Op al dezo dagen zijn tot onthouding verplicht zij, die hun 7de jaar voleind hebben en niet om gegronde reden ont- •lagen of verontschuldigd zijn. Zij mogen op die dagen geen vleesch noch jus uit vleesch gebruiken: maar eieren, melk, bo ter, kaas en spijzen met dierlijk vet be reid, zijn op alle dagen des jaars, zelfs op Goeden Vrijdag, aan allen geoorloofd. TTT Indien op vastendagen vleesch Is toegestaan, mogen zij, die tot vasten ge houden zijn, slechts éénmaal daags en wel alleen bij hun hoofdmaal vleesch en jus uit vleesch gebruiken; zij, die van de ver plichting tot vasten vrij, ontslagen of ver ontschuldigd zijn, mogen meermalen daags vleesch en jus uit vleesch gebruiken; allen mogen vleesch en jus uit vleesch, en visch bij hetzelfde maal gebruiken. IV. Indien buiten de veertigdaagsche Vasten, een ter plaatse geboden feestdag op een vasten- of onthoudingsdag valt, houdt daardoor vanzelf dien dag het bas ten- en onthoudingsgebod op; en indien een Vigiliedag op een Zondag valt, behoeft hij niet op Zaterdag vervroegd te worden. V. Het gebruik van vleesch en jus uit vleesch is toegestaan op alle dagen, be halve. alleen op Goeden Vrijdag. 1. Aan de Militairen, Maréchaussees of Gendarmen, Douaniers of Tolbeambten, in zooverre deze allen in actieven dienst zijn, benevens aan hun inwonende familieleden en bedienden en aan hun genoodigden. 2. Aan de gevangenen. 8. Aan het personeel der fctoom- of dectrische booten, treinen en trams, na melijk de stokers, machinisten, conduc teurs, seingevers, postbeambten en remmers ln vasten dienst, benevens aan bun inwo nende familieleden en dienstboden. 4. Aan de arbeiders, die doorgaans of bovenmate zwaren of zeer ongezonden ar beid verrichten, zooals bijvoorbeeld de sto kers en arbeiders bij ring-*, gas-, aarde werk-, porcelein- en glasovens; de glas blazers en glasslijpers, de zoogenaamde faienciers; de arbeiders, die in de papier fabrieken onder een zeer hoogen warmte graad werken; de arbeiders der suiker- en zinkwitf abri eken; de steenbakkers en de gravers en kruiers van natten turf. Deze dispensatie geldt eveneens voor de huis gezinnen, waarvan de vader of een ander inwonend Kd boven genoemden arbeid ver richt en ook voor inwonende dienstboden. 6. Aan de arbeiders der kolenmijnen, zoowel onder- als bovengrondsche, bene vens aan hun familieleden en anderen, die hij hen inwonen. 6. Aan de bedienden, die bij familiën, uitsluitend uit met-katholieke leden be staande, inwonen. 7. Aan allen, die op reis zijnde, in een hotel of restaurant hun maaltijd gebrui ken. 8. Aan de zeevarenden, voor zoover zij als Onze onderboorigen kunnen beschouwd worden, doch slechts wanneer zij zich be dienen van den scheepskost en dan alleen gedurende de zcere's. Letteren en Kunst Honderdste „Boefje." In het van oorlog wreede voorjaar van 1916 heeft Boefje een Rotterdamse^ «traatjochie moet overal met zJn neus bij zijn den Duitsch-Engelsclien zeeslag bii het Skagerrak medegemaakt en de kruiser „Wiesbaden" nam Brasse s glorie mee naai de diepte. Ja, waar is het I G-orch Fock de Neder- durtsche schrijver, als matroos verdronken voor zijn vaderland, had een exemplaar van Boefje aan boord, want hij zou mevrouw H. Geerling als vertaalster helpen aan een platduitscbe tintje in den dialoog. In do Wereldkroniek heeft zij er de vorige week van verteld en ook over haar ontmoetingen met het prototype, het man en vader go worden gauwdiefje, die met zekeren trots verklaarde: ,Die jonge uit dat boek, dat ben allegaar ikl En stele, dat ik dee! Ii- heb veel méér gestole as der in dat boek van meneer staat! Meneer heit het altijd weer voor me goed gemaakt. Ik ben aan meneer Brusse heel veel