In den zomertijd werd geen kleeding ver strekt. Reeds lang begreep men langzamerhand dat men op de hulp van liet onderwij zend personeel hij de maaltijden in hel Vincentiusgebouw, niet meer kon rekenen en het toezicht te wenschen overliet, waar door het zoo niet langer kon gaan. Een laatste poging, do voeding geheel op de scholen to krijgen, mislukte, zoodat men besloot over te "gaan tot betaalde hulp voor het toezicht. Voorloopig werd daartoe op een vast salaris een controleur aangesteld die den 9den Juli in functie trad. ïntusschen werden do maaltijden be diend door verschillende dames en cenige heeren bestuursleden van de St. Vincen- tiusvereeniging, terwijl als getrouwe hulp hij die bediening het Bestuur ook steeds terzijde werd gestaan door mcj. G. A. Carp. Allen werd daarvoor hooggestemde dank overgebracht. De zomervoeding werd volgehouden tot 27 October, terwijl bet bestuur na de herfslvacanlie, alzoo op 5 November, we derom aanving met do wintervoeding. Dc maaltijden werden nu gehouden in het Vincentiusgebouw', de Plantsoenschool en de R.-K. Meisjesschool, Pelikaanstraat. De prijs voor de wintervoeding bedroeg f017 per Literportie. Door ongeveer 500 leer lingen werden gemiddeld aan de maaltij den deelgenomen. Tot richtige handhaving der orde werd tot de aanstelling van een tweeden con troleur besloten. De kleedinguitdeeling werd gehouden op 26 en 27 November. Over het geheele jaar werden 1954 paar klompen verstrekt. Voor elk kind werd p. m. f 46 aan voeding en p. m. f 15 aan klee ding uitgegeven. Het aantal contrihuee- rende leden bedraagt 301. In den loop van het jaar n.l. werd liet ffeit herdacht, dat de heer F. A. Schijt huizen 25 jaar bestuurslid was. Waar het Bestuur in hem bezit een ijverig werker en een medebestuurslid bij uitnemendheid wiens werken zijn volle sympathie ver raadt voor het arme schoolkind, kunnen we hier zeker wel neerschrijven, dat hel voor onze Vereeniging van groot belang is, dat de beer Schilthuizen nog jaren Jn het Bestuur zal blijven zitting nemen in het belang der arme schooljeugd. Moge, aldus eindigt het verslag, zijn krachtdadig voorbeeld door velen, ook «uiten het Bestuur, gevolgd worden en mocht bet U allen opwekken, Leidsche in gezetenen, tot het steunen op financic-elen of moreelen grondslag, want die steun toont de grootste waardeering voor het werken onzer Vereeniging. Het verslag werd met, dankbetuiging aan de secretaresse, voor kennisgeving aangenomen. Door den Voorz. a. i. van de Commissie voor Kasnaziening, den heer Spiesz, werd verslag uitgebracht ten opzichte van het nazien der rekening en verantwoording over 1923. Daaruit bleek dat de ontvang sten hadden bedragen f25051.33, de uit gaven f 24979 76. zoodat er is een batig saldo van f71.57. De ontvangsten wijzen aan o.a. subsidie der gemeente f24100, contribuliën f 583.50, bijdragen, giften f 141.77, col lecten en busjes f 190.99. De uitgaven voor derden o.a.: Voeding f 17299.38, kleeding f 6245.02, loonen f 945.95, drukwerk en advertentiën f 123.07, kosten, van vergade ringen enz. f 58.17. Onder dankbetuiging tverd de Commis sie gedechargeerd en de rekening goedge keurd. Alsnu werd overgegaan tot. de benoe mingen. Herkozen werden de leden der Commissie voor kasnaziening, de heeren Bouma, Nieuwenhuis en Oostdam. Ook werden bij acclamatie herkozen de aftre dende bestuursleden, dio zich herkiesbaar hadden gesteld de dames A. van' Deene, J. F. SchnaarIJpey en de heer E. D. Schuit, terwijl in do plaats van den heer Boot, die ontslag had genomen, gekozen werd do heer N. F. 