Kinderen II Honig's W Puddingen ■was. Begrijpelijkerwijze ontstond er onder de bezoekers een paniek cn velen verlieten in allerijl de zaal. Hoewel de beide op het tooneel aanwezige actrice®, do dames Mag- da Jansseus en RoyaardsSand berg, door een aanvankelijk voortgaat! met haar spel poogden het publiek te kalmeeren, gelukte haar dit niet, zoodat men gedwongen was het- 6pel eenigen tijd te onderbreken. Eerst nadat van directiezijde de oorzaak van het vreemde verschijnsel was medege deeld. keerde de rust in de zaal terug en kon de voorstelling worden voortgezet. Wat was het geval? Achter de coulissen werd wierook ge brand, noodig voor de handeling. In dien wierook nu was bij ongeluk een kunstbloem gevallen, aan bet branden gegaan en had aldus de scherpe brandlucht veroorzaakt. De rookkolom was van den wierook zelf afkomstig geweest. Aan het slot van het spel bracht het pu bliek aan de dames Magda Janssens en RoyaardsSandberg een ovatie voor haar zelfbeheersching tijdens het voorval. „Msb." Een brutale insluiper. Een insluiper heeft zijn slag geslagen in een perceel aan de Zocherstraat te Amster dam. Hij heeft een portefeuille met ruim f 300 medegenomen, welke lag op een stoel naast het bed, waarin de bewoner lag te slapen. Zoo handig heeft de dief het aan gelegd, dat de bestolene niet het minste heeft, gemerkt voor den volgenden ochtend. De brutale oplichter te Velp. De Velpsche politie heeft te Arnhem in verband met een te Velp gepleegde oplich ting ten nadeele va-n een echoenwinkelier voor een paar heerenschoenen en ongeveer f 78, aangehouden zekere O., aldaar woon achtig, die al negen vonnissen achter den rug heeft.. Hij is ter beschikking ran de justitie gesteld_ Verduistering. De politic te Zwolle heeft huiszoeking gedaan b>j J. H., magazijnknecht bij de firma 8., in kramerijen aldaar. De politie vond te zijnen huize een klein magazijn van artikelen, die door de firma- 8. ook ge leverd werden, als stoffers, kammen, mes sen, lucifers, Kerstboomversierselen, enz. Hij dreef sedert drie jaar een eigen gros- sierderij en gaf kwitanties af, alsof de goe deren direct door de firma S. geleverd wa ren. Bij een van zijn klanten, een winkelier, heeft de politie een stapeltje kwitanties ge vonden, door J. H zonder voorkennis van de firma afgegeven. Hij had zijn wekelijk- sehe afnemers. Hoe groot het bedrag is, dat hij op deze manier verduisterd heeft, is niet na te gaan; het loopt in de duizenden. J. H., een ongehuwd man, was reeds se dert 20 jaar bij de firma 8. in dienst, die hem ten volle vertrouwde. Hij is ter be schikking van de justitie gesteld. Paarden smokkelen. Het paarden smokkelen van Emmer-Com- pascum en omgeving naar de tegenoverlig gende Zwartenberge en A. Streek (op Duitsch gebied) ie 6edert ee.nige weken zeer levendig. Het iB opmerkelijk zooveel Hol- landsche boeren gebruik maken van de vrije grenszone van 300 meter. Er wordt met paarden en karren geregeld tnrf en andere artikelen, desnoods zand, vervoerd tot op die grensstrook en is het oogenblik dan gunstig, namelijk is er dan juist geen grensbeambte te zien, dan is het een klei nigheid even door te rijden tot over de grens aldaar, het paard af te spannen en het. dier verder te transporteeren. Zoo gaan er bijna dagelijks twee, drie, soms tien paarden de grens over. Er worden hooge prijzen betaald, f 700 k f 800, en het zijn vooral jonge paarden die gevraagd worden. Men zegt. dat de