dank schuldig". Na het hartelijk en merkwaardig festijn, gisterenavond in den nokvollen Grooten Schouwburg te Botterdam bereid aan allen, die tot Boefje in betrekking staan, van den geestelijken vader tot de beroemd gewor den „Witte", raszuiveren brandneus, wien zoowaar een kransje was toegedacht en geenszins van peenlof al zat er eetbaars aan na deze tooneelgebeurtenis, die op- nieuw is samengegaan met liefdadigheid tot steun van maatschappelijk hulpbetoon, dachten we aan dat in oorlogsroes ten on- der gaan van een der bij duizenden ge- drukte Boefje's en aan die dankbare ge- negenheid voor Brnsse, van dat schooiertje j eens den toegewijden „patroon", daarna den (beschrijver met zin voor humor, maar ge- i drenkt in de deernis van een warmvoelend hart. i Aldus de .N. R. Crfc.", die dan verder c mededeelt, hoe er gisteravond en de Botter- j da-msche Schouwburg is gehuldigd*, ter ge- •v legenheid van de Leidsche opvoering va-n I „Boefje" met bloemen en geschenken (luxe j voorwerpen en enveloppen met inhoud) in welke huldiging „Boefje" Annie v. Ees na- tuuxlijk het greotet aandeel had. Bbtwiimmiiijii iiwhwii SPOBT Trekking Nationaal Sportpaleis. Gisteravond had in den Foyer der Stads- j gehoorzaal te Leiden een trekking plaats van het Nationaal Sportpaleis, waarbij enkele wielrenners van naam ongetwijfeld meerdere bezoekers getrokken zullen heb- hen. Nadat het doel der stichting van het •i Nationaal Sportpaleis was uiteengezet en er op gewezen was, dat wij een keur van t athleten, wielrenners enz. bezitten, dio al- len in het buitenland hun fortuin moeten «oeken, werd medegedeeld, dat Piet Moes ik kops, die aanvankelijk verhinderd was aan - jrezig te zijn, dezen avoed toch zou rijden, Een zenuwstiilend middel dat aan Uw zenuwachtigen toestand een einde maakt en dat gejaagdheid, onrust en slapeloosheid doet ophouden is een koker Mynhardt's Zenuwtabletten. Prijs 75 ot. Bij apoth. en drogisten. 5024 welke mededeeling voor allen een verras sing bleek, getuige het spontaan applaus. Nadat het Jazz-band orchest Clausz uit Den Haag eenigo nummers ten beste ge geven had, werden de wielrenners aan het publiek voorgesteld, n.l. P. Moeskops, we reldkampioen, G. Bontekoe, hek end zes- dagen rijder, L. Didier, oud-kampioen van Nederland, Leddy, bekend stayer, G. Hulst (Leiden), record-houder LeidenUtrecht en P. Vreeswijk, bekend comingman. Hierna vingen de wedstrijden aan. Het eerst werd verreden een 1 K.M.- sprintwedstrijd tusschen Moeskops, Bonte koe en Didier. Zonder zich veel moeite te geven, wist Moeskops eerste te worden in 88 sec., 2e Didier, 3e Bontekoe. De B K.M.-wcdstrijd tusschen Leddy, Hulst en Vreeswijk wordt even na het be gin onderbroken, doordat. Hulst een lekke band krijgt. Aohtervolgingswedstrijd over 10 K.M. tusschen Moeskops, Didier en Bontekoe. De eerste helft van deze race verliep zon der dat er noemenswaardig verschil in den afstand viel waar te nemen. Op 6 KJtf. be gon Moeskops te spurten, doch Bontekoe deed er toen ook nog een schepje op, met het voor hem verrassend gevolg, dat hij op 8 K.M. Didier was voorgekomen. Moes kops gaf toen den strijd op en trapte re gelmatig naar het einde. Uitslag: 1. Bonte koe in 6 min. 40 sec., 2. Didier, 8. Moes kops. De 5 K.M.-race tusschen Leddy, Hulst en Vreeswijk was zeer spannend. Spoedig wist Vreeswijk Hulst in te halen, doch daarna werd het een nek-aan-nek-race tns schen deze twee, tengevolge waarvan ook Leddy werd ingehaald. Tenslotte slaagde Hulst er in voor te komen en als num mer één te eindigen. Uitslag 1. Hulst, in 3 min. 24- 2/5 sec., 2. Vreeswijk en 8. Leddy. De 6 K.