STERKE SCHDDLBROEKEN lel up „Het Blauwe Huis", Hl. DE VRIES Qp de weigering van den kassier loste drie revolverschoten en vluchtte in een ||len automobiel. "po politie vond den chauffeurdezer iito gebonden in zijn eigen wagen liggen, pe kassier, die zwaar kewond werd, is Op den morgen van 1 April verscheen de ^ouwelijke bandiet in een kappcrssalon te Brooklyn en sommeerde de daar aanwezige liantcn dc handen omhoog te heffen, pe menschen dachten, dat de „juffrouw" (,n April-grap wilde uithalen en stoorden „ch niet aan haar bevel. Het gevaarlijke vrouwmensch loste daar- p drie revolverschoten en doodde één der klanten. Staking in een krankzinnigengesticht. Het personeel van het kra-nkzinnigcnge- licht te Lipterkeny (Ierland) dat ontevre den was over zijn salaris, ging in staking fQ verliet een massa, de inrichting, de 600 krankzinnigen, in het gesticht verpleegd, tlcchts aan do zorgen van een tiental zie kenverplegers overlatend. Twee verpleegden maakten van het ge brekkig toezicht gebruik, om te ontsnappen Burgerwachten hebben de plaats der sta kers ingenomen om de orde in de inrichting te herstellen. Een aantal krankzinnigen zijn tijdelijk bij hun familio opgenomen, in afwachting van de opheffing der staking. Een zonderling. In de nabijheid van Saiht-Dié (Frankrijk) iroonde een zekere Nicolaas Poirot, die er londerlingo ideeën op nahield. Teneinde zijn verachting voor het aard- sehe op duidelijke wijze te manifestecren, bracht de man een deel van zijn tijd door iu een prachtige lijkkist, die hij op com fortabele wijze had ingericht en waarin hij beslist hegraven wenschte te worden. Op een even zonderlinge wijze, als Poirot leefde, is hij ook aan zijn einde gekomen. Want toen hij eergisterenavond zich in zijn eigenaardige slaapgelegenheid „terugtrok" werd hij plotseling door den dood verrast. Den anderen morgen werd zijn lijk, lig gend in de kist, door buren gevonden. Cen geneesheer, die het post-mortem-on- derzoek verrichtte, constateerde hartver lamming. Circusartisten-oplichters. De Oostenrijksche politie heeft een goede vangst gedaan. In de Boekowina waren de laatste weken groote hoeveelheden va-lsche Amerikaansche bankbiljetten in omloop. De politie, die een oog in het zeil hield, vernam dat deze bil jetten door heb personeel van een Ameri- kaanscli circus in omloop werden gebracht. Een der artisten, een clown, Koches ge- heeten, werd gearresteerd en gefouilleerd. Op kern werden 3Ö0 valsche biljetten van 100 dollar gevonden. Er werden in het geheel vijf personen aangehouden. Koches bleek liet hoofd dezer kleine ben de te zijn. Hij werd door de autoriteiten te Genève gezocht wegens oplichting, in de jaren 1919 tot 1921 gepleegd. Op een geheime plaats werd door de po litie nog een kastje met een enorme hoe veelheid valsche lOO-dollar biljetten gevon den. Koches dreef een handel in het groot in geld en werkte voor belangrijke sommen met alle Zwitsersche banken. In 1921 was hij betrokken bij een groote smokkelzaak van Oostenrijksche bankbiljet ten, waarbij millioenen de Oostenrijksche grens overgingen. Een bankiersfirma te Genève kwam door de handelingen van