overbrengers der paar den ongeveer f 100 per stuk genieten. Nog meer op z'n kerfstok. Uit het onderzoek is gebleken, dat. dc Duitscher H. J. L. nit Rheindalen, die te Vloodrop gearresteerd was in verband met verschillende kerkdiefstallen in Limburg gepleegd, zich ook heeft schuldig gemaakt aan het ledigen van de offerblokken in de kerken te Hoensbroek en Schinnen, voor een tweetal jaren. Oneerlijke brievenbesteller. Reeds eenigen tijd werden aan het post kantoor te Tilbnrg klachten vernomen over het vermissen van brieven met geld. De politie slaagde er Woensdagavond in den bi ie venbes teller H. de B., die reeds 21 jaar in dienst is, op heeterdaad te betrappen. Een 5-tal brieven werden in zijn bezit ge vonden. De B. bekende en is in verzekerde bewa ring gosteld. Overtreding loterijwet De politie van Spekholzerheide gem. Kerk- rade heeft proces-verbaa,' opgemaakt tegen een winkelier, die de kindex-en in zijn win kel uit een kistje tegen betaling van 5 ets. een lot liet trekken; op dit papier etend gedrukt, de naam van het snoepgoed (cho colade, suikerwerken enz.) dat de gelukki ge gewonnen had. Een ander winkelier had iets anders be dacht. Hij had in zijn winkel een kistje met houten klosjes, waaraan touwtjes. Deze staken boven het kistje uit. Voor 10 cent mocht, men aa-n „het touwtje"' trekken. Op het klosje stond de naam van het gewon nen suikergoed. De politie nam alles in beslag cn de kan tonrechter zal moeten beslissen of hier een overtreding van de loterijwet heeft plaat® gehad. Verboden loterij. Te Delft werden gisterenmiddag door de politie alle bescheiden betrekking hebben- do op de z.g. Visschersloterij ten huize van den hoofdagent J. v. d. V in beslag geno men. Een wonderkalf. In den stal van den heer Kaaskooper, te Ooethuizen (N.-H.), is een dood kalf gebo- Ten dat twee koppen en twee staarten had. De dure kool. Maandag is aan den Langedijker Groen teveiling roodo kool verkocht voor f 3000 per wagon van tien ton. Onveilig strand. Het strand zal a.s. Dinsdag 1 April van des morgens half tien tot des middags half drie van Scheveningen tot het Waesenaar- 6che Slag onveilig zijn wegens het schieten met mitrailleurs. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand slechts dan weder voor het pu bliek toegankelijk is, wanneer de vlaggen waardoor de onveiligheid van het strand wordt, aangeduid, zijn ingehaald. UIT DE OMGEVING ALPHEN AAN DEN RIJN. Te water. Gistermiddag geraakte aan Gouwsluis van een op den Rijn varend schip, de vrouw van den. schipper over boord. Op het hulpgeroep der drenkelinge begaf zekere R. zich met een roeiboot naar de plaats des onheils en mocht, het genoegen smaken de vrouw te redden. Onvoorzichtigheid. Door onvoorzich tigheid bij den arbeid werd gisteren het zoontje van den mrlkhandelaar G. B. in de Vinkehuurt alhier, door een hooivork in het oog getroffen. Na geneeskundige be handeling, werd de jongen naar het Zie kenhuis te Leiden vervoerd, waar bij on derzoek bleek, dat hij zijn oog zal moeten missen. Alphensche Bank. In de 24 dezer ge houden alg. vergadering van aandeelhou ders der Alphensche Bank te Alphen a.d. Rijn, werden de balans met verlies en winstrekening over het afgeloopen jaar goedgekeurd. Een bedrag van f 10.000 kon aan de reserve wordten toegevoegd, waarna deze f 60.000 bedraagt. Op gebouwen en Huisinrichting word f 13.211.57 afgeschre ven, terwijl het dividend werd vastgesteld op 8 over een kapitaal