a*} brand ontslaan in de boerderij van den landbouwer P. Lucas, in het vetrek, waar de fornuisketel wordt gestookt. In minder dan geen tijd stond deze kapitale boerde rij in vuur en vlam. Hoog laaiden de vlammen op, zoodat zij ver in den omtrek zichtbaar waren. Een boer, die in do na bijheid op een akker aan het werk was, snelde toe om de buurtbewoners te waar schuwen en hulp te halen, doch voor hij goed en wel de tegenoverliggende boerde rij had verlaten, stond ook die hofstede in lichtelaaie. Deze behoorde toe aan den landbouwer W. Maas, die er in woonde. Het dak was met stroo bedekt, zoodat het vuur gretig voedsel vond. Er zat niets an ders op, dan in allerijl te redden wat te redden viel. Middelerwijl men daarmede bezig was (aan het vee werd het eerst ge dacht) stond ook reeds de daarnaast lig gende boerderij van Laurent Baks in 25clite laaie, waarna de boerderij van 7 v. laarhoven al ras volgde. Deze boerderij ook met stroo bedekt. De wind was oorzaak, dat er vonken sloegen op de even eens met stroo bedekte schuur van de boer derij van den landbouwer A. v. d. Laak. Ook deze schuur met boerderij, die mei pannen was gedekt, werden aangetast en gingen in vlammen op. Zoo brandden bin nen een uur tijds niet minder dan vijf boer derijen af, die een kapitale waarde ver tegenwoordigden. Overal vluchtten de be woners ijlings en radeloos naar buiten. Hel vee is vrijwel gered. Er zijn slechts 2 koeien en 2 kalveren in de vlammen om gekomen. Ook r.oet veel papiergeld ver brand zijn. Aandoenlijk was wol, dat in do boerde rij van W. Maas de vrouw des buizes ziek te bed lag, terwijl bovendien nog de boer zelf buiten het dorp was. De buren snel den binnen en brachten de zieke vrouw in de naastbijliggende boerderij, doch aan stonds moest zij ook daar worden wegge dragen. Verdronken. In het Beerendiep te Stadskanaal is een 6-iarig kind van de wed, Zuidema ver dronken. Autobus omgeslagen. Toen de chauffeur op den Parallelweg voor een wielrijder moest uitwijken, is een autobus van den dienst Groote Markt Tuindorp te Rotterdam, toen één der voor wielen in de spoorrails beklemd raakte omgeslagen. Alle ruiten braken en een vijftal passagiers werd door. de glasscher ven licht verwond. Allen werden ze in bet hulpziekenhuis aan de Maashaven verbon den, waarna, ze zich huiswaarts konden begeven. Van de autobus is het voorstuk zwaar beschadigd. Chauffeur was de 23- jarige H. J B. Noodlottige onvoorzichtigheid. De 21-jarige W. S. te Zwolle is de vorige week kernen te vallen doordat kiuderen iets tusschen de spaken van zijn rijwiel wierpen. Het stuur kwam met zoo'n kracht tegen de maagstreek dat de maag scheur-» de. Gisterennacht is bij aan de gevolgen overleden. Noodlottige baldadigheid. Vrijdagmorgen is onder de gemeente Za am slag (Zeeuwsch-Vlaandèren), liggende in een sloot, bewusteloos gevonden de 18- jarige De Vries. Hij werd naar de ouderlij ke woning vervoerd en overleed daar zon der tot bewustzijn te zijn gekomen. Later is gebleken, dat hij den avond tevoren te Terneuzen, teen hij met een meisje wandel de, bad bloot gestaan aan baldadigheid van een aantal jongens en hij met een groe ten steen tegen bet hoofd was geworpen. Hij is per rijwiel van Terneuzen vertrok ken en werd den anderen morgen in bewus- teloozen toestand gevonden. Het gebeurde heeft de justitie aanleiding gegeven een on derzoek in te stellen. Het parket uit Mid delburg is gisterenmorgen alhier aangeko