Piep In üw tlafc de heer Mechelso verklaart het met deze opvatting nog niet eens te zijn en de iheer Mens gevraagd heeft wie do kosten moet betalen van dat controle eren, waarop de voorz. antwoordt dat deze kosten de ge meente moet betalen, (welke echter niet groot zullen zijn) wordt het voorstel van 33. en W. in stemming gebracht en aangenomen met 8 tegen 1 stem. Tegen stemt de heer M. Cr. Meehelse. Vervolgens wordt aan de orde gesteld t,voorstel inzake electeiciteitsvoorziening'. Het rapport en de stukken zijn voor de ver gadering voor de leden van den Raad ter inzage gelegd. B. en W. "vragen den Baad thans machtiging om naar aanleiding van dit rapport een voorloopig concept-contract aan te gaan met Leiden inzake de electrifi- entie van een gedeelte van de Gemeente. De heer Mens zou het zeer op prijs stel len intlien het rapport met de stukken bij de leden van den Raad eenige dagen werden thuis gezonden ter bestudeering, daar de verhandeling zeer lijvig is. Spreker heeft geen bezwaar B. en W. machtiging te ver- loenen een cGneept-eontract met Leiden aan te gaan. De heer C. Eggink Sr. spreekt in denzelf den geest. Spreker meent, wat 'het. technisch gedeelte betreft, dat de Raad wel op dit rapport zal moeten afgaan, doch er zijn iiog eoovele andere zaken bij betrokken. De heer M. G. Meehelse informeert hoe. het zal gaan met. den Rijndijk en vraagt of de Rijndijk wederom stiefmoederlijk zal worden behandeld. Ook de heer W. J. Duy- nisvcld vraagt nog eenige inlichtingen. De Voorz. kan zeer goed begrijpen, dat. de leden van den Raad alvorens eene defi nitieve 'beslissing te nemen zich beter wil len inwerken in heb rapport en de daarbij ibehoorende stukken, doch B. en W. hebbe«n dit voorstel gedaan, omdat sommige leden reeds meerdere malen in den Raad hebben gevraagd naar de onderhandelingen in deze zaak. .Spreker wil gaarne aan den wensch van de leden voldoen en heeft geen groot bezwaar nog te wachten met het aangaan van een concept-contract, want. spreker erkent dat het. afsluiten van het contract voor de Gemeente van het allergrootst© be lang is. Na nog eenige discussie wordt be sloten het rapport en de daarbij behooren- de stukken aan de leden van den Raad thuis te zenden en in de volgende vergadering dez© zaak te bespreken en eene beslissing to nemen. B. en W. stellen den Raad voor, naar aan leiding van een verzoek van het R. E- pa rochiaal Kerkbestuur, aan de R. K. Be waarschool een subsidie te geven van f 8. per leerling, zooals de andere bewaarscho len ook genieten. Z. h. s. aangenomen. Het laatste punt der agenda „Beëindiging steunregeling" wenscht de voorz. te behan delen in de besloten vergadering en stelt de rondvraag aan de orde. De heer Mens vraagt den voorz. ofdoor de Tramweg Mij. reeds een antwoord is ge zonden over de ontruiming van de remise hl d© Schoolstraat. De Voorz. zal ook deze zaak in de beslo ten vergadering aan de orde stellen, waar na de openbare vergadering wordt gesloten. ZO ETER MEER— ZEGWAART. R. K, Kiesvereeniying. Uitslag der gehouden verkiezing van drie bestuursle den der R. IC. ICiesvereeniging „Eensge zindheid" alhier. C. van Dijk (aftredend) ITO stemmen; J. A'. Duinisveld (aftr.) 168 stemmen; J. Berk (vac.