Koches in moeilijkhe den en diende een klacht in. De firma was v-oor bijna 2 millioen Zwit- eersche francs opgelicht. Ook kwamen er klachten in uit Weenen. In totaal zouden de oplichterijen loopen over een bedrag van 13.589.000 ZwitseTsche francs. Wetenschappelijke Berichten Over versfandsméting. Dr. H. A. Oort, eerste geneesheer aan Öe gemeentelijke gestichten Endegeest, Voorgeest en Rhijngeest, heeft in 't Nuts- gebouw te Leiden voor een aantal bij 't onderwijs betrokken personen een lezing gehouden over verstandsmeting. Tot de vele woorden, aldus spr., die wij dagelijks gebruiken en die toch moeilijk te definieeren zijn, behoort ook het woord verstand. Wij gebruiken dit zoowel voor een aanleg voor geestelijke ontwikkeling als voor die ontwikkeling zelf. Wij vreten ook niet zeker of het verstand in één bepaalde eigenschap moet gezocht worden, b.v. in iets als zuiver oordeelen of logisch denken. Het zou kunnen zijn dat verstand bestond in een goede ontwikke ling van alle eigenschappen samen (ziele- vlek van paler van Ginnoken) of in een ge lukkige combinatie van enkele eigenschap pen: goed concentratievermogen niet leven dige phanlasie, met goed oordeel. En zoo rijn er nog meer mogelijkheden. De tegen woordig meest aangenomen opvatting is dat liet verstand zou bestaan in een ge schiktheid om geestelijk snel te antwoor den op levensmoeilijkheden. De verstandige sluit onmiddellijk verschillende mogelijkheden uit, probeert een paar die kans hebben en weet nu voor goed hoe hij handelen moet. Er gebeurt dus het volgende ïn ons: een of andere waarneming stelt ons iVoor een vraag hoe te handelenwan neer «r vele mogelijkheden zijn, werpen •Fij een hypothese op, die een oplos- ring zou kunnen geven, waarbij onze phantasie dus een rol speelt, en ten slotte .Oontroleeren wij, door ons denken, of de. Oplossing van het vraagstuk een goede 'terificatie is. Na die noodzakelijke critiek jomen wij eerst tot de handeling. Men joelt wel dat het woord als symbool van massa ervaringsfeiten hierbij een rol speelt. Ook het ge- heeft hierbij een groote beteeke- wie niet geleerd heeft van, vroegere levenservaringen, lean zich niet ontwikke len, zou telkens weer van voren af aan moeten beginnen. Maar datzelfde geheu gen doet ons dikwijls de mate van ver stand overschatten en wil men dus het zuivere verstand meten, dan moet men na gaan hoe iemand handelt - die voor het eerst voor een bepaalde moeilijkheid komt heugen heeft hierbij een groote beteeke- te staan. Hoo bepalen wij nu i# de practijk de ver standelijken aanleg en zijn ontwikkeling? In de practijk blijken deze twee nooit ge heel to scheiden van elkaar, wij kunnen er alleen maar naar streven om den aan leg zooveel mogelijk onafhankelijk van do aangeleerde kennis te bepalen. Onvolmaakt als zij zijn, worden tegenwoordig voor al do proeven van Binct en'Simon, door de Amerikanen verbeterd in de Stanford re visie, en de zoogenaamde intelligentie-proe ven gebruikt. De eesten zijn vooral voor de beoordeeling van kinderen geschikt, vor deren veel tijd, omdat men met den leer ling alleen moet zijn, de tweeden zijn beter voor- een groot