SCHAATSEN BEUZE1KER i Co. RESTANTEN. EIK Mill a.s. Bil El BIEKH HU L bij P. HOGENDOORN Zoon, Haarlemmerslr. 150 R.K. Keukenmeisje. Uitgeloot Oe Leidsche Duinwater-Maatschappij. Vanaf Woensdag 3 Jan. §n U Jaarlijksche Inventaris M a Contant van Restanten, I0 pCt. korting a contant verkoopen gj Steunt de Katholieks Pers =ni 1^ Extra Koopjes. Gemengde Berichten. Drie Nedarlandsche barken opgelicht. Een schadepost van 3/4 ton Hoewel men aan do zaak zoo weinig mogelijk openbaarheid hoeft willen geven, is uitgelekt, dat een drietal bekende ban kiershuizen in het land voor een zeer groot bedrag is opgelicht. Do gedupeerdo banken zijn, do Nationalo Bankvereeni- ging, Scheurleer en Zonen, en Slavenburg Go. -Do oplichting geschiedde door middel van valschc 'cognossementen. Het bedrag, waarvan do bankinstellingen voornoemd werden beroofd, beloopt ongev. f 750.00U. Dit geld zou ofschoon de dader ach ter slot en grendel zit grootendeels ver loren zijn. Een bevestiging hiervan konden wij ech ter niet krijgen; wel schijnt vast te staan, dat de bankdirecties van meening verschil len wat betreft het percentage, waarin ieder in dezen leelijkcn strop moet deelen, aldus meldt „De Maandagmorgen". De malversaties te Amersfoort. In dó Vrijdag gehouden Raadszitting van 'Amersfoort deeldo. de burgemeester op een licm met betrekking tot de malversaties aan het gemeentelijk belastingkantoor ge stelde vraag mede, dat niet alleen over de reeds gemelde waarborgsom van f 15000 van den oud-ontvanger kon worden be schikt, doch tevens over f 12000 hypotheek stelling, afgegeven dóór den eveneens ge arresteerden eersten ambtenaar. De oud-gemeente-ontvanger v. d. B., die voor cenigo weken in hechtenis genomen werd als verdacht van verduistering van belastinggelden ten nadeele dezer ge meente. is op vrije voeten gesteld. Aan vankelijk was de Officier van Justitie te Utrcéht hiertegen en ging hij in beroep bij het gerechtshof Amsterdam, waar ook de procureur-generaal tegen invrijheidstelling was van slechts één der beide verdachten. Toch besliste het Hof in dien zin. De fraude bij de Rciferdamsche politie. Het Hoofdbureau van Politie te Rotter dam deelt in verband met bet vermelde geval van fraude mede, dat 'n vijftal agenlen van de afdeelLng Vreemdelingen dienst kans hebben gezien, op do gelden, uitgetrokken voor do voeding der arres tanten, onbelangrijke bedragen over te houden. Deze feiten loopen over enkele ja ren. In tijden, dat or zeer veel arrestanten waren, moet het feit zich hebben voorge daan, dat men wel ongeveer f20 per week te samen op het uitgetrokken.bedrag ten eigen bale aanwendde. Do burgemeester heeft thans beslist, dat allo vijf beschuldigen n.l. 2 hoofdagent^ en drio agenlen eerste klasse, terug wed den gesteld in rang. Aan een hoofdagent ,on tweo agenten eerste klasse zal boven dien to kenneu worden gegeven, dat zij ontslag moeten vragen. Petroleum In den Nederlandschen bodem? Dezer dagen liepen er geruchten, dat te Corle, bij "Winterswijk, petroleum aange boord zou zijn. Op grond van zeer be trouwbare informaties, welke wij heden ter plaatso hebben ingewonnen, kunnen we mededeelen, dat er alleen nog maar vermoedens zijn gerezen, dat te Corle pe troleum in den grond zit. Reeds zijn spi-ingp roeven genomen, welko echter niet het minste resultaat hebben opgeleverd. Geen druppel petroleum is er nog aange boord. „Tel." Brand op de „Maasland". To Havre is aangekomen lief. Neder- Jandscho stoomschip „Maasland" met brand