rondgcciccM. den liwa wwd rooki-rlp -Tcprcsenfcecrd. Een tulband werd onder tie aanwezigen verloot Mej. Verine was de gelukkige. Daarna werd de Jubileumfilm vertoond. Wij raden diegenen, die de 'demonstra ties nog niet hebben bijgewoond aan, zulks heden alsnog ie doen, want dit is do laat ste dag, dat die gelegenheid geboden wordt jcomt, zoowel op den dag als 's avonds. Iemand, die op den dag geweest is, is even goed 's avonds welkom. Nu geen critiek achteraf. Eerst komen zien wat gas is, welk voordeel en gerief het oplevert, wij zijn er van overtuigd dat gij propagandist van gasverbruik wordt. Do zaal van Café „BoerliaavwN is dus Donderdag te klein. Afgesproken. WGUBRUGGE. Verdronken. De zuster van den land bouwer M., die ccnige dagen hier logeerde en wiens geestestoestand niet normaal was vond men gistermorgen ontzield in de Hei mans-Wetering, onder Alphen a. cl. Rijn. ACADEMIE-NIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor /het Candi- £aatsexamen in de Rechten de heer Th. D. Schaper (Rijswijk, Z.-H.); Doctoraal examen Rechten dc heer J. I. Dijkhuis (Den Haag). STADSNIEUWS DE FEESTVIERING OP 3 OCTOBER. Koninklijk bezoek. In dc bovenzaal van „In den Vergulden Turk" hield de 3-October-Vereeniging een buitengewone ledenvergadering, bijeenge roepen om, zooals de Voorz., de heer W. v. (1. Laan in zijn openingswoord mede deelde, de toestemming der leden op de plannen van het bestuur te verkrijgen, welke, met het oo~ op dit jaar, een 3e bui tengewone bijeenkomst noodig maakten. De notulen der vorige vergadering wer den door den 2den Secr., den beer P. Boot Jr., voorgelezen en onder dank, wegens dc nauwkeurigheid en uitgebreidheid, goed gekeurd. De particuliere secretaris van H.M. de Koningin had bericht, dat H.M. dc komende 3-October-feesten hoopte bij tc wonen, welke mededeeling met welgemeen- den bijval werd begroet. Zoo ook dc toe stemming van.de gemeente-commissie om de St. Pieterskerk op den heugelijken dag open te zetten voor een zanguitvoering. Ook de andere leden der Koninklijke familie- zijn uitgenoodigd. Do Voorz. gaf nu in hoofdtrekken het verloop der feestelijkheden weer; er kun nen echter nog groote wijzigingen in aan gebracht worden. De vigilie-feestelijkheden vangen 's.avonds aan met kanongebulder en klokgelui en een zanguitvoering in de Pieterskerk; zoo mogelijk zullen de leden van alle Leid- sche zangvereenigingen worden uitgenoo digd; als solo-zangeres zal optreden mevr. A. Noórdewiér-UeddmgiüS oïgclSptd vormt debegeleiding. Óp den* feestdag Zelve zal de Koningin waarschijnlijk te 9 uur per auto of per trein aankomen en ontvangen worden door1 het gemeentebestuur. Do Koningin zal aan 'de "Waag worden verwelkomd door de 3- October-Vereen. en tegenwoordig zijn bij het uitdeelen van haring en witte brood, waarbij dit jaar nog hutspot komt. Als een nieuw programma-nummer zal een weesjongen met de hutspot vanaf de Lam- meschans do stad intrekken. Daarna zal de Koningin de uitvoering der Koraalmuzipk bijwonen in het Van der Werffpark én de onthulling van het monument in het Plantsoen, dat een commissie aan. do gemeente Leiden zal aanbieden.' De- Voorz., prof. P. J. Blok, zal hierbij een rede houden. Na de kerkelijke herdenking zal H.M. vermoedelijk een rijtoer maken door de stad om daarna een kijkje' te nemen bij bet Openluchtspel langs de Zoeterwoudsclic Singel, dat echter