BLUEBAND me sarlisten stond inderdaad zeer Loog. Bijzonder viel liet mooie spel van Me vrouw Jacqueline van den SlotenHen sing (Mcj. Voordouw) op terwijl ook Hcnriette ha°r zware vol volkomen meester was. Het was voorzeker naar den geest- der aanwezigen toen de presidente na afloop van het spel een dankwoord sprak tot de dames die aan de opvoering me dewerkten. Ook de Tegisseur, de altijd onvermoeide leider der vereeniging, had een welverdiende hulde in ontvangst te nemen; hem werd namens bestuur en leden een fraaie pendule aangeboden. Het eerste optreden der vereeniging, is een onverdeeld succes geworden en zal een machtige propaganda zijn voor de actie ve afd. Bodegraven van den R. K. Vrou wenbond. Liefdadigheidsnrerlicatie. De na afloop der door onzen "WelEerw. Heer Kapelaan gebonden liefdadigheidspredicatïe ten ba-te der St. Vincentiusver. gehouden collecte heeft- f 450.opgebracht. ,.Bodeqraven". Woensdagavond hield do voetbalver. Bodegraven" een algemeene veread-ermg. Ka dat een aantal ingekomen stukken waren behandeld resp. voor kennis geving aangenomen, kwam in behandeling het bestuursvoorstel tot het huren van het terrein der Harddra^erij-Vereeniging Bode graven" teneinde aldaar een sportterrein in to richten. Ha-dat een en ander door den Voorzitter breedvoerig was toegelicht werd met algemeene stemmen besloten le het ter rein van de harddraverijvereeniging op na der omschreven voorwaarden te huren voor de som van f 1000.per jaar en zulks voor den tijd van 3 jaar. 2e voor de som van f 500.over te nemen de daar aanwezige tribune plaats biedende voor 2-50 zitplaatsen, loket, W. C.'a, palen en draad voor afraste ring et-c. Voorts werd het Bestuur gemach tigd deze raak ten einde te brengen. Ver volgens werd het Bestuur gemachtigd een leening ten bedrage van f. 1000.voor te bereiden. KATWIJK AAW DEN RIJN. Tuinbouw. Op heden kan wat enkele soorten betreft nog eens van dure groenten gesproken worden. Zoo gingen b.v. giste ren de spruiten tegen f 0.42 per KG., ter wijl roede kool van f 20—f 22 per 100 op brachten; Uien loopen ook weer iets op, gaan tot ruim f 8.40 per 100 K.G.; "VVas- peen f 12f 15 per KG.; Fries eb e peen van f 4.90f 5.Groene kool is minder vraag na. De kwaliteit is niet best meer. Gaan tot f 1.per 100. Getrokken tulpen. De vraag voor ge trokken tulpen blijft goed en do piijzeD hoog. Gelukkig voor de trekkers die in liet begin van het seizoen al een tameljik groot verlies geleden hadden, voornamelijk door het vele uitschot. Vooral de soorten als Prins van Oostenrijk, Murillo, Prosperity, Golo Prins brengen beste prijzen op, res pectievelijk f 6.80, f 7—, f 6.30 en f 5.50 Hyacinthen gaan tot f 13, terwijl Darwin- tulpen varieerend van f 11.50—f 16.50 op brengen. Duitschland is de grooto afnemer Woningbouw. Vooi' reken inn1 van den heer J. Heemskerk zal aan den Valken burger weg een burgerwoonhuis gebouwd worden terwijl aan het Kerkplein voor de lleeren A. v. Paridon en L. v. Paridon een tweetal burgerwoonhuizen gebouwd zullen worden. K0RTERAAR Wethouders-vacature. Kaar wij verne men heeft de heer H. G. Vis verklaard, geen benoeming als wethouder te willen aanvaarden. Het nieuwgekozen raadslid, de lieer S. v. d. Geest (vacature de heer P. \V. Kroft) zal zich een benoeming laten wel gevallen, LISSE. R.-K. Vrouwenbond. Woensdag avond hield de afd. van den R.