in de lading. Met behulp van sloombrandspuiten was men bet vuur spoedig meester. De lading werd door vuur en water ernstig bescha digd. Do schade kan nog niét worden op gegeven. De Maas builen haar oevers. Sinds Zaterdagmorgen is do Maas plot seling gewassen, mogelijk door den groo- ten sneeuwval der laatsto dagen, zoodat vele weilanden in do omgeving van Roer mond reeds blank slaan. Enkele kortere wegen naar de omlig- gendo dorpen zijn voor- het verkeer afge sneden. De booten, welko anders de ka nalen bevaren, gebruiken deze gelegen heid om hun tochten door do Maas te nemen vlugger en goedkooper. Vergiftiging. Na een exercitie, gehouden door de Roer mondsclio Kynologonclub op do Melicker- heide, zijn verschillende honden, waaron der méérmalen bekroonde dieren van eigenaars, diio den tocht meemaakten, 's morgens dood in het hok gevonden. Men denkt aan vergiftiging. UIT DE OftüGEVING TER-AAR. Gemeenteraad. Vergadering van Donderdag jl., 's mid dags half drie. Voorz. burgemeester Jhr. de Muralt. Afwezig meb kennisgeving do hee- ren Kroft en Hartveld; er is één vacature. Na opening der vergadering spreekt de Voovz. eenige hartelijke woorden ter nage dachtenis van het overleden lid, den heer Visser en op zijn voorstel wordt besloten een brief van rouwbeklag aan de. Wed. Visser to zenden. Do notulen der vorige vergade ring worden onveranderd vastgesteld. On der de ingekomen stukken waren verschil lende dankbetuigingen en door Ged. Staten goedgekeurdo raadsbesluiten. Verder een schrijven van de bewoners van het Zuidein de van het AaTkanaal. met verzoek, of daar eveneens electrisch licht kan worden aan gebracht. Het verzoek wordt in handen ge steld van B. en W. om praeadvies. Besloten wordt den heer Heemskerk tegemoet te ko men in de kosten van plaatsing van een lantaarn. De heer v. Vliet vaakt hierbij de opmerking, dat er meer afname van electri- sehen stroom zal moeten komen om het bedrijf loonend te maken en hij informeert hoe het staat met de verlichting van den Kerk weg. De heer Kammeraad deelt mede, dat de bewoners van dien weg ook gaarne aansluiting aan 't electrische net wenschen De heer Van Vliet Wz. spreekt zich uit voor verlichting van do Oostzijde van het Aar kanaal. De Voorz.-zegt een nader onder zoek toe inzake de kosten, doch merkt op, dat bij den vróegeren aanleg bleek, dat de aanleg nadeel opleverde. Niet onmogelijk is het, dat zulks thans anders is. Nadat de heer Hölscher nóg de wenschelijkheid had bepleit om cok de, Schilksche kade vanaf Korteraar van electrisch licht te voorzien, wordt dit punt uitgesteld tot de volgende vergadering. Hierna heeft hét onderzoek plaats der ge loofsbrieven van het nieuwbenoemd raads lid den heer P. Kroon. De commissie van onderzoek, bestaande uit de hoeven Vliet, Kammeraad en Hendriks, adviseert tot toe lating. Tot lid van het hoofdslemburea-u, in plaats van wijlen den heer Visser, wordt do heer Hendriks bij herstemming benoemd. Do heer Hendriks aanvaardde deze benoe- ming. Vervolgens kwam de herziening der school geldregeling aan de orde. De Voorz. zegt, dat naar aanleiding van het gesprokene in een vorige raadsvergadering, er nu een rege ling naar het belastbaar inkomen moet wor den getroffen. De heffing beeint bij een be lastbaar inkomen van f S00. Daar beneden is men vrijgesteld. De heer v. d. Hoorn merkt op, dat een vorige maal het kohier voor den middenstand reeds vrij hoog was en liet wordt er voor dezo klasse niet gunstiger op. De Voorz. geeft