jlgGSteldo jaarwedclcregeling. Voorts is "n post van f 149.87 geraamd op Hfst. II •et overgebracht naar den modelpost, zoo- ,1 de uitgaven van dat hoofdstuk met cen jlijk bedrag moeten verhoogd worden, [lok geven zij in overweging om voor het, nalcrleidingfcedrijf een verordening vast je stellen ex art. 114 bis der Gemeentewet., p cn W. stellen voor genoemde verande- jjngGD in de begrooting aan te brengen iq do verordening bij do uitbreiding der waterleiding vast to stellen. Met algem. .lommen wordt hiertoe besloten. Aan de öudercommissio wordt voor 1924 een. toe-, lage toegekend van f 10. Dc Voorz. deelt dan mede, dat Dinsdag- jvond een voorstel van den heer Starren- ïurg is ingekomen, om do subsidie voor ie Burgerwacht terug te brengen op f 25. langezien dit voorstel te laat is ingekomen om nog op de agenda le plaatsen en waar (iet van zeer ingrijpenden aard is, omdat bet al of voortbestaan der Burgerwacht er van afhangt, stelt de Voorz. voor het Ie zenden naar B. en W. om prac-advies. Hiertoe wordt z. h. s. besloten. Nog is ingekomen oen verzoek van don beer Starrenburg om een interpellatie te logen houden over de werkloosheid. De Voorz. zegt, dat daaitoe toestemming noo- dig is van den Raad. Do lieer Stadhouder stelt voor gunstig te beschikken, waartoe i, h. st. wordt besloten. Besloten wordt om uit den post onvoor ziene uitgaven te voldoen een bedrag van {25.82, zijnde het aandeel der gemeente in de kosten van steun verleening aan noodlijdende werkloozenkassen in 1921. De gemeente Voorschoten moet, voor de verbetering van den straatweg Rijswijk De Vink dezen weg ter gelieele breedte, met inbegrip van berm en halve sloot ont eigenen. Hieronder valt ook een berm hij de Sint Nicolaaslaan, ongeveer groot 4H X 2 vierk. M. Ter vermijding van latere overdrachtskosten stellen B. »en W. voer, niet aan de gemeente Voorschoten, doch .stand komen van een breederen verkeers weg van groot algemeen belang is en de berm toch zoo goed als waardeloos is. Al leen stellen zij als voorwaarde, dat de toegang naar de Sint Nicolaaslaan, na af loop der werkzaamheden, in behoorlijken staat wordt gebracht. Na eenige discussie wordt dat voorstel z. h. st. aangenomen Tot lid der commissie van toezicht op bet L. Ovacature E. J. Los, periodiek aftredend, wordt herbenoemd de heer E. J Los mst 9 stemmen, terwijl de heer H. van Wilsum 2 stemmen krijgt. De heer Star renburg vraagt naar de taak dezer com missie, waarop de Voorz. de gcwenschtc inlichtingen geeft. Vervolgens passeert de lijst onderstand huishuren de jaarlijksche revue. Allo daar op voorkomende toeslagen worden gehand haafd terwijl toegevoegd worden een on derstand van f165 en f0.62J4» per week tot 1 April 1924, respectievelijk voor L. C. Slingerland en Wed. van Leeuwen. Een verzoek van C. van den Berg om ook in dit genot te worden gesteld, werd na eenige discussie verworpen. Aan de orde is dan, vaststelling eenor nieuwe schoolgeldregeling, die reeds een maal bij den ou^eh Raad onder het mes geweest en toen, naar B. en W. is terug gezonden, om ook gezinnen met een groot aantal kinderen iels te laten bijdragen. Dc heer Stadhouder, die een heffing van schoolgeld hij een belastbaar inkomen van f400 niet goed vindt, kan, nadat do Voorz hem er op wijst, dat b.v. iemand met een inkomen van f 1500, doch met 10 kinde ren, wel f 1.50 schoolgeld kan betalen, zich met de heffing