Behoudens 'n enkele uitzondering zijn In deze ploeg Zuid-Duitschers gekozen,, uit de bekende clubs I.F.G. NiLrnberg en Sp. Vergg. Fiirth. Deze ploeg "wordt geacht de jterkste te zijn, die Duitschland momenteel kan samenstellen. (Sportkron.). Bestuursvergadering. Het Bestuur ran den 1ST. V. B. heeft Za- ïerdag vergaderd. Besloten werd o.m. bij wijze van proef Toorloopig voor den duur van 'één jaar iot instelling van oene commissie, welke te beoordeelen heeft of aanvragen voor toe stemming voor het spelen van wedstrijden met gemengde elftallen tegen buitenlan ders kunnen worden ingewilligd. Tot leden van deze commissie werden benoemd d'e heeren L. F. Verwoerd, P. Timmermans, Dr. D. J. van Prooye, P. A. de Haan en J. G. Pater. Met betrekking tot het spelen van de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland werd besloten aan den vereeni- gingen, welke daarvoor in aanmerking ko men te vragen of ze met de volgende rege ling accoord kunnen gaan: De kampioenen in de afdeelingen I, II, III en V spelen een heele kampioenscompetitie en aan het ein de daarvan speelt No. 1 van die competi tie nog een geheelo met den Zuidelijken kampioen (afd. IV). Besloten werd aan den Brahantschen Voethal Bond een subsidie te verleenen tot een bedrag van f 471.351'. Besloten werd bet contract met den Gel- Öersehen Voetbalbond op te zeggen. Aan de F.I.P.A. zal worden voorgesteld om de bepalingen, volgens welke de Voet balwedstrijden, behoorende bij het Olym pische tournooi, worden gespeeld, vast te 'leggen in een reglement, dat door het Con gres wordt goedgekeurd. Een verzoek van de Ned. Elftalcommis sie om alsnog een Zondag beschikbaar te stellen voor het houden van een oefen wedstrijd werd ingewilligd op voorwaarde, dat eventueel te kiezen spelers van Zui delijks clubs aan 'dien oefenwedstrijd niet behoeven deel te nemen, daar de achter stand in afdecling IV uitstel van wedstrij den niet toelaat. Met betrekking tot het wedsfrijdpro- granima voor 23 Maart 1924 werd be sloten, dat aan clubs, die voor den wed strijd NederlandBelgië kaarten hebben aangevraagd, op verzoek uitstel gegeven zal worden, mits de competitiebelangen eich daartegen niet verzetten. SCHERMEN. Competitie K.N.A.S.B. Zaterdagmiddag heeft te Leiden de com petitiewedstrijd plaats gehad op degen en sabel tusschen de Leidsche Schermvereeni- ging en T.H.ö.R. uit Rotterdam. Voor de Leidsche Scliermvereeniging kwamen uit de heeren kapt. de Jong, luit. Bruins, luit. Verkuyl, Henny, Renaud en Demmenie. De heide laatste heeren vervin gen op sabel de heeren Verkuyl en Bruin.s. Voor T.H O.R. schermden de heeren I.anda, Luyten, mi\ Kramer, Waarda en dr. Quartero. Op degen won Leiden met 10 tegen 6 nartijen, 22 gegeven en 16 ontvangen tref fers. Op sabel behaalde T.H.O.R. de overwin ning met 9 tegen 7 partijen, 47 gegeven en 4-3 ontvangen treffers. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Werkloozen. Het aantal werkloozen, Ingeschreven bij de arbeidsbeurs alhier, bedraagt op heden 19. ALPHEN AAN DEN RIJN. Staking. Gistermorgen hebben de ar beiders, werkzaam aan de betonfabrieken der firma's van Dijk en Bos, bet werk ge slaakt. De oorzaak van het geschil ligt, naar wij vernemen, aan het van patroons zijde toepassen van 10 loonsverlaging met een langeren arbeidstijd dan acht uur waarmede de werknemers geen genoegen namen. Aan de fabriek van den heer v. Dijk zijn negen werkwilligen aan den ar beid