verschillende voorbeelden uit andere gemeenten en zegt, dat nu de la gere inkomens ontlast worden, do hoo.gere vanzelf zwaarder belast worden. De heer Kammeraad had de resrelin? voor de lagere inkomens liever gehandhaafd gezien. Spre ker vindt, dat de ouders het eerst aanspra kelijk ziin voor het onderwijs hunner kin deren en niet de gemeenschap, Vervolgens werd voor 1 jaar de volgende regeling vast gesteld. Klasse T f 8001000 f 4 per iaar en per kind; lie klasse f 10001?00 f 6. TTTe klasse f 1200—1500 f8; IVe klasse f 1500—1800 f 10.40; Ve klasse f 1800—<>100 f 15; VTe klasse f 2100—2400 f 20.20: Vile klasse f 2400 —2800 f 24.80; VIITe klasse f 2800—3200 f 29.40; IXè klaese f 3200—3600 f 34; Xe klasse f 3600—4000 f 38.60; XTe klasse f 4000 —4500 f 44.60; XTIe klasse f 4500—5000 f 50.60; XITTe klasse f 5000—5500 f 56.00; XIV© klasse f 600fr en hooger f 65, alles per jaar en per kind. Vervolgens wordt door den Voorz. voorgesteld post overbrenging naar krankzinnigengesticht te verho.ogen met f 1050, alsmede een bedrag schuldig aan de gemeente Nif-uwveen, wegens een overeen komst getroffen in den distributietijd groot f 345.21$ te voldoen. Hierna komt aan de orde het voorstel van B. en W. om ter betaling van de kosten van bestrating bij de R. K School een obligatie- leening aan te gaan groot f 3000, in stukken van f 500 tegen 5$ pet. Wordt goedgekeurd. Vervolgens wordt behaqdeld een ingeko men adres van do lieeren Blijleven en Hoogenboóm, resp. voorzitters van den R. JE. en den Chr. Landarbeid ersbond, in welk schrijven wordt voorgesteld ter bestriiding van de werkloosheid werken te doen uitvoe ren in den polder Nieuwkoop. Aan het gemeentebestuur zullen lijsten van werldoo- zen ter hand gesteld worden, waarbij een toeslag wordt gevraagd van f 0.50 per dag, tot een bedrag van f 600. B. en W. meenen ook, dab heb beter is werk te verschaffen, wijl anders toch steun verleend moet f den. Op een vraag van den lieer Kammeraad j antwoordt de Voorz. dat de voorkeur gege- ven aan georganiseerde arbeiders, wijl zij J reeds voor den slechten dag gespaard heb- ben, doch ook do belangen der ongeorgann seerden zullen niet uit het oog verloren wor- den. Het voorstel wordt goedgekeurd. De Voorz. komt daarna terug op het plan om gemeentewerken te doen uitvoeren, nJ. het bijwerken van slooten, rioleering enz. J alsmede verbreeding van den weg to Kor- teraar. Door den heer Blijleven was een be- grooting samengesteld van f 2500. De heer 1 Vis stelde voor twee of drie uithaalplaatséhl aan te brengen, waarvoor de heer v. Vliet een onderzoek wenscht, terwijl hij tevens vraagt of dit werk zal worden uitgevoerd als werkverschaffing of voor het belang der gemeente. Is dit laatste liet geval, dan zou liij aan den gemeente-opzichter en den heer Kammeraad een raadscommissie van tweo leden willen zien toegevoegd. De Voorz. wil hiervoor dan de heeren Vis en v. Vliet Jr. uitnoodigen. terwijl hii zegt, dat liet work in de eerste plaats als werkverschaffing wordt uitgevoerd, doch het komt tevens ten goede aan de gemeente. De heer Vis wil het werk in het belang der werkloozen! in eigen beheer uitvoeren. Zulks komt anders bij aanbesteding niet tot zijn recht. Hiertoe wordt besloten en B. en W. kriigen een cre- diet van f 1500, terwijl een bedrag vanl f 600 voor de werken in den Nieuwkoop- schen polder eveneens wordt toegestaan. Dó lieer Van Vliet Jr. dringt aan op spoedigo uitvoering der werken. Bij de rondvraag vraagt de heer Valen ten, of