vereenigen. Wel pleit hij nog voor vrijstelling van het 5de kind, doch de Voorz. zegt, dat de wet dat niet toelaat.. Hierna wordt de regeling zonder h. st. vastgesteld, zooals zij door B. en W. is ontworpen. De heer Van Bennekom zegt, dat er ge klaagd wordt, dat de bestaande schoolgeld- regeling zoo zwaar drukt en dat de bij zondere schoolbesturen daarvan de schuld zijn, omdat zij zoo'n groote vergoeding ontvangen van de gemeente. Hij meent echter te weten, dat die vergoeding nog niet voor de helft verbruikt wordt en om do 3 jaar aan.de gemeente het resteerend bedrag wordt gerestitueerd. De Voorz. zegt dat zulks -juist is.- Do heer Wesselingh merkt op, dat. al moet men wat meer schoolgeld betalen, men toch ook niet moet vergeten, dat de bijzondere scholenthans niet meer door de particulieren onderhouden behoeven te worden. De heer Starrenburg meent, dat de be staande verordening niet steeds juist wordt toegepast en haalt een paar voorbeelden aan. De Voorz. antwoordt daarop, dat de schoolgeldregeling is gebaseerd op het on zuiver inkomen der Rjiks-inkomslenhelas- ting. Een reclame van W. den Elzen wegens schoolgeld, omdat cen ziek kind geruimen tijd do school niet bezocht en thans toch betaald moet worden. Besloten wordt ont heffing te verleenen. Een verzoek van E. A. van den Akker, om vermindering van zijn aanslag wegens schoolgeld, wordt ge weigerd: Aan G. C. Hubert wordt over 1921 en 1922 ontheffing verleend van het ver schuldigde wegens Hoofd. Omslag. Bij de rondvraag deelt do Voorz. mede, dat de aanleg der electriciteits-verlichting aan den Ommendijk f 890 zal kosten, en de kosten voor Gelderswoude vermoedelijk f25.000. Een juiste opgave van dit laatste traject is nog niet ontvangen; evenmin van den verlichtings-aanleg Vrouwenweg. In de vergadering van Jan. zal over deze punten een besluit worden genomen. Ver der vragen B. en W. machtiging om de Paaltjes aan den Hoogo-Rijndijk op te ruimen. Deze wordt verleend. Aan den beer. A. van der Hoorn, ambtenaar ter secretarie, wordt met algemeene stemmen een gratificatie verleend van f25. Verder leest de Voorz. een rapport voor van den gemeen te-opziclHer inzake het slechte lei dingwater op de Miening. Hij heeft een week laten spuien en toen was het water goed. Naderhand zijn geen klachten meer ingekomen. De hoer Starrenburg beweert, dat. hem is toegezegd, dat voortdurend ge spuid zou worden,. De Voorz. vindt het overbodig wanneer Tt water goed is. Als de beer Starrenburg opmerkt, dat 's morgens het water altijd troebel is, geeft de Voorz. in overweging een wegwerker hiermee in kennis te stellen, dan zal aio wel voor het spuien zorgen. Dc heer Stadhouder komt hierna aan ?t woord cn geeft in overweging om spoedig met een uitbreidingsplan te komen voor den Hoogeji Rijndijk, want het duurt niet lang meer of alles raakt er volgebouwd. Verder wil hij spreken naar aanleiding van een ingezonden stuk in do dagbladen. Do Voorz. staat dit niet'toe. De hoer Stad houder beroept zich op art. 183 der Ge meentewet, die hij te voorschijn haalt. De Voorz. verwijst naar het reglement van orde, dat vooraf toestemming cischt' van den Raad. De heer Starrenburg verzoekt den heer Stadhouder een* genoegen tc doen en do zaak niet aan lo roeren. Het ge vraagde verlof wordt inlusschen verleend. Dc heer Stadhouder vraagt dan inlichtin gen over het raadsbesluit tot het voeren van