De Haarlemsche autobussen. Do deskundigen hebben vastgesteld, dat aan de inbeslag genomen autobussen geen noemenswaardige schade is aangebracht. Van een autobus was alleen de voorbalk tij dens het vervoer ontzet. Allo diensten zijn daarop gisterenmiddag hervat. De eigenaars blijven "evenwel tegen de nieuwo standplaatsen protesteeren. Tegen tweo autobusbestuurders is weder om proces-verbaal opgemaakt wegens het innemen van verboden standplaatsen. De dwaalwegen eens kogels. Men meldt- aan de ..Asser Crt.": Een zoon van den landbouwer G. te Leg- geloo loste, ter begroeting van het nieuwe jaar, uit een geweer een schot in de luent. De kogel raakte echter een dikke tak van een eikenboom en sloeg terug. Een jongere zoon van G., die belangstellend met de handen in den zak, naar het schieten keek, werd door de teruggekaatste kogel getrof fen, Het projectiel nam zijn weg door den zak, trof een vinger en ruim, doorboorde een dij en bleef steken in de andere dij. Dokter Huijser van Reenen, te hulp geroepen, ver voerde in zijn auto de patiënt naar Assen. We vernemen, dat geen enkel been geraakt is; alleen het vleescli is getroffen. Valsche chèque. Bij een bank te Rotterdam werd Woens dag een chèque van 10.000 lire aangeboden. Nadat de cheque was uitbetaald, bemerkte men, dat zij valsch was. Den man die de chèque aanbood, heeft men nog niet kun nen arresteeren. Oplichtirg. P. van H., uit De:i Haag. heeft gisteren middag bij de politie aangifte gedaan, dat hij in een café aan de Korte Hoogstraat is opgelicht voor een stuk van 100 dollar Wa bash preferent no. 12556 met talon en cou pon no. 13 los aangespeld. Hij had het stuk in onderpand van ee.i ander, die hem f 1000 schuldig was en beweerde het te kunnen verkoopen voer f 1-200. Deze had hem ver zocht het mede to brengen naar het café. De kooper nam het stuk even mee naar de telefoon, zoogenaamd om aan een bank naar den koers te vragen, doch is er niet pnecr mee teruggekomen, Ameland geisoleerd. Men meldt uit Hollum (Ameland) dd. 3 Januari:' Bij een poging om af' te varen, kreeg gisteren de postboot een defect aan den motor, hetwelk hier niet kan worden her steld. Alle hoop op een spoedige verbinding met den vasten wal is hierdoor vervlogen. Eeni- ge passagiers trachtten een sleepboot te liuren, doch het tarief was te hoog. De school te Nes is gesloten, daar de leer krachten op den vasten wal vertoeven en het eiland niet kurncn bereiken. Yan de drie leerkrachten van de school te Hollum vertoeven en twee aan den vasten wal. Auto te water. Omstreeks kwart voor zes gisterenavond, reed een auto van de zuivelfabriek Nutricia uit Zoetermeer, bestuurd door den chauf-" feur B. van V. uit Bleiswijk, den Haring vliet N.Z. te Rotterdam op. Men moest daar voor pand no. 13 zijn. Om te draaien reed de chauffeur achteruit en kwam daardoor achter aldaar staande boomen, waar de straat glad was. Tengevolge daarvan gleed de auto te water. De broeder van den chauffeur J. van V., de losse werkman C. N., beiden uit Bleis wijk, en de 14-jarigo J. R. uit de Feijen- oordstraat te Rotterdam, die in de auto gezeten waren, wisten er tijdig uit te sprin gen, doch de chauffeur B. van Y. en do 14- jarige D. W., die mee had mogen rijden om den weg te wijzen, geraakten met den auto fe water. Do chauffeur wist zich onder de kap van den auto vandaan te werken en is met haken en touwen op het droge gebracht Daarna heeft men hem naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij ter verpleging is opgeno men. Een kwartier later is de 14-jarige D. W. met een dreg opgehaald; jhr. dr. C. D. Boëll. wiens hulp men inr'ep, kon slechts den docd constateeren. Een pechvogel. Twee rechercheurs van de Centrale Re cherche te Rotterdam, hebben gisteren aan gehouden den 4T-jarigen D. S.. wiens opspo