niet, zooals het eerste plan was, de verloving van de Engelschc koningsdochter met. prins Willem II zal voorstellen, doch de vrede van Rijswijk, geteekend op het huiten Nieuwerbrug 1697, die een einde maakte aan den 9- jarigen oorlog. De tooneelzetting geeft het j kasteel weder tusschen het. Rijswijkscbe Bosch en zijn waterpartijen met een ver gezicht op Delft. Willem III komt met de gezanten en afgevaardigden Rijswijk binnen over de Rijswijksche brug, die over den Zoetcr- woudschen Singel gelegd zal worden, tor hoogte van de villa van den heer v. Wijk, wandelt naar het slot (dat dwars door het Plantsoen wordt opgericht), waar de vre- do wordt geteekend. In den Zoeterwoudschen .Singel zal van hout een eilandje, met een oppervlakte van 50 M2., worden aangebracht, waarop ccn waterspel van Lancelot en Halewein zal worden vertoond. Het is een middelceuw- sche gebarenspel, met begeleiding van mu ziek en zang (de muzikale leiding zal-door don heer Leo J. Mens ter haTte worden ge nomen). Het houten eiland is Arcadia, waar Lancelot met Sanderijn, na hun land ontvlucht te zijn, aanlanden. Lancelot gaat op verdere verkenning uit, waarvan een faun gebruik maakt Sanderijn te'betoo- Veren door zoet fluite-spel en haar over te kalen naar het landgoed van zijn heer, Halewijn. te vluchten, die juist in zijn kootje, door een zwaan voortgetrokken, aan komt varen. Lancelot komt terug op hetzelfde oogenblik, dat Sanderijn zich in zal schepen. Een verwoed gevecht ontstaat tusschen de heide mannen; Sanderijn werpt zich tusschen de strijdenden en een klik van haar doet heer Halewijn schuld bewust terug deiuzen. Sanderijn en Lan celot hebben nu elkaar teruggevonden. Dit spol, eenigszins een allegorie op den vrede van Rijswijk, wordt vertoond ten aanschouwe van den Prins, Koning Wil lem III, die, met do afgevaardigden en gezanten der verschillende landen en ge volg op een in deu Singel vooruitsprin- ®endo tribune, plaats neemt. Na a Hoop van het spel kernen schepen van zes verschillende landen aanzeilen, ieder gebouwd, volgens do daar inhccm- sche wijze vau scheepsbouw, en bieden Willem III geschenken en voortbrengselen hunner landen'aan. Tijdens dc pauze zullen dansen uitge voerd en Prins en gevolg vervcrscliingen worden aangeboden. Voor dezo idyllische vertooning is do regie toevertrouwd aan den heer Hauss, uit den Haag. Het spel, dat om drio uur zal beginnen is om half vijf beëindigd, waarna do Koningin naar do Hofstad terugkeert. De toeschouwers van dezo spelen zullen in tribunes gezeten zijn, dio op de oploo penden kanten van don Singel worden, aangebracht, en, met do twee rijen staan-' plaatsen daarachter aan 3 a 4000 toe schouwers plaats kunuen bieden. Voor H.M. de Koningin en gevolg is een bijzondere tribune opgericht tegenover de tribune van "Willem III; zoo ook voor en kele genoodigden. Des Vrijdagsavonds kan men z:ck ver meien in de alles-belovendo versiering en verlichting van de stad. Zaterdag, 4 Oct., zal dit openluchtspel tegen verlaagde toegangsprijzen herhaald worden van iiüll! elf tot, twaalven. Ongeveer tc 2 uur zal de historisch-allegorische op tocht zich in beweging zetten. Do stoet verzinnebeeldt, de Gouden Eeuw (1574 1697), in 5 afd., ieder van 4 groepen en is samengesteld uit pl.m. 500 personen en 200 paarden. De prinsen Willem I. Maurits, Frederik Hendrik en Willem III rijden mee. Aan Willem III