5o. dat de heer J. Booster, hoofdcom mies aan het postkantoor te Rotterdam, niet zal kunnen worden gehandhaafd. Ten aanzien van hem zal moeten worden over wogen, of er geen mogelijkheid is, hem ergens te plaatsen, waar hij geen gezag heeft uit te oefenen, en waar dus weinig of niets te bederven is. Vragen van Kamerleden. Ons Natuurschooni. Het Tweede Kaïnerlid Van Rappard heeft de volgende schriftelijke vragen aan den minister van. Waterstaat gericht: „Is het den minister bekend, dat d<i Ooster Stoomtrammaatsehappij e tappen doet, om het electrische systeem der lijn ArnhemDriebergenAmersfoort zoo te wijzigen, dat een groot aantal boomen staande langs den Rijksstraatweg Zeist Doorn, zullen moeten worden geofferd 1 Is de minister niet van meening. dat de Regeering aan een dergelijke schennis van het natuurschoon langs een onzer bekend ste Tijkswegen haar medewerking niet- moet verleenenl" Posterijen en Telegrafie. OPo 6 tbe s tell e re en forensen- belas ting. Het komt hier en daar voor, dat een be steller een deel van »jn besteldienst uit voert op het grondgebied van een andere gemeente dan waar hij rijn domicilie heeft en deswege in eerstbedoelde gemeen te in de forensenbelasting wordt aange- sia gen. Naar het Orgaan van den R.-K. Bond St. Petrus mededeelt werd door zijne ver tegenwoordigers in de postale commissie voor georganiseerd overleg bericht ont vangen, dat de postadministratie het be drag vergoedt, dat de betrokkenen tenge volge dien aanslag meer aan belasting moeten betalen. Invoering Arbeidsgeschillenwet. Waarschijnlijk op 16 April a. s. In een nota naar aanleiding van het voorloopag verslag van de Tweede Kamer nopens hoofdstuk X (arbeid, handel en nij verheid) der Staatsbegrooting voor 1924 deelt, de minister mee, dat hij vertrouwt dat do Arbeidswet op 16 April in werking zal kunnen treden. Indien bdj de inwerkingtreding der wet het conflict in de textielindustrie in Twen te nog niet is geëindigd, zal de bevoegde Rijkshemiddelaar in de eerste plaats po gingen hebben aan te wenden om partijen tot een oplossing van het geschil d-oof be middeling of arbitrage te bewegen. Lijden deze pogingen schipbreuk, dan zal de mi nister, nadat hem door den Rijksbpmidde- ^aar ter zake rapport is uitgebracht-, over wegen cf er aanleiding bestaat hier toe passing te geven aan de bepalingen der arbeidsgeschillenwet betrefende enquete. quete. Uit de Steenindustrie. Overeenstemmi ng Tussc-hen de s tce nf ah rik an ten aan den Boven.-!Joel (ArnhemZutfcn) en de geor ganiseerde arbeiders van den R.-K.., Chris tel ii ken en Neutralen Bond is over de ar beidsvoorwaarden overeenstemming be reikt. Ook voor verschillende fabrieken aan den noordelijken Waaloever van Nijmegen tot Tiel is een overeenkomst getroffen. De duur dezer overeenkomst is een jaar. Arbeidstijd in bakkerijen. O v eT w e r k v er g u n n i n g voor den Paaschtijd. De minister van arbeid, handel en nij verheid. heeft aan hoofden of bestuurders van banketbakkerijen in alle gemeenten des rijks vergund, dat in de weken van 14 tot en met 19 April en van 2 tot en met 7 Juni a.s. in hun onderneming door ar beiders van 16 jaren of ouder, in afwij- kincr van de artikelen 23 en 24 der Ar beidswet 1919„ arbeid wordt verricht. Zulks onder voorwaarden vermeld in de St.crt. no. 66. Het textief-conflict. Tegen boekenonderzoek Hot volgend adres is gericht tot de Tw,oc-do Kamer: „Hot Bestuur der Christelijke Werkge- versvoreeniging en het Hoofdbestuur der Algc-mcene R. K. Werkgeversvereeniging heeft de eer rich tot Uwe Kamer te wen den, teneinde zijn bezwaren