-K. Vrou wenhond de jaarlijksche feestvergadering in het Bondsgebouw. De presidente, Mej v. Rieta, opende deze feestavond met den dhr. groet, heette allen welkom en wenscli- te allen een gezelligen avond. Hierna gaf. zij het woord aan het Bioscoop-gen. Pathé Fréres uit Amsterdam. Allereerst werd op het doek vertoond, de bananenoogst, als mede invoer en uitvoer. Eenige praclit- opnamen van, Volendamsche kleederdracht volgde. Hierna werd vertoond een drama tische schets in drie acten, welk veel bij val oogstte, wat het daverend applaus ïvel bewees. Ka de pauze kregen we eenige kluchtacten. Allereerst „Gharly Chaplin" hls stoffeerdersbediende, waarbij dikwijls de lachspieren te pas kwamen. Tot slot: „Vroolijk Kareltje in de huren", waar ook veel om gelachen werd. Ka afloop dankte de Z.Eerw. heer pastoor de aanwezigen hoopte, dat velen,' die van dezen avond genoten hebben en nog geen lid zijn, tot deze aid. spoedig zullen toetreden. L. T. B. Woensdagavond hield de af deeling 'van den L. T. B. een feestverga dering in het patronaatsgebouw. De zaal was voor deze gelegenheid prachtig ver sierd met groen en bloeiende tulpen. De pianist, Jac. Reewijk, bracht er al dade lijk een feestelijke stemming in. De voorz., do heer P. Warmerdam, opende den feestavond met den Chr. groet en heette allen welkom. Spr. stelt zich de vraa'g: ^feestvergadering en L. T. B. kan dat samengaan?" En reeds hebben enkele «wartkijkers hun critiek op dezen feest avond niet gespaard. Doch spr. bewees «chler, dat een feestvergadering in den i. T. B. op zijn plaats is en nuttig en Noodzakelijk zal zijn. Het is in de L. T. B.-organisatie gekomen tot beneden het vriespunt, zoodat kunstmatige verwar ming hoog noodig is om de afd. Lisse nieuw leven in te storten. Spr. wees er op, hoe Mgr. Caliier trotsch was in 1918 op de organisatie van den L. T. B., welke niet minder dan 9000 leden telde. In 1922 is dit aantal gedaald tot 2500. Het leden tal is echter nu weer gestegen tot 5000. Spr noopte, dat als gevolg van dezen len feest- ook, dat als gevolg van deze eerste feest avond het ledental aanmerkelijk grooter zal wordend Hj wensckte een ge noeglijken avond, waarna door allen ge zamenlijk het feestlied „Kruis en Ploeg" werd gezongen. Hierna gaf de voorz. het woord aan den heer Ganzeboom, die een feestrede hield met als onder werp: „Op naar het Eucharistisch Con gres, achter het Vaandel van den L. T. B." Spr. vond een aandachtig gehoor en aan het einde viel een welverdiend applaus hem ten deel, De voorz. dankte hem voor zijn mooie rede en hij vertrouwde, dat deze haar uitwerking niet zal missen. Hierna was het woord aan de Tooneel- afdecling van de St. Jozefs-gezelten-ver. „Guido Gezelle". Do voorz. dankte hen bij voorbaat voor hun medewerking. Door J. Suikeirland en P. Schuts werd ten gehoore gebracht „De twee Samenzweerders", waarmee veel bijval werd verworven. Een telegram kwam intusschen binnen van den hondsadvisèur, Rector De Kok, dat hij tot zijn spijt verhinderd was te komen. Voor een te houden verloting, welke nu werd-gehouden en waarvoor mooie prijzen beschikbaar wa"ren, gingen de loten vlug weg. Door J. Suikerland werd thans voorge dragen „Henkies ouden dag", een leuk ding: „Naar de Fuif' door P. Schuts had eveneens succes, terwijl ook zijn „Ziels verhuizing" een onbedaarlijk applaus uit lokte. Hierna werd door „Guido Gezelle" opgevoerd „De Keizer komt", kluchtspel in twee bedrijven, 't "Werd goed -gespeeld en had een groot succes. Tusschen de twee bedrijven door had een verloting plaats. De hoofdprijs, een theeservies, werd gewonnen door den heer H. Vree burg. Do feestcommissie, bestaande uit de heeren N. van der Eist, J. A. van Leeua wen en L. van der Zon, evenals het be stuur van de afdeeling L. T. B. kan met genoegen op dezen eersten feestavond terug zien Le geestelijke adviseur, kape laan v. d. Berg, sprak nog een propagan distisch woord en hoopte, waar