'Kooislra. Met de gebruikelijke plichtplegingen, werd na rondvraag do bijeenkomst geslo- Volksbond-Nieuws. De Commissie .:Kunst en Wetenschap voor het Volk" brengt den Bondsleden in herinnering, dat morgen in het Bondsge- ||ouw een lichtbeeldenavond wordt ge geven. Do vooral bij de bondsleden be kende Pater Van Steen S.J. zal op het doek- te aanschouwen geven: „Taiereelen uit het leven van Jezus" en deze tafereelen toelichten. De werklooze leden kunnen wederom dezen avond gratis hijwonen, na het toe gangsbewijs bij den heer v. Resteren in het Bondsgehouw te hebben bekomen. Bij resolutie van den Minister van Financiën is de hoer C. Rosier, alhier, met ingang van de 436e Staatsloterij benoemd .tot collecteur der Staatsloterij te Eind hoven. Ter herdenking van den 35-jarigen loop baan van den heer H. J. van Leeuwen Jr. als ..leeraar in het daiiseü" zal er, naar ons wordt, medegedeeld, een jubileumbal wor- desn gehouden op 3 Mei a.s Gisterenavond heeft zich een comité ge vormd tot regeling van de voorbereidende werkzaamheden, bestaande uit de heeren: P. van Leeuwen, Voorzitter; Joh. Kraneveld Secretaris; A. F. StuyfzandTh. v. d. Stok. Inzake hervorming van den kalender hooft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland te Leiden het volgend adres gezonden: „In antwoord op liet schrijven d.d. 31 Januari 1924 No. 1415 afd. Handel en Nijverheid stelt de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Rijnland te Leiden er prijs op Uwe Excellentie het volgende fcede te deelen: De Kamer van Koophandel acht de voordeden, verbonden aan ceno rationeele hervorming van don kalender, zeker niet gering. Zij is echter eveneens van mcening, dat deze voordeden piet overschat mogen wor den, nu het geheele leven op do tegen woordige indeeling is ingericht. In het hijzonder moet er hier op ge wezen worden dat vele statistieken en tabellen aan waarde zullen verliezen. Van meer belang is echter, dat de her vorming van den kalender niet uitsluitend een economische aangelegenheid betreft, daar, afgezien nog van de culturcele zijde van dit vraagstuk, do vaststelling der Christelijke feestdagen, zoowel van den Zondag, als van Paschen, Pinksteren enz. tot do competentie behoort der Christe lijke kerken. Slechts wanneer men van to voren er zich van vergewist heeft, dat men van die zijde hij de invoering van bepaalde wijzi gingen op medewerking zou mogen rekenen eerst dan kan nagegaan worden of de eco nomische voordeelen belangrijk genoeg zullen zijn om de wijzigingen aan te brengen. Moclit men echter zonder vooraf in prin cipe tot overeenstemming gekomen te zijn, de hervorming willen doorzetten, dan is hef. gevaar niet denkbeeldig, dat het economi sche leven door tweeërlei regeling dermate in verwarring gebracht zou worden, dat de schade niet te overzien zou zijn." Men verzoekt ons mede. te deelen, dat or gelegenheid bestaat om'pakketten met le vensmiddelen enz. naar Hongarije te ver zenden met den a.s. Maandag 14 April daar heen vertrekken den kindertrcin. Liefst in kistjes verpakken, waar het.' adres opge schreven of opgeschilderd moet zijn. Deze kunnen gedurende deze week be zorgd worden bij den heer D, M. van Nee, Vreewijkstraafc 8, alhier, of afgegeven wor den aan hei. slation te Leiden op Maandag 14 April te half tien voorin, aan een der Comitélcden. Door veranderde voorschriften van de Ned. Spoorwegen moet het Comité thans f 1. per 10 Kg. of gedeelte daarvan voor de ver zendingskosten in rekening brengen. Aan de geadresseerden moet, liefst per aangeleekenden brief, bericht worden dat er een pakket voor hen meekomt. De heer I. van Engel, wijnhandelaar. Haarlemmerstraat 24, heeft een aardige reclame uitgedacht. In de etalage, temidden van diverse