een proces inzake de zinkers der waterleiding en of er geen minnelijke schikking kan gevonden worden. De Voorz. kan de vraag niet beant woorden, zeker niét bij de rondvraag; hij is wol genegen om persoonlijk ten allen tijde inlichtingen le gever, doch niet in openbare raadsvergadering. De heer Stad houder gaat daarmee aceoord. De heer Starrenburg vraagt don Voorz. naar een kwitantie van de wed. P. van f 9.die verscheurd zou zijn geworden. De Voorz. weet daar niets van en vraagt naar be wijzen. De heer Starrenburg zal trachten die te verkrijgen. (Wordt vervolgd.) Inbraak en diefstal. In den afgeloopen nacht zijn uit een schuur, bij cen landbou wer alhier, een partij kippen ontvreemd. De politie doet. onderzoek. ACADEMIE-HIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het: docto- raal-examen geneeskunde dc hesren N. G. Neurdenburg (Rotterdam), "W. J. Bruins Slot (Waddinxvecn), S. Smit (Breda). Doctoraal-examen rechten de heeren J. Ph. Schadée (Den Haag), G. Witsen Elias (Den Haag), mejuffr. M. A. Kwitser, Goor (O.), do heer J. J. ten Oever de Brauw (Den Haag). Theoretisch apothekers-examen de hee ren J. A. Schouten (Bodegraven), C. Bock- meulen (Den Haag). Doctoraal-examen Ned.-Indisch recht dc lieer Mr. Ta. L. A. Alersl Doctoraal-examen biologie de heer W. G. van Heurn (Wilp, O.). Faculteit s-examen rechten de heer Mr. M. J. A. Oostwoud Wijdenes (Den Haag). Voorbereidend lc'erkelijk examen de heer A. W. M. Odé (Schiedam). LEIDEN. Dc Geneeskundige Staatscom missie bevorderde heden tot arts de heer E. J. Hueting. Katwijk aan den Rijn; F. L. Engel, Hillegom; tot semi-arts de heer R. le Coultre, Noordwijk aan Zee. Staathuishoudkundig doctoraal examen de heeren L. Adam. Den Haag; B. J. Haga, Dén Haag. STADSNIEUWS „Kunst en Wetenschap voor hei Volk." Op uitnoodiging van de commissie ..Kunst en Wetenschap voor het Volk", hield prof Nolet, van Warmond, gister avond een belangwe*kkende voordracht over „De Oudste Brieven". Be Nederlandsche Galomisten, aldus de zeereerw. spreker, beroemen er zich op, dat zij ons land tot één geheel en tot. bloei gebracht hebben, docli met Paulus mogen de Katholieken zeggen: „Meer wij!" Do beschavings- en vormingsgeschiede nis van Nederland is door en door Ka tholiek, ja speciaal Roomsch, want St. Wiliibrord, die in 692 in Katwijk aan wal stapttj, heeft zijn zending ontvangen recht streeks van paus Sergius. Door het ge meenschappelijk geloof en één geestelij ken vader, St. Wiliibrord, werd de eerste zwakke band gelegd lusschen de "twistende half-barbaarsche Friezen, Saksen en Fran ken. Na. de invallen der Noormannen, den „geesel Gods", werden onze landen ver snipperd in kleine feodale rijkjes, maar één band bleef bestaan, het bisdom Utrecht. Bij do afscheiding van Spanje vormden de 7 Vereenigde Provinciën te zamen het bisdom Utrecht! Zoodat de eer, ons land tot saam- hoorigheid gevoerd tc hebben niet toekomt aan de Protestanten. Wel in zekere mate ten minste de onafhankelijkheid, door den opstand tegen Spanje, maar niet de eenheid, de Staat. Dat de beschaving Katholiek is, blijkt overduidelijk uit onze pracb'ige ker ken St. Pancras en St. Pie tér. Vooral van de Benedictijnen- en Trappistenkloosters ging de beschavende invloed uit. De adel leerde van de knappe Benedictijnen, de boeren werden in de landbouwvakken door de Trappisten onderricht. Later in de middeleeuwen ontstonden de steden; die steden waren Roomsch; in de zen tijd groeit de wereldnaam van ons land. Amsterdam en do Zuiderzee-steden, aangesloten bij het machtige Hanza-ver- bond, dreven den handel op de Oostzee. Wetenschap en kunst bloeiden, Lucas v. Leyden, Grabet, Thomas a Kempis, Eras-.