-M -wedstrijd met 3 klassemen ten had tot uitslag: 1. Didier in 3 min. 53 3/5 sec., 4 punten; 2. Bontekoe 7 p., 3. Vreeswijk 7 p. Tot slot werd gereden een 1 K.M.-wed- strijd tusschen Moeskops, Leddy en Hulst. Moeskops gaf Leddy 100 en Hulst 200 M. voorsprong. Wie het eerst aankwam ver wierf tevens een door den heer P. G. van Rijn uit Noordwijk uitgeloofde premie van 25 gld. Als de heer P. T. de Jong, die de wed strijden leidde, beginnen Mies, zette Moes kops dadelijk zoo'u geweldigen spurt in, dat zijn ketting brak. Als hij van rijwiel veranderd is begint de strijd opnieuw, doch het duurt slechts enkele oogenblik ken. Moeskops slaagt er niet in een zijner voorgangers in dezen korten afstand in te halen. G. Hulst kwam als eerste aan in 27 sec. en ontving daardoor de uitgeloofde premie van f 25, tweede werd Leddy, derde Moeskops. Hierna had de trekking plaats der „Sportpaleisj es". ZWEMMEN. Het bestuur van den Ned. Zwemband. In verband met het feit, dat het bende- bestuur van den Nederlandsehen Zwembond en bloc is afgetreden en dat derhalve op de jaarlijksche algciueeno vergadering, die 13 April gehouden wordt, een nieuw bestuur moet worden gekozen, heeft de Rotterdam- sche Zwemclub op Vrijdagavond a.s. half 8 uur in café-rest-. Suisse te R'VLam een huis houdelijke vergadering belegd, waartoe zijn uitgenoodigd alle zwemvereenigmgen uit Rotterdam, Hillegersberg. Schiedam, Den Haag. Leiden, Utrecht, Gouda, Dordrecht en Breda. Het doel van deze vergadering is het houden van een gemeenschappelijke be spreking om hierdoor zooveel mogelijk bij te dragen tot het wederom in goed spoor leiden van deai bond. PAARDENSPORT. Een gevaar voor plattelands- harddraverijen. To Schagen is een vergadering gehouden van leden van harddraverijen in Noord- Holland, ten einde de ernstige gevolgen voor plattelandsharddraverijen te bespre ken, die zullen voortvloeien uit het besluit der vergadering van de Vereeniging van eigenaars van harddravers te Den Haag gehouden, om do handicap voor draverijen met uitgeloofde prijzen beneden f 100 te doen vervallen. Men was van oordeel, dat dit den nekslag zou beteekenen voor de plattelandsdraverijen. Ten einde aan dit gevaar te ontkomen, besloot de vergade ring zich te wenden tot de Ned. Harddra verij- en Renvereeniging om deze te ver zoeken haar invloed aan te wenden, dat het niet tot een dergelijk besluit komt. Men vreesde, dat, werd het besluit gehand haafd er wel gehandicapt zou worden voor draverijen met prijzen boven f 100, doch die draverijen worden gehouden voor uit sluitend geregistreerde paarden. Land» en Tuinbouw Mond- en kiauv/zeer. Stand van het mond- en klauwzeer in Nederland gedurende de week van 1724 Februari 1924: Aantal Provinciën veebcslagen Gemeent. Groningen 1 1 Friesland 7 5 Drenthe 7 5 Overijssel 4 Gelderland 21 12 Utrecht 5 5 Noord-Holland 4 4 Zuid-Holland 13 12 Zeeland 4 Noord-Brabant 29 24 Limburg 12 7 Totaal 110 83 LEGES EN VLOOT De Lichting 1924. De dienstplichtigen der lichting 1924, be stemd om bij de 'zeemacht te worden inge deeld en behoorende tot do eerste ploeg, worden in het- tijdvak 1620 Maart a.e. in werkelijken dienst gesteld tot het vervullen van hun eerste oefening. UIT DE OR2GEVSUG ZOETERWOUDE. Inwijding R.-K. Jongensschool. Maandag, 3 Maart, is een gedenkwaar dige dag geworden voor de Parochie Zoe- terwoude, omdat de nieuwe R.