tatamd tii CtBleid Bal ERATO Oude Singel 14, Te! 889 Leiden Wilt ge 'n feestdag waar!! ïieren Laat de draalt lie® niet ontsieren. gekozen de heer if. A. M. Toutt, met 80 etemmen. Bij het voorstel tot uitbreiding van het bestuur met 2 leden, verklaarde de heer Ebbink zich hiertegen. Hij meent, dat 13 Jeden veel te veel is voor het bestuur en dat zulk een bestuur te duur wordt voor de verceniging. De Voorz. is het hier mede niet eens en hij werpt de veronder stelling, dat het bestuur de Vereen, finan cieels lasten geeft verre van zich. Tot voor twee maanden werd alleen ten huize der bestuursleden vergaderd en deze stel ?n zelfs bun personeel ten dienste der ver- eeniging. Het voorstel van den heer Ebbink werd hierna verworpen met slechts 7 stemmen voor. Tot nieuwo leden werden gekozen do heeren Jb. Schots en M. Koert met resp. 55 en 76 stemmen. Na een woord van dank aan de com missie van stemopneming doet de Voorz. cenigo voorloopigo mededeelingen over de feestviering in 1924 ter 350-jarige Herden king van Leidens Ontzet. Vrijdag is het 3 October. Het bestuur had gemeend het feest Donderdag te begin nen en Zaterdag te eindigen. Het feest zal ■worden ingezet met plechtig klok gelui en waarschijnlijk kanonge bulder op Donderdagavond 6 uur. Getracht zal worden daarna een p 1 e c h tigo herdenking in do Pieters kerk te doen plaats hebben, alwaar b.v, een redenaar zal spreken en. een koor mu ziek en zang zal ten gehoore brengen. Na deze herdenking zal het feestterrein in alle stilte worden opengesteld. De V r ij d a g, de 3-October-dag, wordt begonnen met muziek van den S t a d- huistoren, te 8 uur heelt het Koraal- muziek, waarschijnlijk uitgebreid, plaats. Als historisch feit zal worden herdacht do intocht van den Wees jongen met den pot met hutspot van Lamme Schans binnen de stad. Van 8—10 uur heeft de uitdeeling plaats van haring en wittebrood, waarna de ker kelijke diensten. Waar het bestuur vertrouwt, dat H.M. de Koningin onze stad dien dag met haar tegenwoordigheid zal vereeren, hoopt men, dat in den middag plaats zal vinden de plechtige onthulling door H. M. do Koningin van het godenk- teeken, dat zal worden opge richt ter 35 0-jarige berde n- ki ng van Leidens Ontzet. Daarna zal tegenover het sportterrein aan den Zoeterwoudschen Singel, op de plaats waar in 1910 bij de Studenten-mas kerade een waterfeest werd gehouden, een dito feest plaats vinden, voorstel lend de Verloving van Willem II, Zoon van Frederik Hendrik en Amalia van Solms, later Stadhouder van Holland (16471650), met Maria Stuart, dochter van den koning van Engeland. s Avonds wordt er een grootc l.i c h t- stoet gehouden door de straten der stad, voorstellend de belangrijkste persoonlijk heden uit de geschiedenis van het beleg. Des Zaterdags zal in den morgen een herhaling plaats vinden van het w a- terfeest en 'smiddags wordt een gr eo te maskerade-optocht ge houden, in beeld brengend verschillende gebeurtenissen uit den Gouden Eeuw (1600 —1700). De feestelijkheden worden weder beslo ten met een schitterend avondfeest op het S c b u 11 er s 1 and met groot vuurwerk. De Voorz. deelde mede, dat dit in groote trekken de plannen zijn voor het volgend jaar, zooals die door de heeren v. Rossum du Chattel en dr. F. v. Wijk zijn ontwor pen. Spr. brengt hier heiden personen hartelijk dank hiervoor. De heer dr. v. Wijk vroeg hierna het woord en zegt, dat bij hem later zeer ern stige bezwaren legen het waterfeest zijn gerezen, weshalve hij van het bestuur ver wacht, dat hem de grootst mogelijke vrij heid wordt gegeven om