Je Leifafte Courant" Tweede Blad mr DE OMGEVING Vrijdag 14 Maart 1924 UIT DE PERS ONZE ZUSTERS. In De (A.-R.) Rotterdammer tref fen wij volgend waardeerend artikel aan: „De nonnetjes mogen zich in de Ka mer weer in buitengewone belangstelling verheugen, Die keer werd nu in de Tweede Kamer bij do behandeling der Onderwijsbegro ting de aandacht op haar gevestigd. En nog wel van geheel onverwaehten kant. Het-zonderlinge feit deod zich voor, dat degenen, die verwoeden tegenweer bieden, wanneer het pleit wordt gevoerd voor een rekenen met de behoefte bij de loonsbepa- Jing door invoering van oen kindertoeslag, lagc-re salarieering der onderwijzende reli gieuzen begeerden op grond van haar min dere behoeften. Die nonnetjes hebben geringe eischen, geven weinig voor ontspanning en kleedij, leven in gemeenschappelijke huishouding. Het gold, dat zij verdienen, gebruiken zij niet voor zichzelve, maar wordt aan de kerk afgestaan. Welnu, in deze tijden van nood kan de Staat de sommen, die onnut besteed wor den voor de kerk, best zelf gebruiken. Daar,om salarisverlaging voor de non- onderwijzeres! Do verwachting mag worden gekoesterd, dat geen anti-revolutionair zjch tot ditrfin- ti-papistisch slippertje zal laten verleiden. Een loonregeling, die voor den vader met het gezin hooger salarieering uittrekt dan voor den alleenstaanden man en vrouw, achten wij rechtvaardig. Een loonregeling, die aan de gehuwden meer doet toekomeu dan aan do ongehuw- den, dus ook aan de nonnetjes, is ons sym- pathiek. Haar een uitzonderingsbepaling voor de ]vi iousen omdat hare sobere levenshou ding mindeer uitgaven vraagt dat is on- Ëechf. Met de nonnetjes als nonnetjes heeft de Staal niets te maken." RUfiiHENLARD Thee- en Bierbelasting. Omtrent den datum van inwerkingtre ding is nog niets bekend. Het wetsvoorstel stelt daaromtrent voor: „met ingang op een door Ons- te bepalen dag". De autobussen. Belang r ij k e inkrimping van den dienst der R. E. T. M. Mei. ingang van 1 April is aan 33 be stuurders en 75 conducteurs der Rotter- .d'amische Electr. Tramweg Mij. (R.E.T.M.) ontslag aangezegd. In verband met de gröote concurrentie, welke de R.E.T.M. van het autobusbedrijf ondervindt, heeft de di rectie zich genoodzaakt gezien den dienst op alle lijnen belangrijk in te krimpen. Met uitzondering van de lijnen 5 en 8 zullen op alle lijnen de bijwagens ver dwijnen. De dienst zal 's avonds in plaats van om 12 uur om 11 uur eindigen. De vroege diensten op de lijnen 7 en 8 ver dwijnen. 's Ochtends tnssohen 7 en 8 uur en 's avonds tusschen 10 en 11 wordt op alle.lijnen een 10-minuten dienst inge voerd. Lijn 8A wordt opgeheven. Gemeentel ij fa ie autobussen te N ij in e g o n. De gemeenteraad van Nijmegen heeft aan B. en W. een crediet verleend van f30.000 veor de aanschaffing van drie autobussen ter aanvulling van den tram- dienst. Vermoedelijk zal met deze autobus sen een verbinding worden tot stand ge bracht met de Heilig-Landstichting aan den Urcosbcekschen weg. Lamd> en Tuinbouw Vereeniging voor Bloembollencultuur. Woensdag vergaderde het hoofdbestuur der AJg. vereeniging voor Bloembollencul tuur. Aan hel verslag ontkenen wij li. geilde: Met de besturen van den bond van Bioemboilenhandelaren en het Hollandsch Bloembollenkweekers Genootschap zal een adres tot den Minister van Binnenlandsche 8ü Landbouw worden gericht, waarin hclhaesie wQi-dt betuigd aan het adres van het Centraal Bestuur van den Nederland- schen Tuinbouw Raad inzake afschaffing van den zomertijd. Besloten wordt met erkentolijkheid te aanvaarden een door den heer J. H. Ker ken to Heemstede aan do Vereeniging af gestane uitgebreide collectie