Een record. To Spaarnda-m hebben de melkslijiers de mtllc verkocht voor 4 cent den liter. Een menschelijk geraamte gevonden. Mtn schrijft uit Julianadorp: Bij heb graven van een greppel langs den nieuwen Duinweg is een menschelijk ge raamte gevonden. In den schedel werden twee looden kogels gevonden; ook werden eén plaat van een koppelriem en ©enige ko peren knoopen ontdekt- Ytermoöd wordt, dat dit 'geraamte het overblijfsel is van een Engelsehen of Hollandsohen soldaat uit den tijd, toen de Engelschen op onze kust bij Groote Keeton landden. Gev/eterrsgeld. De burgemeester van A'dam maakt be leend, dab ontvangen is een bedrag van f 8.833.50 welk bedrag is ingekomen bij den hoofdinspecteur der directe belastin gen aldaar wegens to weinig bolaaldo plaatselijke inkomstenbelasting over de belastingjaren 1921, 1922, 1923 ^n 192-1. Een rivier-drama. Kleine Karwon geleidde den karbouw van z'n va-der huiswaarts en moest daarvoor dc Kalie Tjondong bij Astaua oversteken. Zooals gebruikelijk, deed hij zulks op den mg van het dier. In de kalie stond zoowat 3 meter water, zoodat de buffel zwemmen de den overkant trachtte te bereiken. In het midden van de kalie gekomen, «teeg plotseling een groote krokodil naar de oppervlakte en greep met zijn reuzenbek de arme jongen van zijn verheven zitplaats en sleurde hem de diepte in. Verscheidene mannen, die op het veld langs de kalie in hun sa-wah's werkzaam wareu, zagen dat verschrikkelijk voorval voor hun oogen afspelen en. door hun mis baar kwam het dessavolk in. grooten getale opzetten. Eluks werd de kalie afgedregd, naar wel ken arbeid een vrouw, Bi Miskin, aan den oever stond te kijken Opeens zag zij vlak voor haar de krokodil met het dood knaap- pe in den bek uit het water komen. Zonder zioli een oogehbiik te bedenken, greep zo met twee handen een armpje van het doodc kind en begon met het monster cea strijd eau heb lijkje, zooals nog zelden werd ge zien. Natuurlijk snelden de dreggende mannen te hulp en werd het- ondier op zoo'n wijzo bewerkt-, dat heb het kinderlijkje loslieten in de diepte verdween, meldt het Koorden. Alle moeite, welke men deed om licni te vangen, was vruchteloos. De ouders keer den ten slotte met het deerlijk verminkte lijkje naar hun woning terug. Buiten!. Berichten Bedrcg door Nederlanders. Brio kooplieden to Hamburg gearresteerd. Do Hamhurgscho politie, meldt de „Tel.", heeft gister drio Nederlandsche kooplieden, Simon van Buuren, Koelof 3eun en Gerard .Bergers gearresteerd we gens bedrog op groote schaal. Zij hadden namelijk talrijke slachtoffer gemaakt door het verkoopen van zwart-geverfdo geiten- bellen voor Alaska-vossen. Een groot be drag aan Duitsch cn vreemd geld, dat zij 2>fj zich droegen, is in beslag genomen. Ernstig auto-ongeluk. Bij Freïenohl a. d. Roer is een automo biel van een hoogto van 12 M. neerge stort. De inzittenden werden onder het voertuig begraven, dat vlam vatte. Do pas sagiers werden mede het slachtoffer van het vuur. Smolten van zilverstukken. Door een diefstal, bij een juwelier te Brussel gepleegd, is aan het licht geko men, dat verscheiden© juweliers en .smel ters to Brussel sedert den wapenstilstand oen groote hoeveelheid zilveren vijf francs (ukken hebben opgekocht en gesmolten. In een enkele smelterij werden aldus per week zelfs 35.000 munstukken gesmolten sn bij een juwelier zelfs 8000 per dag. Engelsche onderzeeër aan den grond. Op de Shingle-Bank, hij den ingang van de Needien, is een Engelsche onderzeeër naar men gelooft de L. 25 aan den frond geloopen. Twee jagers en een zee- vliegtuig zijn in de nabijheid. De duikboot is niet geheel ondergedompeld. 