r De halve kampioenscompetitie. Men schrijft nit Enschedé aan het „Vad.", dat daar ter stede het besluit van het N.V.B.-bestuur om slechts een halve kampioenscompetitie te laten spelen grooto ontstemming heeft gewekt. Het bestuur der Sportclub Enschedé is van plan met de besturen der andere, reeds bekende kampioenen, die zich evenmin met. het besluit van het bóndsbestuur kunnen vtjreenigen, ernstig tegen dezen maatregel te prolesteeren. "\Vat ook het antwoord van het honds- bestuur in deze moge zijn, reeds thans beeft do Sportclub Enschedé besloten een geheelo kampioens-competitio te spelen, ook dan, wanneer de vier, niet door den N.V.B. vastgestelde wedstrijden door het bóndsbestuur niet zouden worden erkend. Ook de andere afdeelingskainpioenen schijnen er zoo over te denken en moeten zich reeds hebben bereid verklaard de tweede helft van het program der kam pioenscompetitie als vriendschappelijke wedstrijden te willen spelen. Vandaag wordt hierover te Utrecht een vergadering gehouden. O. D. S.Sparta. Naar wij vernemen heeft do N. V. B. besloten om het advies van de commissie van onderzoek over het gebeurde bij den wedstrijd O. D. S.Sparta te volgen en dus den wedstrijd over te laten spelen. Tevens is bepaald, dat do N. V. B. de reiskosten voor Sparta zal betalen, waar mede de leiding van den scheidsrechter volkomen is aicekeurd. De wedstrijd A. S. C.Sparta wordt in verband biermede uitgesteld. De wedstrijd Ajax—Blauw-Wit. De. wedstrijd AjaxBlauw Wit, waar van de opbrengst, zooals bekend, geheel ten bate komt van bet N. O. C., is nn de finitief vastgesteld op 4 Mei a.s. Door bij zondere omstandigheden is het Stadion terrein niet beschikbaar, zoodat thana dezo match op ht Ajax-terrein zal plaats vinden. E. d. v. Kluft. Naar de Tel. verneemt, zal de Blauw- Wit-speler E. v. d. Kluft, internationaal en jarenlang aanvoerder van zijn vereeni- ging, zich uit de voetbalsport terugtrekken Het ligt in. zijn voornemen, zijn voetbal loopbaan te besluiten met den op 4 Mei a.s. to spelen wedstrijd Ajax-Blauw Wit. De Natris. Do Ajax-speler De Natris, wiens arm Zondag j.l. in den wedstrijd Ajax-Feyen- oord uit bet gelid raakte, zal Zondag in den kamp tegen Z. F. G. niet uitkomen. Het is niet uitgesloten, dat hij ook in den internationalen wedstrijd tegen Duitsch- land op den tweeden Paaschdag in het Stadion te Amsterdam, niet speelt. Lugdunum—'t Vierde. Op 2den Paaschdag speelt Lngdunum een wedstrijd tegen het rcgiments-elftal van het 4e regiment infanterie. Uit den L. V. B. Do Leidsche Voetbalbond zal wegens de hooge kosten niet deelnemen aan de wedstrijden om den Begeerkxans. De jubileum-wedstrijden van den Leidschen Voetbalbond, vastgesteld op de Paaschdagen, gaan wegens geringe deel name niet door. NederlandDuitschland. De Zwitsersche scheidsrechter Herren zal tweeden Paaschdag te Amsterdam den wedstrijd Nederland—Duitschland leiden. Zwitser-andDenemarken. Voor den op tweeden Paaschdag te Basel te spelen wedstrijd Zwitserland— Denemarken is de heer J. Mutters uitgo- noodigdom. te scheidsrechteren. DIOG. HAARL. VOETBALBOND. j"5 Junioren-Competitie. District Leiden. Voor Zondag 13 April a.s. zijn de volgen de wedstrijden vastgesteld Afdeeling A. 1.15 uur: L. S. V.Leiden II 1.15 uur: Leiden IE. M. S. I Afdeeling B. 1.15 uur: S. N. A.