bet moeelijk is. dat iedere maand; schoolgeld wordt betaald. De Voorz. zegt overleg toe met den gemeente-ontvanger. De heer Van Vliet Jr. vraagt, of het schoolgeld: binnenkomt, hetgeen de Vocrz. bevestigt. De heer D. van Hoorn vraagt den Voorz. als hoofd der politic wat meer toezicht wegens toenemende baldadigheid der jeugd te L^n- geraar. De Voorz. zegt hierin te zullen; voorzien. De heer v. Vliet Jz. vraagt of de verslaggevers per convocatie ter vergade ring zullen worden genoodigd. hetgeen do Voorz. toezegt. Dc heer Kammeraad wensehb spoedige 'betaling van rekeningen van am- 'bnchtslieden. waarop de Voorz. tegemoetko- ming toezegt. Na peg enkele andere vragen sluit dó Voorz. de vergadering. Bij vriezend weder Nieuwjaarsdag GEOPEND R. K. DIENSTBODE liefst omtrek Noordwijlcerhout. Br. fr. aan L. TURNHOUT, Hardo Pad, Noordwijkerhout. Wegens huwelijk der tegen woordig gevraagd tegen 1 of 15 Maart oen flinke - R. K. DIENSTBODE leeftijd niet beneden 21 jaar, loon f 5 per week, z. g. g. o. z. a. Brieven onder no. 1269 agentschap Leidsche Courant 'Alphen aan den Rijn'. GASKACHEL Te koop gevraagd voor een vertrek, groot 20 M3. Aanbie dingen met opgave van prijs en kosten van verbruik onder no. 1251 aan het bureau van dit blad. Gevraagd een net 1278 R- K. DAGMEISJE Aanmelding Hugo de Groot straat 10, 'sayonds na 5 uur. Zoo spoedig mogelijk gevraagd een R.K. Keukenmeisje. Brieven onder No. 1277 Bur- van dit Blad Mevr. HERMANS—BRONK- HORST, Plantsoen 99, vraagt met 1 Februari of eerder HTSacramentskerk te Delft. ]243 van de 4>/2 pCf, Leening No. C 64a No. C 64b elk met f 500,- Adverteeren doet verkoopen. en Echtgenoote. Oegstgeest, 1 Jan. 1924. M. G. 1288 Ter voorkoming van lek kage en schade worden con tractanten herinnerd aan het prospectus, in het bijzonder aan Art. 14 waarbij wordt voorgeschreven dat de hoofdkraan, die nende >tot afsluiter van het water nabij de straat, bij vriezend weer tijdig en vooral 's avonds tot 's morgens gesloten is en voldoende wordt voorzien tegen vorst. Verder is noodzakelijk door middel van het aftapkraantje bij de hoofdkraan de binnen leiding af te tappen, waartoe alle kranen moeten worden opengezet; voorts de closet bakjes te ledigen. Kosten voor herstel van schade aan leiding, kranen, meters enz. zijn ten laste van den Contractant. Nadere inlichtingen te be komen: Bureau Stationsweg, van 912 v.m. en van 1.80 5 uur n.m. 1284 DE DIRECTIE. BREESTRAAT 143 asss™ (opruiming! Hl tegen zeer verminderde prijzen I|§ Gedurende de Opruiming zullen wij alle overige Artikelen, behalve der Afdeeling Garen en Band, met 1281 Voor OUDEJAARSAVOND Bestelt nog heden en U is zeei* tevreden. 1 flesch CHAMPAGNE JL OUDE DOUItO PORTWIJN. 1 li. OUDE KINAWIJN »Jn 1 FEESTWIJN 4 flcssclicn Wijn tezamen voor 1.90 0.80 ö.95~" Rum, Arac, Citroen, Punch, Kummel, Anisette, Half om Half 11.40. I. VAN ENGEL, Wijnhandel, Haarlemmerslraat 24, Leiden Voor NÏKUVrJAAS&tSDACs' Bestelt nog lieden en U is stoer tevreden. 1 Bescli UOOÖE PORTWIJN. I 0.75 1 WITTE PORTWIJN0.75 1 SAMWS0,75 1 BORDEAUX0-75 4426a 4 Bcsschcu Wiju tezamen tooi' 6.60 Rum, Arac, Citroen, Punch, Kummel, Anisette, Half om Half f 1.40. I, VAN ENGEL, Wijngilde!, Haarlemmerstraat 24, Leiden 1 JANUARI ZIJN DE ETALAGES GEOPEND iBf* Firma A. J. BLEIJS en v.h. HENDRIK J. DE JONG, Schilder - Noordeinde 17 - Telefoon IQ78f wenscht zijn geachte CSiënteeJe EEM! ZALIG NIEUWJAAR. 2 leiden, i januari 1924

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4