A. WAALS, onze voordeeiige RECHTZftKEÜ KANTONGERECHT HAARLEMMERMEER. J. J. y. d. Br., melkrijder te Abb ene 9 bad melk in voorraad waarin door den keu ringsdienst 6 pet. water is geconstateerd. Bekl. kan geen verklaring geven, omreden hij deze melk bij verscheidene landbouwers af haalt. BekL wordt, voor het in voorraad hebben van verval echte melk, veroordeeld, conform de eiseh, tot f 15 of 15 dagen; J. J. H„ te Hi Me gom, heeft in een postpakket een aantal brieven verzonden naar Engeland. Bekl. zegt, niet den opzet ge had te hebben bet posttcmef te ontduiken. Tegen bekl. wordt geeisebt 2 x f iö of 2 x 16 d. Uitspraak over 8 d. C. H-, rijwielbandelaar te Hillegom, heeft met. een „ontzettende" snelheid ge reden. Bekl. staat terecht: de veiligheid van verkeer in gevaar tc hebben gebracht. Bekl. zegt. met een snelheid van 40 h 45 K M gereden te hebben, en dat de weg geheel vrij was,. Getuigen verklagen van 70 80. Beid. heeft getuige J. Scheer» uit Den Haag aanaereden, zoodat diens rijwiel totaal ver nield werd. Daar echter uit de getuigen-ver- klaringen blijkt., dat Beheers zelf de aan rijding heeft, veroorzaakt door op het laat ste oogenblik over te steken, wordt voor bekl. vrijspraak gevraagd, uitspraak over dagen. O. Sm HaarLmeer f 3 of 1 w. hechtenis; C. R., Haa.rl.meer. f 4 of 4 dL hechtenis; M. B.. Haarl.meer. f 5 of 5 d. hechtenis en f 15 of 15 d. hechtenis; C. v. W., Lisse, 3 x f 8 of 3 x 8 d.; idem idem 2 x f 3 of 2 x 3 <L M. de W. Haarlmeer, f 6 of 6 d.; J. Km Haarl.meer, f4 of 4 d.; C. C,. 'Haarl. meer, f 5 of 5 d.; T. 0., Haarlmeer f 5 of 6 d.; W. B., Haarloneer. f 80 of 20 d.; J. W., Haarl meer, f 8 of 8 d.J. v. d. Z.. Al kemade. f 8 of 8 d.; J. de J.. Roelof arends veen f 15 of 15 cL; J. T., idem f 8 of 6 d,; C. B., Haarl meer f 2 of 2 d.J. de V.. idem f 2 of 2 <L; Th. R. v. G., f 3 of 3 d.; G. R., idem f 3 of 3 d.; P. idem. f 3 of 3 d.; G. S„ idem, f 3 of 3 d.J. H., Aalsmeer f 6 of 6 <L; G. V.. Haa-rlmeer f 3 of 3 d; W. S., Ter-Aar, f 3 of 3 <L; J. de J. Rijn- zaterwoude f3 of 3 d.; J. T,. Haarl.meer f 3 of 3 d.; C. J. H., Haarl.meer f 3 of 3 d.; N. J. 8. v. Z., Aalsmeer, f 3 of 3 <L; M. W., Haarlmeer f 3 of 3 d.; J. v. H, Aalsmeer f3 of 3 d.; j. Sm Aalsmeer, f 3 of 3d.; A. T., Aalsmeer, f 5 of 5 d.; J. P. Sp„ Haarl. meer f 5 of 5 d,; M. Bm Aalsmeer f 2 of 2 d.; B. D., Alkemade, f 2 of 2 d.; Th. P. Dm Alkemade. f 2 of 2 d.; .T. J. Z_ Haarl.meer f 5 of 5 d.G. Th. B., Haarl meer, f 3 of 3 d H. J v. Bm Hülegom f 10 of 2 w„ f 3 of 1 w.: C. v. 't H.. Haarl meer f 3 of 1 w.j W B.. Haarl meer f 3 of 1 w.P. S., Haarl. meer f 3 of 1 w.; P. v. d. L., Haarlmeer, f 70 of 70 d„ f 3 of 3 d»; W. v. d. B.. TTille- f -m f 5 of 5 d.J. J. Lm Haarl meer 6 x f 3 of fi x 3 d.P. S-, Haarl.meer f 8 of 8 d; F. B., Haarl.meer f 3 of 3 d-, f 2 of 2 d.; K V. Aalsmeer, f 4 of 4 d.; T. G. K., Lisse f 2 of 2 d.J. Tb. v. G„ Alkemadc en G. 0. v. d, Z„ f 2 of 2 d. OLYMPISCH NIEUWS. Het Nederl. Wlelerteam. Tn verband met de berichten aangaande de samenstelling van een Nederlandse') team amateur-wielrenners, dat ons land op de a.8. Olympische Spelen te Parijs en op de wereldkampioenschappen zal ver tegenwoordigen, schrijft men ons het vol gende: Zooals men weet, is de heer E. Fokkinga de ontwerper van het plan, dat door den Nederlandschen Wielerbond is overgeno men. De bedoeling is een 10-tal van enze beste amateurs op de meest practische wijzo voor bedoelde wedstrijden voor te bereiden. Voor de geheele uitwerking van het plan is een bedrag van ongeveer f 8000 noodig. Hiervan is reeds circa f 5000 bij een. Mocht het N. W B.