onderzoek, ook bij volwas senen. Laat ik u, aldus spr., over deze me tboden wat meer vertellen. Zooals u uit de getoonde plaatjes en mijn toelichting be merkt hebt, onderzoekt Binet allerlei ver schillende eigenschappen en kundigheden, zooals zij achtereenvolgens bij het kind ter ontwikkeling komen. Slaagt het kind in de proefjes, die voor zijn leeftijd bestemd zijn, dan is zijn geestelijk© leeftijd gelijk aan zijn waren leeftijd; maar bij kan ook voor- of achterlijk zijn. Do intelligentie- proeven, die het eerst op xeusachtigen schaal bij het Amerikaansche leger gebruikt en daar goed bevallen zijn, bepalen vooral de snelheid van oordeelen en beslissen. Zij plaatsen do proefpersonen voor een nieuw soort geestelijken arbeid en laten nog al wat aan eigen initiatief over. Zij geven ten slotte de gelegenheid om in één cijfer uit to drukken, hoo het met de verstandelijke ontwikkeling gesteld is. Dat-dit cijfers be langrijke waarde kan hebben, is alleen mo gelijk wanneer men aanneemt dat de mees te geestelijke eigenschappen in een goede correlatie met elkaar zijn, dat dus b.v. een goede aandaclitsconcentratie, vlug en goed waarnemen, een goed geheugen, zui ver en snel denken, een levendige phanta sie, snel beslist handelen en goede controle over de spieren, dus handigheid, met elkaar plegen samen te gaan, dat dus in het alge meen, er zijn natuurlijk af en toe indivi- dueelo verschillen, er "een algeheele maat- van al of niet begaafd zijn bestaat. De meeste onderzoekers nemen dat aan en dit maakt het mogelijk om uit het melen van een paar verstandelijke functies een besluit te trekken over den geheelen verstandelij ken aanleg.Zooals u waarschijnlijk hekend is, heb ik in de laatste jaren vrij veel proe ven over deze zoo gemeten verstandelijke ontwikkeling genomen, zoowel met Leid- sclie scholieren, als met verplegenden, dus volwassenen. Aan de hand van mijn lan taarnplaatjes kan ik u nu aantoonen, dat het zoo gemeten verstand zeer afhankelijk is van het genoten onderwijs, dat er ver schillen zijn tusschen meisjes .en jongens, ten voordeele van do kralslen, en dat vooral cok het maatschappelijk milieu een groote rol speelt. Bij de waardeering van de ver kregen cijfers moet dus met al deze facto ren rekening gehouden worden. Men zal dus den verstandelijken aanleg alleen kun nen heoordeelen in vergelijk met de klasse van den leerling of in andere gevallen van de groep personen, waartoe hij heliport. Wat voor nut kunnen dergelijke proeven nu hebben voor de school? Bij alle proeven heb ik aan de onderwijzers gevraagd hun leerlingen in rangorde te plaatsen naar hun verstandelijke begaafdheid, on, hoewel de sa. menhang tusschen het oordeel der onder wijzers en den uitslag van mijn proeven vrij goed was over het geheel, kwamen or tóch telkens helangrijko afwijkingen voor. Zonder.nu reeds een oordeel to durven uit spreken over de absolute waardo van dezo proeven, zouden de gevonden verschillen toch voor den onderwijzer een aansporing kunnen geven zijn oordeel over den leer ling nog eens nader te overwegen; het zou b.v. mogelijk zijn dat zij een blokker voor een knappen