men, en vertrekt naar Zaamslag, waarbeen ook de zeven jongens worden meegevoerd voor verhoor. Opruiming onder de Haagsche inbrekers. Help ersonecl van de aid. E. van den Justitioneelen. Dienst der politre te 's-Gra- venhage heeft den laatsten tijd bijzonder fortuinlijk gewerkt. Niet minder dan zeven inbraken zijn uitgekomen, en in verband daarmede zijn zeven inbrekers aangehou den. Onder hen zijn goede bekenden van de politie; twee waren pas.uit de gevange nis ontslagen. worden beschuldigd van de inbraken 'm de bank in de Anna Patilownastraat, de onbewoonde villa op de van Stolkwe-g, en de kleinere inbraken in de van Speekstraat Raamstraat, Antonie Duvckstraat, van Aer&senstraat en op Rijswijk. Het stel werkte in twee clubjes, en ge deelte van de gestolen goederen is terug gevonden. het goud en zilver echter niet. Gewoonlijk wordt dat direct al gesmolten. Dat de politie goed werk gedaan heeft, blijkt wel daaruit, dat de inbrekers een lijstje bij zich hadden van perceelen, waar Ze van plan waren om in te breken. Enke len verklaarden zelfs nieuwe plannen voor inbraken reeds verder te hebben, uitge werkt. Dc politie hoopt, dat bet nu voorloopig rustiger zal zijn met de inbraken. Demonstratie van postbestellers. Xkteren werd voor bet Hoofdpostkantoor te Amsterdam een demonstratie gehouden door een groep postbestellers, dio niet te vreden zijn met de op 1 Maart 11. ingevoer de nieuwe dienstregeling, welke voorschrijft d&t op twee dagen in de week drie bestel- lingen moeten worden verricht om het ma ximum-aantal werkuren van 61 per week 3e bereiken. Een deputatie bestaande uit Vertegenwoordigers van de verschillende bonden bad een onderhoud met den Direc teur van bet Postkantoor. D© vertegenwoordigers van de postbestel- iers-organisaties verlangden intrekking van den maatregel der drie bestellingen. Van de zijde der Directie werd evenwel ie kennen gegeven, dat zonder meer niet 9&n dit verlangen kan worden voldaan. De Directeur herbaalde zijn reeds meer malen gedane toezegging, dat bij bereid is, 1 om voor het officieele overleg met de admi nistratie der Posterijen eene z.g. „voor-over leg" tot stand te brengen, waartoe hij zij nerzijds heeft, aangewezen den sous-chef van de hoofdbestelling en den hoofdbestel ler, terwijl van elke organisatie een verte genwoordiger daaraan kan deelnemen. Bij dit „voor-overleg" zou dan i zoover dit mogelijk zij een plan ontwor pen kunnen worden, waardoor eventueel op andere wijze kan worden bereikt-, dat toch gedurende het voorgeschreven aantal uren werk werd verricht en dus de beoog de bezuiniging kan worden verkregen. De postbestellers bleken echter ook thans niet tot dit overleg bereid. Zij verlangden dat eerst de regeling van de drie bestellin gen per dag ongedaan werd gemaakt-. Ruifenë, Belichten De overstroomingen in Tsjecho-Slowakije. Bijna alle rivieren in het land zijn bui ten haar oevers getreden. Honderden dor pen moesten worden ontruimd. De schade is aan7cnljk, doch er zjn geen mcnschen- levens te betreuren. In afwachting van de komende overstrooming. In geheel Rusland worden, in verband met den buitengewonen sneeuwval van de zen winter, overstroomingen verwacht. In Kiëw worden, volgens de Russische bladen energieke maatregelen getroffen om de ge velgen van de overstroomingen zooveel mo gelijk te verzachten. Er worden dijken aan gelegd, overzetveeren gebouwd, kamers ge- requireerd voor 300 gezinnen uit de stads