-S. v. d. Bosch) 147 stemmen; P. Adegeest 47 stemmen1; N. Ga- reman 29 stemmen. Onwaarde 4 en blanco 1. De H.H. C. v. Dijk, J. A. Duinisveld en J Berk zijn dus gekozen: dit waren ook de bestuurseandidaten. Een overtuigend bewijs dat het meerendeel der leden van geen andere richting wil weten. Berichten. Verdrenken. Te Biervliet is een 14-jarige jongen door het ijs in een drinkput in een weide ge zakt. Ka een half uur word het lijk van den knaap opgehaald. Te Grauw is de knecht, van den veehou der R. v. d. Berg door het ijs gezakt en ver dronken. Het 11-jarig zoontje van den heer R. Mekkes, landbouwer te Kuis, is in het "Wold- diep verdronken, dooi*dat het door het ijs was gezakt. Eer. hondenvergiftiging in Midden-Limburg. Het vergiftigen van honden met strychnine neemt in den laatsien tijd in Midden-Lim burg een zeer ernstig karakter aan. In ver schillend© plaatsen werden tal van mooie honden dood in hun hok gevonden. Brandstichting. De heer G. te Den Helder, in wiens winkel huis aan den Kanaalweg in December van het vorig jaar voor den tweeden keer brand uitbrak is dezer dagen in verhoor bij de instructie door den rechter-commissar;s te Alkmaar, aldaar in voorloopige bewaring gesteld. Blijkbaar zijn er ernstig© vermoe dens tegen hem gerezen inz-ake brandstich ting. Noodlottige ontploffing. B:j de Stocmhoutzagerij der firma Si- monsz te Zaandam ging gistermiddag de '40-jarige machinist P. Hoede met een bran dende kaars in een ledigen ketel om eenige herstellingen te verrichten. Kadat hij zich met moeite door het. mansgat had gewerkt volgde direct, waarschijnlijk doordat zich gassen in den ketel hadden verzameld), een explosie waardoor de machinist met kracht tegen het dak van het ketelhuis werd ge worpen. Hij werd levenloos opgenomen. De ongelukkige laat een vrouw met vier kinderen achter. De „Chilier" vergaan? Uit, Antwerpen wordt aan de „Tel." ge* meld; De ..Chilier" van de Lloyd Royal Beige, die 45 dagen geleden van Antwerpen naar Savannah vertrok is nog niet aangeko men en heeft sedert, een maand al niets meer van zich laten hooren. Twijfel is bijna liiet meer mogelijk over het verongelukken van de boot, dié ruim 5000 ton meet cn38 man aan boord had, onder wie drie Neder landers, nl. Willebrordus Snijders en Johan nes Henken, tremmers, en A. Reine de Geust, hulpkot. De „Ohilier" (ex-Warscot) meet 5254 ton en werd in 1918 te Glasgow gebouwd. Den 13en Januari vertrok het schip van Antwer pen met bestemming naar Savannah. Den 16en Januari werd de „Chilier" voor het laatst 158 mijl Z. O. van Valentia (Ierland) gesignaleerd. Ontvoering van een minderjarige. Onlangs zijn voor de rechtbank te Maas tricht een paar zaken behandeld betreffen de vechtpartijen tussehen nichten onderling te Scrinveld. 't Ging tussehen de families R. en Th. Thans is naar het Huis van Bewaring overgebracht de oude R., verdacht van ontvoering van een minderjarige, in casu het jongste dochtertje der familie Th., een meisje dat 17 jaar oud is. Wat echter do zaak nog erger maakt is, dat de man, niettegenstaande herhaald aandringen, niet kan of zeggen wil wat er van het meisje ge worden is, of waar het zich bevindt, zoodat 'hij ook nog onder verdenking van een an der misdrijf s'aat. 1 De Invloed van den bioscoop. In dnn nacht van Zaterdag op Zondag werd een 14-jarige jongen1 zwervend in Apel doorn aangetroffen. Kaar de reden 'hiervan gevraagd, vertelde rij onder -tranen niet naar huis te durven gaan, aangezien_hij de 2 1.25 welke 'hij va-n zijn moeder had mede- gekregen om boodschappen te doen. had be steed aan een kaartje voor den bioscoop, eenig gebak en wat visch. Voortvluchtig kassier zich aangemeld. De kassieT van het filiaal der Philipsbank te Brunssum, -zekere B., die na een bedrag van in totaal pl.m. f 25.000 te hebben ver duisterd, zich uit de voeten had gemaakt., 'heeft zichzelf bij den Officier van Justitie aangemeld. Van al het geld, dat hij had mee genomen, werd nog slechts een klein bedrag bij hem gevonden. De man werd in verze kerde bewaring gesteld. Portefeuille