—E. M. S. II 2.30 uur: B. V. O.S. A. C. Men gelieve er rekening mede te houden dat allo aanvangsuren zijn gesteld volgens Zomertijd, De Competitieleider. KORFBAL. De competitie. Er worden, naar de „N. R. Crt." meldt, pogingen aangewend om het programma van a.s. Zondag gedeeltelijk op a.s. Zater dag to doen spelen. DordrechtDeetos en RozenburgFluks waarna op Zondag 27 April Fluks Deetos en DordrechtRozenburg kan af gewerkt worden. Wordt dan op den 2den Paaschdag DordrechtFluks gespeeld dan zouden we zeer waarschijnlijk al den kam pioen voor onze provincie kennen. We komen dan nog in de maand Mei gereed met do kampioenscompetitie. Bij deze regeling kan de groote O.S.G.R.- Korfbaldag op-27 dezer, waaraan alle Zuid- Hollandsche le klassers en Velox deel nemen, slagen. Van O.S.G.R.-zijde is daar om ook bij de betrokken vier clubs aange drongen op aanvaarding van het voorstel. Het protest-Deetos. Het protest Deetos versus Dordrecht, in dertijd door Deetos gewonnen, is nu revisie afgewezen. De uitslag 33, aanvankelijk tot 32 in Deetos voordeel teruggebracht, kan van groote beteekenis worden voor een eventueele bezetting der bovenste plaats in West.Zuid. De kansen van Dordrecht stijgen in gelijke mate als ze voor Deetos dalen terwijl Fluks er voorloopig de meeste zijde bij spint, zooals blijkt uit de volgende cijfers van den veranderden stand: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. gem. Fluks 10 7 3 41—18 17 1.70 Deetos 10 7 2 1 31—16 16 1.60 Dordrecht 10 6 3 1 40—21 15 1.50 SCHAKEN. De te Voorschoten gehouden wedstrijd tusschen de Voorschotenscho Schaakclub en- de Leidsche Volksschaakclub is door Voorschoten met 8—2 gewonnen. DE VIIlo OLYMPIADE. Steun aan het N. 0. C. Het batig saldo van de to Leiden gehou den ruiterfeesten ten bate van de Parij- sche Olympiade bedraagt ruim f400. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Als waarnemend Kantonrechter fun geert Mr. Coebergh. Er komen voor open baar 30, voor niet openbaar 4 zaken op de rol voor. J. Th. A. P., slager te Leiden, is be klaagd, dat hij in een slagerij een gezel heeft laten werken, op een tijdstip waar voor hij geen vergunning had. De betrokken gezel Bos, als getuige ge hoord, kon een en ander bevestigen. Bekl. is niet verschenen. Eisch f 5.of 5 dagen. J. A. J. A., winkelier te L e i d e n, is ten laste gelegd dat bij ongekeurd rook- vleeseh voorhanden had, wat per post pakket was binnengekomen en niet ter keuring aangeboden. Ook deze bekl. is niet verschenen, doch de keurmeester Veldhuizen wordt als ge tuige gehoord en eer deze gelegenheid had aan zijn verklaringen nog wat toe te voe gen, niet bepaald in het belang van den bekl., viel de eisch van f 6.— of 6 dagen. In de zaak van G. Sch., te Leiden, die een koord over den weg gespannen bad en die evenmin als de getuige was verschenen werd f 6.of 6 dagen geëisclit. M. J. H., winkelier te N o o r d w ij k e r- hout, had te Noord wijk varkensvleesch gekocht waaraan het vereischte keurmerk ontbrak, en dit vervoerd. Bekl. bekende dat 't merk ontbrak, doch het was van een gekeurd varken. Getuige J. Smit, hulp-keurmeester, had het feit geconstateerd, en was verplicht volgens de wet bet in beslag te nemen, al bleek het dat het van een gekeurd var ken afkomstig was. Bekl. was niet erg best te spreken, dat fiet afgenomen was en verkocht en hij voor de uitgelegen f 6 maar f 3 terug ont ving en nu nog bovendien eefi Bekeuring. Eisch f 5 of 5 dagen. Dezelfde had het voorrecht ook nog voor het rijden zonder licht zich te moeten vorantwoorden, waarvoor als eisch ge- steJd werd f2 of 2d. Over het eerste feit was bekl. niet best te spreken, en hij vroeg of hij daartegen op kon komen. Do kantonrechter raadde hem aan