rijdt heel broederlijk Johan de Wiit vooraf. Van ieder der genoemde staats- en Lrijgslieden worden 4 belang rijke gebeurtenissen gedurende hun be stuur uitgebeeld. Prins Willem o.a. met de Leidsche Hoogcscbool, Prins Maurits met z'n turfschip van Breda, Frederik Hen drik met de zilvervloot.... Evenals dc andere plannen staat ook do juiste samen stelling van dezen gioricuzen optocht nog niet vast De avonden der drie feestdagen worden met de kermis op het Schuttersveld be sloten en do Zaterdag bovendien met een schitterend vuurwerk. Dit zijn de voorloo- pige plannen van het bestuur. De heer Aarts wilde geen critiek op de plannen uitoefenen, maar vond het een groot bezwaar, dat het openluchtspel, „do clou" van de feestelijkheden, wegens de hooge toegangsprijzen niet voor de geheele bevolking te bezichtigen was. Do. Voorz. wees op de 2o opvoering tegen verlaagde entrée en wilde opmerken, dat de -anèn- schen, waarvan men niet verwacht dat zij de hooge toegangsprijzen zullen betalen, het juist doen. In antwoord op de vraag, of ook dit jaar weder een licbtsloet georganiseerd wordt, zeide de Voorz. dat deze uitgescha keld is,omdat bij de verwaolUige prachtige versiering van- d? stad, overbodig is. Do plannen voor bot openluchtspel en de optocht werden met applaus goedgekeurd. De Voorz. deelde mede, dat H.M. de .Koningju de eerewachten der Studenten- vereéhigihg" tot vnjvfiilige óefeifmg '-in? de wapenhandel „Pro Pafria"(te voet) en der 3 Oct-VeTeenigiug (te paard) heeft aanvaard. ,De lieer J. v. d. Meer wenschte, dat er beter werd uitgekeken bij bet aannemen van deelnemers aan de optocht, omdat er zich soms minder geschikte elementen on der bevinden. De Voorz. zeide, dat de lieer Koning, die met' liét toezicht is belast, een heel boekje zou kunnen opendoen van nien- scken, die op den dag zelve weigerden deel te iietnên, Dit jaar moeten do deelnemers hun woord: geven in den optocht mee te ga'an en bovendien zal door hen een waarborgsom moeten worden gestort.- De heer Bookooy vroeg, of de Commis sie van versiering, ook ten doel heeft aan minder rijke wijken steun to geven hij de versiering. Dit ligt niet in het plan, aldus de Voorz De heer Touw, voorz. dezer Com missie, doet enkele mededeelingen dien aangaande. Er zijn ook buurt-commissies opgericht, die het initiatief hebben voor de versiering der wijken. Deze buurtcommis- sies zullen in vergadering bijeengroepen worden, met de hoofd-commissie, die slechts adviseerend zal optreden. Spr. wékte op do stad prachtig te versiern. De Voorz. wilde ook een opwekkond woord spreken, n.L voor bet monument.De steun der leden is iniet geworden, wat men had verwacht en toch móet het monu ment er komen. Spr. spoorde aan de con tributie spoedig to betalen en tevens mo nument-kaarten te koopen van f 1, f 0.50 en f 0.25. Do heer Boekooy raadde den penning meester aan de kaarten niet tc vroeg we; te sturen, maar de pemiingm.,' de heer de "Wilde, antwoordde, dat reglementair in Januari reeds do contributie, geïnd moet worden en geheel betaald moet zijn na 1 Juli. Er werd ook geklaagd over de monu ment-kaartjes-verkoop, die sommigen leden niet zijn aangeboden, De heer de Wilde deelde mede, dat de loopers. mot den verkoop belast, zoom na righeid daarvan ondervonden, dat zij het opgaven. Er zal naast de kaarlen-verkoop nog een collecte voor bet monument langs de hui zen