weder huil benoeming aan. Aan de orde kwam nu bespreking wedstrijden, in 1924 te houden, Het bestuur stelde voor het aantal wedstrijden te bepalen op 5 en de plaats van starten te bepalen op Oudc- Wetering. Het bestuursvoorstel werd z. h. s. aangenomen. Ook werd nog ter sprake gebracht hot plaatsen der boeien bij de wedstrijden. De beer Beek verklaarde zich bereid de boeien weder te plaatsen op het Oostmeer, terwijl een der aanwezigen zich bereid verklaarde de boeien te plaatsen op bet Westmeer. Bij do rondvraag besprak de heer v. d. Hoorn uit Gouda de vaststel ling van een vaste baankaart, het geven van een vaste voorgift bij wedstrijden en stelde tevens de vraag waar een zeilregle- ment te bekomen was. De voorz. antwoord de den heer v. d. Hoorn dat hij opdracht zal geven een baankaart te laten maken. Zijn tweede verzoek vond spr. bijna on uitvoerbaar en zou, wanneer er toe overge gaan werd, aanleiding kunnen geven tot groote moeilijkheden. Het zeilreglement kan men bekomen bij bet centraal Bureau te Amsterdam over bet IJ. Vervolgens werd nog een aangename discussie gevoerd over het houden van wedstrijden met cano's. Eenige leden stelden voor deze wedstrij den te laten vallen onder de zeilvereeni- ging. Andere vonden het beter dat de Zwemvereeniging zich hiermede belasten zou, daar men meer in het water dan in de eano zit. Besloten werd de eigenaars van de cano's tot een vergadering bijeen te roe pen, ten einde hierover een bespreking te houden. Hierna werd de vergadering door den voorz. gesloten en werd overgegaan tot het houden van een verloting. Het bestuur had hiervoor fraaie prijzen beschikbaar ge steld. Een lot werd gratis aan de leden uit gereikt, terwijl de andere bij opbod werden verkocht. Dit gaf een aardige attractie ou- ier de leden. De bij opbod verkochte loten brachten nog op de som*van f 35.90. WOERDEN. Kath. Kring. De sociëteit „Katholieke Kring" viert 6 Febr. a.s. haar 40-jarig be staan. Weinig vereenigingen in Woerden hebben zoo'n lang bestaan gekend. Groote bekendheid had vooral de Kath. Kring om haar jaarlijksche feestavonden. Veel is er sinds de oprichting der sociëteit in onze gemeente veranderd. Wekelijks kwam men bijeen en vermaakten zich met kolven, kaarten, biljarten enz. De Woerdensche kolvers waren ook in de omgeving goed bekend. Dit oud-Hollandsche spel wordt echter te dezer plaatse niet meer beoefend, daar er geen banen meer zijn. Haar jaar lijksche feestavond was vroeger bijna de eenige uitgaansavond van Woerden's Ka tholieken;, dan traden eenige Woerdenaars- tooneelisten op, doch sinds eenige jaren zijn deze feestavonden in een ander genre. Niet dat zij minder gezellig zijn, doch men ziet er geen Woerdenaars meer op het tooneel. maar een eerste klas variété-ge zelschap. Bij de viering van haar 40-jarig bestaan is ook weder een schitterenden avond voorbereid en zal een bekend va riété-gezelschap optreden. De zaal van café ,Neuf" zal 6 Februari wel te klein zijn! ZEVENHOVEN. Diefstal. Verleden week is hier geen nacht voorbijgegaan, dat er hier of daar niet iets gestolen is, hier een fiets, daar weer een koppel kippen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag hoordo de landbou wer K. dat er iemand over zijn brug liep. Hij nam zijn geweer en begaf zieh naar huiten en zag juist nog dat zich een per soon van zijn erf verwijderde. Op zijn geroep: „sta of ik schiet" wierp de per- toon iels weg en ging den hoek van een Gchuur om. I\. achtervolgde hem. en loste een schot. De dief vluchtte het land in en verdween