1. Met ingang van 1 April worden alle periodieke verhoogingen voor 12 maanden stopgezet; 2. om de loonen der arbeiders van 24 jaar en ouder aan de nieuwe loonen, die hierdoor ontstaan, aan te passen, zullen de uur- en Etukloonen dezer arbeiders tweemaal 2J4 percent verlaagd worden en wel met VA pot op l April en wederom met VA pet. op 1 October. De Tilburgsche fabrikantenvereeniging had aan de textielarbeidersorganisaties Jn nieuw fabrieksreglement toegezonden, met verzoek, mogelijke bemerkingen daarop aan het bestuur kenbaar te maken. Deze bemer kingen zijn: do boeten moeten niet hooger opgevoerd •worden dan thans (de pratroons wensch- ten die met 100 pCt. te verhoogen); als de arbeiders grieven hebben over de toepassing van het reglement of andere Baken, dienen ze die door middel van een fabriekscomrnissie aan den werkgever ken baar te maken; art. 9. luidende: „do arbeiders zijn ver plicht aan den werkgever of zijn gemach tigde. wanneer dezen zulks vragen, juiste en volledige inlichtingen te verstrekken omtrent hun vorigen werkgever en om trent het lidmaatschap hunner organisatie" dient te vervallen. De Fabrikantenvereeniging heeft geant woord, heb op dit oogenblik niet wensehe- lijk te achten, de totstandkoming van far- briekscommissies te bevorderen; er be staat geen aanleiding, de boeten lager vast te stellen dan thand is geschied; art. 9 wordt geschrapt. Salarisverlaging Rijksambtenaren. Spocdb ij een komst Centrale Commissie. Betreffende do gisteren gehouden spoed- biieenkomst der Centrale Commissie voor Overleg in Ambtenaarsza-ken, verneemt de .Tel." het volgende: Zooals bekend, is op 29 Febr. jd. het overleg over de salarisverlaging afgespron gen, wijl eenerzijds de personeelvertegen- woordiging zich stelde op het standpunt dat een waarachtig overleg noodig maakte, dat niet vooraf het op de salarissen te be zuinigen bedrag werd vastgesteld, ander zijds omdat de regeering het door haar genoemd bedrag van 14 millioen voor 1924 handhaafde. Tn de vergadering van 1 April echter kwam 't door de Regeering bij de K^mer ingediende ontwerp ter spra ke betreffende voorloopige voorziening ten aanzien van de bezoldiging van de leden van de Algemeene Rekenkamer, en besloot de commissie zich tot de regeering te wen den met do raededeeling, dat waar blij kens de toelichting op genoemd wetsont werp de resreering haar standpunt had losgelaten en niet 14 millioen op de sala rissen zou worden bezuinigd, waardoor het voornaamste beletsel voor de organisato rische vertegenwoordiging om overleg te plegen verviel, de commissie 'het op prijs zou stellen indien de regeering over deze haar voorstellen het overleg wilde hervat ten. De commissie stelde daarbij voorop, dat zij niet geacht 'mocht worden ook maar eenigszins accoord te gaan met den in houd der in de memorie van Toelichting op bedoeld wetsontwerp bedoelde regee- rin crsvoors+ellen. Hierop heeft de Regcering reeds den volgenden dag medegedeeld, dat zij gaarne voor Vriidag zou vernemen tot welke be schouwingen meergenoemd wetsontwerp der commissie aanleiding gaf. Ha ont vangst van het bericht, werd do Centrale Commissie telegrafisch bijeengeroepen. Tn de gisteren gehouden vergadering werd echter geen overeenstemming bereikt, ten aanzien van een ter zake aan de re- georing uit te brengen advies. Haar wij nog vernemen, komt de Com missie Dinsdag 11 April weer bijeen. U t het Bakkersbedrijf. Te Amsterdam. Gistermiddag kwamen de arbeiders-or ganisaties in het bakkersbedrijf te Amster dam in vergadering