deze plannen te wijzigen. Het bestuur zegt bij monde van den Voorz. hieraan to voldoen, en ant woordt op een vraag van den heer Ebbink, dat de leden nog altijd het recht hebben andere plannen bij het bestuur in te die nen. In de Mei-vergadering wordt hierover definitief heslist. Bij de rondvraag vraagt de heer v. d. Heyden uitbreiding der plaatsen op de tribunes, omdat gebleken is, d&t zij vori ge koeren veel te klein waren. Verder vraagt bij een betere regeling bij de ui idee ling van haring en wittebrood en uit bij do wenschelijkheid, dat het bestuur lang voor de feestelijkheden turfmolm inslaat, opdat met op den dag zelf overhaast ge handeld behoeft le worden, en het bestuur niet voor te groote kosten komt. De beer Brouwer brengt het bestuur hulde voor zijn werk en zegt, dat het be stuur in deze niet anders had kunnen han delen. De beer Spaargaren wil even. den indruk uitwisschen, als zou het bestuur moeilijk heden hebben gehad en to veel betaald heb ben voor do turfmolm. Spr. constateert met voldoening, dat de fa. Blonk op de meest coulante wijze het bestuur ter wille is ge weest en alles beeft gedaan om de vereeni- ging zoo goed mogelijk te helpen. Adjudant Bakker bepleit inkrimping van den optocht, want het is voor een ruiter niet te doen. Verder zou hij het publiek willen verzoeken geen ververscbingen aan te bieden. Hij meent, dat do waardigheid van den stoet er onder zal lijden, de op tocht wordt veel te lang opgehouden en de hoofdpersonen krijgen op verschillende plaatsen ververschingen, terwijl de ande ren versmachten vair dorst. Nadat de Voorz. erop gewezen had, dat de optocht steeds lang wordt door de ver schillende verzoeken van ziekenhuizen en andere inrichtingen om daarlangs te trek ken, pleit wc-er een ander om den weg zoo lang mogelijk te maken, daar de optocht het voornaamste deel der feestviering is. Na nog verschillende vragen geeft de Voorz. do verzekering dat het bestuur al le gemaakte opmerkingen zal overwegen, waarna de vergadering werd gesloten. Volksbond-nieuws. De ledenvergadering van den R. K. Volks bond, Donderdagavond gehouden, was niet druk Tfezocht. Een der afgevaardigden bracht verslag uit van de Centrale Raads vergadering to Rotterdam. Behandeld werd dc begrooiing 1924 die na een zakelhkc bespreking ongewijzigd werd vastgesteld. Bij deze behandeling werden eenigeprac- tische voorstellen gedaan; voorstellen die zeker de organisatie ten goede zullen ko men. Besproken werd do mogelijkheid ook dit jaar liet jaarverslag in druk uit te geven. Bij de rondvraag werden verschillende vra-gen gesteld, die door den voorzitter wer den beantwoord. Er werd een voorstel ge daan en aangenomen om f 10.ie geven uit de Bondskas voor do uitgeslotenen in de Textielnijverheid te Twcntho. R.-K. Bond voor Groote Gezinnen. De Kerstfeestviering voor de kinderen van do leden van den Bond, gisteren in „Zomerzorg" gehouden, is tot een groot succes uitgegroeid. Toen wij om twee uur de zaal binnentraden lachten ons een paar honderd glundere kinderen van 510 jaar tegen en uit de blijdo oogen sprak 't ver langen naar het zoo lang begeerd begin. De mooie kribbe en do rijkversierde Kerst boom stonden op bet tooneel in glanzend licht te pralen en duidden op do bedoeling, waarmede dit feest was bereid. Een op wekkend woord tot opening, door den Voorzitter, den beer Speudel, gesproken, was het teeken van oen met gejuich en liederenzang door de kleinen begroet be gin. En toen ging 't er op los. De poppen kast van den beer De Zoete, van Den Haag, gaf de geschiedenis van Jan Klaassen en Jopio Slim en Dikkie Big- mans. En wat is meer populair bij de kleinen dan die idealen van leut en scherts! 