- mus, Pater Brugman en nog een groot aantal in alle takken van wetenschap en kunst. Alles was dus voorbetroSd: eenheid, handel, kunst en wetenschap toen de her vorming kwam on het Protestantisme op den door het Katholicisme gelegden grond slag voortwerkte. Toch bleef de oude godsdienst trekken, al was zijn invloed op de cultuur in het groot verdwenen. Ja, één van de beste geesten uit dien tijd, Vondel, wordt Roomsch! Dus wanneer een protestant u wil vertellen, dat'Nederland „een protes- tantsche natie" is, dan antwoordt u: Niet waar, wij hebben de oudste brieven! aldus besloot do Warmondscho hoogleeraar zijn door de vele aanwezigen met gespannen aandacht gevolgde rede. De heeren Gordijn, Schepens en Sou part. piano en zane-, luisterden den avond met eenige mooie liederen op. Do Hanzebank. Op initiatief van een aantal relaties der Bank heeft het bestuur- van de Hanzebank gemeend buiten en behalve den Waarborg, gelegen in het kapitaal zelve, een extra- waarborgfonds te stichten voor spaarders, deposanten en crediteuren, die de voortzet ting- van het bedrijf helpen bevorderen. Dit waarborgfonds is een vrijwillige in schrijving waarbij ieder intcekenaar tot een door liem zelf bepaald maximum zich borg stelt tegenover genoemde crediteuren voor hetgeen bij een eventueele buitenge rechtelijke liqiiidatie na'hét te gelde maken van alle bezittingen der vennootschap mocht ontbreken, om spaarders, rekening- coura nth ouders en deposanten tc kunnen voldoen. Een aantal besluurderen cn vertrouwens mannen van de Hanzebank hebben bij eer ste kennisname van dit plan onmiddellijk voor belangrijke bedragen ingeteekend. Zoo hebben gisteren h'er te Leiden ver gaderd de leden van de Commissie van Toezicht in dit rayon, die Sllen hun mede werking hebben toegezegd. De leden van de Leidsche Commissie van toezicht hebben gezamenlijk get'eckend voor een bedrag tan 12.000 gld. R. K. Vereeniging tot wijkverpleging. In totaal werden naar uit het jaarver slag blijkt over het jaar 1022 door de R. K. Vereeniging tot Wijkverpleging 17740 'bezoeken bij zieken afgelegd, 32356 beliande lingen hadden in de wijkgebouwen plaats en er werden 400 baden genomen. Verder werden verstrekt: 51 porties vleesch, 28 porties soep, 28 liter melk, 133 eieren, 2 ledikanten, 1 wieg. 4 dekens. 2 paar schoenen, 90 stuks kleeren. Door middel van een geestelijke is bij het R. K. Huisvestingscomité ontvangen f 10 van N.N. voor de Hongaarsche kinderen. Zooals in den Gemeenteraad is mede gedeeld, zal in den ongeregelden Iram- dienst verbetering worden gebracht. Tegen half Januari zal voor de stad worden ingesteld een zes-minuten-dienst; voor de liin LeidenOestgeest een licn- minuten-dienst. On dez* laatst" 1zal een proef worden genomen met één-mans wagens, hetgeen geheel is in overeenstem- ming met de concessievoorwaarden. Al leen voor de sfadslijn lieeft de gemeente n.l. zeggenschap. -» Dc Kamer van Koon-handel deelt ons mede dat van den Duitsehen Consul-Generaal het vok-ende bericht werd ontvangen. Het Consulaat-Generaal heeft de eer U mede tc deelen, dat ingevolge-dc wettelijk- geboden