De lieer W i 1 m e r zegt dat uit heï ont- woord van den weth. niet duidelijk is, wat gepaald ia omtrent de bons van 24 Maart Sommigen hebben daarvan geprofiteerd pffidat zo 't toevallig van den beer Baart hoorden. Is het niet mogelijk al die bons I0g lo laten inwisselen. De beer Sanders, weth., heeft dat jeeds toegezegd. De heer Wil brink vraagt of het vo- rjg jaar niet verstrekt is tot half April. Re Vo o r z. zegt dat men toen veel la- Ier begonnen is. Overigens merkt spr. op, dat oen verstrekking van 21 wéken toch Diet karig is. Een ongelimiteerde bevoegd heid aan B. en W. wenscht spr. niet. Dat geeft niets dan moeite en onaangenaam heid, want het is nooit good. Dergelijke dingen moeten vast geregeld zijn. Het voorstel-van Stralen in stemming gebracht wordt aangenomen met 17 legen 12 stemmen. Voor de Soc. Dem., de Vrijz. Dem., do Dem, en de heeren v. d. Reyden, Heemskerk, Wilbrink, Rosmalen en Knuttel. Ir.terpellatie-Witmans. De heer Witmans stelt eenige vra gen naar aanleiding van het feit, dat het gemeentelijk ontspanningslokaal voor werk lo&aen reeds op 1 April was gesloten. Wethouder Sanders zegt, dat April niet meer behoort tot de wintermaanden. Er is geen reden het locaal nog geduren de deze maand to openen. De heer Witmans is door het ant woord niet bevredigd. Spr. oordeelt daar over anders. Er mag geen regen of sneeuw zijn, bet is toch gewenscht, dat er ook nu nog 'n gelegenheid is, waar de werkloozen zich kunnen verpoozen. Spr. stelt voor, het ontspanningslokaal ook gedurende April open te stellen. Do beer Knuttel zou alleen willen sluiten als van bet lokaal geen gebruik wordt gemaakt. Dat moet hier de maat staf zijn. De beer v. Stralen acht de medewer king van B. en W. onvoldoende. Dé loka len waren te klein, men bad meerdere lo kalen moeten inrichten. De Voorz.: Dat beeft toch niets met deze kwestie te maken? De beer v. Stralen: Ik heb 't den gekeelen winter al op het hart gehad. Spr kan de medewerking van den weth. niet loven. De beer Sanders, wetli., komt nog even terug op de uitbreiding, waaromtrent liij den her v. Stralen reeds heeft geant woord, dat B. en W. uitbreiding niet noo- dig achtten, omdat de lokalen nooit bezet waren. De laatste dagen waren er 's mor gens gem. 55 en 's middags 66. Men kan dus niet zeggen dat er bijzondere behoefte is. Maar hoe dit ook zij, de lokalen zijn beschikbaar gesteld gedurende de winter maanden en die zijn toch einde Maart geëindigd. Hierbij komt nog dat de werk loosheid beduidend vermindert. Er moet nu door de menschen ook getracht wor den werk te zoeken. De Voorz. merkt nog op, dat het be sluit van den Raacl is uitgevoerd. Er is geen enkele reden om nu weer tot open stelling te besluiten. Do heer Witmans verdedigt nader zijn voorstel. Het voorstel-Witmans in stemming ge bracht wordt verworpen met 17 tegen 12 stemmen. Voor de Soe.-Dem., de Dem. de Vrijz.-Dem. en de heer Knuttel. Interpellatie-Baart. De heer Baart vraagt of het juist ls dat do ketelbouwers aan do E. G. langer dan 8 uren per dag werken en zoo ja, of bet dan niet gewenscht is daaraan'n ein de te maken, door meerdere arbeiders aan bet werk te stellen. Spr. acht een arbeids dag van 12 uur te lang en wil hieraan een eindo zien gemaakt. Do heer Sanders, weth., verwondert zich dat de heer Baart deze zaak op deze wijze behandelt. Waarom stelde hij zich niet in verbinding met de Comm. van de lichtfabrieken, waarin ook de heer v. Eek zitting heeft. Dan zou er zoo noodig iets gedaan kunnen ziju. Het werk is nu afge- loopeu. Spr. geeft dan een uiteenzetting van de zaak. Er is langer gewerkt voor do ver nieuwing van een vuurhaard. Dit werd gedaan door eigen bekwame arbeiders, daar er zeer veel van afhangt. Er kan niet door meer dan vier metselaars gewerkt worden. Om te voorkomen dat de eene ploeg de schuld van fouten aan een ande re ploeg zou geven, is met eene ploeg ge werkt. De metselaars hebben tijdelijk 12 uren per dag gewerkt, maar de overuren sullen gedurende 1924, door evenveel vrije brc-n worden gecompenseerd, zoo noodig .door aansleUing van losse werklieden. De heer Baart is niet bevredigd. Z.i. was een langere werkdag niet noodig ge- .weest. Spr. ziet bier een poging om den 2-urendag kapot to maken. Stemmen: Bespottelijk'. 