't Was ze niet alleen aan te zien, dat ze er in opgingen; het meeleven uitte zich spontaan in uitroepen en menig kin derhart denkt nog langen tijd aan wat werd genoten. Toen het einde kwam kre gen de gastjes van den Bond elk een aar dige gedachtenis mee naar huis, terwijl de rondgedeelde versnaperingen er natuurlijk graag ingingen. Pater v. d. Donk nam deze gelegenheid waar om den kinderen nuttige lessen mee naar huis te geven, door hef Kerstkindje aan allen ten voorbeeld te stellen. Om zeven uur kwamen do kinderen van 1014- jaar te zamen om ook eenigo uren aangenaam te worden bezig gehouden. Nu kregen wij te zien de zoo mooio film „Sneeuwwitje", die door den heer Remundt werd gedraaid. Volle aandacht had dit filmstuk en men kon 't aanzien, dat niet graagte deze geschiedenis werd gevolgd, die uitmuntte door schoonheid van ensca- neering en scherpte van wedergave. Voor en na de pauze werden nog een tweetal stukjes gegeven,, die aangenaam aandeden Muziek en zang: wisselden hef. geheel af en we vernamen, dat er nog klank ge noeg in de jongenskelen- huist. Er werd blijkbaar genoten en ook meegeleefd met het vertoonde. De versnaperingen gingen er grif in en werden smakelijk opgepeuzeld. De orde was werkelijk goed en de regeling liet niets te wenscben over. Dank is ten slotte door den Voorzitter gebracht aan de dames mevr. v. d. HartBoots ma en Mej. M. Swart, die andermaal blijk hebben gege ven boe zo met zeer veel succes zulk een feest in elkaar kunnen zetten. Toen de Voorzitter den kinderen dan ook voorstelde een driewerf hoera! uit te brengen als hul de en dank aan de dames, werd daaraan spontaan door de feestgenooten voldaan. Dank komt ook toe aan de jongedames Van Deene en Spendel, die door hun vlij tige hulp en muziek een deel bijdroegen tot het welslagn van een feest, dat èn in propagandistisch èn in blijde voldoening een mooie bladzijde is in het werkplan van den Bond voor Groote Gezinnen, wiens werken meer en meer inogo worden be grepen en wiens ledental met nog tiental len moge groeien. Emigratie-Commissie. Gisteravond had ten Sladhuize de instal latie-vergadering der Emigratie-Commissie plaats. De Voorz., de heer J. F. X. San ders, wethouder van Financiën, begon zijn rede met de jncdedeeling, dat hem verschil lende brieven over mislukte emigratie wa ren toegezonden en dat de dagbladen ern stig waarschuwden. Waaraan moeten even wel dio mislukkingen hoofdzakelijk gewe ten worden, vraagt hij, en het antwoord luidt., dat velen zich naar overzee begeven hebben, die nimmer hadden moeten ver trekken. De voorbereiding ontbrak en nu is het juist de bedoeling van B. en W. van Leiden, dat de Commissie na grondig on derzoek alleen die candidaten zal voordra gen voor emigratie, van wier slagen men zoo goed als verzekerd is. De samenstelling der Commissie is B. en W. een waarborg, dat niet alleen do gemeentebelangen, maar vooral ook die der a.s. «migranten volkomen bij baar vei lig zijn. Zij toch bestaat uit drie z.g. ver trouwensmannen der arbeiders, n.l. den heer van Gittert, van den Chr. Besturen bond, H. J. Baart, van den Leidschen Be- stuurdershorn! on W. C. H. v. Kes teren, die den R.