Gemengde Berichten. Mijnongeval ie Hoensbroek In cic Staatsmijn „Emma" te Hoensbroek ia gistermorgen te elf uur do bouwer Yan den Heuvel uit Nuth, door vallend ge steente in de mijn gedood. De ongehuwdo fileeper Peelers uit Geleen werd daarbij ernstig gewond. Van den Heuvel was ge huwd. Hij bad geen kinderen. Doodelijke ongelukken. Gistercnocbtend is in de fabriek Aloë van de firma Reinders Co. te Zwolle een drijf riem gesprongen. De arbeider M. Y. werd door deze riem getroffen en viel van een ihoogte van twee en halve meter. Hij kreeg een schedelbreuk en is, naar de Zw. Crt. tneldt, 's middags overleden. Te Vlissingcn is Maandagmiddag een tien- jjarig jongetje, dat bard op straat liep, met Eulk een kracht tegen bet lamoen van een (wagen aangekomen, dat zijn borstkas werd ingedrukt en bij aan inwendige verbloeding overleed. Het lamoen van den wagen was Bt-'.ik. Verdronken. De 21-jarige ongehuwde boerenarbeider G. V., te R e e u w ij k, is per fiets in de •Zoeteudijksche wetering in deze gemeente te water geraakt en verdronken. Een moordenaar gearresteerd. Op Nieuwjaarsdag 1923 werd op de „Brak; iken" te Mill W. van der Heijden uit Vorsten lboscb vennoord gevonden. De daders ble ven ondanks alle ijverige nasporingen onbe kend. Thans heeft de opperwachtmeester Ge- Seijnse zooveel aanwijzingen tegen een der verdachten gevonden, dat deze gevankelijk naar Den Bosob is overgebracht, terwijl de arrestatie van een anderen verdachte nog [wofdt verwacht. Gevaarlijk heerschap Bij do Belgische grens, onder Nispen, 'drong Zondagavond een net gekleed heer tje binnen in de boerderij van zekeren P. N., waar de vrouw alleen thans was en slechts het gezelschap genoot van een vrouw, daar ook uit de buurt. Op 's mans vraag om drinken bood de vrouw hem een kop koffie aan. Het heer tje had intusschen een revolver te voor schijn gehaald en eischte onder bedreiging ook geld, waarop de vrouw hem een gul den gaf. Dit was echter niet genoeg en, terwijl hij de revolver in de richting van het bed afschoot, eischte hij een flinke som. Doodelijk verschrikt waren de vrouwen naar buiten gevlucht en bevreesd door hun hulpgeroep, had d'e vreemdeling spoedig de plaat gepoetst in do richting van de grens, waar hij vermoedelijk te Esschen op den trein is gestapt in de riehtinig weer van ons land. Men meent, dat het een Duitseher is ge weest, in ieder geval, naar zijn spraak te cordeelen, geen Hollander. De politie doet -ijverig onderzoek. De inbraak te Kampen. Men schrijft uit Veendam aan de N.R.Crt. Het parket van Winschoten, bijgestaan door een hoofdinspecteur en twee rechercheurs van de Amsterdamsche politie en eenige marechaussees, heeft Vrijdag hier een huis zoeking gedaan ten huize van de ouders van B. W., in voorarrest zittende, als verdacht van mede schuldig te zijn aan den diefstal in het gebouw van het agentschap der Ned. Bank te Kampen. Een paar dagen te voren had een Amsterdamsche vriendin van W. een bezoek aan diens ouders gebracht. W De poging tot roof te Hoensbroek Zooals reeds bericht is, werd de vorige ■week een inbraak gepleegd in de woning van notaris Beckers te Hoensbroek. waar bij gemaskerde kerels de woning binnen drongen. Spelende kinderen! hebben thans ■de revolver en de maskers der dieven ge vonden. Deze voorwerpen waren onder het «and verborgen. De revolver was nog ge laden met vier scherpe patronen van het zelfde kaliber als de patroon, gevonden in het vertrek waar 't schot werd. gelost-, op v-et moment, dat de mannen met de dienst- Essiejes worstelden. De kogel was door de deur van een keukenkastje heengedrongen. De politie meent door het vinden van deze voorwerpen thans een goede