worden gehouden. Een klacht over den toestand van het Schuttersveld zal wel een klacht blijven. De Voorz. dankte na dezo besprekingen de aanwezigen voor hun belangstelling en sloot, daarna de vergadering. Vet in püedervorm. Onze huisvrouwen kunuen moeilijk zi gen, dat haar terrein bij het ontdeden van nieuwe vindingen wordt misdeeld. Een waarlijk geniale vinding wordt dezer dagen gedemonstreerd in de Kleine Stadsgehoorzaal, die voor deze gelegen heid smaakvol is ingericht; en waar on der de prettige leiding van den heer Hout zagers verschillende proeven worden ge toond die de veelzijdige eigenschappen naar voren brengen van rund vet en plantenvet, in poeder vorm. Dit keurig en frisch verpakte vet ziet er. uit als heel fiine suiker, is geheel droog, en absoluut zuiver, gelijk op alle mogelijke manieren is waar te nemen. Het product dat zonder twijfel een goede toekomst heeft, is een uitvinding van den heer A. de Kadt te Schiedam, directeur van de Mij. „Hydroleo" aldaar, iemand die op het gebied van den vetha-ndel uitste kend bekend is. Het gaat heusch moeilijk in een kort be stek de .vele-uitnemende" eigenschappen te vcrmeldén^ maar de gróótste aanbeveling kan wellicht zijp, dat 'do. uitvinder geen behoefte heeft gevóeld zijn product een anderen n^ain to geven-dan wat het eigen lijk is;, rund vet óf plantenvet. Het rundvet heeft de zuivere oorsprong kelijke smaak, het plantenvet is absoluut smakeloos. D't poedervet geeft een gecon troleerde hesparing van 50 tot 80 pet., al naar het artikel dat men ermede vervangt, zooals boter, margarine, melange of sla olie. Waterdecïen bevat het al evenmin als zoutdeeiea. Op het vuur gezet, zijn enkele seconden voldoende het te doen smelten; walmen is in elk geval uitgesloten, terwijl dit op zich zelf ook een beduidende bran-d-slofl>espa ring geeft. Do eigenaardige voTm en de gemakkelij ke oplossing van liet vet bieden vele voor deden aan personen die betreffende vetge- hruik op dieet staan, daar bet zonder bet minste bezwaar, gelijk we zelf zagen (en proefden) in de reeds^bereide spijzen kan worden verwerkt. Het vermengt uiterst gemakkelijk, en heeft in :t geheel geen veranderden invloed, in welk opzicht ook. Producten, die de meest nauwkeurige bereiding vragen, ook wat het gebruik van vetten betreft, zooals b.v. doperwten, streelen met d,it smake'oos plantenvet be rend, bet gehemelte óp een wijze, die niet te vei-beteren is. Ter demonstratie zijn producten van allerlei aard aanwezag; Pannekoek en vleesch, zoowel als doperwten en cake alles onverbeterlijk Zooals mede uit de advertentie blijkt, worden de demonstraties gehouden op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag van 10 E- 12, van VA5, en van 7E10 uur. "Wij durven een druk bezoek voorspellen. Do hygiënisch en practiescli kostelijke uitvinding is liét ongetwijfeld waard. 'Aan-gaan-cLe het begrafenis-geval, waarvan wij gisteren melding maakten, kunnen wij nog mededeel-en, dat ons bij nader informa tie is gebleken, dat de zwager van den aan een besmettelijke ziekte overleden K-atwij- ker het lijk niet op een s-links che wijze beeft weten los te krijgen maar dat bet- Acade misch Ziekenhuis het lijk op aanvrage van den zwager heeft- meegegeven nadat deze erop was gewezen, dat het vervoer naar een andere gemeente wettelijk verboden was Het ziekenhuispersoneel-staat geheel buiten dó kwestie. Te VGraveuhage ris geslaagd voor het macbinisten-examen, diploma A de heer J. P. J. Fleür, alhier; Op verzoek van den Commissaris van Po litie alhier is te Rotterdam aangehouden zekere W., die den fabrikant P, alhier heeft opgelicht voor een part-ij .goederen ter waarde van f 300.