-K. Volksbond vertegenwoor digt. Dr. H. N. Blöte zal de lichamelijke ge schiktheid, de Inspecteur van het L. O., de heer K. Brants, do geestelijke geschikt heid tot emigratie hebben te beoordeelen, terwijl Ir. A. W. Sanders als psycho-tcch- nisch adviseur zal optreden. Ten slotte stelt do Voorzitter den heer P. C. G. A. Wijkmans, Chef van dc Ge meentelijke Steunverleening, aan *tlc Com missie voor. Hij meent ook, dat B. en W. in dezen een goeden Secretaris gekozen heb ben, omdat liij den wethouder bij de voor bereiding steeds op zoom uitnemende wijze Ier zijde stond. Geestige en mooie Costuums le huur tot eiken prijs met bijpassende maskers. Prijslijsten gratis. 11944 MARSA-VEREENIGING Afd. LEIDEN. Hierna werden tot de vergadering toege laten do heeren S. L. Veenstra en P. Hoog kamer, directeuren van bet Bemiddelings bureau voor Transatlantische Emigratie, welk Bureau, de naam zegt het reeds, voor onze emigranten zal zorgen van bet oogen- blik af, dat zij te Leiden in den trein stap pen, totdat zij op dc farm in bet Verre Westen zijn aangekomen. Bovéndien was ook aanwezig de heer G. L. Boer, Cana- deesch Regeeringsvertegenwoordiger. De heer Veenstra brengt B. en W. en den Raad van Leiden hulde voor hun ini tiatief. Leiden toch is do eerste gemeente, die door emigratie tot bestrijding dor werkloosheid tracht te geraken. Zijn durf, zich te wagen op dit geheel nieuwe ter rein, wordt in geheel Nederland besproken Vele couranten-artikelen wordeif eerst aan het prae-advies en daarna aan liet Raads besluit gewijd. Spreker was er dan ook van overtuigd, dat de emigratie-poging moet slagen, gezien de Commissie en voor al haar Voorzitter, die in zulk een korten tijd zich zoo in do zaak had ingewerkt. Het Bureau en de Canadeoscho Regeering zullen van hun kant alles doen wat in hun vermogen is. In het kort kunnen de beschouwing van den heer Veenstra worden saanengevat in de volgende wenken: 1. Om Uw werk goed te kunnen doen, is het van groot belang, dat gij er van doordrongen zijt, dat emigratie ge- wenscht is, zoowel1 voor ons overbevolkte land, als voor den emigrant zelve. Wij zullen bier de zegenrijke gevolgen van een bersle'd economisch evenwicht niet onm:ijdellijk ondervinden, maar zij zullen onafwijsbaar zeker komen, a 1 s wij doorwerken. De ui tgozondene vindt een betere toekomst en bereikt eer lang dat punt op zijn levensweg, waar de beslaan»o4iz0Ïerti<ïid voorbij as. Voor U ligt de scboone taak, om het voor een aantal van Uw medemenschen mogelijk, te maken, dat punt te bereiken. Van de onderscbe'deno bemoeiingen, die U in besl'ag nemen, is IK* wel baast geen, die als deze de verwachting recht vaardigt, dat zij U nog na vele jaren vol doening zal kunnen geven, wanneer nog eens iets vernomen wordt van hen, die aan Uw werk hen welvaart danken. 2. Dit schoono resuhaat kan echter slechts worden bereikt, als gij met groo te nauwgezetheid le werk gaat. Ieder verzuim, iedere fout, wreekt zich hier onvernrjdeMjk en snel. En de fout zal op Uw hoofd neerkomen, als bet blijkt, dat de uitgezondene niiet had moe ten gaan, en men dit bad kunnen weten. Dit weten is met altijd mogelijk. Wij kunnen nu eenmaal met alles van onze medemenschen weten. Wij knnen onszelf niet of nauwüjki, laat staan een ander. Maar er zijn toch eenige dingen, waar wij op letten moeten; dit memorandum wil U daarb:j helpen. 3. In de eerste plaats moet de a.s. emigrant aan de wettelijke eischen vol doen, die hem gesteld worden om in het nieuw© land te mogen worden toegelaten. D:\v.z.: Hij moet volkomen gezond zijn; lichamelijk en geestelijk geschikt („fit"), dus zonder lichamelijke of gees telijke gebreken; hij moet kunnen lezen en schrijven; hij mag eeen onleerend vonnis te z'jraen laste hebben. 