Kamer en dezo Regeering het met elkaar moeten trachten eens te worden. Spr. ver wacht van het Kabinet overleg met een geheele Kamer. Het verheugt hem dat de hoeren Dressclhuvs en Marchant dien steun zullen verleenen en wat spr.'s frac tie betreft, zal zij gaarno het Kabinet steunen en er mee aan het werk gaan. Mej. Van Dorp (Lib.) acht de positie van het Kabinet volkomen constitutioneel, want 't heeft zich bij de beslissing van 26 October neergelegd. Spr. steunt het Kabi net voorzoover het wil werken in de rich ting van de econamische reconstructie. De hoer Schokking (G.-H.) acht de oplossing ook niet de gelukkigste, maar het sleepend blijven van de crisis acht spr. een groot nadeel. Of de coalitie nog bestaat? Spr. meent dat do opvatting van den heer de Savornin Lohman, dat de coalitie niet meer bestaat, duidt op bet accoord van 1922. Er is geen gesloten rechterzijde, er zijn drie groepen die een accoord plegen te sluiten. De bet eekenis van de rechterzijde hangt voor een deel af van de linkerzijde. Tusschen rechts en links bestaan ver schillen waarbij die tusschen Protestantsch en Katholiek klein zijn. Bij de oplossing is van sabotage bij do rechterzijde geen sprake geweest. Do pogingen van den heer Bcelaerls zijn bij spr's fractie niet op tegenstand gestuit. Wat echter precies een extra parlementair Kabinet is weet niemand te zeggen. Afspraken met dit Kabinet z:.jn er thans niet gemaakt. Er zal nu en dan overeen stemming zijn en dan weer verschil van opvatting. Spr. vertrouwt dat het Kabinet rekening zal houden met het voium van 26 October, maar in dien zin dat de de fensie niet verwaarloosd zal worden. De rechtsche tegenstemmers stonden volgens spreker, ook niet zoover van den Vrijheidsbond. De beer Kleerekooper (S. D. A. P.): Dat heeft Engels in Blerik anders ge zegd. De heer Schokkink: In den regel ga ik minder op speeches af, in dergelijke dorpen gehouden, dan op redevoeringen in de Kamer. De heer Schokking zeide ten slotte, dat het de regeering met zal ontbreken aan samenwerking van Chrstelijk Histo rische zijde, op grond van het feit, dat dit kabinet dezelfde beginselen huldigt a's vroeger. Overleg van het kabinet in zijn geheel en van elk zijner leden met do Ka mer is echter noodig. De heer W ij n k o o p (C. P.) betoogt dat de heer Ruys is gebleven omdat ook de heer Colijn met de olie achter hem stond. Overigens bepleit hij de noodzake lijkheid van Kamerontbinding. De heer Rutgers (A.-R.) zegt met zeker genoegen het oude Kabinet terug te zien. De Rgeering aanvaardt de beslis sing van 26 October. Zij kan moeilijk an ders doen. Het Kabinet heeft indertijd vrklaard dat het de verantwoordelijkheid voor de verwerping van de Vlootwet niet kan dragen Nu b.et toch weer zit, is er iets abnormaals in. Het draagt de verantwoordelijkheid slechts ten deele en legt een deel daarvan op de Kamer. Dat is een merkwaardige consti- tuHonpele toestand. De Kamer is daarvan de schuld. Hier mee hangt ook samen, dat de ontslagaan vrage rret is ingewilligd. Daardoor is de m»-:stcrieele verantwoordelijkhe'd ver zwakt; bij onmogelijkheid van samenwer- k;rig tusschen Kamer ©p Kabinet had een van beide moeten wijken, maar in de toe komst zal moeilijk ontslag aan het Kabi net kimmen worden gegeven. De nr.niste- riee'e verantwoordelijkhe;d i9 dus wel ©enigermate beschadigd. Aan de veric'arin- gpu van s'euuvorleening door de V.-D. en Vriiheidshnnd hecht spr. niet te veel waar de. Snr. oordeelt, dat de ministers verant woordelijk zijn voor het aanb'ijven van het Kabinet. Spr. ziet niet hoe dezo crisis door Kame~ontb:iid;ng een andere of he tere op'oss'ng had kunnen krijgen. Ook ziet spr. niet in, hoe daardoor samenwer*- k'ng tusschen rechts en links als resultaat te voorschiin zou zijn gekomen. Wanneer d?ie groenen niet tot samenwerking kun nen komen, zou dat ean vier of vijf groe pen zeker niet gelukken. Bovendien staat een Kabinet misschien wel sterker, naar mate de meerderheid kle-'ner 's. Evenals de R. K. fractie staat de A.