—. W. gaf zich uit voor zijn broer, met w-ien de firma geruimen tijd reeds zaken deed, zonder dat men jé*- -Ier kende. SPORT Steun aan het N. 0. C, Het sportfeest te Leiden. Gisteravond had in de Leidsche Üniver- siteitsmanége aan de Kaiserstraat, daar toe welwillend afgestaan door den heer Ebhink, de eerste voorstelling plaats van het groote sportfeest, georganiseerd door de Commissie tot steun aan het Neder- landsch Olympisch Comité. Do Voorz. van het Comité, dr. v. Iter- sen, dankte do aanwezigen voor de groote -opkomst, door wier be middeling een steentje bijgedragen werd aan de uitzending van Nederlandsche. sportlui naar de Parijsche Olympiade. Spr. sprak woorden van huldo en dank tot kapitein de Jong, door wiens energie deze feesten in elkaar waren gezet. Even eens dankte spr. de deelnemers, die bun krachten beschikbaar stelden voor het sa menstellen van bet programma. Na bet openingswoord ving bet pro gramma aan met boksen, door leden van de Leidsche Studenten-Sport vereeniging „Arena Studiesorum". Er werden twee partijen gegeven, ieder 2 ronden van 2 minuten, tusschen do bee- ren Eriks en Dusiseldorf en ,Gaymans en Burghardt. Het nummer carousscl rijden door hee- ren onderofficieren van bet 6o Reg. Veld- Artt., onder leiding van kapitein Trapman was aanleiding tot veel applaus. Daarna trad de Damos-Gymnastiekver. „Brunhïlde" op onder leiding van den heer S. J. Kcopmans, waarbij knolsoefe ningen gegeven werden. Nummer 4 was flêche-rijden door de dames Doblxlman en v. Schalk en de heeren Burlago en jhr. v. Grotenhuis, on der- leiding van. den beer J. Ebbink. Do tuigen der paarden waren welwillend ter beschikking gesteld door hot Koninklijk Staldepartement. Het nummer touwtrekken tusschen scholieren van de Leidsche II. B. S. en van het Lcit-'ch Gymnasium, werd door ©eis t e c-noem .1n gewonnen Tot slot ging voor de-pauze een jeu de rose, deor manschappen van het 6o Reg. Veld-Art., wat een aardige attractie was Na do pan zo werd begonnen met wor stelen, gegeven door de h: ren G. Flamau en, C. de Ru en N. Kop en W. van Duu- ren, leden, der Leidsche Sport vereen. Het springmimmer, -gereden, door da mes en heeren leden der Manege, oogstte veel bijval. Volgden brugrefeniugen door leden der GymnasLiekvereen. „Concordia", onder leiding van den heer J. Nievaart, waarna weder caroussel-rijden door heeren leden der Manege. Het tweede nummer touwtrekken tus schen scholieren van M.U.L.O. en Leidsche Ambachtsschool werd door de laatste ge wonnen. Het laatste nummer was het fraaiste en meest spannende, n.l. het schermen. De eerste partij werd gegeven door mevr. Admiraal, kampioene van Neder land en mevr. Stokhuyzen, die beide zul len uitgezonden worden naar Parijs. Mevr. Stokhuyzen gaf den eersten touché, doch mevr. Admiraal bracht er haar daar na drio achter elkaar toe. Dan volgde mevr. Stokhuyzen weer en mevr. Admi raal won daarna met 52. Daarna werd partij gegeven door kapi tein A. E. TV. do Jong. Europeesch sabel kampioen en den heer Henny. Kapitein de Jong gaf zich somwijlen gevaarlijk bloot, waardoor hij menige touché kreeg. De partij eindigde met een 87-overwin- ning voor Kapt. de Jong. Het geheel was een goedgeslaagde avond, waartoe het L. S. E. „Sapplio" het zijne mede heeft bijgedragen. Er heersch- te een gezellige toon, die het succes van het sportfeest verzekert. De burgemeester zal hedenavond bet Sportfeest bijwonen. VOETBAL. Het Ned. Elftal. Het Ned. Elftal, dat op 21 April a.s. zal uitkomen tegen Duitschland. in Stadion te Amsterdam, is als volgt samengesteld: Doel: De- Roer (Ajax)} Denis (H. B. 