gestolen. Een tijdelijk te Brussel verblijvend Neder lander, L. V., uit Rotterdam, is Maandag avond bij het verlaten van den Alhambra- ochouwburg in het gedrang van zijn porte feuille met f 125 bestolen. Een brutale indringer. Een tot nog toe onbekend manspersoon verschafte zich 's avonds om 9 uur toegang tot do woning van den landbouwer K. te Apeldoorn. Na den in de woning vertceven- den knecht eerst om nachtverblijf en later om een stuk spek te hebben gevraagd, dat hem geweigerd werd. ging rij den knecht te lijf en greep daarbij een op tafel liggend 'broodmes. De 'knecht wist zich den aanval ler evenwel van het lijf te "houden, zoodat deze ten slotte het hazenpad koos.. De knecht had bij de worsteling verschillende verwon dingen van niet ernstigen aard opgelcopen. Door do politie werd onmiddellijk de omge ving afgezocht, evenwel zonder resultaat. Door de recherche wordt een uitgebreid on derzoek ingesteld. Verdacht. Door de Apeldoornsche politie is in den nacht van Zaterdag op Zondag op den De- venterweg aangehouden een manspersoon, die daar op verdachte wijze op zijn 'kousen rondliep. Naar het politiebureau gebracht, bleek 'hij in het bezit te zijn van twee kris sen en een revolver. Hij verklaarde een lan ge voetreis te hebben gemaakt, en in een hooiberg een gedeelte van den nacht te heb ben doorgebracht. Tegen hem is procesvei'- baal opgemaakt terzake het dragen van verboden wapenen. Goede vangst. De winkelier B. uit de Aert van der Goes- straat in Den Haag betrapte Maandag op keeterdaa-d een dienstbode, die een stukje chocolade trachtte te stelen. Hij riep de politie te hulp, die haar arresteerde. Het bleek een 27-jarige Duit ach© dienstbode te zijn, die in betrekking was bij een familie op de Boetzelaerlaan. Bij het verder onder zoek bleek. dat dit geval niet alleen stond. Ten huize van H. P. op de Koningin Emma- kade werd een gcheele voorraad winkelgöe- deren, ter waarde van een paar honderd gulden in beslag genomen. In verband met deze diefstallen zijn nog aangehouden een 47-jarige dienstbode, geseheiden huisvrouw van H. P. en zijn 243-jarige tegenwoordige vrouw E. D. (Va-d.) Gerechtelijke verkooping bij gemoeds- bezwaarderf. Men meldt'uit Barneveld aa-n de N.R.Ct.: Evenals de beide vorige jaren, heeft ook thans weer ten huize van ds. Frnanje, pre dikant bij de Geref. Gemeente alhier, een gerechtelijke verkooping plaats gehad; we gens het. niet betalen van dat gedeelte der belasting, hetwelk op het belastingbiljet is gebracht ingevolge de Invaliditeitswet. Ds. Fr. behoort tot. de gemoedsbezwaarden, dis zijn vrijgesteld van het plakken van rente- zegels voor hun personeel, welk bedrag dan echter rij hun belasting wordt gevoegd. Hetzelfde klokje, dat ook de vorige jaren onder den hamer was geweest, werd ten ver koop aangeboden, waarvoor een geloofs genoot. van genoemden predikant al heel spoedig f 50 bood. Daarmede was deze exe cutoriale verkoop afgeloopen. Dominee's dienstmaagd verklaart, nooit een cent ouderdomsrente te zullen aanne men". Ook bii een geloofsgenoot alhier van ds. Fraanje heeft, om dezelfde reden, een ge rechtelijke verkooping plaats gehad; die on geveer een gelijk verloop hgd. RECHTZAKEN De roof en moord te Etten. Voor de rechtbank te Breda hebben te recht gestaan vijf Heikesmannen, be schuldigd, dat zij in den nacht van 8 op bindt Akker's Kloosterbalsem den strijd aan met rheumatiek en spierpijn. Heerlijk wrijfmiddel, zet het zijn verzachtende zuive rend en genezende werking voort tot de kwaal overwonnen is. Door ieder gebruiker geprezen bij brand- en snijwonden, winter handen en -voeten en alle huidaandoeningen 