eerst do uitspraak over 14 dagen maar eens af te wachten, dan kon hij als het noodig was nog zien. Jac. v. V., chauffeur te Leiden, heeft met een vrachtauto in do Plantage gere den, sneller dan 6 kilometer per uur, wat beklaagde niet juist kon zeggen. Hel heeft groote bezwaren zoo langzaam te rijden, doch in zijn bedoeling lag het niet, en hij vond de dubbele straf, zijn vergunning was 14 dagen ingetrokken geweest, wel wat erg. Eisch f 10 of 10 dagen, wat bekl. blijk baar ook al niet meeviel. Uitspraken over 14 dagen. HAAGSCHE RECHTBANK. De nalatenschap van Pape. De Haagsche rechtbank heeft ontzegd de vordering van notaris Bosch, die bij testa ment was aangewezen, als beheerder van de nalatenschap van wijlen mr. Pape (het z-igji. Papefonds) op den ontvanger der successierechten tot terugbetaling van een bedrag van f 1.414.310,08, welk bedrag door genoemden notaris was betaald, wegens suc cessierechten voor het kapitaal van het Papefonds Do vordering was ingesteld op grond, dat het Papefonds een liefdadigheidsinstelling HAAGSCH GERECHTSHOF. 'Bevestigd is het vonnis van den Haag- schen Politierechter, ver oord eelende P. J. van L.. caféhouder te Leiden, tot f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis, wegens ver nieling. Een boete van f 25 subs. 25 dagen hech tenis is opgelegd aan den lossen werk man C. van Z., uit Leiden, wegens een voudige belcediging, in welke zaak de Haagsche politierechter het O. M. niet ontvankelijk verklaard in zijn vervolging. Het Hof heeft vrijgesproken overeenkom stig het requisitoir van den Procureur-Ge neraal bij het Hof van het O. M. bij de rechtbank, W. K., redacteur van do Delft- sche Courant, door de Haagsche Rechtbank veroordeeld tot f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis en betaling van een schadever goeding van f 1, wegens smaad jegens den verslaggever D. te Delft. UIT DE- OMGEVING ALPHEN AAN DEN RIJN. Emma-blcem. Do verkoop van het Emmabloempjo heeft gisteren alhier f 398.88 opgebracht. Personalia. ^lej. E. C. Grosheide te Amsterdam is beiioemd iot onderwijzeres aan do Muloschool, Burg. VisserpaTk. KATWIJK AAN ZEE. NJcnd- en klauwzeer. Bij den land bouwer K. v. D., is onder het vee het mond en klauwzeer uitgebroken. Dit is het eerste geval in ons dorp. Dierenbescherming. Voor de jeugd groep, afd. Katwijk der Alg. Ver. voor Dierenbescherming werd eeu lichtbeelden avond gegeven door den heer Eelt j ens, leider der Jeugdgroep. De algem. Inspec teur der Ver., de heer Ennik, lichtte een en ander toe. NIEUWKOOP Gemeenteraad (V ervolg) In behandeling komt een verzoek van P. Kistemaker te Noorden tot verlaging van het keurloon van nuchtere kalveren, hetwelk thans f 1.—per kalf bedraagt, terwijl dit in Uithoorn 50 ets. en te Bo degraven bij aangifte van 10 tegelijk slechts 25 ets. per stuk bedraagt. In hun praeadvies voeren B. en W.- aan. dat P. Kistemaker een slachterij in het groot heeft, Sedert 1 Februari j.l. gaf hij 554 nuchtere kalveren voor de keuring aan. Zoowel tegenover het object als in verhouding tot andere gemeenten is het keurloon te hoog. B. en W. stollen voor hel keurloon hij aangifte van 10 of meer nuchtere kalveren tegelijk, te verlagen tot •f0.50 per stuk. Het keurloon voor een veulen (beneden het jaar) worde verlaagd van f 5 tot f 2.50, dat van een schaap van f2.50 tot f2 en van .een geit van f 1.50 tot f 0.50. Bij verkregen inlichtingen is gebleken, dat de inwerkingtreding eerst kan geschieden bij de verkrijgen van de Koninklijke goedkeuring. Do