bijeen ter bespreking van den stand der onderhandelingen in zake de arbeidsregeling. Aanwezig waren de hoofd- en afdelingsbesturen van dgp lAlgem., Rocmsch-Kath. en Christ-. Bond. Do vergadering stelde vast, dat de bak kerspatroonsorganisaties tot dusver in ge breke zijn gebleven om de onderhandelin gen tot goed resultaat te brengen. De ar- beidersorgenis^ies moeten zich derhalve op het standpunt stellen, dat niet zal wor den gedoogd, dat ook maar de minste ver slechtering in de arbeidsvoorwaarden zal intreden. Indien de patroons individueel of de patroonsorganisaties over de hoofden der organisaties heen daartoe zouden be sluiten dan zoo werd unaniem verklaard zullen de drie arbeidersorganisaties met de uiterste middelen daartegen ingaan. Vragen van Kamerleden. Teekenaars bij het kadaster. Het Kamerlid Suring heeft aan den Minister van Financiën de volgende vraag gesleid: Is de Minister bereid te bevorderen, dat voor de elf jongelieden, die voor het exa men van teekenaar bij het kadaster zijn geslaagd, maar die totdusver niet voor een benoeming in aanmerking zijn ge komen, de termijn van benoembaarheid van twee tot bijv. yier jaar wordt verlengd zoo noodig onder nader vast te stellen verplichtingen? Hoofd-Aalmoezenier Evers. Een reis met Hr. Ms. „Heemskerek" naar de Hoorsche wateren. Volgens de „Msbd." zal de ZeerEerw. hoofd-aalmoezenier in Algemeenene dienst F. J. H. Evers dezen zomer op Hr. Ms. „Hecmskerck", als vlootaalmoezenier, de ïeis meemaken naar de Hoorsche wateren HET KONINKLIJK BEZOEK AAN DE HOOFDSTAD. Gisteravond was er soiree ten Paleize. Om 9 uttr schreden de Kóningin en de Prins de Burgerzaal binnen langs dc en haio geschaard© gasten. Hare Majesteit droeg een zwarte kanten met zilver door weven kleed, waaraan het grootkruis van den Ned. Leeuw was gehecht. Zij was getooid met het diadeem van het Na tionale Huldeblijk. Prins Hendrik droeg admiraals-uniform. Hare Majesteit liep al buigend door naar de Troonzaal. Daar werden 47 jonge dames aan haar voor- gestold. Om half tien keerde Lij terug in,. do Burgerzaal waar de Vorstin tot over elf cercle 'hield. In dien tijd speelde de marinekapel in do Troonzaal. Bij den cercle werden door den doyen van het corps-conslulair den heer Merensallo consuls ter dezer stede, aan de Koningin voorgesteld. Een groot aantal dames werd door H. M. bij zich ontboden. Buffetten waren o.a. ingericht in de Mozeszaal, waar gis teravond voor het eerst electrisch licht brandde. Do genoodigden waren allen uit Amsterdam en Noord Holland. Er was vooral door do dames groot toilet ge maakt. In de morgenuren werd door H. M. de Koningin nog een tweetal bezoeken zoeken afgelegd. Reeds om half tien kwa men do rijtuigen voor om H. M. de Ko ningin te brengen naar do Rijks-Kweek- sdhool voor Vroedvrouwen in de Camper straat. Met een omweg werd vervolgens gere den naar het Stedelijk Museum, waar de Vereeniging St. Lucas een tentoonstel ling houdt. Na afloop van dien rondgang werd do rit naar het Kon. Paleis weer aanvaard, waar do stoet tegen half een arriveerde. Z. K. Hoogheid Prins Hendrik was reeds vroeg in den morgen met Prinses Juliana en de Prinses van Erhach, per boot naar Marken vertrokken om een kort bezoek te brengen aan dat eiland. Tegen half een keerde Prins Hendrik met de beide prinsessen ten Palcizo terug. Om half twee werd door do Koninklijke Familie de tocht naar het Centraal Sta tion aanvaard. Op het perron nam de Koningin af scheid van Haar Gemaal die hier ter stede bleef om 's avonds deel