kenbaar te maken tegen aanneming van het initiatief ontwerp-Albarda, i.z. het instellen van een onderzoek nopens het arbeidsconflict in de Twenlsche katoenindustrie. Vooreerst lijkt het ons buiten de compe tentie der Staten Generaal te liggen, om op eigen initiatief in een hijzonder geval in te grijpen in een arbeidsconflict, gelijk dooi- den heer Albarda c.s. wordt voorge steld. De bemoeiienis der overheid en der Wet geving i.z. arbeidsconflicten in binnen- en buitenland ging tot nu toe nooit verder, dan dal de noodzakelijk voorwaarden wer den geschapen, o.a. door middel van de wetgeving, waaronder het voorkomen, het beslechten en het beperken van arbeids conflicten mogelijk werd gemaakt. Ook in ons land heeft de Regeering ge meend een algemeen© wet op het voor komen en beslechten van dergelijke ar beidsgeschillen niet te kunnen ontberen. De aanleiding tot de indiening van de Ar beidsgeschillenwet was indertijd de staking in het havenbedrijf. In die dagen werd vanuit de Kamer en daarbuiten drang ge oefend op den Minister, om van Regee- ringswege in te grijpen in dat conflict, doch de Minister heeft aan dien drang we ten te weerstaan, omdat hij over geen bevoegdheden beschikte, om zich deze zaak aan te trekken en het onjuist achtte, voor één concreet geval de hulp der wetgevers in te roepen. Vandaar dat de arbeidsgeschillen wel jrerd ingediend, die tot taak had eens cn vooral de Regeering do noodig© bevoegd heden to geven, om op, in dio wet om schreven wijze in eenig toekomstig conflict tusschenbeide to kunnen komen. Do vooropgezet to bedoeling van de Regee ring en van de Stalen-Generaal was, zich geen partij te stellen in een goschil, doch met behoud van het onpartijdige stand punt, to trachten, indien het algemeen be lang in ernstige mato in het gedrang dreigde te komen, het conflict bij te leg gen. Door dit wetsontwerp aan te nemen, zou men zich inderdaad in oen ïiepaald con flict partij gaan stellen, omdat de door het wotsontwerp-Albarda bedoelde en quête met zich zou brengen de mogelijk heid van boekenonderzoek. Tegen het boe kenonderaoek hebben ondergeteekenden zich bij de behandeling der Arbeidsge schillenwet verzet. Dit boekenonderzoek mag thans onder geen voorwaarde door een speciaal voor dit conflict in het leven geroepen wet mogelijk gemaakt worden, omdat van arbeiderszijde dit boekenon derzoek juist verlangd wordt. Wij willen U niet verhelen, dat het con flict in Twente door onze organisaties met leedwezen wordt gadegeslagen; wij zijn ons bewust, dat in arbeiderskringen thans groote ellende geleden wordt. Doch om dit conflict te doen eindigen is iets anders noodig dan een enquête. Alleen langs den weg van bemiddeling of overleg is een voor beide partjien bevredigende oplos sing mogelijk. Volgt men dien weg niet, dan ontstaat daardoor noodeloos wrok en haat Ons volkomen voreenigende met het standpunt door do Vereenigiiig van Ne- derlandscho Werkgevers d.d. 24 Maart 1924 aan Uwe Kamer kenbaar gemaakt, dringen wij derhalvo op verwerping van het ontwerp-Albarda aan". De houding der arbeiders organisaties. Gisteravond vergaderden to Utrecht de hoofdbesturen der 3 textielarbeidersorga nisaties naar aanleiding van het op de in de vorig© week gehouden conferentie ge dane voorstel-Zaalberg en het tegen voorstel der organisaties. Besloten werd, dat ieder hoofdbestuur in verband met de op de resp. ledenvergaderingen genomen besluiten zijn afzonderlijk antwoord aan den directeur-generaal van den Arbeid zal doen toekomen. In de gister gehouden afdeelingsverga- derlgnen van „St.. Lambertus" te Ensche