jongen versleten hadden. In 1923 heb ik de onderwijzers gevraagd twee lijstjes van rangorde te maken, één naar den aanleg, een ander naar do schoolken nis van hun leerlingen. Het bleek dat de uitslag van mijn proeven bijna altijd beter in samenhang was met het eerste dan met het tweede lijstje. Verder kunnen de proe ven dienen om de aansluiting van verschil lende scholen to heoordeelen: het bleek in 1921 dat de aansluiting van 6e klasse 2de standsschool en 7de klasse M.U.L.O. niet goedwas. Wanneer men dat wenscht kan men op deze wijze onderzoeken, twee af- deelingen van dezelfde klasso gelijk- of on gelijkwaardig maken; men kan er nieuw gekomen leerlingen meo onderzoeken, aan nemend, dat, wie een goedo intelligentie heeft en achtergebleven is in liet onder wijs, snel inhalen kan. Do proeven, aldus besloot spreker, kunnen naast bet oordeel van do klasse-onderwijzer een controle ge ven bij de toelatingsexamens voor H.B S. of Gymnasium en ten slotte kunnen de proeven en het intellectonderzoek in het algemeen een oordeel doen vormen over andero eigenschappen, dan die gewoon lijk door proefwerken en examens verkre gen worden en kunnen zij ook een rol spe len hij de beroepskeuze. twee Amerikaansche vliegers. Binnenkort zal hij Pisa verlaten en over de route Zu- rich-Texel-Bergen naar Spitsbergen gaan om vandaar de vlucht te ondernemen. KERKNIEUWS Mgr. Wijtenburg. Dc toestand van den hoogecrw. heer Mgr P. C. Wijtenburg, oud-deken van 's-Gra- venhage en kanunnik van het Kathedraal Kapittel, die 1.1. Vrijdag van de H.H. Sa cramenten der Stervenden moest worden voorzien, is sindsdien steeds vooruit gaande. VOETBAL. A. S. C.—V. U. C. De Ajax Sportman Combinatie speelt Zondag aan de Kempenaerstraat een wed strijd tegen V. U. C. uit Den Haag om een door deze club uitgeloofden gouden beker Waarom de wedstrijd IJ. V. V.A. S. C. niet is vastgesteld, -is ons een raadsel, te meer wijl verzocht was om dezen wed strijd vast te lasschen. DAMMEN. Een Leidsche Damvcreeniging. Woensdagavond is le Leiden opgericht do Leidsche Damvereeniging". Ongeveer 20 personen gaven zich bereids als lid op. Secretaris is de heer D. A. van den Berg, Langebrug 3. Land- en Tuinbouw Amundsen's Poolvlucht. De Noorsche ontdekkingsreiziger Amun'd sen is te Rome aangekomen, in een inter view heeft hij bijzonderheden medege deeld) over zijn voorgenomen Poolvlucht. Hij verklaarde o.a.:' Er zdjn voor dat doel twee spéciale vlieg tuigen gebouwd, door de firma Dornier Fo- loo te Pisa. Zij zijn van' staal en uitgerust met twee Bolls Boyce motoren van 370 P.K. De machines zullen in een storm op het water kunnen drijven op twee hori zontale vinnen, die ook bij landing op het ijs als schaatsen gebruikt kunnen worden. Amundsen zal vergezeld worden van HET SNOEIEN VAN HEESTERS EN ROZEN. Er zullen vele lezers van „De Leidsche Courant" zijn, die wel in het bezit, zijn van een tuintje, maar wiens financiën hel niét toe laten, zoo nu en dan een tuinman te laten komen. Voor dezulken is het zeer nuttig, als ze iets weten van de verzorging en den snoei van de heesters en rozen, dio in hun tuin staan. Zij, die wel in do