veilingscata^- ^ogie en boekwerken. Rekening en verant woording van den alg. Secretaris-Penning meester over 1923 wordt goedgekeurd. Bet Centraal BloemboÜencomitc heeft ter hand genomen de regeling van de ver tegenwoordiging van het vak in den te rc- ^ganisecren Nederlandschen Tuinbouw Baad, welke wegens intrekking der Rijks subsidie niet in zijn tegenwoordigen vorm kan Wijven voortbestaan. Als bijdrage in de kosten van hel nieuw (o vormen Cen trale Comité, dal den naam van Tuinbouw Baad zal blijven 'voeren, wordt van het 'hocDi hollen vak oen bedrag van f 1500 lei'*acht. Evenals de overige (uiobouwver- ^nigingen zullen zich dan de verschillen- e vereen, op bloembollen gebied moeten t-iveaigen lot een federatieven bond, a? v0rtegenwoordigd wordt in den Tuin- Uw Baad. De overig© bonoodigdo midde- ïen zijn reeds door 5e groepen, 'gevormd uit de andere takken van tuinbouw, toege zegd. Hel .Hoofdbestuur besloot aan het Centraal Bloembollen Comité mede (o dee- lou, dat de Algemeene Vereeniging bereid is. om voor 1924 de contributie aan den Ned. Tuinbouw Raad te verdubbelen. (Thans ongeveer f 250, wordt f 500). Het behoud van oen Centrale Beroeps-Tuin bouwersorganisatie in den thans bestaan- den vorm, wordt voor de vereeniging van belang geacht. SPORT VOETBAL. NederlandBelgië. Naar de „Spr.Kr." verneemt zal de se cretaris van den Norges Fotbalforbound (Noorwegen), P. Chr. Andersen, de lei der zijn van do ontmoeting Nederland België op 23 dezer in het Statdion (e Am sterdam. De Westelijke 1ste Klasse. Woensdagavond hoeft in Den Haag voor do eerste maal een vergadering plaats ge had van de thans uitgebreide vereeniging van Westelijke 1ste klassers. Tot verte genwoordigers in het districtsbestuur wer den gekozen de heeren K. Lotsy en K. J. W. Koch. Tot afgevaardigden van de W. E. K. op de algemeene vergadering van den N. V. B. werden de volgende twaalf (voor elk district zes) heeren gekozen: Dirk zwager, Koolhaas. Lamey, Lotsy, mi*. Reus, Scheen, Weber, Bronkhorst (Lei den), Koch, Trines, De Nobel en Zitter- steyn. ZWEMMEN. Nieuwe wereldrecords. Te Miami, in Florida, zijn in den laat- slen tijd tal van wereldrecords verbeterd door eenige van de meest bekende Ameri- kaanscke zwemsters en zwemmers, die daar bijeen zijn gekomen om zich voor de Olym pische Spelen te oefenen. Niet minder dan twintig Amerikaansche records, welke te- zolfder tijd officieuse wereldrecords zijn, werden er in korten tijd verbeterd. Het moeste succes had Johnnio Weismuller, die in vijf dagen vijf nieuwe records maakte. Hij legde o.m. de 100 yards af in 52 2/5 sec. (oud record 52 3/5 sec.), de 150 yards in 1 min. 24 2/5 sec. Wainwrighl bracht de 300 meter in 4 min. 19 3/5 sec. op haar naam (oud record 4 min. 29 4'5 sec.). Miss Sybil Bauer, een specialiste in het rugzwemmen, verbeterde het 200 yards- record in 2 min. 46 3/5 sec. en het 200 me terrecord in 3 min. 3 4/5 sec. WIELRENNEN. De Zesdaagsche ie Berlijn. De afgelegde afstand bedraagt in totaal 4.544.202 K.M., zoodat het wereldrecord, in 1915 door EggFerri ip Chicago ge vestigd met 33 K.M. verbeterd is. De VIIIe Olympiade. Steun aan liet N. O. C. De uitzending van do Nederlandsche sportlui naar de achtste Olympiade te Pa rijs vraagt vau de -diverse bonden groote sommen geld, die zij slechts bij elkaar kunnen brengen, inclïen ieder sport bevend Nederlander daartoe wil bijdragen. Dan alleen zal Nederland op waardige verte genwoordigd kunnen worden. Morgen nu. is er te Leiden gelegenheid het streven van het Ned. Olympisch Comi té te steunen door het koopen van het N.O.C.-speldje. Geen Leidenaar mag morgen zonder N. O.C.