-R. fractie lijn recht tegenover een samenwerking als dnnr links b^doe'd. De heer Marchant; Dat ia juist de sabotage. Do heer Ruiger s: Bovendien waarom had men dio tegemoetkoming noodig, wanneer de heer Dresse'huys zich wilde ©ssocieoren. wanneer hij 'n huwelijk wil de aangaan?! Spr. besnreekt vervolgens ondermijning van het parlementaire fit°'sel door tegenstemmers tegen de Vloot wet. Op w'e rustte eigenlijk de verantwoorde lijkheid van de crisis? Toch zeker n>et op ide tegenstemmers. Hoe kan men dan s de schuld gooien op de A,-R. frac tie? Do heer Rutgers; Wat het verloop van de crisis betreft, snr. is vóór samen werking van de rechtsche groepen, maar Be A.-R. partij had bezwaar tegen samen werking in dit geval door do kwestie van VB6 October, vooral omdat de samenwer- kind werd onthouden door een groep van wie dat niet werd verwacht. Een forma teur zal nataurliik overleg pi'egon met de personen, die hem het naast staan. Van schriftelijke bindend-verkeringen kan fceen sprake zijn, maar ook zonder op êchrift stollen kan een verklaring bindend fcijn. Publicatie daarvan acht spr. echter Piet gewenscht, al bestaat er bijv. absoluut geen bezwaar tegen publicatie van de Ylontwetparagraaf. Ku heeft men als eisch gesteld, dat de *erhterzijde een kabinet nou vormen. Last toen zich echter goed in den toestand van «bis Parlement stellen. Er zijn hier al'een minderheden, en het is niet gemakkelijk om uit die minderheden een coalitie te vormen. Dat weet do linkerzijde ook wel uit 1913 en 1915. Nu is er wel zoodanigo verwantschap tusschen de reohtscho groe pen, en dus moeten dezo tot coalitie-vor ming haar best doen. Dat do T6cbterz:jde daarin geslaagd is, was te danken aan verantwoordelijkheidsgevoel en de bekwa me leiding van mannen als Lohman, Sehaepmau en Kuyper. Spr. betoogt voorts, dat de A.-R. partij geen bezwaar had tegen een extra-parle mentair kabinet van den heer Beelaerts, noch tegen een kabinet uit de twee andere rechtsche groepen. Toen verschillende op lossingen waren mislukt, was de A.-R. partij nog niet tegen een kabinet, steunen de op de drie partijen der reohterzijdc. Over bezwaren moest worden heengestapt. Wat de opdracht aan de rechterzijde be treft, de verantwoordelijkheid daarvan wordt niet door de A.-R. aanvaard, dio opdracht is al evenmin door de A.-R. op zich genomen. Spr, meent dat de A.-R. verder zijn gegaan dan redelijkerwijs ge gaan kon worden Voor den eisoh, dat de A.-R. zouden medewerken tot samenstel ling van pen Hnkscb kabinet, bestaat echter geen grond, meent spreker. Dat zou na de beslissing van 26 October te veel gevergd zijn. Spr. concludeert, dat de georganiseerde samenwerking van rechts er niet meer is, maar h'"j hoopte, dat de A. R. fractie haar steun aan het kabinet zal kunnen blijven geven. De heer Kerstens (St. Geref. partij) meent, dat do Ministers niet op hun ont slag-aanvrage konden terugkomen en dat dus weigeren do eenigo oplossing was. Hij hoopt, dat het kabinet met kracht do teu gels zal voeren en vooral do defensie niet zal verwaarloozen. Do heer Schaper (S.D.) zegt, dat de Kamer door de redevoeringen van rechts niet wijzer is geworden. Misschien zal het Kabinet nu mededee- lingon doen. Spr. wil weten waarom dit Kabinet er weer zit. Het is de voordeur uit gegaan en do achterdeur weer in geko men. Het bewijs, dat het niet anders kon, is niet geleverd. Waarom hebben de Mi nisters de weigering niet afgewezen? Het was onmogelijk dat ze bleven na de wei gering der anti-rev. fractie. Spr. had