GRAMOLA Dc Voorz. vindt Let een gevaarlijk pre cedent. Hij verwacht nog meerdere aanvra gen, om op deze manier grond, te verkoopen Do heer Mansvelt vil de beslissing aan houden, tob heb uitbreidingsplan is goedge keurd en dan afwijzend op het verzoek be schikken. Hierna wordt met algemeeno stemmen besloten niet tot aankoop over te gaan. Request van de Wasscnaarsche Bouwver eniging om subsidie in de exploitatiekos ten van het Badhuis, gelijkstaande met het nadeclig saldo over 1923 ten bedrage van f 357.33. Dc heer Versteeg wijst er op, dat het een nuttige instelling is en vindt het gemoti veerd, dat de gemeente subsidie toekent. Dc Voorz. is van een andere meening. Hij vindt dat er weinig gebruik van gemaakt Tvordt en dan nog door menecben, die bet zelf kunnen betalen. De heer Provo Kluit vindt; een badhuis een groot volksbelang, waaraan het ge meentebestuur zijn medewerking niet mag onthouden. Hij is van meening dat het be ter zou rendeeren, wanneer de inrichting grooter was. De Voorz. vindt dit geen motief. Hoe meer dat het wordt uitgebreid, hoe grooter lubsidie er noodig zal zijn. Bij stemming staken de stemmen, zoodat het voorstel een volgende maal weder ter tafel komt. Op voorstel van B on W. wordt zonder hoofdelijke stemming besloten, aan Th. C. van der Zalm voor den tijd van twee jaar te verhuren een perceel weiland groot 1 H.A. tegen een huurprijs van f 120.per jaar en aan de heeren J. Scheffer en S. J. de Haan te Leiden een perceel grond aan de. Haven voor het opslaan van hout, ter grootte van pl.m. 300 M2 tegen een huur prijs van f 0.80 per M2. Op verzoek van Z.E, den Minister van Bimienlandsohe Zaken cn- Landbouw wor den in de steunregeling eenige wijzigingen aangebracht, o.rn. deze: dat de steun voor georganiseerd en nimmer meer dan 65 pet. en ongeorganiseerden en nog niet rechtheb bende leden van werkloozenkassen nimmer meer dan 60 pet. mag bedragen van het loon dat zij bij 48-urigo arbeidsweek zouden kunnen verdienen in liet bedrijf, waartoe zij behooren. De begrooting voor het dienstjaar 1923 wordt in ontvangst en uitgaaf gewijzigd in verband met enkele toegevoegde posten. Hierna brengen B. en W. ter tafel het ont werp van een nieuwe schoolgeldregeling. 'Aan alle leden is een exemplaar van het ta rief toegezonden. Zonder eenige discussie wordt tot vast stelling van de aangeboden regeling beslo ten. De nieuwe regeling zal ingaan 1 Mei 1924. Zij luidt als volgt: A. voor leerlingen der scholen voor ge woon lager onderwijs per jaar: Bij een belast bare som vol- Per leerling, indien bij be- gens artikel 2 paling der belastbare som van rekening is gehouden met: 1 2 3 4 5 en kind k. k. k. m. k. 1000 tot 1100 4;— 3.60 8.20 2.80 2.60 1100 tot 1200 4.40 4.8.60 3.20 2.80 1200 tot 1300 5.— 4.60 4.20 3.80 3.40 1300 tot 1400 6.— 5.50 5.-^ 4.50 4.— 1400 tot 1600 7.—. 6.50 6.— 5.50 5.— 1600 tot 1800 8.—7.50 7.— 6.50 6.— 1800 tot 2000 10.— 9.— 8.— 7.50 7.— 2000 tot 2300 13.— 11.50 10.— 9.— 8.— 2300 tot 2600 16.— 14.— 12.— 10.50 9.— 2600 tot 2900 20.— 17.— 14.— 12.— 10.— 2900 tot 3200 25.— 20.— 17.— 14.— 12.— 3200 tot 3600 30.— 25.— 20.— 17.— 14.— 3600 tot 4000 35.— 30— 25— 20.— 17.— 4000 tot 4500 40— 35— 30— 25— 20.— 4500 tot 5000 45— 40— 35— 30— 25— 5000 tot C003 50— 45— 40— 35— 30.— 6000 tot 7000 55— 50— 45— 40— 35.— 7000 tot 8000 60— 65— 50— 45— 40— 8000 tot 9000 65— 60— 55— 50— 45.— 9000 tot 10000 70— 65— 60— 55— 50— 10000 tot 12000 75— 70— 65— 50.— 55.— 12000 tot 14000 80— 75— 70— 65.— 60.— 14000 tot 17000 85— 80— 75— 70— 65.— 17000 tot 20000 90— 85— 80— 75— 70.— 20000 tot 25000 95— 90— 85— 80— 75.— 25000 en meer 100.95.90.85.80.