-bestuur er niet in slagen het resteerende bedrag te vin den, dan zal het plan natuurlijk aanzien lijk moeten worden beknot, hetgeen voor de Nederlandse!)0 wielersport zeer te be treuren zou wezen. Wij vatten hierbij in het kort samen wat de betreffende commissie reeds heeft bereikt en wat zij verder van plan is te doen. De „Victoria Egyptian Cigarette Com pany heeft aangeboden in 50.000 exem plaren een fraaie brochure te doen druk ken en verspreiden. In deze geïllustreerde eirculaire zal het ontstaan van het natio nale wielerteam enz. worden vermeld. Op 6 April a.s. worden op de Rotter- danasche Wielerbaan nationale amateurs- wedstrijden gehouden, waar door een com missie, bestaande uit de heeren Hoorn berg, Douwes, Stol, Van der Horst en E. Fokkinga, de 10 amateurs voor het natio- nalo team zullen worden gekozen. Ieder der uitverkorenen ontvangt dien dag twee •tel baan- en 2 stel wegbanden, aangebo den door de Ned. Dunlop-Mij. en de Rus- ■ellfabrieken, benevens twee zijden tricots, aangeboden door het nieuwe bestuur van de Germaanbaan te Amsterdam. Het program van de wedstrijden, waar aan het team deelneemt, is voorloopig in overleg met de baandirectles als volgt sa mengesteld: 20 April Rotterdam, 21 April Bergon-op-Zoom, 27 April Rijswijk, 4 Mei Amhy bij Maastricht, 11 Mei Amster dam (Stadion), 18 Mei Nijmegen (grasbaan op het Quick-terrein) 25 Mei Rijswijk, 29 Mei Rotterdam, 9 Juni Bergen-op-Zoom, 15 Juni Amsterdam (Germaanbaan) 29 Juni Parijs (Grand Prix de Paris). Onder handelingen voor het starten te Londen «ijn gaande. Pogingen worden verder gedaan ora de beschikking te krijgen over vele tandems, bet nationale team zal trachten de hoogst Interessante wedstrijden op en achter tan dems in eere te herstellen. Een tweetal pieuwo Göricke-tandems werden den heer Fokkinga door den heer W. F. Laman te s-Gravonnage gratis ter beschikking ge steld. Gehoopt wordt, dat dit voorbeeld spoe dig navolging zal vinden, zoodat men dezen zomer over prima en voldoend materiaal zal kunnen beschikken. ZWEMMEN. Wedstrijden L. Z. C. Naar wij vernemen zal de Leidsehe Zwemclub haar jaarlijksche nationale wed strijden dit jaar houden op Zondag 6 Juli. Jaarvergadering N. Z. B. De al ge me en© jaarvergadering van den Nederlandschen Zwembond zal worden op Zondag 18 April a.s. UIT DE PSriBEVlBie BOSKOOP. Verdronken. Het 4-jarig zoontje van den heer v. D. is door het ijs gezakt en verdronken. Pogingen ora do levensgees ten weder op te wekken mislukten, hoewel hij zeer kort na het ongeval op het drogo werd gebracht. Brand. Door het spelen met lucifers door kinderen, geraakte gistermiddag de hooiber"- bij de bouwmanswoning van den landbouwer Van Zuilen in den Otweg na bij onze gemeente in brand. Hoewel aan de woning nogal wat materieele schade is aangericht, bleef de brand vrijwel tot den hooiberg beperkt, die geheel uitbrand de. Assurantie dekt de schade. HILLEGOM. Stille Omgang. Eergisterenavond hield hefc genootschap van den Stillen Omgang. afcL Hillegom, de jaarvergadering. De ge bruikelijke jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden voorgelezen, waar uit bleet, dat de totale ontvangsten f 1148.70 bedragen en de uitgaven f 973.55. De feestrede werden uitgesproken door den ZeerEerw. heer J. J. A. J. Kroolc over ,,De H. Eucharistie als