gedeelten, die overstroomd zullen worden. Ernstig auto-ongeluk. Op den weg van Mclun naar Ponthierry beeft een ernstig auto-ongeluk plaats bad. Twee inweners van Parijs wilden met hun automobiel een andere passeeren, waarin twee dames gezeten waren, toen beido wagens met elkaar in botsing kwa men. De auto, met do twee heeren erin, werd tegen een boom verpletterd. Beide inzittenden werden op slag gedood. De andere wagen werd gesc-hadigd, maar de inzittenden werden" slechts licht ge wond. Een overval in een tunnel. Onlangs werd een Parijzenaar, toen bij zich in den trein bevond, in de tunnel van Vincennes door bandieten overvallen, die hem ernstig letsel toebrachten bij een po ging om hem te hero oven. Do reiziger stel de de Compagnie de l'Est aansprakelijk voor het gebeurde, daar dit volgens hem niet zou zijn geschied als de tunnel ver licht zou zijn geweest. De rechtbank stelde liem in het gelijk en de maatschappij moest hem 25.000 franc-s schadevergoeding uitkeeren. Negen maanden op een rif. De heer en mevrouw dr. Loeb, die bezd-g waren met een wetenschappelijk onderzoek omtrent- do Polynesische volken-, hebben negen maanden lang op een rifaclitig eilandje in de Zuidzee, 37-5 Engelsche mij len van .Samoa, gedwongen verblijf moeten houden. Zij waren door stormen overvallen, die maar bleven aanhouden en hun beletten, het eilandje te verlaten. Eindelijk wisten zij in een losgelaten boot een brief naar Samoa te espedieeren. Op hun verzoek om hulp kwam het stoomschip ..Budford" ter redding opda gen. Jeugdige moordenaar. Te New-York heeft eeii 12-jarige jongen uit- louter lust om te zien, hoe ver een mes in het. lichaam van een 13-jarigen knaap zoü dringen, een moord gepleegd. De jeugdige moordenaar, Paul Rapkows- ky geheeten, brak met- kameraden in een slagerswinkel in en stal daar een mes. Kort daarop zag hij den 13-jarigen Wil liam Clifford met zijn vader loopen en, naar 'hij bekende, voelde hij behoefte om den jongen te doen opspringen en te zien, hoeveel schrik bij kon teweegbrengen. Zachtjes achter den jongen aansluipend stak hij hem het. mes in een been, waarbij een slagader getroffen werd. Clifford viel op den grond en gaf spoe dig den geest-, terwijl Rapkowsky, rustig toeziende, geen poging deed om te ontsnap pen. Een benauwde Zondag. Een vermakelijke geschiedenis heeft zich te St. Maurice, een voorstad van Parijs, afgespeeld. Toen de bewoners van pand no. 6 aan de. Rue Okarles Beclard aldaar Zondagmor gen uit liet- raam keken, zagen zij drie gra naten netjes op een rijtje voor bun deur staan. Ba per, dat bet ,.helscbe machines" waren, daar door een krankzinnige gedeponeerd, hielden zij een soort familieraad, Eén der mannelijke beraadslagenden werd voldoende dapper bevonden om langs den muur van het huis te durven kruipen en de politie te gaan waarschuwen. Deze gaf ech ter te kennT). dat do zaak niet tot haar ressort behoorde, doch dat de militaire autoriteiten gewaarschuwd dienden te worden. Men telefoneerde naar de kazerne te Vin cennes. doch geen der manschappen van de artillerie was op Zondag ter beschik king. ..Wachten tot morgen", was de bood schap. „Doe niets onvoorzichtigs en tracht- intusschen' niet opgeblazen te worden." - En zoo brachten de bewoners van de Rue X'harles-Bcclard een ellendigen Zondag door, elk oogenblik vreezend, dat zij in de lucht zouden vliegen. De Maandag zal wel uitkomst hebben gebracht. Brutale juweelenroof. Te Londen