4981 9 Januari j.I. te Etten den vreeselijken moord en roof pleegden op den ruim 56- jarigen Adrianus Naalden, die op een af gelegen hoeve met een simpel knechtje als eenig gezelschap, voor zijn dagelijksch brood wei"kte. De onverlaten hadden ver nomen, dat er wat geld in huis was en wilden er hun slag slaan. Tijdens het geweld, gepleegd, door den 29-jarigen P. B. op zijn slachtoffer, werd de arme kerel zoo zwaar gewond, dat hij het leven er bij liet. Achtereenvolgens werden de beklaagden gehoord, die allen een volledige bekente nis aflegden. Daarna ving het 0. M., waargenomen door mr. E. baron Speijart van Woerden zijn requisitoir aan met do beschrijving van het verloop der gruweldaad, schet send het. harde plicktleven van den primi tieven boer, wien het mocht gelukken, zwoegend uit zijn klein hei-bedrijfje een simpel duitje te vergaren, waardoor bij een eigen hoefje kon koopen, wel arm cn bouwvallig, maar voor hem ©en weelde. Toch moest Naalden het nog heel zuinig jes aanleggen. Een erfenisje van f 270 stelde hem in staat een en ander aan te schaffen. Hij had de gewoonte, wanneer bij hulp nam, dozen direct te betalen, en daardoor de hebzucht opgewekt met het bekend treu rige gevolg. In den breed© gaat de Officier van Jus titie nu na, hoe na de braak het viertal drong in de kamer met de bedstede, waar op B., bijgelicht door van P., al heel spoedig het mes, dat hij geopend in de hand hield, tegen zijn slachtoffer richtte. Doldriftig door een stevigen trap hem door den pootigen verweerder tegen do horst toegebracht, stak hij er als een ra zende op- los., hetgeen van P. zoodanig te machtig werd, dat deze met een klomp op de kneukels van den razende los turfde, en ziende, dat er iemand onder Naalden lag 't was het knechtje Kees Sprenkels dezen met een klompslag tot koest- houden bracht. In de aangrenzende kamer lichtte De B. V. bij, die naar buit zocht. De laatste hoorde het hulpgeroep, storm de ook naar de bedstee, zag B. bet mes kantoeren, en rende, gevolgd door De B., het huis uit. Een oogenblik was van P. weg, wor stelden de mannen in bet duister. Bij terugkeer naar de plek der mis handeling, werd de slachting ook Van P. te machtig, zoodat deze met alle geweld B. wegtrok naar buiten. V. had in de Zon- dagscho jas van Naalden diens tabaksdoos gevonden en baar onderweg neergesme ten, toen bij zag,71at. ze geen geld inhield. Met hun vijven gingen zij naar'het huis van De B. Het blo-d. droop B. en van P. van de handen, welke zij daar afwaschte. De B. bleef in de woning, waar van P. het meegenomen horloge van Naalden op ta fel legde. De anderen gingen naar de wo ning van v. P., waar zij zich verbonden en hunne kleeren in het water zetten. 's Anderen daags ging van P. kalm boodschappen doen en bet horloge verstop pen; de anderen bleven bij honk. Het knechtje Sprenkels bleef onder de dekens tot het daagde, waarschuwde de buren, toen bij Naalden levenloos in de achterkamer zag liggen, badend in zijn bloed, terwijl do gansche boel .overhoop lag. Uit het politieonderzoek, waaraan ook de Officier van Justitie warmen lof toe zwaaide, is het te danken, dat de boos doeners zoo vlug ingerekend waren. De bloedsporen wezen aan, hoe de armé Naalden, opgekrabbeld uit do bedstee ge strompeld is naar het achterkamertje, hoogstwaarschijnlijk om to zien of zijn pover spaarpenninkje, f 40 nog aanwezig was. Bij de deurpost moot hij stilgestaan heb ben. Daar lag een bloedplas van meer dan een halven meter middellijn. Telkens grepen de bebloede handen la ger en lager tot steun tegen den muur. Bij het kastje was hij ineengezakt en ge storven. Komende tot de