andere pogingen willen wagen en wilde weten of die andere pogingen niet zijn gedaan. Hij bestrijdt do rede van den heer Schokking en vraagt meer licht over de gansche crisis. Waarom is do Kamer niet naar huis gestuurd'? Minister Ruys heeft daarmede gedreigd. De Minister van Binnenlandsche Zaken, de lieer Ruys de Beerenbrouck, interrumpeerend, zegt, dat dit onwaar is. De heer Schaper (S.D) zegt, dat het misschien niet in do Handelingen staat maar gezegd is het en meer dan eens zelfs Ten slotto verdedigt hij Kamerontbin ding. Do Minister van Binnenlandsche Zaken de heer Ruys do Beerenbrouck, dankt de afgevaardigden, die het weder- optreden van het Kabinet welwillend be spraken. Na do beslissing van 26 Octo ber dacht geen der Ministers aan de nood zaak, dat zij do verantwoordelijkheid weer op zich moesten nemen. De steun des heeren Marchant en Drcsselbuys geeft moed om de regeeringstaak weer op to vatten. Gaarno wil spr. antwoord geven op de vragen die gesteld zijn. Veel daarvan echter valt builen het gebied van 's Mi nisters verantwoordelijkheid. Om te begin nen: het geheele verloop der crisis. Het Kabinet is daar buiten gebleven. Als een lid geraadpleegd is door de Koningin, dan is dit niet als lid der regeering geschied. Op de vragen of een ander Kabinet mo gelijk was, kan spr. niet antwoorden. Wat oen nationaal Kabinet is, weet spr. niet. Op 7 Januari heeft de Koningin meege deeld het ontslag niet te kunnen aanvaar den. Overleg heeft vooraf niet plaats ge had. Dit Kabinet kan zich niet onttrekken aan den plicht en het was volkomen in overeenstemming met goede constitutio neel gebruiken. Spr. neemt dus do volle verantwoordelijkheid weer op zich en ia bereid rekenschap te geven van zijn ge drag. Overleg van het accoord van 1922 kan spr. niet toezeggen. In de Troonrede 1922 is het program geopenbaard. Wat het Kabinet wil heeft het In de ver klaring gezegd. Het la niet tot de mee ning van den heer Dresselhuya bekeerd, maar aanvaardt de beslissing van 26 Oc tober als feit. Het bezuinigings plan zal in hoofdzaak gehand haafd b 1 ij v e n. Overleg met de Kamer zal spr. op hoo- gen prijs stellen. Ontbinding van de Ka mer is niet noodig, omdat niets doet ver moeden, dat overleg met de Kamer onmo gelijk is. Do vergadering wordt verdaagd tot he den één uur. ÜiT DE OMGEVING ALPHEN AAN DEN RIJN. IJsberichten. Het stoom vaart verkeer ondervond door den «terken. vorBt der laatste nachten weder veel belemmering. Bij 's-Molenaars geraakten twee booten der Mij. „de Volharding" door het ijs on klaar, zoodat zij niet verder konden. Het ijs op den Rijn waa weder zoo sterk, dat men er over liep; een melkventer, die ech ter met zijn wagen den Rijn wilde overste ken, zag zijn karretje in het ij® verdwij nen. Met behulp van planken werd de tweewieler weer op het ijs gebracht. In het Kanaal aan Gouwesluia geraakte twee het Kanaal aan Gouwesluis geraakten twee bekneld; een ijsbreker, gerequireerd uit Amsterdam, heeft deze booten gisteren middag bevrijd, doch moest dit zelf met eer gebroken schroef bckoopen, zoodat de ijsbreker op zijn terugreis op sleeptouw moest worden genomen. In den Damschejr Rijn wisten drie motorbooten zich met veel moeite langs de vaargeul een weg te banen; overigen® werd aldaar weder volop schaatsen gereden zelfs een tweetal ver- verschingstenten ontbraken niet. KAAG. Verloren. Door den here W. L. werd dezer dagen een portefeuille, inhoudende f 175, verloren. Terstond werd de politie hiermede in kennis gesteld. Enkele uren later kwam de eerlijke vinder, zekere v. V. uit Sassenheim, de portefeuille terug bezorgen. KATWIJK. Alg. Ned. Politiebond. In „Casa Cara" werd door de onderafdeeling Noordwijk van de Alg. Ned. Pol.