iukrimoicg, het Buitsche Passen- burcau in Den Haag opgeheven moet wor den. De werkzaamheden van het Passenbu- rcau Den Haag zullen vanaf heden door het" Passenbureau van het Duitsche- Consulaat- Generaal in Amsterdam en Rotterdam overgenomen worden, cn wel zal het deel, van het gebied van bèfc -P«ssentureau, dat tot nu toe ten Noorden van de spoorlijn Al- plienLeidenKatwiik (bcüevens de plaat sen Leiden en Katwijk, evenals dé overige aan de spoorlijn gelegen dorpen) gelegen is, aan het Passenbureau van het Duitsche Con sulaat-Generaal te Amsterdam komen, het deel ten Zuiden van deze lijn, aan het Pas senbureau in Rotterdam. Vanaf 1 Januari van het eerstvolgende jaar, moeten daarom alle schriftelijke aan vragen voor het uitreiken van passen en Visums aan dé Duitsche Consulaten-Gene raal in Amsterdam of Rotterdam gericht worden. Om evenwel de overgang voor het publiek te vergemakkelijken zal voor de afwikke ling van de loopendc aangelegenheden en het geven van inlichtingen evenals het aan nemen van nieuwe aanvragen tot het uitrei ken van passen en visums in het Passenbu reau, 'hetwelk tot nog toe in Den Haag is, nog tot 31 Januari van het eerstvolgende jaar een hulpdienst gehandhaafd worden. Bij den penningm. van het Roode Kruis zijn de volgende giften voor noodlijdend Duitschland ingekomen: Mej. S. R. f 25; Mevr. S. M. f 10; Prof. dr. J. H. Z. f 5,—r; I. P. S. f 2.50; Mevr. C. S. V. R. f 2.50; D. B. f 2.50; H. D. f 2.50; Mevr. wed. prof. dr. T. Z. S. f 2. L. J. H. f 1,— De bode Vlasveld uit H^zerswoude had gistermiddag een doos met hoeden neer gezet op een stoep van een perceel aan den Nieuwe-Rijn. Even later was de doos verdwenen. tURGERLIJKE STAND LEIDEN. 18 December. Geboren: Gerarda Johanna d. van P. Keijzer en W. v. d. Lelie Corneliske Jo hanna d. van A. v. Westbroek en J. T. Post Petronella Jacoba d. van H. M* Matla en J. M. J. de Raad Franciscus z. van T. A. v. d. Tuijn en D. Rijgersveer Wilhelm Arnold z. van X. Herperts en E. Beretz Johannes z. van C. Wassing en A. J. v. Leeuwen Gerardus z. van H. Teleng en S. M. Bernard Johanna Cornelia d. van J. G. Koot en M. M. J. Knijnenburg Jacoba Cornelia d. van J. Boon en C. H. Opdam Lena d. van P. Laman en J. Verver Cornelia z. van C. Snater sen en K. M. van Loenen Gesina d. van W. A. Voskuil en O. B. Ansink Elma d. van J. P. v. Blaaderen en J. Raas- veld. Overleden: J. W. Lely w. 71, j. J. W. Kesler m. 74 j. J. J. van Benten w. 75 j. 0. J. van Zanten d. 14 j. J- Doornlieim z, 3 mnd. J. H. van Houten z. 25 j. E. L. T. Hoogen-straaten w. 63 j. C. P. L. van Helvert-van Baal v. 3S 4. 19 December. Geboren: Antoflius z. van J. A. Mit- telmeijer en A, M. Hoogwaerts Jan netje d. van W. C. v. d. Wilk cn C. Kop Leonardus Louis z. van L. C. v. Tol en C. J. Langeveld Maria Johanna d. van G. J. v. Kempen en J. J. W. Besfle Adriana Johanna d. van H. Vinkestijn cn A. Streef land Elconora Marga. Joha. d. van J. Tegelaar en P. M. J. Spaargaren Ar- noldus Ger. Anths. z. van H., H. Schalks en J. M. v. To ore 11. Overleden: Levenl. anageg. kind van R. L. Kallenberg en J. W. M. Bcniel- man. 20 December. Gehuwd: E. A. M. Winkler jm. en M. W. J. Blooker jd. H. Prak jm. en J. Fla- inan jd. N. Luijendijk jm. en J. Riet kerken jd. H. v. Heusden jm. en M. P. v. "VVelzen jd. p J. W. Bcnning jm. en N. de Roode jd. G o horen: Cornelis Gijsbertus z. van A. Harteveld en