beeft dezer dagen oen brutale jutveelenroof plaats gehad. Een man verscheen voor een juweliers- zaak in Herne Hill, sloeg een spiegelruit stuk, stak zijn arm door de opening van de ruit, greep een stel ringen en sprong in een langzaam rijdende auto. Toen de juwelier kwam loeijlen, zag hij den dief wegrijden. Een dame op een motorfiets noodigde den juwelier uit ln haar zijspanwagen plaats te nemen, waar op een verwoede jacht op de bandieten begon. De boeren hadden echter een voorsprong en waren spoedig uit het gezicht ver dwenen. Een voorbijganger, die op bet oogenblik, dat de diefstal plaats greep, den dader had willen pakken, vertelde, dat, toen hij den man wilde grijpen, er tweo andere mannen aankwamen in een auto. Eén dezer mannen bad in elke band een revol ver. Men hield die op den voorbijganger gericht, tot de dief veilig en wel in de auto zat. De man aan het stuur had ook een revolver. Het keelo voorval had zich in minder dan drie minuten tijds afgespeeld. Een operatie zonder licht. Toen in het ziekenhuis te Isleworth een 63-ja-rige patiënte geopereerd werd, ging tijdens de operatie het electrisch licht plotseling uit. Er werden eenige kaarsen bijgehaald, maar het ongeval had zulk een stagnatie veroorzaakt, dat de vrouw te" lang onder narcose moest blijven en dientengevolge overleed. Het defect aan het licht was veroorzaakt door het breken van twee electrische ka bels op een nabuvigen hoofdweg, tengevol ge van een verzakking, door zware voertui gen veroorzaakt. Het meisje met het kortgeknipte haar. Terwijl do New-Yorkscbe politie zich bezig hield met bet opsporen van draden, die, naar zij geloofde, zouden leiden tot de spoedige arrestatie van bet meisje, dat met haar mannelijken medeplichtige nu al weken lang New-York onveilig maakt en pas nog ccn inval deed in een biscuit fabriek te Broaklyn sloeg zij opnieuw haar slag in een Italiaansck restaurant in de Bronx. De koks en kellners hadden juist bun vrije uurtje, waarin Dinalda, de eigenaar, op post pleegt te zijn. Het meis je en baar bondgenoot lieten zich goed bedienen. Toen Dinaldo de rekening had aangeboden en den man in zijn jas hielp, voelde bij een por in zijn rug, van den loop van do revolvef van het vrouwelijk bandietje. Het duurde niet lang of Dinalda werd aan een nauwgezette inspectie onder worpen en tot een bedrag ter waarde van 360 gulden lichter gemaakt. Het roovers- paar sloot Dinalda vervolgens in de keu ken op en vertrok alsof er niets was ge beurd. Toen Dinalda later de politie aangifte deed van het geval, bleek bij geheel onder de bekoring van de vingervlugge juffrouw te zijn. „Zij ziet er snoezig uit", verklaarde Dinalda. Een tweede Robinson, Crusoé. James Davis, een Engelscbe Robinson Crusoé, die twintig jaren lang in de bos- scben en langs de kusten van Vancouver- eiland (Br. Columbia) rondzwierf, in ge zelschap van een geit en een hond, werd dezer dagen dood in,zijn hut gevonden, met. het hoofd door een gat in den muur gestoken, in welke houding hij eiken nacht- sliep. teneinde voldoende ifrissche lucht te krijgen. De politie moest den hond eerst dood schieten, vóór zij liet lijk van den zwerver kon weghalen, dat door den trouwen vier voeter bewaakt werd. Een mijnwerker in eer. paleis. Men herinnert zich dat het Lagerhuislid James Brown, een voormalig mijnwerker, tot Lord High Commissioner bij de Alge- meene Vergadering der Kerk van Schot land is benoemd. Dit is de eerste