strafmaat, oischte het O. M., tegen B. wegens diefstal met ge weld -den dood ten gevolgo hebbende vijf tien jaar gevangenisstraf. Tegen v. P. cn V. op dezelfdo juridische gronden acht jaren, tegen Do B. zes jaren wegens hetzelfde delict en tegen van Z. wegens medeplichtigheid negen jaren. Deze, de koelbloedige aanzetter tot het misdrijf, die peper in een zakzoek mee nam om eventueel Naalden in de oogen te werpen, en een zakdoek om hem in den mond te stoppen, die zóó kalm was, dat hij B. er aan herinnerde, dat het voor deze van belang zou zijn de blauwe want, in dien bswusten nacht verloren, terug te vinden, was volgens den Officier van Justitie, ondanks zijn blanco strafregister een zwaar schuldige. Hierop voerden de verdedigers 't woord Uitspraak over 14 dagen. icEnraaEajiMS Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot kapelaan te Groenlo den weleerw. heer F. A. G. M. A. G. Lefebure. Pastoor van Neuvel, t Men bericht "aan de „Tijd" uit Kopen hagen. De bekende Hollandsclie priester, de weleerw. beer Van Neuvel, die hier als pastoor werkzaam was, is Zaterdag 23 Februari overleden. Letteren e» ICunsf De componist van „lt 's a leng way" overleden. De componist van het in den oorlog veel gezongen lied „It 's a long way to Tipperary", Henry James Williams, is in Engeland overleden. TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren. Staatsbegrooting voor 1924, Hoofdstuk IV (Justitie.) Aan de orde is hoofdstuk IV (Justitie) van de Staatsbegrooting voor 1924. De algemeene beschouwingen worden geopend. Do heer Van Dijk (R.-E.) betreurt het, dat de herziening van de wet op de naamlooze vennootschappen maar steeds achterwege blijft. Jaar op jaar wordt ze uitgesteld en spr. vraagt den Minister thans instantelijk te zeggen of hij al dan niet zich met deze herziening denkt bezig te houden. De bestaande regeling is zeer onvoldoende en geeft aanleiding tot rechtsonzekerheid, vooral door de onvol doende regeling der aansprakelijkheid van directeur en commissarissen. Ten slotte dringt spr. aan op de indie ning van een ontwerp tot regeling van de rechten en verplichtingen van handels reizigers en handelsagenten. Do heer Van Rappard (V. D.) dringt aan op uitbreiding van de gelegen heid om in plaats van vrijheidsstraffen geldboeten te kunnen opleggen. Het recht van gratie wil spr. niet uit breiden. Betaling der geldboeten in termijnen wenscht spr. tc bevorderen. Ten slotte bepleit spr. een herziening van ons strafwctstelsel, o. a. door invoe ring van de openlucht-gevangenis en door industrieel werk te laten uitvoeren. Do heer Kleerekopèr (S. D.) be toogt dat in het beslaande justitieole stel sel niets verandert. IIoo staat bet met de mogelijkheid van do vrouwelijke rechter? Gaarne vernam spr. dit. Do heer Oud (V. D.) vraagt den Minis ter voortgang te maken met de regeling der rechtspositie van de ambtenaren. De heer Van Ravesteyn (C. Fr.) acht de Justitie een duur paard op stal. De inrichting is geheel en al verouderd. Bij het regeeringsjubileum van de Koningin is een te schriele toepassing van bet recht van gratie gegeven. Spr. had het willen toepassen op do dienstweige raars en de z.g. bommenwerpers in Den Kaag. Mevr. B a k k e rN o r t (V.-D.) vraagt hoe 'het staat met herziening van ons hu welijksrecht? Voorts vc-rzccht zij niet zoo te besnoei en op de subsidies voor verwaarloosde kinderen. Ten slotte vraagt zij een beteie publi catie bij onder curateele stelling. Ten aanzien van de Onteigeningswet dringt spr. op verruiming van de bepalin gen aan en versnelling van de procedure. Do heer J. Ter Laan (S.