A. v. d. Tuin Sara d. van P. Waterland en M. A. Smit Ario z. van G. de Jong en A. Vermeer Petrus Arnoldus z. van S. Boelee en J. P. Fransen Willem z. van C. Sniit en J. Herreur Sara d. van J. van bosten en J. v. d. Blom Pie ter z. van P. H. Ramak en A. Duijverman Elisa beth d. van A. H. Leuering en E. L. Kuijl Johanna d. van A. J. Weber en H. Frose Susanna Mara d. van P. J. v. Staden en E. S. v. d. Zeeuw Overleden: W. Gravekamp z. 3 j. 21 December. Geboren Elisabeth d. van J. Calklio- ven en S. van Stralers Petrus Franciscus Antonius z. van P. F. A. van Noord en C. M. Beurzo Susanna Margaretlia d. van H. Brakhoven en S. M. Micrcmct. Overleden: C. J. Waasdorp d. 10 mnd. J. v. .d Worm d. 15 j. M. Mos terd d. 6 w. De SoujetJdaden maken melding van ver zet tegen de wettelijke macht op grootcn schaal in Amoocr, Munch or ia en andere dis-, tricten in he-t Verre Oosten, waar de roode detachementen verdrongen worden door1 goed gewapende machten. De Sovjet .-gee- ring hcerscht slechts in naam. kaatste ISesMshtera TELEGRAMMEN (Van onzen draadl. dienst). De revolutie in Mexico. Een nederlaag der rebellen. NEW-YORK, 21 Dec. (V. D.). Een Ex- cliatigeHelegram uit Mexico City meldt, dat uit Villa Hermosa bericht is ontvan gen, dat 200 rebellen en 13 man regee- ringstroepen gedurende de eevechlen, die 30 uur geduurd hebben, zijn gedood, waar na do rebellen in wanorde terugtrokken: Dc pelterijen-uitvoer van Rusland. MOSKOU, 20 Dec. (V. D.). In 1923 be droeg de uitvoer van pelterijen 33 111 i 11 ioen goudroebels, hetgeen 150 pCt. is van den omzet van voor den oorlog. De voornaamste is Leipzig. Amerikaansche hole aan Duiischland. WASHINGTON, 20 Dec. (V. D.). Het departement van financiën deelt mede, dat het levensmiddelen tekort in Duitschland oumiddellijken steun noodzakelijk maakt Dc weigering van Frankrijk aan een le- vensimddelenleenhuY de prioriteit te ver leenen boven de schadbver.goH'ngskwestie, heeft deze leening onmogelijk gemaakt. Mellon acht fb.vns Jiuloverlepning door, weldadigheid noodzakelijk, doch gelooft, dat dit ernstige vertraging zal medebron- gen voor de reconstructie van Europa. Griekenland's regent. ATHENE, 20 Dec. (VD.). Admiraal Kon- douriots is als regent van Griekenland bc- eedigd. Het Tangerverdrag en Italië. ROME, 21 December. (V.D.(. Italië wei gert het verdrag inzake Tanger, tot stand gekomen tussehen Engeland. Frankrijk cn Spanje, te erkennen, daar dit verdrag een inbreuk is op de rechten van Italië in de Middellandscher Zee!, Anti-bolsjewistische onlusten. RIGA, 20 Oec. (V.D.). Nieuwe anti-bolsje wistische onlusten zijn uitgebroken in Tur kestan. Roode troepen zijn er heen gezon den om ze te onderdrukken. DE KABINETSCRISIS. H. M. dc Koningin heeft hedenochtend- ten Paleize ter conferentie ontvangen Mr. J. Schokking, voorzitter van de Ohriste* lijk Historische fractie in de Tv.ccde Kamer der Statcn-Gcncraal. Verdronken. In den IJsel onder de gemeente Gouderak is de 30-jarige sehipper P. M. Stuurman, va rende op zijn schip „Zeldenrust" overboord gevallen en verdronken. Reddingspogingen', welke door den knecht werden aangewend, bleven vruchteloos. Het dreggen bleek ook zonder resultaat. Tot heden is het lijk nog niet gevonden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 21 Dec. Veemarkt. Aange- -voord 562 runderen, 52 kalveren, 044 scha pen; Prijzen: Stieren f 250425; Kalf- en' Melkkoeien