1 I Do Voorz. zegt clat ten onrechte een terwijt is gemaakt aan B. en W., die nooit op alle vragen onvoorbereid kunnen antwoorden. Als men .iets bad willen be reiken bad men zich met do Comm. in ver binding moeten stellen. De hoofdzaak is blijkbaar de tirade over den 8-urendag. De beer Groeneveld vraagt of toe stemming van de Arbeidsinspectie is ver kregen. Do heer Sanders zegt dat dit niet noodig was. Den beer Baart merkt hij op, dat hij meer waarde hecht «an de inlich tingen van zijn deskundige dan aan de eegsman van den heer Baart. Dg heer Wil m e r wil opmerken dat de sterkste voorstanders van een zaak taak zijn do ergste bestrijders. Wat do (leer Baart bier doet is niet anders dan den 8-urendag bespolteijk maken. Do 8- trrendag wordt bespottelijk gemaakt, als men het verschrikkelijk vindt, wanneer $nkele arbeiders enkele uren langer wer ken, en dan nog later die uren extra vrij af krijgen met behoud van loon. De heer P e r a zegt dat de heer Baart jfêt overtuigende bewijs geeft, dat hij van de techniek van zulk een werk niet op de hoogte is, of dat hij het algemeen belang aan ondergeschikte zaken ten offer brengt Spr. meent dat do heer Sanders do zaken toch duidelijk heeft uiteengezet. Do interpellatie wordt gesloten. Rondvraag. Mevr. v. Xt'al lie zegt dat in do Hoo- gewoerd een dubbel stel rails wordt ge legd. Spr. begrijpt niet hoe hier bet ver keer moet worden geregeld. Do Voorz. zegt dat door do dubbele rails do verkeerszekerheid grooter is. Wel zal men nu cn dan moeten verbalen. Do beer Pera zegt dat ongeveer een jaar geleden en voorstel is gedaan inzake de 48-urigo werkweek. Do bespreking werd toen uitgesteld. Spr. meent dat nu toch wel do tijd is gekomen deze zaak aan do orde te stellen en bij hoopt dat B. en W. met voorstellen zullen komen. De Voorz. antwoordt, dat de zaak is uitgesteld tot bet nieuwe G. O. tot stand zou zijn gekomen. En nu zijn pas heden middag de leden benoemd. Do vergadering wordt gesloten. KERKÜiEUKfS Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht beeft benoemd tot pastoor te Maurik den Woleerw. beer H. J. Hageman. Mgr. P. A. F. Thier f In den vroegen Zondagmorgen is Mgr. P. A. F. Tbier, deken van Rotterdam, in den hoogen ouderdom van ruim 70 jaar in den Heer ontslapen, na meermalen in zijn laatste levensjaar, hetwelk zijn groote lijdensjaar is geweest, met de genademid delen der H. Kerk te zijn versterkt. Mgr. Thier werd» den Isten Januari 1854 te Oudewater geboren. Na te Roer mond de humaniora te hebben doorloo- pen, kwam bij op bet Groot-Seminarie te Warmond. Den 15den Augustus 1878 werd hij te Haarlem priester gewijd. Na als kapelaan eerst te Heemskerk en daar na te Amsterdam (H. Calharina) to zijn werkzaam geweest, werd bij den. 17den Januari 1896 benoemd tot pastoor te Rhoon, zeven jaar later te Grootebroek en den 19den April 1906 tot pastoor van de Wilibrordus binnen de Veste te Araster dam. Slechts twee jaren is Pastoor Thier daar werkzaam geweest, want reeds den 30sten Mei 1908 riep de kerkelijke over heid hem naar Rotterdam om Deken Ver beek op to volgen als Deken en pastoor der St. Laurentius. Den 26sten Januari 1914 werd Deken Tbier Geheim