heer van den Vaart vraagt, vooral ten behoeve van requestrant, waarom geen terugwerkende kracht aan deze wij ziging kan worden toegekend, waar dit vaak in andere gevallen toch wel geoor loofd is. Kistemaker heeft veel kosten ge maakt voor de installatie, van klachten of overtredingen heeft spr. niet gehoord, terwijl het een bedrijf is, dat veel werk verschaft. Do Voorz. zegt, dat B. en W, van stonde af terugwerkende kracht gewild hebben, en ook van meening waren, dat. het kon, doch ter Provinciale griffie is spr. uit drukkelijk medegedeeld, dat het niet ge oorloofd is. Weth. Mourits vraagt, wat er tegen is, alsnog te probeeren de wijziging te doen ingaan op den dag van het besluit. Do beer van der Vaart stemt hiermee in, waarna met algemeene stemmen hier- too besloten wordt. Gelezen wordt een verzoek van den Keu- riugsveearts, den heer M. Karsemeijer, te Nieuwveen, tot het tijdelijk aanstellen van een hulpkeurmeester, buiten bezwaar van den gemeentekas. B. en V/. hebben geen bezwaar hierte gen en stellen voor te benoemen G. A. de Keijzer-, uit Amsterdam, door den beer Karsemeijer aanbevolen. De heer Brcedijk had gaarue gezien, dat de hulp keur mees ter tevens veearts was, dat hij zich in do gemeente, bij voorkeur te Noorden, vestigde. Do heer Stam wil aan de benoeming de voorwaarde verbinden, dat hij in de ge meente komt wonen, dit is eon belang voor den keuringsdienst en ook voor de gemeente. "Weth. Auguslinus zegt dit idéé reeds geopperd to hebben in een ter zake ge houden conferentie te Nieuwveen, doch de heer Karsemeijer maakte hier ernstig be swaar tegen. Do Voorz. wijst cr op, dat do gemeente net Hoofd van den Dienst benoemd heeft; teneinde zijn dienst beter nog te kunnen waarnemen, neemt hij een hulpkeurmees ter, dien hij zelf bekostigt, terwijl hij er zeer op staat, dat de benoemde in zijn nabijheid woont, waarom spr. meent, dat deze voorwaarde moeilijk gesteld kan worden. Weth. Mourits en de hoer Verhaar vin den, dat de aanwezigheid van een veeorts ter plaatso voor den boerenstand vooral van groot belang is. De heer v. d. Vaart wil graag toegeven, dat do heer Karsemeijer bezwaar heeft tegen vestiging van den hulpkeurmeester in deze "gemeente, doch ook de gemeente heeft hare belangen. Nieuwkoop betaalt het meeste keurloon en daarom willen wij ook wat terughebben. De beer Brecdijk zegt, dat soms twee dagen is gewacht moeten worden, alvo rens de keuring plaats had. Indirect be taalt de gemeente den hulpkeurmeesler en- wanneer spr. gaarne zou zien, dat de voorgedragen functionaris tevens veearts was, dan staat bij hem in geenen deeleop den voorgrond concurrentie te kweeken voor den heer Karsemeijer. Spr. prijst hem, doch het gaat om het belang van de gemeente. Spr. vreest, dat bet nu zal worden een centraal bureau: „Karse meijer". Weth. Mourits zegt, dat de keurings- veearts te Uithoorn eveneens een associé heeft, die arts is. De heer Splinter gevoelt veel voor het idee van den heer Breedijk. Spr. wil den hulpkeurmeesler de Keijzer voor 3 maan den benoemen en intusscben de zaak overwegen. De Voorz. wijst er op, dat de heer Karsemeijer voor vast is aangesteld en wat het voorstel van den heer Stam be treft. spr. zou den heer Karsemeijer ge legenheid willen geven zijn bezwaren ook voor den Baad te opperen, terwijl intus scben B. en W. de zaak in overweging kunnen nemen. De heer Stam handhaaft zijn voorstel hetwelk gesteund wordt door den hêti» v. d. Vaart. Iu stemming gebracht wordt dit mef algemeene stemmen aangenomen. Aan dc orde komt een voorstel van B en W. om de verhoudingscijfers to ^jj.