25 UIT DE OMGEVING HiLLEGOM. Personalia. Tot correspondent der Jandbouwbank te Utrecht is in de vaca- ijure-G. Carlier benoemd de heer N. J. J. Ü^sendelft. Gemeenteraad. Vrijdagmiddag hield de Raad dezer ge beente te 2 uur een openbare vergadering Afwezig met kennisgeving wegens onge steldheid de heer Selhorst. Aanwezig de Burgemeester, en 12 leden. De Voorz. opent met gebed waarna bij ioting tjot voorstemmer woTdt iaangewe-. sen de heer Vooren. Punt. 1. Notulen. Deze worden goedge keurd, Punt 2. Ingekomen stukken. Deze wor den voor kennisgeving aangenomen. Punt 3. Pensioensgrondslagen ambtena ren. Do heer Fijma vindt het wel eigenaar dig, dat de laatste jaren de salarissen ver hoogd zijn nu pensioen gegeven wordt, al is spr. er niet tegen. Spr. vraagt, of 't ook premie-vrij is. De Voorz. antwoordt bevestigend. De heer Hoogmoed acht 't reglement van *t Armbestuur niet juist. Zijn de leden ambtenaren? Do Voorz.: waren ze dat niet, dan zou den B. on W. er niet moe komen; of ze commissie-lid genoemd worden, doet niets ter zake. De heer Klaver begrijpt dit voorstel niet het had z.i. gevoegelijk achterwege kunnen blijven; die menschcn (leden burg. Armh.) hebben er niot om gevraagd. Spr. hoopt dat 't voorstel verworpen wordt. Wclli. Balvers: 't is wet! Na nog eenigo discussies wordt dc grondslag vastgesteld conform het prae- advies van B. en W. Punt 4. Verzoek v. h. Gemeentebestuur Hemelumer Oldephaert en N oord welde om atihaesie-betuiging aan zijn adres inzake wijz;ging Middelb.- cn Honger Onderwijs wetten. De heer Vermeer gaat mot B. en W. ac- coord om geen, adh. te betuigen; men gaat verder dan noodig is, plaatst zich op 'n eenzijdig standpunt, maar de bezwaren zijn er. Besloten wordt 't adres voor ken nisgeving aan ie nemen. Punt 5. Verzoek firma Joh. v. Ti] Jz. om vergunning tot plaatsen van een ijze ren hpk langs hare percoelen aan de zuid zijde van den Stationsweg, vóór de rooi lijn. Wordt toegestaan op de voorwaarden door B. en W. bepaald. Punt 6. Verzoek van K. Vormeij en Zn. om vrijstelling van do verbodsbepaling in art. 30 sub 1 der Bouwverordening om schreven voor een door hen te bouwen woonhuis. De heer Fijma wil dit punt uitstellen tot de volgende vergadering, in verhand met eventueels Bad- en Zwemiarchting; spr. wil do afwatering niet in da sloot. Wcth. De Vreugd: de man heeft al zoo'n lijd gewacht, 't Kan nooit belemmering geven, de loosing moet tot nog toe in de sloot. Do rioleering eindigt hij 't huis van S tassen. Do heer Loerakker zegt dat 't denkbeeld Fijma wel ondersteuning verdient. De Voorz. zegt, dat <ïe bepaling kan ge maakt worden, dat Vermeij aan moet slui ten als do ïioleering zoo ver komt. Dit ge wijzigd voorstel wordt aangenomen. Punt 7. Rekening Burgerlijk Armbe stuur over 1923. Deze wordt goedgekeurd. Punt 8. Verordening tot aanvulling van die op den Keuringsei-'enst van vee en vleesch (kenteeken, bevroren vleesch.) Do verordening wordt goedgekeurd. Punt 9 Wijziging verordening op de heff'ng van keurloonen. Het voorstel van B. en W. wordt goed gekeurd. Punt 10. Verzoek van den Inspecteur der Dir. Belastingen te Leiden, om weder-in- hur-ng van het Kantoorlokaal van den Rijksontvanger. De beer Vooren wil de huur verhoogen Do heer van Houten evenzeer. De Voorz. zegt, de heeren weten dat de huur f 115.is, hetgeen te laag is, maar het kantoor was vroeger te Lisse. Er is 10 jaar geleden veel moei ia gedaan om 't kantoor hier te krijgen, misschien is 't niet verstandig. Mocht do Raad meer wil len hebben dan zou 't wel eens kunnen gebeuren dat T Rijk weer 't kantoor naar Lisse verlegde. De heer Hoogmoed acht verheoging van huur noodzakelijk. De Voorz. blijft 't ontraden. 