dé, werd vertrouwen geschonken aan het hoofdbestuur en ging men accoord met het standpunt van dat bestuur om te trachten het voorstel-Zaalberg zoodanig te wijzi gen, dat het ook aan de arbeiders bevre diging kan schenken. De vergaderingen van „Unilas" verklaarden zich genegen tot overwerk bij gebleken noodzakelijkheid en wenschten de loonsverlaging teruggebracht te zien op 5 Zij droegen het hoofdbe stuur op in deze richting voorstellen te formuleeren en te verdedigen. De strijd in de bouvyvakken. De toestand te Amsterdam. In de gisteravond gehouden vergadering van de afdeeling Amsterdam van de fede ratie van bouwvakarbeiders werd besloten om. in tegenstelling met de houding van den Modernen Bond, de actie voor den 8- urendag niet op te geven. In een motie werd het bestuur gemachtigd die maatre gelen te nemen, welke het noodig acht voor de voortzetting van den strijd. De staking en de uitsluiting te 's-Gravenhag opgeheven. Naar wij vernemen heeft heden het co mité uit de bouwvakpatroonebonden be sloten de uitsluiting ten aanzien van de le den van den Alg. Ned. Bouwvakarbeiders- bond „Concordia Inter Nos" op te heffen daar het bestuur van C. I. N. medegedeeld heeft zich van verderen strijd te zullen ont houden. De Gemeentelijke subsidies. Een verzoek om bezuiniging. B. en W. van Rotterdam hebben aan de- besturen der door de gemeente gesubsidi eerde instellingen een schrijven gezonden van den volgenden inhoud: „Aangezien de financieel© toestand de zer gemeente eischt, dat naar de grootst mogelijke zuinigheid wordt gestreefd, zien wij ons genoodzaakt een ernstig beroep op Uwe medewerking to doen, teneinde te be reiken, dat de bijdragen, welke door de ge meenschap aan uwe instellingen worden uitgekeerd, zooveel mogelijk worden inge perkt. Wij verzoeken u derhalve beleefd aan dachtig te overwegen, in hoeverre in ver band met het bovenstaande, eenerzijds een vermindering uwer uitgaven kan wor den verkregen, anderzijds eene vermeer dering uwer inkomsten uit anderen hoofde kan worden bevorderd". Dg Warenv/ef. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland t© Leiden heeft volgend adres aan de Tweede Kamer verzonden: Bij het ontwerp van Wet tot wijziging van de Warenwet, ingediend bij Konink lijke boodschap van 2 Juni 1923, wordt voorgesteld een nieuw artikel 23a in te lasscben, welk artikel moeilijk de instem ming onze Kamer kan verwerven; Aldaar wordt voorgesteld: indien lo. er aanleiding is tot het maken van bezwaar; 2o. het rapport van het bezoek aan do inrichting of de verkoopplaats uitwijst, dat daar toestanden zijn of personen wer ken, die niet voldoen aan de wettelijke eischen; So. blijkt, dat de waar niet is voorzien van de wettelijk voorgeschreven aandui ding of van het wettelijk ingeschreven merk, geeft de directeur van den keuringsdienst daarvan kennis aan belanghebbenden, voor welke mededeellng een vergoeding be taald moet worden. Deze vergoeding zal bij niet tijdige vol doening worden ingevorderd naar de voorschriften, geldende voor de invorde ring van de plaatselijke belastingen. Naar de meening der Kamer geeft dit artikel den opsporings-ambtenaren een macht, die zelfs aan de besten onder hen niet gegeven mag worden. Ook buiten elke schuld van den betrokkene wordt zeer licht een der bepalingen der Warenwet overtreden, gezien ook de vele „waarschuwingen" wel ke thans gegeven moeten worden. De be trokkenen zullen derhalvo steeds geheel en al afhankelijk zijn van do meer of min dere welwillendheid van den ambtenaar, welke niet alleen den opsporingsdienst ver richt, maar ook de rechtspraak