van f 300.000. Do heer W. M. Scheurleer werd als com missaris herkozen. Voorts werd het col lege van commissarissen uitgebreid met de heeren Dr. H. J. Lovinck en Jetee Spreij. HILLEG0M. Kruisverbond. Woensdagavond hield liet Kruisverbond „St. BernarduB", afd. Hil- legom en omstreken, zijn jaarvergadering in de voormalige Pastorie aan de Maria- straat. De Voorz., de heer J. P. Koop, opent de vergadering met den Chr. groet en een woord van welkom, bijzonder gericht tot den Geestelijk Adviseur. De notulen worden nu gelezen en onver anderd vastgesteld, waarin bijzonder mel ding gemaakt werd van de schitterende le zing van Pastoor van Leeuwen „De droog legging der Haarlemmermeer." Het Jaarverslag constateert met genoe gen dat er teekenen van nieuwen bloei voor het Kruisverbond zijn gekomen hetgeen bemoedigend is voor de toekomst. Het aan tal leden bedraagt thans 27 en twee Dona teurs. De penningmeester sloot zijn kas met een batig saldo van f 32.28H. Medege deeld werd, dat alle oude schulpostjea zijn voldaan en we het nieuwe boekjaar aanvan gen met een 6choone lei. De heeren Bal vers en E. A. Janssen, controleerden de be scheiden die in orde bleken; de penning meester werd onder dankzegging gedéchar- geerd. De heer Jac. van der Weijden aftre- houden in den regel veel van pudding. Honig's Puddingen worden be reid in verschillende soor ten en smaken. Er is elck wat wils. De meeste kin deren vinden Honig's Puddingen lekker. Vraagt daarom Uw winkelier Gefabriceerd met Honig's Maïzena, dend bestuurslid-penningm. werd met alge- meene stemmen herkazen. Bij de ingekomen stukken werden behan deld de te houden cursussen voor Bestuurs leden en Jongensbonden te Amsterdam, Den Haag en Alkmaar in de maand Juni. De heer E. A. Janssen, zal een dezer cur sussen volgen. Verder werd medegedeeld, dat het. Prijsvraag-opstellen is verlengd tot 1 Mei 1924 over de onderwerpen Drankbe strijding en Huisgezin, 2e Tapverboden. De Voorz. wekt op tot. deelname en om de mooie prijzen aan den wedstrijd verbon den en volgens het goede doel. Hierna werd besproken de propaganda. Het. bestuur merkt op, dat er groote be hoefte is aan lectuur-verspreiding; Pastoor Van Leeuwen zorgt voor voorraad! Dc G. A. wenseht een tijdlang iedere maand wat lectuur te verspreiden; de menschen moe ten lezen, zich er in werken. De heer W. Beijersbergen stelt zich voor verspreiding beschikbaar. De heer Janssen geeft nog meerdere propaganda-middelen aan; spr. wijst op godsdienstige middelen. Besloten wordt dat voor Bchoollectuur en aan do kerken zal worden zorg gedragen, zoowel voor Zilk als voor heide Hillegomsche paro chies, er zijn 2000 stuks beschikbaar. De heer Janssen vraagt bij de rondvraag *n insigne als geheelonthouder; aan hem en meerdere aanwezigen worclt een en ander verstrekt. Er wordt verder aangedrongen op 3-maandelijksche ledenvergadering wat het bestuur aanneemt. Hierna sluit de voorzitter met een pas send dankwoord, ook aan do per» voor baar belangstelling, deze. geanimeerde vergade ring met den Chr. groet. - KATWIJK AAN DEN RIJN. Tulper». Bij de abnormaal hooge prijzen die den laatstem tijd voor do ge trokken tulpen worden betaald, ziet men. ook andere abnormale dingen gebeuren. Men is de laatste dagen bij verschillende kweekers aan het bollenrooien ,niet zooals dat in dien zomer gebeurt, doch met. het doel deze in do broeikassen in bloei te la ten trekken. En dit lukt. tamelijk wel. In