-D.) heeft eenige klachten over do toepassing der Loterij wet.. Hij vindt het belachelijk, dat men koekvexlotingen op kermissen niet toelaat. Een vereeniging is veroordeeld, omdat zij een verloting hield voor het verkrijgen van een vaandel. Dergelijke verbodsbepalingen zijn plagerijen en daar voor is de Loterijwet niet in het leven ge roepen. Hij vraagt den minister deze zaak eens te overwegen. „De Tijdgeest", „Loti- sico" e.d. blijven rustig bestaan; zij zijn toegelaten of niet, maar laat men dat nu eens uitzoeken en ophouden met telkens en telkens eens een greep te doen. De heer Van Schaik (R.-K.) zegt, dat er vele rechtmatige verlangens op justitieel gebied bestaan en hij betreurt het., dat te veel urgente herzieningen te lang uitblijven, o.a. die van de burger lijke rechtsvordering. Bezuinigingen wil spr. o.a. zoeken in besparing op de formeele werkzaamlieden bij de rechtscolleges en verruiming van de competentie dor kantonrechters, waar door werk aan do rechtbanken wordt ont trokken. Herziening van ons strafrecht acht spr. ook zeer noodig. Do heer Beumer (A.-R.) vraagt of niet te veel punten aan de commissie- Lansberg worden opgedragen. Het gaat echter niet aan alles op deze commissie af te schuiven. Bij don heer Van Rappard sluit spr. zich aan wat betreft de verruiming der geldboeten. Spr. wenscht krachtige maatregelen ter bescherming van hen, die gevaar loopen gemolesteerd te worden, wanneer zij ge tuigenis van de waarheid voor de recht bank hebben afgelegd. Voor de grenspolitio aclit spr. uitbrei ding noodig, nu gebleken is, dat aan de grens velo verdachte (Individuen, rond-/ zwerven. De toepassing van het recht van gratie, verleden jaar gegeven, acht spr. niet ge heel juist. Het recht is hier als een soort gunstbetoon gegeven en dat is niet de goede opvatting. Ten slotte vraagt spr. de kwestie der adoptie te regelen, die van belang kan worden nu zoovele vreemde kinderen bier te lande vertoeven. De heer Van Sasse van Ysselt (R.-K). betreurt het, dat zooveel op dit hoofdstuk wordt bezuinigd, vooral op de subsidies. Het kan helaas niet veel anders Inmiddels kunnen! thans viele waltten: worden herzien. Spr. wijst op do wet op de naamlooze vennootschappen, die z. i. al zeer verouderd is en vele leemten heeft. De heer Scheur er (A.-R.) vraagt de verklaring, 'dat gelen regderrigsverkfi^ woordjger bij crematies zal komen Avondvergadering'. Hoofdstuk IX (Waterstaat). Bij de algemeene beschouwingen doolt de Voorzitter mede, dat do minister alsnog een nota van wijziging heeft in?p diend. b De heer Bon ga erts (R.-K,; maak! bezwaar tegen de late indiening van deze» nota, 9 Minister Van S w a a y heeft deze nota_ ingediend in het belang van de uit. voering van verschillende werken. 1 Van do beschouwingen hij Verschillende' artikelen vermelden wij die over het autobusverkeer, brandende kwestie in meer dan één gemeente, door deri hoer Br au tig am (S.-D.). Een wettelijk© regeling was volgens hom onmisbaar; aan de bestaande bepalingen had men al te weinig. In den autobus' mits goed geëxploiteerd, zag deze af ge!1 vaardigde zeker voor de groote steden - een veel beter verkeersmiddel dan do electrische tram en daarom scheen hem m do memorie van antwoord op den voor- grond gestelde vraag. ,.of autobussen, boa' nuttig zij ook als aan- en afvocrmiddel van spoor- en tramwegen cn voor aï>e- zondeid liggende plaatsen kunnen zijn,/ niettemin beliooren te worden geweerd voor zooveel zij als schadelijke mededin! 