f 255—525; Varekoeicn f 125 340; Vette Ossen- cn Koeien f 250675, schoon aan de üaak f 0.801.27Graskal veren f 85155; Nuchtere Kalveren f 921; Vette Schapen f 4054, schoon a. d. haak f 1.721.80 per Kg.; Weideschapen f 3146; Magere Varkens voor Fokkerij en Londen f 18—48, per Kg. levend gewicht 6670 ct.;: Biggen f 814; Paarden f 95190; Veulens f 75105; Bokken of Geiten f 614. Kaas. Aangevoerd 50 partijen. Besteed werd voor: Goudsche kaas f 6366, 2de soort idem f 5862 en 1ste soort Leidsche kaas f 52—56 per 50 Kg. Handel voor Goud sche en Leidsche kaas matig. Aan de Stads waag gewogen 45 partijen, 1723 stuks 13249 kilogr. LEEUWARDEN. 21 Dec. Kaas. Sleutel- kaas f 0.650.72, Nagelkaas f 0.60; Gouda Kaas f 0.391.07; Edammer Kaas f 0.40—- 1.40. Commissie f 227. Aangevoerd 33270 Kg. Boter. Fabrieksboter f 1.502.23 per Kg. Aanvoer 71/3 en 46/6 stukken. UITHOORN, 20 Dec. Kaas. Op de kaas markt waren aangevoerd 40 partijen. Prijs Goudsehe kaas lste soort f 5660, 2de soort f 5255,. zwaardere f 636G, Rijksmerk f 53 66. Handel matig. Wisj' Ino peringph - - - Zicht. Londen 11.493/j Berlijn per billioen 0.62 Pa'riis 13.60 Brussel 31 971/^ Zürich 45 90 Ween en O.OO371/4 Rome 11.35 Madrid 34.30 Kopenhagen 47. - Christiania 39.30 Stockholm 69.50 New-York 2.635/G Markcnbilj. p. billioen f 0.65 BEURSOVERZICHT. Do beurs was heden vast en hoewel dc handel niet omvangrijk was, ging er op sommige afd. nu en dan nog wel wat om. Scheepv. traden bijwijlen op den voorgrond, en bijna alle hooger. Kon. hadden thans weer de leiding en herstelden zicli eenigs- zins. Gec. in hoofdzaak omstreeks de vorige topprijzen afgedaan. Rubbers weinig be langstelling. doch bleven goed op peil. »Sui< herwaarden alsmede Ind. C'ultuurhanken op bescheiden voet verhandeld, doch ovcrigeiK prijshoudend. Tabakkeu stil en weinig ver anderd. Comp. weinig veranderd. Ned: In> dustrieclen buiten de belangstelling. Prolongatie 4% pet. Nog treurend over het verlies der kinderen, overleed heden, nog on verwacht tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden onze innig geliefde Echtge- noote, Moeder, Dochter, Zuster en Behuwdzuster Mej. JOHANNA W1LHEU1NA MM KALLENBERG, gcb. BEMELMAN in den ouderdom van 34 jaren. 10185 Uit allernaam. R. L. KALLENBERG en Kinderen. Leiden, 20 Dec. 1923. Oude Vest. 145. Bozoeken kunnen niet worden afgewacht. Algemeene kennis geving. Heden overleed onze geliefde Broeder en Be- huwdbrocder ANNE ELISA LECHNER Arts tc Diepenveen in den ouderdom van 56 jaar. 10187 Dr. C. S. LECHNER, J. LECHNER— DE GRAAFF. Leiden, 19 Dec. 1923. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden, tij dens de kortstondige ziekte en bij het overlijden van onze geliefde Echtgenootc en Moeder, 10186 Mej. THEODORA CASPERS geboren RUIGROIG betuigen wij onzen oprechten dank. Mede namens de Familie: C. CASPERS. Waar haalt men voor de a.s. Feestdagen een lekker 2360 en GOEDKOOP KOEKJE? Natuurlijk bij het bekenCe „Ouo"! Onze bekende TAAIE BITTERKOEK 14 ets. per ons. KERST- KRANSJES 25 ets. per V2 pond, cn nog vele andere soorten Koek, te veel om or> te noemen. Komt maar eens kijken m de Koekkraam van het „OUO' (LET OP! Alleen over het Gangetje). p.S. Maandag Versche Koekjes in de Winkels voorbannen, ianvosssnst. 22 - Pieterskerkchoorsteeg II, Tel. 22 3W MAANDAG GEOPEND tot *»avonds EEF UUR.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 7