reniie van de partijen in liet geschil in de Twenfsche texticl-industrie onder leiding van den directeur-generaal van den Ar beid meldt ..Het Volk" om. het volgende: De heer Zaalberg deelde mdee, dat de fabrikanten tot eenige verd re concessies bereid waren. Deze concessies kwamen hierop neer: het wekelijkseh poetsuur wil de men laten vervallen, indien het aantal overuren van 100 op 130 werd gebracht. Verder was gedurende de besprekingen van de zijde der aKthol'ieke organisatie het denkbeeld geopperd, om, bij handha ving van de TA pc(. loonsverlaging, aan de gehuwden en kostwinners voor een on- bepaalden tijd oen toeslag op het loon te geven. De woordvoeder der katholieke organi satie verklaarde, dat naar zijn persoon- li jkemeening, op den grondslag van een loonsverlaging vau IA pet. met den hier boven gereleveerden toeslag op liet loon en het toe-slaan van 130 ov3ruren per jaar door de organisaties, overeenstemming en beëindiging van bet conflict mogelijk was. De vertegenwoordiger van „Unitas" bleef vasthouden aan de in het schrijven van die organisatie genoemde 100 over uren en de 5 pet. loonsverlaging. Bleven de fabrikanten op hun standpunt omtrent de verlaging met 7 A pot. staan, dan zou dit, werd de tijdelijke toeslag doorgevoerd, naar hunne meening oven wel geen belet sel zijn, om tot een oplossing te komen. Namens „De Eendracht" werd ver klaard. dat men ten opzichte van de loo- nen, niet vorder wenschte te gaan dan d.e aangeboden 5 pet. verlaging. "Wilden de fabrikanten daarnaast een regeling van de andere arbeidsvoorwaarden, dan zou dit moeten geschieden in den vorm van een collectief contract. „De Eendracht" was niet bereid vredere concessies te doen. dan in het schrijven aan den heer Zaalberg, waren neergelegd. De heer Blydcnstein verklaarde daarop, dat hetgeen ,.D eEendracht." wil, voor de fabrikanten onaannemelijk is en dat deze niet tot verdere concessies bereid zullen worden bevonden. Hetgeen in deze confe rentie is toegezegd was van hem, die door de commissie ad boe en de fabrikanten mnet worden goedgekeurd. De beer Zaalberg verklaarde daarop, dat ter conferentie was gebleken, dat oen voortzetting van do conferentie met ..De Eendracht" geen z:n bad. Hierop verlieten de^ vertegenwoordigers van „De Een dracht" de bijeenkomst. In de met twee andere organisaties voortgezette conferentie is nog geen over eenstemming bereikt. Post- en Telcgraphie. De bestellers. Gisternacht heeft te Utrecht een verga dering plaats gehad van bestellers van de posterijen, georganiseerd in de afdeelingen van bonden van overheidspersoneel, naar aanleiding van de aangekondigde dienst- verzwaringen. De vergadering vereenigde zich met algemeene stemmen met een motie welke de besturen van de personeelsorga nisaties opdraagt, samen te werken, ten einde het personeel te mobiliseeren en scherp te agiteeren tegen in t e voeren dienstverzwaringen en de verslechteringen in het algemeen. De Lesrplichtivet. Naar wij vernemen is de Regeering voornemens de administratie van de Leer plichtwet althans wat het absoluut schoolverzuim betreft, in handen van de Gemeentebesturen te leggen, zulks in ver band met de komende reorganisatie van het Rijksschooltoezicht. De Rijksmiddelen. De opbrengst der Rijksmiddelen oveT de maanden Maart 1924 bedroog f 2.090.627.82 A minder dan in Maart 1923; de opbrengst over de eerste drie maanden van 1924 bleef f 5.820.501.9714 beneden die der overeenkomstige maanden van het vorige jaar. Benoemd is tot markt- en haven meester de heer F. N. van Brussel, oud- el ir. der thans opgeheven bank van