uitoefent en de boete oplegt. Overigens is het de Kamer niet bekend, dat het geven van waarschuwingen, al vorens tot vervolging overgegaan wordt, niet afdoende zou werken. Zulks wordt in dc'Memorie van Toelichting dan ook niet beweerd. Deze Memorie motiveert dit wets ontwerp met de verklaring, dat de in dit artikel als „belanghebbenden" aangeduide winkeliers enz. de kosten van bet toezicht moeten betalen, daar de niet naleving der wetsbepalingen de Overheid noopt dezen dienst in stand te houden. Het komt de Kamer echter voor, dat niet de „winkeliers" enz. maar in de eer ste plaats alle in Nederland verblijfliou- denden tot do belanghebbenden to rekenen zijn, daar speciaal het publiek het voor deel geniet van den verkoop van derge lijke artikelen. Het is derhalve billijk, dat het Neder- landsche volk de kosten van het toezicht draagt. Doorvoering van het stelsel: allen, die wegéns de mogelijkheid van knoeierij, on juiste belastingaangifte (opzettelijk of niet), overtreding van een der artikelen der' honderden wetten en besluiten (met of zonder schuld) enz., do kosten van in spectie en onderzoek te laten betalen, zal bovendien weinigen gewenscht voorkomen. Het incidenteel karakter en de rigoreuse invordering der boeto maken dit artikel bovendien nog meer onaannemelijk. De poging om op deze wijze lot een sluitend budget te geraken, acht onze Kamer derhalve zoo misplaatst, dat zij Uw Hoog College aanneming van dit ontwerp ten zeeirste moet ontraden. De 1e klasse der spoorwegen. Ongeveer een jaar geleden had een dei- bladen de „primeur", dat do lste klasse der Ned. Spoorwegen zou worden afge schaft. Het bericht werd tegengesproken Nu is een Haagsch. blad weer met 'het zelfde gekomen en in een deel der pers cir culeerde het nieuws. Maar weer wordt het tegengesproken wat wij ook niet anders vermoedden. Zulk een nuttige instelling als een lste klasse naast een 2de1 en 3de klasse schaft een voornaam college als d© directie der Ned. Spoorwegen maar zoo oen-twee-drie niet af. Om do dooie dood niet I Internationale Handelsreizigers-ver. De Ned. R. K. Vereen: ging van Handels reizigers „St. Christoffel" en- do Belgische zusterorganisatie hebben besloten een in ternationale organisatie te stichteD, welk besluit thans een feit is geworden. De zetel en het secretariaat zijn voorloopig geves tigd te Antwerpen, Korte Nieuwstraat 46. Met de organisaties in Engeland, Frank rijk en Oostenrijk is men bereids in con tact getreden, terwijl verdere uitbouw niet zal uitblijven. Zomertijdverwarring In „De streek". Het gemeentebestuur van Bovenkarspel ontving gisteren telegrafisch bericht van het Dep. van Binnenlandsche Zaken, dat bet raadsbesluit van 8 Maart j.L, waarbij werd. besloten den ouden tijd te handha ven nog niet mag worden uitgevoerd en dat dit voorshands geschorst wordt tot 1 Juni as., in afwachting van dc beslissing die zal worden genomen. Met deze opschorting wordt echter geen einde gemaakt aan den tijd-chaos. die op het oogeniblik in „De Streek" hecrscht. Van Enkhuizen naar Hoogka repel passeert men zes kerktoren© waarop thans om den ander zomer- en zonnetijd wordt aangewezen. Minister Aalberse bedankt voer hef Kamerlidmaatschap. Naar de Haagsche redacteur van de „Msbd." verneemt, heeft Minister Aalberse aan het Centraal Stembureau bericht, dat hij voor zijn benoeming tot lid van de Tweede Kamer in de vacature-Kolkman bedankt, maar dat hij gebruik wenscht te maken van het bij de Kieswet verleende recht om geplaatst to blijven op de lijst van opvolgers voor de Tweede Kamer om ]?ij een eventueele volgende vacature weer in aanmerking te kunnen komen. Mej. A. Meijer te Rotterdam staat nu op de nominatie. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN ONZE HOOFDSTAD De Koningin en de Prins woonden gis teren in den Stads-Schouwburg do gala voorstelling bij van het tooneelspel „Mijl palen", opgevoerd door de Koninklijke Vcreeniging .,Het Nederlandsch Tooneel". Het was de uitdrukkelijke wensch van de Koningin geweest den heer Willem Rooyaards in „Mijlpalen" te zien optre den. Haro Majesteit was gekleed in gris- perlo toilet en droeg een hermelijnen stola, en verdeï een prachtig brillanlen hals snoer. Haar kapsel was getooid met een klein diamanten diadeem en in Haar Hand hield zij een waaier van witte struisveeren. Zoowel op den heen- als op den terug weg stond een groote menigte aan weers zijden van de straten geschaard om de Vorstelijke familie toe te juichen. Hedenmorgen verleende H. M. de Ko ningin audiëntie aan particulieren. Om 2Vk uur verlieten d8 Koningin, de Prins en de Prinses het Paleis om een bezoek to brengen aan de Nederlandsche Dok-Mij. en de Nederlandsche Vliegtuigen- fabriek „Fokker", vanwaar zij weer naar het Paleis terugkeerde. Tegen drieën verzamelde zich weer een groote menigte op den Dam om de Konink lijke Familie te zien uitrijden voor de rijtoer voor hedenmiddag. Precies drie uur namen de Koningin en Prins Hendrik plaats in het wachtende rijtuig, toegejuicht door do menigte. Om precies 4 uur kwam de stoet weer op den Dam aau. De prins, de prinses en de prinses von Erbacli hebben hedenmorgen een bezoek gebracht aan het centraal bureau der brandweer, waar voor do hooge gasten het hlusschingswerk gedemonstreerd is. Pater Wynand Sluys O.F.M. heeft op zich genomen in don loop van Mei zoowel in de Katholieke kerk aan de Van Lim burg Stirumstraat als in die aan de Van Beverningkstraat te 's-Gravenhago zes con ferenties voor niet-Katkolieke te houden over des levens opgang ter eeuwigheid Voor niet-Katholieken zijn bijzondere plaat sen gereserveerd. De Gezondheidscommissie te Velsen heeft besloten zich te wenden tot de andere Gezondheidscommissies in het land met een opwekking tot een gemeenschappelijk ver weer tegen het wetsontwerp, houdende voor zieningen tegen de besmettelijke ziekten. Dé eerste Nederlandsche Vcreeniging van Amerikaansche Anjer-Kweekers houdt a.s. Vrijdag een tentoonstelling in het Ho tel do Twee Steden te 's-Gravenhage. Er is opgericht een inkoopvereeniging op liet gebied van den bedden-, meubel- en tapijthandel. Ze heet Mebeta, Het bestuur bestaat uit de heeren L. Trijbitz, Alkmaar, voorzitter; J. Broekman, Utrecht, secretaris J. C. Wassenaar, Haarlem, penningmees ter; H. Barnascorti, Tiel, G. Splinter, Lei don, commissarissen, en J. Ouwenhoek, Vlaardingen, directeur. Do gemeenteraad van Groningen heeft tot aanschaffing van vijf autobussen, wel ke het tramverkeer zullen voeden en aan vullen. Met den aankoop is een bedrag van f 52.500 gemoeid. Naar men mededeelt worden tus- sehen het Rijk en Alkmaar onderhandelin gen aangeknoopt om de Rijkscadetten school aan do gemeente te verkoopeo. Dat Rijksgebouw zou dan worden verbouwd in een groot neutraal ziekenhuis. De audiëntie van den minister van justitie zal aja. Zaterdag niet gehouden, worden. PIT DE ©SièQeV&gaG ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanbesteding. In het Nutsgebouw werd heden aanbesteed hot bouwen van een bur- gerwoonhuis in de Bloemhofslraat. Inge schreven werd als volgt: Timmer- en Smidswerkl G. Slingerland, Alphen f 3250; Metselwerk: E. B. do Bla zer, Hazerswoude f 2800; Loodgieterswerk: J. Verhoef, Alphen f325, J. Grossat, id. f247; Schilderwerk: Gebr. Verhoef, Al phen f 430, H. Nabcr, id. f 525, J. Geert- man, id. f470, W. v. Diest, id. f412; Smid- Timmer- en Metselwerk: L. v. d. Leek, Al phen f5074. In massa: K. de Jong, Alphen f 5707. Bloedvergiftiging. Zekere P. v. L. kreeg dezer dagen een wondje aan zijn hand; op zichzelf niets bijzonders. Giste ren zwol de hand evenwel zoodanig op, dat de dokter, onmiddellijk overbrenging van den patiënt naar het ziekenhuis te Leiden noodig achtte. KATWIJK AAN DEN RIJN. Trouwe dienst Morgen zal het 12^ jaar geleden zijn dab Jannetje Minnee hij de Familie Kobus, Gemeente-secretarie, in betrekking kwam, Al dien tijd hééft zij de familie Kobus trouw en eerlijk gediend. Dergelijke gevallen zijn, vooral in den te- genwoordigen tijd niet alledaags, vandaar dat we er gaarne melding van maken. Te vens de fam. K. en ook Jannetje gelukge wensebt. LEIDSCHENDAM. Doopsel door onderdompeling. Een zeker bewoner van den Veurschen Achter weg, die zich er maar niet mede schijnt te kunnen vereenigen, dat de gansche Chris tenheid vanaf do eerste tijden na Christus den Zondag viert als den Dag des Heeren, noemt zich Sabbathist, en maakt stoer en sterk propaganda om toch den Sabatth weer te gaan vieren als Dag des Heeren. Na lange propaganda is hem het geluk overkomen de sloot naast z'n huis te mogen uitbaggeren en deze te mogen omzetten in een soort Doopgelegenheid voor degenen, die, om zich ook Sabbathist te mogen noe men, eerst daarin moeten worden onderge dompeld. Dezer dagen had zoo'n doop door onder dompeling plaats. Een ooggetuige meldt ons, dat de doopelingen twee volwassen niet-Veurenaars waren. Zij waren niet ge heel ontkleed. Terwijl er eenigo van el ders gekomen Sabbathisten een soort psalmengezang zongen, sprongen de twee gelukkigen te water cm daarna door, waar schijnlijk, een voorganger te worden on dergedrukt. Het water scheen echter zoo koud, dat de Doopelingen terstond na den Doop het water uitkropen en dravend en hollend het niet verafgelegen huis van den Sabbathist binnenliepen, hetgeen veel van het plechti ge van deze plechtigheid deed" verloren gaan en oorzaak was, dat alles spoedig af- geloopen was. VOORHOUT. Gasdemcnstratfe. Den tweeden dag werd de tentoonstelling te 10.30 uur van. geopend. Hiervan werd een gretig gebruik gemaakt. Er werd met verschillende toe stellen cp gebied van gas en electriciteit gedemonstreerd. De firma Schouten uit Lisse demonstreerde met haar Narcissen- ketel. De demonstratie van de stofzuiger yiel bij de dameo zeer in den smaak. Semearctelijfee Aankondig;,,, GEMEENTELIJKE VISCHVERK1S0P. Aan den Gemeentelijken Vischwinü) Vischmarkt 18, Tel. 1225, is TOIJDip' verkrijgbaar SCHELVISCH a f 016— 0.21-10.30-10.32, SCHOL a f o'lft- £0.20—f 0.32, CARBONADEVISCH a £035 en KABALJAUW a fO/iO-fO.45 perpoui N. C. DE GIJSELAAR, Biirgoni Leiden, 3 April 1924. Uitfoting Geldleeningen Leiden. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dal bij do op 24 Maart 1924 gehouden nitloting van Obligatiën ln de geldleeningen der ge meente zijn uitgeloot do navolgende obli gatiën: A. Van de 3% geldleening van 1896 groot 1.069.000 de nummers: 30, 190 331, 333, 344, 374, 460, 470, 552, 603 630 666, 668, 804, 860, 1001 elk a 1000; B. Van de 344% geldleening van 1904 groot f 500.000 nis. 10, 40, 67, 72, 74, 169* 136, 417, 468, 478 elk 4 f 1000; C. Van do 344% geldleening van 1906 groot f 890.000 nis. 42, 57, 126, 134 201 230, 288, 334, 348, 392, 401, 410, 518, 528' 567, 600, 635, 640, 681, 762, 769, 791, R83a 883b elk a f 500; D. Van de 493 geldleening van 1911 groot f 2.000.000 nis.: 67, 92, 156, 1637 190, 228, 305, 384, 411, 436, 485, 488 5»'' 530, 550, 565, 574, 586, 597, 645, 752, 754 881, 917, 947, 1046, 1107, 1127, 1161, 1315 1370, 1402, 1444, 1451, 1463, 1479, 149l' 1515, 1560, 1625, 1653, 1716, 1757, 1776 1808. 