-Bond een vergade ring gehouden, die door den Voorzitter, den heer A. J. J. Schnaar, Inspecteur van politie te Katwijk, werd geleid. De notu len werden gelezen en onveranderd vast gesteld. De ingekomen stukken werden be handeld en naar aanleiding daarvan een lid als afgevaardigde naar de Afdeelings- vergadering, 6 Februari te Rotterdam te houden, aangewezen. Verder werd de wen- schelijkheid betoogd, dat elk lid in het bezit zou komen van het jaarboekje; dat vanwege de onderafdeeling schietoefenin gen. zouden worden gehouden, voor welk laatste punt werden benoemd de heeren Drayer, Verburg en van der Wal. Ook op de noodzakelijkheid zich in het zwemmen te oefenen werd gewezen; hierover zou men zich kunnen verstaan met de roddings brigade. Aan den heer Drayer werd we gens zijn 20-jarigen ambtsvervulling aan het Hoogheemraadschap van Rijnland de medaille door den voorzitter uitgereikt., vergezeld met een souvenir van de overige leden. De voorzitter hield daarbij een toe spraak. Na behandeling van eenige huishoudelij ke zaken werd de vergadering gesloten. KATWIJK AAN ZEE. Ongeval. De matroos Schfiap, varende op de IJmuiden 10, heeft op dezo trawler een ongeval gehad. Hij is met gebroken been thuis gebracht. Ontvreemd. A. H^uwaard had in de Noordatraat zijn rijwiel even onbeheerd laten staan. Zonder achterlating van adres had een ander persoon het meegenomen en nog niet teruggebracht. De politie doet on derzoek. Landverhuring. Gisteren had ten over staan van Notaris H. Eerdbeek alhier do verhuring plaats van 35 H.A. Teel- en Wei land ten verzoeke van het Gasthuis. Er was veel belangstelling en ook veel animo. Hooge prijzen werden geboden. Dezelfde perceelen land brachten bij de verhuring van 10 jaren geleden f 6000 op. Thans gaf men voor dezelfde perceelen f 10000. Men schijnt in land en tuinbouwkringen de toe komst nog niet zoo erg pessimistisch in te zien. Uitvoering. De door het R.-K. Zang koor te geven uitvoering ten bate van het Orgelfonds is thans definitief vastgesteld op Dinsdag 12 Februari. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Mode in verband met do blijkbaar weer naderende winter, willen meerderen tuinders hun voorraad of een ge deelte ervan nog spoedig ruimen en meer dere koopers zijn niet ongenegen om om dezelfde roden eenigo voorraad in te slaan. Vandaar dat de handel op heden tamelijk vlug is. Voor goede roodc kool wordt graag van f 1418 betaald terwijl uien tegen f 9 9.50 gretig koopera vinden. Ook Friesche peen blijft nog gevraagd, terwijl bet artikel kroten goeden aftrek vindt. Bloemen. Alles bangt den laats teil tijd wel af van de vraag of de vraag voor ex port groot is of dat men daar geen afzetge bied vindt. Als de getrokken tulpen en Hya cinthen op heden in binnenland moesten blijven, stond het er voor de trekkers al zeer slecht voor. Nu blijven de prijzen ta melijk op hoogte. Voor do goede soorten als bijv. Prosperity en Courone d'or wordt res pectievelijk van f 66.20 en f 5.50 tot f 6. betaald. Ook Hyacinthen blijven goede prij zen opbrengen, van f 1315 per 100. Dat de vorst maar niet te streng worde. LANGERAAR. Uitvoering. Dinsdagavond gaf de R. K. Tooneelvereeniging „Ontspanning vult le digheid" haar eerste uitvoering voor Dona teurs. genoodigden en publiek in het café van den heer D. Hoogendijk. De zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld. De Voorz. do heer A. van Tol, opende de bijeenkomst met een welkomst- en dankwoord, waarna de geestelijke adviseur, de WelEerw. heer J. van Houten een korte uiteenzetting van het op te voeren stuk „Pierre do Galeiboef of de onschuldige veroordeeld", geeft; een drama in 5 bedrijven. Het spel was keurig: alles getuigde van voorafgegane studie, de cos- tuums waren eenvoudig schitterend. Uit het geheele stuk blijkt, hoe