gebleven. Deze werden onder geleide der politie van en naar de fabriek gebracht Gewetensgeld. De Minister van Pinan ciën maakt hekend, dat ten kantore van den ontvanger der successierechten alhier op 20 Februari van een onbekende een bedrag van f 7 ontvangen is, wegens te weinig betaald successierecht. Voetbalvereen. De Voetbalvereen. ..Al phen" herdacht gisteren zijn 15-jarig be staan met een feestavond op de bovenzaal van hotel „De Vergulde Wagen". BODEGRAVEN. Feestavond der 5-jaarlijksche. De 2de feestavond dór vereeniging tot 5-jaarlijk- eche-herdenking van de Troonbestijging van H.M. de Koningin, welke aan de leden wordt aangeboden ter gelegenheid van liet 25-jarig bestaan der vereeni-ging, zal hedenavond worden gegeven in liet Hotel van Haaf ten. Op dezen avond zal worden opgevoerd een revue getiteld „Spotternij en Sottcrnij" in 2 bedrijven en oen naspel (14-tafereelen). Deze revue is samengesteld en ingestudeerd door en onder leiding van den beer Schulling, den schrijver van het bij de Jubileumfeesten opgevoerd Open luchtspel. Inderdaad kan hier wederom ^tets goeds worden verwacht. Een her haling van deze opvoering zal tegen een entree van f 1— plaats hebben op Dins dag 4 Maart eveneons in het hotel van Jla aften. Mandolineclub. Te dezer plaatse is wederom een mandolineclub opgericht met aanvankelijk 10 leden. KAAG. Een nachi tusschen 't Ijs. M Vrijdag avond om half tien wilde de knecht van den landbouwer B. in den Kogjespolder vanuit de Binnen-Kaag per roeiboot naar .genoemde polder oversteken. Door het vele ftrijfijs kon hij echter den wal niet berei den en was ook niel meer in staat terug to koeren. Zijn herhaald hulpgeroep werd echter door niemand opgemerkt. Den vol genden morgen om zes uur, werd hij door een bewoner van BinnenKaag opgemerkt en deze bood onmiddellijk hulp en smaakte het genoegen hem uit het ijs to bevrijden. De knecht lag echter reeds blauw van de koude in de boot. Hij werd in huis onder gebracht, waar hij spoedig weer opknapte. LANGERAAR. Verzekering tegen Brandschade. Za terdagmorgen vergaderde in het café van den heer D. Hoogedijk de „Onderlinge verzekering tegeu Brandschade". Wegens overlijden van den Isten en den 2den voor zitter werd de vergadering door den heer B. Kempenaar gepresideerd. Inl zijn ope ningswoord herinnerde deze aan de ver dienstelijke overleden bestuursledetn, de heeren P. W. Kroft, Joh. Visser en J. A. van Tol. Door den nieuwbenoemde secr.- penningm., den beer H. v. d. Kroon, wor den daarna de notulen gelezen. Punt 3: verkiezing van 4 best uur sleden wegens periodieke aftreding van den heer A. Harteveld en wegens overlijden van de 3 bovengenoemden. In het bestuur werden gekozen A. Hartveld met 81 stemmen, C. M. Kroft 74, Joh. Kroon Bz:. P. J. van Rijn 57 stemmen. Tot lid der comm. van onderzoek werd gekozen de heer M. Ro berts met 44 stemmen. Het aftredend lid, do heer C. Kempenaar, was niet herkies baar. Een zeer keurig jaarverslag werd daarna door den secr.