ring in het Algemeen Politieblad in 1908 is gevraagd. S. had voor een inbraak in het postkantoor te ?s-Gravenhagc nog 6 jaar ge vangenisstraf te goed. De bijna 16 jaar, se dert zijn veroordeeling door het Haaesche Hof verloopen, had hij in het buitenland hij is varensgezel doorgebracht. Het vo rige jaar was het verlangen naar het vader land hem blijkbaar te machtig geworden, althans in den zomer van 1923 is hij te Rot terdam geweest, en toen bijkans zooals hij zelf aan de politiemannen, die hem aan hielden ingerekend. Hij kwam een paar oudgediende rechercheurs tegen, wier aan dacht b'j trok. Slechts door toen zeer luid Spaansch te gaan spreken tegen zijn mak kers gelukte het hem, hun argwaan te stil len. S. is daarop, voelende, dat de grond hier nog wat te warm onder zijn voeten was, er weer tusschen uit gegaan. In November nu, nadat hij door een advocaat had laten «onderzoeken of zijn straf r.og niet verjaard was. is hij weer in het land gekomen. Eu bij de behandeling van de zaak van de be- xooving per auto in het Sterrenbosch te Schiedam gaf hij uiting aan zijn belangstel ling in zijn ouden vriend "W. M., die toen terechtstond, door op de publieke tribune de zaak te volgen. Een politieman zag hem daar en herkende hem als een der verme telste misdadigers van een twintig jaar ge leden. Daarop is een onderzoek ingesteld, met het resultaat, dat men in het oude po litieblad zijn tegoed weer vond. 6. is daarop gisterenmorgen gearresteerd, naar het par ket geleid en vandaar overgebracht naar Den' Haag. Het schijnt, dat als hij wegge bleven was tot begin April, het vonnis ver jaard zou zijn. 8. zelf is van meening, en die toeening grondt hij op het advies van zijn êdvocaat^ dat die verjaring op 19 December reeds heeft plaats gehad en men du» i ten onrechte heeft aangehouden. „N. R. Crf." Ondoorgrondelijke beslissingen. Zaterdagmorgen Centraal Station Utrecht. Reiziger tikt tegen het loket: Retour eerste klasse Driehuizen, alsjeblieft. Antwoord terug: Kunt U niet krijgen. Reiziger (verwonderd): Niet krijgen?? En retours naar Driehuizen waren bier de vo rige week wèl te krijgen! Beambte: Pardon, alleen voor do tweede klas. Maar geer. retours voor de eerste klasse. Als TJ tweede klasse wilt reizen, dan kan ik U wel aau een retour helpen. Reiziger: Ik dacht dat het den Spoorwe gen vooral in dezen tijd aangenamer zou wezen een retour eersto klasse te Yerkoo- pen dan een retour tweede. Beambte lacht fijntjes. Maar zegt niets. Reiziger: Hoe kom ik dan nu als eerste klas passagier in Driehuizen? Beambte: Met een zoogenaamd passe-par- tout biljet. Reiziger: Mag ik dat dan van U hebben. Beambte: Als 't u blieft. Vier gulden veer- tig. Reiziger (die veronderstelt dat men bij de Spoorwegen toch wel practisch zal willen zijn): Weet U wat U doet, geeft U mij dan meteen een tweede passe-partout dat U gel dig stempelt voor de terugreis. Dan ben ik van de misère van biljetten nemen in Drie buizen en Amsterdam af. Dan betaal.ik U acht gulden tachtig. Beambte: Pardon, dat mogen wij niet doen. Een passe-partout biljet is slechts voor één reis. Een tweede biljet, dat be stemd zou kunnen zijn voor de terugreis mogen wij niet afgeven. Dat zou in strijd zijn met de voorschriften. Reiziger: Wat zegt U? Kan dat niet? En men deed dat toch ook vaak met gewone enkele reisbiljetten als men op denzelfden dag de terugreis maakte. Beambte: Hebt U gelijk in. Maar met passe-partout gaat dat uiet. Reiziger (wiens verbazing stijgt): Ik dacht dat een passe-partout ook zooveel was als 'n biljet voor een enkele reis. Beambte: Hebt U óók gelijk in. En tóch mag het niet. Reiziger: Dan maar niet. Ik moet U al leen maar zeggen, dat ik er nu heelemaal niets meer van begrijp. De beambte glimlacht andermaal. Maar zegt wederom niets. De reiziger