leening LEGER ER VLOOT De Her.'ialir.gsccj'sningen in 192*!. Hieronder is vermeld de korpsen, lichtin gen en. tijdvakken der in 1924 te houden herhalingsoefeningen, zoomede de plaatsen waar die herhalingsoefeningen moeten wor den volbracht* Regiment Wielrijders en Hospitaalsolda ten en Regt. Grenadiers, Regt-. Jagers, 2, 3, 4, 6, 10, 13 14, 15, 17 e a 2e Regt. Inf. de lichtingen 1918, 1919, 1920 en 1921 vaft 15 September tot 27 September; onderofficie ren van 11 September tot 27 September. De herhalingsoefeningen worden volbracht door: Regt. Grenadiers en Regt. Jagers te Harderwijk; 2e Regt. Inf. en 17e Regt. Inf. te Venlo; 3e Regt Inf. te Bergen op Zoom; 4c Regt. Inf. te Arnhem; 5e en 14e Regt. Inf. te Breda; 10e en 22e Regt. Inf. te Ede; 13e Regiment Infanterie te Maastricht; 15e Regt. Inf. te Amersfoort; Regt. Wielrij ders te 's-Hertogenbosch; Hospitaalsolda ten (de plaatsen worden nader bepaald door den Inspecteur Geneesk. Dienst der Landmacht). Voor de huzaren komt de lichting 1920 en 1921 onder de wapenen cn wel het personeel bestemd voor do eskadrons Wielrijders te 's-Hertogenbosch; le Regt. Huzaren 14 Juli26 Juli, onderofficieren 1026 Juli, 3e en 4e eskadron, en van 25 Augustus6 September, onderofficieren 21 Augustus6 September, 7e en 8e eskadron; 2© Regt. Huzaren 4 Aug.—10 Aug., onderofficieren 31 Juli16 Augustus, 5e en 6e eskadrons. Voor wat betreft de veld- en reserve-es kadrons (ruiters): 1920 le Regt Huzaren 2 —13 September te Amersfoort; 1921 le Regt. 'Huzaren, 1627 September te Amersfoort; 1020 2e Regt. Huzaren, 2—13 September te Breda; 1921 2e Regt. Huzaren 1527 Sept. te Breda; onderofficieren komen 4 dagen •erder en vertrekken gelijk met groot verlof De Veld-Artillerie lichting 1920 en 1921 komt in gedeelten op. Het eerste gedeelte 5 Mei—17 Mei; het laatste gedeelte 1527 September. Behoudens ecnigo uitzonderingen hebben de herhalingsoefeningen plaats voor hen in de Legerplaats bij Oldebroek, te Utrecht s-Gravenhage, Edo. Breda, Amersfoort^ Leiden, Bergen op Zoom. Korps Rijdende Artillerie, lichting 1920 213 September ti Arnhem; lichting 1921 1>527 September to ArnJ.em. Bij het Regt. Vesting-Artillerie wordende herhalingsoefeningen volbracht in groepen in verband met het. regiment waarvan de dienstplichtigen deel uitmaakten voor de reorganisatie. Lichting 191S le groep 1224 Mei te Naarden, Utrecht, en Gorincliem; laatste groep 1325 October te Legerplaats bij Oldebroek. Lichting 1921 le groep 1224 Mei te Den Helder; laatste groep 820 December to Naarden. De overige groepen een gelijk aantal da gen daartusseken. Reg. Kust-Art. lichting 1918 le groep 5 17 Mei t© Den Helder, IJmuiden, Hoek van Holland, fort Pampus en Vlissiugen; laatste groep 20 Oct.1 Nov. idem. Lichting 1921 le groep 30 Juni12 Juli; laatste groep 315 November. Korps Luchtdoel-Art. te Utrecht, lichting 1918, 14 Juli26 Juli of 28 Juli—9 Augustus. Lichting 1921 11 Augustus23 Augustus of 25 Augustus6 September. Pontonniers en Torpedisten, lichting 1918, 1527 September te Dordrecht. Lichting 1921 half als boven, half 18 Augustus—30 Augustus. Regt. Genietroepen te Utrecht en Leger plaats bij Zei5t in gedeelten. Lichting 1918 en 1921 te gedeelte 1224 Mei, laatste ge deelte 618 October. Schoolcomp. Motordienst te Haarlem, lichting 1918, 1/3 1224 September, 1/3 0 18 October, 1/3 20 October1 November. Lichting 1921 1830 September. Intendancetroepen 1830 September. Plaatr wordt bepaald door deze Hoofdin tendant. z Aan de herhalingsoefeningen wordt niet deelgenomen door do gewone dienstplichti gen, die thans door overplaatsing tot