heerlijke wijnen, bevindt zich een ezel, dio veel belangstellenden trekt, vooral onder de jeugd. Er is echter nog meer, dat trekt, n.l. een raadwedstrijd, waaraan ieder kooper(ster) kan mededoen Gevraagd wordt cle ouderdom van den ezel Voor dengene dio den juisfen ouderdom "raadt, worden tien flessclien wijn beschik baar gesteld. Degene, die er het dichtst bij is, ontvangt er drie, zoo vervolgens twe© anderen tweo en een. Gisternacht is er ingebroken in het club huis van de vpethalvereeniging Lugdunum op het terrein aan (len Warmonderweg. De deur was opengebroken en een en ander overhoop gehaald. Wat er vermist is kon nog niet juist worden vastgesteld. Op verzoek van de politie te Oegstgeest is alhier aangehouden zekere J. de G., ver dacht van het plegen van geweld tegen personen in vereeniging. Gistermiddag was zekere G. V., wonend aan den Zijlsingel, bij zijn zwager aan de Oostdwarsgracht aan het schoonmaken. Hij viel daarbij van een ladder en brak een heen. Hij werd naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. Gistermiddag is een 3-jarig meisje, P. S. genaamd en wonend aan ile Vestestraat, op de Oude Hecrcngracht aangereden door een wielrijder. Het meisje, dat met een zak over het hoofd liep, bekwam een bloedende wonde en werd eerst in de politiepost aan de Haven, later in het Acad. Ziekenhuis, verbonden. Hedennacht omstreeks 2 uur geraakte zekere W. V. uit Warmond met zijn rij wiel in de Haarlemmervaart te water, doordat hij onder den invloed van sterken drank was. Daar hij kon zwemmen, kon hij zich boven water houden en werd daar na door den toevallig passeerenden Barendse door handreiking op het droge gebracht. Het dreggen naar het rijwiel leverde nog geen resultaat op. De Alphenaar II. J. J. K., die aanvan kelijk naar het Huis van Bewaring te 's-Gravenhage was overgebracht, is ter be schikking gesteld van (lc recherche alhier, die de zaak nader zal onderzoeken. Bij de in café Posthof door den heer ar chitect. W. H. van Oostendorp Hzn. van Rotterdam namens de Leidsche Exploitatie Maatschappij van Onroerende goederen ge houden aanbesteding van: ,.Een Landhuis aan den Rijnsburgerweg" waren ingekomen 6 inschrijvingen, t'. w. van J. Guijfc Jr. en P. Meivogel te Katwijk aan Zee f 14600, H. Korswagen Nzn. f 13750; J. Roumen en J. H. van Varik f 15575; C. Oosterom, War mond f 15600; J. G. Philip en A. van Lies hout te Rotterdam f 13000; N. van den Els- hout Jzn. Wassenaar f 12S50. Zooverre geen woonplaats vermeld is deze Leiden^ Bij de heden in café Zomerzorg door de heeren architecten L. van der Laan en Ir. J. A. van der Laan gehouden aanbesteding namens dc N.V. Pieck's Manufacturenhan- del, van „het bouwen van een Winkelge bouw aan de Haarlemmerstraat bij de Leegewerfsteeg" waren ingekomen 11 in schrijvingen, t. w. van: C. Schmink, Utrecht f 54900P. J. Lemniens, Rotterdam f 51650; Gebrs. Scliiemann Jaarsvelt- f 51300 Gebrs. ter Smette. Delft f -18-200J. War- naar f 47549; J. van Riefe f 47000; K Kors wagen Nzn. f 42900; Gebrs. Beukering en J. Rosdorf f 42878: G. Splinter en Zonen f 42390; H. P. L Vorst, f 41075; A. J. de Later en P. H. Meijers f 37400. Zooverre geen woonplaats vermeld, is dezo Leiden. MUZIEK. „Sempre Crescendo". Op haar Liefdadigheidsconcert lieeft Serapre goeden sier gemaakt. Groole be langstelling is er geweest voor dezen goed voorbereiden muziekavond. Schubert's Unvollendeto heefl ons, wat 't instrumen tale gedeelte betreft, 't minst kunnen vol doen. Men vindt er wel veel teêre schoon heid in, tóaar Schubert 'geniaal lied* r- coraponis' is in do symphonic niet kleurrijk en levendig genoeg om to boeien Do melodie is