jaloezie een rol kan spelen. Bij de pauze deelt de WelEerw. adviseur mede. dat No. 2 van het programma tot zijn spijt, wegens ongesteldheid van eender spelenden komt te vervallen, waarom eerst no 5 zal worden gespeeld. Na de pauze wordt wederom aangevan gen met. een blijspel ,.De wonderbare leu ningstoel", wat ook zeer in den smaak viel. Hannes als loopjongen, bleek "het nog al op do been te kunnen houden, Was maar goed dat bij den weg wist! Nog word een extra nummer gegeven „De twee kunstbroeders" en tot slot „Zwarte Piet", dit laatste had ook een groot succes. Zwarte Piet wekte danitc de lachlust op, Spanriem en v. d. Schaar bleken nog al aar dig bij den neus te worden genomen! Het was wederom do heer G. Mourits, die, door zijn pianospel, de stemming levendig hield. Do heer J. Hcogervorst had voor een gepas te grimeering zorg gedragen. Bij de slui ting werd, namens den voorzitter, dank ge bracht door den heer M. v. d. Jagt. De voorz. is hiertco nog niet in staaf, terwijl hij als „Zwarte Piet" nog niet op hot too- neel kan verschijnen, die allen hartelijk dank brengt voor de belangstelling en waar na tot slot een spontaan Wien Neerlandsch Bloed". Nog werd een driewerf „Hoera I" en een ,Xang zullen se leven" gezongen, waar na allen hoogst voldaan huiswaarts keerden. LEIDERDORP. R.-K. Kiesvereeniging. Deze hield Woensdagavond in Café Ramaker haar jaarvergadering. De Voorzitter opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en betreurde de slechte opkomst. De Secretaris las ds notulen, welke zon der aanmerking werden vastgesteld. Daar na bracht hij het jaarverslag uit van 1923, hetwelk door de vergadering werd goedge keurd. Do Voorzitter dankte den Secretarie voor het uitgebreid en goed opgesteld ver slag. De Penningmeester bracht vervolgens het finantieel verslag uit, hetwelk sluit met een batig saldo van ruim f 14. Kasnazieners waren de heeren Cozijn en Tb. Verfcleij, die kas en boeken in orde bevonden, waarna de Voorzitter den penningmeester bedankte voor zijn accuraat beheer. Bij de bestuursverkiezing, welke thans volgde, stelde do Voorzitter voor om de plaats van Mej. De Hollander-Ruigrok dio uit de gemeente is vertrokken, niet meer aan te vullen daar het zeer moeilijk is oen vrouwelijk bestuurslid te krijgen, en der halve het bestuur wederom uit 7 personen te laten bestaan, welk voorstel werd aan genomen. Bij de verkiezing van Voorzitter werd de heer W. P. .v. d. Geest met alge meen e stem men herkozen. De aftredende heeren F. Zandbergen en H. Brugman werden met flinke meerderheid herkozen. Allen namen hunne benoeming aan. Vervolgens gaf de afgevaardigde naai den Kamerkieskring verslag van de verga dering van 11 December, hetwelk door de vergadering met instemming werd ont vangen. Bij de rondvraag vroeg de heer Klaver, of de afgevaardigde in de vergadering van don kieskring eens de opmerking wilde maken dat de vergaderingen der Kamer Centrale op meer geschikte dagen en op een ander uur zou gehouden worden daar het thans haast onmogelijk is deze te bezoeken, het geen de belangstelling voor het politiek leven onder nul doet dalen. Hierna volgde sluiting met. den Clir. groet LISSE. Ontwikkelingsavcnd. Vanwege de K. S.A. werd in het Bondsgebouw weer een Ontwikkelingsavond gehouden en wel voor de mannen. Naar de opkomst te oord.ee- len, gevoelen do vrouwen meer voor litur gische ontwikkeling dan de mannen. Als inleider trad op de Zeereerw. heer Kape laan A. v. d. Berg, die na een aanvulling op het in den vorigen cursus-avond ge sprokene over het H. Doopsel, het tweede Sacrament, het H. Vormsel, behandelde. Na afloop werden enkele vragen gesteld en beantwoord. R.-K. Wijkverpleging. Wij ontvingen bt 13e jaarverslag van do R.