aanwijzing gevonden te hebben. «Tel." Valsche zilverbons in Zufd-Limburg. Op verschillende plaatsen in midden en Zuid-Limburg heeft men weder valsche zil verbons van f 2.50 uitgegeven.. Verniftede- Qijk zijn hier dezelfde lieden bezig, die voor eenige weken dergelijke bons uitgegeven hebben. De bons zijn, naar men aan de Tel. bericht, thans heter nagemaakt, en op het oog alleen van de echte te onderkennen door een drukfout in den tekst. De politie vermoed!, dat de bons ergens in het be zette gebied van Duitsehland vervaardigd (worden. Een goede vangst. Een inspecteur van politie en eenige re chercheurs hebben Zaterdagmiddag in een café op het Oostplein te Rotterdam vier imannen gearresteerd, op het vermoeden, dat die betrokken waren bij de uitgifte van •valsch Nederlandseh bankpapier. In hun midden bevond zich een bekend valsche annnler. Bovendien veronderstelde men, dat het viertal meer wist van de inbraak in den postzegel handel van M. P., aan de Keizer straat. Alle vier werden ze naar een na- burigen politiepost overgebracht, waar men hen fouilleerde. Valsch bankpapier werd ovenwei niet. gevonden, maar één van de geaj-reateerden, de liedjeszanger T., had onder z'n kleeding een doek zitten en daar in bleek zich do geheele gestolen' post-zegel- vorzameling te bevinden, zelfs meer zegels idan door den beetolone opgegeven. Het viertal, da/t vermoedelijk de inbraak geamenlijk heeft gepleegd, is op het politie- I bureau in verzekerde bewaring gesteld. 1 Smokkelen van koffie. De Belgen aan de Limburg-sch-Duitsehe grens eischen voor den uitvoer van 1 pond Hollandsohe koffie naar Duitsehland de somma van 9 gulden. Het gevolg is, dat groo- te hoeveelheden koffie per as frauduleus, vooral des nachts, worden uitgevoerd-. Zuid-Limburgs diamantvelden. Een landbouwer te Nieuwenhagen kwam dezer dagen met het in Zuid-Limburg ge ruchtmakende bericht, dat hij op zekere, hem alleen bekende, plaats diamanten ge dolven zou hebben. Met enkele stukjes van den door hem ge dolven sohat, kwam hij voor expertise hij den rijks-ge ologischen dienst, waar men hem toezegde do ..diamanten" te onderzoe ken. Inmiddels liet de schatgraver aan ver schillende personen eenige gevonden stukjes zien, die er inderdaad prachtig uitzagen. De steentjes waren helder en doorschijnend; ze vertoonden hij het stukslaan prachtige splijt vakken. Sommige waren bruinachtig getint, vermoedelijk een gevolg van do inwerkfng van ijzeroxyde. De man droomde koninklijke droomen over den schat, dien hij dacht- gevonden te hebben en zeker meende hij, dat deze droo men werkelijkheid zouden worden, toen een horlogemaker te Heerlen voor een of twee uiterst kleine stukjes direct tien gulden gaf. Doch helaas, zijn droomen werden wreed verstoord, toen de rijks-geologische dienst hem berichtte, dat ee van diamant absoluut geen sprake was. Hetgeen hij gevonden had was slechts kwarts, een delfstof die op vele plaatsen in Zuid-Limburg gevonden wordt. De ontnuchterde diamantdel ver blijft ech ter, hopen. Hij heeft zich thans tot. de re geering gewend met een geheimzinnig schrij ven waarin hij van zijn vondst kennis geeft; de vindplaats blijft natuurlijk geheim. Yelen van zijn buren, ook grondeigenaren', hopen met hem! En zoeken ook naar dia mant. Faillissement W. H. Broekhuis te Heerlen. C r e d i t e u r e n 1 ij st. Op de Crediteurenlijst in bovengenoemd faillissement komen volgens ..Handelsbelan gen" o.a. voor: Staat der Nederlanden f 17.370; Spier Eggersman, Amsterdam f 6498; Staat der Nederlanden f 50.145; de zelfde pref. f 362.742; dezelfde, f S9.574; Ja cobus Bin se, Amsterdam f 1.S72.116: H. W. de Wal, Den Haag f 35.440; prof. Max E:s- ler, Weenen, f 10.0CG; D. Benjamins. Amster dam f 15.885; N. V. Englebert C'o's Auto handel, Den Haag f 5051. UIT DE OüüQEVIfóG ALKEMADE. Gemeenteraad. "De'Raad- der gemeente Alkemade komt Donderdag, 7 Febr., des namiddags om 2.30 uur, in openbare zit ting bijeen, ter behandeling van do na volgende punten: le. Vaststelling van een nieuwe veiLor-. dening op de heffing en invordering van schoolgeld voor het gewoon lager onder wijs iii de gemeente. 