-K. Jongens school is ingewijd. Op het rijkversierde hoofdaltaar werd door den Zeereerw. heer P. Kleintjes, bis schoppelijk inspecteur voor het Kath. L. O. do H. Mis opgedragen, daarbij geassis teerd door de Weleerw. heeren J. Th. v. Bemmelen en W. v. d. Berk, zoon der parochie. Het zangkoor voerde op verdien stelijke wijze de Gregoriaansche Gezangen van de Votiefmis der H.H. Engelen en de tweestemmige Mis van Mitterer uit. De feestpredikatie werd gehouden door den Zeereerw. heer P. Kleintjes, waarin de ge wijde redenaar den Hoogeerw. Deken en de parochie op dezen gewichtigen dag ge- lukwenschto met het nieuwe schoolgebouw en de kinderen aanmaande zich die nieu we school waardig te toonen door braaf te zijn en ijverig te leeren. Onder de H. Mis naderden de kinderen, de ouders en de onderwijzers ter.H. Tafel. Na de H. M13 werd 't eerste gedeelte van do inwijdrngsplechtigheid in do kerk ver richt, waaronder het zingen van het Veni Creator. De kinderen zongen hierop een aardig gelegenheidslied, hiervoor ver vaardigd door een der leden van het personeel der school. Na afloop hier van tegen do kinderen naar do school en vereenigden zich geestelijken en genoo digden in de pastorie aan het ontbijt. Vervolgens had het verdere gedeelte van do indrukwekkende inwijdingsplechtigheid plaats voor, rond en in de school. De kruisen werden gewijd en óp de bestemde plaatsen gehangen. Onder de aanwezigen merkten wij op den Hoogeerw. Deken J C. F. Jansen, Voorzitter van het Schoolbestuur, de leden van Kerk- en Schoolbestuur, de bovenge noemde Eerw. heeren geestelijken, de Zeer. eerw. heer Floor, pastoor te Stompwijk, de heeren Brants en Anema, resp. inspec teur en schoolpziener in de L. O. Inspectie Leiden, de beido wethouders der gemeente de architect Jos.*Hegener, de aannemer E. Warffemius. de opzichter H. K. de Vries, het hoofd der school, J. Schouten en leden van het personeel der school. De Hoogeerw. Deken, na afloop der zin rijke schoolinwijding het woord nemende, zegt zich te verheugen thans in dit vol tooide schoone gebouw God te kunnen danken voor Zijne weldadpn Mede brengt hij dien dank aan zijn Kerkbestuur en vooral ook aan do medewerking ondervon den van het Rijksschool toezicht. De architect ontvangt flen dank voor zijn ontwerp, de aannemer voor do keu rige uitvoering, de opzichter voor zijn voortdurend toezicht bij den bouw. Mede wordt door hem erkentelijkheid betuigd voor den middellijken steun van de ge meente ontvangen, waardoor het bouwwerk bekostigd kon worden. Hij wenscht, dat deze school rijke vruchten zal afwerpen en dat zijn kindeven daarin zullen worden gevormd tot godsdienstige mannen van de parochie en nuttige leden van de maat schappij. De heer inspecteur Brants spreekt een dankwoord uit voor de uitnoódiging om de inwijdingsplechtigheid bij te wonen. Hij wenschte Katholiek Zoelerwoude geluk een oud, niet meer doelmatig schoolgebouw te kunnen verlaten en nu zulk een woning te kunnen betrekken. Wel is alle luxe ervan verre gebleven, doch do kunstzinnige ar chitect en de vakkundige aannemer had den thans toch een geheel geleverd, dat ge zien mag worden en dat een belooning mocht wezen voor het onvermoeide streven van den Hoogeerw. Deken en het enthou siasme van het hoofd der school. De heer Brants wenscht verder het personeel van de school geluk met hun nieuwe werk plaats en wijst op het gevaar, dat er soms gedacht wordt, wanneer het uiterlijk goed verzorgd is, dat het innerlijke dan wel vanzelf zal komen. De heer schoolopziener Anema zegt, dat ook hier weer bewaarheid wordt, zooals trouwens in de geheele schoolstrijd tij dens de laatste honderd jaren in ons land, dat de stoffelijke materie toevloeit aan de geestelijke krachten. Dat zeggen ons de roode daken in plattelands-gouwen, dat zegt ons ook hier deze meer dan noodig geworden zijnde, nieuwe school. Hij spreekt verder met waardeering over het onderwijs aan de oude school en hoopt het zelfde te zullen kunnen getuigen na zijn bezoeken in de nieuwe school. De oudste weth de beer M. Th. Kom pier de burgemeester en de secretaris der gemeente waren verhinderd te komen sprak namens het gemeentebestuur zijn dank uit voor de uitnoodiging en wenscht den HoogEerw. Deken geluk met de nieuwe R.