't Voorstel van B. en W. om weer voor 10 jaar tegen den zelfden prijs te verhu ren wordt met alg. stemmen aangenomen. Punt 11. Verzoek der H;M. Harmonie- kapel om subsidie. Gevraagd wordt f 300. Over dit punt wordt zeer breed' gespro ken. De heer 'Schrama wil de gevraagde soon geven: hij gaat de heale lijdensgeschiedenis der Harmonie na en den stand der Ver- eeniging thans. De heer van Houten wil per concert betalen. B. en W. stellen voor, uit bezuiniging f100 te geven. Na lange bespreking wordt hot voorslel- Schrama (f300) eerst in stemming -ge bracht en verworpen met 81- stemmen. Vóór do heeren Vooren, Fijma, Hoogmoed en Schrama. Daarna lcomt 't voorstel van B. en W. in stemming f100), dat wordt aangenomen met 102 stemmen. Tegen de heeren van Houten en Schrama, Punt 12. Aankoop van grond voor stra ten-aanleg van de Woningstichting „Pa trimonium". De heer Klaver vraagt: hoe staat 't met de straat, die er naar toe leidt. De Voorz.: dat staat beschreven. De heer Klaver: geschiedt de beharding van het trottoir met tegels? De lieer Vermeer: geen tegels. De lieer Klaver: wordt 't 'n houten brug. Wcth. dc Vreugd: 'o betonnen brug, die de heer Lommers© betaalL 't Voorstel van B. en W. wordt aangeno- - Termeer dankt B. en W. voor dc GVorking. Aan do omwerking van cm. te plan is te veel werk besteed. Dat i: het werk geweest van onzen ge- mecnlo-f'jcretaris. Van deze plaats wil spr. hem een woord van dank brengen en waaPdocring: Hillegom mag trolsch zijn op zoo'n hoofdambtenaar. (Applaus). Punt 13. Voorstel van de Gascommissi© tot uitbreiding van de gashèrging en het buizennet. De heer Van Houten wil den Raad in overweging geven de gasfabriek te ver plaatsen naar de Ringdijk aan groot vaar water. De gasfabriek staat niet op z'n plaats. Spr. heeft zich in contact gesteld met den Dir. der gasfabriek. In 20 jaar is aangevoerd van de Ringvaart 45406 ton kolen a f 1.75 f80.000; dit is vrij nut teloos geld. De baggerinig zal 5 a f 6000 kosten; die kan gespaard worden als we naar den Ringdijk gaan. Spr. adviseert alsnog te verplaatsen. De overcompleet© ruimte kan 't gebrek aan de Gemeente werf opheffen: spr. vraagt hi commissie van onderzoek. De Voorz.: maakt u er een voorstel van? De heer Van Houten: Ja. Weth. Balvers apprecieert het onder^ zoek van het Raadslid van Houten. Had den we geen gasfabriek, dan was 't an ders. Spr. weerlegt het gesprokene, wijst op heien enz. De heer Loerakker zegt, dat wat de heer Van Houten gezegd heeft, de alg. opinio van 't volk weergeeft; spr. deelt do kern van 't betoog. De heer Klaver heeft den heer Van Hou ten met sympathie gehoord. Spr. vraagt hem: heeft u 't uit uzelf? De lieer Van Houten: Ja! Do heer Klaver: do volksmond zegt, dat 'n hoofdambtenaar do menschen verkeerd inlicht, al schrijft hij 't ook niet. Heeft u de gegevens ook van dien persoon? Do heer Loerakker noemt de waterlei ding. De heer Klaver: Is 't niet God geklaagd, dat we zoo iemand hebben, zóó kan' 't niet langer. De heeren Van Houten en Wethouder Balvers repliceeren. Weth. De Vreugd zet zijn standpunt uileen: spr. was aanvankelijk voor over plaatsing: 't zou f 300.000 kosten. De heer Loerakker wil 'n commissie, is niet tegen de gasccmmissie als zoodanig. Spr. cn de Voorz. staan 'n oogenhlik vrij scherp tegenover elkaar. Ten slotte wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht en aangenomen met 102 stemmen. Tegen de heeren Loerakker en Van Houten. Punt 14. Vernieuwing der bestraling van de Haven. De heer Van Houten vraagt naar de teekening. Weth. De Vreugd geeft zé ter inzage en verstrekt toelichtingen aan meerdere heeren. De heer v. cl. Loo heeft bezwaar tegen de keien voor 't op- en afrijden. Weth. De Vreugd zegt, deze keien wor den nooit glad; ze voldoen te Rotterdam uitstekend. Wel zijn zo iels duurder, maar