— B. voor leerlingen der scholen voor uit gebreid lager onderwijs per jaar 25 pot. liooger, v- 'De lieer Prins komt ter Vergadering. Thans is aan de orde het voorstel van B. en W. tot aanstelling van een ambtenaar bij het bouw- en woningtoezicht. De te be noemen ambtenaar zal worden belast met de riohtige naleving van de Bouwverorde ning, B. en W. stellen' voor om het salaris te bepalen op f 2Ö00.met de 8 jaarlijk- eche verhoogingen van f $0.benevens ver goeding voor rijwiel- en kindertoeslag. De heer Provo Kluit dringt aan op een flinke bezoldiging, wanneer althans de be trekking verantwoordelijk kan worden ge noemd. De lieer Versteeg vraagt of zoo zachtjes aan niet gebroken kan worden met den kindertoeslag. Hij vindt die minder noodig. Het voorstel van B. en W, wordt aange nomen. De heer Wouters vindt' er reden voor, om in de gemeente om te zien naar geschikte menschen, waardoor een oproeping over bodig kan worden geacht-. Do lieer VeVieeg vindt liet beter, om "er nieuw bloecl in te brengen, iemand die ge- keel vrij staat tegenover de ingezetenen. Ook de heer Provo Kluit vindt het beter *en oproeping van sollicitanten te plaatsen. Biertoe wordt besloten. De Voorzitter deelt, mede, dat de Inge nieur in Algemeenen dienst een aanvang beeft gemaakt met de studie van 'het riolee- tings vraagstuk. Om een plan hiervoor in elkaar te zetten is het noodig, dat inen: van |lle plaatsen in de gemeente de hoogte kent Hiertoe zullen op-metingen moeten worden gedaan, waarvoor aanstelling van deskun digen noodig is. Hiervoor worden twee ♦lensclien vereischt. B, en W. meenen, dat de een pl.m. f 40.de ander f 30— per freek zal kosten. De- heer Drop betwijfelt of de heer Hui- hors wel de man is, om een rioleeringsplan froor Wassenaar te maken. Hij meent dat i Vraag uitvoerige beschrijving tier Product van „HIS MASTERS VOICE" VOLGENS NEVENSTAAND MODEL OVERTREFT in weergave alie andere merken 5 jaap garantie op alie ondecdeeien f ©7»SO Eenig agent der Gramof.Co. Limited Hayes - England dit een plan van groote importantie is, waarvoor de beste man nog niet goed ge noeg is. Hij verwijst naar het kantoor van den heer Van der Steen van Ommeren in Den Hang, dat voor dergelijke werken het beste adres is. De Voorz. antwoordt-, da.t het wel dege lijk de bedoeling is het advies van vooraan staande deskundigen in te winnen. De heer Huibers heeft reeds adviezen gevraagd en zich ook in verbinding gesteld met het bu reau van de Mij. voor bouw en exploitatie van Gemeentebedrijven, dat ook vele wer ken op dit gebied in uitvoering heeft. Wie het plan ook zal maken, het doen van opmetingen is echter in de eerste plaats noodig. De heer Drop verklaart zich bevre digd', waarna zonder hoofdelijke stemming het gevraagde crediet wordt tee gestaan. Thans komt ter tafel het ontwerp uitbrei dingsplan. De Voorzitter zegt, dat 'tplan langzamer hand een grooten omvang heeft aangeno men. Het zuidelijk deel der gemeente moest zich geheel aanpassen aan het Haagsche plan. Het licht nog een en ander toe en zegt dat de Baad het plan slechts in groote lijnen te beoordeelen heeft. Details zijn van later zorg. De heer Drop zegtj dat hij, voor_ zoover hij kan beoordeelen, met het plan is inge nomen. Hij vraagt echter of er niet een commissie kan worden benoemd om den Baad va-n advies to dienen, alhoewel hij alle vertrouwen heeft in de bekwaamheden van den ontwerper. De Voorz. is van meening, dat heb ge wen scht zal zijn om in een speciale verga dering de heeren Van Boven en Mutters-uit te noodigen, om hét plan toe te lichten. Daardoor is het benoemen van een Commis sie wellicht overbodig. Mocht het toch nog wcnschelijk blijken, dan kan dit later nog gebeuren. De heeren Provo Kluit- en Prins zouden heb op prijs stellen, wanneer de raadsleden in het bezit kwamen van een photo van het plan om het eens te kunnen bestudeeren. De