een der vorengenoemde regimenten infanterie (Grenadiers en Jagers) behooren doch reeds in 1923 bij het vorig legeronderdeel de her halingsoefeningen volbrachten. Dienstplichtigen, die tengevolge van ge noten uitstel van eerste oeféning of om een andere reden de eerste oefening, hetzij geheel, hetzij voor een deel, later dan de gewonen, tijd hebben volbracht, komen met de lichting waarmee zij hun eerste oefening vervulden op voor herhalingsoefeningen. Dienstplichtigen die met groot verlof zou den gaan op een kerkelijken feestdag ver trekken den dag te voren. Vrijgesteld van herhalingsoefeningen zijn: dienstplichtigen behoorende tot de admi nistratietroepen, en zij wier eerste oefening langer dan 8A maand heeft, geduurd; zij die wenen eklers dan in Nederland, België, Hannover, Westfalen en de Rijn provincie zij die in België, Hannover, Westfalen en de Rijnprovincie wonen, voor zoover zij op den dag van opkomst een verklaring aan hun commandant inzenden, afgegeven door het. plaatselijk bestuur, dat zij meer dan 3 uur gaans van de Nederlandsche grens af wonen zij die tijdens die oefeningen ter uitvoe ring van zeevaart (geen zeevissch©rij) bui tenlands zijn. Door den Minister van Oorlog kunnen worden vrijgesteld: die voorheen lange ren tijd vrijwillig on der de wapenen zijn gebleven; dio onmisbaar zijn voor hun ambt, be trekking of beorijf. die kostwinner zijn, tenzij aan hen ver goeding wordt toegekend. In het algemeen komen de dienstplichtige onderofficieren 4 dagen voor hun groep on der de wapenen en vertrekken gelijk met die groep met groot verlof. BECHTZAKEI» KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor de openbare zitting komen op de rol voor 57 zaken, voor niet openbare zit ting 7 zaken. Waarnemend Kantonrechter Mr. M. B. Vos. W. BI., te Leiden, is ten laste gelegd een bediende te hebben laten werken op een tijd dat zulks niet geoorloofd was en dat ook niet aanwezig was een arbeids kaart. Bekl. is niet verschenen. Als getuige wordt gehoord de bediende A. v. Vliet, die het ten laste gelegde erkent. Eisch 4 geldboeten van f 1.of 4x1 dag. H. Kr., caféhouder te Leiden is be klaagd na sluitingstijd nog personen in zijn café gehad te hebben, die daar iets ge bruikt hebben. Bekl. hekent, doch het meisje waarover het gaat was de verloofde van een der kellners, die nog niet klaar was met het werk, waarom zij op deze zou wachten. Bij het naar huis gaan had bekl., zooals ge woonlijk bij vertrek, 't personeel een glas geschonken. Mej. Nieuwenburg, kellnerin, te Leiden, als getuige gehoord, gaf verklaringen over eenkomende met die door bekl. afgelegd, waarna de Ambtenaar f 1.of 1 dag eischte. H. P. L. V., timmerman te Leiden heeft een paar knechts te lang laten wer ken. Bekl. bekende, doch het was een levens kwestie voor zijn klant, die niet langer kon wachten, en direct heeft hij vergun ning gevraagd en gekregen voor den ver deren duur van het karwei. De Ambtenaar eischte 2 geldboeten van f 0.50, wat bekl. merkbaar meeviel. F. F. W., caféhouder te Leiden heeft na sluitingsuur nog gasten in zijn inrich ting gehad. Bekl. hekent, dat er nog 5 bezoekers waren, die heel gezellig zaten te jassen. Hij bad ze meermalen gewaarschuwd maar ,,'t hekje" was nog niet uit, en 't ging er net om wie 'f winnen zou. De vijf men- schen, die toch klanten waren, ook er uit gooieu, ging niet, zoodat hij voor over macht is moeten wijken, en zich ook broodonschuldig waant, waarom hij de eisch van f 3.of 3 dagen nog hoog vindt. R. v. E., te Leiden is bekeurd wegens het berijden van oen rijwiel zonder een helder wit licht