te nemen aan oen diner op de Joh au de Wilt. Het Nederlandsch weekblad-voor den handel in kruidenierswaren meldt-, dat in de afgeloopen week 4.992.000 eieren naar Engeland zijn verscheept. De Duitsche rijksminister van voedsel voorziening heeft den invoer van room van 1 April af opnieuw verboden, Er zijn plannen in voorbereiding, tot het stichten van een bond van R. K. Markt kooplieden in het Bisdom 's-Hertcgenbcsch. STATEM-BEMERflAL TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren In de middagvergadering werd aange nomen de begroeting van Waterstaat, het Zuiderzeefonds en de Begrooting P. T. en T. na eenigo onbelangerijko discussies, Avon d'v ergadering. Staatsbegrooting 1924. Hoofdstuk Arbeid. Algemeene beraadslagingen worden niet gehouden. Bij do Afdeeling Arbeid betoogt de heer Smeenk (A.-R.) dat een objectief be- oordeeler niet zal kunnen zeggen dat onze Arbeidswet niet soepel genoeg wordt toe gepast. Hij heeft in het algemeen geen reden tot critiek op de toepassing van de wet, doch met groot leedwezen ervan ken nis genomen, dat do Minister de wet niet wil uitvoeren, voor kantoor- en winkel personeel. Do te dezer zake gehouden en quête bracht o.a. aan het licht, dat te Amsterdam 84 pCt. en te Rotterdam 75 pCt. van het bankpersoneel overwerk moet verrichten. Wat den arbeidstijd voor het winkelpersoneel betreft, hier zijn de mis bruiken nog erger dan tegenover het kan toorpersoneel het geval is.. Een zeer on gunstig beeld ten deze leveren de winkels van voedings- en genotmiddelen. De Minis ter zorge er in elk geval voor, dat de win kelbedienden één vrijen middag in de week hebben. Wat den nachtarbeid voor hakkers betreft, het staat vast, dat er tal van kleine ondernemers zijn, die, zonder de wet te overtreden, toch niet ijveren voor nachtarbeid. Hij dringt er bij den Minis ter op aan, niet te willen toegeven aan den drang, die den nachtarbeid wil doen herleven. De heer Snoeck Henkemans (C. H.) looft den Minister om de wijze, waar op hij do wet toepast. Gaan wij zoo door, dan is er slechts reden voor tevredenheid. Minder goed kan hij zich vereenigen met hetgeen de Minister in de Memorio van Antwoord zeido naar aanleiding van de opmerkingen over de gestrafte bakkers- patroons. De bakkers moeten vrij zijn om in hun bedrijf te werken zooveel en wan neer zij willen. Gevaar voor concurrentie bestaat niet zoolang het verbod om vóór een bepaald uur brood af te leveren ge handhaafd blijft. Daarna merkt hij een en ander op over de late inwerkingtreding der Arbeidsgeschillenwet. Na het conflict in Twente had men toch een spoediger in werkingtreding mogen verwachten. Intus- schen kan het hem voldoen, dat bij do laat ste nota de Minister de inwerking treding tegen 16 April a.s. heeft verzekerd. Do heer Staalman CV. B.) entameert do kwestie van den nachtarbeid der bak kerpatroons. Do Arbeidswet heeft een on gelijke concurrentie doen ontstaan tus- scken den bakker, die met 6 man en dien, dio met minder dan 6 man werkt. Die on gelijke toestand dwingt den laatste, die pas een uur lateT dan do eerste mag be ginnen te arbeiden, tot overtreding van do wet. Daarom kan hij nooit met den heer Smeenk meegaan, waar deze zeide: Bij overtreding van de wet is een hechte- nisstrai alleszins op haar plaats. De heer Loerakker (R.-K.) be spreekt do positie der landarbeiders, welke dringend om regeling vraagt. De Indiening Ruwe en schrale huid van liandeh en gelaat verzacht en geneest men het beste met Purol. In doozenvan 30, 60 en 90 ets. Bij apoth. en drogisten. 