'Si) rechtsback; Tetzner (Be-Quick, Gr.) links back; Lefèvre Kampong) rechts-midden v Linge (Be Quick) spil; Krom (R. C. H.) rechts halfback; voorhoede van rechts naar links: Groosjohan. (V. O. C.). Koonings en Pijl (Feïjenoord); Sigmond (D. F. C.); De Natris Ajax). Aanvoerder Denis. Reserves: v. d. Meulen (H. F. C.), Roetert (Go-Ahead), Remeijer (Go-Ahead) en De Haas (Be-Quick). (Spkr.) FAILLISSEMENTEN Uitgesproken J. de Blaauw, tuinder, wonende te Haar lemmer meer; cur. nar. "W. P. Vis. H. van Yperen, koopman, wonende te Nieuwe Wetering, gemeente Alke- made; cur. mr. P Tjeenk Willink. Laatste tetepsctafcem HAAGSCHE RECHTBANK. De 23-jarige werkman J. P. uit Leiden, gedetineerd, had zich schuldig gemaakt aan verduistering. Hij 'had. op straat een chèque op de Nationale Irankvëreeniging, groot f 12-5.50, gevonden en deze zich toegeëigend. Vervolgens was hij met de chèque naar do Bank gegaan, had haar valsohelijk onder teekend en het geld geind. Eisch 6 maanden gevangenisstraf, R.-K. Orgaan van gemeenteraadsleden. Va-z. Diaz meldt ons: Binnenkort zal het eerste nummer ver schijnen van een nieuw R. K. Orgaan voor Gemeentepolitiek. Medewerkers zijn o. m. de heeren mr. Tepe en mr. Romrag. Het ligt in de bedoeling om door middel van het blad eindelijk te komen tot oprichting van een Nedeii. R. K. Bond va-n gemeente- raadsloden. Tot" zoover bet bericht- van -genoemd pers bureau.- Bij informatie deelde men ons mede, dat dit- bericht onvolledig is (wat betreft mede werkers en doel van het nieuwe orgaan) en niet geheel juist. Zoo spoedig mogelijk zal men ons nade re mededeelingen doen. TELEGRAMMEN UIT DE RADIO-WERELD. <s1 Wat er vanavond te hooren is s 'gj 6,30 uur F. L. (Eiffeltoren) 2600 M. Gort*; eert. 8.30 uur P. C. G. G. (Den Haag) 1070 MYi Concert. 8.50 uur Brussel 410 M. Concert, gevolgd door dansmuziek. 9.— uur 5. W. A. (Cardiff) 350 M. Kamer muziek. 9.— uur 2. L. O. (Londen) 365 M. „The Gaieties", Vaudeville Company, 9.— uur 2. B. D. (Aberdeen) 495 M. Yo-' caal-concert. 9.20 uur P. T. T. (Pestschool^ Parijs) -150 M. Opvoering van een stuk van' het théatre classique. 9.20 uur S. F. R. (Radiola) 1780 M. Con cert. 9.20 uur 2. Z Y. (Manchester) 375 M. Man nonkoor. 11.20 uur 2 L. O. (Londen) 365 M. Tlio Savoy Bands. in woede ontstoken boeren in het Oherni- gor-gebied. De ambtenaren weren belast met het innen der belastingen, welke de boeren niet wenschten af te dragen. Het regeerinr-rqrebonw werd verweest. GOUDA, 3 April. Kaas. Aangevoerd 95 partijen Handel matig. Ie kw. f 4245; 2e kw. f 3641; Rijksmerk f 4047; Zwaar dere f 50. Boter. Aanvoer groot, handel redelijk Goeboter f 0.75—0.85; Weiboter f 0.65—0.75 Eieren. Aanvoer groot, handel matig, f 4.755.50 per 100 stuks. Vee. Vette Varkens aanvoer redelijk, Markenbilj. p. billioen f0.65 BEURSOVERZICHT. handel had vandaag een kleine uit breiding ondergaan; vooral in Olie