lokkend, maar door le veel herhaling is de symphonie hoewel slechts tweedeeliê' gerékt. Zeer geluk kig was de vertolking, van Grieg's 'orkest muziek „Sigurd-Jorsalfar". Wagner's in vloed heeft deze muziek al draagt zij. een eigen en sterk nationaal karakter niet ontgaan. Mevrouw Noordewier was solislo. Haar keuzo Recitativo en Aria „Ah! perfido" van Beethoven, vond ik niet gelukkig. Ontegenzeggelijk cischt Beethoven's vocale muziek onnoemelijk veel van de mensehelijke stem en verschaft do groote climax erin een groot© inspan ning. Eerst na de pauze, in de aria uit Cantate no. 151 van Bach, „Caldo Sangue" van Alessandro Scarlatti en de aria uit Jozua, kwam zij ten volle tot haar recht. Mevrouw Noordo-.vier is oene uitnemende vertolker van gewijdo muziek; do jonge ren hebben haar nog niet overtroffen, noch wat stem, noch wat techniek of voor dracht der klassieke muziek betref!De eenvoud van haar reine en nobele zang émotioneert op zeer bijzondere wijze. Het obligaat voor fluit bij de Bacharia werd door bet werkend lid van Sempre, den lieer 's Jacob gespeeld. Hij deed dit correct en zuiver, maar was wel wat be scheiden. Mevrouw Noordewier liet ge noemden heer cn later alle orkestleden deelen in haar triumf. 't Was een storm van applaus, al hij 'fc binnentreden van de zangeres; na haar voortreffclijken zang kwam er nagenoeg geen einde aan 't ge jubel. De begeleiding was mooi, nog maar zelden hoorde men Sempre zóó begeleiden i Tot slot werd do Arlésiénne-suite van Bizet gespeeld. Goed en gelukkig g-jmd wordt men door Bizet's natuurlijke ge- voelsmuziek. In hoofdzaak heeft Sempre eigen krachten gebruikt, eigen harpiste en eigen fluitist, die als solisten in h?t 2c deel der suite een welverdiende hulde mochten in ontvangst nemen; ook onder de overige blazers meende ik niet-profes- sionnals aan le ticffeD, omdat de zuiver heid niet steeds geheel onberispelijk was. Tusschen de verschillende nummers en onderdeden der nummers kan er meer rust in 't orkest zijn; hoofdzakelijk hij het slagwerk. Do strijkinstrumenten heb ben zeer beschaafd gespeeld, en uiterst volgzaam do wenken gevolgd van den en thousiasten dirigent. Coebcrgli heeft (lezen avond eer inge legd met zijn orkest. Hein werd een krans aangeboden namens Sempre. Mevrouw Noordewièr ontving bloemen. J. K. UIT DE RADIO-WERELD. Wat er vanavond te hooren is: 6.30 uur F. L. (Eifl'eltofen) 2600 M. Con cert. 8.— uur P A; 5. (firma. Smith en Hoog houdt, Amsterdam) 1050 M. Con cert te geven in liet. Tasco-Res- tauranb te Amsterdam. Program ma: 1. March© Lorraine, Louis Ganne. 2. Winner Blut (Op, 354), Jchan Strauss 3. Egrnont Ouverture (Op. 84), L. van Beet hoven. 4. Serenade Tossdli. „Suite" (voor 2 violen on piano). Moskowsky 6. Smiles and Kii ses, Hawaiian Song, uitgevoerd op- origineel© gitaar. 7. Quafcre Trios IV Serenade, Oil. M. Wi der: 8. Pu a Cornation Hawaiian Song uitgevoerd op origincele git-aar; 9. Paillasse Leon-; cavallo; 10. Finale. 8.50 uur Brussel 410 M. Concert, o.a. „Le baluiasqué" (Verdi) en „Chalet", opéra comiquc en 1 acte (Adol- phc Adam). 9.05 uur P. T T. (Post-school Parijs) 450 M. Uitvoering van muziekwer ken van Florettfe Sohmitt. 9.20 uur S. F. R (Radiola) 1780 M. Con cert ter gelegenheid van het be zoek van den Roemeenschen ko ning aan Parijs. 