in het duister. Bij onderzoek vond K. een paardentuig op de brug en iets verder zijn fiets. In het land werd later nog een nieuw paardenbit gevonden, dat ook aan K. toe behoorde. K. beweert dat het schot getrof fen moet hebben, doch dat het geweer met zeer lichte hagel geladen was, zoodat de Verwonding zeer gering is geweest. Verleden jaar is door den Gemeente raad, als middel tot bezuiniging, besloten, den nachtwaker zijn ontslag te geven. Zou dit soms de dieverij in de hand wer ken? Gemengde Berichten. Overvaren. Op de rivier de Maas onder Kralingsche Veer is gisterenmiddag een roeiboot door de motorboot Alblas III van de N. V. Zuurstoffenfabriek te Alblasserdam overva ren. De opvarenden van de motorboot wer den plots door een schok opgeschrikt en toen ze voor den boeg keken, zagen ze een roeiboot zinken en het hoofd van een man nog even boven komen. Ofschoon men on middellijk, bijgestaan door de rivierpolitie, trachtte den drenkeling met dreggen op te halen, slaagde men hierin niet. Niemand heeft verder het ongeval zien gebeuren. De inzittende van de roeiboot was de 35- jarige L. de V., uit Krimpen aan de IJsel. Het lijk is nog niet gevonden. r - - Brand. ~"V-» Te Zandvoort is Maandagmorgen brand uitgebroken op de bovenverdieping van per ceel Brugstraat 6. De in het perceel aanwe zige bewoonster kon door het vuur niet langs het trapportaal naar buiten komen; met behulp van een ladder wist de heer iVreesman zich tot het huis toegang te verschaffen en de vrouw te redden. Door krachtig optreden van de brandweer "was het vuur spoedig bedwongen. Het vlam vatten van petroleum, gelekt uit een petroleumkachel wordt als oorzaak ge- ïioemd. Een dolle koe. Bij het lossen van koeien uit het aan de Boompjes to Rotterdam liggende s.s. „Oud- Beijerland" kwam gistermorgen een der koeien te Valletf, tengevolge waarvan een horen afknapte en een bloedende verwon ding ontstond. De pijn maakte de koe razend en het beest ging zoo te keer. dat niemand het dorst te naderen. Ten slotte verzocht do beheerder, een zekere H. B., uit Spijkenisse, aan eenige agenten om het dier dood te schieten. Dezen losten er een aantal revolverschoten op, maar ze slaag den er niet in', de koe te treffen, waarop men het dier met een lijn in het nauw heeft gebracht en gebonden. Een1 slager uit de Groote Diaaisteeg sneed, toen den bals af. Het cadaver werd naar het abattoir ver voerd. De koe was het eigendom van P. B., te Hekelingen. J Rattenplaag. r - Uit Noord-Oostelijk Brabant wordt ge meld, dat de landbouw aldaar groot nadeel ondervindt van de rattenplaag. In een boerderij te Uden werd bij het dorschen een 50-tal groote ratten gevangen en afge maakt. Postzegel-diefstal. Toen de postzege'lhandelaar M. P. gister morgen z'n winkel aan de Keizerstraat te Botterdam wilde binnengaan, bemerkte hij dat het deurslot open stond, terwijl bij on derzoek 'het veiligheids-lipsslot gesloten bleek. Toen. 'hij den winkel betrad werd het hem duidelijk, dat men had ingebroken. Bij de inventarisatie werd geconstateerd, dat voor een drie duizend, gulden aan vreemde postzegels verdwenen was, o. a. in bookjes geplakt-, en op vellen alsmede vele losse ze gels. De dieven hebben nog vergeefs ge tracht de brandkast te forceeren. Daarin be vond zich voor een waarde van f 15.000 aan vreemde postzegels, die voor een veiling be stemd waren. De politie stelt een nauwkeurig onderzoek in. Het is mogelijk, dat de dieven via den kelder van een aangrenzend pand zijn bin nengekomen. 