-penn. uitgebracht. In het afgeloopen jaar traden 19 nieuwe leden toe; in het geheel bedraagt het leden tal 346. Totale vooruitgang in 1923 aan verzekerd bedrag f38.145, totale, verzeker de waarde f 4.371.667,Ja, Voordeelig saldo 1923 f367.77, uitgekeerd aan brandschade f 723. Het reservekapitaal bedraagt thans f 50.354,75, Daar bij de oprichting het weerstandskapitaal werd bepaald op f 50.000, zal het teveel reserve in 1925 percentsgewijze worden terugbetaald. Als lid der commissie van onderzoek werd door den lieer C. Kempërman rap port uitgebracht, dat boeken en beschei den in volmaakte" orde zijn bevonden, ■waaróm de kassier onder dank van den voorz. en applaus der verg. werd gede chargeerd. Bij de rondvraag merkt de heer G. Hülscher on, om een volgende naai voor de goede orde der stemming cancli- datenlijsten in te leveren. »De heer Eikelen- boom zegt, dat de wijze van stemmen ge heel is overeenkomstig statuten en regle ment. De heer Bosman pleit voor den aankoop van een eigen brandspuit, wat soms voor de verzekering voordeel ople vert. De heer Eikelenboom kan zich hier mee niet vereenigen, wijl de brandblusch- middelen goed in. orde zijn. De heer P- Kroon zegt, dat bij den laatsten brand onze brandweer zeer actief is geweest; dat de slangen niet in orde zijn, daarvan ligt de' schuld hij het gemeentebestuur. De heer C. Kroon zegt te -.veten, dat verschillende schoors teen en brandgevaar opleveren en merkt op, dat de hooibroei steeds onder de.aandacht van liet bestuur is. Een even groot gevaar als hooibroei acht de lieer J. W. Kelder, de stallampen. De voorzit ter wensckt, dat de leden, wien dergelijke dingen hekend zijn, het bestuur hiervan in kennis zullen stellen. NOORDWIJK. „Tooneel fs ons streven". In café „Flora" gaf gisteravond genoemde club voor een flink bezette zaal een alleszins- goed geslaagde uitvoering. Ongeveer het geheel programma bestond uit komische stukken, welke, gezien de stemming dei- aanwezigen, er in wilden. Als begin kregen wij een extra-nummertje genaamd „Bal- masqué des levens". Dit zeer ernstig stuk je, mooi op zang gezet, werd door een der Spelers goed voorgedragen en verzekerde als het ware het succes van dezen avond. Hierna kwam voor het voetlicht het blij spel in 2 bedrijven „Knok, de ZuidpooL uitvinder", waarin de burgemeester een mooie rol vervulde, terwijl Kobus van be gin tot eind het komische van dit stukje goed uitdrukte en menigeen deed schudden van het lachen. Na de pauze werd eerst een voordracht voor 2 personen gegeven, waarin sergeant Drillestein op den voor grond trad. Als vervolg het blijspel in 1 bedrijf „Het standbeeld van den veldwach ter", hetwelk zeer in den smaak viel, voor al wanneer Sebasliaan Sebastianussen aan het woord was, en als slot een voordracht en zang voor twee personen „Een nacht in het Cachot", die ook zeer goed vertolkt werd. In het geheel genomen is het een zeer goed geslaagde avond geweest, waar in de tooneellisten zeker aan de bezoekers gegeven hebben, wat deze verwacht hadden. OUDE-WETERING. Een afscheid. 1 'Men schrijft ons: 29 Februari was voor de parochianen van Oude-Wetering een treurige dag, daar de beminde Herder, "de ZeerEerw. pastoor de Kok ons ging verlaten om Oude-Wete- ring voor den Beemsler te verwisselen. Hoeveel li ebben wij aan Pastoor de Kok te danken gedurende de 94 jaar, dat Zijn- Eerw. onder ons verblijf heeft gehouden. De woorden, welke wij hem verleden jaar hij de viering van zijn zilveren Priester feest, hetwelk wij zoo blij en dankbaar herdacht hebben, toezongen, n.l. „O blijf nog menig, menig jaar uw kudde hier ge leiden", zijn belaas niet bewaarheid ge worden. Van zijn grooien ijver op godsdienstig gebied getuigen vooral de oprichting van de-Congregatie dór H. Familie, waarvan in onze kleine parochie een hloeieudo af- deeling voor mannen en vrouwen bestaat, de oprichting der