ze zijn afdoende. De heer Klaver: heeft u de begrooting van een deskundige of van B. en W.? Zoo'n begrooting lijkt soms kant noch wal. Is ze serieus? Komt er publieke aanbe steding? Weth. De Vreugd: do prijzen zijn be kend, de gemeente koopt ze in. Do lieer Klaver: U moogt wel oppassen dat ze niet weten waar die griever is. Na nog eenigo discussie wordt het voor stel van B. en W. aangenomen met twee ledige aanbesteding. Do heer Loerakker: moet de gemeente- opzichter er toezicht op houden? Weth. De Vreugd: ik zal zooveel moge lijk assisteeren. Punt 15. Verzoek van de fa. Gebrs. Van Zanten en 3 mede-onderteekenaren tot af koop van den Tol aan do Hippelaanbrug. (Gevraagd wordt r 2000). Do lieer Fijma vraagt: wat moet die commissie doen? Spr. wil zo niot bencM?- men, den tol meteen afschaffen. Do Voorz. zegt: de Raadsvergadering van Dec. 1915 besloot tot dezo benoeming; dit besluit wordt (hans uitgevoerd. Do heer Fijma is bevredigd. Do heer Schrama: moet die brug ook door do R.-K. armen onderhouden wor den? Zo is slecht. Do Voorz.: Ja. Do heer Schrama vindt hot prettig dat .de heer Klaver. als: bezuiniger pok in do commissie zit. De lieer Loerakker is voor de'ze commis sie ook zonder de hatelijkheid van den vorigen spreker. Benoemd worden do hoeren Weth. De Vreugd, Klaver en Vooren dio de benoe ming aannemen. Punt 16. Verzoek van de R.-K. Goiten- fokvereeniging, afd. HiUegom om subsidie uit de gemeentekas. Do hoer Fijma is er tegen, kan er het belang niet van inzien, we zetten do deur open voor andere vereenigingetjes. Do heer Hoogmoed beziet dezo zaak uit een ander oogpunt; het is voor spr. de groote vraag of 't hier een algemeen be lang betreft, 't Betreft een kleine groep. Spr. begrijpt die menschen zelf niet; hij zal heol zedelijk blijven maar. De Voorz.: houd u als 't u belieft op. De heer Van Houten: ook andersdenken den kunnen lid zijn. De heer Fijma: maar geen bestuurslid. Weth. Balvers spijt het, dat de heeren Fijma en Hoogmoed zich ergeren aan die woorden R.-K. Elke nuttige vereeniging, die subsidie vraagt; krijgt sprekers stem. Er zijn ook n iet-katholiek en lid en spr. be grijpt niet, dat de heeren 't nut niet inzien Voor tuborculoselciders en anderszins is 't nut bekend. Do leden zijn voor 90 pGt. arbeiders, daarom begrijpt spr. juist "t standpunt van deze heeren niet. De heeT Fijma acht geitenmelk nuttig en is voor bestrijding der T. B. G.; werd. dan ook geitenmelk afgestaan aan de patiënten dio aan T. B. G. lijden en ze noodig hebben zou spr. voor hoogero sub sidie zijn; doch de R.-K. Geitenhouders houden de melk zelf. Weth. Balvers wijst op de oengressen, op de subsidie van Rijk, Provincie on Raden aan Bonden en afdeolingen. De lieer Vermeer wijst er den heer Fijma op, dat op do harmonie niot bezui nigd is; in do Pr. Stalen stemmen de socia listen vóór subsidie; het heeft met dc R.-K. beginselen niets te maken. Na nog eenig gepraat wordt het voor stel van B. en W. (100 subsidie) aange nomen met 102 stemmen. Tegen do hee ren Fijma en Hoogmoed. Punt 17. Ontheffingen Hoofd. Omslag. Dit wordt in besloten vergadering be handeld. Punt 18. Ontslag en benoeming van een lid der Scliattingscommissio Rijksinkom- stenbelasting, wegens bodanken door den heer A. Th. Murk. Gekozen wordt do heer Balvers met 7 stemmen, 2 op den heer Paase, 2 op den heer G. Mathot en 1 blanco. Do heer Balvers neemt do benoeming aan. De Voorz. deelt nu mede, dat van den heer Hoogmoed per 3 April oen schrijven is ingekomen om te mogen interpelleoren inzake drinkwaterleiding. De Voorz. heeft hiertegen geen bezwaar. De'gestelde vragen luiden als volgt: le. Is het juist, dat de watorleidingsbuizen niet door den Rijks straatweg mogen worden