vooruitstralenden lantaarn Het betrof hier een wielrijder wiens rij wiel was voorzien van een z.g. Berco-lamp Bij een relletje op de Breestraat had hij móeten afstappen en bij het weer bestijgen van zijn rijwiel brandde zijn electrischo lantaarn, omdat hij niet dadelijk hard ger noeg reed, niet dadelijk helder genoeg, het geen oorzaak was dat eenige agenten van politie, die 10 M. van de plaats stonden waar de wielrijder weer was opgestapt, hem bekeurden. De verdediger, mr. Nord Thomson, bo- toogde, dat het hier een principieele zaak gold, want wordt bekl. veroordeeld, dan zal de electrische lantaarn voor fietsen en motorrijtuigen hebben afgedaan. Voor de fabrikanten van electrische lantaarns is daarom dan ook deze zaak van buitenge woon groot gewicht, vandaar ook, dat allen vol belangstelling het vonnis van den Leidschen Kantonrechter tegemoet zien. De verdere behandeling van deze zaak werd hierna een week uitgesteld om als nog de verbalisanten te hooren. A. v. Scb. den B., koopman te Leiden heeft slachtafval vervoerd in zijn wagen, wat deze'beweert, dat een ander er in heeft geworpen. De hulpkeurmeester de Boer had den wagen op den Hoogen Rijndijk aangetrof fen en het geval geconstateerd. De eisch van f 4.— of 4 dagen was bekl. veel te hoog daar hij er geen 4 centen schuld aan had en eigenlijk de hulpkeur meester de schuld was, want het bedoelde slachtafval was al 8 dagen oud. M. W. O., boerenknecht to Warmond is ten laste gelegd, dat hij van een afge keurde koe, die klaar stond ter aarde be steld te worden, een stuk afgenomen heeft Dezelfde hulpkeuxmeester vertelde dat dit gebeurd was waar hij bij stond doch het in de gaten kreeg en de eigenaar van der Geest er op gewezen had, waarna het opgespoord was. Bekl. bekende, waarna de Ambtenaar f 6.of 6 dagen eischte. L. D.. koffiehuishouder, te Zoeter- woude, heeft eenige hem toebehoorende perceelen niet bij de waterleiding willen aansluiten. Bekl. zegt dat het geen onwil is, doch het is een uitgave, dio bij de tegenwoor dige tijdsomstandigheden niet te voteeren is. Hij kan wel toezeggen, als wat beter tijden aanbreken de leiding te laten aan leggen, doch op dit oogenblik een uitgaaf doen van ruim f 300 voor perceelen die gezamelijk c. a. f 350 opbrengen per jaar laat zich niet goed passert De Ambtenaar heeft deze bekl. al eens meer voor deze zaak hier gehad en eischt daarom 6 geldboeten van f 30. Bekl. merkt op, dat hij voor de eerste maal komt, de vorige maal was het als ge volmachtigde voor zijn moeder. De Kantonrechter zou het heter vinden als de gemeente zelf maar zorgde voor de aansluiting. F. W. de N., expediteur te Rotter dam is ten laste gelegd dat hij een koe heeft aangevoerd lijdende aan mond- en klauwzeer. De als getuige optredende keurmeester kan verklaren, dat bekl. het best had kun nen bemerken. Bekl. zegt niet meer dan een koedrijver te zijn, die de dieren knipt, dus er geen verstand van te hebben. Bovendien zou het niet te doen zijn, om al 't vee, dat hij be werkt, soms 300 éi 400 stuks, te gaan onderzoeken. Eisch f 20 of 10 dagen. D. v. D., koopman te Katwijk heeft melk verkocht zonder de vereischte toe stemming van. B. en W. en heeft zich bovendien niet fatsoenlijk uitgelaten tegen de politie. Dat vergunningaanvragen noo- dig is, was bekl. niet hekend en politie heeft hij niet gezien. Eisch f 4.of 4 dagen. L. P. L., melkventer te Leiden heeft zonder licht gereden, wat hij bekent. Eisch f 3.of 3 dagen. J. R., landbouwer te Katwijk heeft in de bebouwde kom mest geborgen, wat hij niet wist dat verboden was. Het betrof koemest. Eisch f 