4. Voorts is het, al worden .deswege geen wettelijke voorschriften gegeven, evenzeer noodi'g, dat hij 'aan de volgende eischen voldoet: Hij moet do voor welsla gen bij emigratie benoodigde karak- tere'gonschappen hebben, althans in be hoorlijke mate. De belangrijkste zijn: doorzet tings- en uithou- houdingsvermogen: „taa'heid"; arbeidzaamheid: de man moet kunnen en willen werken; aanpassingsvermogen: alles is in het. vreemde land anders, en wie daar niet tegen kan, moet thuis blijven; zelfvertrouwen: wie altijd steu nen moet op den raad van een ander, zal radeloos worden, wanneer hij alleen in den vreemde is; bereidwilligheid: geseliktbeid om zich te voegen in liet voor het moment onvermijdelijke, bereid, zijn om alles te doen, bereid zijn om de minste te zijn. Iemand, die ongeschikt is, die z;ch niet naar anderen kan voegen, moet maar lie ver thuvsbüjven. bl ij moedighei ]d: d© emigrant, die altijd tobt en zwaartillend is, zal niet slagen. Hij moet niet luchthartig zijn, en het vooral niet beschouwen als een grap, of als een intere - ant experiment, maar hij moet beslist geen kniezer zijn, geen twistzoeker. Gezond optimisme is zeer gewenschl! 5. Zelfs al voldoet iemand aon al deze voorwaaiOn en wel niemand zal er ge heel aan voldoen dan nog is bet niet geraden bom voor te dragen, tenzij hij dit zelf, uit eigen vrije keuze, wil. Praat nooit iemand landverhuizing aan. Slechts hij, die zelf besluit om, als hij kan, te gaan, moet gaan. En dan nog slechts, als hij vast besloten is. Degenen, die langzaam besluiten, zijn niet de slechtsten. Geen overhaasting! Geef dengenen, die er over denken alle in lichtingen, die zij behoeven. Wij zullen zorgen, dat gij dio krijgt ter distributie. Laat dus de keuzo aan den man en pas als h ij besloten heeft, geeft gij Uw fiat. 6. In tal vau gevallen weet gij reeds vooraf, dat iemand niet in aanmerking kan komen. Zeg dezen onmiddellijk af. 7. Zorg er voor, dat Uwe beslissing steunt op juisto gegevens. Laat U niet leiden door wenken van personen, dio met allerlei candidaten komen, maar dio zelf geen verantwoordelijkheid dragen. Als gij twijfelt, stel dan Uwo beslissing uit, win nieuwe informaties in. Twijfelt gij dan nog, dan is liet veiliger te weigeren dan te laten gaan. 8. Beslist overigens zoo snel mogelijk, opdat de verdero voorbereiding voortgang kunne hebben. Laat die voorbereiding aan ons over! 9. Beloof de menschen nooit iets, waar van gij niet zeker weet, dat het in ver vulling kan gaan. Zonder hen af te schrikken, is het noo- dig hen er op te wijzen, dat zij hard moe ten werken, en dat het zelfs onder gun- stigo omstandigheden niet meevalt om ver te zijn van het land, waar men opgroeide, en waaraan men met meer banden gebon den is, dan men zelf wel weet. 10. Laat iedere Landverhuizer begrijpen, dat noch gij, noch wij, meer kunnen doen dan in ons vermogen ligt; dat wij slechts ons best kunnen doen; en dat de volle verantwoordelijkheid voor zijn keuze bij hemzelve ligt. Maar ook, dat als hij ge kozen heeft, wij zullen doen wat mogelijk is. En dat wij daarom van hem vragen: dat hij zijn best doen zal; dat hij zich zal onderwerpen aan onze leiding; dat hij getrouw zijn voorschot zal afbe talen, c.q. zijn premie; dat hij op zij beurt iederen landgenoot zal helpen, die op zijn weg komt, en dien hij helpen kan; dat hij daartoe ons op de hoogte zal houden van zijn adres en alle diensten zal bewijzen,die wij ginds met .redelijkheid van hem mochten vragen. De heer G. L. Boer, vertegenwoordiger, der Canadeesche Regeering, vult liet ge sprokene van den heer Veenstra in volko men bevestigenden zin aan. Hij doet ver der nog mededeelingen over do zeereis naar, en de