het groote genees middel voor de geestelijke kwalen van onzen tijd." Spreker wekte in het eerste gedeelte zij ner redevoering tot meer medeleving, ook in hfc openbare leven, met bet H. Sacrament. In bet tweede gedeelte vroeg pastoor Krook aandacht voor de Geestelijke com munie, de voordeden daarvan aantoonend uit het leven der H. Theresia. van den H. Alfcnsus en vele andere heiligen. De directeur, pastoor van Leeuwen, bracht op kernachtige wijze dank aan den spre ker. Door het fit. Joseph-zangkoor werden eenige kerkelijke gezangen op mooie wijze uitgevoerd. Besloten werd nog het vaandel der afd. in te zenden op het Euch. Comrres. Onze Sint Martinuskerk. De aanbeste ding van de aan- en verbouw dor Sint Mar tinuskerk heeft plaats gehad. Wij geven hiep onder een korte beschrijving van de plannen Vanaf de communiebank zal bet thans be staande gedeelte geheel worden weggebro ken. Een geheel nieuw gedeelte wordt in kruisvorm aangebouwd. Voor het kruis komt het Priesterkoor circa 1 M. hooger dan de begane vloer van de Kerk. Evenzoo komt rechts van de kerk, dus aan de Ma-riastroat de Sacristie. De sloot lanes do Mariastraat, vanaf bot huis van wethouder Balvers, tot aan de goudvisschenviiver. wordt gedemot en voor zooverre de ruimte onbebouwd blijft (dit is echter niet veel) bij de Mariastraat getrokken. Het nieuw te bouwen sehïo zal ruim 400 plaatsen kunnen bevatten. Onder de sacristie komt de machine-kamer voor de centrale verwarming; van daaruit zullen 2 kanalen naar het. midden van de kerk worden gemaakt, welke de koude lucht uit de kerk zuiveren naar de machinekamer. Die lucht wordt daar verwarmd en zoo weer door twee kanalen, waarvan aan elke zijde van het hoofdaltaar één uitkomt, in de kerk gebracht. Aan elke zijde van het kruis komt een ingang, dus een tegenover het Maria- eesticht en één ter hoogte van het thans bestaande haarbuisje. Als dit alles klaar is (men denkt over circa VA jaar) dan zal het achterste gedeelte va-n de kerk worden aanbesteed. Dan zal de geheele gevel wor den weggebroken om een nieuwe te plaat sen, waarin de hoofdingang. Het koor ral eenige meters hooger worden gemaakt, ter wijl naast de kerk een bidkapel aan den rechterkant en een doopvont aan den lin kerkant zal gebouwd woTdon. Met dezen laats ten verbouw zal circa 'n jaar gemoeid zijn, zoodat we ruim twee jaar bekrompen zullen zitten. Maar als dan ook alles ge- reedi s dan zullen wii een kerksrebouw be zitten, waar heel de bollenstreek jaloerscb op zijn zal. Laten we gedurende de bouw werkzaamheden allen onze medewerking verleen en en teven» de financieel© zorgen van het kerkbestuur naar best vermogen verlichten. KATWIJK AAN DEN RIJN. „St. Franciscus". De R.-K. Vereenï- ging tot steun bij verpleging in een zie kenhuis, „St. Franciscus", zal Donderdag, 13 Maart, des 's avonds te half acht, haar jaarvergadering houden in do zaal „Vree burg". Aan do orde komen de jaarverzade- ringpunten, benevens bestuursverkiezing wegens vertrek van den teeenwoordigen penningm., den heer B. van Schie. Tuinbouw. In verband met den klei nen voorraad groenten en do daardoor zeer beperkte aanvoer aan de veiling, heeft het bestuur der Tuinbouwvereen. K. en 0be sloten volgende week Woensdag de laat ste veiling te houden. Do tuinders, die nog eenigo voorraad zouden hebben, worden er dus op attent gemaakt dat na a.e. Woens dag van veilen geen sprake meer kan zijn LANGERAAR. Brand. In het woonhuis van den tuiner A. v