10881 van een Landarbeiderswet zou niet meer dan de afdoening van een eereschuld zijn. Hij ziet niet in, hoe de bedrijfstoesiand voor den Minister een bezwaar kan zijn om een einde te maken aan een toestand, welko dezen zelf ongewcnscht voorkomt. Het bezwaar van de onmogelijkheid, om de Arbeidsinspectie thans te versterken, is moeilijker to ondervangen. De heer Schaper (S.D.A.P.) merkt op dat de heer Aalberse van een Paulus een Saulus geworden is. Een 48-uurs werk week hebben wij slechts nominaal; het aantal overwerkvergunningen, is legio. Van een scherp doorvoeren van do sociale maatregelen is geen sprake. Hij dient de volgende motie in: Do Kamer, van oordeel, dat onder geen omstandig heid de volledige toepassing van do Ar beidswet 1919 langer mag worden uitge steld, verzoekt den Minister het daarheen te leiden, dat ten spoedigste, doch geleide lijk, alle groepen, die daarvan tot heden verstoken waren, daaronder te brengen. De arbeidsinspectie treedt hoe langer hoe slapper op en ook rechtspraak en poli- tio geven geen blijk van een strenge op vatting over wetsartikelen. De heer De Wilde (A. R.) bestrijdt dat deze Minister van Paulus tot Saulus is verworden, daar staat zijn verleden borg voor. Eerst in latere periode zal 2ijn werk worden gewaardeerd. Hij is thans geroe pen tot medewerking aan de bezuiniging. Zijn aanblijven is een waarborg, dat het bezuinigingswerk niet al to ruw, maar zeer geleidelijk zal plaats hebben. Ook spr. heeft de overtuiging, dat de toestanden onder kantoor-, winkel- en hotelpersoneel slecht zijn, maar is-even overtuigd, dat de Minister graag zou willen helpen, indien dit kon zonder afbreuk aan het bezuini gingswerk. Het standpunt van de Regec- ring ten aanzien van de overwerkvergun ningen is z.i. volkomen juist. De critiek op bet Regeeringsheleid is onbillijk. Vóór al les moet er werkgelegenheid zijn; onze handel en industrie mogen toch niet to veel gedrukt worden door de sociale wet geving. Men vergeto voorts niet het werkeloo- zenvraagstuk. Ook hiervoor is werkgelegen beid van groot belang, alsmede voor de Rijks- en gemeentefin ancien, die groote sommen besleden aan werkeloozensteun. Van den anderen kant vraagt men af-^ j schaffing van de 48-urigo werkweek. Ook hier neemt do Minister een juist stand punt in. De tijd voor afschaffing is nog niet gekomen. Aan bet wantrouwen van arbeiderszijdo wordt dus geen steun ge geven. Verzachting geeft de soepele toe passing der wet. Het derde punt is de ont wikkeling van den Iloogen Raad van Ar beid. Hij had graag gewild, dat flezo Raad een echt levend lichaam zoudo zijn gewor den, waarvan bezieling uitging en dat de partijen nader tot elkaar -zou weten te brengen. Dat een dergelijke ontwikkeling niet heeft plaats gevonden, is niet de schuld van de Regeering. Hij slaat af schaffing daarvan voor. Wat ten slotte den nachtarbeid der bakkers betreft, lean hij zich grootendeels aansluiten bij het door de keeren Snoeck Henkemans en Staalman ten deze betoogde. Do heer v. Rij ze wijk (R. K.) sluit zich aan bij de pleidooien vóór de toepas- selijkverklaring van de Arbeidswet op de werktijden van kantoor- en winkelperso neel. Uit de bekende rapporten blijkt, dat 50 pet. der handelskantoorbedienden lan ger dan 48 uur, tot 60 uur toe, per week arbeiden. De toestanden in het restaurantbedrijf besprekend, deelt spr. mede, dat koks en kelimers werkuren! per 6 dagen hebben. Overmatige Zondagsarbeid is er normaal, 't geen zeer schadelijk werkt op het ge zinsleven. In 't algemeen