1854, 1888, 1970, 1977, 1986 elk i l 1000: E. Van de 4 ié 'U geldleening van 1914 groot 2.200.000 nis: 9, 92, 207, 212 2'>9 356, 300, 370, 392, 442, 457, 507, 551, 565 607, 610, 638, 684, 760, 775, 808, 812, 842 958, 862, 1071, 1122, 1155, 1172, 1272, 1287, 1284, 1367, 1447, 1452, 1470, 1498 1540, 1557, 1603, 1637, 1652, 1670, 1696, 1701, 1708, 1788, 1796, 1813, 1941, 2021 2042, 2083, 2169, 2191 elk a f 1000; F. Van de 4447c geldleemng van 1917 groot f 800.000 nis.: 125, 195, 201, 242 269, 341, 443, 480, 488, 535, 534, 567, 572 583. 608, 615, 691. 749, 761, 783 elk a f 1000; G. Van de 544% geldleening van 1919 groot f 2.500.000 nis.: 76, 106, 134, 138 157, 164, 178, 216, 218, 222, 268, 317, 340 465, 470, 543, 545, 590. 675, 684, 808, 835, 840. 843, 853, 868, 903, 1000. 1031, 1036, 1090, 1197, 1290, 1292; 1427, 1454, 1459, 1470, 1500, 1503, 1539, 1577, 1604, 1618, 1660, 1682, 1725, 1752, 1786, 1814, f871, 1920, 1953, 1957, 1968, 1972, 19S0, 2157, 2159, 2299, 2334a, 2334b, 2482a 2482b elk a f 100 en No. 23861) k f 500. Deze obligatiën worden op 1 Juli 1924, met de tot dien datum verloopen rente, af. gelost .en houden dien dag op rente ta dragen. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. ICafSfeoiielke Agenda 1 LEIDEN. Donderdag „Ons Tooneel", Bondsgebouw, t© 8.15 uur. Donderdag. R. K. Bond van Transportarbei ders, Bondsgebouw, te 8 uur. Vrijdag. Plaatselijk Comité der K. S. A., Bondsgebouw, te 8.30 uur. Zondag. Algemeene H. Communie en om half elf de Hoogmis in de Kerk van O. L. V. Hemelvaart, tot in tentie van den R. K Bouwvak-ar beidersbond „St. Jozef". Maandag. „St Raphaël", Bondsgebouw, te 8 uur Apotheek die tot en m°t Zondag op Maandagmorgen eiken nacht cn des Zon dags geopend is: M. Boekwijt, Vïschmarkt 8, Tel. 552. Tcfogpsfiseh Weerbericht volgens waarnemingen verrichtin den mor* gen van 3 April 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.771.8 Lerwick, en Stornoway. Laagste Barometerst.753.3 Tóulon. Verwachting tot den avond van 4 April: Matige tot krachtigen Noord-Oostelijka tot Noordelijken wind, gedeeltelijk be wolkt, waarschijnlijk eenige neerslag, zelfde temperatuur. Des namiddags werden er „Leidschfl Kletskoppen" en „Kattentongen" gebakken en gepresenteerd. Ook werd er vleesch se* braden zonder vet of boter; over den gunJ stigen uitslag hiervan waren de dames zeer verwonderd; het zag er dan ook sma kelijk uit. Des avonds te 7.30 uur was de zaal met pl.m. 200 bezoekers gevuld. Te 7 uur begon de toeloop van het publiek al. Do heer Meuwessc, inspecteur der Lichtfabrieken heette de aanwezigen namens do Directs van harte welkom. Wederom werd een maaltijd voor M* personen bereid, onder leiding van mevr. Meuwessc, welker bereiding aan gas zöS cent kostte. Onder het bereiden van den maa.Uj zette voornoemde lieer op geestige het nut en gebruik van gas uiten. Het pu bliek was gewoonweg enthousiast, hetgeen uit het applaus duidelijk viel op te mer ken. Van de gelegenheid tot stellen vragen maakte niemand gebruik, wauroi de heer Meuwesse de conclusie trok, allen het met hem eens waren en dus.zt zeker aan zullen sluiten. Intusschen werden de bereide bezichtigd; ook dezen zagen er zeer* 6' kelijk uit. Aam* De vla werd onder d« aanwezig®

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2