuchtere Kalveren voor de Slachterij f 10—34, voor de fokkerij f 16—33, handel stug; 471 Vette Varkens, voor de zouterij f 6064, voor de slachterij f 6470, handel vlug; 70 Magere Varkens f 1628, handel stug; 246 Biggen, f 1420. handel stug; 293 Schapen f 4045, handel matig; 32 Bokken. BODEGRAVEN, 22 April. Kaas Aange voerd 272 wagens. 1ste soort f 4548, 2de soort f 38—43, Controle f 3240. Handel matig. e ringen (Amsterdam.1 Zicht. Londen Berlijn Parijs Brussel Zürich Weenen Rome Madrid Kopenhagen Christiania Stockholm New-Yörk 13.7Si/4« 0.611/, 17.55 14.93 47.50 0.005774 12. 37.70 44.90 37.20 70.65 2.68V4 Markenbilj. p. billioen f0.65 BEURSOVERZICHT. Na de feestdagen had de handel ter beurze geen uitbreiding ondergaan en do stemming was evenmin verbeterd. In meer dere gevallen zakten de koersen in. Olie- waarden ook niet gunstig gedeponeerd. Kon. zoowel als Gee. kwamen op lager koerspeil te recht. De handel in rubber was zeer bescheiden en de koersen meereujde®ls weinig veranderd. De, scheepvaartmarkt'was stil en verschillende soorten weiaden niet lager genoteerd. Tabakken konden zich over het algemeen tamelijk goed handha ven. Van dc Ned Industr. waren de Jur- gens prijshoudend. Prol ou gat i e 5 34 pc t Advertentiën. Hiermede vervul ik den treurigeu plicht U kennis te geven van het overlijden van mijn getrouwe knecht, ERASMUS JOHANNES AKERBOOM, in den ouderdom van 31 jaren. Wed. J. v. d. MEERMz.- HEEMSKERK. Roelofarendsveen 2137 20 April 1924. Heden overleed, voor zien van de H.H. Sa cramenten der Sterven den, onze geliefde Moe der, Behuwd- en Groot moeder, 2125 WILLEMINA v. DAM, Wed. v. A. F. J. de Does, in den ouderdom van 66 jaren. Uit aller naam: J. A. DE DOES. Leiden, 3 8-April 1924. Geeregracht 38. Eenige en algemeene kennisgeving. UIT DE OjSGEVIIIS NOQRDWÏJK. Tragisch. Onze plaatsgenoot A. v. d. Den Haag zou doorbrengen, is daar ter Den Haag zou doorbrengen is daar ter- plaatse plotseling doodgebleven, Vermoed wordt door een hartverlamming. Eersten Paaschdag werd de getroffene per auto naar hier gebracht. Een zeer tragisch eterf- Heden overleed te Leiden, tot onze diepe droef heid, ons geacht mede-bestuurslid en aller Vriend, de Heer ERASMUS JOHANNES AKERBOOM, in den ouderdom van 31 jaren. 2138 Zijne nagedachtenis blyve bij ons in eere. Het Bestuur en Raad van Toezicht: Coöp. „ONS BELANG". Roelofarendsveen, 20 April 1924. Laaista Verachten Overreden. Tegen middernacht op Paaschmaandag i- j op de Prinsegracht te Den Haag, een om- streek® 45-jarige man door een electrise!.-: tram overreden en gedood. Volgens oog cc tuigen treft den wagenbestuurder geen schuld. l Met innige deelneming betuigen wij onze droef heid bij het overlijden van ons geacht Bestuurslid, de Heer - 2136 ERASMUS JOHANNES AKERBOOM, in den ouderdom van 31 jaren. In leven, Penningmeester van onze Vereenigingen, en bevelen zijne Ziel in de godvruchtige gebeden van onze Leden aan. y Het Bestuur der Werklieden-Vereen. „St. Jozef", y Het Bestuur van het Ziekenhuisfonds „St. Vincentius k Paukr. Het Bestuur van het Plaatselijk Comité „K.S.A. Roelofarendsveen, 20 April 1924.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 7