NïW.B. om instemming to betuigen met een request tegen de voorgestelde r ij w i e 1 belasting. Een uitnoodiging om deel te nemen aan de zevende algemeene vergadering van bet Internationale Landbou w-I n- e ti t u u t, die op 2 Mei te Rome gehouden zal worden, werd in beginsel aangenomen. Een bespreking van bet instituut der oollectieve arbeidsovere en- komst in verband met het land- en tuin bouwbedrijf leidde tot de conclusie, dat overal, waar arbeid in loondienst wordt verricht en waar de land- en tuinbouwers ©enerzijds en de landarbeiders anderzijds zijn georganiseerd, een collectieve arbeids overeenkomst behoort te worden afgeslo ten, voor zooverre de behoefte en de moge lijkheid daartoe beslaan. Een leiddraad voor het sluiten van pachtovereenkomsten, samenge steld door den centralen pacbtraad van den Nederl. Boerenbond, werd goedgekeurd en zal binnenkort, worden gepubliceerd. Het rapport over het aanhangige wets ontwerp inzake ruilverkaveling, samengesteld door de ruilverkavelingscom- missie van den Nederl. Boerenbond, werd eveneens goedgekeurd. Meegedeeld werd, dat de commissie- Deckers, die tot taak had, de vier vakcen trales van groot-industrieelen, midden standers, boeren en arbeiders weer tot sa menwerking te brengen, tot een resultaat was gekomen betreffende de stichting van een raad van vakcentrales ter ver vanging van den centralen raad van be drijven. Het ontworpen reglement voor dezen raad word goedgekeurd. Ten slotte besloet het bestuur een com missie in bet leven te roepen ter voor bereiding van de deelneming van de R.-K. boeren- en tuinders-organisaties aan het dezen zomer te Amsterdam te houden internationale Eucharistisch Congres. Chr. Boeren- en Tuinders bond. De Chr. Boeren- en Tuindersbond hield gisteren te Amsterdam een propaganda- vergadering ter bespreking van de volgen de onderwerpen: Onze handelspolitiek, het Pachtcontract, De Zomertijd, De leeftijds grens voor toelating tot de lagere scholen en De achturigen werkdag. De bondsvoorzitter, prof. mr. P. A. Die penhorst, zeide, dat deee vergadering be doeld is ter bespreking der aangekondigde onderwerpen, doch dat daarvoor geen be sluiten of moties zullen worden aangeno men. Nadat de kwestie der verschuiving van de leeftijdsgrens voor de toelating der kin deren tot de lagere scholen was besproken kwam aan de orde het onderwerp: De Z o m e r t ij d. De heer Chr. v. d. Heuvel, lid der Twee de Kamer, meende, dat aanvaarding van bet voorstel-Staalman het meeste is, wat voor dit jaar kan worden bereikt. Spr. meent echter, dat men in de plattelandsge meenten verstandig zal doen het daarheen te leiden, dat het geheele leven een uur wordt verlaat. Dat is geen verzet tegen de Overheid en toch zal men zoo de bezwaren van den zomertijd zooveel mogelijk ont daan. 't Eenige bezwaar is, dat door een zich zoo aanpassen aan den zomertijd, de »ctre tegen den zomertijd zal verslappen. De heer H. Leemstra, lid der Tweede ïamer, meende, dat de actie tegen den zomertijd juist warm gehouden moet wor den. De stadsbevolking moet er toe gebracht morden zomers het leven een half uur of ^en uur te vervroegen. De heer v. Berkel (Maasland) zeide, dat 't platteland den zonnetijd moet handha ven, omdat dan verwarring zal worden ge sticht. De heer De Kok (Ned. R.-K. Boeren bond) zou reeds veel bereikt achten voor het tuindersbedrijf, wanneer de Spoorwe gen voor het goederenvervoer, speciaal naar het buitenland, den zonnetijd wilden handhaven. Prof. Diepenhorst meende, dat de weg door den heer Leeinstra gewezen de juiste is. Het aansturen op verwarring zal de waardigheid van de actie tegen den zo mertijd aantasten.