vonden, flinke omzetten plaats. Kon. en Gec. boven de vorige topprijzen. Over het- algemeen de fetemming niet slecht. Duidelijk bleek dit op de Cultuurafdeclin-g waar de meesitóa soorten zich tamelijk goed handhaafden, niettegenstaande de gedaalde Amerikaan- prijzen. Rubbers hielden zich fenn. waarbij Amsterdam Rubbers eentge pets. avanceerden Ta-bakken eenige belangstel ling en goed prijshoudend. Scheepv. kalm. dóch op peil. In Jurgéns eenige beweging, deze worden thans weer eens wat uit db markt genomen en in prijs verbeterden. Prolopgatié 4 ii —4 V: pet. (Va. onzen draadB. dienst). SNEEUWSTORM IN AMERIKA. NEW-YORK, 2 April. (V.D.). Het geheele Oosten va-n het Land heeft ernstig te lijden gehad, van den hevigsten sneeuwstorm, die dezen winter heeft plaats gehad. Het ver keer werd stopgezet en de verbindingen werden gedeeltelijk verbroken. Het ranport des deskundigen. PARIJS, 3 April (V. D.). De „Petiet Pa rision" meldt, dat Dui'ischland na het ver strijken van het 4-jarig moratorium als eerste jaarlijkschc betaling 21/2 milliard goudmark zal «rïoetcn betalen. Gedurende het. moratorium zal Duitschland evenwel de bezettingskosten moeten blijven doorbe talen. Mijnwericersstaking in Amerika. KANSAS CITY, 2 April. (V.D.). Ver wacht wordt-, dat heden in Oklahoma Kansas 40.000 mijnwerkers in staking zul len gaan wegens bet mislukken van de on derhandelingen over een nieuwe loonover- eenkomst. Botsing op een luchtspoorvvcg. NEW YORK. 2 April Y.D.). Een botsing heeft plaats gehad, op den lucbtspoorweg van Long Island. Een persoon werd gedood en 25 gewond. De Labour-huurwet in het Lagerhuis. LONDEN, 3 April. (V.D.). Het Lagerhuis bleef hedenmorgen bijeen tot 20 minuten over 5 en werd daarop verdaagd. Er had geen stemmin cr plaats over de kwestie der huren waarbij de conservatieven en libera len in de oppositie waren. De „Daily He rald." verneemt-, dat het Kabinet beden den toestand zal bespreken. Bolsjewistische ambtenaren gedood. LONDEN. 3 April. (V. D.). Uit Moskou wordt gemeld, dat achttien bolsjewistische ambtenaren werden gedood of gewond door MARKTBERICHTEN Wisse:!; i-eermgca (Amsterdam Zicht. Londen i II.631/4 Berlijn 0.573/_ 11 Parijs 15.77V, Brussel 13.521/, Zürich 47.10 Ween en 0.0038 Rome 12.- n Madrid 35.25 Kopenhagen 44.40 11 Christiania 36,75 Stockholm 71.25 New-York 2.701/4 Heden overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig smar telijk lijden en na meer malen voorzien te zijn geweest van de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden onze innig geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw ANNA MEYER Weduwe v&n LE0NARDUS v. d. VALK in den ouderdom van 64 jaar. Haar bedroefde Kin deren. Roelofaren ds veen M. J. v.d. VALK- HUIG SLOOT P. H. HUIGSLOOT en Kinderen Stompwijk: A. C. v. d. VALK— WAAYER M. WAAYER en Kinderen Roelofarendsveen C. J. v.d. VALK— v. d. MEER J. J. v.d. MEER en Kinderen Katwijk a/d Rijn: Fr. M. v.d. VALK L. J. v. d. VALK A. M. v. d. VALK AARTS en Kinderen Iloogmade: M. H. v. d. VALK— v.d. MEER J. C. v. d. MEER Stompwijk6890 E. M. SMITS— v. d. Valk H. SMITS en Kind Katwijk a.d. Rijn: Fr. N. A.v.d.VALK W. M. v. d. VALK Katwijk a.d. Rijn, 2 April 1924. De plechtige uitvaart zal plaats vinden op Maandag 7 April te 91/2 uur in de kerk van den H. Joannes dc Dooper Katwijk a.d.Rijn

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 7