-K. Jongensschool. Wel heeft het bou wen ervan de gemeente eenige offers ge kost, 'doch nu hij hier in dit doelmatig ge bouw staat, voelt spr. dat het geld nuttig is besteed en hoopt spr. dat de Katholieke jeugd van Zoelerwoude hierin zal worden gevormd in godsdienstig en maatschappe lijk opzicht tot degelijke mannen. Het hoofd der school, de heer J. Scliou ten, wenscht eveneens den Hoogeerw. De ken en de parochie geluk met het nieuwe gebouw. Hij spreekt zeer gaarne de ver zekering uit, dat met bet verschaffen van deze betere en mooiere omgeving de ijver van het personeel en de leergierigheid van de jeugd zal toenemen en de school schoo- no vruchten van deugd en ontwikkeling zal afwerpen. Alsnu werd een rondgang door de school gemaakt. De schooljeugd had voor mooie bloemen gezorgd, tulpen en seringen, die in ieder lokaal het booze Maartsche weer buiten deden vergeten. De aannemer liet in do spreekkamer een schoone bloemen mand van getrokken azalea's en tulpen en asparagus plaatsen. In de hoogste klas sen werden door de leerlingen op werke lijk verdienstelijke wijze gedichten, voor gedragen, meer-stemmigo liedjes en het Inwijdingslied gezongen. Do totaal-indruk, welke het in oud-Hol- landschen trapgevelstijl opgetrokken ge bouw maakt is: degelijkheid en eenvoud, passend in het landschap van groene "wei den. Het fel-roode pannendak, gedragen en gesneden door het temperende van baksteenen, contrasteert vriendelijk aan de laan van olmen langs den Schenkelweg te gen de dorpswoningen als samengevloeid en de boerenhofsteden verspreid gezaaid over het landschap. De voorgevel, in het midden versierd met een rondhogende tot binnentreden noodende portiek, is door de raamgroepee- ring der vier schoollokalen mooi verdeeld en maakt een prettigen indruk. Door de zware voordeur gaande komen we in de betegelde gang, die verder achter de loka len heenvoert. Aan do einden van dien gang valt weer door licht-gekleurd glas het Ooster- en Westerlieht naar binnen. De school is verder voorzien van waterlei ding en electrisch licht en is bemeubeld met gelakte grenenhouten banken en kas ten. Bovendien is achter do school een be tegelde speelplaats zoo mooi en groot, dat het aanzien daarvan voor ouderen alleen den wensch zou doen opkomen weer jong te kunnen worden en daarop te mogen spelen. Na afloop van de rondgang vertrokken de genoodigde gasten en bleven de kinde ren nog achter om het feest te besluiten met een heerlijke tractatie op taartjes, koekjes, kaakjes, chocolade en sinaas appelen. Het was een mooie dag daar binnen in de school, waarover, zonder dat bet ge merkt werd, de sneeuw- en hagelbuien de feestverkondende driekleur aan flarden bliezen. BODEGRAVEN. Uitvoering. De R.-K. Volksbond afd. Bodegraven gaf in het Patronaatsgebouw haar jaarlijkschen feestavond. Nadat de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze met den Chr. groet was geopend, sprak de waarn. voorz. een woord van welkom tot de aanwezigen. Vervolgens werd een aan vang gemaakt met de afwerking van het programma, dat dezen avond weder om in handen was van de tooueelafd. van den R.