-K. Vereeni- ging tot wijkverpleging to Lisse. Het be stuur brengt in herinnering, dat in het afgeloopen jaar het 12i-jarig bestaan is herdacht en dat met voldoening op het af gelegde tijdperk kan worden teruggezien Als een gezonde sterke plant is de ver- eeniging vooruit gegaau en zonder groot spraak mag gezegd, dat geen verceniging in deze gemeente zoozeer do algemeene liefde en belangstelling geniet als de R.- K. Wijkverpleging. Niet het minst wordt dezo populariteit gedankt aan de boven allen lof verheven toewijding van do Eerw Wijkzusters. Men bedenkto wat het zeg gen wil, jaar in jaar uit, bij allo weers gesteldheid steeds met opgewektheid de opofferende en niet altijd dankbare taak van wijkverpleegster to vervullen. En hoe zeer het werk der Eerw. Zusters wordt gewaardeerd, bleek vooral uit de alge meene belangstelling toen Zuster Pia den dag- herdacht waarop zij vóór 12* jaar haar tank in Lisso begon. Do financieel© toestand is niet ongun stig. Dank zij gepaste zuinigheid is de re serve gestegen tot f 749.65*. Voor extra giften vooral van meer gegoeden, houdt het bestuur zich aanbevolen. Er is n.l. behoefte aan moderno hulpmiddelen, als b.v. een kunstmatige hoogtezon, terwijl oen ziekenhuis te Lisse geen overtollige luxe zou zijn. Bij grootere inkomsten zou hiervoor den grondslag kunnen worden gelegd. Het meubilair en de linnenkast verkeeren in goeden staat. Van het ma gazijn „De Zon" werd voor do linnen kast een flinke aanvulling ontvangen. De samenwerking met het R.-K. Arm bestuur en het „Groeno Kruis", liet niets to wenschea over en was tot wederzijdsch voordeel. In do vacature, omstaan door het overlijden van den heer J. P. Hulze- bosch, werd benoemd de heer P. van Ber- kel. Uil het overzicht der werkzaamheden blijkt dat in het afgeloopen jaar 3329 be zoeken bij 181 patiënten waden afgelegd en dat in het Wijklokaal aan 557 patiën ten 4118 maal hulp werd verleend. Verder werden daar 16 maal grootero of kleinere operaties verricht en 4-2 pmal eerste hulp verleend. Uit het financieel overzicht blijkt, dat naast een ontvangst van f 950.54, aan uit gaven vipl te boeken f 925.95, alzoo een klein voOTdeelig saldo. Het leden-tal bo- draagt ruim 700. Moge den steun voor deze nuttige ver- oeniging rijkelijk blijve toevloeien. OUBE-WETERING. Inbraak met geweldpleging. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben drie personen zich wederrechtelijk toegang welen te verschaffen tot het zo merhuis, staande bij den molen van den heer Cozijn alhier. In dit zomerhuis hield de zwerver J v. R. reeds gedurende enkele maanden ge regeld nachtverblijf, zulks mot toestem ming van don lieer Cozijn. Nu was het vrij algemeen bekend, dat v. R. in het bezit was van een flink bedrag in contanten. Be doelde drie personen hobbén v. R. in den slaap overvallen en hebben hem, ondauka hevig verzet, van ©en portefeuille, inhou- «EME&SfTEUJKE VISCHVERKOQ?V Aan den gemeentelijken Vischwinkel Vischmarkt J8 (Tolef. 1225) is Zaterdag en voorzoover voorradig ook Zaterdagavond verkrijgbaar SCHELVISCH a f0.28—f0.33 f 0.42, SCHOL f 0.20, KABELJAUW a f 0.46 en TONG af 1.05 per pond. N. C. DE GUSELAAR, Burgemeester Leiden, 18 Januari 1924. PAARDENFOKKERIJ. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van de in deze gemeente gevestigd© eigenaren of houders van twee-jarige of ouder© hengsten, dat zij ingevolge artikel 23 der Paardenwet 1918 verplicht ziin hier van ten Stodhuize aangifte to doen binnen eene maand nadat de hengst tweo jaar is geworden of in hun bezit is gekomen, als mede voor 1 Februari van elk Jaar. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester Leiden, 18 Januari 1924. Katholieke Apanda NIEUWKOOP. Vrijdag. R. K. Volksbond, Patronaatsg© bouw, te 7 uur. NOORDWIJK. Vrijdag. Liturgische Cursus, Juvenaatsgo bouw, te 8 uur. Apotheken die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags ceonend ziin; G. F. Reij9t, Steenstraat 35. Tel. 136. A. J. Donk, Doezastraat 34, Tel. 1313. Ta5«gn«sfi®eh Weefbe«-ïchS volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 18 Jan. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te Do Bildt. Hoogste Barometerst.771.5 Stensele. Laagste Barometerst.: 744.0 Bjadsod. Verwachting tot den avond van 19 Jan.' Meest matige Zuid-Oostelijke tot Zuid- Westelijke wind, nevelig tot betrokken of zwaar bewolkt, aanvankelijk regen, stijging van temperatuur. dende f 175, beroofd. Zij hebben v. R„ dio 76 jaren is en die de portefeuille op het lichaam droeg, de kleeren afgerukt, torwiil een hunner hem zoodanig b:j den hals heeft gegrepen, dat hem het schreeuwen onmogelijk was. De zaak is de politie iu handen gegeven. Zoowel Rijks- als Ge meentepolitie stellen een ernstig onder zoek in. RGELOFARENBSVEEN. Personalia. De heer Krassenburg, ar- beider-teiegraphist bij de Ned. Spoorwegen alhier, is bevorderd tot stations-assistent te Wcesp. De heer v. d. Vliet, arbeider-telegraphist bij do Ned. Spoorwegen te Gouda is in ge lijke betrekking overgeplaatst op bet sta tion alhier. IJsongeiukken. Door het slechte ijs zijn hier enkele ongelukken gebeurd, dio gelukkig goed zijn afgeloopen. Zoo geraak ten op verschillende plaatsen jongens in bijlen. Door spoedig verleende hulp kwamen zij met een nat pak en den schrik vrij. Men zij evenwel voorzichtig. „Voorzorg". Dezer dagen was het be stuur der ver. „Voorzorg" met de commis sarissen bijeen tot het nazien der balans. Nadat do President de vergadering met gebed geopend heeft en de Secretaris do notulen der vorige vergadering heeft gele zen, brengt de Penningmeester verslag uit over het afgeloopen jaar, en wel als volgt: Staat der ver. „Voorzorg" op 31 December 1923: Saldo op 31 Dec. 1922 f 11.238.56 Inkomsten: contributie der leden f607.83; aan rente f526,5., te zamen f 12.372,90Ij. Uitgaven: Uitkcering aan zieken f 845; voor H. Missen, drukwerk, enz. f60,19'», to taal f 905,19 K. Saldo op 31 Deo. 1923 f 11.467,71. Hierna zien de commissaris sen, door den President daarvoor aange wezen, boeken en bescheiden van den Penningmeester nat en nadat zij alles in do beste ordo hebben bevonden, sluit de Pre sident met een woord van dank aan den Penningmeester, de vergadering met ge bed. WARMOND. Koningsschutler. Na, begrijpelijk al ontelbare malen het doel getroffen te heb ben, heeft thans de. heer van Delft alhier, zijn doel bereikt, en is tot „Koningsschut- ter" benoemd, waarvoor hem het eere- kmis dezer dagen is toegezonden, niet het erkendo draagreebt daaraan verbonden. Wel een proficiat waard, zoo'n praes- tatie. WASSENAAR. Verdronken. Omstreeks half twee gistermiddag waren eenigo schooljongens aan het spelen op het ijs in het toevoer- kanaal naar do Haven. De 11-jarigo G. waagde zich te ver en zakte er door. Toen zijn makkers begrepen, dat zij hem niet redden konden, waarschuwden zij do po litie. Den hoofdagent van Keulen gelukte het na meermalen de dreg uitgeworpen to hebben den jongen op to halen Onmid dellijk werd begonnen met het opwekken der levensgeesten, doch alle pogingen ble ven vruchteloos. Prcpaganda-lectpur. Do boekenrekjes door de propagandaclub in do portalen der kerken geplaatst, zijn aangevuld met de onlangs verschenen brochures over den Eucharistischen Kruistocht en het lezens waardig boekje: „Aan mijn Katholieke landgenooten" van Kard. van Rossum, waarin Z. E. zijn reis door het hooge Noorden beschrijft. Onzo ijverige propa gandaclub hoopt, dat zeer velen dezer boekjes, die voor weinig geld te koop SJQ» lezers mogen vinden.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2