1 Hernieuwde inbraken. Voor eenigen tijd maakten wij melding van een serie inbraken, dio te Budel ge pleegd werden. Hoewel de politie een. ijve rig onderzoek instelde mocht men er niet in slagen eenig spoor te ontdekken. Daar entegen werden de bewoners van het vroe ger zoo vreedzame dorp dezer dagen ver rast op een hernieuwde poging tot inbraak. Met een ladder werd, naar Yaz Dias meldt, getracht het bovenhuis te bereiken. De be woner ontwaakte en leste twee schoten op den inbreker, zoodat deze op de vlucht sloeg. Het eigenaardige van het geval is dat de inbraak plaats had vlak naast de kazer ne. Men heeft hier te doen met een zeer brutale bende. Voor de bewoners is het te hopen, dat deze inbrekers spoedig achter slot en grendel gezet kunnen werden. Goede vangst. De ..Pr. Bode" vernam, dat zekere Hard- jasoejitnö, op wiens aanhouding een premie van vijfhonderd gulden was gesteld, na twee jaar onafgebroken zoeken, werd gevat. Hard jasoe.pitno oefende in het Kedoe'sche ini de dassa's groote macht uit en had onder de dorpshoofden verschillende helpers. Hij werd door de veldpolitie, onder commando van den detachenientscommandaiit Grieber, overvallen, terwijl hij in de dessa Ngrawan op een balek-balek lag te slapen. Hij tracht te nog gebruik te maken van zijn revolver, maar werd door de politie, na een hevige worsteling, overmand. Verduistering. Te Assen is gisteren gevankelijk binnen gebracht H. van E.r voorwerker der ge meente Ha vel te, verdacht van verduiste ring van gelden die hij van de gemeente ontving ter uitbetaling aan de arbeiders. Verdwenen. Vrijdag jl. ontstond een begin van brand in de bioscoop te Middelburg. Daar de ope rateur, die men uit de cabine heeft zien ko men, nadien spoorloos is verdwenen, heeft de politie te Vlissingen op verzoek van de aldaar wonende ouders de opsporing ver zocht. De frauduleuze uitvoer van goud. Gisteren deelden wij mede, dat bij de Vaalsche grens een partij buitenlandsch goud in beslag genomen was die frauduleus uitgevoerd werd. Naar het .,Vad." verneemt bestaat er een maatschappij, waarin Polen een hoofdrol spelen, die zich speciaal op deze frauduleu ze handelingen toelegt. Een Pool in Den Haag zou begonnen zijn. om door middel van een' Nederlander met goeden naam een uitvoervergunning voor goud aan te vragen. Bij een bank kon door relaties over gouden roebels worden be schikt. Een der leden! van de combinatie ging met dat goudgeld per nachttrein, slaap wagen; eerste klasse, op reis naar Berlijn. Hij nam ook enkele andere pakjes met on- schuldigen inhoud mee en wanneer de doua ne in zijn slaapwagen kwam en vroeg of hij iets te deolareeren had. dan 'bromde hij met slaperig hoofd van: „Neeü. kijk maar na, daar staat mijn bagage." De douane vond dan wat thee of brood. Werd het goud ent- dekt dan schrikte de smokkelaar kwasie opeens wakker en zei zoo iets van:' „O ja, dat is waar. ik heb een uitvoervergunning". En de zaak was in orde. Werd het goud niet ontdekt, dan was de zaak nog beter in orde. Want dan ging het uitvoerconsent per expresse onmiddellijk terug naar Den Haag, waar een zaken vriend klaar stond om met een ander pakje, goud hetzelfde te probeeren, natuurlijk over een ander gedeelte van de grens. In Berlijn of Danzig wordt het goud over gegeven aan vrienden, die het verkoopen'. De winst bestaat hoofdzakelijk uit de ont doken uitvoerrechten. Zoo mogelijk wordt, in' het buitenland dan weer platina gekocht, dat naar Parijs uitgevoerd wordt. De zaken namen toe, er was meer geld voor noodig en dat fourneerde, volgens onze inlichtinge/ï, een Duitsche bank in Amster dam. Eenige weken geleden is ëett handlanger bij Bentheim aangehouden, en nu weer een ander in België. 