Kamer heer van Z. H. den Paus. En vijf jaren later, 10 November 1919, werd bij door zijn Bisschop benoemd tot kanunnik van het Kathedraal Kapittel van Haarlem. Morgenavond te half acht zullen in de kerk van den Laurentius de doodenmetten gezongen worden. Donderdagmorgen zal te 10 uur door Z. D. H. Mgr. A. J. Callier, bisschop van Haarlem, de plechtige pontificale Requiem Mis worden opgedragen, waaronder de lijkrede zal worden uitgesproken door den HoogEerw. Heer'A. Schraag, Deken van Schiedam. Hierna zal do begrafenis vol gen op het Kerkhof te Crooswijk. Met dankbaren eerbied staat Rotterdam aldus de „Msbd." o.m. in do „Nieuwe Eeuw" aan de lijkbaar van haar pas ontslapen herder en Deken, Mgr. P. A. F. Tbier. Wat sinds een half jaar werd gevreesd, is bewaarheid, de kwaal, die dit forsehe lichaam al sedert meer dan 16 jaar onder mijnd bad, maar door een stalen wils kracht werd teruggedrongen, beeft hem ten. slotte als met een aksenslag geveld. Een rijk priesterleven, voor liet groot ste en schoonste deel echter alleen aan God bekend, is biermede geëindigd; een leven, niet vol buitengewono daden, maar overvol van gewone werkzaamheden op buitengewoou-consciëntieuzo wijzo ver richt; een leven, waarin do zaak, bet groote doel werd nagestreefd met een kracht en forscbe doorzetting, die door bet robuste van woord en daad wel eens wegdoezelde bet toch zoo gevoelige van zijii medelijdend hart; een leven, waarin de roeping van zijn priesterschap, te wer ken voor Gods eer en het heil der zielen, al zijn daden -beheerschte. SPORT VOETBAL. Bestuursvergadering R.-K. Federatie. Do Zondag j.l.. gehouden vergadering van het bestuur der R.-K. F. was vrij goed bezocht; alle aangesloten Bonden waren vertegenwoordigd. Door den R.-K. V. B. 's Bosch wei'd medegedeeld, dat on derhandelingen worden gevoerd met den Nijmeegschen Voetbalbond om door een overeenkomst het overloopen van spelers tegen te gaan. 1 1 De financieele commissie bracht een uit voerig rapport uit, waaruit bleek, dat om een goeden gang van zaken te waarbor gen, noodzakelijk is, de vereenigingen haar financieele verplichtingen beter na komen moc-ten. Tegen nalatige vereenigin gen zal met gestrengheid worden opgetre den; tegen sommige zullen do uiterste maatregelen genomen moeten worden. Dq Voorz. spoort de vertegenwoordigers der Bonden aan, op krachtige wijze propa ganda Ie voeren voor het officieel orgaan: „De Sport-Illustratie". Den Diocesaan Haarlemschen Voethal bond wordt do organisatie der Missiewed strijden opgedragen, welke Zaterdag 6 en Zondag 7 September te Amsterdam wor den gehouden. Besloten wordt den'kampioen der Eerste Klas te erkcunen als kampioen der Fede ratie. Aan den competilieleider wordt op gedragen in overleg- met de betrokken ver eenigingen een regeling te treffen inzake bet verspelen van bet kampioenschap der Overgangsklasse. Tusschcn den kampioen der B.-K. F.- en den kampioen der Over- 1 gangsklasse zullen desgewenscht aanra- kingswedslrijden worden vastgesteld. Besloten wordt dezelfde regeling inzake tijdsduur van royementen en rehabilitaties to treffen als do N. V. B., terwijl even eens do overschrijving aan spelers zal worden geregeld zooals zulks door den N. V. B. geschiedt. Besloten wordt aan den N. V. B. mede deelen. dat de R.-K. Federatie inzake het verleenen van toestemming aan bij haar aangesloten vereenigingen tegen R.-K. vereenigingen in bet buitenland, zich alle vrijheid voorbehoudt. De Voorz. doet eenige mededeelingen over de internationale verhoudingen der R.-K. Sporlbeweging. Ook met Spanje en Engeland is thans contact verkregen. Tenslotte werden ecnigo competitiekwes ties afgedaan. DIOG. HAARL. BOND. Nagekomen uitslagen le klasse B. A. D. O. I—C. G. Z. TV. I 2—1 R. K. V. Z. I—Beverwijk II 0—1 4e klasse L'. S. D. C. II—BI. Zwart III 4—0 Junioren-Competitie. Af deeling B. S. N. A.