8.of 3 dagen. A. H. en W. v. M. te K a t w ij k zijn gedagvaard voor 't luid schreeuwen langs den weg. Ze hebben het geen van beiden gedaan. Br. B. en nog een deden het om bekl. te plagen, en nu loopen zij er in. De zaak werd aangehouden om nog an dere getuigen te hooren. UTRECKTSCHE RECHTBANK Diefstallen in het Militair Kledingmagazijn ta Weerden Hoe onverantwoordelijk is te werk ge gaan met de militaire goederen, geborgen in het militair kledingmagazijn te Woerden, is bij de behandeling van een strafzaak voor de Utrechtsche recht bank weder eens gebleken. Terwijl bij de behandeling van de desbetreffende sup pletoir© begrooting in de Tweede Kamer gebleken is, dat de boel zoo deerlijk was verwaarloosd, dat het goed door motten en vocht een waardelooze rommel was ge worden, is er bovendien nog gestolen. Voor de rechtbank te Utrecht heeft nl. terechtgestaan een stoker, dio verleden jaar allerlei kleedingstukken uit hot ma gazijn had gestolen en bij een opkooper te geldo had gemaakt. De beklaagde bekende, hij had uit ar moede gehandeld. Als getuige gehoord, verklaardo* een officier- van administratie uit Woerden het verdwijnen der kleedingstukken niet te bobben kunnen constateeren, daar waren de opgestapelde hoeveelheden te groot voor. Ook wist hij, dat er wel geschipperd werd met het tellen der goederen, gedeel ten van kleedingstukken telden dan voor heele! De officier van justitie zclto uiteen, 'dat or in het kleedingmagazijn gestolen werd als raven en meende, dat er nu een voor beeld gesteld moest worden, waai'om hij 0 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis eischte. De verdediger, nu-. Gerlings, legde er nadruk op, dat de beklaagde door de ver bazingwekkende toestanden in het maga zijn als 't ware verleid is geworden. Do omgeving heeft haar verpestenden invloed op hem gehad. Spr. zou daarvan getuigen kunnen bjihrengen; hij heeft dat niet ge daan, grootendcels op him oigen verzoek, omdat hun verklaringen aan derden hun betrekking kan kosten. Gedeelten van klee dingstukken werden- voor vol gerekend de getuige erkent het zelfkwamen er 100 broeken te kort, doodeenvoudig scheurde men er honderd in tweeën en 't aantal was compleet. Als het officieele rapport maar in orde was, de werkelijk heid kwam er minder op aan. In deze omgeving werkte nu beklaagde, terwijl thuis zijn gezin in kommervolle omstandigheden tobde. Dan komt de ver leiding, hij neemt wat weg, verkoopt het, doet het nogmaalstotdat het ontdekt wordt en hij in het Huis van Bewaring opgesloten wordt. Onder welk voorarrest beklaagde buitengewoon zwaar geleden heeft. Spr. drong ten slotte op een voorwaar delijke veroordeeling aan. Voor den opkooper, die vervolgens te rechtstond, werd 10 maanden gevangenis straf geëischt. SPORT VOETBAL. Sparta—Olympisch XI 02. Deze wedstrijd is gisteravond te Rot terdam gespeeld, en stond wat beide elf tallen betreft niet op al te slecht peil. Het was ongeveer een middelmatige com petitie. De voorhoede van het Olympisch elftal speelde bijzonder goed samen, waar bij Lash weer eens bijzonder uitblonk. De elftallen waren als volgt samenge steld: Olympische ploeg: v. <1. Meulen (H.F.G.) doel; Roetert (Go Ahead) en Nooteboom (Feijenoord) achter; Reemeyer (Go Ahead) Visser (Feijenoord) en Horsten (Willem II) midden; Petterson ("Feijenoord). Blinkhof (StormvogelsL ten Beek (N.A.G.), Visser Stormvogels) en Lash (H. B. S.) voor. Sparta; Borgh, Formenoy, L'indemans, de Ridder en Schram, voor; Roomberg, Oosthoek en de Hartog midden: Fuchs en van Zwieteren, achter; Roem, doel. Na ongeveer een kwartier spelens