-speldje gezien worden. LUCHTVAART Een wiel verloren. Op liet vliegveld aan de Waalhaven to Rotterdam is gistermiddag een vliegtuig gedaald, dat bij het starten in Engeland een wiel verloren had. De vliegenier acht te het niet i;oodig, nog daar to dalen en wist hier zonder ongevallen den grond behouden (e bereiken. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Veroordeeld zijn: L. van H., 21 jaar, los workman, J. J. R. 21 jaar. timmerman en J. C. P. 20 jaar, schilder, alle drie uit Leiden, recidivis ten en gedetineerd, wegens diefstal, tot ieder 6 maanden gevangenisstraf met af trek van het voorarrest; C. H. de W 32 jaar, los werkman te Leiden, gedeti neerd, wegens diefstal van een rijwiel, tot 3 maanden gevangenisstraf. De petroleumkachels bij Ja min'. De Ambtenaar b<j het O. M. van het Kan (ongerecht te Leiden is van het gisteren vermelde vonnis v?ui den kantonrechter, waarbij de dagvaarding op do meegedeel de gronden nietig werd verklaard, onmid dellijk in hooger beroep gegaan. KERKNIEUWS Z. D. H.» de Bisschop vau Haarlem heeft, benoemd tot Visitator der Religieuse Huizen in de Dekenaten Beverwijk en Purinerend. den Zeereerwaarden Heer G. P. -T. van den Burg, Reetor to Bergen. ALKEMADE. Militie. De keuring van de dienst plichtigen voor de lichting 1925 zal voor deze gemeente plaats hebben ten Raad- huize alhier op 13 en 14 Mei q..s.; op 13 Mei zullen 44 ingeschrevenen en op 14 de overigen gekeurd worden. Voor de eerste maal zal de keur.'ngsraad in dezo ge meente zitting houden, hetgeen voor de dienstplichtigen een groote verbetering ge noemd mag worden. ALPHEN AAN DEN RIJN. Jubileum. Zaterdag, 22 Maart, hoopt do hoer B. van Leeuwen den dag to herden ken, dat hij gedurende 25 jaar werkzaam was bij do N.V. Joh. Stoklmijzen, jam- en bessen fabrieken alhier. HILLEGOM. R.-K. Kiesvereeniging. Dinsdagavond hield deze in dc zaal van den heer Van Dril haar Jaarvergadering. Ongeveer 100 leden waren tegenwoordig. De Voorzitter, de heer J. H. M. Balvers, opent met den Chr. groet en een woord van welkom. Het is aldus spr. reeds geruimen tijd ge leden, dat wij hier te zamen kwamen en sinds dien is er veel gebeurd in den lande en ook hier. Spr. acht het -meest ge- wensoht in deze het zwijgen te bewaren. Als wij in den lande de toekomst inzien, dan is het een gebiedende eisch de eenheid onder ons te bevorderen en de Chr. naas tenliefde toe te passen. Spr. staat in dezen niet alleen. Mgr. Callier wees er op den laatsten Katholiekendag op en met endoor haar zouden zooveel sociale nooden kun nen worden gelenigd. Onze tijd kenmerkt zich, helaas, door 'n soort egoïsme en een critiiek; 'n zoeken van splinters in ander mans oog, den balk in eigen oog niet be speurend. Noodig acht spr. het dat wij onze aandacht vestigen op den huidigen geest, op politiek terrein: de N. K. P., de Volkspartij en anderen zijn niet dood en het is goed gezien van onze groote mannen, van den Bond van R.-K. Kiesvereen. in Nederland, dat er getracht wordt (b.v. commissie-Barge) om die stroomingen zoo mogelijk op te nemen in éen organisatie. De eenheid op politiek terrein is zelfs in dezen stillen tijd gebiedende eisch, daar in do. politieke samenleving ieder oogenblik verrassingen dreigen. De verwerping der Vlootwet loonde het. Ook wij allen menschen met onze fouten en gebreken zijn zoo licht geneigd de splintertjes tot balken op te werken! Ook wij zouden van daag geneigd zijn te zeggen: ga weg, om morgen met drang te noodigen: kom alsje blieft terug. Alvorens zijn openingswoord ter sluiten, wil spr. nog even de aandacht vragen om te mogen memoreeren -het heen gaan door den dood van Mr. Kolkman z.g Kamerlid, oud-Minister en