landreis, door Canada; dé ont vangst hij aankomst en de bemoeiingen der Canadeesche Regeering; do verhoudingen tusschen werkgever en werknemer. Hij be veelt grondige selectie ernstig aan. De Voorzitter brengt hierna den Direc teuren van het Bemiddelingsbureau en de Vertegenwoordiger van de Canadeesche Regeering hartelijk dank voor hunne toe lichtingen en hij vertrouwt, dat vooral de laatste uit deze bespreking den indruk zal gekregen hebben, dat het Canadeesche emigratie vraagstuk zoowel door het ge meentebestuur als door Commissie, op ernstige wijze wordt aangevat en dat de Canadeesche Regeering hiermede bij de Leidsclio emigranten vooral rekening zal willen houden. Do heer Boer bevestigt dit alsnog en zegt de meest mogelijke medewerking toe. Briefport. Brieven en andere stukken door particu lieren gericht aan Departementen van Al gemeen Bestuur, Slaten-Generaal, Rijksver zekeringsbank, Raden van Arbeid, Openbare instellingen en ambtenaren moeten in het algemeen van 1 Januari 1924 af worden gefrankend. Is zulks verzuimd dan worden die stukken met port belast. Slechts in en kele gevallen is verzending op den voet van dienststuk (d. w. z. zonder verantwoording van port. door middel van zegels) aan som mige colleges en ambtenaren geoorloofd, Als regel wordt dan door die colleges oi ambtenaren, een omslag vcor het antwoord toegezonden. De aandacht van de mannelijke ingeze tenen dezer gemeente, die geboren zijn in 1905, wordt gevestigd op een in dit blad. voorkomende openbare kennisgeving van den burgemeest- betreffende aangifte ter inschrijving voor den dienstplicht in do maand Januari e.k. Voor het voorloopig machinisten-diploma is te 's-Gravenhage geslaagd do heer M. J. Serdijn, alhier. Maandagmiddag half drie zal in het Aeadomisch Ziekenhuis het officieele af scheid plaats hebben van de directrice Mcj. W. C. Bloeniers, aan wie met ingang van 1 Januari ontslag is verleend. Met ingang van 1 Januari gaat de lieer A. J. Giezen, tuinbaas bij het Acad. Zieken huis den dienst verlaten. Een drietal jaren geleden vierde de heer Giezen onder groote belangstelling zijn 40-jarig jubileum. Door de politie is heden een. Duitsche vrouw over de grens gebracht, die 'hier zon der geldige papieren vertoefde. Ter aanvulling van de gisteren door ons geplaatste aanbesteding van den architect H. J. Jesse zij nog vermeld, dat voor tim merwerk nog werd ingeschreven door Boumen en Varik voor f 6067.50, zijndo de laagste inschrijvers. MUZIEK. Een day Khalif. Maar één dag heeft de regeering van Khalif Hassan geduurd. Wanneer het kccle verloop van de geschiedenis niet zoo goed en gelukkig ware geworden, zou het al bui tengewoon treurig zijn geweest, maar één FEIilLLETOM WIJ BEGINNEN IN DIT NUMMER MET EEN NIEUW FEUILLETON. Gemeentelijke Aankondiging. DIENSTPLICHT. Aangifte ter inschrijving. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat op de daarvoor in die gemeente aan gewezen plaatsen is aangeplakt een open baret kennisgeving, bo(reffer.ile inschrijW. ving voor den dienstplicht in Januari a.s. van do in 1905 geboren mannelijko per sonen. Voor vorenbedoelde inschrijving zal meer bepaald zitting worden gehouden ter Gemeente-Secretarie (afdeeling „Militaire Zaken"), Breestraat No. 119, hoek Wol- steeg, alhier, van des voormiddags 10 nur tot des namiddags 3 uur: op Woensdag 2 Januari a.s. voor licn, wier geslachtsnaam aanvangt met de let ter A of B tot en met Bl; op Vrijdag 4 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met do let ter B van Bo af of C; op Maandag 7 