2e. Vaststelling van liet kohier Honden belasting, Dienstjaar 1924. 3e. Vaststelling raadsbesluit tot aan koop van een Grootbockinschrijying tot een bedrag reëel groot f 4200. 4e. Vaststelling van een raadsbesluit tot het aangaan van een rekeningcourant- overeenkomst met de Bank van Neder - landscho Gemeenten te 's-Cravenhage tot een maximum van f 50.000. 5e. Vaststelling van een raadsbesluit tot verkoop van do aan deze gemeente be- hoorende noodschool, staande te Rijpwe- fering. 6e. "Wijziging begroeting dienst 1923. 7e. Vaststelling huurwaarde woning Rijksontvanger. 8e. Bespreking tot het aangaan van een geldleening groot f 65.000 a 6 pet. 9e. Ingekomen stukken en rnededeelingen Vleeschkeurirtg. t— In de afgeloopen maand zijn ter Secretarie aangegeven de volgende slachtingen: Bedrijfsslachtingen: 19 varkens, 1 paard en 6 koeien. Huis- slachtingen: 28 varkens, 1 koe en 2 geiten Noodslachtingen: 2 varkens en 2 schapen. Ingevoerd werden 570 K.G. vleesch. To taal werd aan keurloon ontvangen een be drag ad f 211.50. Dienstplicht. Het aantal ingeschreve nen in deze gemeente voor lichting 1925, bedraagt momenteel 66. ALPHEN AAN DEN RIJN. Overreden. Gisterenmorgen geraakte het vijfjarig zoontje van B. in do Raad huisstraat onder een auto. Den chauf feur treft geen schuld daar het ventje ach ter een melkwagen liep en op het oogen- blik, dat hij zich daarachter verwijderde door den auto werd gegrepen. Hevig bloe dend aan hoofd en handen werd hij naar de ouderlijke woning gebracht. - BODEGRAVEN. Bestrating. J.l. Donderdag werd op uitnoodiging van het Dag. Bestuur dezer Gemeente een bijeenkomst gehouden ten. Gemeentehuize met de verschillende eige naars van perceelen aan de Emmakadc, met het doel te komen tot bestraling dezer kade. De besprekingen leidden niet tot- een direct resultaat. Het is inmiddels te hopen dat uil- deze eerste bespreking een bestra ting der Emmakade zal volgen. In heb natte jaargetijde is de toestand daar menigmaal hopeloos. LANGERAAR. Aanranding. Zondagavond hebben ze kere C. S. en J. v. d. L. 'den knecht van den schoenmaker A. 0. lastig gevallenen vervolgens met een bierflesch op zijn hoofd geslagen, waardoor een wonde ont stond. Bij de politie werd van het geval aangifte gedaan Te water. Het twee-jarig zoontje van C. Fransen had het ongeluk in de vaart te geraken. Toegeschoten hulp vermocht het kind spoedig op het droge te brengen, waarna het gelukte do levensgeesten op te wekken. Gevallen. Het 11-jarig zoontje van M. v. K. kwam Maandagnamiddag op het schoolplein der R.-K. school zoodanig te vallen, dat hij aan zijn heen werd ge kneusd, en door den auto van dr. Lindner naar huis werd vervoerd. NIEUWKOOP, Gemeenteraad. (Vervolg.) De Voorz. herhaalt hetgeen hij zeide in do vorige vergadering, dat in do eerste jaren hier niet veel van terecht zal komen, omdat aan de bijzondere scholen veel ach terstand is inzake onderhoud, leermiddelen enz., ofschoon spr. gaarne gelooft, dat in het verschiet overgehouden zal worden. De heer Verhaar zegt, dat welh. Augus- tinus hier niet over vallen moet, omdat de voorstanders van hijzopder onderwijs reeds jarén onder den last hukken. Weth. Augustinus zegt, dat zulks de vrije wil was van de menschen. De heer Verhaar komt hiertegen op, doch do Voorzitter belet hierover verdere dis cussie. De héér Zwart vraagt of het bedrag van f 150 voor de vakonderwijzers aan de R.