gelegd en 2e Is verlof gevraagd om door de tuintjes te het verbanningsoord van den Kalief, dat or overigens heel wat prettiger uitziet dan Sint Helena of bot Duivels eiland. gaan ou is daarvoor vergoeding geeisebt? Do Voorz. antwoordt hierop als volgt: le do voorwaarden van wijziging zijn vastgelegd bij besluit van 27 Maart 1924; 2e toestemming is gevraagd de toestem- raendo antwoorden komen geleidelijk binnen. De heer Hoogmoed juicht het zeer toe als dit waar is; volgens geruchten verbiedt hot Rijk en hebben enkele inwoners ver goeding gevraagd. Spr. informeert alleen uit finantieele overweging. Onaangenaam is spr. de opmerking van straks' door den heer Klaver gemaakt, het geldt hier geen eritiek op de commissie; alleen is de vraag kan er nog wat gedaan worden? In Lisse heeft een Wethouder over do zaak 'n uit legging uitgesproken over vaste gegevens dio er nog niet zoo lang zijn. Toen is bij spr. een klein verwijt gerezen; tegenover elkaar klopt dat niet. Kunnen er nog con- essies van het Rijk verwacht worden? Er kunnen nog bezwaren komen, dat wo moeten onteigenen. Is het mogelijk, dat de buizen door den Rijksstraatweg kunnen :elegd worden? Weth. De Vreugd: het beest is te zwart aangepakt. De heer Hoogmoed wil nog een techni sche vraag- doen: als de hoofdhuis door do tuintjes gaat is er dan geen gevaar voor verzakkingen door waterputten of beer putten? Weth. De Vreugd: dat gevaar is zeer ge ring; de buis komt op pl.m. 1 M. diepto en do putbuizen liggen meest op 1.75 M. diepte. De heer Klaver komt terug op het op geblazen stuk in de krant; ieder hield je staande, vroeg of we met de waterleiding 1 ten -onder gingen; dat zelfde stuk werd ingeblazen door iemand, die nauw ver waad is aan de gemeente. Ik hoor, dat de menschen opgestookt zijn; 't is verschrikkelijk, zoo'n blaam: maar ik heb 't maar gehoord. De heer Loerakker: ach kond De heer Vooren adviseert verder geen nota te nemen van een stuk in de krant. Do lieer Hoogmoed is gedeeltelijk vol daan; maar toch, als or heelemaal niets van aan is, wie heeft dan dio durf? Als er finantieele kosten komen moeten wo die trachten to voorkomen. Dc Voorz.: tot dusver is cr nog geen aanvrago om vergoeding. Rondvraag. De heer Fijma infor meert naar de benzine-automaat hij do Veenenburgorlaan, Spr. wil dio verplaat sen. Weth. Balvers kent 't bedoelde geval. De breedslo auto kan ruim huiten de tram baan staan. De heer Vermeer deelt mede, (lat weer" een mesthoop gevormd wordt bij de Geref. Kerk en vraagt opruiming. Do Voorz. zegt een onderzoek toe. De heer Hoogmoed zou gaarne hij avond do ingekomen stukken ter lezing zien ge legd. De Voorz. zegt, als vooraf kennis ge geven wordt, kan zulks. De heer Hoogmoed wil een lantaarn bij de Hippelaarsbrug verplaatst hebben. Het zal onderzocht worden. De heer Jansen vraagt een tweetal lan taarns er hij aan de Leidschestraat tus- schen Hyacinthenlaan en do Steenfabriek. Zal onderzocht worden. Nog wijst do heer Jansen er op om zom der of met weinig kosten meer te doen aan do verfraaiing. Spr. noemtde Van den En delaan, het Hof, den Stationsweg; hij wil daar ook moer toezicht van de politie. Zijn er geen menschen dio gratis bloem bollen -willen verstrekken en beplanten? Bij inschrijving zou misschien uit Boskoop of Aalsmeer tegen vergoeding van f 5.of f 10.heesters kunnen worden geplant met reclame-bordjes dier firma's. De Voorz.: doet men dat meer? Do lieer Jansen: te Woerden en te Win schoten. De Voorz. zegt overwoging loc. Do hoer Van Houten wil do boomen ver wijderen hij de Hillegommerbrug en licht dit toe. Zal overwogen worden. De heer v. d. Loo wil 'n menschenspoor aan de Veenenburgorlaan over b.v. 100 M. tot het hosch van Hardenbrook; hst