* zigen van de vier gemeenten voor het he-' talen van do jaarwedden van het eleei trioiteits-personeel, in totaal f 6600. Gold als basis tot beden bet bevolkingscijfer. in; den vervolge wil men als basis doen gel den het aantal huisaansluitingen. Op x Januari 1924- bedroeg dit aantal voor' Nieuwkoop 588, Tor Aar 537, Nieuwveen 261 en Zevenhoven 146, zoodat B. en W. voorstellen liet aandeel voor Nieuwkoop te brengen op f2510, terwijl Ter Aar f2300 bijdraagt, Nieuwveen f1150 en Ze venhoven f 640. Voorheen waren deze be dragen resp. f 2200, f 2200, f 1375 en f 825. Dit voorstel wordt met alge. st, goedgekeurd. Rl JMSBURG. Verbetering. Do zomertijd .speelde ongetwijfeld den zetter ter drukkerij par-: ten. Het bericht van 1.1.. Maandag was daardoor niet juist. De veilingen begin nen niet 8 uur zomertijd doch zonnetijd. We leven hier n.l. volgens den zonnetijd. Bloemen- Do prijzen der bloemen gaan weer naar boven. Voor soinmigo soorten worden buitensporig hooge prijzen; betaald. Ongeveer 75 gaat naar Duit^cli land. Voor Murillo wordt weer grif f8.50 betaald, La Reine tot f 5.40, Rose Gris da lin tot f8.10, Ducbesse de Panna f 11, Theeroos f 12, Prosperity f 9, Crimson Queen f 9.50, Darwintulpen uit do kodde kassen gaan van f 10 tot f 12.50, koude-i grond Narcissen tot f 1.35 p. 100. WASSENAAR. Gemeenteraad. Woensdagmorgen vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig de heer Prins. Na opening der vergadering stelt ce Voorzitter aan de orde de goedkeuring van de notulen der beide vorige vergaderingen. De heer Provo Kluit wenscht even te ree- tifioeeren een onjuiste opmerking door beni in de vorige vergadering gemaakt. Hij had! nl. gezegd, dat de Ingenieur Huibers aaö het Collegium Mitweida had gestudeerd') Hem is later gebleken, dat zulks niet het geval is geweest. De beer Huibers heeft ge studeerd aan de Hooge School in Ohemnitz, Hierna werden de notulen vastgesteld. r Ingekomen stukken: Do Voorz. doet mededeeling, dat de goed-i keuring van het Raadsbesluit tot aankoop van grond aan den Katwijkschen weg en tot aanvaarding van een schenking en ver-' huür Wijkgebouw is verdaagd. Goedgekeurd zijn do raadsbesluiten tot wijziging der begrooting, verkoop van stukjes grond, aankoop schulpweido en cn-j derhandschc aanbesteding wegen verheté-, ring. Wijders is ingekomen een verzoek van het Gemeentebestuur van Hemelumor, Olde- phaert en Noordwolde. om adhaesie te be tuigen aan een aan H. M. do Koningin ge richt adres inzake onderwijsbelangen, wat wordt terzijde gelegd. Op een elftal aanvragen om ontheffing ,i van de bepalingen der Bouwverordening' wordt gunstig beschikt, Do Voorz, deelt mede. dat een rerzoek ii ingekomen tot het bouwen van dxic wonin gen aan heb 'Amnionlaantje door A. N. vaii der Ham, te bouwen op een afstand van minder dan 10 Meter van den openbaren weg. Dezo huizen komen op grond, we»ke( in het uitbreidingsplan voor den aanleg, van een weg zijn bestemd, B. en W. hebben de beslissing op verzoek dientengevolge', uitgesteld. Vergunuing kan niet worden ge weigerd. Wil de Raad dat de weg daar, komt, dan zal eventueel moeten worden1 onteigend. Echter is thans do gelegenheid open om den grond to koopen voor f 1.50 per M2. Spreker vernam hieromtrent gaar ne do meening van den Raad. Do hoer Versteeg zegt, dat dc weg er do eerste jaren misschien nog niet komt,-zoo dat hij er niets voor voelt om den grond to koopen. J Do heer Wouters slaat op een ander, standpunt Do aanvraag is al van Januari. Hot gaat nu niet aan te wachten met een beslissing tot het uitbreidingsplan ds vast gesteld. Tegen bet geven van toestemming hoeft hij ook bezwaren, zoodat hij meent te mogen adviseeren tob aankoop. FEUILLETON DE PROOI VAN DEN GIER. Naar het Engelsch van H. de Vere Stacpoole.