-K. school werkelijk betaald moet wor den. Is spr. goed ingelicht, dan moet dit onderwijs gegeven worden door de onder wijzeres, aan die school verbonden. Weth. Mourits zet deze aangelegenheid uiteen, en zegt, dat sedert lang veel moeite wordt gedaan een vierde onderwijzeres te verkrijgen, waarop volgens het aantal kin deren recht bestaat, en daarna krijgt de speciale vakonderwijzeres terstond ontslag Do lieer Stam is van meening, dat de bijzondere school op dit geld ten volste recht heeft, doch vraagt, als de o. 1. school weg is, wat de Raad zal doen bij een even tueels aanvrage om doorbetaling. Eenparig is men van meening, dat men hier alsdan niet op in kan gaan. Do heer Van der Vaart vraagt, wat er gedaan zal worden voor de kinderen, die meer dan 4 K.M. van do dorpsschool wonen Do Voorz. laat art. 13 der L. O.-wet voorlezen, alsmede een K. B., waarbij on gegrond verklaard is een beroep om meer uit te keeren dan f 2 en f 0.50 per kind en per maand voor beter- en minder-gc- situeerden. Weth.- Augustinus leest voor uit eeu krant, dat de gemeente Roeveen jaarlijks f 700 voor het vervoer van kinderen ver goedt. De Voorz. zegt, dat men hiertoe niet verplicht.is, terwijl uit de verdere discus sie blijkt de overtuiging, dat men bij het toekennen eventueel van een tegemoetko ming verstandig en voorzichtig (e werk moet gaan. Weth. Augustinus wijst "er nog op, dat de Voorz. in de vorige vergadering toch ook een bedrag van f 600 voor vervoerkosten heeft genoemd. De Voorz. antwoordt, hij nader onderzoek tot een ander inzicht te zijn gekomen, al thans wat de strekking van dit wetsartikel betreft. De heer Stam zegt, overtuigd voorstan der te zijn van het hijzonder onderwijs, doch meent, dat er nog wel wat te bezui nigen valt, indien er medewerking bestaat. Voor een paar jaren aldus sp. was reeds volledige goedkeuring verkregen tot den bijhouw van een lokaal aan de Christelijke school tot een bedrag van f 9000. De voorstanders van het onderwijs aan die school hebben een offer willen brengen ten bate van de gemeente met het oog op een te verwachten en ook aange brachte wijziging van de Wet betreffende het aantal leerlingen en hebben den bouw niet laten doorgaan. Spr. wijst er op, dat de R.-K. School te Noorden bestaat uit 6 lokalen, waarvan er zeker twee ledig staan, hetgeen niettemin van de gemeente jaar lijks een uitgave vordert van f1250. Spr. is er van overtuigd, dat de Wet deze beta ling niet vordert en vraagt den voorstan ders van het bijz. R.-K. Onderwijs mede te werken hieraan een eind te maken. De Voorz. zégt de meening tet zijn loc- gedaan, dat hier biets aan te doen valt. Weth. Mourits zegt, dat de bijbouw van de 3 lokalen aan die school indertijd overeenkomstig de wet is .tot stand geko men. doch dat men van stonde af met een tekort aan leerkrachten heeft gezeten en meent, dat de heer Stam indertijd als schatter van die school reeds pogingen heeft gedaan in de richting als door hem bedoeld. De heer Stam zegt, dat niet hij, doch B. en W. in deze toen hebben beslist, doch is bereid opnieuw een grondig onderzoek in te stellen. De Voorz. zegt, hiertegen geen bezwaar te hebben. De lieer Zwart erkent, dat het behoud van de school een belangrijke uitgave van kosten vereisclit, doch zou het niettemin zeer- op prijs stellen, indien do Raad be sluiten kon de school te behouden. Spr. beveelt liet request aan van degenen, die zoozeer prijs stellen op het behoud der school, wijst er op, dat de cijfers in het rapport van