'Aanval van gemaskerde bandieten. Maandagavond 7 uur drongen twee ge- .inaskerde bandieten binnen in de keuken van notaris Beckers te Hoensbroek- Zii I poogaeiï tevergeefs de twee dienstmeiden onschadelijk te maken door haar een prop in den mond te werken. Een der bandieten begaf zich naar de voorkamer, waar twee begaf zich naar de voorkamer, waar twee dames aanwezig waren. Ook hier werd ge tracht dezen heb roepen te beletten. Doch ook hier mislukte het, hoewel de bandiet nog een schot loste, waardoor niemand ge wond werd. Door de achterdeur zijn de bandieten daarop gevlucht, zonder iets mee te nemen. (l.K.) A Werkloozen-demonstratie. Gisterenmorgen hebben zich 400 werkloo- zen naar het Stadhuis te Utrecht begeven, waar wethouder Smulders een paar afge vaardigden ontving, die namens de demon stranten Maagden over het te lang uitblij ven der gunningen op do groote woning- bouwaahbestodingeni van de bouw vereeni gingen „Juliana" en „De Utrecht". Wethouder Smulders antwoordde, dat deze vertraging niet ligt aan het gemeente bestuur, maar aart de besturen der betrok ken woningbouw vereenigingen, die nog aan B. en W. geen gunning gevraagd hebben. Ook enkele andere wenschen werden door de afgevaardigden geuit. De demonstranten trokken daarna weer kalm af. Bandjir. Men meldde aan de „Loc." uit Djocja. dat door een bandjir een dam in de kali Tain- foak Bajon ie weggeslagen, hetgeen voor de ondernemingen Magoewo en Moedja Mocd- joe een sfchade van f 50.000 beteekent. Er zijn nooddammen aangelegd, doch de lei ding moest 300 meter noordelijker verlegd werden. Een Amokmaker. Een machinist op de suikerfabriek Tang- goelangin had familie bij zich te logeeren, van Makassar gekomen met een bediende van daar. Deze werd op een morgen mate glap, probeerde eerst brand te stichten', trok, toen 'hem dit belet werd, zijn mes en verwondde vier vrouwen, van -wie twee doo- delijk, en een man, allen inlanders, voordat de heer des huizes hem door een kogel in het dijbeen buiten gevecht had gesteld. In- tusschen was het werkvolk van de fabriek toegestroomd, dat den amokmaker dood- knuppelde. Guiienl. Berichten Een Pauselijke onderscheiding voor Anton Lang. De Paus heeft den Christus vertolker bij de Oberammergauer Passiespelen Anton Lang benoemd tot Ridder in de Sint Grego- riusorde. Amok op een Nederlandsch schip. Negen inlanders gedood. Uit Manilla wordt gemeld, dat twee Mo to's, volgelingen van Sapid ud in, aan boord van een Nederlandsch vrachtschip, amok hebben gemaakt. Zij .doodden 9 en ver wondden 19 inlanders»;" waarschijnlijk allen Nederlandsch© onderdanen. Na de moord partij sprongen de twee Moro's over 'boord. Zij werden door de Nederlandsche beman ning doodgeschoten. De bende der volgelin gen van Sapipudin werd gearresteerd, doch later door tusschenkomst van den gouver neur-generaal der Filippijnen, generaal Wood, weer in vrijheid' gesteld. „Prinses Olga". Ca h a r e t d a n s e r e s in Nederland? We berichtten dezer dagen, dat te Buenos Aires een vrouw is aangehouden, dio be weert prinses Olga van Rusland, do (als vermoord beschouwde) dochter van wijlen Tsaar Nicolaas te zijn, maar als zoodanig nog niet kon worden geïdentificeerd. In de Argentijnsche hoofdstad heeft deze historie enorme belangstelling teweegge bracht. De mysterieuze dame heeft o. a. nog verteld, dat zie gewond uit Rusland is gevlucht, door Kozakken geholpen. Zo too-- de