—R. V. C. 3—0 NEDERLANDSCHE VOETBAL-BOND Om het kampioenschap van Nederland. Voor Zondag a.s. staan de volgende wed strijden voor do halve kampioenscompeti- tio op het programma: Groningen: Bo QuickFeijenoord. Enschede: EnschedeStormvogels. SpartaNederlandsch elftal. Het Nederlandsch elftal komt Woens dagavond tegen Sparta waarschijnlijk op twee spelers na volledig uit. Tetzner is verhinderd en ook De Natris zal, in ver band met- zijn Zondag opgeloopcn kwet suur, vermoedelijk niet meespelen. Bestuursvergadering van den N. V. B. Het bestuur van den N.V.B. heeft Za terdag j.l. vergaderd. In dio vergadering weTden o.m. de be sturen voor de afdeclingen I cn II als volgt samengesteld: Afdecling I. Dr. D. J. van Prooije, voor zitter; dr. A. A. G. J. Hollweg, secretaris; en K. J. J. Lotsy, lid. Afdeeling II. P. Timmermans, voorzit ter; K. J. W. Kocb, secretaris; cn D. Ris J.zn. lid. Als gevolmachtigdo van den N.V.B. bij gelegenheid van het te Parijs op 24, 25 en 26 Mei te houden congres van de F.I.F.A. worden aangewezen de heeren: ir. J. W. Kips, G. A. W- Hirschman, P. Timmer mans en A. J. Coucke, consul van den N.V.B. lo Parijs. Met betrekking tot bet internationaal programma voor het seizoen 1924/25 wordt besloten met België ie trachten overeen te komen wederom twee wedstrij den (o spelen, n.l.'cén'in België" en één in Nederland, met Denemarken te trachten oen ontmoeting Nederland—Denemarken vast to stellen op den 2en Paasclulag 1925 en dan tegen Duilschland een uitwedstrijd le spelen. Het bestuur komt terug op zijn zijn in de vorige vergadering genomen beslissing om n.l. een gelieele kampioenscompelilic te^ laten spelen door de kampioenen van de afdeelingen I, II, III en V en dan No. 1 van deze compelitio met den kampioen der afdeeling IV nog een geheele competitie te laten spelen. Besloten wordt een halve kampioenscompetitie te laten spelen tus- scken de 5 afdeelingskampioenen en wel zoodanig, dat iedere vereeniging twee thuis wedstrijden krijgt. Do kampioensclub, welke dan geen competitiewedstrijd behoeft to spelen, kan dan een oefenwedslrjid spe len tegen een Olympisch elftal. Naar aanleiding van een verzoek van de Federatie van Erkende Bonden om een subsidie voor de door baar te houden wed strijden om den Begeerkrans, wordt be sloten daarvoor een bedrag van hoogstens f 400 uit te trekken en do vaststelling van bet bedrag definitief te bepalen, zoodra de afrekening van deze wedstrijden is inge zonden. Het bestuur keurt een garantie van hoogstens 500 pd. st. goed voor het laten overkomen van een Engelsch professional team om daartegen twee oefenwedstrijden to spelen en wel een op 7 of 8 Mei en een op 11 Mei 1924 Besloten wordt een demonstratiefilm te laten vervaardigen van do oefeningen zooals deze door den heer Flemer in bet werkje Lichamelijke Opvoeding van voet ballers voor^wedstrijden zijn samengesteld en van de oefeningen, welke trainer Town- ley geregeld met do spelers, die voor liet Nederlandsch elftal in aanmerking komen, houdt. Naar aanleiding van een verzoek van den Franscken Voetbalbond aan bet Z. D.- bes-tuur om op 27 April 1924 een wedstrijd lo komen spelen met het Zuidelijk Elftal tegen bet Olympische Fransehe B.-elftal, besluit liet bestuur het Z. D.