is slim genoeg om in dien ambtelijken glimlach duidelijk te verstaan: Eerlijk gezegd, begrijpen ook wij cr geen sikkepit van. Maar voorschrift is voor schrift. Des reizigers verbazing groeit tot in het kwadraat als hem bij navraag aan 't sta tion wordt verzekerd, dat In verband met het niet in voorraad hebben van retours lo kl. naar Driehuizen, al meermalen van per- soneelswege is aangedrongen op het ver strekken van twee passe-partouts, één voor de heen- en één voor de terugreis, wat de plaatskaarten-administatie niets extra's zou behoeven te kosten en voor de reizigers van groot gemak zou zijn. Maar er waren „on overkomelijke bezwaren". Alleen geen sterveling ïvien het onover komelijke duidelijk vermocht to worden. Duidelijk is intusschen wèl, het groote ongemak voor de passagiers, (lie op de te rugreis aan twee stations een biljet moet nemen, om weer thuis te komen. Ongemak dat men blijkbaar speciaal heeft gereserveerd voor de reizigers le klasse! U. D. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHÏGANK. Gisteren heeft terecht geslaan J. J. S.» kantoorbediende te Oegstgeest, we gens poging tot doodslag, subs, tot zware mishandeling. Dezo bekl. woonde in den loop van het vorige jaar bij zijn vader, een zuster cu oen schoonzuster. De verhoudin gen in het gezin waren zeer onaangenaam. Bekl.'s meening was, dat de schuld hier van lag bij do schoonzuster, die zijn vader en zuster zou opstoken. De toestand maak te den bekl. zeer zenuwachtig en op een morgen greep hij een broodmes en ging daarmede op do schoonzuster af. Bekl. zei de, dat hij met dat mes echter alleen heeft gedreigd. Vervolgens heeft hij een aardappelschilmesje genomen en stak daar mede naar de schoonzuster. Het mesje ging alleen door de jurk heen en brak ver volgens in stukken. Bekl. verklaarde niet het opzet gehad te hebben, zijn schoon zuster te dooden of ernstig te mishandelen Hij was dermate opgewonden geweest, dat hij zich geen rekenschap heeft gegeven van hetgeen hij deed. Na verhoor van enkele getuigen, eischte het OM., waargenomen door Mr. Bau- duin, 8 maanden kevangenisstraf wegens poging tot zware mishandeling. - R«kl.'s raadsman, Mr. van Krimpen, pleitte vrijspraak op grond dat z.i. het op zet van het ten laste gelegde niet was be wezen, terwijl hij subsidiair aandrong op een voorwaardelijke veroordeeling voor den beklaagde, t i Voortgezet is de behandeling van de zaak tegen den reiziger J. L. N. uit Lei don, gedetineerd, beschuldigd van ver duistering in dienstbetrekking van onge veer f 15000. Thans werd nog een getuige gehoord, die de boeken had nagezien. H. O.M. persisteerende hij zijn requisi toir tot veroordeeling van den bekl. tot 1 jaar gevangenisstraf. Mr. Nord Thomson achtte de ten laste gelegdo feiten niet bewezen en pleitte vrij spraak. Inbraak in het gesticht Larenstein fe Velp. Voor het gerechtshof te Arnhem heeft gisteren terecht gestaan de vroegere huis houdster bij den rector van het gesticht Larenstein te Velp, wegens diefstal met braak in het gesticht in den nacht van 20 op 21 September. Ontvreemd werd een geldkistje met f 214 aan geld en f 8000 aan effecten. Beklaagde is na do inbraak naar haar woonplaats teruggekeerd en heeft de DOOR DE KOUDE worden Uw handen ruw en gesprongenUw gezicht en lippen pijnlijk schraal. PUROL maakt ze spoedig beter. In doozen van 30, 60 en 90 ets. Bij apoth. en drogisten. 