- De discussies over dit punt werden nu gesloten, waarna aan de orde kwam het onderwerp: Het pachtcontract. De heer Leemstra, lid der Tweede Ka mer, acht de publieke verpachting, gezien de gevolgen, zeer ougewenscht en acht veel beter de onderhandsche verpachting of de verpachting bij sollicitatie. Wat de kwestie der „zittende pachters" betreft, de gedachte der Staatscommissie tot instelling van pachtcommissies acht spr. juist, doch hij wenschte hij de wet te zien voorge schreven, dat in elk pachtcontract een be paling zal voorkomen, dat, wanneer pach ter en verpachter het er over eens zijn, dat de pachter kan blijven zitten, doch wan neer zij 't over de pachtsom niet eens kun nen worden, beiden in beroep kunnen ko men bij do pachtcommissies. Door enkele andere sprekers werd echter tegen deze gedachte (waarvan de uitvoe ring h.i. leidt tot wettelijke vaststelling van de pacht) opgekomen. De heer Leemstra repliceerde hierna. Prof. Diepenhorst meende ook, dat de gedachte van den heer Leemstra niet juist is. Doch het Bondsbestuur zal overwegen, wat ook ten deze zal moeten worden ge daan. Hierna werd het onderwerp: 0 ai zie handelspolitiek aan 'n bespreking onderworpen. Tenslotte was aan de orde het onder werp-: De achturige werkdag. Do heer Biemond (Zuid^Holland) zéide, dat de werkgevers zeer zeker zedelijke ver plichtingn ten opzichte der werknemers hebben, Waarom de vxscbillende verzeke ringswetten in beginsel dan ook zeer goed rijn. Maar in de Arbeidswet zijn alle be drijven te veel over één kam geschoren en opr. meeende, dat veel meer jnoet worden overgelaten aan de onderlinge regeling door werkgevers en werknemers. Do hes? v. Vliet (vertegenwoordiger van dsn Ned. Chr. Landarbeidersbond) zeide, dat do Chr. Landarbeidersbond er gaarne toe wil medewerken, dat de arbeidsrege ling, gebruik makend van- art. 28 VII der Arbeidswet, wordt overgelaten aan het overleg tunaschen werkgevers en werkne mers. Prof. Diepenhorst zeide tenslotte, dat noch de geest noch de kracht der organisa ties op het oogenblik voldoende waarborg bieclen, dat wanneer de regeling wordt overgelaten aan het overleg tusschen werk gevers en werknemers, de meest gewensch te regeling wordt verkregen. Daarom is versterking der organisaties het meest gewenscht. Do vergadering werd hierna De veraccijmzlng van slachtvee. Gistermiddag is in Tivoli een vergadering gehouden, belegd door de Rolterdamsche Vereenig»g van grossiers in rund- en kalfsvleesch, de R.-K. Slagerspatroonsver- eeniging St. Laurentius, en de Slagers- patroonsvereeniging De Vereenigde Rotter- damsche slagers, waarin de heer S. Cohen Iz. gsproken heeft over de vraag: Is ver andering van methode In de veraccijnzing van slachtvee mogelijk en gewenscht? Met algemeene stemmen nam de verga dering na een bespreking de volgende mo tie aan: De Rotterd.-ver. van grossiers in rund en kalfsvleesch, de R.-K. Slagerspatroons- vereeniging St. Laurentius en de Slagers- patroonsvereeniging De Vereenigde Rotter- damsche Slagers, in vergadering, enz. bij een met tal van belanghebbenden en be langstellenden uit het geheele land; ge hoord de inleiding van den heer S. Cohen Iz. en de daarop gevolgde bespreking be treffende het noodige en wenschelijke van de vervanging van de tegenwoordige wijze van accijnsheffing op het geslacht, met de ernstige aan dit systeem verbonden nadee- len, door een uniforme rundvleeschbelas- ting; geven eenparig als bun meening te bennen dat die vervanging op zoo kort mogelijken termijn dient te geschieden, zoowel