wordt het spel eerst eenigszins aantrekkelijk, als Schram het leder goed voorzet en For menoy een schot inzendt, dat de uitloc- pende van der Meulen slechts onvoldoende kan wegwerken, waarvan de toesnellende Lindemans een slecht gebruik maakt door over het verlaten doel te schieten. Direct daarop krijgen wij een schitterend schot van Formenoy te noteeren, dat van der Meulen klemvast stopt, 'Er volgen dan eenige goed door Petterson genomen hoek schoppen, die de Spartaansche verdedi ging onschadelijk weet te maken. Petter son, die den hal eenpiaal goed vrij maakt, ziet geen kans Roem te passeeren. Roem is uitstekend op dreef, want al wordt zijn doel enkele malen zwaar bestookt, de scherpe schoten van ter Beek en Blinkhof mogen niet baten. Visser van Stormvogels in de Olympische ploeg is zeer bedrijvig en maakt het leder telkens god vrij voor zijn voorhoedespelers, zoodat het Rotterdam- sche doel hevig onder vuur wordt genomen zonder dat Roem zich laat verschalken. Het trio Lash, Visser en ter Beek spelen een goede partij, tenslotte moet Roem dan ook voor een schot van laatstgenoemde zwichten. Van der Meulen wordt thans ook enkele malen aan den tand gevoeld, maar hij verwerkt het werk, dat af en toe moei lijk is, naar behooren. Kort na het begin van de tweede helft, krijgen wij een drietal hoekschoppen op het doel van de Óranjeploeg, die echter niets opleveren. Geruimen tijd gaat het spel vrij gelijk op. Eenmaal wringt For menoy zich door do vijandelijke verdedi ging heen, maar zijn schot gaat juist naast Visser van de Stormvogels brellgt het leder goed op en plaatst voor doel, waar Blink hof zonder aarzelen fraai inkopt, zoodat do Parijsche ploeg een voorsprong van 2 0 krijgt. Formenoy wil het nu alleen pro- beoren, maar hoe hij ook werkt, zijn acti viteit wordt niet beloond, zoodat het einde komt met een 20 overwinning van de Olympische ploeg. De poging tot omkooping. De commissie, benoemd door den N.V.B. om een onderzoek in te stellen naar do omkooping van den Sparta-doelverdediger Roem, i3 Dinsdagavond bijeen geweest. De omkooper was, toen hij een kwartiertje moest wachten, weggeloopen zoodat alleen 't bestuur van Quick gehoord kon worden Uit den aard der zaak is dus nog geen beslissing gevallen. De wedstrijd FrankrijkZuid-Nederland uitgesteld. De Fransche Voetbalhond heeft het Zui delijk disirictsbestuur van den N. V. B. telegrafisch medegedeeld, den voorgenomen wedstrijd op 27 dezer te Parijs tusschen 't Fransche en 't Zuid-Nederlandsch elftal tot nader order te moeten uitstellen in ver hand met verbintenissen met de Engelsche club „Clapton Orient" die op geen anderen datum beschikbaar is. Vermoedelijk zal de wedstrijd thans in het begin of in den loop van Mei plaats hebben. DIOC HAARL. BOND. Junioren-Competitie. District Leiden. Voor Maandag, 2©n Paaschdag, is vastge steld de wedstrijd: Afdeeling A. 2 uur: S. J. C.—L. S. V. De Competitieleidcr. Gemeentelijke Aanboiuiicfp^i GEMEENTELIJKE VISCHVERKCOP j Aan don gemeentelijken vischwinkei) Vischmarkt 18, tel, 1225 is VRIJDAG ZATERDAG verkrijgbaar SCHELVISCH! a f0.20, f0.35; SCHOL a fO.18, f040.) SCHAR a f016: WIJTING a f014,1 CARBQNADEVISCH a 10.35 enKABSU JAUW a f 0.30, £0.35,£0.40 per pond 1 KofhoSseke ^pesBsia LEIDEN. Dinsdag Leidsch Kruisverbond, bouw 8.30—10 uur. Bondsg^»- Apotheek dio tot en met Zondag ou' Maandagmorgen eiken nacht en des'Zom dags geopend is: H. J. M. Proot, Maarsmanssteeg ij TELEGRAFISCH WEERBERICHT volgens waarnemingen verricht in den mor-' gen van 17 April 1024. medegedeeld J) door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst-.708.6 