-bestuur te machtigen voor een dergelijken wedstrijd een overeenkomst af te sluiten togen ver goeding van alle reis- en verblijfkosten en op voorwaarde, dat geen spelers worden medegenomen uit de Zuidelijke kampioen club. (Spr. Kr.) ZWEMMEN. In Amerika. Donderdag zijn bij de zwemwedstrijden, to Chicago 8 verschillende .records ver beterd. Do Illinois Athletic Club deed de 200 yards relais in 1 min. 38 8/10 sec. en sloeg daarmedo bet record van Amerika, dat op naam stond van de Olympic Club met 1 min. 39 2/5 sec. Sybil Bauer le&de do 50 yards rugzwem- men af in 33 4/10 sec. (bet oude record van Amerika stond op 35 6/10 sec.) en do 150 yards, in 1 min. 58 2/iO sec., daar mede baar eigen wereldrecord (1 min. 59 3/5 s.) verbeterde. Bobbie Skelton doorliep de 200 yards borstzwemmen in 2 min. 36 6/10 sec., het geen een verbetering is van het wereld record. dat E. Toldi (Hongaar) op 20 Aug. 1911 te Boedapest maakte in 2 min. 39 3/5 sec. Vrijdag, den tweeden dag der wedstrij den, bracht John Farioy het Amerikaansch record op 100 meter borstzwemmen van 1 min. 9 6/10 sec. op 1 min. 7 2/5 sec. en Robert Skelton bracht op 220 meter borst het Am. record van 2 m. 52 4/5 sec. op 2 min. 51 8/10 sec. Sybil Bauer won de 400 yards rugzwem- men in 6 min. 19 6/10 sec. en stelde daar voor een nieuw Amerikaansch record. Ze zwom door en legde do 400 meter af in G min. 22 sec., verbeterende het Am. record dat stond op 6 min. 36 sec. en het wereld record, dat op baar naam stond sinds 7 October 1922 met 6 min. 24 4/5 sec. De Illinois Athletic Club won de 4 x 100 yaTds relais in 3 min. 41 4/10 sec. en ver- beterdo daardoor het nationaal record van de New York A. C. Olympic Club (3 m. 42 sec.) Ingezonden Stukken [Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) De Lichamelijke Opvoeding der Vrouw. De Hannoverscho Muster-schüle in Leiden. Waar in den laatsten tijd teii opzichte der Lichamelijke Opvoeding der vrouw en van hot meisje, ook in ods land, zich verschillende stroomingen hebben geopen baard. is bet zeer toe te juichen dat de Leidseho Turnkring het initiatief heeft ge nomen tot het geven eener demonstratie der nieuwere denkbeelden die, hieromtrent in Duilschland bestaan. Het is n.l. den Leidschen Turnkring mogen gelukken eenige dame-s der Hannoverscho Muster- schule, onder leiding van den heer C. Lo ges uit Hannover, op 14 April a.s. des 8 uur n.m. in de Stadszaal eene demonstra tie te laten' geven van het aldaar gevolgde stelsel van Lichaamsoefeningen voor de vrouw. Het groote verschil tusschcn het door de Hannoverscho Muster-schüle voorge stane stelsel en het tot nu too in ons land gevolgd© systeem is -zeer zeker daarin ge legen dat men daar hoofdzakelijk dio be wegingen en oefeningen laat. doen, waarbij heb geheele lichaam steeds betrokken is waardoor dan ook veel meer dan bij ons. het geheele lichaam gelijktijdig beïnvloed wordt. De oefeningen door den heer Loges gegeven, willen in hoofdzaak een tegen ge wicht voimen tegen sterko en korte spier- samentrekkingen en duurspanningen der veelvuldig in ons land voorkomende oefe ningen. Te veel ziet men nog ten onzent, vooral bij turnvereenigiagen, oefeningen voor meisjes en vrouwen, dio niet voldoen- dio rekening houden met het groote ver schil tuSsehcn man en vrouw vooral ook psygisch. In ons land heeft men, m.i. te veel oefeningen uit bet mannenturnen voor onze meisjes- en vrouweu-gymnastiek overgenomen. Do beer Loges acht vele dezer oefeningen volkomen in strijd met den lichaamsbouw der vrouw en meent zeHs dat daardoor baar lichamelijke op voeding op verkeerde banen wordt geleid. Of zijn stelsel echter voor ons aanneme lijk is. zal zeer zeker naar aanleiding zijner demonstratie en na grondigo studie nog moeien worden uitgemaakt. Waar le Amsterdam, Haarlem, Den Haag en Rotterdam honderden aanwezig waren, waaronder zeer veel enderwijs- autoriteiten, hopen wij, dat ook 9P 14 April a.s. dezo demonstratie zich in oene grocló belangstelling zal mogen verbeu gen. Prof. R. Casimir; Mevrouw van Itallie- van