10255 effecten en bet geldkistje in struikgewas op het terrein van de Heilige Landstich ting verborgen. Voor het geld kocht zij mode-artikelen; hij haar arrestatie legde zdj een bekentenis af; zij heeft de plaats, waar het geldkistje lag, aangewezen, maar zij kon niet aangeven, waar de ef fecten verstopt waren. Later zijn do effec ten teruggevonden. Do rechtbank veroor deelde haar tot 3 jaar gevangenisstraf. De advocaat-genjeraal mr. Gnopius, achtte do opgelegde straf te zwaar en eischte 2 jaar gevangenisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis. De verdediger, mr. L. M. Ch. Banning te Nijmegen, pleitte clementie. Uitspraak 10 Januari. Annie Pascal. Gisteren heeft de vierde kamer der Rechtbank te Amsterdam uitspraak ge daan in do zaak tegen de 50-jarigo G. H., echtgenoote van Th. A. J. v. d. M., bekend onder den naam van Annie Pascal, die te recht heeft gestaan wegens oplichting van de schilderes Jo Pieneman, voor een eenschilderstukje en een paar teekenin- gen. De psychiaters, die bekl. hebben on derzocht, hebben haar toerekenbaar ver klaard, zij het dan verminderd toereken baar, en het O. M. had haar veroordeeling tot 1 jaar gevangenisstraf geëischt. Do rechtbank legde beklaagde 6 maanden ge vangenisstraf op, doch trok 2 maanden voorloopigo hechtenis van die straf af. De rechtbank te Rotterdam heeft H. v. H., 32 jaar, te Reeuwijk, wegens ontdui king van den accijns op het gedistilleerd, tot 1 maand gevangenisstraf veroordeeld. De tenlastelegging, het aanwezig hebben van werktuigen om een branderij uit te maken, zonder de daartoe vereischte aan gifte te hebben gedaan, werd niet meer strafbaar geacht. ONOEftWiJS Bij Kon. besluit zijn voor het tijdvak van 1 Jan. 1924 tot 1 Jan. 1925, wederom belast met het geven van een cursus in resp. groenlenteolt, bloementeelt en boom teelt aan de landbouw hoogeschool te Wa- geningeu, de rijkstuinbouwconsulenten ir. J. G. Hazeloop te Alkmaar: ir. K. Vol- kersz te Lis se en ir. C. Pli. Moerlands. te Boskoop. SB™" M Land- en Tuinbouw Intern. Tentoonstelling van „Avicultura". Op 11, 12 en 13 Januari a.s. zal in den Dierentuin te 's-Gravenhage do SOsto In ternationale- Tentoonstelling van „Avicul- tura" worden: gehouden^ Naar reeds kan worden medegedeeld bedraagt het aantal inzendingen ih totaal ruim 3050, waar onder 158 nos. Leghorns, 98 nrs. Rhode Island Reds, 145 nrs. Wyandottes, 257 nrs. Nederlandscho rassen, 481 nrs. krielhoen- ders, 50 toornen bedrijfspluimvee, G6 nrs. watervogels, waaronder 3 nrs. Chineesclie knobbelganzen, 22 nrs. kalkoenen en 4 nrs. fasanten. Door tusschenkomst van Dr. B. J. C. H. Hénnepe, uit Rotterdam, zullen tien Noord-Hollandsche eenden en vijf varië teiten (onder deze eenden-soort heeft de bekende ernstige epidemie te Volendam geheerscht) op de tentoonstelling worden geëxposeerd. Een bedreigd afzetgebied. In het laatst verschenen nummer van „De Veldbode" wijst de heer Th. J. Mans- holt 'te 's-Gravehhagê op het gevaar, dat onze export van blauwbloeilijnzaad naar Ierland, die voor den oorlog geregeld van 10.00020.000 balen per jaar heiiep, ge heel verloren zal gaan, eensdeels als ge volg van de omstandigheid, dat hier te lande de laatste jaren veelal werd overge gaan tot de teelt van witbloeiende varië teiten die in Ierland niet gewild zijn anderdeels omdat de blauwbloeisoorten, die door ons nog ami de Ierscho markt worden gebracht, niet meer met de Russi sche kunnen concurreeren, in tegenstelling met den tijd van voor den oorlog. ^In het verslag van het Iersche departe ment van landbouw over 1922 wordt er dan ook op gewezen, dat zoowel op de proefvelden als in de praktijk het Russi sche zaad botorc resultaten heeft gegeven dan het Hollandsche. Nu naar het schijnt hier te lando de teelt van blauwbloeizaad weer ln omvang zal toenemen, zegt de schrijver, zullen do verbouwers zicli toch ongaarne de vo'or- deelen, verhonden aan den afzet van zaai zaad naar Ierland zien ontgaan, waar voor echter groot gevaar bestaat, wanneer geen middelen worden gevonden om aan do Ierscho telers deugdelijke waarborgen to geven, dat zij zuiver enter- of twenter Rigazoad ontvangen cn hij eindigt mot te verklaren, dat het vinden