ia daar vaak lang modderig. Wordt in overwoging genomen. De heer Loerakker zegt, dat het aan- hoveling zou verdienen voor verfraaiing de particulieren aan to sporen; zij doen zoo weinig. B. en W. zouden er met corporaties over kunnen spreken, b.v.. met Bloembollencul tuur. Hierna sluiting. TER AAR. „St. Phocas." Donderdagavond verga derde d© R. K .Tuindcrsvereeniging „SU Phocas" in 't cafó van don heer Verhoef, D© Voorz., de heer P. van Dam, opendo met Chr. groet, waarna de notulen door d© Secr., den heer A. P. Uijttcwaal wer den gelezen. Aan d© orde komt het rapport der eind- commissie. De heer J. v. d. Jagt vraagt in lichtingen en meerdere specificeering der rekening. De heer S. A. van Zwieben, kas sier-boekhouder, zet vervolgens do samen vatting van de gevraagde posten uiteen. Als lid der eindcommissio spreekt de heer J. A. Kocleman zijn voldoening uit ovor do keurige boekhouding. Onder applaus der vergadering brengt do Voorz., gehoord het gunstig rapport, dank aan den kassier voor het eerlijk cn trouw beheer der finan ciën cn daarna deelde de Voorz. mede, dat do vereeniging a.s. zomer zal gaan werken tegen een heffing van G procent. Do aanvraag van een rekening-courant groot f 20.000 wordt goedgekeurd. Daarna geeft de heer S. A. van Zwieten een nauw keurig overzicht omtrent do kosten van ophalen van de verschillende wijken. Dezo bedragen over het traject. Tolhuis f 1.621, idem Aarda-m f 2.25, idem LangeraaTscho polder f 1.15, in doorsnee f 1.82, alles per f 100 omzet. Bij de rondvraag wordt dcor den heer H. van Emmerik voorgesteld, het schuit- traject Aardam, met één man personeel te verminderen. De Voorz. zegt dit reeds onder de oogen te hebben gezien. Ook do schuit zal worden vervangen door oen vlet, wat een bezuiniging zal zijn. Hoewel geen aanspraak op de hulp van de tuinders- mag worden gemaakt, blijkt het den Voorz. toch, dat dit tot dusver altijd geschiedt. Een aanbod, aan den heer van Emmerik gedaan, pronkboonen tegen f 50 per 100 Kilo te contraeteeren, *mnd geen bijval. De Voorz. vertrouwde, dat co bostel lijst voor zakken, manden enz. biuncv. enkele dagen bij het bestuur zal worden ingezon den, alsmede dat degenen, die voorschot wtenschen, zich hiertoe schriftelijk wenden tot het bestuur. Door den heer J. Hooger- vorsti werd voorgesteld het fijn per Kiio te kunnen leveren, om schade voor den tuinder te voorkomen. Alleen voor het fijn zal hiertoe gelegenheid worden, gegeven. Ook vroeg spr." gedurende den voormid dag do vlet voor ophalen van de vruchten, eenige uren do ligplaats to deen. houden bij de kcrkplank; wordt aangenomen. De heer A. C. Hoogervorst zegt dat on der de helft der tuinders misnoegen be staat, wegenis intrekking van het lidmaat schap en stemrecht, wijl clo arbeid h&fc zwaarst weegt. Hoewel tegen de uit spraak van mr. Hermans en mr. Bolsius zog spr. gaarne dat dit oud gebruik bleef ge handhaafd. De heer v. Emmerik zegt, ge hoord do uitspraak op do vergadering van „God zij met ons", waar tusschen t,;e0 advocaten verschil van meaning bes'r.ar, dat wij ons aan het oud plaatselijk gebrik moeten houden, cn heb lidmaatschap c111 stemrecht voor dezo tuinders moeten, toe staan. Besloten werd, dit op do eerstvolgen de vergadering als een agendapunt te behari dolen. Do Voorz. zegt nog dat prineesse- boonen-zaad verkrijgbaar is bij de ^ct*' P. Hoogervorst. Door den heer M. Iveijzer wordt gevraagd, dat het bestuur stappS" doet om ruimer oogstverlof voor ouaeto schoolkindenen. Nadat is besloten, dat iri vereeniging met andere ve i li n gb c r. cu ren stappen zullen wouden gedaan, wordt do geanimeerde vergadering op gebruikelijks wijzo gesloten.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 6