gelegenheid zijn een tuinman te laten komen, zouden wo eerst nog op het. hart willen drukken: neem geen tuinman of een goeden. Het zijn im mers niet alle tuinlieden (koks), die lange messen dragen. De Sierheesters dan, kan men verdoelen in: heesters die in het voorjaar bloeien, op twijgen, die nu reeds op de heesters aanwezig zijn; heesters die in den zomer bloeien, op scheuten, die nu nog gevormd moeten worden; heesters, die niet in het oog loopend bloeien, maar, die aangeplant worden, om het sierlijke blad'. Heesters, die in het voor aar bloeien op het hout, dat nu reeds aanwezig is, snoeit men nu hoege naamd niet, anders snijdt men- natuurlijk de nu reeds, in knop. aanwezige bloemen weg. Dom genoeg, ivordt het toch heel dik wijls gedaan, zelfs door zoogenaamde vak- menschen. Gebrek aan kennis van het materiaal, dat ze behandelen is natuurlijk de oorzaak In het voorjaar bloeiende heesters moe ten na den bloei gesnoeid worden. Nu mag men er hoogstens enkelo minder waardige takjes uitsnijden en ook de doodo takken. Tot dezo eerste groep be lmoren de meeste bekende heesters, als b.v. sering, gouden regen, jasmijn, sneeuw bal (viburnum), blauwe regen, deutzia, vele spirea's, ribes, forsythia, meidoorn (natuurlijk), azalea, rhododendron enz. Bij eenig nadenken' zal men zelf al spoe dig kunnen bepalen, bij welke groep een heester (buis boort. De in den zomer bloeiende heesters moeten nu gesnoeid zijn of spoedig.-worden. Omdat ze bloeien, op de scheuten, die ze nu nog maken moeten, kan men als regel aannemen, dat ze tamelijk kort ge snoeid worden, d. w. z., dat men ze ver terug snijdt. Door dit terugsnijden dwingt iüen na melijk-zoo'n heester jonge scheuten te vor men. Verder haalt men er ook liet overtol lige en doode hout uit. Tot deze groep belmoren niet zooveel be kende heesters, o.a.: hydrangea paniculala buddleia, (met bloemen, die veel op lila seringen lijken) hypericum, indigofera, vlier, leices teria, tamarix, sneeuwbes, symphoricarpus, kamperfoelie en tenslotte de groote groep van de rozen. Rozen kan men dus ook tamelijk kort insnijden, de soorten, die het hardst groeien, snijdt men het minste af. De zwakker groeiende kan men gerust tot op 1520 cM. insnijden, de sterker groeiende soorten van 2550 cM. Heesters, die om het sier- 1 ij ko blad gekweekt worden, lat-on zich het gemakkelijkst snoeien, ook al, omdat het meest snelle groeiers zijn, dio heel dik wijls aangeplant zijn om een onaangenaam uitzicht weg te nemen. Ze kunnen meestal zeer kort ingesneden worden, dan dwingt men ze ook weer, om mooie, krachtige scheuten, met mooie bladeren te vormen, terwijl men er tevens mede voorkomt, dat ze onderaan te kaal worden. Dat snoeien moet, evenals bij de vorige groep, nu ge beuren. Deze groep wordt o.a. gevormd door: ligustruin, cornus, wilde wijngaard, klimop, taxus, buxus, verschillende acers en nog vele anderen. We hopen, dat ieder begrijpen zal, dat men op het papier geen les kan geven in snoeien, maar we hebben alleen in grove trekken willen vertellen, hoe men, zonder al te veel fouten te maken, zelf, in tijd yan nood, te werk kan gaan. V. H. gerweg 187 