in het belang van de NedeTlandsche schatkist als van grossiers en slagers; en dringen er daarom eerbiedig en met na druk bij Uwe Excellentie op aan, de noo dige voorstellen tot de daartoe gevorderde wetswijziging te doen. R. K. Vakbureau. Jaarvergadering. De 14e jaarvergadering van, 't BureV-u voor de R. 3L Vakorganisatie met de hoofdbe sturen der aangesloten vakbonden, zal wor den gehoudei^ Vrijdag 80 51 ei te Utrecht. In deee vergadering zal, zoo noodig, eene bestuursverkiezing plaats vinden, wegens periodiek aftreden van den secretaris, den 2d en voorzitte r, den 2den pennin gmeester en den commissaris. Candidaten, alsmede voorstellen, die de aangesloten bonden ter jaarvergadering be handeld zouden willen zien, worden tot 12 April a-s. bij het bestuur ingewacht. Ft. K. Bouwvakarbeiders. B o n d s v e r g a d e r i ng. De Ned. R. K. Bouw vakarh eidtersbond Joseph" hield Zaterdag 1 Maait een bondsvergadering in het gebouw van Kun sten en Wetenschappen te Utrecht, ter be spreking van de voorstellen der Bouwvak- patroons. Met algemeene stemmen werden •de voorstellen der patroons verworpen, voorr namelijk wat de uarloonen betreft. De voorstellen dei' Bouwvakpatroons luid den als volgt.: Voor de vaklieden: hoofdklasse 77 cent; le Masse 72 cent; 2e M. 67 cent; 3e M. 61 cent; 4e kl. 55 cent; 5e M. 50 cent; 6e H. 44 cent. Door de drie werknemersbonden was voor gesteld reep.: 83, 78, 73. 65, 58, 52 en 48 cent. De loonen bedroegen in het vorige jaar: 85, 80, 75. 67, 60, 54 en 48 cent. Voor de geoefeiiden: 72, 67, 59.. 51, 45 40 en 36 cent- Door de werknemers was voorge steld: 78, 73. 65, 55- 48, 42 en 40 cent- De oude loonen bedroegen: 80, 75, 67., 57, 50. 44 en 40 cent- Voor de ongesetiooiden was door de werk gevers voorgesteld: 62, 57. 52, 44, 40, 36 en 31 cent. De oude loonen bedroegen: 70, 65, 60, 50 45, 40 en 35 cent. - Bij bet schilders contract hadden de werk gevers oa. voorgesteld, dat het verplicht lidmaatschap vervalt; teven®, dat de hui dige bepalingen inzake de feestdagen niet gehandhaafd worden; zij willen hiervoor 2 pet. boven het 'loon betalen. Tevens het la ten vervallen van de vergoeding bij regen- verzuim,. De loonsvoorstellen van de patroons wa ren: 72, 62. 58, 52 en 48 cent; die door de gezelh-norganisat-ies voorgesteld: 77, 67, 60, 54 en 48 cent. De oude loonen bedroegen 80, 70, 63, 57 en 51 cent. Luzake de uurloonen in het steenhouwers- contract handhaafden de patroons hun voor stellen; zoo voor Amsterdam, Delft, Den Haag. Haarlem, Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Voorschoten, Wassenaar. Wor- merveer en Zaandam 77 cent tegen 87 cent in het oude contract. De patroons hadden verklaard, dat in dien overeenstemming over de loonen was bereikt, over de verder voorgestelde wijzi gingen wel overeenstemming zou worden Het 500-Jarfg bestaan van Hilversum. Ter herdenking .van bet 500-jarig be staan van Hilversum als zelfstandige ge meente is hedenmiddag een buitengewone zitting van den Raad der Gemeente gehou den. Tot de gasten dezer buitengewone zitting behoorden de Commissaris der Koningin in Noord-Holland, jhr. mi', dr. A. Roëll; de oud-burgemeester van Hilversum, mr. dr. H. S. Koster; zes oud-wethouders, ze- véntien oud-raadsleden, de commissie van Redactie voor het Gedenkboek, t.w. de hee- ren P. J. van Ravesteijn. J. Boehout en C. L. Heek en de 34 medewerkers aan dit Gedenkboek, o.w. de hoofden van takken van dienst. Verder zijn aanwezig de burge meesters der Gooische gemeenten Bussum, NaaTden, Huizen, Blaricum, Laren en van de gemeente 'e-Gravenlandi, de chefs