- Dien. nacht droomde hij, dat hij aan het altaar stond met Violet Prynne; de dominé was zijn oude oom George. Toen hij 's morgens wakker werd zag hij een brief op den grond liggen, dien de meid onder dö deur bad geschoven. Het was de brief van Violet. Hij scheurde dien •haastig open en kon zijn oogen nauwelijks golooven, toea hij de onderteekening zag. Het deed hom verdriet, dat haar vader was gestorven en hij besloot terstond naar baar toe te gaan. Het was ongeveer negen uur, toen hij het hiöte verliet en hij was ongeduldig, dal hij een taxtie nam. Zoo kwam het, dat hij om half tien al bij Victoria was en om dat hij geen visite durfde maken voor tien uur, bc-sloot hij dit half uur in Victoria- Station door te brengen. Jïij bekeek de boeken op het boeken stalletje en daarna de passeerende men- fichcn en ontdekte tevens een man, dien hij kende, een man van middelbaren leef tijd, met glad geschoren kin en een intel ligent zachtzinnig gelaat. Hij was gewoon gekleed, had een hoo- gen hoed op en droeg een net opgerolde parapluie in de hand. Hij had kunnen doorgaan voor een gewoon zakenman en niemand zou hem ooit in verband hebben gebracht met misdaad en. misdadigers. Niettemin was hij de man, die reeds drie personen aan. den galg had gebracht en tallooze misdadigers aan het gerecht had overgeleverd. Het was de inspecteur Sa- vage var New Scotland Yard. Arthur Primrose had hem op een zon derlinge wijze leeren kennen. Eens was hij op een laten avond door Endsleigli Gardens gekomen en had hij een heer kunnen bijstaan die door twee schurken werd aangevallen. Arthur had eeu paar flinke vuisten, waarmede hij hielp om de schurken in bedwang te houden, die nu spoedig over meesterd werden en naar Bowstreet over gebracht. De magistraat' had hem den vol genden morgen een compliment over zijn flinkheid gemaakt en toen de zaak als ge ëindigd beschouwd. Op deze wijze was Arthur in kennis gekomen met inspecteur Savage. "Wel, mijnheer Primrose, zei de de tective, het doet mij genoegen, u te ont moeten. Gaat u naar Bringhlon? ■-1 Neen. antwoordde Arthur, ik heb een afspraak met een dame in het Gros- yenor Hotel. Zoo, zei de inspecteur, die een onder zoekenden blik om zich heen wierp, ik heb ook een afspraak en het schijnt mijn toe, dat de persoon dien ik hier verwachtte en die mij niet verwacht, niet voor den dag komt. Het is een effectenhandelaar, maar het duurt nog tien minuten voor de trein naar Dover vertrekt, dus is er nog kan3, dat hij opduikt. HOOFDSTUK VI. Savage. A propos, zei Arthur, 't Is eigenlijk een geluk dat ik u ontmoet. U weet dat ik een schrijver ben en nu is mij opgedragen om een delectieve verhaal te schrijven, maar ik weet zoo weinig van detective zaken af. i Savage lachte. i 1 Dat maakt niets uit, bei hij, het ge wone publiek weel nog minder en zij zul len het niet gemakkelijk merken, als u al eens bezijden de waarheid gaat. Maar als ik u genoegen kan doen met eenige inlich tingen, kom mij dan maar eens opzoeken, hier is mijn kaartje. Arthur nam het kaartje aan en las: R. Savage, 3 Fox street W. Dank u, zei hij, ik kom vast en wan neer kan ik u 't beste treffen? Ik ben bijna altijd thuis, na vijf uur 's