erkent spr. do moelijk- heden, waarmee allerlei industrieën te kampen hebben, zoodat overwerkvergun ningen noodig kunnen zijn. Maar ook wordt dit systeem door werkgevers wel aangewend als een middel om een ver kapte loonsverlaging in te voeren. Met! de strekking der motie-Schaper verklaart spr. zich té kunnen vereenigen; hij hoopt dat de Kamer en de Minister gunstig over haar inhoud zullen oordee- len. De heer Eiemstra (S.D.A.P.) spreekt over de landarbeiders. Grooten deels is hij het ten deze eens met het betoog van den heer Loerakker. Den heer v. d. W a e r d e n (S. D.) komt het voor dat de tijd thans gekomen is, dat de Regeering ten aanzien van het vraagstuk van het medezeggenschap kleur hekent. De heer Brautigam (S. D.) bepleit een toepassing van de Arbeidswet op het personeel van autobussen. De heer B r a a t (Plattel.) sluit zich ten deele aan bij het betoog van den heer De Wilde, waar deze den Minister hulde bracht voor de soepele toepassing van de Arbeidswet. Hij hoopt niet meer te beleven, dat er ook nog een Landarbeiderswet komt. De heer S ch a p e r (S. D.) interrum peert. Da heer' Braai (Plattl.)Al die in- terrumpties van den heer Schaper, mijn heer de Voorzitter, bewijzen mij slechts dat ik de juiste snaar heb aangeroerd, (Gelach). De heer Boon (V. B.) bepleit een veel grootere vrijheid van arbeid dan nu is toegestaan. Vele overwerkvergunningen zijn ook in het belang van de werkne mers, die zonder die vergunningen door werkloosheid zouden worden bedreigd. En toch treedt de Minister dikwijls nog te veel regelend op. Minister Aalberse kan over de uit voering van de Arbeidswet kort zijn. Al leen indien men elk geval in het bijzon der na zou gaan en de motieven, die 'de regeering tot haar handelwijze in de spe ciale gevallen leidden, zou men in recht vaardigheid kunnen oordeelen. Do overwerkvergunningen zullen blijven worden gegeven als hij overtuigd is dat liet in de betrokken gevallen noodzake lijk is. Overleg met wederzijdsche par tijen hoeft steeds zooveel mogelijk plaats. De arbeiders hebben gelukkig zooveel ge zond verstand, dat zij de noodzakelijkheid van overwerk bijna steeds inzien. De rege lingen voor autobussen-, kantoor-, win kel-, hotel-, café-personeel zijn klaar, maar kunnen niet worden uitgevoerd, ge zien de noodzakelijk bezuiniging. Uitbrei ding van de arbeidsinspectie is onmoge lijk; het streven naar een sluitend bud get eiseht inkrimping van den staatsdienst Wat de Ministers doeD, doen zij in over leg, maar zij staan ieder afzonderlijk voor him eigen zaken. Van pressie op hem is geen sprake. De motie-Schaper is voor' hem volkomen acceptabel, mits daarvan een uitbreiding van do arbeis- inspectie niet het gevolg rij. Binnen zeer korten tijd hoopt hij .te komen met een wetsontwerp tot zooveel mogelijke ondervanging van de moeilijk heden, waartoe de bakkersnacktarbeid heeft geleid. Het verkoopsverbod heeft gunstig gewerkt, zoodat het arbeidsverbod voor den alleenwerkenden patroon zal ge schrapt worden. Een Landarbeiderswet zou meer dan 1 ton kosten en daarvan kan dus geen sprake zijn. Er zijn drie redenen voor de latere inwerkingtreding der arbeidsgeschillenwet, t. w. do gewel- digo oppositie, die eerst moest luwen, de moeilijkheid om geschikte rijksbemidde laars te vinden, die. dit ambt bovendien nog onbezoldigd wilden aanvaarden en do regeeringscrisis. De Hooge Raad van Arbeid verricht zeer nuttig en goed werk. Terzake van het medezeggenschap ver wijst hij naar hetgeen hij 30 Maart 1921 in de Eerste Kamer gezegd heeft. Bij de afd. Arbeidersverzekering wordt de vergadering te 1.25 uur geschorst tot fevtenmorrren 11 uur. Semeenfalijke Aankondiging. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP/] Aan den gemeentelijken vischwinkol Vischmarkt 18, tel. 1225, is ZATERDAG en voorzoover voorradig ook ZATER DAGAVOND verkrijgbaar SCHELVISCH X f 0.21 en f0.32; SCHOL a f0.20, en f0.32 per pond. Katholieke J&gaenda LEIDEN. Vrijdag. Plaatselijk Comité der K. S. A', Bond-sgebouw, te 8.30 uur. Zondag. Algemeene H. Communie en om half elf de Hoogmis in de Kerk van O. L. V. Hemelvaart, tot iit ten tie van den R. K. Bouwvak-ar beidersbond „St. Jozef". Maandag. ,.St Raphael", Bondsgebouw, te 8 uur. NIEUWKOOP. Maandag. Prop. verg. voor den Landarbei. dersbond, in het Patronaat. Apotheek die tot cn mrt Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon. dags geopend is: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Tel. 552. Totegi-afisoh Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den roor- gen van 4 April 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.771.8 Stornoway en Aberdeen. Laagste Barometerst.: 760.0 Toulouse. Verwachting tot den avond van 5 April: Zwakke tot matigen Oostelijken tol Noordelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag, zelfde temperatuur; KERKNIEUWS Kardinaal frlercicr Heden is het 50 jaar geleden, dat Z. Em. Kardinaal Mercier, aartsbisschop van Mechelen, de H. Priesterwijding ont ving. Het feit zal na do Vasten worden her dacht. Land- en Tuinbouw De uitbreiding van het mcr.d- en klauwzeer. De directeur-generaal van den Landbouw brengt ter. kennis, dat met het oog op do uitbreiding van het mond- en klauwzeer is besloteD, dat de inspecteurs van den Veeartsenijkundigen dienst met ingang van 7 April a.s. slechts uitvoereertifica- len ten aanzien van herkauwende dieren en vaTkens zullen afgeven, indien door hen de noodige zekerheid is verkregen, omtrent de onbesmette herkomst der be treffende dieren. SPORT Een Christelijk Sportblad. Wij ontvingen het eerste nummer van het Christelijk Sportblad, weekblad, ge wijd aan de belangen der lichamelijke oefening. De uitgave is van de „Nieuwe Leidsche Courant", drukkerij en dagblad voor Leiden en Omstreken, en goed verzorgd. De inleiding van den heer H. T. Ober man weidt uitvoerig uit over wat het blad bedoelt te zijn. De redactie dankt hierna in voorwoord alle medewerkers en beveelt het blad aan. M. ten Broek schrijfttegen voetbal, en dan volgen diverse vereemgingsberichten. Technische voorlichting vinden we er nog niet in, wellicht doordat wegens plaatsgebrek veel copie moest overstaan. RECHTZAKEN Niet Inschrijving In het Handelsregister. Gisteren stonden voor de Rechtbank te 's-Gravenhage in hooger beroep terecht de antiquair H. en de caféhouder K., beiden te Leiden, aangezien zij hunne han delszaak niet ter inschrijving in het Han delsregister hadden opgegeven. Tegen den heer H. werd geëischt 1100, en tegen den heer K. f 50. ACADEMIE-FIIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het Taal kundig Doctoraal examen voor Indologi- sche studiën de heer H. G. Heijting (Den Haag). Doctoraal examen Rechten de heer R. M. Soejardi (Soekabocmi) en mej. H. Henkemans (Den Haag). Bevorderd tot arts de heeren B. A. Ver steeg (Hardingveld) en J. M. A. Hille- mana (Den Haag); tot semi-arts de heer E. J. J. G. Renaud (Oegstgeest). AMSTERDAM. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift: De vac cinatie tegen cholera langs den weg van het darmkanaal, de heer P. Peverelll, arts, geboden te Leiden. UIT DE OI1GEVIHG ALKEMADE. Gemeenteraad. De heer M. van Audel te Oudewetering 's door het centraal stern- stembureau benoemd verklaard tot lid van den gemeenteraad, zulks in de vacature-J. Verwey.De heer van Andel geboren te Haarlemmermeer 1 Juli 1887 behoort tot de anti-revolutio-nairo part-ij. Hij lm=Jt zijtf benoeming aangenomen. Arbeidsbemiddeling. Tot in dent der arbeidsbemiddeling is ij locmd de. heer W. A. van Harteveld, gemeente secretaris alhier Hij houdt zitting iederen Dinsdatr- en Vrijdagmiddag van 2 tot 3 uur. op het Gemeente-hui» Keuring van Waren. Uit het verslag van den keuringsdienst van Waren te Lei den blijkt, -dat in deze gemeente gedurend» het tijdperk 1 Januari tot en met 31 Mrt. j.l. 57 winkels zijn geïnspecteerd. 1879 mon sters <zijn genomeD, waarvan 1747 ter plaat se werden onderzocht en 132 op het lab-V. rat-orium, 3 afkeuringen hebben plaats ge* had. Vleeschkeuring. Gedurende de maand Maart zijn ter secretarie aangegeven do volgend© slachtingen: huisslaeliringen 5 varkens, bedrijfsslachtingen, 8 koeien 9 var Icens en 1 schaap, noodslach tangen 51 kal-1 veren, 3 varkens, 14 schapen, 1 geit en 5 koeien. Ingevoerd werd 520 K.G. vleoscb. Het netto-bedrag der kenrloonen bedraagt f209.25. HILLEG0M. Jubileum Chr. School. Het 25-jarig bestaan der Chr. Schcol aan de Van dea Ende-laan alhier is feestelijk herdacht. NIEUWKOOP. Cursusavond. Dinsdagavond werd vooi de afd. van den R. K. Volksbond een cur susavond gegeven door den oud-Centraal- Voorz„ den heer Smidit-, in dc R. K. Meis jesschool. Spr. zette duidelijk uiteen boe dc Volks bond moet werken op charitatief gebied in 10 «tellingen en toonde aan hoe de deugden van naastenliefde en rechtvaardigheid door de Volksbondere konden beoefend worden. Begin van brand. Gisteren ontstond begin van brand ten huize van v. B. alhier, doordat een dikke laag Toet onder in den schoorsteen in brand was geraakt-. Ooi het houtwerk voor den schoorsteen gaan brandeni Gelukkig werd dit spoedig door dc vrouw, des huizes bemerkt die de brand met een weinig water kon blusschett Uitslag keuring. Bij de eergisteren Bodegraven gehouden keuring voor da dienstplicht werden geschikt verklaard: D- Klerks, A van der Knijff. A. van der Lou*, G. de Roóij, W. Stigter, W. Meijer. A. «J der Wilk. M. van Koert-, J. O. Langeslag, O. de Rijk H. A. Vitsk en W. van ZutpBg Tijdelijk ongeschikt: Th. S. Akerboom. A Bon en A. Stuivenberg. Voor goed ongeschikt: L. M. van der "w, J. van Koert en O. Plomp. Een vijftal ingeschrevenen nam nieUaö: de keuring deel, aangezien zij een verbid- tends hadden aangegaan bij den Landstorm] terwijl twee ingeschrevenen niet w»rea verschenen VOORHOUT. Verscheurd. Bij den landbouwer r- Hoeven zijn weer twee schapen door hond verscheurd. 't- Is niet onmogelijk het dezelfde hond ia, dde eenige weken ge leden zooveel onheil aanrichtte. vla" Dubbel pech. Do autobus „De -. genaakte in brand, doch het vuur was spo dig gebluBoht, hoewel de bus toch U1 werking gesteld, werd. De nieuwe bus daarna de defecte op sleeptouw nemen, het -gevolg, dat eon lantaarnpaal werd» gereden. Toen was men genoodzaakt achter te laten. -ja Te water. J. van S. geraakte rijwiel langs de torenlaan t© wa^er> oSd hem met behulp van een t-ouw op -iet te 'halen, zcodat hij er met- een nat pn kwam. WASSENAAR. J Verkooping. Ten r verstaan van - ris Morra te 'e-Gravonhage werd F1*" morgen alhier verkocht een winke -

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2