T. ontstond een begin van schoorsteenbrand. Enkele buren wisten den brand met emmers water te blusschen. LISSE. Ouderavond. Vanwege de Jeugdcom- m>ssie,werd In het Bondsgobouw een Ouder avond gehouden met een maar matige op- F'i waas lom sanbiedingeti. Prima Hulshoudkatoen 22 ct. Groote Witto Blokhanddoek 38 ct. Halflinnen Theedoek, groote maat 39 ct. Potdoek, extra aanbieding 24 ct. Mooie zachte Flanel 23 ct. Prima zware Franscho Flanel 471/, ct. Prima zware Tafellakens, groote maat t.121/,, ct. Extra zware Engelsche Keper 57 ct. Prima Kuishoudschorten 1.27T/s ct. Directolr Pantalons, in alle kleuren, vanaf 40 ct. Prima Witte Overhemden met Piqué Borst 2.10 ct. Cocos Deurmatten 25 ct. Rooster Matten 54 ct. China Mat, per el 32 ct. Cocos Looper, zware kwaliteit 42 ct. Prima Tafelzeil, per el 75 ct, Bataaf Llnolaumwas, per bus 50 ct. Tapis Beige Karpetten. 3x4 12.00 ct. Moderne Gobelin voor Gordijnen, 130 cM. breed, per el 90 ct. Haarlemmerstraat 132/136. &IISS3 komst. De voorz., de heer J. Zandvliet, opende de vergadering met den Christel, groet en heette allen welkom. Hij wees op het spoedeischend© van het jeugdvraag- stuk. Hierna verwelkomde hij dj?n ^preker, den heer B. N. Loerakker, van Hulegom, wien hij hierna het woord gaf om zijn onderwerp: „Wat staat den oudeTS te doen ora de toekomst van hun jongens to waar borgen" in te leiden. In den breedo schetste spr. de gevaren, waaraan onze jongens zijn blootgesteld. Hot -Herderlijk Schrijven van het Doorl. Episcopaat van j.l. Zondag laat daaromtrent geen enkelen twijfel. Na ver schillende middelen te hebben besproken en op vele zaken van economischen aard te hebben gewezen, deed spr. uitkomen, dat de jeugd moet ondergebracht worden in de jeugdorganisatie om hen goede, begin selvaste organisatiemannen te maken, Voor al is het zaak hen do onwaarheid van het socialisme te loeren kennen. De spr. vond een aandachtii1- gehoor en het dankwoord van den voorz. was ten volle verdiend. Aanbesteding. De uitslag van de ge houden onderhandsche aanbesteding van een bloembollenschuur, kantoor en werk plaats van den heer D. W. Lafeber te Lisse onder den architect C. Barnlioorn te Lisse, is als volgt: Gcbr. Molenaar te Lisse f27.235; Gebr. Ransdorp te Lisse f26.735; firma v. d. Zaal te Lisse f 25.000; A. Leli- veld, Hillegom, f 24.300; v. Gunst en Laudi Hillegom f 23.500; W. P. de Vreede, Noord- wijk f 23.450. NIEUW-VENNEP. Vingers afgezaagd. M. Koppe, timmer man en aannemer alhier, geraakte met twee vingers onder de electriflcho lintzaag, waardoor ééu vinger geheel, een andere gedeeltelijk werd afgezaagd. Na door dr. v. Vaeringen behandeld te zijn is hij ter ver dere behandeling in het Ziekenhuis te Lei den opgenomen. NIEUWKOOP. Te water. Gisteren zou de heer K. eens probeeren of het ijs nog sterk was. Hij stapte er op en in het midden van do Wetering zakte hij eensklaps tot aan den hala er door. Hij wist zich echter spoedig to redden. Een bloemenhandelaar uit Boskoop kwam' bij den landbouwer K. vragen om bloemen to verkoopen. Bij zijn terugkomst liep hij met do fiets aan do hand over het brugjo van K., hij stap to mis on viel met fiets en al to water, doch kon spoedig worden gereeL NIEUWE-WETERING. Uitvoering. Dinsdagavond gaf do mu- ziekvereeniging „Door Gunst Verkregen" in het Café van den heer Jansen haar laatste concert in dit seizoen, onder leiding van haar Directeur, den heer J van der Kaai, met medewerking van den hekenden