van zoodanige middelen hem niet onmogelijk lijkt. Het mond- en klauwzeer in Engeland. Het afslachten helpt niet. Niettegenstaande allo besmette dieren onmiddellijk worden afgemaakt, om aldus uitbreiding to voorkomen, worden uit het gehoelo land voortdurend nieuwe gevallen van de gevreesde veeziekte gemeld. Thans zal in het graafschap Cheshire een- stem ming onder do boeren worden gehouden of zij het met do maatregelen der regeering eens zijn, en zoo niet, welke middelen zij aanbevelenswaardig .achten om de epide mie te bezweren. Een man aangetast. Uit de provincie Shrapshire wordt ge meld, dat een landarbeider door het mond- en klauwzeer is aangetast. Hij mag gedurende veertien dagen niet werken. De minister van Landbouw overweegt hem een schadevergoeding uit to betalen. Dezo ziekte komt onder menschen zelden voor, en wordt niet gevaarlijk geacht. Freesmachines i Deze machines zijn do laatste jaren ook in ons land hier en daar in gebruik gekomen. Zij hébben ongetwijfeld een toekomst. Niet dat wij do freesmachine beschouwen als de „ideale" machine, en dan in dien zin, dat zij onverbeterlijk zou zijn, en men met haar als eenige machine voor grondbewerking, op alle gronden en onder alle omstandigheden, zou kunnen volstaan. Wat is er op 't ondermaaiLSóhe volmaakt? En zulk een machine zou dan in werkelijkheid de vol maaktheid nabij komen. Wel echter ge- looven we, dat zij in vele gevallen doel- taeffend werk verricht, beter, en voor- "deeliger ook, dan met ploeg en bijkomen- !de werktuigen kan worden gedaan, en dat zij daarom steeds meer in aanmer king zal komen. De ploeg mag zeker geen volmaakt werktuig heeten. Over zijn gebreken is men het al lang eens. In den loop der tijden heeft men hem gewijzigd en verbeterd, maar ondanks die tedhni- (sche verbeteringen is do kwaliteit van het geleverde werk niet zeer merkbaar vooruitgegaan. Het ploegwerk moest steeds worden aangevuld en verbeterd door andere werktuigen, als eg, cultiva tor, schijfeg, wals, enz. Alleen met een groot aantal werktuigen is het mogelijk een gewenscht zaai- of planlbed to ver krijgen; door een bewerking van den grond in eenige malen, en met gebruik making van een groot aantal menschen en paarden. De freesmachine heeft al thans voor vele gevallen hierin verande ring gebracht, d. w. z. zij leverde beter werk in korten tijd, en met besparing van kosten. De freesmachine bewerkt de kruimelstructuur, waarbij de grond los, „bekwaam", „gaar" is; een toestand, waarin elke grond moet verkeeren, om de grootste zekerheid voor het welslagen van des landmans arbeid te leveren. Het is clie toestand, waarin elke tuinier zijn tuin tracht te brengen met de spade of spitvork, zonder precies te kunnen zeg gen, waarom. Hij verkruimelt den grond, keert en mengt hem, eiken steek zorgvul dig, kleine smalle steken op zwaren, groote en breede op lichten grond. Beter verkruimelde grond kan meer lucht be vatten dan slecht verkruimelde, terwijl hetzelfde geldt voor water. Hi'j kan hier van niet. slechts méér bevatten, doch neemt het water sneller op, laat liet be ter tot alle doelen door, is dus beter ver zadigd dan dichter samengepakte grond.. De idee van de freesmachine werd in 1857 door Hoskijns beschreven. Hij toch oordeelde het gebruik van de stoomma chine voor direct of indirect trekken van den ploeg ondoelmatig en achtte deze veel beter voor ronddraaiende werktui gen. Hosk.'ins had diepe studie gemaakt van het werk van de mol; een molshoop vertoont een ideale structuur. De En- gelscliman Ueher maakte het eerst naar de 'dee van Hoskijns een machine, doch kon zich van de constructie van den ploeg nog niet vrijmaken. Romaine (Ca nada) construeerde een machine naar Hoskijns idee en monteerde den cylinder met gesteelde houvreelen; dat was om streeks het