hij ook eenmaal den bloei en daarop de reactie had medegemaakt, dat door het woord van den heer Ganzeboom velen zullen toetreden en de leuter voor de afdeeling weer is aan gebroken. Vooral spoorde hij aan steeds met het bestuur mede te werken en steeds trouw de vergaderingen te bezoeken. Na nog een voordracht, getiteld „De twee Gardisten", werd de vergadering met een dankwoord van den voorz. en den Chr. groet gesloten. NIEUWKOOP. Ongevallen. Eergisteren kwam de knecht van de heer K. in de electrische smederij in aanraking met de drijfriem van de boormachine en werd tegen den muur geslingerd, doch kwam verder met den schrik vrij. Op de machinale smederij bij de firma Bon kwam de heer B. in aanraking met een der machines Zijn jas,,werd geheel van het lichaam gescheurd, doch de heer B. kwam verder met den schrik vrij. Door hei ijs gezakt. Gistermorgen be gaf het 6-jarige zoontjo van V. zich op het ijs en zakte er door, doch kon bijtijds ge red worden. Ook de heer V. M. zakte door het ijs in de poldertocht en wist zichzelf spoedig te reddeij. Verccrdeeiing. 1 Door den Politierech te: <6 Utrecht zii>: A. K. on L. W. wegens diefstal, gepleegd onder dc:e gemeente, ■v-.rooiyiceld tot resp. 3 en 6 maanden gc- var-ger-Mraf. NIEUW E-WETEP ING. FJsar.yeiuk. Woensdagmiddag zakte P. Stratkof Cz. alhier hij het schaatsen rijden door het ijs. Door het moedig op treden van den heer P. Bouwmeester, die geheel gekleed tusschen do schotsen sprong werd gelukkig erger voorkomen. Hieruit blijkt duidelijk, dat het ijs niet meer be trouwbaar is. j_,_l i NOORDWIJKERHOUT. 'jv Gemeenteraad. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de burgemeester. De Voorz. opent de vergade ring met gebed. Een adres van het R. K. Armbestuur St. Joseph om vrijstelling van riool geld en van Jac. Heemskerk om subsidie in den door bem geëxploiteerd wordenden autodienst Noord wijk aan Zee-Haarlem worden ge- renvoyeerd naar B. en W. om advies. Mededeeling wordt gedaan van een schrij ven van Ged. Staten, waarbij wordt bericht dat dit College vooralsnog niet bereidT is do jaarwedden van den Burgemeester, de Wet houders, den Secretaris, den Ontvanger en de ambtenaren van den Burgerlijken Stand te verlagen. Ged. Staten hebben eenige opmerkingen betreffende het in de raadszitting van 28 December jl. genomen besluit tot vaststel ling van rooilijnen. Op de eerste plaats wen- schen Ged. Staten dat over deze aangele genheid de Gezondheidscommissie wordt ge hoord. Op de tweede plaats geven Ged. Sta ten den Raad in overweging aandacht te schenken aan het advies van den Inspecteur der Volksgezondheid, dat mede wordt over legd. De Voorz. zegt. dat men van opinie kan verschillen omtrent de beantwoording der vraag of in deze aangelegenheid de Gezond heidscommissie moet worden gehoord. De wet zegt, dat de Gezondheidscommissie moet worden gehoord bij alle gevallen, dc volksgezondheid betreffende en B. en W. waren van oordeel dat een rooilijnbesluit met de volksgezondheid als zoodanig weinig had. uit te staan. Intusschen is het om moeilijkheden to voorkomen maar het beste de zienswijze van Ged. Staten te volgen en daarom is de Gezondheidscommissie te Kat wijk gehoord en wordt het advies dier Com missie hierbij overgelegd. Wat de opmerkingen van den Inspecteur der Volksgezondheid betreft, gaan B. en W. met diens zienswijze, wat den Kerkweg aan gaat accoord. Het thans aangeboden concept besluit wijkt dan ook in dit opzieh van het in de vergadering van 28 December genomen besluit af. Niet accoord gaan B. en W. ech ter" met de opmerking van den Inspecteur dat de rooilijn van den weg in dc richting Koord