de commissie eerder te hoog dan te laag zijn, wijst op de kosten van het" vervoer en het gedwongen zijn van de kinderen zoo'n verren afstand te moeten maken, op de vertering van het gezin van het Hoofd dér School en de belasting, welke door hem opgebracht wordt. De Voorzitter zegt, dat bij eventueel ver trek van het Hoofd der School, een ander in het huis komt te wonen, mogelijk die hetzelfde of nog meer te verleren heeft. De heer Verhaar wil stemming. Het is en blijft een groot voordeel, tot do ophef fing over te gaan, zegt spr., want blijft zij bestaan dan komen wij voor grooto uit gaven wegens onderhoud, en al meent de Commissie, aldus spr., dat hierop veel be zuinigd kan worden; lapwerk mag er toch ook zeker niet van gemaakt worden. Weth. Augustinus kan zich niet begrij pen, waarom bij dit voorstel door do voor standers de bezuiniging zoo op den voor grond gesteld wordt. In den laatsten tijd zijn meer zaken in den Raad behandeld, waarbij de bezuiniging allerminst in het oog gehouden werd, zoo bijv. de subsidie voor den Proeftuin, voor welk voorstel o.a. de Voorz. zoo met hand en tand gestreden heeft. De Voorz. zegt, dat hier veel tegenover stond, doch tegenover do opheffing van de school bestaat als eenigst nadeel, dat 6 kinderen eenigen afstand moeten loopen, en waarvoor de kinderen later dankbaar zullen zijn met het oog op het goed onder wijs aan de dorpsschool. Weth. Augustinus vraagt af de Voorz. ooit eenige klacht vernam, over het onder wijs van den heer Van Noort. De Voorz. zegt de vorige maal reeds te hebben aangetoond, dat zonder iets op het onderwijs van den heer Van Noort af te doen, zesklassig onderwijs ook volgens ondenvijsspecialiteiten nimmer goed onderwijs kan zijn. Alleen dan zou spr. het nadeel ernstig opvatten, wanneer de ouders hun kinderen naar een school moesten sturen, niet van hun richting. De heer Breedijk vraagt of er geen ge vaar beslaat, dat het aantal kinderen te Noorden, waarvoor openbaar onderwijs verlangd wordt, zoodanig in de eerste jaren toeneemt, dat opnieuw tot schoolbouw moet worden overgegaan. Do Voorz. zeg, dat hem van dit'gevaar niets hekend is'en heeft nimmer gehoord, dat men op een opheffing is teruggekomen moeten worden. NOGRDWIJK. Personalia. Tot volontair ter Secreta rie dezer gemeente is door B. en W. be noemd de heer L. Droogh (e Leimuiden. Ernstig ongeluk. Zaterdagnamiddag, omstreeks 3 uur, reed de vracht-auto, toe- hehoorende aan P. Barnhoorn, alhier, ge laden met drijfsteenen den Nicolaas Barn- hoornweg in, toen een 3-tal kinderen den winkel van Van Rhijnu itkwamen, met het noodlottig gevolg, dat een der kinde ren op het spatbord terecht kwam en een ander kind, het dochtertje van J. War- menhoven, oud G jaren, onder den wagen kwam en voor doqd werd opgenomen. TER AAR Brandspuit. Door het coljege der Vrij willige Brandweer is in de vacature aan spuit 1, inplaats van den heer J. G. Vis, als Brandweermeester gekozen, de heer Kroon, en herboemd de heer J. W. Kelder, als commandeurs; als commandeurs, in plaats van P. Nellen G'. 'Kroon, de heer-en J. Verboom Cz. en P. Hoogervorst Jz. Aan spuit 3, inplaats van II. G.' Vis'en S. v. d. Geest werden als commandeurs (benoemd de heersn Joh. Pieterse en O. v. d. Bijl. Kippendiefstal. Bij verschillende land bouwers in den Nieuwkoopscben polder werd dezer dagen een aantal kippen ont vreemd, en door de politie elders in beslag genomen. Ook is do vermoedelijke dader bij de politie bekend. Propaganda-Vergadering. Op Woens dag 6 Februari a.