1 gers tegen spoor- on tramwegen optre-4 den", geenszins onbedenkelijk. Wél wildij de soc.democratische afgevaardigde toe geven, dat mettertijd ook de ondernemin- gen (er schijnen nu reeds 800 exploitant] ten te zijn) in do kosten van den weg zou-' den moeten bijdragen. Dit laatste wensehieï ook de heer Bra at (Plattelanders Partij)'1 In tussehen zag de heer Braat blijkbaar zoo slecht het onderscheid tussehen den' loggen autobus en het lichte rijwiel, dat', hij ook dit laatste nog' eens in een speciale i heffing ter bekostiging van het onder- .houd der plattelandswegen wilde betrok-' l ken. Hiertegen meende mr. Dresselhuvs fö', moeten opkomen, mede in het belang' van de fietsende boeren zelf. Donderdagavond komt de nrirttor aan I het woord. Issg©208iïlsïa Sfykkesi (Builen veuantwoor-deli j kbcid der edacti?)| Oude wetering, 26 Febr. 1924' Door de benoeming van onzen beminden Herder, den Zeereerw. heer P. J. de Kok- tot Pastoor te Den Beemster, meent bet Bestuur der R.-K. Parochiale Kiésvereeni- ging te Oudewetering, welke de eer genoot' hem tot Eere-voorz. in het bestuur te be zitten, zijn Z.Eerw. bij zijn vertrek uit ons midden, do meest hartelijken dank (o moeien betuigen voor het vele wat hij in de jaren, dat Zijneerw. onder ons vertoef-' de, voor onze vereeniging deed, want door. zijn bijzonder redenaarstalent en zijn uil-, gebreide kennis op politiek gebied, wist bij steeds een ieder als goccl strijder voor de* goede zaak te winnen. Wij zien door' heengaan ons een groote steun ontvallen, wat wij ten zeerste betreuren. Moge het ZijnEerw. gegeven zijn nog veel groolscli in zijn nieuwe Parochie tot stand te brengen tot meerdere oer en glo rie van God. Het Bestuur der R.-K. Parochiale Kiesvereeniging to Oudeweterlug. Alkomade, 26 Febr. 1924. Het Bestuur der R.-K. Centrale Kies- j vereeniging „Alkemado" te Alkemade brengt met deze aan den ZcerEerw. heer P. J. de Kok hij zijn vertrek uit onze gemeente haar hartelijken dank voor alles wat Zijn Eerw. gedurende zijn Herderlijke loopbaan alhier voor de R.-K. Centrale Kiesvereeni ging heeft gedaan, voor do praclische wenken en adviezen door hem gegeven op onze vergaderingen, welke steeds door hom werden bijgewoond. Moge het ZijnEerw. in zijn nieuivc Pa rochie gegeven zijn ook daar de goede zaak in de Kiesvereeniging te behartigen. Het Bestuur der R.-K. Centrale Kiesvereeniging „Alkcmade". Heidensche gebruiken. Hot is misschien nuttig om het volgende oens onder de aandacht te brengen van katholieke ouders en van personen, die. in overheid gesteld zijn. In onzen tijd van vermaak door looncol, muziek en bal, zou het toch wonscbelijk zijn, dat clubs, waarin katholieken inca-f doen, zich richten ook naar Katholieto gebruiken en niot altijd de hcidcTuriio gebruiken bleven volgen. Ik bedoel Intr- mede" de feesten en bals, die gegeven wor den op Zaterdagavond en die duren tot Zondag in den" morgen circa 6 of 7 mar- Het is wonderlijk, dat Katholieke ouders hiervoor bun toestemming geven. Wat komt cr terecht van do Zonaagj| viering na zoo'n feest? Do meeste Katliolicko genoodigden gaan na afloop naar de n. Mis van 6 uur of ml' acht, wonen haar dus hij met ccn over vermoeid lichaam op een suf' geest. Na afloop begeven zo zich ter nri.o tot 's avonds of den volgenden morgen. Of het bewust of onbewust geschiedt, is het niet do Zondagsviering zooals Katholieke Kerk het verlangt. f Erger is het nog wanneer oen clut^ In staande uit enkel Katholieken, ecu met hal organiseert op Zaterdagavond- Zaterdagnacht, dat ook in don morgen eindigt om vijf uur en waarvan leden om tien. uur de Mis moeten u p wonen. Kunnen die heidenseho gebruiken - veranderen in Katholieke j^cbiuiKon zulke feesten worden gcörganmeeru op V- anderen avond in de week? Uw abop.no

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4