wijkVogelenzang zou moeten] wor den bepaald op 6 Meter, gemeten uit het hart van den weg. Bij de bepalingen der al gemeene Politieverordening en bij do con tracten die met particulieren zijn gesloten 'ergedti Zuinigheid en goe- Iji \S den smaak gaan 0\V\ hier hand in hand! -Kt"'- Versch ^ehïumcl 30 cents pep half pond is steeds rekening gehouden voor eventueele afzondering enz. met een rooilijn van 5 me ter, gemeten uit het hart van den weg. B. en W. kunnen de noodzakelijkheid niet in zien om daarin thans verandering te bren gen. De heer Th. Langeveld is het met den Inspecteur eens, dat een rooilijn van 6 Meter uit het hart van den weg voor genoemden weg beter is dan 5 Meter. Spreker wijst op Lisse, waar de huizen buiten de kom 9 Me ter uit 'het hart van den weg moeten staan. De Voorz. zegt geen overwegende bezwa ren te hebben tegen het voorstel Langeveld maar hij meent toch niet in dien geest te kunnen adviseeren. Wethouder Oostdam is van oordeel, dat op het voorstel-Langeveld niet moet worden ingegaan. Spreker ziet er bet nut niet van in. Het kan "hier slechts vertraging brengen en die is niet gewenscht. De Voorz. merkt op, dat thans, ingevolge het onlangs genomen Kon. Besluit betreffen de rooilijnen feitelijk een rechtelooze toe stand bestaat. Spreker geeft daarom den heer Langeveld in overweging zijn voorstel in te trekken, daar het moeilijk zal zijn zon der nader overleg daarover thans te beslis sen. Blijkt verdere uitbreiding der rooilijn noodig. dan kan dit later ook nog wel ge schieden. De heer W. Th. Langeveld trekt hierop zijn voorstel in en het door B. en V/. aan geboden concept-besluit wordt bij acclama tie aanvaard. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben een nieuwe regeling vastgesteld der ontvanger s- jaarwedden. Deze regeling wijkt af van de concept-regeling, die indertijd aan de ge meenteraden om advies is toegezonden. Oor zaak dezer afwijking is zooals de Voorz. mededeelt dat bij de Kroon bezwaren wa ren gerezen tegen de door Ged. Staten voor gestelde regeling. In" den laatste regelihg was rekening gehouden met de capaciteiten der betrokken ontvangers en met heb feit of zij al dan niet hulp noodig hadden van de plaatselijke secretarie. Ged. Staten heb ben daarop eene nieuwe regeling vastge steld, die voor alle ontvangers gelijkelijk geldt en waarbij alleen rekening wordt gehouden met het ledental der gemeente, doch tevens hebben Ged. Staten de salaris- normen verlaagd. Dit 'beteekent voor den ontvanger dezer gemeente eene verminde ring van f 380 per jaar. vergeleken bij de aanvankelijk door Ged. Stilten voorgedragen regeling. B. en W. stellen daarom voor het salaris van den eersten ambtenaar ter se cretarie, die thans de functie van gemeente ontvanger vervult met f 380 te verhoogen. Ter toelichting van heb voorstel deelt de Voorzitter neg mede, dat wegens combinatie van gemeenteontvanger en ambtenaar ter secretarie het ontvanger-salaris 20 pet. min der bedraagt. Was de gemeente-ontvanger niet ter secretarie werkzaam dan zou zijn salaris 20 pet. hooger zijn, hetgeen onge veer overeenkomt met het bedrag, dat B. cn W. thans bij de ambtenaars wedde wenschen te overwegen; Voorts vindt de door Ged. Staten vastgestelde vermindering van sala ris mede zijn oorzaak in de vermindering der werkzaamheden van de gemeenteont vangers. Van vermindering van werkzaam heden is practisch alhier intusschen geen sprake, daar tegen de vermindering van ont vangerswerkzaamheden opweegt de ver meerdering van werk als ambtenaar ter se cretarie. De heer Langeveld kan zich met de mee ning van B. en W. niet vereenigen. Hij is van oordeel, dat de