middags. Adieu dan en tot ziens. Het geoefend oog van den detective was gevallen op een heer onder de menigte i een man van middelbaren leeftijd die er hoogst respectabc-l uitzag. Het volgend oogenblik zag Arthur, dat Savage met dien man gearmd het station verliet. De havik had zijn prooi gevonden. Er is een heer voor u, juffrouw, zei een kellner van het Grosvenor Hotel tot Violet Prynne, die in de damessalon van het hotel een geïllustreerd blad zat te lezen om den tijd te korten. Zij was nog niet bekomen van den schok dien het verlies van het cryptogram haar had gegeven en had een slapeloozen nacht doorgebracht. De jeugd kan echter veel verdragen, en van al het leed merkte men geen spoor op het meisjesgelaat. Violet was een flink meisje en kon zich sterk houden onder tegenspoed. Zij was boos op haar oom Richard Prynne. Zij was er verzekerd van dat'hij de persoon was, die het kost bare document had gestolen. Het eenige, wat zij in de zaak niet begreep, was, waarom hij toch nog bet document had gestolen, als hij den inhoud kende? Zij volgde den kellner en een oogenblik daar na .schudde Arthur Primrose haar de hand. Ik ben echt blij dat ik u zie, riep zij, en ik dacht wol, dat u komen zou en ik op u kon rekenen. Vindt u goed, dat wij in de open lucht gaan. Wij kunnen hier tocli niet pralen en ik heb u zooveel to zeg gen, ik had niet gedacht, dat u zoo vroeg zou komen, anders had ik al gekleed ge staan, maar ik ben in een minuut gereed. U wilt wel even wachten? Ik zou wel duizend jaar willen wach ten, als u dat genoegen kon doen, was het antwoord. Het verbaasde hem, dat zij niet in den rouw was, maar hij zei er niets van. Zij verlieten het hotel en gingen naar Hyde Park Corner. *-* Ik kon mijn oogen niet gelooven, zei Arthur, toen ik den brief opende en uw naam las. Ik kende uw schrift niet. De dood van uw vader heeft me getroffen. Dat heb ik ook ondervonden, dus ik weet. wat het is en ook dat het noodeloos is om van troost le spreken. Er is geen troost voor Ae overblij- venden bij den dood van hen, van wien lief leeft, zei het meisje. Het kwam zoo plotse ling en de slag was zoo zwaar, dat ik er door versuft, verdoofd was, ik voel het nu nog erger dan toen: ik zal liet ook wel blijven voelen tot mijn dood toe; maar ik heb u niet gevraagd om bier le komen ten einde van dit verdriet te vertellen, ni3ar iets anders. Herinnert u zich nog den dag toen wij juffrouw Sawyer verlieten en afscheid van ons nam? Van dien dag af; is alles verkeerd geloopen. Den volgend^ dag is mijn vader gestorven. Do eenige bloedverwant, dien ik nu nog heb, is mijn oom en hij is een man van wien ik ?oea gunsten zou willen nemen en alsof ik nog geen verdriet genoeg had, ben ik nu n°S bestolen ook. 11 Bestolen. Goede hemel, dat is toca niet waar? En-wie heeft u durven bestt* len? Wat is er gestolen? Millioenen misschien, zei Violet, op, eenvoudigen toon, dat is een buitengewou historie. Mijn vader was in het bezit vafe een geheim dat vermeld stond in een cnP? togram. Hij wildo het mij nooit' verteken -Hij hield veel van mij, maar omdat ik een meisjo ben, was hij bang. dat ik het z uitbrengen. Als ik er hem naar vroeg>W anderdo liij altijd van gesprek. Dennm» weet ik, en dot is, dat het geheim een »j, felachtigen rijkdom betrof. Eens vroeg ik hem of het een verh g* schat was en toen zei hij1 -- „Och, Avelneen, nonsens, verboige"* or is geen kist in do heele .waar die schat in zou kunnen. (Wordt vervolgd).^

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4