Voorz. zegt, dat heb geen gebruik is om raadsleden, te voren in het bezit te stel len van het uitbreidingsplan en misschien is er iets voor te zeggen, maar ook veel tegen. Hij acht het gewenscht de toelichting af te wachten Besloten wordt, dat de bijeen komst op Donderdag 17 April a.s. des voor middags 10 uur zal plaats hebben. Bondvraag. De heer GusseHoo dringt aan op méér politietoezicht aan de Beijerlaan. De jeugd brengt daar veel schade aan op het teel- land en des avonds is het er ook minder pluis met het oog op de goede zeden. De Vootz, zegt-, dat hij niet overal een politiepost kan plaatsen, maar hij zal den Inspecteur opdragen, daar wat meer te surveilleeren. De heer Drop zegt, dat ook in de Kieviet het politietoezicht veel te wenschen over laat, onlangs nog is getracht in één nacht op drie plaatsen in te breken. Ook heeft het zijn aandacht getrokken, dat het ver bod tot het rijden met open kna'lpot niet wordt nageleefd1. De Voorz. antwoordt, dat hij bevelen" zal ■geven1 tot beter toezicht op dat euvel. In de Kieviet is gezocht naar een woning, maar die is er niet. Het beste is misschien een woning te bouwen met een klein kantoor. Voorts wijst de Voorz. er op, dat het poli tiekorps veel te klein is, om overal gere geld toezicht te houden. In Den Haag is het aantal manschappen grooter en de oppervlakte ter besurveilleering veel klei ner. Deze gemeente heeft een oppervlakte van 5000 H.A. Bovendien zijn de wgnschen zeer verschillend. De een wil toezicht in de dui nen, een ander zegt dat dit te uitgebreid is, enz. De heer Wouters is van meèning, dat er hier en daar politieposten moeten zijn. Ka een nitgobreide discussie, zegt de heer Prins, dat Wassenaar, wat de criminaliteit betreft, gunstig uitsteekt boven andere ge meenten, en dat hij van meenjng is, dat hier de goede lijn wordt gevolgd'. De heer Van der Kroft vraagt, wanneer de Van Zuijlen en Kyeveltstraat zal worden geopend voor het verkeer. De Voorz. antwoordt, dat juist maatrege len zijn getroffen en dat binnen enkele da- gen de weg geopend wordt. Do heer Prins zegt-, dat heden de weg wordt geopend. Hij hoopt, dat hij voor zware vrachtauto's nog wat gespaard zal worden. Ten slotte wordt opgemerkt, dat de Kerk straat onbegaanbaar is. De Voorz. zegt, dat de aannemer failliet gegaan is, maar dat op advies van een ad vocaat is besloten den weg in eigen beheer op te knappen. Hierna sluiting. Land- en Tuinbouw De natuur is immers de leermeesteres van de kunst, „natura artis ma gis tra"! Vergelijk nu de mooiste kunstbloemen eens met de (zoogenaamde) eenvoudigste bloempjes, bijv. nemen we het zoo bekende speenkruid of het ook nu reeds bloeiende, kleine hoefblad. Eenige bloempjes in een heel klein glaasje maken reeds een aangenamen artistieken indruk, of eenige kort afgesneden bloempjes van het Speenkruid in een schaaltje met water. Dat is immers niet na te bootsen en juist nemen we deze voorbeelden, om te laten zien, dat -het niet altijd geld behoeft te kosten. Het behoeven niet. altijd rozen of seringen te zijn. Wie nu denken mocht, dat liet schrijven over kunstbloemen „much ado about no thing" is, moet zijn oogen bij vrienden en kennissen of langs de vensters maar eens de kost geven Hij zal dan bemerken, dat het kwaad reeds verder doorgedrongen is dan- hij dacht. Zelfs bij menschen, die toch wel beier weten mochten, ziet men die pronkerige, lawaaierige dingen. Laten we toch niet inaterialistischer worden dan we al zijn en aio er absoluut geen bloemen te krijgen zijn, neem dan geen kunst-blcemen, ze worden op het laatst even vervelend als oudbakken brood. Juist in het vergankelij ke van de bloemen ligt veel van het schoone., Men zou even-goed van den opge zetten Vogel eon lied kunnen verwachten, als