salarissen over do ge- heelo lijn. moeten; worden verminderd, doch dat het moeilijk gaan zal later daartoe mede te werken, als men thans in deze ver- hooging toestemt. Do heer Van Dijk zou deze aangelegen heid in geheime zitting w'enschen te behan delen. De heer Van Eeuwen zegt', een' voorstan der te zijn van algemeene salarisver laging. Toen destijds een poging daartoe werd aangewend., heeft liij ook zijne mede werking verleend. Hij voelt er echter niets voor, dab alleen het salaris van den ge meente-ontvanger tevens ambtenaar ter se cretarie wordt verminderd. Spreker zal der halve voor-het voorstel van B, en W. stem men. In gelijken geest uit zich den heer L. M. van Noorfc. Ook hij heeft destijds een actie tot algemeene korting van 10 pet. op de sa larissen' gesteund, maar wenscht niet dat alléén de gemeenteontvanger wordt getrof fen. Spreker gaat dus met het voorstel van" B. en W. accoord, doch wenscht a-ls voor waarde te stellen, dat do nieuwe salarisre geling uitsluitend geldt voor den tegenwoor- digen titularis. i1 1 De Voorz.'vraagt of de heer Van Dijk na het gesprokene zijn voorstel handhaaft om in geheime zitting over te gaan. De heer v. Dijk trekt dit' voorstel in. Spreker merkt voorts den heer Langeveld op, dat er niets geen bezwaar tegen is om thans het .salaris van den eersten ambte naar ter secretarie te verhoogen en het later 'bij een algemeene verlaging te verminderen. Wat betreft de voorwaarde van den heer L. M. van Noort, dat nieuwe regeling alleen zal gelden voor den tegenwoordigen titula ris, deze voorwaarde wordt door B. en W. geaccepteerd. Spreker zal thans het voorstel van B. en W. in stemming brengen. Dc heer Geerlings zegt, dat stemming over bodig is. De Voorz. betwist dit, daar de heer Lan geveld teekenen geeft het met B. en W. nog niet eens te fcijn. Spreker stelt daarom den heer Langeveld de vraag, of hij stemming verlangt. Deze geeft daarop geen recht streeks antwoord, doch slaakt de verzuch ting: .„'t Zal toch niet geven." De Voorz. verklaart met dit antwoord niet tevreden te zijn. Hij wenscht een catego risch antwoord op zijn vraag, of de heer Langeveld al dan niet stemming wenscht. De heer Langeveld zegt geen stemming te verlangen. Het voorstel van B. en W. wordt daarop bij acclamatie aanvaard. Daarna komt aan de orde het adres van de Tuindersvereeniging De Eensgezindheid' om te waarborgen een door gemelde veree niging te sluiten leening van ten hoogste f 15000.ten einde daaruit voorschotten te verleenen a an hare leden. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen en evenals verleden jaar eene lee ning van 15 mille te gararideeren, zulks op dezelfde voorwaarden, als verleden jaar is geschied., met dien verstande dat daarin de volgende wijzigingen zullen worden aange bracht. In de voorwaarden van verleden jaar staat dat ter zake een Commissie uit den Raad moet worden gehoord en bewilliging der oommissie noodig is op de door do Tuinders vereeniging te verstrekken voorschotten. Die commissie wenschen B. en W. uit te schake len. Het oordeel ter zake meet geheel aan B. en W. worden overgelaten, die de Tuin dersvereeniging hooren. Verder wensehen B. en W. de uitJmikc- lijke voorwaarde op te nemen dab zij de be voegdheid hebben om hetzij door een lid van hun College, hetzij door een door hen aangewezen ambtenaar te doen controlee ren of aan niemand anders, dan aan de per sonen door wie dit door B. en W. is goed gekeurd, voorschotten zijn verstrekt en of aan niemand een hooger voorschot is toe gekend dan werd toegestaan. Het schijnt wel eens te zijn voorgekomen, spreker wil gaarne aannemen te goeder trouw dat