de kleigronden gaat zulks niet-, vandaar dat men hiervoor de zandgronden kiest. Bij do minder hoogo prijzen der laatste dagen zal de lust tot aankoop nu wel etenigszins bekoelen. Mien blijft toch nog optimistisch gestemd, wat den bloemen handel op Duitsehland betreft. Door Rijns- burgsche kooplieden worden in de omge ving voor kapitalen aan afgesneden Nar cissen van den kouden grond opgekocht, te leveren tegen den bloeitijd. Men verwacht weer spoedig een opleving in den handel op Duitsehland. N00RDWIJKERH0UT Stille Omgang. Het aantal deelnemers aan den Stillen Omgang uit deze gemeente bedroog 127. Kiezerslijst. De nieuwe kiezerslijst voor het jaaT 19241925 ligt vanaf 22 Maart ter secretarie voor een ieder ter in zage. Reclames hiertegen kunnen bij B. enW. schriftelijk worden ingebracht. Verkooping. Woensdag had ten bate van de St. Jozefkerk en! de R. K. Armen in die parochie een verkooping van 37 scha pen plaats. De heer P. D. o.m. alhier werd kooper voor de som van f 1635. Een mee vallertje voor de kerk en de armen., die het best kunnen gebruiken. Bouwen. B. en W. hebben aan M. Ver- degaal vergunning verleend tot het bou wen van een blocmbollenschuur aan den Delf weg alhier. SASSENHEIM. Geen zomertijd. Evenals to Lisse, Noordwijkerhout cn Voorhout, zal op 30 Maait as. ook in deze gemeente de oude tijd blijven behouden. Kerk- en Schoolbe sturen hebben hun medewerking toegezegd en daarmede wordt voldaan aan den wensch van vele inwoners, en niet in het minst aan dien van den landbouwer, den kweeker en den werkman. De bekende en algemeene geachte Manus Slobbe presen teert den inwoners een dienstregeling der openb. inrichtingen voor publickcn dienst. Suitenl. Berichten De overstroom ingen in Portugal. Verscheidene steden onder water. Reeds is melding gemaakt van de ern stige overstroomingsramp te Lissabon, waar een huis, door het water ondermijnd, instortte, 5 menschen onder zich begra vend. Onder do overstroomingen, die dit vree- selijk voorval hebben ten gevolge gehad, had de Poriugeesche hoofdstad over 't ge heel trouwens zwaar te lijden. Veertien da gen lang heeft het gestortregend en ge stormd: het zeewater werd de Taag opge stuwd, die buiten haar oevers trad en het grootste deel der stad overstroomde. Door wind en water aan het wankelen ge bracht, dreigen tallooze der vaak slecht gebouwde huizen van Lissabon in te stor ten, die alreeds door de bewoners zijn ont ruimd. Do Doura hij Oporto is ook huiten haar oevers getreden en heeft de voorstad Gnia overstroomd, waar de wijnpakhuizen zijn. Santarem aan de Taag staat ook onder wa ter. Hulpexpedities zijn uitgezonden, om den noodlijdenden assistentie te verleenen De ramp in Zuid-ltalië. Do „Trihuna" verneemt uit Milaan, dat ten gevolge van een nieuwe instorting te Positano (Salerno) 12 personen zijn om gekomen. "Uit Napels wordt voorts gemeld, dat schepen, die naar de geteisterde kust- gedeolten zijn gezonden, talrijke geredden hebben opgenomen. De Paus heeft een groot bedrag beschik baar gesteld voor de slachtoffers van de ramp te Amalfi. De scheepsramp bij Dungeness. Naar uit Londen wordt gemeld, worden 23 ran do 40 leden der bemanning van het Japansche stoomschip „Tokufuku Maru", dat met het Duitsche stoomschip „Heim- dal" in botsing kwam, vermist. De 17 andere manschappen werden dooT verschillende schepen opgepikt. Vier arbeiders verdronken ie Karlshamn in Zweden. Te Karlshamn, (Zweden) waar