Ziirich j Laagste Barometerst.: 755.9 Neufalirwasser" Verwachting tot den avond van 18 April:' Zwakke veranderlijke wind, later uit. Zui delijke richtingen, nevelig tot licht of half- bewolkt, droog weer, nachtvorst, iets zach ter overdag. Licht op voor Fietsers e.a. Donderdag 18 April8,27 n.m. tot 5,33 v.m' KORFBAL. NEDERL. KORFBALBOND. Voor a.s. Zaterdag zijn door den N.K.B. de volgende competitie-wedstrijden inge- lasckt: FluksH. S. V.; DordrechtDeo- tos; K. V. O.Haarlem; Vitesse (L.) II—» Fluks II; en voor 21 April: FluksBeetoa, WIELRENNEN. Gootjes tegen Hupje's record. Bij gunstig weder hoopt G. A. Gootjes Ie Amsterdam Vrijdag de heide records te heroveren, die op zijn naam sfonden, tot dat ze op naam kwamen van A. Hupje, te 's-Gravenhage, n.l. UtrechtArnhem en Arnhem Utrecht Eerstgenoemde staat op naam van Hupje met 1 uur 20 min. en 23 sec., sinds 30 Maart 1922, laatstgenoemde met 1 uur 36 min. en 4 sec. sinds 8 April 1.1. Als tijdwaarnemer zal de heer Hirsch-1 man medegaan. Het vertrek zal om 11 uur plaats hebben bij de Maliebaan (Biltsclie weg) te Utrecht. (Tel,). BILJARTEN. Om het Kampioenschap van Leiden. •De uitslagen van de gisteravond ge speelde wedstrijden zijn als volgt: car. -bit. h. serie gem. J. v. d. Hulst 200 39 27 5.12 Rijnshurger 109 38 11 2.8G 47 22 v. Egmond 200 Karstens 130 47 12 2.76 Door het late uur kon de partij v. d. VoortPardon niet worden uitgespeeld. Deze partij wordt hedenavond voortgezet, de stand is thans v. d. Voort 160. Pardod 180, welke laatste aan de beurt is. SCHAKEN. Dr. Lasker winnaar van het tournooi te New-York. Na de 21e (voorlaatste) ronde is dö stand van het tournooi: Dr. Lasker 15 pnt., Capablanca 13 Aljechin 11A, Marshall 11, Réti 9A, Maroczy 9, Bogoljubow 8X-, Tartakower 7A, Yates 7, E. Lasker 6, Janowski AA. Door zijn overwinning op Tartakower is1 dr. Lasker definitief winnaar geworden van het tournooi, terwijl Capablanca den tweeden prijs wint. STADSÜiEy Boekeninzameling voor de R.K. Bibliotheken- In dezen schoonmaaktijd veroorlooft zicht het Centraal Bureau der K. S. A. in Neder land (Steenschuur 17, Leidén) om nogmaals een beroep te doen op de katholieke fami lies van Leiden en omstreken, om boeken' af te staan voor de R. K. bibliotheken. (Deze week wordt door liet Bureau de 21 dd! kist boeken naar de R. K. Universiteiisbi-j bliobheek te Nijmegen gezonden. Gaarne is liet steeds bereid voor doorzending van bcc-f kenschenkingen voor deze in wording zïjndeJ grootsclie instelling zorg te dragen, Vi0| zendt boeken, al zijn het cr maar een ofj twee, om de 22ste kist te vullen? Sedert de vorige opgave werden dankbaar aanvaard boekenschenkingen van de hee-| ren: A. H. J. Engels, W. Lindeuhoff, "W. AL Kohlbeck, en N.N. te Leiden; kapelaarf; Beune te Oegstgeest en A. Rocsen te Sas- f senheim. jt Aan allen hartelijk dank! j Welkom zijn boeken, van groote tijdd schriften van allerlei aard en in alle talen-r Werken op het gebied der vaderland scud I en kerkelijke geschiedenis zend het Bureau] naar de Vaticaanschc Consultatie-bi'bÜo-, theek te Rome. Verder steunt de afdeeling „lectuurbdd middeling" van het Bureau naar vermogen, dc meest behoeftige R. K. Volkebibliotbe*. ken, ziekenhuizen, enz. enz. ij Bij Kon. besluit zijn beneend tot Sed®H] legeerden van de Nederlandsche Regceriugi hij het van 20—25 Augustus 1924 te borg te lioudén tweede deel van het "Is 2j Internationale Amerieanistencougres: Proj3 dr. J. P. B. de Jc din de Jong en proIVI dr. C". C. Uhlenbeck, beiden alhier. 3

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2