van de afdeelingen der Gemeente-Secretarie, een 7-tal geestelijken, vertegenwoordigen de de onderscheidene Kerkgenootschappen Voor den aanvang der zitting brengt het Politiemuziekgezelschap „Excelsior", dat in de muziektent op de Brink zetelt, eenige nummers ten gehoore. Als dan alle genoo- digden en de leden van den Raad in de met planten en bloemen versierde Raads zaal hebben plaatsgenomen, verheft de burgemeester, mr. P. J. Reymer, zich van zijn zetel en houdt een herdenkingsrede. Na den burgemeester hebben vervolgens het woord gevoerd de Commissaris van de Koningin, jhr. mr. A. Roëll; het oudste Raadslid, de her H. A. van Ree; de bur gemeester van Bussum; de heer H. de Bordes en de voorzitter van de Redactie commissie voor het Gedenkboek, de heer P. J. van Ravesteijn. Door de Nederlandscho Spoorwegen is te Amsterdam aan de aannemersfirma G. Boon, Beitelkade 2, over het IJ, opge dragen het bouwen van een kantoor van tractie en het maken van een aanbouw aan de locomotievenloods in de Rietlanden. De groot© landbouwtentoonstelling van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, die dit jaar te Hoorn zal wor den gehouden, is definitief vastgesteld op 16 tot en met 21 September. De directie van de Machinefabriek Gebr. Sterk en Co. te Hengelo heeft de aangekondigde loonsverlaging van 10 pCt. teruggenomen. Er zal getracht worden dit bedrag langs anderen weg te bezuinigen. De Minister v. Binnenlandsche Zaken heeft aan het gemeentebestuur van Zand- voort bericht, dat hij de steun verleening voor werkelooze Noordzeevisschers voor die gemeente niet meer geldig verklaart, daar nog slechts drie visschers ondersteund worden. Elf grondwerkers worden mede ondersteund, maar op hen was de steun verlening niet van toepassing. -De audiënties van den ministers van onderwijs, kunsten en wetenschappen, van marine, van waterstaat en van koloniën zullen deze week niet plaats hebben. Letteren en Kunst Vondsten te Roermond. Dr. van Gil® seint naar „De Tijd": Zooeven is een gedeelte van de oude Munster Abdij te Roermond blootgelegd. Op den noordmuur is een prachtige fresco- kop ontdekt. Het hoofd is recht gebogen, peinzend gelaat, karmozijnen lippen. Waar schijnlijk een Madonnakop. Daaronder doen verschillende kleuren, vooral rood eu blauw welke goed zichtbaar zijn, neg Meed eren vermoeden. Lande» en Tuinbouw Besmettelijke veeziekte in Drente. Met ingang van 4 dezer is het vervoeren of doen vervoeren van rundvee verboden binnen den kring omvattende de provincie Drente. Wanneer bijzondere redenen afwij king van het verbod noodzakelijk maken, kan zoodanige afwijking worden toegestaan door den commissaris der Koningin in de provincie Drente, onder de door den inspec teur van den veeartsenijkundigen dienst aan te geven voorwaarden, Aan de Prov. Dr. en Asser Courant ont leen© n we in verband met deze beschikking van den minister vaai binnenlandsche zaken en landbouw het volgende: In den loop der vorige week hebben dr. Staal, rijks veearts en diens assistent, de heer Van Rosmolen verschillende sterfge vallen geconstateerd in den stal van de handelaren Gebr. Levie en M. de Levie te Assen. Ook in andere stallen, waarin vee was gestald van deze he eren afkomstig, werden dezelfde verschijnselen geconsta teerd. De kenteekenen der ziekte wezen op een vermoedelijk besmettelijk longlijdeni, waar om de inspecteur van den veeartsenij.