bij deze woorden litteekens van diepe wonden in haar borst, ten bewijze van do juistheid barer bewe ringen. Ook zei ze, naar Nederland ge gaan te zijn, waar ze in cabarets heeft gedanst, en later verder getrokken te zijn naar Santos in Brazilië. Daar vandaan ging ze naar Sao Paulov waar ze een tijd lang werkte, en toen naar Rio de Janeiro. De prinses of zij, die zich daarvoor uitgeeft weet een volkomen nauwkeurig' relaas van haar verblijf aan het Russi sche hof te geven, tot aan den dood van Raspoetin. Ze spreekt perfect Engelsch, Fransch, Duitsch en Russisch. In ieder geval lijkt ze sprekend op do Russische- keizersdochter. De damo heeft verklaard, al dien tijd haar ware kwaliteiten te hebben geheim, gehouden, maar thans, nu ze „ontdekt" is, niets liever te willen dan een betrekking vinden, om eerlijk haar brood te verdienen. De grootste bandiet van Europa. Door een liefdesbrief verraden. De gevaarlijkste bandiet misschien, die sinds jaren eenig deel van Europa onveilig heeft gemaakt, zit op het oogenblik. dank zij buitengewone, aan oude verhalen her innerende omstandigheden, achter slot en grendel in de gevangenis te Belgrado. Jovo Carug heet dat heerschap. Zijn naam is spreekwoordelijk geworden op de akkers van Slovenië. „Geen huis is er veilig voor „Jovo Carug"; „Jovo Carug komt door iede- ren muur heen, hoe dik 'hij ook zij". Dat zijn woorden dio men totdusver, als sombere dreigementen, in menige boerenwoning van dat land hoorde spreken. Het is dan ook onmogelijk, te zeggen hoe veel misdaden die man op zijn geweten had: brandstichtingen, roof, moorden, dief stallen plunderingen en dat alles over een tijd van jaren en jaren. De regeering van Joegoslavië had een prijs van niet min der dan (in onze v/aarde) 12.000 gulden op zijn hoofd gesteld. Verscheiden maanden geleden volbracht hij een winstgevende inbraak ergens in de buitenwijken van de atadvoor die gelegen- DE OPVOLGERS VAN LENIM S i n o w j e w, president! der Communisti sche Internationale, schijnt do meeste kans te hebben Lenins politieke erfenis te ver krijgen. Hij wordt ons geschilderd als een brutalen rakker met een geweldig rketo- risch vermogen en een enorm stemgeluid. Helaas is hij dikwijls heesch. Verder heeft hij alle eigenschappen, die van een dictator kunnen worden verondersteld. R y k o w, die kans heeft Lenin op volgen als economisch leider. Hij was reed» een halfjaar zooveel als algemeen procm ratiohouder. Een deel der Sovjet-broeders vindt hem evenwel te burgerlijk. Hij moet inderdaad een gematigd en verstandig man zijn. beid had hij zich voorgedaan als veehan delaar en den naam aangenomen van Baric. Aldus vermomd maakte hij kennis met een rijken boer, met wien hij zich een week lang overal vertoonde. Al 's mans doen en laten kwam hij op die manier te weten. Toen, op een nacht dat de rijke boer al ter ruste was, werd diens huis door een heele rooverbende overvallen; een groote hoeveel heid geld viel den misdadigers in handen. Do bende kwam veilig weg en niemand ver moedde dat de aardige, knappe en gegoede veehandelaar den boer had. uitgeplunderd. Carug bleef als Baric nog eenige da gen in de stad, en werd in dien tijd ver liefd op de dochter van een Mein landbou wertje uit de omgeving. Manda heette zij. De beide jongelui verloofden zich en Carug kwam herhaaldelijk in de streek van inwo ning zijner geliefde. Soms logeerde hij bij Handa's vader in huis, soms ook weer in de woning van den beroofden rijken boer. Maar vaak ook was hij verre van zijn beminde, cn dan schreef