hu morist W. van Ruiten. Ondanks het slechto weer, was de opkomst bevredigend te noemen. Ongeveer half acht riep de Voorz., de heer Kalker. allo aanwezigen, alsmede den heer van Ruiten, een harte lijk welkom toe, hopende, dat alle aanwe zigen zich dezen avond zouden amuseeren Nadat allereerst eenige muzieknummers waren ten gehoore gebracht, werden zij telkens afgewisseld door leuke voordrach ten van den heer van Ruiten, dio de lach spieren danig in beweging bracht. Ruim elf uur dankte de Voorz. den heer van der Kaai voor zijn krachtige leiding, alsmede den heer van Ruilen, die aan de aanwezigen zoo een genotvollen avond heeft verschaft; eindelijk aan allen voor hun opkomst en milde gaven, tot steunder vereeniging, waarna allen voldaan huis waarts keerden. NOGRDWIJK. Het Groene Kruis. Woensdagavond had de lezing plaats van de afd. Noord- wijk, in Hotel „Royal", door dr. M. de Hartogh, van Amsterdam, met het onder werp: „De kracht van ons volk". De heer Adr. Dorsman, Voorz. der afdsprak een openingswoord en drukte er zijn spijt over uit dat niet meerderen gekomen waren om hun kennis te verrijken. De spreker, het woord verkrijgend, zegt geen lezing te zullen houden, maar liever een eenvoudig praatje met eenige eenvou dige nuttige wenken voor het dagelijksche leven. De kracht van ons volk kan ge splitst worden in geestelijken kracht en lichamclijken kracht. Do geestelijke kracht beheerscht de lichamelijke en spr. acht een arbeider in rijn vak even hoog als een professor in zijn geleerdheid. Een ieder moet trachten een zoo gelukkig mogelijk leven to leven. Daar too draagt een goede gezondheid veel bij. Do sociale wetgeving doet op dit gebied voor minder-gegoeden zeer veel. Besprekend de kindersterfte, zegt spr., dat zeer veel afhangt van do na tuurlijke voeding door do moeder. De sterf te onder kinderen, die door de moeder zelf gevoed worden, ia veel geringer dan onder dio welke kunstmatig gevoed worden. Dit heeft vooral veel invloed op de sterkte van het nageslacht In de verdere opvoeding moet geen ziekelijke toegevendheid slui pen jegens de kinderen, dit kweekt slappe karakters. Desnoods moet met strenge hand verbetering worden aangebracht. Een kind dat leeTt loopen, moet onder steund worden en geleid. Evenzoo de geest van een kind. In het leven moet men niet zwaartillend zijn, maar vroolijk, zonder luchthartigheid. Het drankmisbruik hekel de spr. ten zeerste, vooral ook om z'n ge volgen voor het nageslacht, dat de krank zinnigengestichten bevolkt. Spr. wijst er op, dat het de taak is der vrouw om het thuis aangenaam le maken voor den man, zoodat hij gaarne in het huisgezin ver toeft. De beroepskeuze is ook een voornaam iets en spr. juicht bet oprichten van con- sultatie-bureaux voor beroepskeuze ten zeerste toe, waar aan de jongelui gezegd wordt, waarvoor zij het meest geschikt zijn Ook do grooio verwording, dio wordt aangericht door de geslachtsziekten, wer den door spr. aangeroerd en hij pleitte met vuur voor een tijdig en voorzichtig in lichten van kinderen omtrent de gevaren, die men dikwijls onschuldig kau oploopen. Met klem kwam spr. op tegen de practij- ken van kinderbeperking Do practijk leert dat een moeder van veel kinderen gezon der is dan degene die onnatuurlijk een be perkt gezin groot brengt. Hierna werd gven gepauzeerd. Na de pauze behandelde dr. do Hajtogh de bloedvergiftiging. Op zeer interessante wijzo beschreef spr. het vergiftigiugspro- ces. Do