G. A. Smit», Pastoor, Hooi gracht 27 Mej. J. Koolman, dienstbode, Oude-sdngel 78 Mej. J. P. Sloof, arts, Steenstraat 12 Mej. R. Meijer, dienstbode Breestraat 175 Mej. C. M. Lecilait-re Fucbs, Blauwe Klokhof 3 Mej. H.. F. A. M. P. Damen, verpleegster. Plantage 7 Baron O. P. van der Felt-z, Morschweg 55c M. Vissers en gezin, spoorwegbeambte, Hendrikstraat 14 Mej. F. Schaart, dienst bode, Eijnc-burgsrweg 50B Mej. C. Was senaar, verpleegster, Academisch Zieken huis Mej. N. T. Vermeulen, idem alsvoor M. van der Linden, kantoorbediende, J. van Houtkade 16c Mej. P. Stek, Bree straat 158 J. H. Muhring, Varkens-markt 7 P. Grill en gezin, leetaarV Nan niest r. 22 H. van Egmcn-d en gezin, straat maker Hooge Morschweg 31 Mevr. H. N. van Eijk, advocaat, Papengracht 26 Mej. C. P. van Sebers, dienstbode. Korte Mare 22 Mej. M. W. F. Roestenburg, dienstbode Korte Mare 21 R. S. I. Nap, Varkens- markt S P. G. J. \V. Ides, schilder, Oude Vest 97 E. A. Th. Mioch en gezin, ma chinist, Tulpenstraat 1 M. G. M. Leijn, dienstbode. Breestraat 139 Mej. W. van Rossum, dienstbode, Botermarkt 10 Mej. C. Ouwehand, Hooigracht 84 A'. Faber, smid, Middelstegracht 13 A. de Vet, spoorwegbeambte, Koningstraat 31 H. S. Bos, Oude Singel 230 C'h. Bavelaar, Kijf- gra-cht 8 H. Doorn, leerling machinist, Voorstraat 53. Personen uit Leiden vertrokken. Th. A. van Wely, Den Haag. terrein steen kolenhandel Perquin. Loosd. weg Joh. BattinghaWichers. Woerden, Hotel de Stadsherberg A. Ga-paan. Warmond D 56 A. J. de Bruijn, Schiedam, Edisonplein 13a Mej.' A. van der Mee. Leiderdorp, „Voordorp" Mej. P. H. Dubbeld, Rotter dam. Parklaan 44 H Schrama, Warmond bij Beek, Heerenweg J. L. van As, Vel- sen. Wal ravenstraat 32 J. W. Vuijk, Rot terdam, Ammonstraat 70 H. Vos, Am sterdam. Linenaeusparkweg 108 bel-étage C P. B. Vis Dieperink. Utrecht, Richa-rd Wagnerlaan 5 J. J. van der Hoeven, Rot terdam, K. Coc'lstraat 9 G. J. A. Man- ders. Princenhage, Bredascheweg 61 G. O. Looijen, Den Haag, Ant, Duijckstraat 56 J. J. Franse, Katwijk, Voorstraat 7 H. A. Akkermans. Botterdam, Wij mans weg 94 N. Ronner. Sneelc, Ocsterdijk 94 J. de Graaff, Xoordwijk, Voorstraat 2 Mej. W. van Oosten, Apeldoorn, Asselscheweg 50 B. F. de Hosson, de Steeg (G.) Toofd- straat 31 Mej. E. IToogervorst, Zoeter- woude. bij de ouders Mej. S. L. Westcr- hoek, Scheveningen. Keizerstraat 215 A. P. A. Formanoy, Rotterdam, Lloyddwars- straat 1 F. A. Holleman, Rotterdam, Oudedijk 201a Mej. M. Wiegmaan, Den Haag. Ja va straat 227 Mej. H. A. J. M. Hendrickv, Haarlem, Merkmanstraat 21 Mej. M. Mathern, Kreuznach, 1 Mej. M. S. Booracker Moordrecht, bij notaris Treur P. Bruijn, Kaarden. Oude Haven 35 Mej. B. M. J. Morsinlr, Dordrecht, Wijnstraat 71 J. A. van Poïancn, Welte vreden, 1 H. M. Kleber, Bheden, Oran- jeweg 11 M. van Lokhorst. Teteringen. Teteringsche Parkstraat 16 Johs. Broer tjes, Bloemend-aal, K. Kleverlaan 48 Mej. L. Hardenberg, Den Haag, Dcimanstraat 108 J. J. H. Rigtmeijer, Oegstgeest, Ge verstraat 36 Th. G. Bentveld, Haaksber gen Hengelstraat E la A. J. W. -Hen driks, Arnhem, W. Be ij er straat- 3 Mej. L. Fr. Katzechamm. Haarlem, Bosch en Vaartsiraat 1 