groote havenwerken in aanbouw zijn, is een met steenen bevrachte praam gezonkenVier arbeiders verdronken, terwijl drie zwaar gekwetst werden. Wol/en dooden 17 paarden. Uit Vigo (Spanj-i) vordt gemeld: Een bende wolven heeft buiten deze stad 17 paar den aangevallen en geuood, welke door vrouwen voortgeleid. werden. De vrouwen waren aan groote vrees ten prooi en kon den niets uitrichten. Een Duitsche stoomboot op de Deensche kust geloopen. Do Duitsche stoomboot „Max Bernstein" is op do Deensche kust aan den grond ge- loopen. De equipage wérd gered op een man na, die den dood vond. Brutale juweelendiefstal. Dieven, die met merkwaardige handigheid te werk zijn gegaan, hebben juweelen ter waarde van 350.000 francs gestolen uit een groote juwelierszaak aan de Boulevard Haussmann te Parijs. Ofschoon er aan den buitenkant van den inet ijzeren rolluiken gesloten winkel geen spoor van beschadiging te ontdekken was, vond de juwelier bij het openen van zijn zaak den heelen bóel leeggeplunderd. De dieven bleken tijdens den nacht een houten paneel ter zijde van het ijzeren rol luik te hebben losgemaakt en zoo het „rol- mechaniek" te hebben bereikt, zoodat zij het luik genoeg konden ophijschen om in den winkel te komen. Daarna hadden zij achter het weer neer gelaten rolluik gemakkelijk werk cn kon den een brandkast nut kostbaarheden op" hun gemak openen en leegplunderen. Een Columbus-gedenkteeken. Uit New-York wordt gemeld: Men houdt zich momenteel in Zuid- en Noord-Amcrika bezig met ccn plan tot op richting van een grandioos gedenktceken ter herin lering aan de ontdekker van dit werelddeel, Columbus. Dit gedenkteeken zal op San Domingo worden gebouwd. Men heeft daarvoor dit eiland gekozen, wijl het stoffelijk overschot van den ontdekker in San Domingo begraven ligt, terwijl in den dom van Sevilla niet Christoffel Columbus maar zijn zoon Diego zou hegraven zijn. Het monument, dat men voornemens is to bouwen, zal den vorm hebben van ccn ontzaggelijk Mausoleum in den trant van het. graf van keizer Napoleon. Op dit mausoleum z d een enorme sehijn werper geplaatst werden, welke de schepen zal belichten op het water, dat zoo dikwijle door den ontdekker van Amerika met zijn booze vaartuigen werd doorkruist. Reeds voor den oorlog schatte men de kosten van zulk een gedenkteeken op 1J4 millioen dollar. Heden zullen de onkosten beduidend meer zijn Men zal binnenkort een inschrijving openen. Russische plafteiancisidylies. Tn de „Prawda" vinden wij eenige tafe- reelen, die een eigenaardig licht werpen op de toestanden, die op het platteland in Rusland hcerschen. Wij ontleenen aan het blad een van deze iafereclen. Een medswerfer van do „Prawda" kreeg bezoek van eenige boeren, die voor zaken naar Moskou waren gekomen. Daar deze boeren kennisf.en van him waren, ontstond er weldra eeu geanimeerd gesprek over de toestanden ten pl.7ttelande. Hierbij werd' de verbazing van den journalist over het geen zijn kennissen hem vertelden steeds grco>- en grooter, maar het allermerk waardigste vond hij, dr\ deze plattelan ders niets wisten ran d* in°n treilen, djo de regeering heeft e-en-mpn tot verbetering van den toestand dê* v'~)e redacteur van de „Prawda" vrr*" toen cf dan nie mand in hun dorn kranten ontvangt en do boeren antwoordden van neen En het gemeentebestuur? Dat weten wij niet.