keer na lange jaren dat geen lid van den adel in naam des Konings in bet Holyrood-paleis zal zetelen. Het- schijnt nu dat men in Edinburgh met deze benoeming niet tevreden is en dit op ondubbelzinnige wijze laat blijken door bet Holyrood-paleis te boycotten. Eenige hoog geplaatste persoonlijkheden echter, de her tog en hertogin van Atholl hebben bet voor James Brown opgenomen, en de markiezin van Ailsa, heeft zelfs de functie van hofda me van mevrouw Brown tijdens den duur der vergadering aanvaard. Dit alles neemt niet weg dat men in „de overplaatsing van James Brown, een braaf goed man, van zijn mijnwerkershuisje naar een Schotsch paleis iets koddigs ziet, „dat vaak op het tooneel, maar nooit in het werkelijke leven plaats vindt." Hagenbeek. De Berlijnsche redacteur van de „Msb." schrijft:' Iedereen kent van aanzien of heeft, tenminste gehoord over den beroemden Hagenbeckschen dierentuin bij Hamburg. Dit etablissement heeft tijdens den oorlog zooveel van voedselgebrek te lijden gehad, dat men bet heeft moeten sluiten. Inmiddels waren op het veld van eer 74 leeuwen ge vallen, 19 tijgers, 17 kangeroes, 14 olifanten. kameelen, 19 ijsberen, 10 zebra's, een paar honderd apen en talloos veel klein >e<L Deze cijfers illustreeren op welsprekende wijze, welke een geweldige voorraad exo tische wereldburgers daar in Stettingen opgeslagen was. Wanneer de fiscus nu zekere soepelheid wil betrachten, hopen de gebroeders Hagen beek in den loop van de maand Mei hun on derneming weer in vollen gang t-e zetteD. De tuinen zijn altijd goed onderhouden gebleven en enkele hokken hebben alweer bewoners gekregen. Bovendien zijn er vele dieren op we# naar Stettingen. Op één der Duitscb-Oost-Afrika stoomschepen staan bijv. met een biljet enkele reis naar Hamburg 3 olifanten, 10 leeuwen, 4 luipaar den, 25 antilopen en 16 zebra's ingeschre ven, benevens nog een aantal apen en slan- ;n'. Ook op andere booten heeft men voor verschillende dieren plaatsen gereserveerd, zoodat, wanneer die verschillende arken Noachs over Hamburg uitgestort- zullen zijn er weer een plekje op de wereld aangewe zen kan worden, dat zich aan den oorlog ontworsteld heeft. KER£ÈS!EUm Zaterdagmiddag zijn met het s.s. „ïirs" uit Rotterdam vertrokken naar de Missie van Noorwegen de Eerw. Paters Ladislaus Hol O.F.M. en Marinus Jorna O.F.M. Met de Missionarissen zijn een viertal Eerw. Zusters Franciscanessen uit Asten (N.-B.) eveneens naar Noorwegen scheep gegaan, om zich daar te wijden aan de ziekenverpleging. Het zijn de Eerw. Zus ters Agatha van Eijk, Gecrtruida Houben, Elisabeth Der Kinderen en Cornelia Per soon. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd- tot kanunnik van het Metropolitaan Kapittel den HoogEerw. heer G. B. Eekwiclens, pastoor-deken te Hein o. Mgr. P. C. Wijienburg. Naar de „N. H. Crt." mededeelt, gaat de gezondheidstoestand van den HoogEerw. heer Mgr. P. G. Wijtenburg, die eenigen tijd geleden van do H.H. Sacramenten der Stervenden moest worden voorzien, ge stadig vooruit. Mgr. mag reeds eenigen tijd per dag het bed verlaten. ÜEC83TZIÏSCEB HAAGSCHE RECHTBANK. Gcëischt is tegen: G. de B., 18 jaar, M. H., 20 jaar, boe renarbeiders en G. de B., 24 jaar, koop man, allo drie to T e x-A a r, wegens fei telijke aanranding van de eerbaarheid, onderscheidenlijk 6 weken. 