Derde Orde, de ver fraaiing van het Kerkhof, enz. De scheiding viel dam ook van beide kanten zwaar, want, was 't verleden week Zondag bij de afscheidspr edi ca tie, welke ZjjnEerw. tot ons richtte, duidelijk merk- haar, hoezeer hij aan zijn parochie ge hecht was, ook de parochianen gaven blijk van hun gehechtheid aan hun Her der, zoodat, tcfèn hij Vrijdagmorgen ons dorp verliet, niemand in huis bleef, maar ieder hem een laatst vaarwel wilde toe wuiven bij bet vertrek naar zijn nieuwe parochie waar hij onder Gods zegen zijn Priesterlijken arbeid Hoopt voort te "zetten Pastoor, uw oude parochianen blijven u dankbaar en zullen u steeds in hunne gebeden herdenken. ROELOFARENDSVEEN. Baldadigheid. Zondagavond zijn door baldadigen een zestal ruiten in de pakhui zen van den heer J. van Berkel alhier ver nield. De daders zijn tot dusver onbekend gebleven. SASSENHEIM. Oranje-Vereeniging. De Oranje-Ver hield Vrijdagavond 8 uur een ledenverga dering in „Het Bruine Paard". De voorz., de heer Bisschóps, wees er in zijn ope ningswoord op, dat wij in Sassenheim over de afgeloopen jubileumfeesten tevre den kunnen zijn. Voorts wijdde hij een woord van dank aan. den van ons vertrok ken secr., den heer Beye, waarna deze werd benoemd als eerelid, en deelde mede, dat de Ver. Kon. was goedgekeurd. Uit de rekening van den penn. bleek, dat was ontvangen f 3947.36 en uitgegeven f 3944.31, dus was nog f 2.95 in kas. Toch was er nog een schuld van f 180, welke schuldenlast eerst f 600 had bedragen, maar door enkele ingezetenen tot dit bedrag was teruggebracht. Als verificateurs wer den-benoemd de heeren Zonnebeldt en v. d. Berk., waarna, na onderzoek der be scheiden, de penn. werd gedechargeerd. Uit het verslag van den secr. bleek, dat het ledental 1036 bedroeg. De heer Breda bracht hulde aan het be stuur voor zijn arbeid en het mooie feest ons bereid. De voorz. stelde daarna voor, uitbreiding bestuur met 4 leden, Do mecningen omtrent dit punt. waren verdeeld, waarna het be stuur wercl opgedragen bij de eventueel© volksfeesten zich eenige heeren toe te voegen, welk voorstel door het bestuur werd overgenomen. In de vacature-Beye werd gekozen de heer G. "Westerbeek. Ook de heer G. Vlasveld, die dezen zomer was ingevallen, werd met alg. stemmen -he^ noemd. De voorz. bracht nog dank aan den heer C. Westerheek voor het vuurwerk, dien avond ons bezorgd, hetwelk geheel door hem was op touw gezet. De voorz. zeide, dat het plan bestond dit jaar 1 !-■ dag feest to vieren, waarvan een halve dagvoor de kinderen en zoo mogelijk bij de ingezetenen om bijdragen te komen aankloppen. Bij dc rondvraag werden nog eenige huisb. zaken behandeld, waarna de verga dering werd gesloten. STOM PW IJK. Een verbinding met Den Haag? De heer A. P. van Wensveen, expediteur te Zegwaard heeft ingediend een verzoek om ontheffing van het verbod om den weg van Stompwijk naar Leidscheudam met auto's te berijden. Het ligt in zijn bedoeling om wordt die ontheffing door Ged. Staten ver leend, een .geregelden vracht- en pakket dienst van- Stompwijk naar Den Haag le beginnen. Zulk een directe verbinding is er tot heden nog niet, doch door liet plan van den heer v. Wensveen komt hier mogelijk een eind aan. VOORHOUT. Raiffeiser.bank. De rekening 1923 ziet er als volgt uit: OntvangstenIn kas op 31 Dec. 1922: f 11299.90; Spaargelden f 105202.33; Terug betaalde voorschotten f62950.60; Rekening Courant f 345495.334; Rente-voorschotten f 4971.601; Rente Rek.