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de lot* ter D, E, F of G; op Woensdag 9 Januari a.s. voor beu, wier geslachtsnaam aanvangt met do let ter H, I of J; op Vrijdag 11 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met do let ter K: op Maandag 14 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de let ter L of M; op Woensdag 16 Januari a.s voor hen wier geslachtsnaam aanvangt mot de let»; ter N, O of P; op Vrijdag 18 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de let ter Q of R; op Maandag 21 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de let ter S; op "Woensdag 23 Januari a.s. voor hen, wier. geslachtsnaam aanvangt met de let ter T, U of V; op Vrijdag 25 Januari a.s. voor hen. wier geslachtsnaam aanvangt met de let ter W, X, Y of Z. Door een ieder, die tot aangifte ver plicht is, moet een uittreksel uit het ge boorteregister betreffende den in te schrijd ven péi'soon of liet huwclijksboekjo va> diéns ouders worden overgelegd. Nadere inlichtingen hieromtrent kunnen worden verkregen aan de afdeeling „Mi*- litaire Zaken" voornoemd, op werkdagen, van des voormiddags 9 uur tot des na middags 12 Yi uur en van des namiddag# 1 uur tot des namiddags 3 uur; des; Zaterdags vau des voormiddags 9 uur tot des namiddags 12 uur. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 29 December 1923. Statholieke Agenda 1 Vrijdag. R. K. Gymnastiekvereeniging Jeanne <l'Arc", Bondsgebouw to S uur. ALGEMEËNE AGENDA Zaterdag. ,,'fc Krokodilletje", Leidsclio Schouwburg, te 8 uur. Van Zaterdagavond 8 u. toi Maandagmor gen 8 uur npmen de volgende buisartsen den tionst waar: Pr T>-Mln;r? P-rrr^nr? fSP T->' Dr. Nicmer, Stationsweg, Tel. 506. Dr. Schreuder, Hooigracht 69, Tel. 301, Dr Veidouvren Hnni!ï»n.*M ld «il7. De avond-, naclit- en Zondagsdienst der apotheken wordt 31 Dec. en 1 Jan. waar genomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, N.-Rijn 18, telefoon 523. cm van 2 Jan. tot en met Zondag 6 Januari door de apotheken van de H.H. G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502 en P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807. Talsgpsfisoh Weerbericht volgens waarnemingenA'erricht in den mor gen van 29 -Dec. 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.773.2 St. Mathieu. Laagste Barometerst.: 754.6 Neuftihr- wasser. Verwachting tot den avond van 30 Dcc. Meest zwakke Noordelijke tot Westelijke later wellicht verder krimpende wind, helder tot licht- of hall bewolkt, waar schijnlijk droog weer, in het Oosten lichte tot matige vorst, in het Westen lichte vorst tot temperatuur om liet vriespunt. dag als khalif te mogen regceren. Niur liet mooie sprookje uit pluizend cn één naclit'' heeft P. A. Bruinsma den tekst bewerkt en Otto Ludwig heeft hem getoonzet. Alleraar digst- zijn de woorden. Hassan is de zoo» van een arme weduwe Ilzaide een ver beeldingrijke jongen van zestien jaar, die droomen heeft van welvaart cn geluk twee dingen die hij feitelijk niet kent want zijn moeder wordt gemaand door schuld- eischers, waarvan Habib wel do felste is. Uit alles spreekt de groote liefde vaw Hassan voor zijn moeder. Khalif Har oei* al Raschid komt als bedelaar verkleed bij dezen jongen en ondervindt daadwerkelijk wat een goed hart hij 'heeft. Deze vertelt- den bedelaar zijn zorgen, vertelt van slechtheid van den woekeraar Habib en voegt er aan toeals ik khalif was dan!1 zou ik hem eens flink afranselen. Dit brengt? Haroen al Raschid op het idee Hassan eert slaapdrank te geven, en als hij slaapt wordt

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2