voor onze pro vincie "Weth. dier provincie als lid van Gedeputeerde Staten. Zijn dood is een ver lies voor Kath. Nederland, voor de Kath. Staatspartij niet het minst. God schenke hein het eeuwig loon voor wat hij deed voor Kerk cn Vaderland. De Secretaris leest nu de notulen, die onveranderd en onder dankzegging worden goedgekeurd. Hierop volgde het jaarverslag, kort en krachtig en gewagend van het voortdurend pogen door het Bestuur om de eenheid te bewaren of te herstellen. Do heer Koop wil iets zeggen over dit jaarverslag; spr. acht het. mooi maar niet volledig. Er zijn feiten en gebeurtenissen schied, die vermeld hadden moeten worden Spr. betreurt dit. Uit de TëkënfngTïiverantwoording van den penningmeester bleek, dat de ontvang sten beliepen f 773.37, en de uitgaven f 663 en dat. de schuld verminderde van f 586 tot f245. Een schaduwzijde is, dat 380 le den hun contributie niet betaald hebben, terwijl zij wel van de voordeelen profiteer den en wij aan Kamer- en Statencentrale evengoed voor ben moesten contribueeren. De Voorz. brengt niet alleen hulde aen den penningmeester voor zijn zuinig be heer, maar ook hartelijk dank aan de R- K. Voetbalvereen, „Concordia", en aan de milde gevers op do steimlijsten, waardoor het mogelijk is geworden onze schuld zoo te verminderen. De wanbetalers vinden we niet alleen bij de arbeiders, bij de andere standen is het percentage veel grooter. Spr hoopt dat dezen zich zullen herzien. We kunnen wel royeeren, doch ,wij doen dit zeer ongaarne. Van de heeren verificateurs was een rapport ingekomen, vermeldend /dat. zij alle bescheiden van den penningmeester hadden nagezien en in orde bevonden, zoo dat de penningmeester onder dankzegging werd gedechargeerd. De 'heer Van de Loo informeert naar 'n hijenkomst van pl.rn. 40 leden der Kies- voreen., een soort onder-onsje inzake on derzoek niet-plaalsing van dén heer Bal vers op de groslijst Tweede Kamer en reisje naar Onderwal er enz. Is dat zoo? Hoeveel heeft dat gekost? Mag dat? De Voorz. zegt: ik ken uw zegsman niet, wend u tot een der verificateurs 1 Wel weet ik. dat een en ander, waarop u doolt, bui ten de kas cm is gegaan. De penningmees ter merkt den heer Van de Loo op, dat hij met z'n vraag 'n jaar te Iaat komt. De lieer Koop zou T correct vinden als 't gebeurd was, daar de vergadering der Kiesvereen. het besluit nam om een on .an der te onderzoekeu. Tot verificateur worden benoemd de heeren H. Jonkman, W. Spiering» en A. de Groot, Parallelweg. Den heer Copini wordt dank gebracht bij zijn aftreden als Bestuurslid, voor alles wat hij voor de Vereen, heeft gedaan, even zoo aan mej. C. van Bemmel. In de plaats van mej. van Bommel wordt tot bestuurslid gekozen mej. van der Zan denHeeres, die de benoeming aanneemt. De heer van Maris wordt hij acclamatie herkozen. De verkiezing vac.-Gopini wordt aangehouden. Ingekomen is nog een voorstel van den heer C. H. Weijers, bepalende dat men, om deel te nemen aan een stemming voor Kamer, Staten of Gemeente, drie maanden tevoren lid der Kiesvereen. moet zijn. Daar bij vergissing dit punt niet gecon voceerd was, werd bet na eenige discussie aangehouden tot de volgende vergadering De heer Van de Loo is blij dat men er nieo -komt; hij wenscht een commissie voor reglementswijziging; art 31 is ook nog niet in orde. De beer Copini zegt. dat do beer van de Loo wel kan afbreken, maar bedankt voor bestuurslid; opbouwen wil hij niet. Do lieer Van Maris vermaant den heer .Van de Loo zTn mond ie Houden' en niet de vergadering warm Ie -makenhij liegt dat er honderden gestemd hebben, die geen lid waren. Rondvraag. De heer Murk informeert naar do reeks van bedankjes als Raadslid; hij vindt het ontzettend jammer. De Voorz. kan eenige toelichting geven voor de hoeren Jonkheer, Van Gennep en Heemskerk. De 'heer Van de Loo drukt z'n spijt uit, dat hij door den heer Van Maris persoon- lijk is aangevallen; hij noemt dit dim. Er stonden geen miededeelingen op de convo catie ,en er zijn toch conferenties gehou den; was alles pais en vree, dan was het hier thans voltallige!'