J. H. van Leeuwen, Oegst geest. Terwee weg 73. Personen te Leiden gevestigd. L. Voogt en gezin', meubelmaker, Oran- j©gracht 4o D. van Egmond. en gezin, ka merverhuurder, Vree wijkstraat 16 Mej. Q. J. M. Zandvliet-, dienstbode, Riinsbur- HILLEGOM. O n d e r t r o u w d C. de Jong en F. van Seis. Getrouwd: P. Bruinenberg en J. van der Wereld. Geboren: zoon van P, van Dijk— selen dochter van L. GortzakWijsman zoon van J. M. van der WolfJanssen dochter van G. J. Gorloozevan de Wa ter. Overleden: G. Zandbergen—Van Deursen vr. 62 jaar. NIEUWKOOP. Geboren Petrus Loonardus, zoon van A'. Roosemalen en M. O. Lam Bartholo- meus Jozef, zoon van G. van Kapel en C. J. van den Helder. Overleden: Coruelia- de Ruijter, we duwe van Fra-nciscus Nieuwendijk 82 jaar. STOMPWIJK. Geboren": Martinus Gerard us V er- douw geboren De Jong zoon Elisabeth Hendrik-a Blcemheuvel, geb. Kroon dochter Overleden Albertus Maria van Beek 3 jaar Hubert-us Leendert van Geel 1 jaar VEUR. Geboren':' Ad-ri-anus Lambertus van den Berg geboren van der Meer zoon Herman Pope-ijns, geboren Scheele, zoon Adrianus Martinus Enze ge-boren Schut te zoon Beniardus Johannes Muisert boren Freken, zoon. VOORSCHOTEN. Geboren: Amalia Godefrida, dochter van C. W. van Stein en A. G. Hoogeveen Adriana, dochter van H. do Gier en J. F, de Graaf. Ondertrouwd: M. G. Einers en G. Roodvoets. Gehuwd: T. Lakervcld en M. Meijer. ZOETERWOUDE. Geboren: Johanna Jannetje, dochter van T. Zaal en; van J. Vonk Maria Ger- truda, dochter van C. W. d© Jong en O. I. Verkleij Jacobus Joannes Gijsber- tus, zoon van W. M. van der Sail® en van M. van der Hulst Jacobus Johannes, zoon van N. van Rijk en van G. A. Scheel Adriana Anna-, dochter van H. Zandber gen en van G. Pouw. Ondertrouwd Abraham Johannes, van der Krogt 21 jaar en Cornells Maria l yan Bemmelen 23 jaar, - 1371 4S94 7339 7658 S47S 922? 9897 100661018611C59 1313116059 239862635727317 29144 31802 33827 3S8S8 34307 348-6 S74C6 3S065 40329 41767 43027 44902 4513146012 4603S 48494 49314 49513 529'6 56854 602qp 68605 63837 6521967772 De nummertrekking heeft den 15 APRIL e.k. plaats. Te bestellen bij: Centr. Bureau K.S.A., Steenschuur 17 Leiden, en bij C. J. ONDERWATER, Zuidbuurt 73, Zoclerwoude. 10763 HEEHllBESEB 203 Haarl.straat 203 met en zonder lijfjes vanaf 9S cent, van Manchester en Cheviot. JONGENSBLOUSES var.af f 1,25. in verschillende streepjes vanaf f 1,10. 10S79 met en zonder boord pracht streepjes vanaf f 1,85. Werkbroeken, Kousen en Sokken Prima Kwaliteiten Zeer Lage Prijzen. 203 Haarl.straat 203 Biljardwedstrijden om het pers. Kampioenschap van den Leidschen Biljard-Bond, in de achterzaal van „Zomerlust", Stationsweg, Leiden, op 8, 9, 10,11,15,16,17 en 18 April 1924 Aanvanghalf acht n.m. Toegangsprijs: f 0.30(incl. bel.) Leden L.B. B. doorl. diploma f0.60 (incl. bel.) 108S9 BALLON-WEDSTRIJD ER ZIJN REEDS KAARTEN TERUG- OEZONDEN. WIJ PLAATSEN IN ONZE ETALAGE EEN. KAART WAAR DE VOORLOPIGC UITSLAG I OP AANOETEEKEND WORD 1' DE KAART, WELKE TOT NOG TOE DE VERSTE REIS HEEFT 1 OEMAAKT WERD ONS TOEOL ZONDEN UIT SEROOSKERKE

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 5