2 maanden en 2 maanden gevangenisstraf. FAiLLISSEEftEftTEN Uitgesproken J. A. van Brunen, bouwkundige te Voor schoten; cur. mr. C. J. de Vries. G. Ploeger, koopman te Boskoop; our. mr. E.Bolsius. J.'M. Washington, handelaar in paarden te Wassenaar. Huize Hoogwoldecur. mr. F. A. M. J. Ruygrok.. LsniS* en Tutnfaeunr Veetentoonstelling te Rotterdam. Te Rotterdam is gisteren de jaarlijksche tentoonstelling gehouden van de afd. Rot terdam, Schiedam en Omstreken van de Holl. Mij. van Landbouw, waarvoor veel belangstelling bestond. Er waren minder inzendingen dan ge woonlijk, daar het bestuur in verband met het heerschen van mond- en klauwzeer be sloten had alle fokdieren voor deze ten toonstelling uit- te sluiten. Bij het vette vee waren echter 40 exemplaren meer dan verleden jaar. De inzendingen der paarden waren zeer voldoende en vooral bij de vier jarigen trof imen fraaie exemplarea aan. Ook bij de eenjarige paarden zag men goe de exemplaren. Voor liet eerst waren er slacht pa arden ingezonden en deze waren zoo mooi, dat ze ternauwernood van de gewone paarden konden worden onderschei den. Bekroningen werden o. m. toegekend in de afdeeling Gemest vee: Voor de fijnste en zwaarste koe, uitslui tend met hard voeder gemest-: 2e prijs aan A. Rijnsburger Tzn., Leiderdorp; 3e prijs W. Zwetsloot, Leiden. Voor de fijnste en zwaarste schot-, uit sluitend met hard voeder gemest (geboren in 1921): le prijs W. Zwetsloot, Leiden; 2e prijs G. Dorrepaal Azn., Koudekerk. Voor de vier fijnste en zwaarste vette fichapen, onverschillig van welk ras: 3de prijs A. Rijnsburger Tzn., Leiderdorp. In de afdeeling klsinvee (geen mestdie- ren) voor de zes fijnste en zwaarste éénja rige weidescbapen, geen drachtige, onver schillig van welk ras: le en 3e prijs P. Vromesteijn, Leiderdorp. Mond- en klauwzeer. Stand van het mond- cn klauwzeer in Nederland gedurende de week van 23 tot 30 Maart j.L: Aantal Veebeslagen Gemeenten Provinciën; Groningen Friesland Drenthe Overijssel Gelderland Utrecht Noord-Holland Zuid-Holland Zeeland Noord-Brabant Limburg 27 481 26 126 31 124 SPORT De R.-K. Sportbeweging. Eenheid en samenwerking. Zondag heeft te 's Bosch de vergadering plaats gehad, bijeengeroepen door den heer Henri Pulter te Amsterdam, om te komen tot eenheid en samenwerking in de R.-K. Sporlbeweging. Do vergaderin- mj druk bezoek!. Aanwezig waren Tories™ woordigers van: do R.-K. P., do N G P'! de Diocesane Voetbal- en Gymnastiek!™! de R.-K. Vereeniging voor Gymnastiek leeraren en de bonden voor leiders leidsters van lichaamsoefeningen. VoorS was aanwezig kapelaan F. Hendrik») geest. adv. der R.-K. Federatie voor lichain melijke opvoeding en kapelaan H. Aldemf huijsen, geest. ad. der R.-K. F. Kapelaan! Looyaards, waarn. voorzitter der R.-K. deratie voor lichamelijke opvoeding, W] bericht van verhindering gezonden.I De heer Putter opende de vergadering/ met een krachtige inleiding en verklaarde dat bet doel der vergadering was maatreet gelen te nemen voor eenheid en samon^, werking in de R.-K. Sportbeweging, behartiging van gemeenschappelijke' be- f langen. Deze algemcene stelling werktal hij in details en met verschillende frap.-"! pante voorbeelden uit. Na deze inleiding"' ontstond een uitvoerig debat, waarin voor! al de verhouding van deze vergadering tot' de bestaande Federatie voor lichamelijke opvoeding ter sprake kwam. Het resultaat' was, dat do vergadering besloot in overleg te treden met den waarn. voorzitter dof,'/ R.