9.20 uur 2. L. O. (Londen) 365 M. Sym phonic-concert, a. a.: oude Ita- liaa-nsche dansen uit dc zestien de eeuw (Respighl) Royal hunt and storm in the forest" (Ber lioz) en de 7dc Symphonie (Beet hoven). Om het 2e klasse kampioenschap. In het laatst van deze maand worden, in café „De Pool" te Leiden, do wedstrijden gehouden cm heb persoonlijk 2e klaase- kam.pioen schap van den Leidschen Biljart- SF0ÜT BILJARTEN. Om het kampioenschap van Leiden. In de achterzaal van café .,Zomerlust" aan den Stationsweg zijn gisteren de wed strijden om het kampioenschap van Lei den begonnen Zooals reeds eerder gemeld nemen aan deze wedstrijden negen personen deel. n.l. J. Th. Beuk, L. v. Egmoad, J. v. d. Hulst, F. W. Karstens, B. Mastenbroek, I. Par don, J. Rijnsburger,Th. v d. Voort C'zn. cn Th. v. d. Berg Gespeeld wórden partijen, van 260 ca ramboles, cadre 35 cM. Voor den winnaar van het kampioenschap is een zilveren be ker uitgeloofd. Dc vice-vo.orzitfer. van den Leidschen Bil jartbond, de heer M Kulk, hield ter in leiding van de wedstrijden, die gisteravond een aanvang namen' een kort speechje, waarin hij er op wees, dat het thans voor de tweede maal is, dat de wedstrijden om het kampioenschap van Leiden gehouden worden. De eerste maal ging het initiatief uit van de vereeniging D. O. S., in welk tournooi de heerThomas kampioen werd. Bij den aanvang van die wedstrijden had epr. toen. als voorzitter van D. O. S., de verwachting uitgesproken, "dat die wed strijden er toe mochten bijdragen meer animo voor de biljart-sport te wekken. Thans wilde spr. constateeren, dat- zulks inderdaad het geval is geweest en dat D. O. S. succes met haar streven heeft ge had. De verschillende clubs toch hebben zich vereenigd in een bond. den Leidschen Biljartbond, waarvan het bestuur gevormd wordt door een bestuurslid uit- iedere ver eeniging. Do competitiewedstrijden van den bond hebben een regelmatig verloop gehad, en spreker uit den wenseli, dat zulks ook met de wedstrijden om heb kampioenschap het geval moge wezen en dat deze moge leiden tot groei en bloei van den Leidschen Biljartbond. De eerste partij werd gespeeld tusschen de heeren Beuk en v. d. Berg. Het- begin was vrij onzeker en vooral v. d. Berg miste herhaaldelijk. Hij bracht het dan ook niet verder dan 88 caramboles. De tweede partij was spannender, daar de heeren Mastenbroek en v. d. Voort een gelijk opgaande partij speelden, hoewel de series veel kleiner waren en de partij dus langer duurde. De laatste partij gaf een groot krachts verschil aan tusschen de heeren Pardon en Laatste oericbien üit cien Breria'schsn Ranch In <JeD mad van Breda is gisterenavond ecu motie door den heer Korteweg (A.-R.) ingediend, waarbij den wethouders verzooht wordt-wegens hoogloopende ruzie in het college, welke het belang van. de gemeente Breda schaadt, van hun zetels afstand, te doen. Wethouder Moll (R.Iv.) hield een scherpe rede tegen den heer Feber (V.-B.) die hem van woordbreuk beschuldigde, De voorzitter van den Raad wilde dc motie niet onmiddellijk aan de orde stellen. He den worden de debatten voortgezet. Bij in formatie werd medegedeeld, dat er in den Raad waarschijnlijk een meerderheid ten gunste van deze motie bestaat. Op de heden te Amsterdam gehouden aandeelhouders-vergadering van Arnold Gilissen's bank werd het jaarverslag óii- wijzigd goedgekeurd. Op de preferente aandeelen werd een dividend van 5 pGt. vastgesteld, terwijl besloten werd, het restant der winst, groot f 17.464.30, op nieuwe rekening over ter brengen. Tot directeur werd benoemd de heer mr. J. A. Gilisseu, tot dusver onder-directeur. TELEORARfHüEÜ Zwc.'cn veelt niris voer een r?publhk. BERLIJN, 9 April (V.D.) Gil sp,©k' holm wordt gemeld, dat do grond wc Lvou» missie van den Zwecdschen Rijksd iv «mt grooto meerderheid-het socialistische stel tot invoering van do republiek ;ry "Zweden verworpen heeft. Overstrocmingen in Zuid-Slavië. BERLIJN, 9 April (V.D.) - In ZuiiU Slavic hebben grooto overstroomingetf voornamelijk