. Den heer v. Maris spijt het, 'n beetje scherp (o zijn geweest en zegt: U heeft me geprikkeld. Ik heb niet gezegd, dat u ge kozen is met stemmen van niet-leden, maar door de groote actie van heide zijden heeft u meer stemmen gehad dan anders; ook andere candidaten hebben daarvan geprofiteerd. Den uitslag der stemmingen kunt u bij mij zien. De Voorz. zegt: U vraagt naar den be kenden weg, Van de Loo. Wij willen niet prikkelen. Wat voor zin heeft 't, elkaar het jak uit te vegen. Laten we onze groote voormannen volgen en wederzijdsche fou ten met. den mantel der liefde bedekken. Do heer Van de Loo informeert naar de samenwerking met de z.g. dissidenten. Spr. en de heer Loerakker willen dit wel. De heer Koop gaat in op eventueelen te rugkeer dear ondertoekenaars van ,de „vrije lijst". Er wordt over deze moeilijke mate rie breed gediscussieerd. Ten slotte wordt de deur geopend tot terugkeer van dissi denten en onderteekenaars, indien deze dit ernstig wenschen en hun fout willen erken nen. Hoewel hier en daar een even minder prettig geluid is gehoord, is deze avond een s-lap nader tot verbroedering geworden Ofibfiwoonbaarverkiaring. Blijkens de beslissing van Ged. Staten van Zuid-Hol land, betreffende de voorziening van de N. V. Maatschappij tot exploitatie van onroe rende goederen „West Den Haag", gevestigd te 's-Gravenha-ge tegen het besluit van den Raad dezer gemeente van 9 November 1923 tot ohbewoonbaarverklaring van de wonin gen aan de Hofstraat nos. 3, 5, 7, 9 en 15 al hier is met ongegrond-verklaring van de gevraagde voorziening de onbewoonbaarver- klaring van genoemde woningen gehand haafd. De melkprijs. Met heden is de melk prijs alhier met 2 cf. per liter verminderd. Hij is thans 15 et. per liter, bij een slij ter 14 cent. KATWIJK AAN DEN RIJN. Oranje-Vereeniging. Gisterenavond hield de Oranjevereen. liaar jaarvergade ring in de zaal „Vreeburg". De opkomst bad grooter kunnen zijn. De Voorz.. de heer J. Raadsveld, opende de vergadering en herin nerde daarbij aan de prachtige feesten van vorig jaar. Dan leest de seer. de notulen en het jaavvei\fcla.g- vernamen hier o.m. uit dat na de feesten er een nadeelig saldo was. Dat toen de Harmonie Katwijk zich bereid verklaarde een muzikale omwande ling in de gemeente te houden!, waarbij ge collecteerd zou worden. Daarna was er, in- plaats van een tekort, een batig saldo. De anuziekvereen. wordt daarvoor een extra woord van dank gebracht. Volgt rekening en verantwoording van den penningm. Inkom sten f 1411.12/4, uitgaven f 1377.82K-, batig said f 33.30. De rekening is door een com missie, bestaande uit de heeren v. d. Perk. Grimbergen en P. Haasnoot nagezien en in orde bevonen, Den penningm. wordt door den Voorz. en door de commissie dank ge bracht. Vervolgens komt aan de orde voor stel van het Bestuur, wijziging en aanvul ling art. 5 van het reglement. Dit voorstel beoogt het mogelijk te maken, dat de Voorz. bij periodieke aftreding herkiesbaar is. De ze wijziging geldt dus niet voor de andere bestuursleden, die dus niet heikiesbaar ziju. Na het voor en tegen breedvoerig te heb ben overwegen wordt het voorstel z. li. st. aangenomen. •Dan is aan de orde bestuursverkiezing, aftr. de heeren Alkcmade en T. Noort niet herkiesbaar. Bij eerste stemming wordt ge kozen de heer Jan. Meijer, bij herstemming tuesohen de heer J. Bekker en G. v. Perk wordt laatstgenoemde gekozen. Punt 6 platv nen feestviering. Zooals gewoonlijk duren de besprekingen hierover het langst. 