wanneer iemand van zijn voorschot geen gebruik maakte, dit ten behoeve van een ander werd aangewend. Dit dient irf de toekomst te worden voorkomen. B. en-W. zullen izeer zeker van hunne bevoegdheid tot controle gebruik maken. De heer van Parera acht het verkeerd, dat de commissie uit den Gemeenteraad wordt uitgeschakeld. Spreker 'heeft genoeg ver trouwen in B. en W., doch is blijkbaar niet zoo gerust, als alleen de tuindersvereeniging personen, die voor een voorschot in aanmer king komen voordraagt. De heer L. M. van Noort zegt, dat wat hem betreft, gerust de geheele gemeente raad kan worden gehoord. De heer Van Eeuwen sluit zich aau bij het geen door den 'heer Van Parera is gezegd. Ook hij acht een commissie van den Ge meenteraad gewenscht, daar het niet moet kunnen voorkomen, dat iemand geen voor schot krijgt, omdat de tuindersvereeniging hein niet voor een voorschot wenscht voor te dragen. Do Voorz. merkt op, dat de bezwrerf van den heer Van Eeuwen niet worden onder vangen door eene commissie uit den Raad te benoemen. Aan die bezwaren kan; alleen worden tegemoetgekomen, indien belangstel lenden in de gelegenheid zijn om niet slechts bij de Tuindersvereeniging, doch öok bij B. en W. om een voorschot te kunnen aan kloppen. B. en W. hebben hiertegen geen bezwaar. Do heer Van Eeuwen zegt, hiermede ac coord te kunnen gaan en ook do heer Van Parera verklaart zich bevredigd. Op een desbetreffende vraag van den heer Langeveld antwoordt wethouder Oostdam, dab in de garantie van f 15.000.ie inbegre pen een bedrag van f 1124.89 zijnde het te kort' op de vorige onder garantie der ge meente gesloten' leening. De heer Langeveld vraagt of het niet mo gelijk was geweest, dat do gemeente zich op andere wijze borg had gesteld voor de tuinders dan door een crediet aan de Tuin dersvereeniging. Spreker zou het voorts wenschelijk achten', dat de gelden van' afge loste voorschotten aanstonds door de Tu' dersvereeniging weder bij de Bank woixW gestort en niet op het laatst van September De Voorz. zegt, dat er voor B. en W. c aanleiding bestond om bij de verle'eniW van de garantie van derf tot heden ge vol? den weg af te wijken. B. en W. hebben hek' volle vertrouwen in liet 'bestuur der TninJ dersvereeniging en dat dit vertrouwen irfJ ongemotiveerd is moge blijken uit het feip dat ondanks de ongunstige economise^! omstandigheden gepaard aan de tegenwerk king der natuur men denke slechts aam de mislukking der aardbeien teelt toch') de geheele het vorig jaar gesloten leenin»! op 1124.89 na is afgelost. Wat de terug!' storting van dc gelden der afgeloste voor,/ schotten betreft, er staat in de voorwaart dat uiterlijk 30 September de j h e e 1 e leening moet zijn afgelost, maar betreffende gelden worden steeds bij 'Q9 Bank gestort zoodra zij zijn ontvangen'. Er is intusschen niets geen bezwaar om dit als voorwaarde aan het Concept-besluit toe la voegen. De betreffende voorstellen van B. en \Y worden daarna bij acclamatie aanvaard. (Wordt vervolgd)', OEGSTGEEST Feest in St. Willibrord Zondag a.s. viert de E. IC Propaganda. Club van Oegstgeest ha-ar vijf-jarig bc. staan. Met recht mag dit eerste lustrum door geheel de Parochie feestelijk worden gevierd. Niet velen zijn haar actieve leden maar weinige, doch met werklust en werk kracht, waarop menage club met groot aan.' tal leden, menige stads-club ook jalcersclf mag zijn. Bij allo geschillen ra onzen klei.' nen polfitieken kring is zij haar weg gegaan; dio haar gewezen werd door dc principieel? belangen in onzo politiek en daarom hceff filer mede. zij recht op aller acht werking. Vandaar, dat we hopen verwachten" dat alle