midden der vorige eeuw. An deren volgden; gaandeweg kreeg men de bruikbare freesmachine van heden. Het woord „Freesen" stamt af van „la frai- se", aardbei, omdat de eerste freezen in de hout- en metaalindustrie, dezen vorm hadden, een soort rolecrcnde (draaiende) kogelvormige vijlen waren. Terwijl in de industrie de spaanders den afval vor men, zijn deze bij de grondbewerking het eigenlijke resultaat van den arbeid. Dio arbeid bestaat hierin, dat de bodem- freezen froteerende, draaiende werktui gen) in één keer, bediend door één man, op allo grondsoorten een effen en volko men zaaibaren grond aoh ter laten, waar van de kruimel structuur niet slechts het ideaal nadert, doch ook over de geheele diepte der bewerkte laag precies dezelf de is". Men heeft van de bodemfreesmacliino meerdere systemen, welke wij hier niet zullen beschrijven: twee dingen in de praktijk'van de land en tuinbouw om den voorrang a. systeem KösTegu, waarbij de werktuigen, die den bodem bewerken, zoogenaamd star of stijf op den frees- trommel of freesas zijn gemonteerd, zoo dat zij met deze roteerende as onbeweeg lijk zijn verbonden; b. freesmachines waarbij de werktuigen, wc-lko den grond bewerken, elastisch aan de roteerende freesas zijn bevestigd, zóódanig, dat zij naar achteren en zijwaarts kunnen af wijken (syst. van Me.ijcn.burg). De frees machines van M<njenburg worden reeds in zeer groot aantal gebruikt Vooral de kleinere machines hebban in Nederland vrij veelvuldig toepassing gevonden. Tuinhouwdeslamdi gen oordeelen zeer gunsti'g over d'e kwaliteit "van liet frees- werk. o.a. de hoeren Sprenger, Hazeloop, Nobel, Heemstra en Bloemsma. OESGEVÏNG ALKEMADE. Vleeschkeuring. In de afgoloopen maand zijn tor gemeente-secretarie alhier aangegeven de volgende slachtingen. Huis- slachting: 24 varkens en 5 koeien. Bedrijfs slachtingen 13 koeien, 17 varkens en 2 schapen. Noodslachtingen: 3 koeien, 6 scha pen, 1 kalf, 7 biggen en 1 paard. Inge voerd werd 614 K.G. vleesch. Aan keur loon werd ontvangen een bedrag ad f305.60 Dienstplicht. De inschrijving voor den dienstplicht, lichting 1925, is bepaald op Maandag a.s., des voorm. van 9—12 en van 3—5 uur. Al- degenen die dn leeftijd van 18 jaar hebben bereikt zijn verplicht zich teh Secretarie, aan te geven. Trouwboekje der ouders moet worden medegebracht. BODEGRAVEN. Tk Directeur Postkantoor. Tot directeui van het post- en telegraafkantoor alhier iï met ingang van 1 Februari a.s. benoemd} de heer P. J. Meerburg, thans in gelijke' BOSKOOP. Auto te water. Door de sneeuw en de gladheid geraakte een zware vracht-' auto, beladen met melkbussen, in do Reijerskoopsche-wetering bij do Bulkschq' brug te Boskoop. Het ongeluk werd ver-I oorzaakt doordat de remmen niet werkten"^ en de zware auto, die tegen de kooglo vanh' de brug op zou rijden, aan het glijden] ging. De brugleuning werd gedeeltolijl:'' vernield; de auto zakte door het ijs, maar! bleef met den motor en de voorwielen bo-j ven het ijs uitsteken. De bestuurder sprong; nog bijtijds van den wagen, zoodat geen'; persoonlijke ongelukken gebeurde. Een, groote hoeveelheid melk ging verloren. Een groote schadepost voor schipper O. te Reeuwijk, die de melk vervoerde. Dit ver-~ voer, dat anders met een motorschuit plaats had, geschiedde nu tijdelijk wegens het dichte water, met de auto. j HOOGMADE. Ziekenfonds. Woensdag j.l. hield liet, Ziekenfonds „Onderlinge Hulp" zijn jaar-' j vergadering, die door 23 leden werd bijge-> woond. Na opening der verg. en lezing der no tulen bracht de penningmeester zijn ver* slag uit. Daaruit bleek, dat de vereen, be-" staat uit 59 leden, 6 buitengew. leden ca 23 donateurs Aan zieken werd uitgegeven f 329.10, terwijl do ontvangsten bedroegen £547.10. Het batig saldo bedraagt #p 1 Jan. f836.58. Besloten werd