-K. Volksbond „Eendracht", welke geheel gereorganiseerd en met verschillen de nieuwe krachten wederom voor het voetllicht trad. Nadat het Bondslied door de aanwezigen uit volle borst was gezon gen, werd een aanvang gemaakt met de opvoering van het anti-alcoholisch blij spel in 3 bedrijven „Het sprekend portret van Oome Toon". Het geheel, vrij vlot ge speeld, bracht de lachspieren danig in be weging en een daverend gelach bewees, dat de talrijke aanwezigen inderdaad ge noten van de koddige verwikkelingen. De rolverdeeling was waariijk zooals deze moest zijn, niettegenstaande enkele der nieuwe leden nog wel een weinig aan „too- neelkoorts" leden. Nochtans hebben allen hun uiterste best gedaan en werd het ge heel correct uitgevoerd. Na de pauze kreeg men ten slotte nog een één-acter, getiteld „Do gezellige Kamer". Ook dit stukje kwam ten zeerste tot zijn recht. Bijzondere ver melding verdient hier het spel van Repe laar (den beer Smit), die van zijn rol maakte, wat er van te maken was. De regio was in handen van den heer H. v. d. Maat, wien een woord van lof toekomt voor zijn hierbij verleende belangloozo mede werking. Grimeur was wederom de oude bekende, de heer Vernet. Het muzikale gedeelte was in de beproefde handen van de dames Van Niekerk. Als een aangename afwisseling, welke voorts den peningm. een niet-onbelangrijk succes bezorgde, werd een verloting gehouden van gebruiks- en kunstvoorwerpen, welke ten zeerste slaagde. NIEUWKOOP. R.-K. Volksbond. Zondag werd voor de leden van den R.-K. Volksbond een uit voering gegeven in heb Patronaa-tsgebouw. Eerst werden enkele muzieknummers door de Harmonie ten gehoore gebracht, waarna een To oneelgezelsChap optrad, bestaande uit vijf tooneelisten, een pianist en een violist, hetwelk genoeglijke stukjes voor een volle zaal te zien en ten gehoore bracht. Na een (kwartier pauze werden wederom enkele muzieknummers ten ge hoore gebraclit, waarna nog enkele aardige tooneelstiikjes volgden. Mandoline-club. Het plan bestaat in deze plaats een Mandolineclub op te rich ten. R.-K. Kiesvereeniging. Tot penning meester van de R.-K. Kiesvereeniging is in de vacature-Nieuwenhuizen benoemd de heer J. P. v. d. Laan. REEUWIJK. Onderscheiding. Aan den heer L'. J. Lucasse. burgemeester alhier, is de Koning Albert-medaillo toegekend. Tijdens do oor- iogsjaren was de heer I/ucasse burgemees ter van Rilland Bath. VOORSCHOTEN. Voorschoien's Mannenkoor. Voor een goed gevulde zaal gaf Voorschoten's Man nenkoor „D. E. V." in de Groote Vink een uilvoering, onder leiding van haar direc teur, de heer "W. J. Mizée te Leiden, met welwillende medewerking van mej. Annie van der Reijden, sopraan, en het trio Ver ver, dat bij afwezigheid van het Leidsche muziekensemble „Bobette" deze taak ver vulde. De uitvoering der verschillende num mers slaagde uitstekend en mej. Van der Katholiek® Agenda LEIDEN. Maandag. Eucharistische avond, Kleins Gtadszaal, te 8 uur. NIEUWKOOP. Vrijdag Praatawond", Patron-aatsgebouw fc-, 7.30 uur. OEGSTGEEST. Donderdag. „St. Deus Dedit", Willebrordgg. bouw, te 8 uur. VOORSCHOTEN. Woensdag. R. K. Volksbond, Vereeniging^. gebouw, te 7.30 uur. Apotheek die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon-* da.es geopend is: H. J. M. Proot, Maarsmanssteeg 17, Tdtgpflficoh WeepbepioM volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 5 Maart 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.764.2 Akureyrï. Laagste Barometerst.: 752.9 Roest. Verwachting tot den avond van 6 Maart; Zwakke tot matigen wind uit Zuidelijk^ richting, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag, nachtvorst, iets zachte? overdag. Reijden, het trio Verver en het koor wer den flink beloond met applaus, en enkele schoone nummers moesten worden her haald. Deze uitvoering is voor het Man nenkoor werkelijk een succes geweest en het publiek too-nde zich dankbaar. WOUBRUGGE. Vliegende bankbiljetten. Een jon^ mensch alhier, had de onvoorzichtigheid een bedrag van f400 in zijn pet te plaai- sen. Met een rukwind ging deze af en te- vens de vier