E-mbden, lid v. d. Raad; Dr. O. J. A. v. Itcrson, Voorz. afd. Leiden-N. B. L. O.; J. M. A. Kaptcijn, Voorz. afd, Leiden Nedcrl.Djuitsch Ver.; Mej. C. R. Kok, leerares H. B. S. v. m.; A. Metz, Voorz. T. C. Gew. Zuid-Holl. K. N. G. V.; Mej. B. C. G. Numau, directrice H. B. S. v. m.; A. L. Reimeringer, weth. v. Leiden en bestuursl. afd. Leiden Noderl. Duitsche Ver.; Dr. J. H. O. Reijs, pri vaat-docent; Ch. v. Spall. Voorz. Vr. Verkeer en ondergeteekende A. STEIJNS. Gemengd» Berichten. Zware brand in het dorp Leende. Vijf boerde r ij en in a-sch gelegd. Gisteren is bet dorpje Leende aan den spoorweg EindhovenWeert door een zwa- ren brand geteisterd. Binnen een uur tijds werden niet minder dan vijf groote boerde rijen in ascli gelegd. De brand ontstond op bet gehucht Borc- kelenheuvel in de boerderij vaiï den land bouwer P. Luoas en wel omstreeks half vijf in den middag. Onmiddellijk stond dit vrij groote gebouw in lichte laaio. Voor en al eer de bewoners van de boerderij aan do overzijde van den weg liet vuur hadden be merkt, was ook dezo groote hofstede aan getast Het vuur laaide hoog op, zoodat de brand ver in den omtrek zichtbaar was. De omliggende boerderijen waren alle metstroo gedekt, zoodat slechts een klein vonkje noodig was om nog een tweetal even groote boerderijen in vlam to zetten. Tevens werd nog oen boerderij met pannen dak afge tast. Het dak geraakte in brand, doordat de aangrenzend© schuur, welke met stroo gedekt was, vlam vatte. Gelukkig woei do wind in tegenovergestelde richting van het dorp, daar anders wellicht do ramp niet to overzien was geweest, te meer waar de brand weermiddelen uiterst primitief zijn. Een kleine brandspuit was .aanwezig. Hiermede heeft, men to vergeefs getracht om do boerderij te sparen. Aan redden viel niet te denken. De inboedels van de vijf boerderijen verbrandden geheel Slechts eenige kleinigheden werden ge red. Eenig vee, nl. twee koeien en kalven kwamen in de vlammen om. Een zieke vrouw in de boerderij van den hoer Mja$ korf slechts met moeite worden gered. Afge brand zijn de boerderijen van P. Lucas, W. Maas, L. Baks. Th. van Laarhoven en Al v. d. Laak. Dakloos zijn zes huisgezinnen, wijl er in de boerderij van den heer Baks twee families woonden. Naar dc „Tel." \jerncemt, dekt assuran-1 tie de schade. De waaide wordt op een halve ton geschat. De oorzaak is vermoede- lijk rdez©, dat kinde?en met vuur hebben gespeeld. Toch gered. Van de Noordzeevisscherij is te ürk aan gekomen de motorbotter U. K. 34, waarvan de schipper Joh. Blomkes en zijn beide zoons Klaas en Albert, 21 en 15 jaar oud, weer eens hebben ondervonden, welke ge varen aan dat bedrijf verbonden zijn. Zo hadden gevischt bij Ameland zonder suc ces, waarom besloten werd een betere viseh plek te zoeken. Er woei een flinty» bries uit het noordoosten en motor en zeilen de den den botter snel voortgaan, terwijl Klaas aan het roer stond. Eensklaps deed. een' rukwind zeil en giek overgaan en op het zelfde ocgenblik sloeg do schoot den vader en Albert, die naast elkaar bij den ïaolor- kap bezig waren, tegelijk overboord, en in- tusschen snelde de botter in vollen gang voort. Geen enkel vaartuig was in de na bijheid om hulp te bieden, maar .gelukkig behield Klaas zijn tegenwoordigheid van geest. Met inspanning van al ziju kracht slaagde hij er in het roer te wenden om ia de nabijheid der drenkelingen te komen en zijn vaderde schielijk opgezochte aatje-lijn toe te werpen. Deze voelde zich reeds zin- ken toen hij nog bijtijds het touw kon grijpen, waarmee hij binnenboord getrok ken werd. Maar Albert dreef al met het hoofd naar beneden op de golven. Met een haak sloeg Klaas op hem. doch de broek scheurde uit en weer moest