-C'ourant f 6551.60; Diversen f 366.01; Totaal f 536837.3S. Uitgaven: Terugbetaalde spaargelden") f 101740.07Verstrekte voorschotten f 69310 Rekening-Courant f350262.86; Rente spaar gelden f 7246.09; Rente Rekening-Courant, f 1106.03; Diversen f 2177.884op de reser ve gebrachte winst f 745.621; in kas op 31 Dec. 1923 f 3948.82. Totaal f 536837.38. Balans,' actief: In kas op 31 Dec. 1923 f 3948.82; uitstaande voorsch. f 105087.12; rekening-courant, f 114287.81; nog te vor deren rente 1923 f 223.35; nog te vorderen rente 1922 f 183.17; totaal f 223730.27. Passief: Saldo's der spaargelden f 192285.47; rekening-courant, f 30066,83; winst f 1377.97totaal f 225730.27. Besloten is om een niet in te baren post ad f 822.van de winst af te schrij ven en het resteerenide bij de reserve te storten, zoodat de winst f 1377.97 vermin derd met f 822."wordt of f 555.97 en de re-serve f 745.624 en f 555.97 of f 1301.594. Vergelijkende cijfers op 31 Dec. 1904 en 1923. Aantal leden resp. 72 en 131. Ontvangsten totaal 1904: f 37715.32; 1923 f 743874.53; uitgaven totaal 1904 f 36342.314; 1023 f 739925.71. ."Spaarbank: Ingelegd resp. f 21868.304; f 294025.54; terugbetaald resp. f 10772.10; f 101740.07; saldo f 11.096.204; f 192285.47. Voorschotten: aantal 14; 76; bedrag f 10728.094; f 105087.12. Rekening-Courantontvangen f 13018.24 f 223224.99; terugbet. f 14245.— f324596.96 ontvangen- rente f 245.334; f 5519.67. Centrale Bank: ontvangen f 10145.224; f 121519.73; verzonden f 2000.f 115064.54. Reserve, nihil; f 0175.39. Schoorsteenbrand. Bij L. v. V. aan de Boekhorstlaan brak Zondag omstreeks het middaguur een schoorsteenbrand uit. Met vereende krachten wc-rcl de brand, ge- blusóht. De brandweer behoefde niet in to grijpen, hoewel deze op haak post was. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. Zaterdagnamiddag vergaderde op een zeer ongewoon uur de 'Raacl dezer ge meente. Voorzitter; E. Vernède, burgemeester. Afwezig de heer W. G. Duynisveld. De voorz. opent de vergadering en stelt voor de notulen der vorige vergadering uit te stellen, tot de volgende vergadering. Hij leest daarna voor een schrijven van het raadslid M. G. Mechelse, waarin dit lid mededeelt, dat hij zijn voorste], inzake het ambtsgebed, ingediend in de vorige verga dering, wenscht te wijzigen in dien zin om de vergaderingen wel te openen, doch niet te sluiten met gebed. Vervolgens komt aan de orde punt 1 der agenda: Vaststelling raadsbesluit afkoop erfpacht terrein re- mise. De voorz. zegt, dat reeds het besluit, HET HITLER-PROCES B!et gebouw, waar thans bet zooveel gerucht makend proces tegen de beide hoofdaanvoerders van den Beierschen Putsch op 9 November j.l. plaats vindt. Het gebouw is een voormalig cadettenschool en de groote eetzaal is nu als proceszaal ingericht (op onze teekening met een kruisje gemerkt). om de erfpacht van het terrein der remise af le koopen, is genomen na de bespreking gehouden in de besloten vergadering van die week, doch dergelijke besluiten moe ten volgens de Gemeentewet worden geno men in een openbare vergadering. Om deze rede beeft de voorz. tot bespoe diging dezer zaak de leden bijeen geroe pen. Het is dus slechts om een reeds ge nomen besluit wettelijk te bekrachtigen. Weshalve B. en W. den raad voorstellen tot afkoop van het erfpacht-terrein der remise over te gaan en tol verbreeding van den ingang aan de