iiij haar brieven. Een van dio •brieven nu heeft hem verraden. Het was oogst geweest; en Carug wist dat de rijke boer weer veel geld in huis had. De bandiet beraamde dus een nieuw plan t>m de schu ren in brand te steken, het huis leeg te plunderen en niet alleen het huis van den 'boer maar ook de omliggende woningen waarvan do bewoners zicli naar het branden de perceel zouden spoeden. Carug wilde zelf niet meedoen, maar alles aan zijn bende overlaten. Deze stichtte ditmaal echter géén brand. Niets hoorende, schreef Carug aan Manda „dat hij iets vernomen had. van een groote brandstichting in de buurt van haar woning", en hij vroeg of dat inderdaad zoo wa's. Toevallig nu was er werkelijk ergens in de omgeving brand geweest, en de politie deed onderzoek. Ze opende eenige brieven, ook dien van Carug aan Manua en nu bleek weldra, dat de veehandelaar Baric en de werver Drzgic één-en-dezelfde per soon waren. Maar niemand beschouwde hen als identiek met den verschrikkelijken roo- ver Carug. Manda kwam vrij, maar de zaak tegen haar verloofde ging door. Ze vroeg een ouden kennis, een sergeant, de behandeling van het proces tegen den „armen jongen" mee te maken en te zien wat hij voor hem kon doen. De sergeant deed dat, maar toen hij den beklaagde gezien had, wist hij dade lijk dien man meer ontmoet te hebben. Da genlang piekerde hij erover na en toen her innerde hij zich plotseling een scène van ja ren geleden.... een vreeselijk gevecht tus- schen roovers en hoeren wier huizen in brand waren gestokenEén dier bandieten was ja hij kon zich niet vergissen En later had men hem verteld: dat was Carug geweest, de bloedige, de zwarte Carug,voor .wien geen huis veilig, geen muur te dik was Neen, de sergeant twijfelde niet meer. Die gevangene was Carug. Hij begaf zich naar de gevangenis en vroeg den gedetineerde Baric in tegenwoordigheid van den direc teur te mogen spreken. Lang keek de ser geant den beschuldigde aan. Toen zei hij kalm: „Je bent Jovo Carug!" De bandiet werd bleek; toen glimlachte hij. Het spel was uit. „Ja," zei hij, „ik ben Carug!" Het proces, zoo zegt de „Daily Chronicle", waaraan het bovenstaande ontleend is, neemt thans zijn loop. Zeven moorden en achttien brandstichtingen van plunderingen vergezeld heeft do bandiet al bekend. Nog honderd andere aanklachten loopen tegen hem Op een ijsschots. In de Oresand bij Kopenhagen raakte Maandag een groote ijsschots los, waarop zich meer dan honderd menschen bevonden. Pe schots dreef de zee in en het was te danken aan de spoedige hulp der visschers- vaartuigen en een reddingsstoomboot, dat allen gered konden worden. Sneeuw en vorst in Griekenland. De binnenlandsche spoorwegverbindingen worden ten zeerste belemmerd door her- haaldelijken sneeuwval. In Macedonië zijn alle meren en rivieren dichtgevroren. Twee Britsche onderofficieren vermoord. Een telegram uit Jeruzalem meldt, dat twee Britsche onderofficieren door bandie ten werden gedood terwijl zij in een auto naar Jeruzalem reden. Een parelsnoer van een millioen. Prins Felix Yoescepof, in wiens woning Te Petrograd juist voor het einde van het tsaristisch regime in Rusland, de bekendo monnik Raspoetin is vermoord, heeft naar do „Daily News" uit New-York verneemt aan mevrouw Peter Grry te Washington een parelsnoer verkocht voor den lieven prijs van 400.000 dollar. Het moet volgens experts het meest volmaakt^ parelsnoer ter wereld zijn. Dat mag dan ook wel. De geldomloop in Duitschland Op 18 Januari 1.1. zag de financieele toe. stand in Duitschland er als volgt uit 496.507.000.000.000.090.000 (496 trillioen pa- piermarken, uitgegeven door de Rijksbank, 767.905.000 rente mark. De bedoeling is hiervan 2400 millioen in omloop te bren. gen. 7.600.000.000.000.000.000 (7 trillioen) ge. dekt noodgeld in het onbezette gebied. 