biljetten van f 100 de lucht in Drie vermocht hij weder terug te vinden doch het vierde is vermoedelijk tusschen de ijsschotsen in de Woudwatering ge raakt. Indien letters en nummers zijn op- geteekend, is er later nog kans van terug betaling, als dit aan de Ned. Bank vrordt aangevraagd. Herinnering. Heden is het juist 10 jaren geleden, dat de beide watermolens van den Oudendijkschen polder op non- activiteit werden gesteld en de electrische watennachme hun werk overnam. Hon derd negen en veertig jaren hadden die molens daar gestaan, de laatste watermo lenaars waren Jacob Kroon en Hendrik van Harten. ZOETERMEER— ZEGWAART. Bouwen. Het bouwen van een woon- 'huis, garage, pakhuis met kelder met bij komende werken voor rekening van der heer G. Janson, Stationsweg alhier, is op gedragen aan den heer J. Reeuwijk, alhier, KATWIJK. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente kwam Dinsdag in openbare vergadering bijeen. Voorz, burgemeester J. H. de Waal Malefijt. Af wezig met kennisgeving de heer H. Pan levliet. Ingekomen is een schrijven van den Minister van Binnenl. Zaken, meldend dat de steunverleening ook zal gelden voor de werkloozo kuipers en wel van 24 Febr. tot 24 Maart. Evenzoo, dat de termijn voor steunverleening aan de Noordzeevisschers kan worden verlengd. Van Ged. Staten goedkeurende den verkoop van grond aan Dr. I. van Herwaarden te Oegstgeest, ten behoeve eener Zandsteenfabriek op de Rijnweide. Van den heer P. Meerburg, dat hij de benoeming tot bestuurslid der Kat- wijksche Bouver. aanneemt. Van den heer R. v. Delft, dat hij do benoeming tot lid werkgever voor arbeidsbemiddeling ziel) laat welgevallen. De voorz. doet dan mede deeling, dat naar aanleiding der verschil lende gevallen van typhus, die te Katwijk aan Zee voorkwamen, maatregelen zijn ge nomen ter bestrijding, zooals het dempen van putten en het verstrekken van leiding water. De mededeeling van den voorz., dat dat laatste 14 dagen geen nieuwe gevallen waren voorgekomen, verloor weer veel van haar geruststelling, toen dr. Van Walsem meldde, dat juist hedenmorgen weer 4 nieuwe gevallen waren voorgekomen, be heer Van der Zwan zegt, dat het in een gisteravond gehouden vergadering een punt van bespreking heeft uitgemaakt, of, als het in het belang der gemeente is en het gemeentebestuur het verlangt, de kos ten van vervoer der patiënten op rekening der gemeente moet komen of op de des betreffende vereen, voor ziekenverpleging. De heer Houwaard vraagt of geen afdoen de maatregelen dienen genomen te worden om dergelijke zieken te kunnen opnemen in een barak. Op heden is de barak niet veel beter dan een hok. Do voorz. zegt, dat dit al reeds lang eén punt van bespreking heeft uitgemaakt bij B. en W.; dat de kos ten bedragen vele duizenden. Do heer Gn® bergen vraagt of het prikkeldraad aan 4° trap bij de v. d. Vechtstraat niet kan wor den weggenomen, waarvan de voorz. toe* zigging doet. Komen aan de orde de voor stellen betreffende wandel- en rijwielpad tusschen Katwijk a. d. Rijn en KatwU aan Zee. B. en W. wenschen de sloot tns* schen „Waterloop" en den Tol te dempen» daarna aldaar een riool te leggen. De rij boomen, op het dijkje langs don s,raaUTn' staande, te rooien om dan het nu bestaa de pad voor wandelpad te bezigen en nieuwe pad, dat komt waar nu liet sloo] is, als rijwielpad te doen dienst doen., het pad vanaf Callooweg tot „V.'alerlooP en vanaf den Tol tot halte „Duinoo- in het midden een rij steenon te plaav J gelijkgronds liggende, dat daar het "w delpad en rijwielpad tot scboK-liri^ dienen. De kosten zullen ongeveer - bedragen. Van den A. N. W. B- za

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2