'Zooveel hoofden, zooveel zinnen. Doch nog het groot ste bezwaar is een uitgeputte tas na de fees ten van 1923. Het bestuur kan dan ook ora meerdere redenen niet anders advise eren dan om in'24 maar rustig aan te doen en zicht e bepalen tot een kinderfeest. Daardoor tevens te sparen voor 1925 in welk jaar het 25 jaar geleden zal zijn dat. onze Koningin is getrouwd. Het bestuur had zich voorgesteld het kinderfeest te doen houden óp Dinsdag 2 September namiddag, des avonds concert, daarna Ier afwisseling iets anders, bijv. de vertooning eener Nationale film in de open lucht. Mocht door'buitengewone omstandigheden de kas voor dien tijd overvloeien, dan zul len de leden nog uitgenoodigd worden ter vergadering waar alles nog besproken zou kunnen worden. Bij de rondvraag wordt ter sprake gebracht heb aanwerven van nieuwe leden omdat het getal yeel grooter zijn kon. Behalve dat het bestuur dit punt in de eerst volgende" bestuursvergadering zal 'ter spra ke brengen, doet de bode de toezegging voor dit doel werkzaam te zullen zijn. Dan spreekt de Voorz.( een hartelijk af scheidswoord aan de afgetreden bestuursle den, de heeren Alkeif.ade en Noort-. De 'heer Alkemade dankt voor de waar deerend© woorden tot hem gericht, dankt voor den aangenamen omgang met do ande re bestuursleden. In een gehouden bestuursvergadering van do Oranje-Vevceniging werd tot Voorz. herkozen de heer J. Raadsveld, terwijl (ot 2de voorz. werd gekozen de lieer Nic. Bes. LISSE. R. K. Vrouwenbond. In het patronaats gebouw hield do afd. Lisse van den R. IC. Vrouwenbond gisterenavond haai* jaarvofU gadering. Do presidente, Mej. Riebia., open de met- den Ohr. groet. De ee ere barser© miej. M. Pijnacker. bracht 'hierna een mooi-gesty- leerd en zakelijk jaarverslag uit, waarvoor de presidente 'haar dank bracht. De pen- nïngim. Mej. >Schrania-*-Bens, deed vervol gens rekening en verantwoordig: ontvang sten f 1335.— uitgaven f S39.32; kassaldo f 489.68; Mej. Caspers—Paridon deed verslag van de onderafd. ..Hulp in do Huishouding^ Hieruit bleek dat aan 41 leden financieel© hulp was verleend. Hierna was het woord aan den WelEd, ZeerGel. Heer Dr. F. G. M. Haase, die als onderwerp had ..Hoe houden we onze kin deren gezond". Op zeer onderhoudende wij ze, toegelicht met voorbeelden, zette spre ker uiteen hoe de voeding van hot kind moet zijn, wanneer het den zuigelingenleeftijd ia ontgroeid. Het was voor de huismoeders werkelijk een leerzame avond. Stille Omgang. In het BoncLsgebouw vergaderde het Genootschap van den Stih len Omgang, afd. Lisso, ter bespreking van •de reis, eto. De Voorz. opende met den Chr. groet en bepleitte waarom hier in Lis so een eigen Vereen, ia opgricht. Vervol gens werd er medegedeeld, dat het vertrek hm 10.15 plaats heeft vanaf de Amster- damsche poort. Des 's avonds is er in d» Parochie een kort Lof met toespraak ora half acht. Vervolgens werden aangesteld 12 voorbidders, die allen hun benoeming aan namen. De. heer Mensing, als oud-Amster dammer, voelde zich bereid, om den stoet vooraf te gaan, daar niet allen den weg weten. Om 4 uur zal er in de St. Catiharina kerk een H. Mis gelezen worden door een Kapelaan uit Hillegom met een predikatie door Pater Hechelmans uit Lisse. Vervol gens werden er programma's, verspreid en gelegenheid gegeven om een kleine bij drage te storten tot versterking van de kas Voor gemakshalve zijn er nog kaarten