12.000.000.000.000.000.000 (12 trillioen) on. gedekt noodgeld in het onbezette gebied. 180.000.000.000.000.000.000 (180 trillioenj niet door Berlijn erkend noodgeld in het' bezette gebied. 100.000.000.000.000.000.000 (100 trillioen); door Berlijn erkend noodgeld in het bezet, te gebied 200.000.000 (200 millioen goudmark nood, geld, waarvan reeds 50 millioen ingetrok. ken. 80.000.000.000.000.000.000 (80 trillioen pa. piennark noodgeld, uitgegeven door de spoorwegen. 150.000.000 (150 milliccn) waardevast goudmark noodgeld, eveneens uitgegeven door de spoorwegen. 500.000.000 (500 millioen) mark van de goudleening. 300.000.000 (300 millioen) goudmark-schaf, kistbiijetten. Daarbij komen nog de geldsoorten deï nieuwe circulatie-banken, b.v. de „Hambur- ber Bank van 1923" met een omloop van 30 millicen goudmark. Ten slotte nog de goudleeningen der ver schillende bondsstaten, o.a. Bremen21 milicen goudmark, Thüringen 3 millioen goudmark, Saksen 5 millicen rentemark. De vrouwenkleeding en de griep. De Fransche meisjes zijn dit jaar op o» gewone wijzê door de griep aangepakt. Tec meer dan de kinderen en de mannen. Dl oorzaak is eenvoudig aldus de Parijschfl bladen dat da jonge vrouw, die 's zomen bont draOigt-, 's winters vrijwel met blooU 'beenen loopt. In regen en koude draagt heel dunne schoentjes, laat haar beenen kij ken, krijgt natte voeten enzoovoorts. mannen en de kinderen, warmer gekleed dan de vrouwen, bieden veel beter weerstand aan de griep, die onvoorzichtigheid bestraft, waar zij die aantreft. In Amerika, aldiw de „Ma-tin", kan een moeder, die bij nat winterweer haar kinderen zonder overschoe nen naar school stuurt, bezoeken krijgen van een ambtenaar, die haar over dat ver zuim komt onderhouden. Zulke ambtena ren moest men ook in Frankrijk hebben. Zij zouden dan naar de tocnaangcefsters de elegante mode moeten gaan en trachte: haar te doen snappen, hce idioot het k zich zoo te kleedcn, dat men er ziek wordt, wijl er toch niet iets elegants in Mi steken. KERKNIEUWS Z. D. H. do Aartsbisschop van Ulrcchl heeft een nieuwe Parochie opgericht I* J.ochem onder de bescherming van den Jozef en heeft benoemd tot Pastoor alchua den WelEerw. Pater A. A. Meijer Q.I.* Voorts hoeft Z. D. H. don WelEerw. Hos H van Ooijen belast met de voorberetdinr tot de oprichting wner nieuwe Parochie ij Achter-Welii: VOETBAL. Februari-Pregramma. Het Februari-prograjtiraa voor de eerstl klassers in de diverse afdeelingen luidt: Afdeeling I. 3 Februari: II.V.V.S.V.V.; V.O.C.- Ajax; D.F.C.Z.F.C.: H.F.C.— Feijenoor; 10 Februari: S.V:V.—V.O.C.: Ajax-- Gooi; R.C.H.D.F.C.Z.F.C.—H.F.G FeijenoordH.V.V. 17 Februari: H.V.V.—V.O.G.: 't Gooi- S.V.V.; D.F.C.—Ajax; H.F.C.—RC.ii FeijenoordZ.F.C. ,r 24 Februari: V.O.G.—'t Gooi; S. V. V.- DF.C.; Ajax—H.F.G.; R.C.H.—Feijenoord H.V.V.—Z.F.C. Afdeeling II 3 Februari: Haarlem— A.S.C.; Excelsifl O.D.S.; Stormvogels—Quick; Blauw w U.V.V.; H.B.S.—Sparta. 10 Februari: A.S.C.—Excelsior; O-jJ-r Stormvogels; QuickBlauw Wit; U.v. H.B.S.; Sparta—Haarlem. - 17 Februari: Haarlem—Excelsior; .W vogelsA.S;G.; Blauw WitO.D.S.; Hö Quick; SpartaU.V.V. n(;> 24 Februari: HaarlemQuick; U.V.V.A.S.G.—Sparta; Excelsior—R1,1 StormvogelsBlauw Wit

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4