pokziekte werd ook nog behandeld met do daaraan verbonden inenting. Door do inenting wordt kunstmatig een pokziek te to voorschijn geroepen in een zoodanige mate als de geneesheer zelf wil, waardoor de patiënt geruimen tijd voor deze ziekte niet meer vatbaar is. Uit godsdienstige overtuiging verzetten velen zich hiertegen, doch spr. zegt, dat een middel, door de we tenschap opgespoord en als het ware door God aan de menschen gegeven, ongetwij feld tot heil der menschen mag aangewend worden. Nog werden behandeld de vlektyphus en de pestziekte, op een zeer onderhoudende wijze. Een dankbaar gehoor applaudis seerde luid na afloop van dezo leerzame causerie. De heer Ach*. Dorsman dankte op hartelijken toon den spreker. N00RDWIJKERH0UT. Onoeva!. Ten gevolge der gladheid hebben zich hier een tweetal ongevallen voorgedaan. De heer B. V. moest zich ten gevolge van een val onder geneeskundige behandeling stellen, evenals de vrouw van den graanhandelaar W., die bij het uit stappen van het rijtuig viel en haar arm ontwrichtte. Gasleiding. Eindelijk is men begon nen met het leggen van de gasbuizen. In den Kerk weg is men reeds aan het graven. Ook wordt daar een gashouder gebouwd, om van hieruit het dorp van gas te voor zien. Door tusschenkomst van het gemeen tebestuur zijn een aantal werkloozen bij dezen arbeid te werk gesteld. Bouwen. Aan de firma Jac. Bakker en Go. te Haarlem is vergunning verleend tot het bouwen van een viertal woningen in de Zilk alhier, waarvan 2 winkelhuizen en één café. Onderwijs. Tot onderwijzeres aan de R.-K. bijzondere school in de Zilk is be noemd mej. Th. J. M. Vrijaldenhoven uit Rotterdam. 0UD-ADE. Mond- en klauwzeer. Onder het vee van den heer Th. Kuipers alhier is mond en klauwzeer geconstateerd. Het is te ho pen, dat deze riekte zich weer niet als ver leden jaar epidemisch zal verspreiden. ACgEBERdlE-ÜlïOJWS LEIDEN. Na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld „Over aliraentaire lipaemio bij kinderen", werd heden bevorderd tot doctor in do genees kunde de heer Adrianus Cornells de Koek, geb. te Haarlem, wonende te Den Haag. STADSNIEUWS Ctmeenielijke Aankondiging, GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18, tel. 1225, is ZATERDAG en voor zoover voorradig ook ZATER DAGAVOND verkrijbaar SCMELVISCH a f0.28, SCHAR f0.28 per pond. N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester Leiden, 7 Maart 1924. KatlieSieSk© ftpesssla LEIDEN. Maandag. Eucharistische avond, Klein» Stadszaal, te 8 uur. Woensdag Ledenvergadering „Stille Om. gang", St. Josephgezellenver., 8 uur. NIEUWKOOP. Vrijdag PTaatavond, Patronaatsgebouw, t< 7.30 uur. Apotheek die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags geopend is: H. J. M. Proot, Maarsmanssteeg 17, Do Ziekenhuis-kwestie. Vragen aan den Minister. Door den heer Kuiper zijn aan den mi nister van Financiën do volgende vragen gesteld: Is de minister bereid mede te doelen: le. Onder welke voorwaarden en risico- Taltgrafiich Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor- gen van 7 Maart 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.775.0 Groningen. Laagste Barometerst.; 743.6 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 8 Maarti Zwakke tot matigen Oostelijke tot Zuid* lijken wind, half- tot zwaarbewolkt, drooj weer, nachtvorst, iets zachter overdag. verhoudingen de bouw van het Academisct Ziekenhuis te Leiden heeft plaats gehad ec welke positie daarbij tot October 1923, spa ciaal de heer Stolk, als aannemer of uit voerder heeft ingenomen? 