-s. zal vanwege den R. K. Landarbeiders bond een propaganda-verga- dering worden gehouden in 't café „Tuin- zicht" bij den heer C'. van Dam. Een der Hoofdbestuursleden zal komen spreken. Tevens verloting van spek en worst. De vrouwen en niet-leden worden dringend ver ZOchl. deze" gezellige bijeenkomst--l>ijlo wónen. Hinderwet. Door den groentcnyouter, den heer O. Mank, is bij B. en W. ver gunning gevraagd lot het plaatsen van een elcctro-motor van 5 P.K. op het per ceel Sectie A no. 2694. VOORHOUT. Treinenloop. Op een verzoek van het Gemeentebestuur, gedaan aan de Directie der Ned. Spoorwegen, om den locaal!rein, welke 's avonds 8.47 uur uit Den Haag vertrekt en 9.23 uur le Voorhout arriveert, op een later uur le doen loopen, is van genoemde Directie bericht ingekomen, dat behoudens goedkeuring der Regeering. voormelde trein met ingang van 1 Juni 1924, 9.36 uur uit Den Haag zal vertrek ken en 10,05 te Voorhout zal arriveéren. Autobus. De firma Beider en Ouds hoorn, te Sassenheim, heeft een autobus- dienst geopend van Hoofddorp naar Noordwijk a. Zee, via N. VennepKaag- Sa-senheimVoorhout. Van Sasenheim naar Voorhout wordt gebruik gemaakt van Teylingerlaan en Loostcrweg en omge keerd VOORSCHOTEN. Spaarbank „H. Antonius van Padua". Gedurende de maand Januari is inge legd de som can f 274,90 en terugbetaald niets. WASSENAAR. Zwartbel t Op de Ned. Ilerv. be graafplaats alhier werd onder groette be langstelling ter aarde besteld het stoffe lijk overschot van den heer T. Zwarlbol, in leven oud-veldwachter en deurwaar- dor in deze gemeente. Het lijk werd door leden van de Wassenaarsche Politie-ver- eeniging grafwaarts gedragen. Eenige bloemstukken dekten de haar. Aan het graf werd het woord gevoerd door den burgemeester, den heer J. Lonter, voorz. van de Politiever eeniging, en ds. do Veij Mestdajfh. De heer P. de Jong, oud-chef veldwachter dankte. Het verdwijnen der landgoederen. Naar wij vernemen zal het grooto land goed „Tey linger horst", weldra in exploita tie komen. ZOETERMEER. Indische dienst. Voor den Indisch en dienst is bestemd mej. W. Bos alhier, als verpleegster 1ste kl. bij den Burgerlijken Geneecskundigen, Dienst. ZWAMMERDAM Loop der Bevolking. Op 31 December 1922 bedroeg het aantal inwoners onzer Gemeente 1118 mannen en 1248 vrouwen, totaal 2366 personen'. In 1923 vermeerderde deze door geboorte met 34 mannen en 23 vrouwen, totaal 57 personen; door vesti ging met 66 mannen en 123 vrouwen, totaal 189 personen; -derhalve een totale vermeer dering van 246 personen. Zij verminderde door overlijden; met 15 mannen en 10 vrou wen, totaal 25; en door vertrek met 122 mannen en 163 vrouwen. Do t-otale vermin dering bedroeg derhalve 310 personen. Op 31 December 1923 bedroeg het aantal inwo ners dus 1081 mannen en 1221 vrouwen totaal 2302 personen. Een vermindering over het aantal inwoners over 1923 dus van 64 personen; Papierfabriek te Birmingham afgebrand. Een schade van m i 11 i o e n e n. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn te Birmingham de gebouwen van de papier fabriek der firma Smith -Knight door brand verwoest. De schade wordt geraamd op eeni ge honderdduizenden ponden sterling. Motorongeluk te Merxem. 'i s Op den weg nabij Brassehaet 'heeft Zon dagmiddag een ernstig motorfietsongeluk plaats gehad. De broers D'Huyvett.er uit St. Job-in 't Gooi reden op een motorfiets, toen zij nabij het gehucht Keizer-shoek voor een automobiel moesten uitwijken. Het voor wiel van de motorfiets slipte. Beide rijders- werden met zulk een vaart tegen een 'boom geslingerd, .dat zij afschuwelijk verminkt werden opgencmen. Van een was het hoofd - van het lichaam genikt. Een onderzoek i? ingesteld. Eer» schietpartij op den openbaren weg. Terecht vragen de Parijsche bladen wan neer men den verkoop van wapenen eens 1 a-a-n reglementen