Parochianen, die het gced mcenen met onzo Roomsche maatschappelijke 1 langen, hun sympathie betuigen zullen a die wakkere mannen en jonge mannu door op een of andere wijze mode te leven met hetgeen, do' Prop. club a.s. Zondag de Parochianen aan zal bieden. Des morgens onder de H. Mis van 7 zal oen Algemeene H. Communie gehouden: worden, waaraan natuurlijk allen, dio op' een of andere wijze bij do Prop. club bijl zonder geïnteresseerd zijn, zullen dcelnev' men. Des middags van 2 tot 5 uur word, de grootp zaal van St. Willibrord schillende wedstrijden georganiseerd, nok voor dames, waaraan velo en mooie prijzen verbonden zijn. Des avonds de half acht Feestvergade ring in St. Willibrord. Spreker: de bekende Pr. Th. de Wolf. Ni de pauze wordt opgevoerd een groot poli tiek kluchtspel in drie bedrijven: ..Excel lentie", En dc spreker .én het spel van Sint Lucas zullen op velen hun aantrekkings kracht uitoefenen. Geen entrée wordt ge heven. j Tornbulci Met clo wedstrijden dm Prop. Club in de groote zaal zal cp als. Zcnikp, tevens van 2 tot 5 uur in de kleine zaal gehouden worden de tentoonstelling der Tombola. De Dames der Tombola-Commis sie verzekerden ons, dat er dit jaar praclit' prijzen geschonken waren. Tijdens de tentoonstelling kan geraden worden naar den naam van een nonnetje, een pop, die als prijs voor de Tombola gegeven is. Tooneelclub St. Lucas. A. s. Zondag1 om 3 uur zal tijdens het wedstrijden-, feest der Propaganda-club de uitslag betend gemaakt worden van den tooncd-- wedstrijd. die georganiseerd was op do uitvoering van 10 Februari 1.1. Allo leden, van St. Lucas worden verwacht. Ook da heeren, die namens het publiek hun oor deel hebben uitgesproken, zijn uitgenoo-' öigd. ROELOFARENDSVEEN. Sociëteit Woensdagavond had da jaarlijksche feestelijke bijeenkEmst plaat? van de leden van de Sccieteit „Eensgey zindhoid". Bij die gelegenheid moclileii de leden hunne dames meebrengen, zoodat er een aardig clubje aanwezig was, zoodat; opening heette de voorzitter, do heer van Dooren allo aanwezigen van harto wel-, kom en wenschte allen een echt genoeglij ken avond, na eerst alle leden eens op, het hart gedrukt te hebben, niet alleen, den feestavond, maar alle socicteitsavon den trouw dc club te bezoeken. Groepsge-', wijze verdeelden de aanwezigen zicii M' vormden zoodoende aardige kaartclub0, waar zoo nu en dan gulle lachbuien om hoog stegen, getuigen van de opgeweklfl, stemming die er reeds van liet begin al heersclitc. De sociëteit liad het bekende duo Hellmann en van Leeuwen geëng&| geei'd voor liet verder vermaak der leden Geheel in tegenstelling met het gewone programma van onze bekende spelers ver, gastte de lieer van Leeuwen allen tot be maal toe op een ernstige declamatie. Dir, hoewel meesterlijk voorgedragen en mo menteel ook gevoeld, sloeg toch niet zoo: in als de aardige vroolijke voordrachten]! die beter in het kader van dezen avond pasten. Allen waren dan ook voldaan toen> men "vèr na middernacht over naar luu\ gaan ging denken. Stellig lieeft avond er toe bijgedragen om ook wem*-, lijk do eensgezindheid onder do leden jj bevorderen en ieder voor zich aan te spo ren om trouwe bezoekers te blijven of "worden van de wekclijksclie bijeenkom^ RIJPWETERING. j] Gevcntlen. Door den lieer W. W hier is een portefeuille, inhoudend p?u drag van f 50, gevonden. Tot heden u niemand komen opdagen, die dc 1)0",/ feuillo verloren liegft. 1 v SASSENHElM'. u „St. Deus Dcdit". Deze afd. h' Donderdag 2i Febr. j.l. een leden-verg^, ring, des avonds te lialfaclU m bet A.-gebouw, Do voorz.j do beer A- [iei

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4