ver krijgbaar bij de heeren Damen, Achterweg v. Riek, Vierkant, en bij Zwetsloot, Kanaal straat. Het vertrek uit Lisse is bepaald als volgt; voor voetgangers direct na het Lof; voor fietsers om 11 uur bij Fr. Beelen, Jachtweg, en voor hen, die per autobus gaan om 12.30 uur uit het Vierkant. De collecte tijdens de vergadering bedroeg f 16.46; een mooie som' Na rondvraag werd deze gezellige bij eenkomst met rlen Chr. groet gesloten. NIEUW-VFNMGP. „Hulp l.i Nood" De Vereen. „HuIl» Nood" liield dezer dagen haar jaarverga dering. De he©r van Arkel gaf ia zijn openingswoord het jaarlijksch overzicht. Uit bet verslag van den penningmeester bleek dat is uitgekeerd een bedrag totaal groot f 111700 en dat do kas sluit mei een nadeelig saldo groot f 12.85. Do Voorz. spoort de leden aan ieder in zijn omgeving eenige weldoeners aan te werven. Bij de bestuursverkiezing, welke ge schiedde uit dubbeltallen. werden de af tredende heeren H. Duwel, L. Honcoop, W. Pillissen, en A. Spaans met grooter stcm- menmeerderheid herkozen. Bij de rondvraag vraagt de heer S. v. Buiten of „Hulp in Nood" en het Zieken- huisfonds één zijn. De Voorz. antwoordt, dat beiden afzonderlijk staan wat de geld middelen betreft maar het Ziekenhuis- fonds is een onderafd. van „Hulp in Nood" het bestuur is heizelfde. Op een vraag van den heer W. Pr nissen deelt de Voorz. mede, dat zij. die minde dan f 2.50 geven worden bcnaamd al- „Begunsligers", f 2.50f 5.„Weldoe ners"; f 5.en licogcr „Donateurs"'. Hierna sluiting. Plotseling-overiijden. Meldden avc on. langs 'het plotseling overlijden van Mej. Gerritsen, Mej. M. Stans, en van F. Boelo, heden, overleed even.plotseling Mej. de Weck C. -van Wie ringen, Kerkstraat alhier. NOORDWIJK. Opzichter. De beer J. A. Pijlman te Zwolle is benoemd tot opzichter bij den ver bouw van het raadhuis. De Duinweg. Naar wij vernemen zullen de werkzaamheden, verbonden aan het op nieuw 'bestraten van den Duinweg, wordec uitgesteld tot Mei aanstaande. Het verkee; over dien weg as in verband met de drukke werkzaamheden op het land van dien aard dat bestrating thans een groet ongerief voof de betrokkenen zou veroorzaken. Vergunning. Door B. en W. is een bouw vergunning verleend aan F. II. van Spauje voor het bouwen van een woonhuis aan de Wilh-elininastnaat en aan G. van Rijn voor het bouwen van een garage aan de School straat. Militaria. Gistermorgen werd ons dorp in rep en roer gebracht door een groot aan tal militairen, met vrachtwagens en per fiet-s van Den Haag gekomen om in dc dui nen en de toegangswegen naar zoe kleine- manoeuvres te ho.uden. De krijgshaftige z.i< nen van Mars die met gevelde bajonet en in looppas over straten cn wegen renden of achter boschjes en hoogten lagen te schie ten trokken heel wat belangstelling. OUDEWETERiNG. Hinderwet. Door den heer J. C. de Jong alhier is vergunning gevraagd tot het bouwen van oen heete-luchtoven. RIJNSBURG. Getrokken tulpen. Hoogo prijzen en iederen dag nog maar weer hoogcro prijzen. Zelfs niet één dag dat de een of andere soort in prijs naar beneden gaat. Goed© soort La Reine gaat bijv. al van f 66.20, Prins van Oostenrijk wordt verkocht van f 9.50—10, Gele Prins f7.70—7.95, Flamingo tot f M.50, Murillo f 8.60—9.70, Cramoisie Brilla-nt f GG.G0. Eleonora f 7.307.G0: Wit te Valk tot f7.60; Rose Gris de lin f 6.20 tot f 6.90. ROELOFARENDSVEEN. Personalia. Do heer P. du Pau. con cierge van het Raadhuis, alhier heeft met ingang van 1 April a.s. als zoodanig ont slag aangevraagd. Ook voor zijn verschil lende bij-belrekkin"en als Correspondent van de Intercommunale Arbeidshcmidde-

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 7