in het vruchtbaarste gebied groote materieele schade aangericht. Na< bij Belgrado traden cle Don au en de Savd- builen haar oevers.. De broodprijs te Parijs. PARIJS, 9 April. (V. D.) De broodprijs wordt met ingang van 15 April opnieuw met 5 centimes per kilo verlaagd. Levering van Duitsche petroleum. BERLIJN, 9 April. (V. D.) net Duit-*, sche petroleum syndicaat heeft zich tegen-' over de producenten verplicht in den loop.1 van 2 jaar 120.000 ton petroleum-produc- fen naar België, Nederland en Luxem burg to levereif. Volgens het contract zal het syndicaat ook aan Italiaansche firma's 165.000 ton petroleum en benzine leveren. Stakingen in Poolsch-Opper Silezïë. BERLIJN, 8 April. (V.D.). Er werden om' vangrijke stakingsbewegingen gemeld nib de mijndistricten Dumb r ova en Krakau. 435c NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 9 April 2c Klasse 3e Lijst. Hooge prijzen: 8852 ƒ20.000. 16648 1500. 1827 7526 9255 1000. 14426 14823 20697 200. 21156 ƒ100. Prijzen van 3d: 35 56 175 193 216 320 387 407 427 561 614 660 704 743 799 Kar De hoogste serie staat tot hedei op nanm van den lieer J. Th Bei k, nl. 30. De volledige uitsk gen 1 rid en car. brt. serie gem. X Th. Beuk 200 42 30 4.76 Th. v. d. Berg 88 42 14 2.14 Ma stenbroek 200 58 17 3.44 Ph. v. d. Voort 193 58 16 3.32 Pardon 200 40 29 5.— Karstens 75 39 14 1.95 (Va» onzen draadL dienst). DE RAPPORTEN DER DESKUNDIGEN. PARIJS, 9 April. (V.D.). De commissies van deskundigen hebben hedenmorgen te 10 uur haar rapporten aan de Commissie van Horstel overhandigd. BERLIJN, 9 April. (V.D.). Dc tekst van de rapporten, van de commissies van des kundigen wordt heden ie Berlijn verwacht. Het rijkskabinet zal hedenmiddag bijeen komen, om zich met de voorstellen van de deskundigen bazig te houden. De inhoud. PARIJS, 9 April. (VJ).). Dc eerste com missie van deskundigen, die tot taak had, een onderzoek in te stellen naar de wijze, waarop de Duitsche Begroeting in even wicht kan worden gebracht, kwam tot de conclusie, dat- hot Duitsche Rijk de valuta kan stabiliseer en en de Begrooting in even wicht brengen en tegelijkertijd kan voldoen aan de bepalingen van het Verdrag van Versailles. De tweede commissie acht het, om de vlucht van 'het kapitaal tegen-te ra an. noo- dig, dat de inflatie wordt verhinderd. Zij eischts dat hot stabiele Duitsche geld, dat door 'handelslieden naar Duiteohland zal worden teruggezonden, voorrechten zullen worden toegestaan hij de inschrijvingen op de Duitsche leeningen, in buitenlandsche geldswaarden. De deskundigen achten een algemeen© controle op de Duitsche financiën noodza kelijk en geven den voorkeur aan de stich ting van een nieuwe emissiebank, welke zal worden onderworpen aan een controle commissie, waarin vertegenwoordigd zullen zijn: Engeland. Frankrijk, Italië, België, Amerika, Nederland en Zwitserland, Een revolutionaire beweging In Turkestan. RIGA, 8 April. (V.D.). Naar het Letland- sche Telegraaf Agentschap meldt is in Tur kestan een opstandige beweging tegen Moskou begonnen. Treinramp In Mexico. Veertig do-oden. BERLIJN, 9 April. (V. D.) Volgons een telegram uit Mexico stootte een personen trein bij Queretaro op con goederentrein, waarbij 40 personen werden gedood en 80 gewond. Nieuwe vredesconferentie? BERLIJN. 9 April (V.D.) In den Amerikaanseben. Senaat werd een voorstel ingediend in hetwelk president Goolidge wordt verzocht een nieuwe vredesconfe rentie naar het voorbeeld van do Haagsche vredesconferentie bijeen to roepen. 