de botter over den ,wind om rakelings langs den jongen te komen, deze gleed ondèr het schip floor, maar kwam achter bij bet roer weer te voorschijn. Met een forschen greep palcto Klaas hem bij het been en had hem weldra binnen boord. Gelukkig was de vader door- het geroep en geschreeuw van Klaas in- tussclien tot het volle besef van den toe stand gekomen en dadelijk werden de po gingen om bij drenkelingen de levensgees ten op ie wekken toegepast, gelukkig met goed gevolg. Den volgenden dag ging men weer met nieuwen myd aan den arbeid. Noodlottige twist. Gistermiddag zijn te Namule, bij Namen, twee Nederlandsche schmpers aan het twis ten geraakt Al ruzieënd, ziin ze een eafó binnengeloopen en daar heeft een van hen, de 40 jarige F. H.. uit. Amsterdam, met een flesch een hevigen slag toegebracht 035 het hcofci van den 29-jarigeu M. K., uit .Steen bergen. Het slachtoffer is in stervenden toestand naar het ziekenhuis te Namen ge bracht. Fraude? Een der „Hbld."-berichtgevers in l eb Gooi meldt: De justitie heeft- een onderzoek gelast in verband met handelingen van den uitvoer der en opzichter van do restauratie van dén kerktoren te Kortenhoef. Men .vreest dat. er met do loonlijsten fraude zou zijn gepleegd. Bovendien heeft verkeep - v an materialen, welke voor de restauratie be stemd waren, plaats gehad Per deurwaar- dersesploit ii den burgemeester teruggave van het geld. door dit laatste feit verkre gen. aangeboden, hetgeen deze op advies der justitie geweigerd heeft. Voor deze res tauratie hebben het rijk cn de provincie aanzienlijke subsidies verstrekt. Een dievenbende aangehouden. In verband met den verleden week (0 Middelburg plaats gehad hebbenden dief stal van tabak, zijn door de politie drie jon gens aangehouden, resp. 18, 19 en £0 jaar, allen oude bekenden, waarbij bleek dat OU drietal ook schuldig was aan den diefstal van pakken lucifers uit een ander pakhuis, terwijl er reden is in hen cok de dadeis te zien van enkele andere kleine diefstallen die den laalsten tijd aldaar hebben plaat® gevonden. Etn tweetal andere medeplichti gen aan een of meer dezer diefstallen wordt nog gezocht. De drie aangehoudenen ziin aan do justitie voorgeleid, een hunner d;o van vroeger nog wat op to knappen had, is naar een Rijksopvoedingsgesticht overge-, bracht Onaangename ontdekking. De voetballers van Vriendenschaar I van Culemborg, die Zondag te Baarn speelden, hadden hun schatten, zijnde ongeveer f 127 in een. koffertje gedaan. Na afloop van heb spel was liet koffertje met inhoud echter verdwenen. Inbraken. Zondagavond is, naar de Schied. Crt. meldt, ingebroken in de woning van den j. heer v. cl. Velden aan den Singel te Schie dam. Alle vertrekken zijn bezocht en ovcr- -hcop gehaald. Uit een schrijfbureau ziuï gestolen drie zilveren horloges, een. an hek horloges en pl.m. f 200. Denzelfden avond is er ingebroken in do fabriek van de Mij O.xigennum. De poli'.io heeft, de daders op hecterdaad kunnen be trappen; het waren de 50-jarige S. cn diens zoon. Zij hadden zfch toegang ver schaft tot de fabriek dcor gebruikmaking van een valsehen sleutel. Op het- terrein werd een groote zak gevonden, gevuld met 91 stukken koper, die mot een handwagen zou worden vervoerd. In do woning van S. (die vroeger op de fabriek werkzaam U ae- weest) is oen flinke partij koper ge vo n.l cn, die hij den vorigen avond uit de kibric.c had weggehaald. Dc aangehoudenen heb ben bekend dat. zij meermalen een ek hadden gebracht. -Oe inbraak te Barneveld. De dader van de inbraak te Barneveld, zekere W. heeft alles bekend. Hij heeft heb in heb bosch verstopte zilver aangewezen, waarna men dit heeft opgegraven.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 5