Wijngaardenlaan, on der de navolgende voorwaarden; gesteld door de directie der Tramwegmaatschappij te Haarlem. Het terrein is groot 11 aren 20 centiaren. a. de gemeente betaalt een som van f300; b. de afbraak is ten bate der maat schappij; c. de gemeente staat een stukje grond van het terrein af aan voornoemde Maatschappij, waarop door de Maatschap pij en voor rekening van de Maatschappij een wachtlokaal zal worden gebouwd, dat echter zal worden onderhouden en schoon gemaakt door de gemeente Voorschoten; d. het terrein zal ontruimd zijn door de Maatschappij drie maanden na het passee- ren der acte. De heer C. E-gink Sr. zegt nog eens over deze zaak te hebben nagedacht en meent, dat de Maatschappij zelf 't wacht lokaal maar moet onderhouden, want de kosten voor de gemeente zullen wel onge veer f 100 per jaar bedragen, meent spr., wat een rente is van een kanitaal van f 2000 en voor de gemeente is dit wachtlokaal een eeuwigdurend onderhoud. De heer J. F. d- Kleermaeker infor meert of het te houwen wachtlokaal in overleg met B. en W. zal geschieden. De voorzitter ontraadt ten sterkste aan de le den veranderingen aan te brengen in dit voorstel, om te voorkomen dat deze zaak nog langer wordt opgehouden, wat spr. jammer zou vinden. Daarbij moet men niet vergeten, dat de woning wordt afge broken en er dus geen bewaking meer is om het wachtlokaal schoon te houden'. De voorwaarden, gesteld, door do Maatschap pij, zijn voor de gemeente aannemelijk en - spr. beveelt dan ook aanneming van dit voorstel zeer aan. De heer Mens verklaart ook nog eens over deze zaak te hebben na gedacht en zou ook het onderhoud van dit wachtlokaal voor de gemeente wel kwijt willen, doch vreest schade voor de zaak waar het omgaat. Allen zijn verheugd, dat de remise wordt afgebroken en onder aan nemelijke voorwaarden. Spr. wil dagtrom thans niet meer pingelen, doch het voor stel vaii B. en W. aannemen. Do heer Schimmelpenninck van der Ove wenscht den grond voor het wachtlokaal te ver schaffen met liet recht van wederopzeg ging. De heeren A. Yerboon en M. G. Mechelse verklaren het eens te zijn met het voorstel van B. en "W. daar de voor waarden der Maatschappij billijk zijn. Nadat de voorzitter den heei' J. F. de Kleer maeker heeft geantwoord, dat. de gemeen te-opzichter een teekening heeft gemaakt van de grootte van het wachtlokaal, welke hij de leden rondgaat in de vergadering, en aan de maatschappij zal worden aange boden ter bespreking, wordt het voorstel van 13. en W. zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Bij de rondvraag vraagt de lieer J. Braggaar het vuilnis te doen ophalen bij een zestal gezinnen wonende in het Ben- venutopark, wat door den voorzitter zal worden overwogen. Si.-Laurens Harmonie. In het Ver- ecnigingsgebouw gaf Zondagavond de St. Laurens-Harmonio V. S. N. onder leiding van den directeur M. Lakeman, haar derde uitvoering met medewerking van do humo risten -Paardekooper en van Velsen uit 's-Gravenhage. De Zeereorw. Hoor P. Meyer, voorzitter der St. Laurens Har monie, opende dezen feestavond met een. woord van welkom tot de talrijke aanwe zigen en "wenschto hun een aangenamen avond toe, waarna de Harmonie den avond inzette met de Rnwenherg-Marsch van A. Rudemont. Een achttal nummers werden door de muzikanten gespeeld, waarvan vooral „Mignonnetle", ouverture van J. Bauman en „La Speranza", fantaisie van A. Boscolli zeer goed werden ten uitvoer gebracht. Zorgden de leden dor Harmonie voor het muzikale gedeelte van den avond, de humoristen Paardekooper en Van Vel sen wisten door hunne komische voor drachten de aanwezigen le doen schater lachen. Al meermalen zijn dezo humo risten alhier opgetreden, doch werkten de zen avond een geheel nieuw programma af, dat zeer in den smaak viel der aan wezigen, die zich uitstekend amuseerden. 