de uitkeering per lag to brengen op f 1.25, terwijl alsnog aan C. Baak Cz. f 13 zal worden afgedragen we gens de ziekte van den in het vorige jaar overleden G. v. d. Wilk. Onder dankbetui ging aan den penningm. J. P. Blom, voor zijn trouwe boekhouding, kon de Voorz. in zeer opgewekte stemming deze verg. slui ten. KATWIJK. Militie. Iti-de maand Januari dienen allo jongelingen, geboren in 1905, zich aan te melden voor do Nationale Militi*. Meer speciaal zal voor dze aangifte gelegenheid worden gegeven te Katwijk aan Zee in de Gemeentezaal op Woensdag IC januari, van 9 tot 12 uur voorm., en te Katwijk a. d. Rijn op Donderdag 17 Jan. van 9 tot 12 uur iu het Gemeentehuis. KATWIJK AAN DEN RIJN. Been gebreken. Door de gladheid der straten kwam de zoon van Masmeijer te vallen en brak een been. Hij werd naar 't Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Dit is de eerste der leden van de Geref. Yeree- niging voor steun bij verpleging in een ziekenhuis, die van de voordeden als lid profiteert, niettegenstaande de vereen, reeds vanaf Maart 1923 bestaat. De leden ziin dus zeker gelukig in dit opzicht. NIEUWKOOP. Personalia. De benoeming van den heer B. M. van Zomeren tot sous-chef van het station Rijpwetering is weder inge- trokken. NIEUWE WETERING. Concert. De Muziekvereen. „Door Gunst Verkregen", gaf een dezer dagen een concert in het Café van den heer Jansen alhier. De opkomst van belangstellend Nieuwe-Wetering wac bevredigend te noe men. De muzieknummers werden onder bekwame leiding van den directeur, den heer v. d. Kaay uit Leiden goed uitgevoerd In de pauze maakte de Voorz. bekend, dat getracht zal worden iedere 14 dagen een concert te geven tegen een zeer matig en- trée. Spr. vertrouwde op een groote op komst van het publiek, daar liet bestuur van zijn kant alles zal tract hen om het die avonden.zoo gezellig mogelijk te maken. Spr. deelde nog mede, dat enkele concerten in dezen winter zullen afgewisseld worden door voordrachten. We hopen, dat deze' nog jonge vereeniging veel succes ven haar, werk zal mogen hebben en het bestuur zijn' moeite zal beloond moge zien door een bij ieder concert flink gevulde zaal. NOORDEN. Wcrstfabriek. Te Slikkendam alhier is Woensdag door Jac. de Jong en P. Kis-', tenmaker een worstfabriek begonnen. Een speciaal vakman uit Duitschland is de lei ding opgedragen. SASSENHEIM. Bicscocp. Naar we vernemen heeft 't bestuur der K.S.A. alhier in haar gebouw, op Zondag 6 Jan. .as., des avonds 8 uur een Bïoscoopavond georganiseerd, des nam te 4.30, voorafgegaan van een matinee voor kinderen. Vertoond zal worden een 1500 M lange film: „Het Bloed der Trevors", dra^ ma in 5 afdoelingen. Ook het bij-program* ma biedt iets aardigs. Waar dit bestuur alles in 't werk stelt om do rentabiliteit van het R.-K. Vcvecnigingsgehouw zoo hoog mogelijk op te voeren, vertrouwt het op veel bezoek van Kath. Sassenheim ca Omgeving. R.-K. Vereeniging Ziekenzerg. Het aantal leden van deze nog zoo jeugdig® vereeniging bedraagt tbans 13 '3. Qck fi nancieel mag deze vereen, zic'a in goed® vooruitgang verheugen. VOORSCHOTEN. R.-K. Vrouwenbond. De R.-K. Vrou wenbond alhier heeft een kin rerfeest ge organiseerd voor do kinderen dor kien van den Vrouwenbond. Ruim een honvierd- tal kinderen werden onthaald op verschil lende versnaperingen. Door de leden van den Jóngenvrouwenhónd werd een operet te op uilstekcdo wijze uitgevoerd en cemga voordrachten. Tevens werden door dg bioscoop verscheidene filmen op hot doe.v vertoond, die zeer in den smaak violen van'; kleinen en grootén. Alle aanwezigen amu-o scerden zich ten zeerste. De piano-bcgelei-ij ding was aan do goede handen van niej.J M. van Geest toevertrouwd. Zeer voldaan? keerden allen huiswaarts.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4