zal onderwerpen en maat regelen zal treffen om gekken en geëxal- teerden te beletten met een revolver op zak to loopen. Zaterdagmiddag om zes uur, op het uur dat het boulevardleven op zijn drukst- is, heeft hij de Madeleine een vrouw 1 uk-raak op voorbijgangers, die ze nog nooit had ge zien, schoten gelost. Drie jonge mannen, een industrieel en 'wee bankbedienden, werden ernstig gewond. De vrouw, een 36-jarige naaister, kon van haar daad geen verklaring geven. Brand bij Barnum en Baily. Uit New-York wordt aan de Fran-sc-he bla den gemeld, dat het winterkwartier van het beroemde circus Barnum en Bailey te Brid geport (Connecticut) gedeeltelijk is afge brand. Op aanzienlijken afstand kon men het angstgebrul van de leeuwen hooreii, en het luide trompetten van de olifanten, die met- alle krachten poogden, hun kooien en kétttingen te verbreken. Aan enkelen geluk te dit. Öok een 100-tal paarden geraakte les. Enkele dezer doodelijk verschrikte dieven renden het vuur in en kwamen om. Intusschen kon de brand vrij spoedig ge- bluscht worden. De materieele schade bleek dan ook niet zoo groot te zijn als men eerst- gedacht had, doch het circus heeft een groot verlies geleden, doordat de „heilige stier" een enorme oude buffel verbrand is. Treindiefstal. Wc Iff seint uit Berlijn: In den D-trein KeulenBerlijn zijn aan een Orieksch reiziger cheques ter waarde, vaa snoer XluiimiJu «i> upukion.—4—^—1^-erw ten namg van de firma Proehl en Guhnnnn, te Amsterdam, alsmede meer dan 110 En- gelsche ponden. De daders zijn onbekend. De „schrik van Midden-Duitsehland" gevangengenomen. De „Schrik van Midden-Duitsehland". een rooversbende, die. sinds jaren Midden- Duitsehland onveilig maakte, maar ook Berlijn en omgeving tot haar jachtterrein maakte, is na hevigen strijd dorr de politie in Torumen gevangengenomen. De bandie ten hebben menigen bank leeggeplunderd. Zij traden steeds gemaskerd op en maakten bij huil optreden gebruik van revolvers crt handgranaten. De bende werkte haar plannen van to voren uitvoerig uit. Uitvoerig werden daar bij ook alle ontvluchtingsmogelijkhcden be studeerd. Een geheel gezin bij een brand omgekomen. Te Unionville (Ver. Staten) vond een ge heel gezin, bestaande uit man, vrouw en twee kinderen, den dood in de vlammen bij een brand, welke in hun woning ontstond' doordat een blik met- kerosine, waarvan men den inhoud op de kachel v ilde werpen, ont plofte. Een enorme schat te Warschau aangehouden. Daar de houding van drie passagiers met een uitgesproken Jood-soh voorkomen, dio uit den trein yan Wilna stapten en die ines behulp van eenige portiers de controlo trachten te passeeren, terwijl zij een twaalf tal valiezen droegen, welke wegens hun om vang zeer zwaar schenen; aan de agenten van dienst zeer verdacht voorkwam, werd het drietal gearresteerd oin den inhoud van! deze valiezen te kunnen contrclceren. De valiezen bleken te bevatten gouderi munten in rcebels. Duitsche marken, dollars enz. tot de enorme som van 1 billioen, 0-'.' milliard, 929 millicen Poolsche marken, waarvan de bezitters bestemming noon herkomst konden aantooncn. De politio heeft beslag gelegd op dezen schat en zal nadere inlichtingen inwinnen. BODEGRAVEN. Geboren: Jan, z. van J. van ïh'eeiwj»; en J. H. v. d. Geest Anna Baartje 4. van J. do Beer en A. Plomp Ondertrouwd P. van Driel 29 J- en A. van Dam £5 j. C. Snatcrae 2Ö J - en O. H. v. Gameren 29 j. B. Kroone - J- en M. v. d. Panne 21 j. Getrouwd: S. Hoogcrbrugge 26 j. J. de Vos 24 j. i Overleden: A. van Bneinen, ZWAMMERDAM. Geboren: Zoon van H. 1. V«W; geb. v. d. Berg. Zoon van M. Stolw geb. Maurite.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4