- M'sschien wel. Ik heb hun aangeradf n zich on een krant te abonnceren, schrijft de redrcteur, cn heb hun uitvoerig de beteekems van een krant voor het platteland uiteengezet. Tk 'heb lang cn overtuigend gesproken. Mijn boertjes keken elkaar besluiteloos aan er ten slotte zei een hunner met een zucht: Neen. dat kan niet. Ik was verbaasd. Waarom dan niet? Wij zijn bang voor onzen sovjet. Wij vreezen, dat wij nog méér bel?s>;og zullen moeten betalen. Zoodra men bij ons te weten zou komen, dat wij op eon krant ge ahonneerd zijn, zullen wij voor riïkaards bourgois uitgekreten worden en men, za? den aanslag verhoogen. Als die verhooginc tien poed graan zou bedragen, hadden wij het toch misschien gedaan, maar het zal minstens twintig poed worden. Hoe kan je onder dergelijke omstandigheden kranten ontvangen? Wij zijn bang. Maar dat k^n toch mVf. zei ik. Jullie spreken onzin. De staat heeft er belang bij de ontwikkeling van de boeren en arbei ders en bij het verdwiinen van het anal- ph a b et isme. En toch zeggen wij niets dan de volle waarheid, zoo vielen ze me in de rede. Bij ons weet niemand iets van deze bedoelin gen der regeering af Een „vakschool" voor bedelaars. De politie in de Scandinavische landen had in den laatsten tijd druk werk om Oos- tenrijkscke onderdanen op te pikken en te deporteeren, die, zich voor gewonde of in valide ex-soldaten uitgevend, langs de huizen liepen te bedelen. Een nader onderzoek wees uit, dat in bijna alle gevallen de beoefenaars van dit even gemakkelijke als Joonende bedrijf in de beste hotels woonden en in het bezi* van aanzienlijke geldsommen waren. Uit paperassen, op een uit Denemarken gedeporteerden Oostenrijkschen bedelaiy gevonden, bleek, dat hij en al zijn collega's „leerlingen" waren van een te Weenen be staande organisatie, dienend tot techni sch opleiding in de „bedelkunst". Men kon daar het noodige onderricht, krijgen in het simulceren van blindheid, doofheid en an dere lichaamsgebreken. „Ik dacht, dat l'k oom Heinrich'a stem had gehoord, maar hoe zou hij hier kun nen komen?" Zij ging op den gang en riep aan den trap: „Heinrich, zijt gij daar, Heinrich!" Zij hoorde niets en ging weder naar iiare kamer. „Wees maar stil kindje, Heinrich was er niet en het water komt vandaag niet in huis". Het scheen buiten rustiger te worden. De menschen zaten in hunne huizen af te wachten, wat zou gebeuren. Plotseling stond Brigitte op: „Hoort ge wat, Christine?" Zij ging weder naar den trap en riep: „Is daar iemand?" Een mannenstem antwoordde door de open huisdeur. „Wat blieft? Zijt gij het buurman", vroeg Brigitte, „hoe zijt gij bij het huis gekomen?" „Ik heb een boot Brigitte, maar kom eens beneden". „Wat is er dan buurman, God bewaar ons voor ongelukken 1" „Ja, ja Brigitte, zeg het wel, God be swaar ons voor ongelukken, maar ginder op wadden is een man. k_ «Barmhartige God* een man op. de wad den Dat is zijn dood! Wilt gij het groote touw van den zolder?" Hij schudde zijn hoofd: „Het is te vèr, de man zit boven op een paal, die nog juist boven het water uitsteekt, mien kan hem hooren roepen, hoor maarneen, dat is de wind, maar boven op den zolder bij den bakker kan men hem duidelijk zien". „Wacht", zei Brigitte, „ik zal Garsten roepen, die weet misschien raad". Brigitte spoedde zich naar het achter huis, het was er donker, Cars ten was er niet; toen ze tastend naar de deur van den trap ging, was ze gesloten. „Garsten, Carstenl" riep zij en sloeg met beide handen op de deur. Eindelijk hoorde zij schreden op den trap. de