- geneeskundigen dienst van een en ander op de hoogte werd gesteld. Deze vond Donderdag j.I. den toestand van dien aard, dat voor het nemen van bij zondere maatregelen, aanleiding bestond. Vrijdag kwamen daaromtrent de prof. De Bliek van het instituut voor infectieziekten te Utrecht'en prof. Remmelts van do vee- arisenijgenéeskundage hoogeschool aldaar, te dezer stede, tot het houden van een onderzoek. Ook werden verdachte stallen te Zuid velde, Norg en Norgervaa-rt bezocht. Dit onderzoek heeft ten gevolge gehad, dat de scherpste maatregelen worden genomen, zoodat vermoedelijk vandaag alle vervoer van runderen en schapen zal worden ver boden. Alle veemarkten in Drente, met uit zondering van die voor paarden en varkens, zijn stopgezet. Alle van besmetting ver dachte bedrijven, worden afgesloten en be waakt. Het onderzoek wordt heden, door de pro fessoren hiervoor genoemd, voortgezet, ter wijl ook de inspecteur van den dienst te Groningen hier nog eenige daigen zitting blijft houden. Met zekerheid ia thans reeds te zeggen, dat de ziekte geen veepest is. Alleen kan worden gezegd, dat de ziekte op een be smettelijk longlijden wijst. Vermelding ver dient hei, dat dieze ziekte hier sinds 1878 niet is voorgekomen. Zeer uitgebreide maatregelen zijn ge nomen om zoo mogelijk voortgang der ziekte te beteugelen; allerlei politie maatregelen zijn genomen terwijl de burge meesters van alle gemeenten zijn ge ïnstrueerd. Verdier vernemen we nog:' Hedenmiddag hebben prof. dr. Remmelts uit Den Haag en prof. dr. Do Blieck het Zaterdag reeds aangevangen onderzoek in zake de gevallen van besmettelijke ziekte, die onder het vee dn Assen en verschillende plaatsen in de omgeving zijn geconstateerd, voortgezet. Dit onderzoek (heef t nog niet be vestigd;, dat men hier te doen heeft met een besmettelijke longziekte. Het is een be smettelijke ziekte, doch de diagnose is nog niet vastgesteld. Hedenmiddag zijn enkele secties gediaan en ter verder onderzoek zal in 'heb instituut voor infectieziekten van prof. dr. de Blieck te Utrecht een onderzoek gedaan worden om definitief dien aard der ziekte te kunnen vaststellen. Te Assen is het onderzoek voor- ioopig geëindigd. UiT 0£ OIGEMIHG H OOGMADE. Geltenfokvereeniging. De R.-K. Geiten- fokvereeniging afd>, Hoogmade hield in Gafé Hillebrand Donderdag j.l. haar jaar vergadering. De secretaris gaf in zijn jaar verslag een duidelijke weergave van het verieden jaar. De penningmeester deed ver antwoording van zijn gehouden beheeront vangsten f 164.70, uitgaven f 120.50, solda f 44.20 de rekening werd in orde bevonden. De Voorz. deelde ^pede, dat bij genoegza me abonnement op de „Bollenstreek" het abonnementsgeld zal bedragen f 150 per jaar. In dit blad worden dan twee kolom men beschikbaar gesteld voor den bond met haar afdeelingen. Ook werd verzocht de dekbewijzen goed ingevuld te bezorgen bij M. Hillebrand. Be ,heer J. B. Borst ie belast met heb merken van de lammeren. Daarna werd de medaille uitgereikt aan O. H. v. d. Berg met een toepasselijk woord. Bij acclamatie werden herkozen de aftre dende bestuursleden S. van der Laan en J. B. Borst en gekozen als lid van de fokcom- missie Baak Cz. De contributie en dek- geld werden vastgesteld op f 1.50 en f 0.50 per gedekte geit. De overtollige lammeren werden gekocht door J. B. Borst voor 27 cent per stuk. Do vergoeding boMiouders werd op f 35.— bepaald. Nu volgde de gra tis verloting, welke een zeer aangenaam verloop had. Er waren 12 prijzen en 16 deel nemers. Ook werden er nog 2 luxe voorwer pen verkocht, die voor de kas nog f 3.25 op brachten. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Naar we vernemen hebben de heeren Gebr. Hogewoning en G. Hoge woning alhier van de directie der Natio nale Bankvereeniging te Leiden onders hands gekocht de perceelen teel- en bloembollenland ter grootte van pl.m. 3000 R.R., gelegen achter en naast de bloem- bollenschuur en woonhuis, eertijds van Jac. v. d. G. langs den Valkenburgerweg. Deze perceelen blijven dus in handen van tuinders te Katwijk aan den Rijn. LISSE. R.-K. VGSksbcnd. Onze afd. van den R.-K. Volksbond hield Zondag- en gister avond een buitengewone feestvergadering met een beste opkomst, Zorge men evengoed de gewono vergadering te bezoeken! De voorz., de heer A. H. Schrama, opende de bijeenkomst met den Christ, groet. In een kernachtige speech wees hij op het nut van organisatie en wenschte vervol gens allen veel genoegen. Alsnu werd door allen het Bondslied gezongen, waarna de onder-afd. „Nut en Genoegen" een prach tig tooneelstuk in drie bedrijven opvoerde, waarmee zij haar ouden roem weer heeft Na de pauze kregen we nog een mooi blijspel met zang in één bedrijf te hooren, dat zeer in den smaak viel. Nadat vervol gens door allen het „Aan U, o Koning der Eeeuwen" was gezongen, sloot de voorz. deze feestelijke bijeenkomst. WARMOND. Statuten. M St.crt, no. 44 bevat de Ko ninklijk goegekeurde statuten van do N.V Maatschappij tot exploitatie van luxe scheepswerven, hotels en andere inrichtin gen ten behoeve van de watersport v.h. Breek en de Vos, alhier. Uitvoering. Onder directie van den heer G. Dik le Leiden, gaf in „De Zon" de R.-K. Harmonie-, Zang- en Tooneelver- eeniging „St. Matthias" Zondagavond haar 4de winteruitvoering voor een goed be zette zaal. Met een kort woord werd 'de uitvoering geopend door den voorz., de heer G. Zwetsloot, waarna de muziekafdeeling een zevental nummers in de puntjes uit voerde, waarvan niet minder dan vijf voor de eerste maal het programma sierden. Vooral mogen genoemd worden, „Rot- terdamsche Diergaarde-Marsch" van Ge- rardus Dik, en „Fackeldansz" No. 1 van Meijerbeer, terwijl „Isabella" (Eng. Ka- rakterstukje) van Wrescher, arr. G. Dik, op keurige vertolking aanspraak mocht maken. „Op Wacht", piston-solo, van Dierig arr.. G. Dik, vond veel bijval, waarhij de solist, de heer G. v. d. Kerkhof, een speciale ova tie had in ontvangst te nemen. In de groote fantasie uit Verdi's „Trou badour" van W. Herführt, bereikte de mu ziek zeer zeker een bijzonder hoogtepunt; de uitvoering was subliem et noemen en deed werkelijk geen leemten gevoelen. Na de pauze kregen we tooneelnummers te genieten van de klucht in twee bedrij ven „Een Doktersspreekuur". De hierin optredende personen, vooral de hoofdfiguren, gaven een smaakvol spel te zien, met benijdenswaardige vastheid van rol, Enkele figuren zouden zeker nog wel bijzondere vermelding verdienen, doch sma ken kunnen verschillen. De zeereerw. heer Pastoor, die na afloop èn de muziek- en de afdeeling tooneel hul de bracht voor hun te waardeeron praesta- ties, hierbij nog een speciaal woord van dank aan den directeur, den heer Dik, alsook aan den heer Machen, die voor de uitstekende regie van een kluchtspel ge zorgd. had, waarvan wijlen zijn .vader de Gemeentelijke Aankondiging, GEMEENTELIJKE VISCHVERKQ0P. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmart 18, tel. 1225, is WOENSDAG verkrijgbaar SCHELVISCH f 0.22i f 0.39, SCHOL k f 0.20—f 0.25—f 0.42 per pond. N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester1.' Leiden, 4 Maart 1924. B. en W. van Leiden brengen ter olg&t meene kennis, dat door hen vergunning! is verleend aan: a. de N. V. „Nieuwe Leidsche Courant"1' en rechtverkrijgenden tot oprichting van een drukkerij in het perceel Hooigrachf No. 85, Sectie I. No. 572; b. D. H. de Bruyn en «-echtverkrijgeuv den tot oprichting van een broodbakkerij in het perceel Oranjegracht 6o. 40 Sectie C. No. 1890. Katholieke Agenda LEIDEN. Dinsdag, Graf. Studieclub, Bondsgëbouw. toj 8 uur. 0EG STGEEST. Donderdag. „St. Deus Dedit", Willebrordigtf bouw, te 8 uur. VOORSCHOTEN. Woensdag. R. K. Volksbond, Vereeniginga gebouw, te 7.30 uur. Apotheek die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon-i dags geopend is: H. J. M. Proot, Maarsmanssteeg 17j Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verrichtin den mor gen van 4 Maart 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.763.9 München. Barometerst.746.1 Karlstadt. Verwachting tot den avond van 5 Maart: Zwakke tot matigen Zuidelijken tot Zuid-Westelijken wind, betrokken of zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk nog regen- of hagelbuien iets zachter. auteur was, en dat nu zoo'n gTOOt succes had gebracht. Vanavond heeft andermaal een uitvoe ring plaats met hetzelfde programma, waarhij do opkomst zeker even groot zal zijn, daar ook voor niet-leden tegen entréo toegang is te verkrijgen. De eerstvolgende maandvergadering vaü de Mij. van Nederl. Letterkunde zal plaats hebben Vrijdag 77 Mei a.s., des avonds te ;7}4 uur in een der lokalen van het Nuts- gebouw, waarop als spreker zal optreden de heer J. W. Enschedé uit Rotterdam met een voordracht, getiteld: „De Goochelkunst in de 17de en 18de eeuw". Demonstraties van Giovanni Don Bosco. WASSENAAR. Personalia. De heer C. Flens, direc teur van het Post- en Telegraafkantoor alhier heeft onze gemeente metterwoon, verlaten, om zich in Den Haag te vesti gen. Ruim 13 jaar stond de heer Flens hier aan het hoofd en won in dien tijd aller sympathiedoor zijn voorkomendheid en hulpvaardigheid. De heer J. B. F. van Linschooten, commies-titulair bij de Posterijen, is tij delijk belast met de waarneming van het' directeurschap alhier. Melkprijs verlaagd. De melkprijs is met 1 cent per liter verminderd en be draagt thans 15 cent. Schoolcommissie In plaats van den heer H. H. van der Plas, die bedankt had, is tot secretaris der PI. Schoolcommissie heer A. van Elk. WOERDEN. Auto-ongeval. Zondagmorgen geraaM to een auto, komende uit de richting Lei den, door de gladheid der straat beklemd jn de brugleuning hij het politiebureau. Brug en auto liepen ernstige beschadigin gen op. In brand geraakt. De vrouw van den heer B., wonende Plantsoen, kwam Zondag met haar kleeren te dicht bij een bran dend petroleumstel, waardoor haar klee ren vlam vatten. Haar dochter wilde den brand blusschen, doch wakkerde de vlam men nog meer aan en bekwam hierbij zelfs brandwonden. Den heer B. gelukte het met eenige dekens de vlammen te blusschen. De vrouw van B. en ook haar dochter moes ten zich onder doktersbehandeling stellen. gTAOSÜSOJlïS Begrafenis Chr. Langezaal. Nadat hedenmorgen in de parochiekerk O. L. Vr. Hemelvaart verschillende H. Mis sen van Requiem waren opgedragen voor de ziel ernst van den heer Chr. LangezaaJ, had te 11 uur vanuit de kerk de begrafe^ nis plaats op het R.-K. Kerkhof aan de Zijlpoort. Onder de aanwezigen merkten we o.rm op besturen van het R.-K. Kerkhof en ne St. Pancratiuspatronaat en tal van leden van het zangkoor, waarvan de overledene zoo langen tijd lid was. De beaarding werd verricht door aen WelEerw. Heer R. M. A. Nieveen van Dijkum. Met een gemeenschappelijk gebed aan de open groeve voor de zielerust van overledene, was dei droeve plecbtigoe ten einde. De heer A-- Jonas - Telegrafie alhier is m§4 ingang van

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2