-K. Federatie voor Licb. Opv., teneinde'! te komen tot aanvulling van het bestnurH en in een spoedig bijeen te roepen b& j stuursvergadering, aan de hand van de besprekingen op deze bijeenkomst te over-»I leggen wat moet worden gedaan. VOETBAL. Competitiestanden. PIOC. HAARL. VOETBALBOND. Eerste klasse B. gesp. gew. gel. verl. v.—t. pnt," gem. A. D. O. I 12 9 1 2 32—11 19 1.M Leiden I 8 6 2 21—12 12 1.50' W. F O. I 14 8 1 5 29—19 17 1.21 C.G.Z.W. I 13 7 1 5 32—17 15 1.15 Beverw. II 12 5 1 6 16—20 11 0.91 Concordia I 10 8 3 4 2517 9 0.90 H. B. C. II 10 3 7 7—34 3 0.30 R.K.V.Z. 1 9 1 8 7—40 2 0.22 In dezen stand is niet opgenomen de wedstrijd H. B. C. II—R. K. V. Z. I, dic,j bij een 41 stand, 19 min. voor het einde' door R. K. V. Z. is gestaakt. Ook niet de wedstrijd R. K. V. Z.—Con cordia-, die bij een 5l stand 10 minuten voor het einde door C-oneordia is gestaakt, Tweede klasse D. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. gem. S. X C. I 8 7 1 337 14 1.75 D. H. L II 9 7 2 27—16 14 1.55 V. V. N. I 9 5 13 16—13 11 1.23 Wxlh. II 7 1 2 4 10—19 4 0.55 Leiden II 7 3 4 5—24 3 0.42 E. M. S. I 8 2 6 5—17 2 0.25 Derde klasse F. gesp. gew. gel. verl. v.—t pnt. gem. L.S.V. I 3 2 1 8—2 5 1.66 E.M.S. II 7 4 2 1 19—8 11 1.55 S.M.O. II 8 5 1 2 28—10 1L 1.37 Voorhout I 6 2 4 621 4 0.66 Leidieni III 5 1 1 3 8—19 3 0.60 S.J.C. III 7 1 1 5 9—18 3 0.42 Vierde klasse H. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. gem. Leiden IV 7 4 2 1 23—10 10 1.45 E. M S. III 7 4 2 1 12—7 10 1.45 5. N. A. I 7 3 2 2 16—11 8 1.14 R. V. O. I 9 3 3 3 19—18 9 1.— 6. A. CL I 9 4 1 4 26—16 9 1-— L S V II 4 1 3 7—10 2 0.50 S.' J. O. III 7 1 6 8-39 2 0.2-9 Junicrcn-ccmpetitic. Afd. A. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. gom. E. M. S. I 5 4 1 12—4 9 1.60 H. J. C. 4 2 1 1 13—5 5 1.20 L. S. V. 2 1 1 3-3 2 1- Leidcn II 3 1 2 0-12 1 0.33 Leiden I 4-133-71 0.25 Afd. B. E. M. S. II 6 5 1 17-0 11 1.83 S. N. A. 5 3 1 1 8—7 7 1.40 S. A. C. 4 1 3 3-4 2 0.50 R. V. C. 3—12 0-S 1 0.33 Leiden III 4 1 3 0-9 1 0.25 Tournee van Wimbledon. Het Engelsche amateur-elftal „"Wim bledon" zal met Paschen een tournee door ons land maken en dan respectievelijk op len en 2den PaaschcTag Haarlem en A.S.G bezoeken. Het „"VVimbledon"-elftal zal als volgt zijn samengesteld: G. Griffin L. E. Ross F. J. Gregory "W. E. Brewer G. H. Armitage B. Young H. G. Mann F. Jones E. Gooddcns A. H. Collins R. "Willcocks De midbalf Armitage speelde voor En geland tegen België, Wales en Ierland en wordt geacht do boste amatcur-centcrhalf van Engeland te zijn. Poging tcj omkooping. Naar liet „Vad." verneemt moet er een ernstigo poging tot omkooping zijn ge- pleegd bij den wedstrijd QuickSparta op Zondag j.l. Volgens loopende geruchten zou en lid van Quick een .der spel ;rs, dén doelverdediger van Sparta, Roem, een som gelds'hebben aangeboden, indien bij Quick liet winnen. Het blad heeft naar aanleiding van uit gerucht zich tot den secretaris van Quick gewend, die verklaarde, dat liet bestuur, zoodra liet van dit bericht kennis had ge kregen, Zondag een onderzoek heeft inge steld, welk onderzoek Maandag is voort gezet. Uil het onderzoek is gebleken, uat het bestuur van Quick geheel vrij uilgaai De zaak is in handen van den N. V. .p. zoodat spoedig mag aangenomen \voroen> dat do schuldige gestraft zal worden. WIELRENNEN. Recordverbeiering ArnhemUtrecht, v Onder groote belangstelling vertrok gis termorgen van het Café „de Planlcnbeuxs

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4