sleutel werd omgedraaid en Gar sten trad doodsbleek met een h^lf afge brande kaars in de opening. „Mijn God, broeder, wat ziet gij er uit, waarom sluit je je op, wat hebt ge op de doodskamer gedaan?" Hij zag haar rustig aan, doch met groote oogen, als geheel onbewust. „Wat is er, valt het water Teeds?" „Neen, er gebeurt een ongeluk", en vlug vertelde zij ham wat huurman gezegd had, Garsten fiohok hevi# en trok heftig zijne zuster tot zich: „Een man, een mensch?" „Ja, ja, een man Carsten!" Het meisje, dat met Brigitte mee was ge loopen en zich achter haar verborg, zeide: „Ja mijnheer, en de man roept altijd door: vaderOp den zolder van den bakker kan men hem hooren". Carsten liet den kandelaar op den grond vallen en rende voort naar de deur, over do schotten en zou in het water gevallen zijn als buurman hem niet in zijn boot had getrokken. Eenige oogenhlikken later stond hij op den zolder van den bakker en keek door het opeai luik naar buiten: „Waar, waar?" vroeg hij bevend. „Rechtuit, de paal op de wedde van Pe ter Hansen, daar zit hij, het is nu wat donker, maar wacht tot de wolk voorinj de maan is. Ik ga naar beneden, ik kan die akelige kreten niet hooren, ik word er ziek van „Kreten? Ik hoor niets" „Niet? Nu, helpen kan men hem toch niet!" De maan kwam weer helder achter de wolken te voorschijn en nu zag de bakker het doodsbleek gelaat van den ouden man, 5lie met beide handen de vliegende haren vasthield, en die zijn wijdgeopende oogen over het water liet zweven. Plotseling viel bij in de armen van den bakker; deze schrok en riep: „Carsten, in Gods naam Carsten, wat is er?" „O, raijn God, de paal is leeg. God zij zijn arme ziel genadig!" Men heeft nooit geweten, wie het was, wiens noodgeschrei men in den nacht ver nomen had noch wat er van hem is gewor den. Heinrich is niet meer thuisgeko men Maar Jaspers was vroolijk, niet alleen het huis aan de Zuiderstraat, ook het huis aan de Twiete moest verkocht worden,doch vóór den verkoop stond nog in de achter kamer de lijkkist van Brigitte, die de droeve gebeurtenissen van dien nacht niet meer kon verdragen. Carsten alléén verliet het familiehuis om er nooit meer terug te keeren. Een beroerte had hem ten deele ver lamd; zijn verstand had er ook door gele den. Aan het einde van de Zuiderstraat staan kleine huizien met stroo gedekt; daar bracht Anna hem, ver van het huis. dat Heinrich gewoond bad, Hij kon daar wat in het tuintje werken en op kleine Heinrich passen, als Anna uit werken ging, want daardoor alleen kon zij haar kind cn haar schoonvader onderhou den. Alles, zelfs het laatste stuk, had jyj den schuldeischers gegeven en door haar werk kon zij hen behoeden voor armoede Haar schoonheid was verdwenen, doch niet haar moed en ijver en zij was dank baar voor den man te kunnen werken, wien zij zooveel te danken had. De grijsaard kon met zulk 'n genoegen het kind beschouwen. „Anna, de jongen lijkt zoo geheel op jou; ik ben blij dat hij niets van van zdjn grootmoeder of zijn .vader heeft. Hu heeft een braaf* gezichtje". „Ja vader", zei Anna, „en hij heeft uwe trouwe, goede oogen". Zij waren toch gelukkig die twee., die zooveel leed hadden gedragen, en, toen de grijsaard stierf, was het met een woord van liefde en dank voor Anna En Anna? Haar zoon was later haar vreugde en haar trots, vroolijk en opge-» ruimd. lief en goedgeheel zijn moeder. EINDE.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 8