dab men van kunst-bloemen zou ver wachten'. dat ze eenige bekoring op ons zouden uitoefenen. Hot is nu schoonmaaktijd, doe ze weg en laten wö er niet meer over spreken. V. H. ZWEEFBAAN OVER DEN NIAGARA- WATERVAL. De tuinbouw en het koude weer. Uit Beverwijk wordt aan de „Tel." ge meld: Het ziet er in do tuinen voor de kwee kers nog niet rooskleurig uit. En geen wonder. Het koude, gure weer, blijft maar aanhouden en het zonnetje laat zich maar weinig zien. Crocussen staan to bloeien op het vlakke veld. Narcissen, vooral de vroo go soorten, hebben, zooals de kweeker zegt, „de bloem in den; bek". Tulpen, zien rood van de koude en hyacinthen, voor zoover die hier geteeld worden, zijn nog niet geheel van „dek" ontdaan. Toch staat het hollengewas bevré'digend to velde, al is het wachten dan ook op milder weer en wat regen. i De teelt onder plat glasj heeft veel ge leden, door gebrek aan zon en door de koude, waardoor geregeld luchten werd belet. De uitgeplanle sla ziet rood en groeit niet of is dopr do vorst geheel ver loren gegaan. In de enkele „warenhuizen" staat het gewas er heter voor en hier en daar is men reeds bezig met de kweek van tomaten planten, die eerstdaags kunnen worden uitgezet. Van het aardbeiengewas valt nog niet veel tè zeggen. De akkers liggen nog dood, als midden in den winter. Daar moet nog heel wat veranderen, wil men over onge veer 2 maanden beginnen met de veilin gen. - Mond- en Klauwzeer. Een middel tegen deze ziekte van den dierenarts Meier. Vanwege de kring Breda van den W. O. B. tmeldb men aan do „Msb.':- Door den heer J. J. Meier, dierenarts te Breda zijn op elf boerderijen proeven1 -ge- nomen met een middel tegen mond- en klauwzeer. Do resultaten zijn schitterend. j j OVER BLOEMEN DIE NIET BLOEIEN. Zij, die, aangetrokken door het opschrift van dit epistel, een plantkundige beschou wing verwachten van een of andere bijzon derheid', zullen worden teleurgesteld). We zouden namelijk iets willen schrijven over kunst en wel over kunst in den treu rigst denkbaren vorm, nl. over kunst-bloe men. We hebben al: kunst-graniet, kunst-leer, kunst-zijde, kunst-eiwit-, kunst-honing, ja, zelfs hebben we kunst-moeders. Soms is de kunst zeer ver gevorderd, bij kunst-honing bijv. zoover, dat het verschil tussehen het natuur- en het kunst-product slechts langs chemisclien weg te vinden is. Eet verschil tussehen een kunst- en een ge wone moeder is echter ook door niet-schei- digen te zien. Zoo is het ook met kunst-bloemen. Geluk kig is men nog niet zoover gevorderd in het maken van 'kunst-bloemen, of ieder ziet-, ruikt en vpelt oogenblikkelijk het verschil tussehen die afwasch- en afstofbare, eeu wigdurende -prullen en de vergankelijke, teere, maar dan ook verrukkelijke bloemen, die wel bloeien Voelen doet men het ver schil vooral, want, ieder die kunst-bloemen ziet, ziet de bespottelijke schrille Meuren en den' belachelijker, stijven- lampenpoetser, die een bloem heeten moet; hij (of zij) ruikt wel de verf, het katoen, do'zijde, het papier of welke andere stof men ervoor gebruikt heeft; maar voelen dopt hij niets, dan hoogstens een vorm van afschuw, walging of medelijden, die niet uit te drukken is. Zoo gaat het. tenminste ons en zoo zal het ieder gaan, die zichzelf niet al te diep^ ver nederen wil en vooral, zoo zal het ieder gaan die eenig kunst-ge voel,-keelt. Gemengds üepiehten. De roofmoord te Drachtsier-Ccmpagni9. De „Drachtsier Ct." meldt, dat de twee ebroeders van H. op vrije voeten gesteld zijn. De derde, H. v. H., die door den speur hond werd aangewezen, bevindt zich nog in preventieve hechtenis. Overreden. Gistermorgen' werd het zoontje van den agent van politie Zijlstra te Assen door een zwaar beladen melkwagen overreden en gedood. Doodelijk