'Aan liet slot van dezen avond sprak de Eerw. voorzitter zijne vreugde uit over het welslagen van den avond, waaruit geble ken is, dat de Harmonie vooruitgaande is, en Zijneeiw, sprak den wensch uit, da| de Harmonie steeds den noodigen finau- cieelen steun van de parochianen moge ontvangen, opdat het Harmoniegezelschap zich steeds hooger op kan werken. Een welgemeend woord van dank sprak de Eerw. spreker tot de humoristen, die zoo veel hadden hij gedragen tot het welsla gen van dezen avond en riep allen een tot weerzien toe. Nog een drietal instrumenten van de harmonie hebben geen bespeler gevon den, zoodat er heden nog gelegenheid is zich aan te melden. LUCHTVAART Vliegongelukken in Engela: 4 dooden en 3 gewon<leu„* Bij een botsing tusschen twee vliegtuigen boven het vliegveld te Duxford nabij Cam bridge, werden een officier en een sergeant van de luchtvloot gedood, terwijl twee offi cieren ernstig werden gewond. Beide vlieg tuigen werden vermeld. Een ander ongeluk is gebeurd boven het Biggin Hi'll vliegkamp, alwaar een vliegtuig naar beneden viel, waardoor een officier en een sergeant werden gedood en een ander officier gewond. Wetenschappelijke Berichten Het Egyptische Koningsgraf. Bemid'delingsp o gin get n. De „Times"-correspondent meldt: Krach tige pogingen worden gedaan, om het ge schil in zake het graf van Toet-Ankh-Ameiï op vriendschappelijke wijze op te lossen. De Amerikaansehe archeoloog dr. Breasted heeft zich bereid verklaard, cm als be middelaar namens Lady Carnavon en Howard Carter op te treden. De onder handelingen zijn reeds geopend. Zuidpool-Expeditie, Binnen enkele dagen vertrekt bet Engel- sc-he jacht „St. George" voor tien maandm naar de stille Zuidzee. Het schip is van een wetenschappelijk laboratorium en speciale donkere kamers voorzien. Deze expeditie gaat uit van dc Vereeniging voor weten schappelijke onderzoekingen. lüsienL Hes»ichtesi Bus-ongeval. Te Newcastle-on-Tyne (Engeland) zijn bij een bus-ongeval twee werklieden omgékov men en vijf andere gewond. Een groep arbeiders, kolensjouwers van beroep, keerden des nachts in een auto-om; nibus van hun arbeid te West Dun skin 1-e' rug, toen do bus met een trampaal in bot sing kwaoa en in brand vloog. Twee der arbeiders konden niet .ontsnap pen en vonden den dood in het brandende vervoermiddel, waarvan slechts wat ijzeren geraamte-stukken overbleven. Het" schijnt, dat de botsing veroorzaakt werd; doordat de chauffeur van de bus plot seling moest "uitwijken voor een man, die een paard aan don. toom leidde. Straalroovers. To 'Alais (Frankrijk) werd een kassier i» dienst van de directie der mijnen van Ro- che'belle, op liet ©ogenblik, dat hij met ccn rijtuig 475.000 francs van Alais naar h°cl' belle vervoerde, door d rie- mannen oven a len- .--.AÏ Do' mannen beg one-a snel ach te reen revolvers te schieten. Er zaten tweo in het rijtuig, waarvan ox één were. gcc De kassier kon mot het geld do yluci men. Een der bandieten werd oos, dooufc. schoten.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4