1117 1121 1265 1360 1428 1433 1462 1535 1640 1790 1815 1913 1940 1964 207a 2090 2114 2119 2131 2114 2176 2217 2320 2366 2375 2-138 2496 2562 2636 2660 2706 2717 2849 2864 2979 2989 3023 3030 3071 3C81 30S2 3105 3106 3111 3205 3213 3285 3369 3488 3506 3611 3637 3740 3764 381I 3929 4070 4100 4249 4280 4298 4317 4417 4423 4471 4475 4547 4591 4759 4802 4938 4979 5021 5266 5324 5332 5380 5383 5540 5573 5639 5655 5659 5715 5724 5749 5800 5993 6068 6187 6203 621/1 6381 6440 6463 6504 6619 6625 6SG0 6870 6937 6939 7021 7074 7109 7139 7156 7166 7257 7359 7451) 7539 7618 7627 7630 7696 7870 7903 7907 7914 7942 7990 8088 8219 8319 8340 8375 8402 8516 8542 8545 8548 8571 8599 S757 8836 8882 8918 9145 9156 9176 9310 9313 9366 9390 9528 9541 5545 9576 9599 9611 9697 969S 9778 9S07 Poe 8 9875 9975 .10017 10C62 10111 10219 10373 10416 10435 10507 10556 10563 10508 10635 10636 10715 10961 11116 11271 11323 11441 11442 11569 11636 11691 11926 11991 11998 12028 12030 12102 12184 12296 12373 12388 12455 .12512 12559 12585 12607 12625 12629 I2ü52 1265S 12703 1275S 12796 12811 12S16 13226 13313 13325 13339 13377 I338S 13478 13515 13551 13554 1356S 13603 13852 13S85 13955 13961 13992 14004 14139 14176 14222 14286 14321 14364 14404 14502 14509 14547 14558 14644 14706 14739 14885 14S94 14930 15036 15067 15164 15204 15439 15457 15458 15522 15622 15712 15742 15750 15779 15805 15S07 15821 15830 15832 15833 15933 15939 159S2 16053 16067 16109 i 6118 16124 16134 16219 16248 16270 16405 16417 16423 16441 16472 16480 16706 16831 16832 16S99 16982 17099 17115 17159 17213 17292 17341 17432 17500 17528 17607 17618 17663 17674 17812 17813 17861 17874 17955 18061 18101 18103 1S13S 18143 18168 18186 1S230 18434 18444 18478 18500 18512 1S623 1S669 18708 18717 1S734 18747 18786 18792 18853 18939 18958 19005 19158 19290 19393 19408 19461 19505 19607 19657 19699 19712 19759 19760 19798 19912 19949 20015 20043 20045 20113 20202 20231 20286 20290 20303 20322 20361 20427 20524 20531 20571 20592 20601 20634 20649 20668 20795 20956 209S0 2100C 21068 21153 21182 21297 21399 21440 21448 21456 21492 21o35 21608 21609 21620 21624 21649 21664 21774 22080 22101 22155 22158 22160 22223 22224 22236 22239 22244 22292 22392 22398 22448 22469 22482 22535 22584 22597 22634 22748 22776 22792 1193 1592 1994 2171 2484 2775 3039 3137 3515 4618 4335 4653 5317, 5626 5777 6348 6779 71GÜ 7425 7839 6010 8478 8613 9475 9667 9973 10396 10595 11282 11798 12134 12515 12655 12990 13445 13640 14095 143S2 146S4 - 15037 15466 - 15801 15836 161 IC - 16298 i 16575 17102 17480 1 17712 18063 18210 18516 18771' 19044 19553 19766 j 20059 20317, i 20575, 20818 21213 21594 21707. 22183 t 22347 22567, j 2292a i MARKTBERICHTEN U AMSTERDAM, 9 April. Veemarkt. 2661 Vette Kalveren le kw. f 1.151.25, 2e kwa£| f 1.05—1.10, 3e kw. f 0.90—t.—173 Ny^ite- re Kalveren f 14—24; 432 Vette Varkens le j kw. f 0.34—0.S5, 2c kw. f 0.83—0.84. WOERDEN, 9 April. Kaasmarkt. Aan-y' gevoeid. 128 kaaspartijen le kw. f 4044, 2e; kw. f 3640, met rijksmerk f 4050. Handelt matig. Wissein c r e e ringen (Amsterdam t Zicht. Londen Berlijn Parijs O.D S 36.15 k 13.80 47.02Va 0.00378/4 36.021/2 44.70 36.20 70,80 2.08 Brussel Zürich Ween en B Rome Madrid Kopenhagen Christian ia Stockholm New-York Markenbilj. p. billioen f0.65 BEURSOVERZICKT. De handel was weer bescheiden. In Olie, ging toch nog wel wat om, waarbij de hou-» ding vast was. De koers verbeterde dan ook ©enige pels. Tabakken eveneens ecnige han-; del cn gunstig gedisponeerd. Suinatraeoor- ten mecrendeels iets l-.ooger. Rubbers wei-, nig aandacht en weinig veranderd. Suikers in enkele gevallen eenrrvzins logtnr. Scheep vaart stil en weinig veranderd. Jurgcna ©enigszins in reactie. Prolongatie pet, J

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 7