Auto-ongeluk. Dinsdag heeft op den hoek van den Val- kenbourgc-rweg en den Pijnsweg te Heer len een "doodelijk ongeluk plaats gehad. Een dame, B. P., nog slechts 3 maanden gehuwd, kwam per rijwiel den Pijnsweg afgereden. Van de richting Valkenburg kwam een auto, bestuurd door zekeren H. De dame werd door de auto gegrepen en ig den wagen over het lichaam. Zij werd hevig gekneusd opjgenomen. en naar haar woning te Weiten vervoerd, waar zij des avonds overleed. Oplichting. Gisteren, zijn ter beschikking van de justitie te Utrecht gesteld W. van S., elec- tricien, J. F. B., W. K. en M. J S, koop lieden, allen wonende te Utrecht-, verdacht van oplichting. De heeren hadden een groot winkelpand gehuurd te Zeist en hadden den schijn weten te wekken dat ze een soliede zaalc waren begonnen. Zij hadden voor dui zenden guldens bestellingen gedaan, doch door toedoen van de politie zijn zij maar enkele bestellingen meester geworden. Een wonderkind. Meermalen hoort men van bijzondere be gaafdheid van kinderen op het een of ander gebied. Ook wij kwamen te .Emfflercompas- cum voor een dergelijk wonderlijk geval te staan. Heb betreft hier het 2 jaar en drie imaanden oud zijnde zoontje van den kan toorhouder der posterijen aldaar, den heer Bondeboom. Dit knaapje noemde, terwijl hij op papa's armen was gezeten en de landkaart van Nederland aan den wand 'hing op aanwijzing en op de desbetreffen- des vragen alle plaatsen van eenige betee- kenis aan ons spoorwegnet gelegen van Oost tot West en van Noord tot Zuid, tot zelfs de eilanden in de Noord- en de Zuiderzee vlug en accuraat op. Op pijn. 1% meter afstand van de kaart geplaatst noemde hij op daartoe gedane vragen alle plaatsen zuiver op. Door elkaar werd het hem ge vraagd van Delfzijl naar Botterdam, en Den Helder naar Nijmegen, van 'Alkmaar naar Tilburg en op buitengewoon vlugge en juiste wijze antwoordde het ventje zon der aarzelen. Zelfs de voornaamste plaat sen in Duitschlnnd en België waren hem niet vreemd. Is het ergens, dan is het toch zeker hier wel dat we kunnen spreken van een toekomstig genie op aardrijkskundig gebied. ffol» luitenl. Berichten Auto-ongeval. r i In West-Berlijn is een auto-omnibus om gekanteld, -toen deze voor een andere auto wilde uitwijken. De omnibus reed hierdoor tegen een. reclamezuil. De wagen werd ge heel verbrijzeld. Vijf personen werden zwaar gewond. Ongeluk bij een motorrit Bij den betrouwbaarheids rit voor motor fietsen met'Heine kracht om den grooten Grade-prijs 1924 op den weg Maagden- burg-Hamiover-Maagdenburg is de pers wagen verongelukt. De vijf inzittenden Wél' den meer of minder ernstig gewond. Ernstige Dysenterie-epidemie.- Uit Washington wordt gemeld: Öp het staatsdepartement is het bericht ontvan gen,- dat een ernstige epidemie van typhoi- de dysenterie de hoofdstad van Honduras, Tegucigalpa, teistert. De stad wordt nog steeds belegerd als gevolg van de jojxgs.te ïéyplutie. In de buitenwijken van de stad liggen do lijken op straat verspreid en de bewoners sterven te midden van de onreinheid. Er worden namelijk geen pogingen ge daan om de lijken te begraven of te ver branden Uit de !?0gf@S»were!d. Kleine Jan. Ga slaan bij een hoop takkenbossen, een dichte haag of wat elzenstronken aan een waterkant. Hoort gij dan na een halve minuut geen uitdagend geroep van: „Tèrrt tèrrt", dan zit daar geen winterkoninkje- de buurt en dan moet ge maar oen an der dergelijk plekje opzoeken. Maar in negen gevallen van de tien hert _j het geluid wel en ziet ge het parman tige vogeltje te voorschijn komen, net neemt u eens goed op, scheldt u nog eens uit, duikelt en sluipt over en door zijn takkenbos en gaat dan ook wel op oen hoog plekjo zitten om een frisch b i jo voor u te zingen. Aldus