2e. Welke wijzigingen sedert October 1923 of althans in den laatsten tijd in dezr risico-verhoudingen hebben plaats gel)ad! 8e. Op we'ke wijze en onder wiens ver antwoording bij dien bouw de arbeider, werden en thans nog worden aangesteld o> ontslagen en him arbeidsvoorwaarden wer> den geregeld en vastgesteld? 4e. In hoeverre de arbeiders, aan diep bomv werkzaam, in dienst van hot Rijk waren of nog zijn en welk© aanspraken op wachtgeld of pensioen daaruit eventueel voortvloeien, voor zoover het dienstverband langer dan 7 jaren heeft bestaan? „De Stille Omgang". Het Bestuur van het Genootschap ueej mede, dat er op de Zondagen 9 en 16 Maan na de H.H. Missen van half elf, in het zaal tje van de Harbebrugkerk en de Repstititf zaal Ket-el'boetersteeg, gelegenheid is ziel als deelnemer op te geven en de reisbiljetten in ontvangst, te nemen. In de ledenvergadering wel'ke Woensdag, avond 12 Maart in de St. Jazefgezellenvi eeniging wordt gehouden, zullen ook reis biljetten afgegeven worden en nieuwe leden ingeschreven worden. Opening Voorjaars-ctalages. Door het L.A.W.ET.-bestuur is beslolet de intrede der Lente op Vrijdag 21 kraait a.s. te 12 uur v.m. in te luiden door als dan do L.A.W.E.T.-Week tot opening dei Voorjaars-étalages ,1924 te proclameeren. Deze proclamatie zal alsdan op toepas selijke wijze geschieden. Aan de autoriteiten zal verlof gevraagd worden voor muziek op straat, voor be speling des avonds van het Carillon voor een cenigszins feestelijker ommeganj Nadere mededeelingen zullen hiervoo) nog geschieden. Waar er op do laatst gehoudef L.A.W.E.T -vergadering nogal sympathi'. voor dit plan bestond, mogen we wel ver wachten, dat van de zijde der winkeliers de noodige medewerking niet worde out- houden. Er moet weer wat leven in d« brouwerij komen 1 Zestig-jarig jubileum. Maandag 10 Maart zal onze stadgenoot Chr. Opdam den dag herdenken, waarop hij vóór zestig jaren als katoendrukker in dienst trad bij do Leidsehe Katoen-Mij. De jubilaris, die thans ziek is, heeft toch nog pas den ouderdom bereikt van 69 jaar. Als men nu weet,* dat Opdam nog twoe jaar in militairen dienst is geweest, dan kan men berekenen, dat hij op 7-jari?en leeftijd reeds in de fabriek moest werken Moge het den ijverigen werker op zij" jubeldag niet aan bewijzen van sympatic ontbreken. In de commissie, in 1924 belast met bet examineeren van hen, die een acte van be kwaamheid wenschen te verkrijgen lol bet geven van middelbaar onderwijs in bet boekhouden (acte K XII en Q) of tot bet geven van lager onderwijs in do beginse len der handelskennis (acte U), of wel ter verkrijging van do aan teek en ing op de acto van bekwaamheid K XII (Boekhouden M. 0.) krachtens het Kon besluit van Juli 1921, gewijzigd hij Kou. beslui! van 9 Februari 1922. waarvan het progranunj is vastgesteld bij Kon. besluit van 7 1923, zijn o.m. benoemd tot leden niej. u. Parmenlier, leerares hij het middelbaar onderwijs en do heer drs. G. A. ringor, commissionair in effecten, all)' Do heor Joh. Geyterbeek, Breestraat <9i hoek Diefsteeg, brengt iets nieuws «P photo-gebied. Door aanschaffing van nieuwste automatische photo-msta (Engelsch systeem) is hij in^ staat 3 P card-photo's te leveren voor 50 cent, v'1'' bij komt, dat men desgewenscht op 1 photo's kan wachten, daar rij in oen tv

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2