geeft do be kende Dr. Jac. P. Thijsse in „Het Vogel jaar" aan, hce ge de winterkouir.g moet leeren kennen, aan welk beek ook hc! moc- rendeel van het volgende is ontleend. Weken achtereen, kunt gij hem op de zelfde plaats weervinden en altijd even wakker en monter, nieuwsgierig en zang lustig. Als hij over den grond tussehen do dorre bladeren rondscharrelt, lijkt liij met zijn rossig bruine veertjes zelf wel een blad en zoo hij zich zelf niet. altijd aan kondigde, zoudt gij den Heinen sluiper bijna nooit te zien krijgen. Maar door zijn aanstellerigheid en bovenal door zijn heer lijk gezang is hij do meest bekende der Heine vogels geworden. Hij heeft het a-ltijd druk, niet alleen met zingen of voedsel zoeken, maar ook niet bouwstoffen verzamelen en nesten maken, want dat doet hij evenals de mussclieu. ook al midldén in den winter, deels uit pure liefhebberij, deels om zich een warme schuilplaats voor den nacht te verzekeren. In April bouwt hij zijn echte nest, het nest voor de eieren, een groote kogel met een Hein vlieggat er in; meestal in een alootberm of onder een bruggetje, in een rietberg, een dichte beg cf in een 'hoop takkenrornmel. Het is nogal makkelijk te ontdekken, vooral door de luidruchtighcd van, het mamnetje, dat in dien tijd om zoo. t-e zeggen, bandeloos vroolijk is en zingt dat het davert. Iedereen verbaast zich er over, dat zoo'n Hein dier zoo luid, zoo zuiver en zoo lang kan zingien. Soms is hij zoo verheugd, dat hij er puur bij staat te dansen, zijn staartje loodrecht in de boogie, cn zeer dikwijls ook zingt hij al vliegende en ik erzoker u, dat het een aardig gezicht is, zoo'n donzig balletje muziek door de lucl.it te zien zweven. Het lied bestaat bijna ge heel uit trillers en daardoor èn door zijn overmoedig karakter gemakkelijk van an deren vogelzang te onderscheiden. De winterkoningen zijn in 't- geheel niet schuw des winters overnachten zij dik wijls in schuren e. d. Ook met hun ucslen zijn ze niet erg geheimzinnig en ze kun- 'menj er ook wel tegen, dat mien (als er jon gen' in zijn tenminste) er het een of ander aan verandert, wat wel eens noodig kan zijn, als het gebouwd is aan huizen of in schuren. Een winterkoning-familie, pas na 't uit vliegen, rondgeleid door de ouders, ïs een. van de alleraardigste dingen, die je in Mei of Juni te zien kunt Hijgen. Zij blijven binnen een vrij beperkt gebiecl, en zoo Hm je diag aan dag zien, hoe de famiho het maakt. Maar a-1 te dikwijls lijkt dat op de historie van do tien' Heine negerljcs en- in plaats van den luidruchtige!* zang of Jt uitdagend „tèrrrt-, tèrrrt" hoort men in deze dagen onophoudelijk de alarmkreet: ntèk, tèk, tèk", waardoor de jongen ge waarschuwd worden] voor de aanwezig heid van kat, kraai of gaai. D© winterkoning is op één na de kleinste vogel van ons land. Benjamin is het Goud haantje dat om dezen tijd van het jaar zeer zeldzaam in ons land broedt, maar in den] "winter soms in grooten getale door trekt. De eieren der goudhaantjes zijn; zoo groot als eeni erwt! Het is nog niet veel weder geweest tot ■wandelen', maar den eereten mooien lente dag dat gij er op uittrekt het winterstof van de Heeren te schudden, zult gij ver baasd staan over de vele soorten vogels en] derzei ver gezang en geen uitweg meer sveten. iWianneer gij nu even goed Hjkt naar de onbekende vogels, let op Heur, lot op de zang en de streek, waar hij voorkomt (bosch of duin of weiland of meer) cn do grootte ongeveer schat een briefje stuurt naar de redactie onder motto „Uit de vogelwereld", dan krijgt gij de naam en een paar aardige bijzonderheden van uw vogel in de krant vermeld, tenminste wanneer men uit uw gegevens wijs k kaö wordend j -

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 5